Door ziekte lange tijd uit water Kovacs aan het VOETBAL TOERNOOI LECTOR direct werk RILLANDIA TEGEN NAC B H.C. RAPIDE HOEDT TOERNOOI M.C. Axel succesvol weer Mist verloop zorgt voor traag wedvlucht van Toernooi „De Schelde" Sterk veld in de Ronde van Sluis Cry urn nie Sp verklaring zelfsiandighi Concours Aardenburg sport WIELERCOMPETITIE1973. Vrijdag 17 augustus 19/j 12 ELS VAN TATENHOVEN WIL WEER SCHITTEREN (Van onze sport medewerker) HOEK De 15-jarigc Els van Xatenhoven, de beloftevolle jeugdzwemster uit Hoek is weer terug. Terug na een periode van een klein jaar, waarin ze nauwelijks, en de laatste vier en een halve maand helemaal niet meer in het water kwam. Oorzaak: een hard nekkige bronchitis en een zware hoest, iets dat voor zwemmers en ook zwemsters niet direct zo welkom is. Maar de Hoekse jeugdzwemster is er weer helemaal boven op. Afgelopen zaterdag en zondag maakte ze haar „debuut" tijdens wedstrijden in het overdekte zwembad in het Belgische St.-Niklaas. Ging alles toen nog niet zo vlot, ze had daarvoor ook nog maar enkele dagen getraind, zeker is, dat heeft ook haar trainer gezegd, dat ze weer helemaal de oude zal worden. In december 1972 raakte Els van Tatenhoven in liet zg. sukkelstraatje, toen ze in ver band met het vele hoesten en een begin van bronchitis van haar huisdokter niet meer aan wedstrijden mocht deelnemen Bij dit alles had ze verder ook nog last van haar amandelen. Els van Tatenhoven: „Ook de overgang van het overdekte naar het open bad was toen voor mij niet zo best". Na vele maanden sukkelen was het in mei met haar hoesten een stuk verminderd en zou het gene zingsproces zo voortgaan, zou ze spoedig weer aan haar ge liefde sport kunnen beginnen. Els: „22 juni zal ik niet gauw meer vergeten". Toen werden mijn amandelen eruit gehaald. Het was net dat wat in de weg zat, maar vooral door die blijvende hoestbuien kon men de amandelen er niet uit halen. Die dag blijf 'ik daar. oin niet alleen goed onthou den. maar ook omdat een dag later de Zeeuwse kampioen schappen werden verzwom- men". Toen lag Els van Tatenho ven nog onder de witte lakens en hoorde ze 's avonds de resultaten van haar clubgeno ten, van de zwemvereniging De Braakman. Al haar titels en dat zijn er heel wat waar onder Zeeuws kampioene op de 100. 200, 400, en 1500 me ter vrije slag en kampioene 200 meter wisselslag, die ze vorig jaar allemaal bij elkaar zwom, behoorden nu allemaal tot het verleden. Maar de 15- jarige Hoekse jeugdzwemster ls weer aan het terugkomen, wat betekent dat ze volgend jaar weer een groot favoriete voor deze titels zal zijn. Maar zover is het nog niet, morgen, zaterdag wil ze er eerst nog eens hard tegenaan gaan tij dens wedstrijden in Breskens. Eis: „Vooral die lange baan- wedstrijd op 1 september in De Braakman en het vervolg daarop 2 september in Vlissin- gen interesseert me bijzonder. Tijdens mijn eerste trainingen zei mijn trainer nog dat het allemaal weer voor elkaar komt". Het is duidelijk dat ze weer opnieuw wil schitteren in het kleine Zeeuwse zwemwereld- je. Wordt het nu een eerste plaats in de Braakman en Vlissingén? Els: „Dat is bij zonder moeilijk te zeggen, ik train dan wel al twee weken inaar of de conditie er al hele maal is, ik durf geen voorspel ling te doen. Maar het vol gend jaar, al zeg ik het zelf, ga ik er weer tegenaan". Ze denkt nog even aan haar ver loren titels en zegt: „Het is natuurlijk jammer dat je door ziekte al die titels verspeelt. Ook de zo felbegeerde beker, die te verdienen is bij de vier langebaan wedstrijden ging het voorbije jaar aan mijn neus voorbij. Die wordt toege kend als je alle vier de lange- baanwedstrijden hebt meege- zwommen en dat natuurlijk met goede resultaten". Er komen nog drie lange- baanwedstrijden, maar dat zal wel niet meer voldoende zijn om hein te pakken te krijgen. Wedstrijden die Els van Ta tenhoven weer helemaal in haar oude vorm kunnen bren gen. Elke dag krijgt ze van trainer Haas training, bestaan de uit sprintnummers en lan- gebaan-zwemmen. Want ook het sprintzwemmen, een van haar favoriete nummers, moet weer bijgeschaafd worden. Els: „Je moet er na zo'n lange afwezigheid natuurlijk weer helemaal opnieuw inkomen. Maar ik verwacht wel, dat al les weer goed zal komen. Mis schien komen de resultaten nog niet direct, maar ach, Ik heb goede hoop. Na de lange- baanwedstrijden in de Braak man en Vlissingén staat er nog een op het programma, nl. Zeeland-Vlaanderen. Misschien gaat dan al een stukje beter", zegt ze lachend. PAKIJS (APF-RXR) Ge bruind, glimlachend en hele maal ontspannen stapte Stefan Kovacs op Le Bourgct uit het vliegtuig dat hem toch einde lijk in Frankrijk had gebracht. De kleine Roemeen ging on middellijk aan het werk. Hij liet zich meteen, voor de eerste besprekingen, naar het kantoor van de Franse voetbalbond rij den. Kovacs: „Ik ben blij hier te zijn en ik ga meteen proberen (Van onze sportredactie) HEINKENSZAND De voetbalvereniging Luctor orga niseert zondag weer het jaar lijkse mr. dr- Mes-toernooi. Hieraan nemen acht clubs deel, waaronder Corn Boys uit Sas van Gent, die de wisselbe- ke - zal moeten verdedigen. De verenigingen zijn ver deeld over twee poules. De indeling is als volgt: poule A: Achtmaal, Volharding (Ove- zande), Patrijzen ('s-Heeren- hoek) en Luctor; poule B: Le- wedorpse Boys, Jong Ambon (Middelburg), Middelburg en Corn Boys. De wedstrijden be ginnen om een uur 's middags. Elk duel diuurt tweemaal eeo kwartier. De finale wordt om vijf uur gespeeld, waarna om kwart voor zes de prijsuitrei king volgt in het clublokaal van Luctor. de verloren tijd in te halen. Vanavond begin ik met naar het Pare des Princes te gaan om mijn eerste Franse compe titiewedstrijd te zien. In de eerst komende dagen zal ik zoveel mogelijk gesprekken voeren, uiteraard ook met de spelers". Kovacs, die oorspron kelijk op 1 augustus in Parijs zou beginnen, liet er geen en kele twijfel over bestaan dat hij, als coach van de Franse nationale voetbalploegen, zich verantwoordelijk voelt voor het elftal dat op 8 september in Parijs tegen Griekenland zal spelen. Kovacs werd op Le Bourget gevraagd of hij al een plan had ontwikkeld om het aan zien van het Franse voetbal te herstellen. „Natuurlijk", zei Kovacs, „heb ik een plan. Dit is echter nog niet het moment om er over te praten, ik heb met nog te weinig betrokke nen contact gehad. Ik ben er overigens van overtuigd dat het Franse voetbal niet slecht is. Integendeel, De nationale ploeg heeft kwaliteit. Als er al duidelijke tekortkomingen zijn, dan liggen die op het psychologische vlak. STEFAN KOVACS (Van onze sportredactie) RILLAND BATH Het eeste elftal van Rillaudia speelt zaterdagmiddag om drie uur een oefenwedstrijd tegen NAC B. In het team van de Breda- naars zullen onder andere uit komen Piet van Dijk Peter Schouw. Ton Smits en de van Rillandia overgenomen Wim Lobbezoo. HULST Derde klasser HW'24 uit Hulst speelt zon dagmiddag om 14.30 uur op het gemeentelijke sportpark te Hulst een vriendschappelijke wedstrijd tegen het pas naar de vierde klasse van de KNVB gepromoveerde Jong Ambon uit Middelburg. Dit ter voorbereiding op de competi tie. die voor wat de amateur sector betreft, begint op zon dag 3se ptember. WIELRENNEN DELFT Peter Godde heeft gisteren in Delft een wedstrijd over 80 kilometer voor amateurs ge wonnen. In een tijd van 1.56.14. Hij won de sprint van een kopgroep die 25 kilometer voor het einde ontsnapt was. Piet Franken uit Oosterhout sprintte in dir V-pgroep naar een viet :ie p ads. (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG De pony club „De Bruchtruiters" uit Aardenburg boudt zondag 19 augustus op het terrein van dhr. Maenhout (bij het streek- landbouwmuseum) een con cours hippique. De Nederlandse ponyclub afdeling Zuid verleent aan dit paai-denevenement haar me dewerking. De dressuurwed- strijden beginnen om 10.00 uur 's morgens terwijl de ;pr' Hstrijden na de mid dag esn aarndtig nemen. (Van onze sportmedewerker) HULST Op zaterdag 18 en zondag 19 augustus organi seert de Hulstersc hockeyclub Rapide haar jaarlijkse dames- en heren-hockevtoernooi. Met deelname van clubs uit België, Frankrijk, Duitsland en Ne derland. Momenteel heeft Ra' pide al een zestiental clubs Ingeschreven, waaronder de fi nalisten van vorig jaar VCL uit Den Haag en Empel Rot terdam. Ook Abbeville, Düen en enkele nieuwe gezichten zijn van de partij. Zowel de dames als heren zullen strijden om de grote -.visselbeker „De Rei naart-oup". Zaterdag beginnen de eerste wedstrijden om half twee. Zondag om half elf. Za terdagavond is er een bijeen komst voor de clubs, die in Hulst logeren. De finale zal zondagmiddag om ongeveer vier uur beginnen. De deelnemende clubs zijn: VCL, winnaar 1972, Tempo 34, finalist 1972, Gemert, Push, Den Haag, Aeolus Rotterdam, Olympia en het organiserende Rapide dat reeds twee keer winnaar was. De buitenlandse clubs zijn: The Green Devils, Düren, Duitsland, drie maal als eerste geëindigd), het Belgische Me- chelen, reeds twee maal eerste en Abbeville uit Frankrijk. Ook is de Oranje HC uit Brus sel en NBB uit Brussel, alsme de de Belgische club Ombra- ges Evere H.C. van de partij. Tien clubs hebben ook een damesteam ingeschreven. VLAANDEREN KLASSEMENT 1 A. v. d. Bunder, IJzen- dijke 164 puniten, 2 W. d. Waal, \xel 137, 3 C. d. Smit, Terneuzen, 107, 4 P. Gödde, Koewacht 103, 4 H. Gijsel, Heikant 86, 6 L. Strobbe, Lamswaarde 85, 7 T. Carroll, Philippine 84, 8 G. Thomas, Philippine 70, 9 H. Stander, Oude Tonge 45, 10 A. Deu- sing, Halsteren 40, 11 J. Raas, Heinkenszand 39, 12 W. Tolhoek, Yerseke 37, 13 W. v, Stenis, H. Blokland 37, 14 K. d. Vrieze, Goes 36, 15 M. Jongenelen, Oudenbosch 33, 16 C. v. Bragt, Lage Zwaluwe 33, 17 W. d. Wilde, Kloetinge 33, 18 J. v. Waes, Aardenburg 31, 19 T. Buy- zen, Kloetinge 31, 20 G. St.Nicolaas, 's-Gravendeel 30. GRENSKLASSEMENT 1 B. Broere, Oudenbosch 56 punten, 2 A. v. Overveld, Zegge 51, 3 G. Habets, Den Haag 44, 4 L. Boose, Brielle 40, 5 R. Schuiten, Zandvoort 40, 6 F. v. d. Ende, Monster 36, 7 G. Minneboo, Geervliet 34, 8 F. Pirard, Breda 31, 9 H. Stander, Oude Tonge 31, 10 C. v. Dongen, Oud-Gastei 30, 11 P. Maas,Heerle 29, 12 G.ST.Nicolaas, 's-Gravendeel 29, 13 P. de Vos, Aalsmeer 27, 14 A. Tak, Oud-Gastel 15 A. v. d. Steen, Etten-Leur 25, 16 M. Rehorst, Den Haag 24, 17 H. Prinsen, Hank 23, 18 N. Rinkel, Aalsmeer 20, 19 J. Konings, Sprundel 20, 20 T. ter Harmsel, Lage Zwaluwe 20. BIESBOSCH KLASSEMENT 1 C. v. Bragt, Lage Zwalu we 122 punten, 2 H. Prinsen, Hank 98, 3 J. v. Dijk, Ulven- hout 68. 4 P. Franken, Oos terhout 68, 5 J. Klomp, Groot Ammers 67, 6 T. .Joore Raamsdonksveer 65, 7 A. Prince, Raamsdonksveer 52, 8 F. Pirard, Breda 47, 9 G.St. Nieolaas, 's-Gravendeel, 10. T. ter Harmsel (L. Zwalu we) 44, 11 J. Cooremans, Bre da ,43, 12 T. v. d. Berk Hel- voirt 42, 13 B. v. Lamoen, Haarsteeg 40, 14 B. Broere. Oudenbosch 39, 15 P, Kruis, Vlijmen 37, 16 A. v. d. Spie gel, Den Haag 32, 17 F. v. Hoogerheide, Ossendrecht 31, 18 A. de Jongh, Made 31, 19 J. v. Driel, Werkendam 28, 20 W. v. Stenis, Hoog Blok land 27. Els van Tatenhove op de hoogste trede van het erepodium, tijdens de Zeeuwse zwemkumpioen- schappem. (Van onze sportmedewer ker) AXEL Een eerste plaats voor Cees Hamelinck, een tweede plaats voor C. Wal- hout, derde J. Goussens en vijfde H. Colijn. Dat waren de grote successen voor de motor crossers van de motorcrossclub De MC Axel in de categorie nieuwelingen, in de internatio nale motorcross in het Belgi sche Zelzate, die afgelopen woensdag werd betwist. In de categorie internationalen 500 cc was ook nu weer Jolian Scheele vooraan te vinden. Hij eindigde na drie manclien op (Van onze duivensportmedweerker) TERNEUZEN Als de weersomstandigheden langs de vluchtlijn overal zo geweest zouden zijn als in Zeeland het al was, dan zouden de duiven die deelnamen aan de wed vlucht vanuit St. Dizier, veel regelmatiger „gekomen" zijn. De oorzaak van het zo trage verloop van deze vlucht wordt door een aantal liefhebbers gezocht in het feit dat er op de vluchtlijn, ergens in Frankrijk, een gebied is geweest waar het mistig was. En zoiets is in deze tijd van het jaar zeer goed mogelijk, vandaar dat een zo vroege lossing in de morgen riskant kan zijn. De duiven werden te 6.15 uur gelost met een oostelijke wind en warm weer. Maar enkel en alleen de hoge temperaturen kunnen volgens vele lief hebbers niet de schuld zijn van het trage verloop. De postduivenvereniging „De reisduif' te Breskens nam met 139 duiven deel aan deze wedvlucht, hoogste snelheid 1050,24 meter per minuut: 1, 3 en 10. C. Klasse, 2, 4 en 5, H. Schautteet, 6. E. Pieters, 7 en 9. J. de Smidt en Zoon, 8. L. Basting. „De Voorwaarts", Zaaroslag- Veer, met 186 jonge duiven: 1- Visser-Lensen, Axel (1108 mpm), 2 en 7. Joh. van de Voorde, 3. J. den Hamer, 4 en 9. H. Scheele, 5. J. Bakker, 6- de Feijter, Axel, 8, F. Scheele, 10. Bareman-De Blaaij Wedvluchten vanuit Orle ans: „De Reisduif", Philippine met 265 jonge duiven, hoogste snelheid 952 mpm: 1, 3 en 4. Fr. R-oegiest, 2, 7, 8 en 10 J. Haak, 5. L- Breepoel, 6. G, Onderdonck, 9. L. Taalman. „Recht voor Allen", Sluis met 287 jonge duiven: 1. O. Mar- teyn (962 mpm), 2. W. Cup pens, 3. Th. de Buck, 4. A. Verheije, 5. J. van der Wege, 4 en 10. J. de Bruine, 7. M- van de Bussche, 8. O. de Meij er, 9. O. Moens. „Herleving", Kloosterzande met 265 jonge duiven: 1. Th. de Bruin (931,6 mpm), 2. Viet-Van de Borgt, 3. Alf Co)- pae-rt, 4. S. Neeteson, 5 en 7. R. Mahu, 6. J- Sponselee, 8. B, van Goethem, 9. W. Boogaart, 10. A. de Keijzer en Zoon. „VZV" Hoofdplaat met 247 j-hge diuiven: 1 en 9. A. Temmrman (979 mpm), 2 en 8. Scherbeijn en Zoon, 3 en 5. Cam. de Waele, 4, A. de Bruijcker, 6. D. Siben, 7. Ch- de Poorter, 10. R. Blaakman „Vrije Vlucht", Sasput met 136 jonge duiven: 1. J. Dhondt (1008 mpm), 2. P. de Poorter, 3. E. de Wever, 4 en 9. C. Boogaard, 5 en 10. H. Groos- man, 6. mevrouw Calon, 7. P- Boogaard, 8. Th. de Poorter. „De Postduif" Heikant met 225 jonge duiven, hoogste snelheid 981,1 mpm: 1, J. Lambrechts, 2. Ed. van Goe them, 3 en 7. L. van Goethem, 4. A. Bosman, 5. E. Verschu ren, 6. B. Dacnkaert, 8- Th. de Blode, 9. Joh. Letens, 10. A. de Potter. „De Reisduif" Graauw in sa menwerking met „De Post duif" te Lamswaarde met 164 jonge duiven: 1. J. van Dende ren (973,34 mpm), 2. Gebrs. de Koster, 3. J. van Laere, 4. Ant. de Koster, 5. D.Moortha- mer, 6 en 9- Ed Mattheijssen, 7. Ch. de Klerck, 8. C. Picavet, 10. L. Seghers. Rayon west-Zuid-Beveland met 518 jonge duiven, hoogste snelheid 1023 mpm: 1. H. Jansse, 's-Heerenhoek, 2. G. Verbart, 's-Héerenhoek (1010 mpm), 3, 4 en 7. Joh Poelman, 's-Heerarendskerke, 5. G. van de Brink, Heinkenszand, 6. L. van de Klooster, Lewedorp, 8. J- Beulens, Kwadenidamme, 9. J. Buijze, 10. P. Pieters beiden te Lewedorp. „De snelle diuif", Clinge met 299 jonge duiven, hoogste snelheid 977,57 mpm, 1 en 6. A. Verstraeten, 2. A. Danc- kaert, 3 en 7. J. van de Bran- d-en-ks, 4. W. de Cock, 5. A. Braoke, 8. A. Olaus, 9.A- Nijs, 10. P. Verstraeten. „Nieuw Leven" Koewacht met 453 jonge duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 960,8 mpm: 1. R. de Schepper, 2 en 3. W. Verbiest, 4. Joh. Verschuren, 5. W. van der Bilt, 6. Ch. Suy, 7. A- Yse- baert, 8. Joh. de Block, 9. Raf Martens, 10. R. de Ruelle. „De Bonte Duif" Aardenburg in combinatie met „de grens- vliegers" te Eede met 341 jon ge duiven: 1. A. Buijsse (072 mpm) 2 en 10. G. Standeart, 3, 5, 7 en 8. A. Dezutter, 4. G. Dezutter, 6 O. van Queckel- berghe, 9. W. de Klerck. „Strijd in Vrede", Groede met 254 jonge duiven: 1. Ch. Ras (983 mpm), 2, G. Dusarduyn, 3. G. Dusarduyn gz, 4. J. Man- haeve, 5 en 8. E. Ulijn, 6. L. van der Wege, 7. A. Hendriks, 9. J. Stokkermans, 10. I. Schippers. „Jong maar moedig" Driewe gen met 45 jonge duiven: 1 en 2. J. Boerman, 3. J. Pladdet, 4 en 8. I. Klaaijsen, 5. A. En gels, 6. A. Jansen, 7. C. Ba- bijn, 9. B. van der Slikke, 10. A. den Hamer- „Met moed vooruit", Boschka- pelle met 137 jonge duiven: 1. P. van de Veen, 2, 6 en 10. Th. van Vlierberghen, 3 en 4. J. Cappendijk, 5. J. Stallaert, 7. Th. van Schaick, 8. Jan de Klerck, 9. D. Dobbelaar „De getrouwe duif" Cadzand met 262 jonge duiven: 1, 3 en 5. A. Duininck en Zoon (949 mpm) 2 en 9. A- de Putter en Zoon, 4. en 7. J. van de Plaase, 6. M. Provoo, 8. G. Schrier, 10 J. Kools. „Steeds Sneller" IJzendijke met 244 jonge duiven, hoogste snelheid 954 mpm, 1, 3, 5, 6 en 9. Reg. Thomaes, 2 en 10. H van de Bossche, 4. Fr. Diele- man, 7. J- Claeys, 9. Putter en Zoon. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De „Zwem- en Poloclub De Schelde" uit Terneuzen houdt zondag 19 augustus een inter nationaal waterpolotoernooi, dat plaats vindt in liet Schel- debad in Terneuzen. Buiten vele Nederlandse topteams, komen ook enkele bekende Belgische verenigingen naar het Terneuzense bad, zodat het aan de nodige strijd zeker niet zal ontbreken. De deelnemende teams zijn samen in een poule ingedeeld, en spelen een halve competi tie. De deelnemende vereni gingen zijn: Baronie uit Breda, DEVEL uit Zwijndrecht (B), DONK uit Gouda, LAC uit Rot terdam, Meetjesland uit Eeklo (B), Shell uit Rotterdam, Meerkoeten uit Abcoude, Mer- wede uit Dordrecht, RET uit Rotterdam, Waranda uit Oos- terhout en een team van de organiserende vereniging De Schelde uit Terneuzen. De eerste wedstrijd van dit groots opgezet toernooi begint om 10.30 uur. (Van onze sportredactie) SLUIS Morgen wordt ln Sluis de vijftiende wielerron de vooi dames en amateurs verriden. Bij de dames, die om 13.00 uur van start gaan zijn veel favorieten aanwezig. Met uitzondering van Keetie Oosten-Hage, die morgen reeds in Spanje rijdt waar de wereldkampioenschappen ge houden worden zullen de sterkste dames van Nederland in Sluis aan de start verschij nen. Gré Donker, Bella Hage, die momenteel in Den Haag woont, Jongenelen uit Sprun del, Willie Kwantes en Truus van der Plaat zullen in Sluis voor de nodige spanning zor gen. Om drie uur vertrekken de amateurs. Ongeveer 60 renners hebben voor deze 100 kilome ter lange koers ingeschre ven. Toine van de Bunder gaat als grote favoriet van start. Maar hij zal op geduchte te genstand kunnen rekenen van onder andere Peter Gödde, Tonnie Huyzen, Ad van Over veld, Ko de Vrieze, Wim Westdorp en Terry Carrol. Tijdens deze wielerronde zal de wielerjury van Zecuwsch Vlaanderen aan de jeugdcom missie van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen een racefiets schenken. Dit heeft de jury besloten, om hun waardering te tonen vooi het vele werk dat deze jeugdcom missie voor de jeugdige ren- nertjes doet. De jeugd zal trouwens mor gen ook van de partij zijn in Sluis. Na de aankomst van de dames zullen de jeugdrennes tjes één serie rijden. een fraaie vierde plaats. In de eerste manche ging Schede als vierde van start, maar kreeg in de vierde ronde pech- Na veel moeite kreeg hij zijn motor dan toch weer aan de praat, maar hij had reeds grote achterstand opgelopen. Als een echte motorduivel gin-g de Zaamslagse crosser op zoek naar zijn concurrenten, die hii dan ook na enkele ronden in de rug keek. Wat die ook probeerden, Scheele was niet te stuiten. Onweer staanbaar ging hij hun voorbij, om uiteindelijk als derde over de aankomstlijn te gaan. In de tweede manche had Scheele een bijzonder snelle start, ach ter de Belg De Witte, die later ook deze manche op zijn naam zou schrijven. Maar in de Bei- gen De Cuyper en Verhoeven zou hij toch zijn meerdere moeten erkennen, en werd nu vierde. De derde manche vlot te het niet zo. Een „schuiver" bij de start deed hem op de negende plaats terecht komen, maar het Zaamslagse fenomeen kwam terug. In verschillende ronden ging hij zijn concurren ten voorbij, en werd toch nog vierde. Bij de nieuwelingen stond er ook nu op het mees terschap van Hamelinck geen maat. Als een pijl uit een boog schoot hij vanachter het omlaag gevallen starthek weg en nam resoluut de leiding in handen. Deze plaats zou hij ook vasthouden tot op de aan komstlijn. C. Walhout op een tweede plaats bij de start, werd in de vierde ronde naar de derde plaats verdrongen. Zijn rivaal zou die plaats ech ter maar twee ronden kunnen vasthouden, want toen was het opnieuw Walhout die de twee de plaats overnam. J- Goossens boekte twee plaatsen winst en eindigde op de vierde plaats. H. Colijn ko» dat niet en eindigde op ue vijfde plaats, waar hij ook ge start was. W. v. Bruggen raak te door een slipper achteraan in het rennersveld, en 21e plaats. Die slipper had hem schijnbaar kwaad bloed gezet, kwam bijzonder sterk terug, en eindigde tenslotte op een achtste plaats. J. Schelleman had met pech af te rekenen, hij werd twaalf de en zou in de tweede man che niet meer aan de start komen. In de tweede manche werd net een gevecht tussen Hamelinck en de bijzonder sterk rijdende Van Bruggen. C. Hamelinck was ook nu ajs eerste bij de start weg, in Zjin wiel gevolgd door Van Brug gen. De twee Axelse rijders haalden er alles uit en in de tweede ronde gebeurde het dan. Van Bruggen ging Hame linck voorbij en dat kon Ha melinck moeilijk verkroppen. Ronden lang werd het een lijf- aan-lijf-gevecht, maar in de eindfase moest Van Bruggen toch in Hamelinck zijn meer dere erkennen. In de laatste meters werd Van Brugge» zelfs nog naar de derde plaats verwezen- C. Walhout die^ als derde was gestart eindigde tenslotte op de vierde plaats, met daarachter J. Goossens. H. Coliin komt er steeds be ter in. Na een achtste plaats bij de start, werd hij zesde Eindstand internationalen: 1 W. de Witte (B), 4 J Scheele Nieuwelingen: 1 C. Hame linck, 2 C Walhout, 3 J Goos sens, 5 H. Colijn, 6 W, v- Bruggen. 16 J. Schelleman- TENNIS Betty Stöve heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het dames enkelspel van een internatio naal tennistoernooi, dat it> Wal] Township (VS) wordt gehouden. De Ned°"landse versloeg Marcie -ouis (VS) if twee sets: 64 en 62. Vrijdag 17 augusf; (Va ZEIST Het earn nog steeds niet zyn het werd gisteren Cruyff in de zaak eventueel wel terwil de reglementen, hef hoogstwaarschijnlijk ten om zijn voetbalc club van Rinus Mie duidelijk werd het trum niet. Jo Jaspe KNVB riep in eerste moest worden genon stichten door vrolijk per december zou m. Twee verklaringen, tonen, dat het binnen i aen en dan de hoi van de KNVB duidelij melt. En soms bliksen voor het bestuur van i betaald voetbal was de tie van woensdagavond hoofdbestuur van de dat de reglementen in Cruyff geëerbiedigd worden, aanleiding om j op te stappen en de vr| het herkiesbaar zijn v<J open te houden. Het sectiebestuur g: het begin van de persco tie de volgende door woning juridisch proza verklaring af: Het sectiebestuur voetbal kennis genome) bende van het feit, bondsvoorzitter een vergadering van het stuur heeft geconvoc- 15 augustus 1973 om d< tuele transfer van Johanl te bespreken en dat, oi nadrukkelijk door de ve woordigers van het b voetbal op die vergj daartegen gemaakte be; nl. dat het hoofdbestu: door de materiële zelf: heid en besluitvormini het sectiebestuur betaali bal schond, aangezien di tie van een eventuele van Cruyff een zaak is sluitend het betaald voel gardeert, buiten b| wing gelaten het even pressieve toezicht v bondsbestuur en dat der volslagen onredelij zijn om zonder dat de van deze eventuele tran: puttend waren onderzoe| het sectie-bestuur betaal bal en dit sectie-bestui daarover een gefundee: deel had kunnen vormi ondanks een besluit te over deze transfer welk hierop neerkwam: dat Cruyff pas in de tweede ferperiode, aanvangenc december 1973 de forme gelijkheid kan krijgen vi eventuele transfer, w; het sectiebestuur in rede omtrent deze transfer g sluit meer kan nemen. H tiebestuur acht deze gai zaken dermate ernstig consequenties mede ge', het feit dat herhaaldeli het sectiebestuur toezeg zijn gedaan op het stuk zelfstandigheid, dat het bestuur besloten heeft totaliteit met onmiddelli. Bang af te treden, een gewone algemene verg: van het betaalde voet convoceren op donderd augustus 1973 en de 1 zaken van het betaalde tot die vergadering te behartigen. Tot zover klaring. Jacques Hoogewoninj oorzitter van het sectiel betaald voetbal lichtte Waring toe met: „Het is moment 2Q> de indru uiten gewekt wordt, sectiebestuur betaald geen zelfstandigheid k( vinden nog steeds ze zaken echt wel zé nen regelen". «oogewoning nam het ,f„ u,ur van de KNVB kwalijk, dat er een ,,.as genomen zonder verschillende partijen ak waren gehoord. Ho „Wij als sectie' den het beter gevon e partijen inderdaad aren, maar dat is urd. Overigens hee «bofdbestuur er het ree ant men heeft nog ste recht van veto". "Oogewoning stipt

de Stem | 1973 | | pagina 12