Bredanaars in eerste helft goed op dreef Verlies voor FC Den Bosch Gimeno stopt Krol „niet „chic" Hallo, hallo. Denkeven mee, win1000gulden in onze augustus-ronde. OCANA MET FUENTE SCHMITZ VERLIEST INCIDENTRIJK DUEL Ljubojevic kansloos PéMs Halm beschermt uw haargrens SCHENK VAN ALLE MARKTEN THUIS Zwaan verliest verrassend sport ponderdag 16 augustus 1973 Üj 13 - 17 1 FRAAIE OVERWINNING VAN NAC OP LIERSE DEN HAAG (ANP) Gis teren vielen er in de competi tie wedstrijden, die de clubs uit de eerste divisie speelden, weer enkele verrassingen te noteren. Zo verloor FC Den Bosch op eigen terrein van het Limburgse FSC met 21. Wil lem II hield tegen het sterker geachte Excelsior een punt over door "met 11 gelijk te spelen. FC Dordrecht haalde uit tegen HVC en won met 41- Vitesse speelde op eigen terrein met 00 gelijk tegen Eindhoven. De uitslagen zijn: Willem II - Excelsior I1 (11). 37 Ey- kenbroek 10; 38. Roggeveen I1. Scheidsrechter: Gans. 4500 toeschouwers. Vitesse - Eindhoven 00. Scheidsrechter Van Gemert, 4500 toeschouwers. Pee Zwolle - Volewijckers 01 (01), 10. Dammeraf 01. Scheidsrech ter Hoppenbrouwer toe schouwers 1500. SC Cambuur - Volendam 11 (01), 42. Braam 01, 59. Ooft (strafschop) 11, scheidsrechter: Van Dijken, 5000 toeschouwers. FC VW - FC Heerenveen 21 (10), 26. Albert van der Weide 10. 66- Albert van der Weide 20, 89. Haan (strafschop) 21, scheidsrech ter Van Gastel, 5000 toeschou wers. Veendam - Helmond Sport 3—0 (1—0), 31 Wieringa 1—0, 82. Oldenburger 20, 84. Nan- ninga 30, scheidsrechter: Wellmga, 3000 toeschouwers. FC Dordrecht - HVC 4—1 (21). Toeschouwers: 3500, scheidsrechter Booy, 22. Theu- nissen 01, 23. Dubbels 1-1; 40 Dorre 2—1, 46. Van 't Hoff 3—1, 71. Dubbeld 4—1. FC Den Bosch - FSC 1—2 (01). Toeschouwers 5000, scheidsrechter De Bruin. 7 Böghnen 01. 54. Graul. straf schop 11, 84 Böghnen 12. Titaley, kreeg de gele kaart BARCELONA (ANP-AFP- RTR) Andres Gimeno. de 36- jarige Spaanse tennisprofossin- nal, heeft besloten met de wedstrijdsport te stoppen. Gi meno, die tijdens het laatste toernooi van Hilversum in de eindstrijd door Tom Okker werd verslagen, gaat volgende week maandag voor een menis cusoperatie het ziekenhuis in. Gimeno. die in 1960 profes sional werd, vertelde dat hij al een jaar hinder had van zijn knieblessure. „Ik ben geen jongen meer, je moet op tijd weten te stoppen. Na deze operatie zal ik geen wedstrij den meer spelen voor de Da- vis-beker of inschrijven voor belangrijke toernooien". wegens een overtreding tegen Donkers- Heracles - Fortuna Vlaardin- gen 20 (20), 13 Beekman (1—0), 29 Pirard (2—0), scheidsrechter: Van Ooyen. De stand na twee gespeelde wedstrijden is: Veendam 4 punten: Fortuna SC 4; Vitesse 3; Excelsior 3; FC Den Bosch 2; Heerenveen 2; Heracles 2; SC Cambuur 2; Eindhoven 2; Willem II 2; SC Amersfoort 2; FC Dordrecht 2; SW 2; Vole wijckers 2; VVV 2; Helmond Sport 2; Volendam 1; Fortuna VI. 1; Wageningen 0; Pee Zwolle 0 punten. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM „Jolian Cruijff heeft de laatste weken geprobeerd ontzag te maken. Dat er bij Ajax interne proble men zijn, dat wij elkaar niet verdragen, dat zijn toch rot smoesjes. Dat vind ik de nare kant van de „zaak Cruijff', al dus Ajaxied Ruud Krol. „De manier waarop hij het speelt, vind ik niet chic Had hij nu maar in juni al gezegd waar het op stond, dan had Ajax toen al met Bro- kamp hi de slag kunnen gaan. Nu dreigt er voor ons een moeilijke situatie te ontstaan. Sjaak Swart is weg. Jan Mul der is geblesseerd. Straks heb ben we helemaal geen voor hoede meer. Ajax moet Bro- kamp nu maar aantrekken. Hij kan het verlies van Johan voor 80 opvangen. Geza menlijk moeten we nu dus deze slag proberen op te van gen. Ons geluk is dat we aan Knobel een goede trainer heb ben. Die ziet tijdig waar moei lijkheden dreigen te ontstaan, zoekt ze op en vindt dan ook wel een oplossing. Met die man hebben we geboft." „Waar we in Europa ook ver schenen. steeds vroegen ze naar Johan Cruijff. Hij be paalde het gezicht van Ajax. Cruijff was Ajax," zegt Arie Haan. „Jammer dat deze rela tie nu wegvalt, jammer ook dat dit zo heeft moeten lopen. Persoonlijk heeft Johan gelijk. Je kunt je geen voorstelling maken van het bedrag dat hij nu in één klap vangt. Maar we lossen het vertrek van Johan wel op. We zijn met 16 selec tiespelers, en met Knobel als trainer hadden we het niet beter kunnen treffen. Een spits als Cruijff vind je ner gens meer. Daarom is het naar voor de club, de spelers en voor iedereen dat hij var- trekt." (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) Opgelet. Wat ligt er op het aanrecht? Neenee,niet gauw gaan kijken! Denk es even aan Enka. U zegt Snka spons? Nou, niet gek,'t lijkt erop. Maar dan heel plat en in allerlei frisse kleurtjes en met wafeltjes die ervoor zorgen dat het Enkaflex uhding goed afneemt en makkelijk schoonspoelt enzo. Nou,'t is geen Enka zeem, geen Enka vloerdoek, geen Enka Wissewas... wat dan wel? Weet u't niet? Jammerjammer.Tot de volgende keer dan maar weer, in deze krant. Dagdag, Weet u't? Dan voor iseptember uw antwoord opsturen in gesloten envelop plus één Enka-verpakkiflgs- merk met®. Precies als hieronder. Merken zonder® feilen niet meeBij uw antwoord ook een Enka slag- zinnetje bedenken. Een deskundige jury honoreert de beste oplossing met 1000 gulden. De overige V inzenders/sters ontvangen allen een kleurige Enka-sticker. Enka Postbus 6o Arnhem. q Winnares junl-ronde: Mevrouw G. Boulonois-Busink, BI BH BB Kleyn Barlaken2, Heiioo. Slagzin: H m HIHHH Do Enka-vloerdoek: het grondbeginsel fl| H H HIH van een goede schoonmaak. LIER NAC heeft gisteravond in het Belgische Lier met 2—1 gewonnen van Lierse Sportvereniging. NAC dankte de zege vooral aan schitterend voetbal in de eerste helft, toen het elftal van Lierse vaak met wervelend voetbal werd overspeeld. In de tweede helft liep het wat minder, maar het was duidelijk, dat de Bredanaars wat adem wilden sparen voor de competitiewedstrijd van zondag tegen Haarlem. Echt uithalen tegen Lierse kan tenslotte nog, want de Belgische formatie komt op 5 september naar Breda. NAC ging van start zonder At'y Graaumans, de uitblinker van zondag en Martin Vreij- ien. Trainer Henk Wullems: Graaumans had een lichte blessure en daarom heb ik geen risico genomen. Vreijsen heeft van mij rust gekregen". Graaumans' plaats werd inge nomen door Theo Dierckx, terwijl Christ Bouman als rechterspits mocht bewijzen, jat hij nog meetelt. NAC deed het meer dan goed. In het eerste kwartier wist het zich drie opgelegde kansen te creë ren. Eerst was het Bouman, die gelanceerd door Quaars op het laatste moment door Lier- se-doelman Engelen gestopt kon worden. Daarna schoot Quaars in riante positie tegen diezelfde Engelen op En even later keerde Engelen een inzet van Bouman, die vrij gespeeld was door Felix Muller. NAC ging door. Jan Blom vaak erg sterk schoot nog eens tegen Engelen aan na een wervelende -actie van het NAC-middenveld. Het kon niet uitblijven, dat de Breda naars een voorsprong zouden nemen. Dat gebeurde in de twintigste minuut toen Frans Bouwmeester een voorzet van Christ Bouman waar Engelen onderdoorging feilloos inkopte: 0—1. Lierse stelde er bitter weinig tegenover. De ploeg, die nog volop in de voorberei ding zit in België begint de competitie begin september draaide niet. Dat was duide lijk. NAC domineerde. Al voorkwam dat niet, dat Jan Blom na een halfuur spelen op de lijn moest redden. Even later schoot Lierse-vedette Dahl voorlangs. Janssens miste echter een grote kans voor Lierse. Vlak voor rust drukte Christ Bouman het overwicht van NAC uit in een schitte rend doelpunt: 02. Na rust ging NAC op het gemak door. Lierse vorig seizoen negende in de Belgi sche eersteklasse drong ook sterker aan, maar de Breda naars kwamen niet in moeilijkheden. Theo Dierckx en Arie Delmotte speelden so lide en goed, terwijl Blom en Bakker geen grote problemen kenden tegen de met twee als ROTONDA WEST (FLORI DA) (AFP) Twee Olympi sche kampioenen, Bob Seagren Ipolshook, Mexico) en Aid Schenk (Sapporo) leiden in kft klassement van de zeven kamp der sportsterren in het Amerikaanse vakantieoord Ro- tonda West. Ard Schenk, winnaar onder andere van de 10Ü meter en MO yard-s hardlopen, heeft in zijn groep 32,5 punten vero- v'frd. Op de tweede plaats y.olgt de Canadese ijshockeyer '"an Cournoyer met 32 en dwde is Karl Schranz. Cour noyer echter heeft zijn zeven sekozen nummers al afge werkt Schranz ein Schenk jiebben bijvoorbeeld nog de twee mijl wielrennen te goed. In de andere - groep werd Seagren eerste bij het gewicht heffen en op de 100 meter en daardoor kwam hij aan een Puntentotaal van 39,5. Na hem komen de Amerikaanse bas ketballers John Havlicek (35) en Billy Cinningham (26%). De eerste drie van de groepen gaan over naar de eindstrijd, me vermoedelijk volgend jaar •ebruari wordt gehouden. WIELRENNEN Henk Prinsen heeft gisteren een koers in het Belgische Am- bourg gewonnen. De wedstrijd lv« 100 kilometer lang. Prin ten won de sprint van een vijf jban sterke kopgroep die uit Jef peloton ontsnapt was. Ad Prinsen uit Raamsdonksveei die ook deel uitmaakte van de kopgroen eindigde op de vijf de Plaats. I spitsen Dahl en Wellems opererende Belgen. Ook NAC's middenveld wist de zaak goed te klaren. Slechts voor kende NAC nog te wei nig persoonlijkheid. Henk van Rooy stoorde weliswaar regel matig, maar hij is nog niet waar hij zijn moet. MUsialek deed zijn best, maar ook hij mist felheid. Slechts Christ Bouman draaide van redelijk tot goed. Het meer behoudende voetbal van NAC het wervelende was eraf gaf Lierse wel de kans meer g evaar te stichten. De ploeg van Lierse miste nog teveel wedstrijd-routine om teveel wedstrijdroutine om daadwerkelijk het initiatief tot zich te trekken. Al begon de ploeg wel beter te draaien. Arbiter Schaut trachtte er wat aan te doen door verdediger Dreesen door te laten gaan in buitenspel-positie. De Lierse speler joeg de bal onder Jan de Jong' door... naast. Het gaf Lierse vleugels, dat wel. Toch moest er een straf schop aan te pas komen om Lierse dichter bij NAC te brengen. Bakker torpedeerde Jans sens en dat gaf Dahl de kans om vanaf elf nieter De Jong kansloos te laten: 12. NAC damde de Lierse vreugd in door de Belgen, via op de bal spelen, af te rem men. In de laatste minuut raakte NAC-doelman De Jong nog licht geblesseerd aan zijn knie. (ADVERTENTIE) Haargroeimiddelen niet. Pétrole Hahn zorgt dat u houdt wat u hebt. Gewoon elke morgen inmasseren. Uit de fles met het rode etiket. Imp.Roparko.Rotnerdam.Tel.010 -11 95 46 I MADRID (ANP-AFP) De Spaanse wielerbond heeft Luis Ocana en Jose Manuel Fuente, de grote rivalen uit de ronde van Frankrijk opgenomen in de selectie, die nog maar uit acht renners bestaat voor het wereldkampioenschap op de weg voor professionals. Pedro Torres, winnaar van het berg klassement in de tour. behoort ook tot het achttal. De Spaanse selectie voor Barcelona (weg) ziet er als volgt uit: professionals: Luis Ocana. Jose Manuel Fuente, Pedro Torres, Vicente Lopez Car ril, Domingo Perurena, Mi guel Maria Lasa, Antonio Mar- tos en Jesus Manzaneque. Na de ronde van Cantabrië zullen nog twee deelnemers en twee re.serves ivorden aangewezen. De amateurploeg voor de weg bestaat voorlopig uit Enrique Martinez Heredia, Julian An- diano, Jose JNazabal, Juan Pu- lol, An-toniuo Vallori, Angel Barrios, Manuel Esparza, Ro berto Palavecino en Pedro Bi- lardebo. De volgende amateurs zullen in San Sebastian op de| baan rijden: sprint: Felix Sua-: "ez en Javier Sans rianea. ach- ervolging: Miguel Espinos en An-tonio Abad. Stayers: Jaime 3ordoy. Antonio Sagrera en Bartoloms CaHentey. (Van onze sportredactie) BREDA Ad Brouwers, het eerste „slachtoffer" van het betaalde voetbal in dit seizoen, mag zater dag het Bredase Sint-Lan- rensziekenhuis verlaten. Gistermiddag lag de NAC- speler er opgewekt bij in zijn kamer, waar hij voor observatie moet verblijven. Brouwers: „Vjjf dagen in totaal want dan bestaat er volgens de doktoren een kans, dat die verlammings verschijnselen terug ko men". Brouwers vertelde, dat hij behoorlijk geschrok ken was na die botsing met Wildbret van AZ. Brouwers: „Toen ik op de grond lag kon ik me eerst helemaal niet bewegen en ik verzeker je, dat je je dan niet prettig voelt. Na een tijdje leek het net of ik vol stroomde met water. En toen dat afgelopen was kon ik me weer helemaal bewegen. Ik weet nog, dat ik naar de zijlijn gestrom peld ben en daarna weet ik niets meer". Ad Brouwers, die niet te klagen heeft over belangstelling NAC stuurde een fruit mand vergezeld van het Hero-boekje: hoe leer ik koppen zal blij zijn als zijn verblijf in liet zieken huis er op zit. „Niet dat ik het hier slecht heb, maar ik verveel me kapot. Dat liggen is niets voor mij", aldus Ad Brouwers, die gisteren uitgebreid kon spelen met zijn zoon Den nis (foto). SCHEVENINGEN Alle geplaatste spelers en speelsters hebben zich woensdag op de Metsbanen tijdens de nationa le tenniskampioenschappen kunnen handhaven zonder tot de bodem van hun krachtenreservoir te hoeven reiken. Het meeste te beleven viel er dan ook bjj partijen waar geen „gevestigde" hfj betrokken was. Zo dromden de toe schouwers steeds meer samen bij de partij Visscher Schmitz op baan één. Het werd de enige vijf-setter van de dag, met een speelduur van ruim drie uur. Fried Schmitz was heel dicht bij de overwinning, toen hij bij een voordelige setstand van 21 een voorsprong van 40 in de vierde set had op gebouwd. Visscher besloot toen zijn toevlucht te nemen tot een niet zo prettig overko mende intimidatiepolitiek. Met luid uitgesproken, kernachtige uitdrukkingen, nodeloze hup pelpasjes en irriterende spron getjes bracht hij Schmitz uit zijn spel en greep de vierde set alsnog met 75. Ook daar na bleef Visscher zich roeren, zodanig dat Schmitz hem kwaad toevoegde: „Gedraag je toch eens normaal". Het kwaad was echter al ge schied. De jeugdige Visscher vergat niet naast zijn caprio len te scoren en veroverde een plaats in de kwartfinales. Van de vier geplaatste spe lers moest alleen Hemmes een set afgeven. Na 62, 1—6 6 1 had Soeters kansen ook de vierde set naar zich toe te trekken, maar een bijzonder zwakke service stond een der gelijk wapenfeit in de weg. De Delftse student verloor de elfde game met zijn eigen op slag op love en Hemmes be- slistte daarna de partij met het eerste wedstrijdpunt (7— 5). Hordijk had in de eerste set tegen de gebrilde Kasten niet over geluk te klagen. Kasten verspeelde bij 65 zijn servi- cegame en Hordijk stoomde toen meteen door naar 86 (i1 6—2. Bij de dames bedwong dt kleine, blonde Nora Lautesla- ;er-Blom met luchtig, ont spannen spel verrassend ge makkelijk de sterker geachte i'ine Zwaan. Nora Lauteslager >ogstte de bewondering van de omstanders met een score van 64 60 en mag nu proberen de als eerste geplaatste Marij ke Schaar (62 63 tegen Anneloes Scholhorst) het le ven zuur te maken. Elly Ap pel, de revelatie van het toer- nooi van vorig jaar (finale plaats tegen de momenteel in de Verenigde Staten vertoe vende Betty Stöve), schakelde met sterk spel Juduth Salome uit (6—3 64). De linkshan dige Salome kreeg de krachti ge backhand van Elly Appel niet onder controle. Trudy Walhof ondervond nauwelijks problemen tegen haar clubge note Lidy Bielefeld (62 6— 3) DE UITSLAGEN ZIJN: Damesenkelspel, kwartfina les: Marijke Schaar - Anneloes Schothorst 62 63, Nora Lauteslager - Tine Zwaan 64 50. Trudy Wolhof - Lidy Bie lefeld 6—2 6—3, Elly Appel - Judith Salome 63 64. Herenenkelspel, tweede ron de: Hordijk - Kasten 86 6 1 62, Visscher - Schmitz 6 1 5—7 1-6 7—5 6—4, Sanders Wolff 6—1 6—1 6—3, Fleury Welschen 6—4 8—6 5—7 6— 3, Laudin - Dankelman 61 75 64, Thung - Fok 62 63 6—1. Hemmes - Soeters 6—2 1—6 6—1 7—5. Veentjes - Van Min 6—4 6—1 6—2. Damesdubbelspel, kwartfi nales: Schaar-Salome - Appel- Brouwer 63 6—3, Bielefeld- Blomberg - Laan-Weurman 75 63, Veentjer-Walhof - V. Fraayenhoven-Schothorst 61 62, Bakker-Zwaan Lauteslager-IJbema 26 62 6—3. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Appel-Hordijk Sohaar-Hemmes (eerste ge plaatst) 5—7 6—4 6—1. Jan Hordijk had geen moeite met zijn tegenstander Kasten. PETROPOLIS (RTR-UPl) Ljubomir Ljubojevic is praktisch helemaal uit de strijd om een van de topplaat- sen in het interzonale schaak toernooi van Petropalis. Ne derlagen in twee onderbroken partijen, tegen de Russen Ke- res en Gelier hebben hem van de eerste plaats, die hij vrij wel voortdurend heeft bezet teruggeworpen naar een prak tisch uitzichtloze achtste posi tie. Poloegajevski leed in de „restpartij" tegen Panno zijn eerste nederlaag, waardoor al leen lijstaanvoerder Portiseh en de Braziliaan Mecking (tweede) zonder verliespartij bleven. De uitslagen van de uitge speelde afgebroken partijen zijn: Portiseh Hon - Tan Sin 10, Poloegajevski Rus - Ka- gan Isr 10, Bronstein Rus - Ivkov Zsl Panno Arg - Poloegajevski 10, Hug Zwi - Reshevsky V.S. Reshe- vesky - Panno 10. Savon Rus - Tan 10, Keres Rus - Ljubojevic Zsl 10, Smyslov Rus - Kagan 10, Geiler Rus - Ljubojevic 10. De stand na vijftien ronden in de kopgroep is: 1 Portiseh 11 pnl., 2 Mecking Bra 10 pnt. en 1 afgebroken partij, 3 Hort Tsj 9Mi pnt., 4 Geiler 9 pnt. en 2, 5 Poloegajevski 9 pnt- en 1, 6 Smyslov 8% pnt, en 1, 7 Reshevsky 8V2 pnt., 8 Ljuboje vic 8 pnt. en 1, 9 Ivkov 7% pnt. en 1,10 Savon 7 pnt.

de Stem | 1973 | | pagina 7