Discussie in raad Kloosterzande over stankoverlast van agrarische bedrijven Tarieven voor huur sportaccommodaties in Goes kunnen verenigingen de das om doen Tennisclub Hulster Ambacht actief EXPO AXEL Lync als I Effectiever tegen wildst! Kempen en NOG WEINIG ANIMO VOOR BABY-SITTERS 1 t UoóLe Heikant twee dagen vol muziek Zeeuws museum: rustpunt in 't leven Loei wa te centrale I „afgezonk NARE Ny PvdA Goes wil politiek lesuurtje op scholen Hulpbehoevenden kunnen ook naar Expo Bij vaststellen bestemmingsplan stad streek i Hulst Bezwaarschrift SANITAIR VAN DEN BERG HULST Café-Restaurant 40.000ste bezoeker in zwembad te Zaamslag Arnemuiden Nieuw-Namen Aan gevolgen van ongeval overleden Massale vis- uitzetting Huishoud- Industriebeurs AXEL VANGT MEESTE VIS INBRAKEN IN MIDDELBURG EERSTE TREKKING 616e STAATSL Donderdag 16 augustus 1973 (Van een onzer verslaggevers) HULST „Ja, we komen nu ook buiten „Den Dullaert" De mensen in Hulst weten dat nog niet, maar die kunnen hier nu net zo goed terecht. Het is wel eens goed dat ze dat lezen". De „directeur" van de baby-sitcentrale in „Den Dul laert", de 75-jarige gepensio neerd rijksambtenaar A.J. van der Knaap van het Van Ceu- lenplein 4 kan best nog wat drukte gebruiken. Anderhalve maand geleden ongeveer, om precies te zijn op 1 juli, begon hij onder auspiciën van de wijkvereniging met een baby sitcentrale, en het heeft vanaf die tijd echt nog niet storm gelopen. Tot nu toe zijn er nog maar zeven aanvragen geweest, en op een totaal-aantal gezinnen van twee a drie duizend (o- verig Hulst nog even buiten beschouwing gelaten) is dat bepaald niet veel. Volgens de voorzitter, die vijf jaar gele den in zijn toenmalige woon plaats Den Haag ook een der gelijke centrale uit de grond stampte, ligt dat aan de va- kantietijd. Straks in septem ber verwacht hij wel meer belangstelling. Temeer daar de kosten, in vergelijking met andere centrales, bij hem erg laag zijn. Tot twaalf uur 's avonds 1,50 per uur, ep daarna twee gulden. Per baby-sit komt daar nog een gulden toeslag op voor de administra tie. De heer Van der Knaap. „Maar precies daarmee uitko men doe ik niet. Soms moet ik wel viif of zes meisjes opbel len, en dat kost me iedere keer zestien cent. En zijn abon nement natuurlijk". De nij vere directeur heeft zich bo vendien nog een mooi schrift moeten aanschaffen, waarin de namen van alle babby-sitters staan opgetekend. Dertien zijn het er, bijna dubbel zoveel als er aanvragen zijn dus. Voorna melijk mavo- en havo-leerlin gen, want, aldus Van de Knaap, „doorgaans komen die tenminste uit een beetje be hoorlijk milieu". Niet dat hij klasseonderscheid maakt of zo, maar een hand geven en even voorstellen vindt hij toch wel een plicht van elementaire be leefdheid. De jongens en meis jes, die zich bij hem aanmel den moeten daarom ook eerst een test ondergaan. Ze krijgen dan vragen voor geschoteld als: „Wat doe je als ae baby ziek wordt?" en het antwoordt moet dan zijn: „De familie opbellen" of „de dok ter opbellen". Maar als er een baby een vieze broek heeft, dan moet je dat zelf opknap pen, het is onzin om daar die mensen voor naar huis te halen vindt Van der Knaap. Mensen die zo'n antwoord geven hoe ven bij hem niet aan te ko men. „Maar de meeste hebben al eens „baby gezeten", zegt hij, „en ik heb er zelf ook| nogal wat ervaring mee na tuurlijk, van Den Haag nog". Een van de ervaringen is dat het beter is een meisje niet samen met haar vriend op te laten passen. De heer Van der Knaap houdt daar streng de hand aan, want, vindt hij, je weet nooit wat er dan gebeurt. Daar kun je als centrale de verantwoording niet voor ne men. Het is ook om die reden dat de klanten verzocht wordt de vrouwelijke babysiters indien gewenst naar huis te brengen. „Maar laat u vooral duidelijk uitkomen, dat de centraie geen winstobject is, maar zuiver om de bevolking van dienst te zijn". De heer Van der Knaap verricht namelijk wel eens meer sociaal werk, belasting papieren invullen voor de bu ren en wijkgenoten en zo. Ter leniging van de kosten vraagt hij daarvoor meestal een klei ne tegemoetkoming, zoais een tientje voor het invullen van een belastingformulier en zo. „Je kunt per slot van rexemng niet alles voor niks doen", vindt hij, „maar daardoor zou er wei eens verwarring kun nen ontstaan." Om de bevol king nog meer van dienst te kunnen zijn, gaat de heer Van der Knaap nu binnenkort nog maar eens een circulaire sa menstellen die wat publiciteit moet geven aan het werk van de centrale, zodat er wat meer aanvragen komen. De voorzitter van „De Dul laert" de heer W. Everaard staat daar wat genuanceerder tegenover. „We hebben me neer Van der Knaap die cen trale laten beginnen, omdat we dachten dat er behoefte aan was', zegt hij. „Als dat niet zo blijkt te zijn kunnen we er misschien beter maar mee stoppen. We gaan echt geen baby-sit centrale in stand houden om maar een baby-sit centrale te hebben". (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Het vraagstuk: de woningbouw voortzetten en binnen het raam van de hinderwet een zekere mate van milieu-overlast accepteren, of botweg schade vergoeding uitkeren en dan het gevaar lopen dat de woningbouw stagneert, zorgde gisteravond in de gemeenteraad van Hontenisse voor een opmerkelijke scheiding van de geesten. Aan de ene kant een college, dat zonder meer het eerste bepleitte, aan de andere kant een raad die daar nogal moeite mee had. Ter discussie stond op het bewuste moment de vaststel ling van het bestemmingsplan „Kloosterzande-Noord" en de vaststelling van de exploitatie opzet van dit plan. Vrijwel direct deed het bezwaar zich voelen dat een deel van de in het plan gesitueerde bedrijven „statisch-agrarisch" moeten blijven, omdat in de huidige opzet de mogelijkheden tot uitbreiding voor deze bedrij ven ontbreken, „We moeten toejuichen dat deze mensen er nog zijn", zo (Van een onzer verslaggevers) GOES Een politiek les uurtje op de Goese scholen voor voortgezet onderwijs. Dat was een van de suggesties gis teravond op de ledenvergade ring van de Partij van de Arbeid in de Prins van Oranje te Goes in verband met de provinciale statenverkiezingen van het volgend jaar- De vergadering beraadde zich over activiteiten voor die verkiezingen. Tegen de ver melde suggestie werd inge bracht dat de schoolleidingen over het algemeen argwanend tegenover dit soort zaken staan omdat men niet voelt voor propaganda. De vergade ring ging dan ook een stap verder door te stellen dat poli tieke vorming belangrijker was dan zieltjes winnen voor de partij. Het dagelijks bestuur van de Goese afdeling van de PvdA wil in deze dan ook het initiatief nemen en contact zoeken met andere partijen om gezamenlijk de scholen te benaderen voor politieke voor lichting. Politieke voorlichting wil men ook gaan verzorgen voor de bejaarden via bejaarden middagen en bejaardensocië teiten. De Goese PvdA ziet geen landelijke progressieve volkspartij van de grond ko men. Gisteravond bleken de meeste leden op de verga dering daar ook niet in te gelo ven. Men twijfelde ook of de betrokken partijen een derge lijke progressieve volkspartij wel wilden. De afdeling Goes wil in ieder geval dat de Zeeuwse afgevaardigde naar het verkiezingscongres, dat in januari 1974 wordt gehouden, benadrukt - waar en wanneex dat maar te pas komt - dat het congres geen besluiten neemt die niet uitvoerbaar zijn en niet uitspreekt dat er niet meer te praten valt met de Partij van de Arbeid. Hierbij werd de laatste kabinetsforma tie als voorbeeld genomen. vond men. „En dan moeten we niet alles op alles zetten om ze het leven zuur te maken". Ook raadslid A. Roctus was deze mening toegedaan. „Verdere bedrijfsvoering wordt deze mensen praktisch onmogelijk gemaakt. En dan kun je wel een beroep doen op artikel 49, maar intussen is je bedrijf wel ten dode opgeschreven"- Burgemeester Somers ant woordde dat het niet zonder meer zover gekomen was. „Het is in deze zaken zo, dat er een overlegsituatie gescha pen wordt. Dat geldt niet al leen voor de agrariërs maar voor iedereen". Raadslid Cal- lot waardeerde het dat de ge meente met al deze mensen reeds in een overlegsituatie getreden was, maar hij vroeg zich af waarom bij sommigen dit overleg al doorgebroken was en er al sprake was van concrete plannen. Burgemeester Somers verde digde de handelwijze met te zeggen dat wanneer deze be zwaarschriften onverkort ge handhaafd waren gebleven de plannen waarschijnlijk in Middelburg geen doorgang hadden kunnen vinden. „Het gevolg was geweest dat wij dan de eerste jaren zonder bouwgrond hadden gezeten", aldus de raadsvoorzitter. Raadslid P. Magnus had echter voor deze werkwijze geen goedkeuring, ook al was het dan in de vorm van stag natie in de woningbouw een stevige stok achter de deur. „Dit is discriminatie", meende hij, „een woord dat hij even later echter op aanraden van Somers weer terugnam. Raadslid A. Perdaen pakte de zaak genuanceerder aan. „Ik wil ook allesbehalve stag natie in de woningbouw, dat begrijpt u wel", zei hij „maar 't Centrum Het heren voetbalteam van 't Centrum uit Hulst heeft op het terrein van VV Steen te St.-Jansteen een goede indruk achtergela ten in een aldaar gespeelde vriendschappelijke voetbal wedstrijd tegen een elftal van de gemeente Groot Hulst. De ploeg won met 40. De rust stand was 10. Schieting In café P. Leer- aert-Nijs te Hulst werd een prijsschieting gehouden op de liggende wip waaraan 50 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. V. de Vos uit Hulst, die zich op de schietingen op de liggende wip regelmatig weet te onderscheiden, was met twee zijvogels ook nu weer een van de succesvolste schutters. Op wip 1 werd de hoogvogel geschoten door L. Herrewegh te Heikant, en de eerst zijvo gel door V. de Vos te Hulst. De tweede zijvogel ging naar L. Voet te Hulst. Wip 2: de hoogvogel was voor J. Paelinck te St. Jan steen, de eerste zijvogel voor V. de Vos te Hulst, de tweede zijvogel voor A. Schauwaert te Hulst. Zaterdagmidag wordt de volgende schieting gehouden. ik vraag me toch af of hier niet meer overleg mogelijk was geweest". Onder het mot to „stankoverlast kost de ge meente toch geld, nu of straks" pleitte hij er voor om te bewerkstelligen dat mis schien één der varkenshouders met een financiële tegemoet koming van de gemeente op groenteteelt over zou kunnen schakelen. Het raadslid P. Magnus was het met hem eens. Het bestemmingsplan werd met de stemmen van P. Magnus en J. Menu tegen aan genomen- Over een voorstel tot herzie ning van de exploitatie-opzet van het plan Kloosterzande dreigde ook een discussie te onstaan. Het was één der raadsleden namelijk bekend, dat al bijna een jaar geleden een bezwaarschrift tegen dit bestemmingsplan was inge diend, waarop van officiële zijde nog steeds niet gerea geerd was. Burgemeester So mers wist echter te vertellen dat een besluit tot schadever goeding door de raad al geno men was en dat over de hoog te daarvan een onderzoek was ingesteld door het bureau Taxatie Onroerende Goederen in Rotterdam. De gemeente had juist een week tevoren van dit bureau een rapportje ontvangen, alleen was er nog geen gelegenheid geweest om dit al voldoende te bestude ren. (ADVERTENTIE) UNIEK IN ZEELAND onze SHOWROOM Van Waesberghestraat 7-9 (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 Hulst Telefoon 3444 DE zaak voor 'n gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen Menu's vanaf 10, Keuken open tot 23 uur Dinsdags gesloten (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Gistermid dag omstreeks 4 uur is in het gemeentelijk openluchtzwem bad te Zaamslag de 40.000 ste bezoekers in dit seizoen ver welkomd. Het was de 11-jari- ge Anne Marie Dees uit de Axelsestraat 120 te Zaamslag, Ambtenaar van sportzaken in de gemeente Terneuzen, de heer Van der Ploeg en chef badmeester van het Zaamslag- se zwembad, mejuffrouw C. van Harn, stonden persoonlijk aan de ingang om de 40.000 ste te verwelkomen. Namens het gemeentebestuur kreeg Anne-Marie een gratis abonne ment voor 1974 aangeboden. Het gebruikelijke cadeau van het personeel van het zwembad krijgt ze nog. Ongeluk In de Spoor straat te Arnemuiden is de 67- jarige C. Dingemanse vermoe delijk doordat hij onwel werd, gevallen. De man is met een hoofdwond en een vermoede lijke hersenschudding overge bracht naar het Gasthuiszie kenhuis te Middelburg. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De vijfde Axelse huishoud- en industriebeurs, beter bekend als „Expo Axel" zal ook kunnen worden be zocht door de zieken, gehandi capten en bejaarden van Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit door het werk van de jonge afdeling Axel van de „Zonne bloem". Dinsdagmiddag komen, de gehandicapten, zieken en be jaarden aan bod om deze ten toonstelling te bezoeken. Een uitgebreid team van vrijwilli ge Zonnenbloem-medewerk- sters is dan op de been om de nodige assistentie te verlenen. Ongeveer veertig positieve re acties zijn binnengekomen van de kamt van de gehandicapten, zieken en bejaarden. Geen overweldigend aantal in ver gelijking met de boottocht, maar waarschijnlijk kampt men nog met een bepaalde drempelvrees. De Zonnebloem-afdeling Axel, die nog niet eens een jaar bestaat, wil zich graag wat beter naar buiten presen teren, om op deze wijze de hulpbehoevenden gemakkelij ker te bereiken- Daarom is er op de Axelse Expo ook een eigen stand van de Zonnebloem ingericht, die constant bezet zal zijn met enkele vrijwillig- sters om het publiek over het werk van deze instelling de nodige informatie te verschaf fen. Omdat het nu eenmaal een liefdadigheidsinstelling betreft, die het uiteraard niet zonder de benodigde financiën kan doen, wordt er aan deze presentatie naar buiten, toe een loterij en een ledenwerf actie vastgekoppeld. Schieting Vanmiddag om half twee is er te Nieuw- Namen een bejaardenschieting in café Picavet. (Van onze correspondent) HEIKANT Het officieel programma voor het 26e jaar lijkse muziekfeest op zaterdag 18 en zondag 19 augustus te Heikant is als volgt samenge steld: zaterdag 18 augustus zal de muziekvereniging Heikant om acht uur 's avonds een rondgang houden door de nieuwe wijk via Magdalena- straat, Ellestraat, Vlasstraat, Vylainlaam, Nieuwe Ellestraat en Schoolstraat. Zondag 19 au gustus zal een optocht van de deelnemende gezelschappen de Julianastraat, Lekestraat en Polenlaan bezoeken. De volg orde van de optocht luidt E- rica uit Heikant, drumband .Ons Genoegen" uit Zuiddor- pe, de muziekvereniging Hei kant, Koninklijke stedelijke Harmonie uit Hulst. Weldoen door Vermaak uit Clinge, Scheldezonen uit Nieuw Namen, Nooit Gedacht uit Graauw, E.M.M. uit Koewacht en St- Jan uit Sint-Jansteen. Direct na de optocht zal de drum band van Zuiddorpe een show ten beste geven, waarna elk gezelschap een concert op de kiosk zal g'aan verzorgen. Om vier uur worden twee be stuursleden van elke vereni ging met hun commissaris en dirigent op een receptie ver wacht in de lagere school. Om zeven uur treedt nog de Hei- karatse jeugdgroep Erica op op het schoolplein. Tenslotte volgt er om halfacht een op treden van het jeugdcircus „Rein ardi" uit Hulst met een majorettengroep. (Van onze correspondent! TERNEUZEN In het Juli. ana Ziekenhuis te Terneuzen is gistermorgen de 52-jarige Josephus Spee uit Sluis over, leden. De heer Spee werd, zoals wij gisteren reeds melden dinsdagmiddag zwaar gewond toen hij te voet de mr. Hjar. manweg te Terneuzen over. stak en door een auto werd aangereden. De heer Spee was 52 jaar gehuwd en vader van zes kin! deren, waarvan nog vier onge. huwd. De heer Spee was o.m voorzitter van de Sluise voet balvereniging S.V. Sluis en lid van de oudereommissie van de r.-k. scholen te Sluis. De be grafenis vindt a.s. zaterdag om halfelf plaats vanuit de kerk van St.-Johannes de Doper te Sluis. De heer A. J. van der Knaap. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Ik kom toch steeds meer tot de gedachte dat de tarieven voor de huur van sportaccommodaties vrij straf zijn. Dat geldt met name voor die verenigingen, die na de herindeling tot de ge meente Goes zijn gaan behoren. „Ik weet er ook zo gauw geen oplossing voor. Maar misschien moeten we in het dagelijks bestuur deze hele zaak toch nog eens nader onder de loep nemen". Dat zei de heer J Ruisaard op de onlangs gehou den vergadering van de Goese sportraad in hotel De Koren beurs te Goes. De tarieven kwamen ter sprake naar aanleiding van het verzoek van de voetbalvereni ging 's Heer Arendskerke en de gymnastiekvereniging U, D.I. uit Wolphaartsdijk om een lager tarief. De sportraad stel de zich achter het voorstel van het dagelijks bestuur om dit verzoek af te wijzen. De sport raad is er namelijk voorstan der van om voor de gehele ge meente dezelfde tarieven te handhaven. Niettemin werd er in de vergadering opgemerkt dat de nieuwe tarieven zouden kun nen leiden tot het verdwijnen van een aantal verenigingen Gevraagd werd om een inven tarisatie te maken van alle verenigingen betreffende hun situatie in 1974. De sportraad stond ook eni ge tijd stil bij het verzoek van de handboogsociëteit voor een bijdrage ter aanschaffing van een nieuwe steng. De raad voelde daar aanvankelijk wei nig voor. De contributie van f 9,- per lid werd zelfs een la- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Wat is de geschiktste manier van functi oneren voor een museum. Moet het een knooppunt van stromingen in de hedendaagse kunst en confrontatiepunt met het verleden zijn? Of heeft men juist in onze jachtige tijd meer behoefte aan mu sea die rustpunten vormen, terwijl buiten het leven zich nerveus voortspoedt? Bestuur en directie van het Zeeuwse Museum in Middel burg zijn van tijd tot tijd met die vraag bezig. Het museum, schitterend gehuisvest in een der Middelburgse abdijgebou wen, bezit een mooie eigen collectie die aldus de direc teur van het museum dr. P. K. van Daalen kan worden ge zien als een „permanente ex positie". waaraan de bezoekers zich in alle rust kunnen ver lustigen. Het museum echter bezit ook ruimte voor exposi ties voor hedendaagse kunst. In het bestuur leeft nu de vraag of het Zeeuwse Museum met de ruidige rage mee moet doen en een maximum aan activiteiten moet gaan ont plooien, met als gevaar dat aan de eigen verzameling nau welijks recht wordt gedaan. Filosofisch zegt dr. Van D-alen hierover: „Het is de mens kennelijk ingeboren om bij de nadering van een nieu we eeuw nieuwe inhoud te geven aan „het museum" als instituut. Dat was zo in de achttiende eeuw, toen het Zeeuws genootschap verzame lingen bijeenbracht en even- in de negnetiende eeuw, toen in Middelburg een „kunstmu seum" werd gesticht. Bij het aflopen van de twintigste eeuw gaan er nu wederom stemmen op om het museum een eigen, nieuwe plaats te geven in het veranderende cultuurpatroon". Dr. Van Daalen neigt ertoe, de hoofdfunctie van het mu seum te zoeken in de bezon ken rust en de goede docu mentatie en presentatie van de collectie. Wil men, binnen dit systeem, tooh wisselende ten toonstellingen houden, dan kunnen dat thema-exposities zijn, meent dr. Van Daalen, die met goedkope middelen werken, zoals foto's, krante- knipsels, tekeningen e.d. Bo vendien moet daarbij de mo gelijkheid voor de bezoekers worden geschapen om zelf ook creatief bezig te zijn. Terug ziend op een geslaagd zomer seizoen, toont dr. Van Daalen, zich vooral geestdriftig over de door hem zogenoemde „stoute ruimte" een soort speelplaats waar de bezoekers met behulp van kilometers touw een enorme kubus heb ben gefabriceerd. Dr. Van Daalen plaatst zijn opmerkingen als kanttekenin gen bij een gisteren versche nen jaarverslag 1972 van de Zeeuwse museumstichting, dat om gewaagd van een vierja renplan voor het museum waarin de inrichting er van hopelijk kan worden vol tooid. chertje genoemd. De hand boogsociëteit diende haar con- tributiegelden op peil te bren gen. Daartegenover werd op gemerkt dat de populaire sporten van gemeentewege ac commodaties beschikbaar ge steld krijgen zoals velden en kleedlokalen. De handboogso ciëteit heeft zich altijd zelf kunnen redden en waarom dan nu niet een bijdrage gege ven, nu dez etak van sport in Goes noodlij dined is. De socië teit had gevraagd van de nieuwe steng, maar als er ge- vraagd was om nieuwe accom modatie, dan was de sportraad verplicht geweest te helpen en dat zou veel meer zijn gaan kosten. Uiteindelijk moest er toch over de aanvraag van dd hjgndboogsociëteit „Doel naar hoger" gestemd worden. De stemmen bleken te staken. Omdat de reglementen bepa len dat in een dergelijk geval de voorzitter de doorslag geeft, krijgt de sociëteit toch haar gevraagde bijdrage. (Van onze correspondent) HULST Hoewel het sei zoen ten einde loopt staan er voor de leden van de tennis club „Hulster Ambacht" nog verscheidene belangrijke ten- nlsevenementen te wachten. Nadat afgelopen zaterdag de jaarlijke en bijna traditioneel geworden ontmoeting tegen de Wase tennisclub uit St.-Ni- klaas plaats vond, volgen er nog drie interessante ontmoe tingen. Aanstaande zondag wordt een toernooi gespeeld tegen de „T.V. Axel" Dit toer nooi geldt als revanche voor een eerder gespeelde wed strijd in Axel. De volgende week wordt om het clubkam pioenschap gespeeld, in heren enkel, heren dubbel, dames enkel, dames dubbel en ge mengd dubeel. Bovendien wordt een veteranentoernooi gehouden waarbij alleen heren enkel en heren dubbel worden gespeeld. Zondag 2 september gaat men naar Sas van Gent, waar wordt deelgenomen aan een toernooi van „Drive". (Van onze correspondent) CLINGE De vereniging „De Clingse Hengelaars" gaat in „De Zestigvoet" meer dan drieduizend kilo vie kopen ter waarde van ruim zesduizend gulden om voor het seizoen 1974-75 uit te zetten. Het gaat hier om duizend kilo driezomerige karper, dui zend kilo voorn, driehonderd kilo zeelt, 750 kilo grote bra sem, vierduizend stuks poot- snoekbaars en nog eens vier honderd kilo voorn. De visuitzetting vindt in etappen plaats, de laatste vlak voor begin van het nieuwe seizoen. Met de uitzetting kan worden begonnen zodra de goedkeuring van de organisa tie tot verbetering van de bin nenvisserij is verkregen. (ADVERTENTIE) 18 t/m 25 augustus met grote autoshow van Garagebedrijven uit Z-Vlaanderen Openingstijden van 14.00-17.30 uur 19.00-22.00 uur Amusement tot 1 uur. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET De Jeugdige leden van de Axelse hengel- vereniging hebben tijdens vis wedstrijden in Biervliet de meeste vis gevangen. Dit le verde hen dan een fraaie be ker op. De wedstrijden waren geor ganiseerd door de hengelsport vereniging Oude Haven U't Biervliet. Deelgenomen "Sier! door de jeugdige hengelaars van Axel, Koewacht en Bier vliet. In totaal deden er 41 jongeren mee. Axel won de eerste prijs, Koewacht werd tweede en Biervliet derde. De individuele uitslag was als volgt: 1. Edwin de Blok uit Axel, 2. P. Christiaansen uit Koewacht, 3. Jaap Scheele uit Axel, 4. Johnny van Hout uit Biervliet, 5. Edwin Poecke uit Axel, 6. Van Meurs uit Axel, 7. Adrie Overdulve uit Axel, 8. RUdie van Daele uit Koe wacht, 9. Volkert de Jong uit Axel, 10. Marco van Duin uit Koewacht, 11. Daan den En gelsman uit Axel, 12. Jos Nu' uit Axel. 13. Cor Koole «ut Axel. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de nacht van 13 op 14 augustus i' ingebroken tn het kantoor van gemeentewerken in de Vhs- singsestraat te Middelburg. Door een deur aan de achter zijde te forceren zijn de da ders binnengekomen. Uit de hal wordt een staan de oudvlaamsc klok vermist, met een waarde van t 3000,- a f 4000,-. Afgelopen nacht is ingebro ken in het kantoor van oe firma G.H. aan het Damplein te Middelburg. Via de zijkant van het gebouw alwaar een deur werd opengebroken zij11 de daders binnengekomen. Uit de in het magazijn aanwezi ge schoorsteen zijn 25 a 30 tegel tjes weggebroken uit ongeveer 1650. Deze tegeltjes hebben nu een waarde van f 30,- Per stuk. In het magazijn zijn van een stalen schrijfbureau twee 1*" den opengebroken. Hieruit werd niets vermist. Donderdag 16 augustus 191 HOEK VAN HOLLAND (A J ouw, onderdeel van de d ntiddel van de z.g. pneumati: ?af men het gebouw met fu. anor het zand eronder weg te Set gebouw in de grond kun» «en cneller kunnen werken {ïêhoeven te verlagen. Het is "over bekend, op deze w«ze g ringstechniek Nederland B.V.^ «Tis gevild. Tevoren was het g Ir de centrale moet verzorg op het land gebouwd. Het meet vijftien meter. Om het zakken mogelijk te „.aarvoor zich aan de onderzij Om ook beneden de grondwa- onder verhoogde luchtdruk ge- voorkomen. De gewenste Inch terwiil een luchtsluis ervoor ze en verlaten. Om de boder kubieke meter grond met ki maken van het koelwaterpomj "hode kost in totaal ongeveei 490.000,— gekost. De eerste twee eenheden va eebruik worden genomen. Wai het totale vermogen 6500 me; ruim 60 pet. bedraagt van wat nroduceerd wordt. Bij het bom dingen toegepast om de uitwoi houden, o.m. door het gebruik aandacht worden besteed aan (ADVE 15 AUGUSTUS 1973 Prijzen van 10 zijn gevallen op nu 50 zijn gevallen op nu 50 zijn gevallen op nu 100 zijn gevallen op nu 100 zijn gevallen op nuj f 200 zijn gevallen op nu f 400 zijn gevallen op nu 1.000 zijn gevallen op nu Een prijs van 2.000 is gevallen op het 2.000 is gevallen op het 2.000 is gevallen op het 2.000 is gevallen op het 2.000 is gevallen op het De prijs van f 5.000 is gevallen op het n 25.000 is gevallen op het n Een extraprijs van 50,000 is ge In de serie S op het nummer: I En een troostprijs van 1.000 van elk van de andere series. Een extraprijs van 50.000 is ge in de serie T op het nummer: En een troostprijs van 1.000 van elk van de andere series. Gewonnen prijzen kunnen na d' den HAAG (ANP) Bin- r'en. het openbaar ministerie ®n de daarvoor in aanmerking Romende politie-instanties in bet ressort Den Bosch wordt beraad gevoerd over de moge- -Tkheid nieuwe technische middelen in gebruik te nemen. Waardoor effectiever optreden «egen wildstropers verwacht mag worden. Reeds is uitbrei- m«'g gegeven aan wagenpark en verbindingsmiddelen van tm* ressort. Aldus minister Van Agt Wustitie) in antwoord op vra- van de kamerleden Geurt- sen en Koning (beiden WD) en Cornelissen (KVP) over de bestrijding van de stroperij in °e Kempen en de Meijerij Uit et antwoord blijkt, dat de

de Stem | 1973 | | pagina 2