Toeristisch treintje rijdt in 1974 drie maal per week Vredesmarkten in Zeeland WINTERSPORTREIZEN WORDEN IN VLISSINGEN BEKOKSTOOFD REGIOVISIE WEER PRESENT OP EXPO IN AXEL cpo xel 3ezoek Gecombineerde volksdans groep terug nit Duitsland Bewoners nieuwe wijk wennen moeilijk aan elkaar VOORAFGAAND AAN VREDESWEEK Goes nu spoedig in bezit van cooperbaan streék li verkiezing miss sportman rnienade- n in ijskast I-dor pe Hotel International Warm World press Photo vrijdag in Terneuzen Uitslag Meehelpen Ilef 1|lKj3g 15 augustus 1973 F r*t' O een onzer verslaggevers) voorgaande jaren werd Expo Axel de Miss de Omloop Van 'seh-Vlaanderen gekozen rd de Zeeuwsch Vlaamse tan van het jaar gehul- Deze gebeurtenissen voor dit jaar niet meer Expo-programma. de verkiezing van de voor de Omloop van 'sch-Vlaanderen wordt dit p 7 september in sporthal ullaert in Hulst een groot kei gemaakt in verband viering van het tweede van de Omloop van zsch-Vlaanderen De be- sportjourmalist Theo en zal waarschijnlijk de presentatie van deze erkiezing zorgen. deze avond wordt veel k verwacht. De publieke stelling tijdens de miss- ;zingen, die in voorgaan- en tijdens de Expo Axel n gehouden, is eigenlijk groot geweest. Wat lan de beurs blijven om de erkiezing bij te wonen eigenlijk niet bij. Dat- geldt voor de huldiging sportman van het jaar. rezig waren dan wel de an de man of vrouw, die ligd werd maar van bui- sportwereld was voor enement over het alge weinig belangstelling", de heer J. Schieman, tor van de Expo Axel. stichting Expo 1 heeft heel wat uit- igingen voor het be en van de Expo verstuurd. Onder r zijn voor het bij en van de opetiings- enkomst van a.s- za- agmiddag alle bur- eesters van uwsch-Vlaanderen en ■egenwoordigers van denstands verenigin- - uit de omgeving uit- odigd. Hiertoe beho- ook middenstands- enigingen uit het gische grensgebied, der hebben alle iwenverenigingen or zover die tenmin- bij de gemeentebe- I'en bekend waren) Zeeland en West- bant een uitnodiging regen om oens een r naar de stands op Axelse Expo te ko- kijken. ien onzer verslaggevers) plan om van de Noord- in Axel een verkeers- iromenade te maken is lig in de gemeentelijke terecht gekomen. Het aan geld bij de ge* Axel is niet de enige Over het algemeen de winkeliers, die belang hebben, lauw erd. der dan de helft van de :en winkeliers voelde lor uitvoering van het Jaarnaast was er ook intal tegenstanders en ntal mensen, dat niet de. De argumenten van mstanders waren over emeen dat het winkelen traat minder aantrekke- worden omdat het ge_ tl auto's de straat een levendig beeld zou op- oz vertelde ons wet- D. J. Oggel van elf zie dit bezwaar niet zei de heer Oggel moeilijk te voorspel er ik ben er niet zo oor om de auto's uit ■aat te weren. Maar we het plan niet gaan op- Ik had liever gehad wel zou kunnen wor- tgevoerd. We houden n nu aan en mogelijk de tegenstanders van straks zelf nog op te- won De oefenwed- ie het elftal van R.I-A- tegen het sterke elftal 'en is door het West- ■Iftal met 1-0 verloren. rust werd er geen gemaakt. Na de rust ■de Van Remortel van in de R.I.A.-verdedi- braeht de stand op 1"° :n. (Van uriJIKENSZAND De ho- van de stoomtram JL-Borssele krijgen een Lkke winter. Daarvoor heeft r't grote succes gezorgd van i eerste seizoen van het toe ristisch treintje. Er staan nog Sri» officiële rijdagen op het «trooster: 25 augustus, 1 tl, 15 september. Ik schat dat we tot op dli «êment zo tussen de 5000 en «HO passagiers hebben ver eerd", zegt de voorzitter van stichting Stoomtram Goes Borssele, de heer M. Boogert pe toeloop van belangstellen den die een ritje wilden ma- v,. is enorm geweest. Op 14 S hebben we 400 ott 500 mensen moeten teleurstellen ne trein zat zo vol, inclusief staanplaatsen, dat deze men- ,m op het Goese station moes ten achterblijven. Op 28 juli hadden we ook een topdag. He hebben toen 's middags om twee uur een extra trein moeten inlassen waardoor we een diesellocomotief je van de Nederlandse Spoorwegen heb ben moeten charteren, jat was voor sommige men- sen natuurlijk een teleurstel ling. Maar voor de foto- en filmliefhebbers was dat zeer welkom, omdat ze toen op alle punten uitgebreid de stomer hebben kunnen vastleggen"- De toeristische stoomtram heeft tot nog toe 9 rijdagen gehad. Daarnaast zijn er 6 speciale ritten geweest. De stichting bezit in totaal 9 rij tuigen waarmee 1000 passa giers ongeveer vervoerd kun nen worden. „We m-ogen ech ter maar met vijf rijtuigen rijden. En onze snelheid mag niet hoger zijn clan 20 km. per uur. Dat komt omdat wij ge bonden zijn aan de locaal spoor- en tramweg. Onze wagens hebben namelijk geen remmen. Alleen d-e locomotief kan remmen. Maar volgend jaar ligt die zaak anders", al- dius de heer Boogert. Vorige week heeft de stichting van de Deense spoorwegen materi aal overgenomen waarmee drie loco-motieven kunnen worden uitgerust met treinbe- remming met lucht op alle wagens. Dat wordt deze win ter in orde gemaakt zodat vol gend jaar met alle beschikbare rijtuigen kan worden gereden. Een andere reden dat de stich ting niet voldoende heeft kun nen inspringen op de belang- stellig van het publiek, was dat nog maar twee leden be schikten over een „rijbewijs" van de Nederlandse Spoorwe gen. Dat zullen er volgend jaar ook meer zijn. Het succes van het eerste optreden heeft gezorgd voor verdergaande plannen. Voor zitter Boogert: „Volgend jaar zullen we elke week gaan rij den op zaterdag en nog op twee nader aan te geven da gen. Dat' wordt dan drie keer pei week. Onze hobby zal ook een zeker bedrijfs-karakter gaan krijgen omdat we men sen professioneel in dienst moeten gaan nemen Zoals de publieke belangstelling zich nu laat aanzien, is deze taak niet vol te houden op vrijwil lige basis". De laatste aanwinst van de stoomtram Goes-Borssele is een locomotief die ze vorige week binnen heeft gekregen. De stichting beschikt nu over 6 stoomlocomotieven. De laat ste drie heeft de stichting ge red van de sloop. De staats mijnen verkochten ze voor slopersprijs. Een andere aanwinst voor de stichting is een rijtuig van een D-trein van de Nederland se Spoorwegen. Er wordt aan gedacht dit rijtuig om te bou wen tot een bar voor partijtjes en dergelijke. De hobbyisten krijgen het deze winter overi gens n-og zo druk dat lang niet a-lle verlangens zullen kunnen worden gerealiseerd. Voorzit ter Boogert somt op dat onder houd van het materieel tijd zal vergen, verder moet er iets gedaan worden aan de gebrek kige accommodatie in Goes en Hoedekenskerke, De laatste plaats heeft helemaal geen pe- ronnetje en in Goes zal nabij de Agrimarkt een nieuw per ronnetje moeten komen, omdat de stichting zo snel mogelijk los moet komen van de offi ciële overweg in Goes. Dan moeten ook de nieuwe locs geverfd worden. En tenslotte het onderhoud aan de baan zelf. Voorzitter Boogert: „We kunnen niet verder dan tot Oudelanide omdat er een stuk slecht baanvak zit tussen Ove zande en Oudelande. We moe ten daar een paar honderd dwarsliggers vernieuwen. Het eindpunt van de lijn wordt uiteindelijk de zeedijk bij Borssele. Daar moeten we ook nieuwe accommodaties maken want het stuk spoor tussen de zeedijk en het station Borssele wordt afgebroken in verband met verzwaring van de zee dijk. Om het spoor daarna op nieuw aan te leggen, zou vijf tor. gaan kosten en dat is niet te betalen". Welke werkzaamheden voorrang krijgen, is nog niet vastgesteld- „Station" Hoedekenskerke (ADVERTENTIE) HULST, TEL. «1140-3453* KOFFIETAFELS v.a. 5,95 voor BRUILOFTEN MENU'S v.a. 12,50 Vooruitzichten voor donder- aag en vrijdag opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18,00 uur. Aanhoudend warm. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder- lsr.d. Vor donderdag: aantal uren ton: 7 tot 14. Min temp. 0 tot i graden boven normaal. Max. temp. 4 of meer graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: Sé procent. Kans op een ge- teel droog etmaal: 90 pro cent. Voor vrijdag: Aantal uren ton: 6 tot 14. Min. temp.: 1 tot 5 graden boven normaal. Max temp.: 3 of meer graden boven rormaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: Sé pet. Kans op een geheel ëroog etmaal: 80 procent. STRANDWEER Het hogedrukgebied blijft r-°2 vrijwel onaangetast. Ook vandaag een matige oosten- 'vind en vrijwel volop helder Jeer met een temperatuur van tot 26 graden, zeewater 19 raden. Vooruitzichten: deze week hl het fraaie en warme brandweer voortduren. hoogwater Morgen, donderdag 16 1724 ^ot>m 5.12 en Hansweert 4.32 en 16.34; «neuzen 3.55 en 15-57; «Usingen 3.18 en 15.26; 5.02 en 17.14. JjMstanz 391 min 3, Rhein- Men 265 min 4, Straatsburg t „onv. Phttersdorf 416 min Maxau. 470 min 8, Plochin- i. «0 min 7, Mannheim 288 ti? Steinbach 122 plus 2, Hz 281 min 4, Bingen 167 pn 8, Kaub 196 min 8, Trier 230 Houli win 2, Koblenz 196 min 327 Pani on 160 min 14, Ruhrort rnin 5, Lobith 947 min 12, «ïnerdense Kop 917 min 9, ('Wiegen 744 min 10, IJssel- 852 min 2, Eefde IJssel 0 um'n 2- Deventer 251 min r'en aan»" 5440 min 8' BorSha- 3808 min 84 Belfeld 1096 Sn? Brave beneden de sluis 51)2 Plus 1. Ae minste waterdiepten in "aargeul, heden vermeld op j waarschuwingsborden, zijn t-^'imeters: Spijk - St.- 3AI,r,as 370. IJsselkop - Driel liPriel - Amerongen 300, DnÏÏ, p Doesburg 285, Haal oo? monci Twent-eka- i 285, mond Twentekanaal 275, Deventer 'idesheim 280. (Van onze correspondente) VLISSINGEN Ruim 30 functionarissen van de Neder landse, de Oostenrijkse, de Zwitserse en de Duitse spoor wegen en van diverse reisor ganisaties in Nederland zijn deze week drie dagen bijeen ln Vlissingen voor een inter nationaal spoorwegcongres. Tijdens dit congres wordt de trein-winterdienstregeling op gesteld voor de run naar de wintersportcentra de komende winter. De heer Th. Uffing, van de directie commerciële zaken van de N.S., zei te verwachten dat er dit jaar toch weer meer mensen hun wintervakantie in de Oostenrijkse of Zwitserse sneeuw zullen doorbrengen. Ondanks de aangekondigde prijsverhogigen. Dinsdagmorgen werd het ge zelschap ontvangen op het Vlissings stadhuis waar bur gemeester Th. Westerhout de gasten in het Duits verwel komde. Hij zette zijn toehoor ders uiteen dat Vlissingen naast het toerisme nog twee stevige economische pijlers heeft om op te staan, namelijk de industrie zoals die van de scheepswerf De Schelde en de haven van Vlisingen. Daar naast noemde de heer Wester hout de industriële ontwikke ling van de laatste vijftien jaar in het Sloegebied. Vlissin gen is van oudsher een voor uitstrevende gemeente ge weest. Zij beschikte namelijk rond 1300 al over een goede scheepvaartverbinding met Schotland. De heer Westerhout zei het daarom zo bijzonder jammer te vinden dat de vaste lijndienst tussen Vlissingen en het Engelse Ramsgate vorig jaar moest worden opgeheven. De oorlog heeft in Vlissin gen veel verwoest. Toch is Vlissingen nog een aantrekke lijke pleisterplaats voor de toerist gebleven. Met een knip- poog naar de heren van de reisorganisaties en de N.S, merkte hij op „wellicht kan er in de toekomst ook iets geor ganiseerd oworden waarbij Vlissingen centraal zal staan". De congressisten behandelen naast ernstige zaken zoals het opstellen van de nieuwe win- terdienstregeling, ook lichtvoe tige onderwerpen. Zo zullen zij diverse bezienswaardighe den in Vlissingen en Middel burg bezoeken. Archieffoto van de regio - visie - opnamen op Expo Axel 1972. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Na het succes volle debuut tijdens de Expo Axel van vorig jaar zal Regio visie weer present zijn op de Axelse huishoud- en industrie- beurs, die zaterdagmiddag door loco-burgemeester D.J. Oggel van Axel officieel wordt geopend. In grote trek ken is de opzet van de activi teiten van Regiovisie hetzelfde ais die van vorig jaar. In het beurscomplex is wee: een t.v.studio ingericht, waarin mensen worden geïnterviewd, waarin groepen optreden en van waaruit tevoren opgeno men programma's worden uit gezonden. Behalve veel ont spanning uit eigen streek zal in de programma's van Regio visie ook het actuele nieuws uit Zeeuwsch-Vlaanderen wor den gepresenteerd. Camera ploegen van Regiovisie trek ken erop uit als dat nodig is. Ook de activiteiten, die tij dens de beurs zelf wonden on- plooid krijgen de aandacht van Regiovisie. Demonstraties van standhouders zullen b.v. rechtstreeks worden uitgezon den. Daarnaast zuilen er dit Ja-ar voor het eerst voor het gesloten t.v.circuit reclame boodschappen worden uitge zonden. Vorig jaar werden de reclameberichten van de standhouders alleen maar via de geluidsinstallatie omgeroe pen, nu krijgen de bezoekers van de beurs ook op de t.v.schermen te zien hoe de aangeprezen artikelen eruit zien. De programma's van Re giovisie beginnen 's middags rond drie uur en gaan door tot 's avonds tien uur. De vredesweek en de daar aan voorafgaande vredesmark ten worden in Zeeland gehou den onder auspiciën van de provinciale werkgroep Vredes week. Namens deze werk groep zegt wika De Hiensch: „wij hopen dat behandeling van het thema „Vrede bij u thuis" niet beperkt zal blijven tot die ene vredesweek, maar dat deze week juist zal dienen als start voor regelmatige be zinning in het komende win terseizoen". Wika De Hiensch denkt daarbij aan het een of andere project, of aan gespreksgroe pen die de thematiek nog eens op hun gemak kunnen doorne men. De kern van de zaak die van 23 tot 30 september aan de orde wordt gesteld vat wi ka De Hiensch aldus samen: hoe verwerken wij de vraag- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Eind van deze maand worden op 4 plaatsen in Zeeland zogenaamde „vredesmarkten" geor ganiseerd. Zij vormen de prelude op de internationale vre desweek, die van 23 tot 30 september wordt gehouden. Het thema van de vredesweek is ditmaal „vrede hij u thuis", waarmee wordt bedoeld dat zoveel mogelijk mensen de samenhang moeten trachten te hegrijpen tussen de wereld problemen en problemen in hun eigen omgeving. stukken die op ons af komen? Hoe doorbreken wij ons ge voel van machteloosheid? Hoe kunnen wij anders en bevredi gender leren denken en han delen? „Allemaal vragen die te ma ken hebben met ons eigen le ven en met de wereld waarin wij anno 1973 leven", zegt wi ka De Hiensch. De vredesmarkten, waarvan de eerste op maandag 27 au gustus opengaat, hebben, de bedoeling om de mensen in zicht in het gekozen vredes- thema te geven. Men kan op deze markten allerlei voorlich tingsmateriaal vinden, er wordt een onthullend filmpje van de Joegoslavische cineast Dusan Vukotio gedraaid en men kan met gelijk gezindten van gedachten wisselen. Het is, kortom, een markt waar men ideeën kan kopen die het leven kunnen verrij ken. Het interkerkelijk vre desberaad is op de markten present met zijn 6 brochures: het gezin, de kerk, de school, de kazerne, de sport en het bedrijf. Er is verder materiaal aan wezig van instellingen en or ganisaties als NOVIB, Pax Christi, Sjaloom, het Angola- comité, „School en Wereld", de wereldwinkels, etc, etc, De organisators hebben een dringend beroep op scholen, verenigingen, jongenrengroe- pen geestelijken, vormings- en jeugdleiders en alle andere ge motiveerde mensen gedaan om de vredesmarkten te bezoe ken. Het reisschema van de vre- desmarkt ziet er aldus uit: Maandag 27 augustus ontmoe tingscentrum De Veste aan de Keizerdijk te Goes. Woensdag 29 augustus: aula van de rijks pedagogische aca demie ingang Stadhuisstraat Middelburg. Donderdag 30 augustus: soos Brogum aan het Kerkplein te Zierikzee. Vrijdag 31 augustus: club huis „De Sluis" Dijkstraat 82, Terneuzen. De vredesmarkten beginnen op alle plaatsen om 8.00 uur 's avonds. De toegang is gratis. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vanaf don derdag 16 augustus tot 2 sep tember zijn in het stadhuis te Terneuzen de foto's te bezich tigen, die door fotografen uit tal van landen zijn ingezonden voor de wedstrijd van Worl Press Photo. Aan de wedstrijd van dit jaar namen 612 fotografen, af komstig uit 49 landen deel. In totaal werden er 2500 foto's ingezonden. De beste foto's zijn in een tentoonstelling on dergebracht, die tot 12 augus tus in Middelburg was te zien en nu naar Terneuzen komt. De tentoonstelling wordt don derdagmiddag om half vijf door wethouder drs. R. Barbé van Terneuzen officieel geo pend. De foto's zijn te bezich tigen tijdens de kantooruren van het gemeentepersoneel en op vrijdag bovendien van 19 tot 21 uur. Ook kan men er 's zaterdags van 14.00 tot 16.30 uur terecht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Binnen afzienbare tijd kan Goes de komst van de zogeheten „cooperbaan" tege moet zien. Het bedrijf dat de ze trimbanen installeert, be gint volgende week maandag orders af te werken. Men zal beginnen in Lim burg en daarn-a in Noord-Bra bant. Dan pas komt Zeeland aan de beurt. Maar volgens een woordvoerder van het be drijf „Eureka" zal Goes zijn cooperbaan over twee tot drie weken in zijn bezit hebben. De aanleg ervan duurt slechts één dag. De Goese gemeenschap heeft de cooperbaan ten ge schenke gekregen van de Ne derlandse Hartstichting. Begin april van dit jaar werd dit geschenk symbolisch overhan digd aan burgemeester Huber van Goes. Toen ook was al de plaats bekend waar de baan komt te liggen: nabij de huidi ge trimbaan aan de Van Her- tumweg in Goes-Zuid. Tijdens de symbolische overhandiging werd de verwachting uitge sproken dat de baan er binnen een maand zou liggen. Het heeft echter nog vijf maanden geduurd. De oorzaak daarvan was dat het betref fende bedrijf dan pas cooper- banen aanlegt, wanneer men tenminste vijf banen in een bepaald gebied heeft te instal leren. De cooperbaan is een speci aal soort trimbaan met behulp waarvan de gebruikers hun li chamelijke conditie kunnen meten. Op een stuik vlak ter rein wordt een bepaald par cours uitgezet, dat de trimmer gedurende twaalf minuten in een zo snel mogelijk tempo moet afleggen. Het aantal me ters dat men dan zonder force ren in twaalf minuten aflegt, bepaalt de conditie. Daartoe zijn op de baan borden aanwe zig waarop men dit kan afle zen. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zondaga vond om 18.00 uur arriveerden de leden van de volksdans groepen Vodago (Goes) en Scaldis (Hansweert) terug in Zeeland. De gecombineerde groep heeft voor de eerste maal een bezoek gebracht aan de Duitse stad Koblenz. Maandagmiddag 6 augustus arriveerden de leden in Ko blenz Gülz waar zij werden ontvangen door de dansgroep Gülz die vorig jaar september te gast was bij Vodago. 's Avonds werd de Zeeuwse groep voorgesteld en verwei-; komd door de leden van d e groep Gülz. Namens de bestu ren van- de groepen uit Goes en Hansweert overhandigde de heer G. H. M. van Damme enkele geschenken. Dinsdag 7 augustus werd een bezoek gebracht aan de Sektkellerei dein Hard in Ko blenz. 's Middags werd een rondrit gemaakt langs de Rijn en de Moezel, 's Avonds de monstreerde de groep Neder landse dansen in Koblenz. Woensdag werden de be zienswaardigheden van Ko blenz bezocht, 's Middags ver zorgde de groep een demon stratie in Koblenz. Donderdag morgen werd de groep ontvangen door de burgemees ter van Koblenz. Namens de burgemeesters van Goes en Reimerswaal bood de danslei- der geschenken aan. Uit han den van de burgemeester van Koblenz ontving de groep een platenboek over deze stad. 's Middags demonstreerde de groep in Zeeuwse kleder dracht in een bejaardentehuis. Na een uitgebreide maaltijd vertrok de groep met de bus naar Gülz, waar een open lucht-demonstratie volgde voor alle inwoners. Vrijdag demonstreerde de groep in de winkelstraten van Koblenz, 's Middags werd ge danst in een bejaardetehuis en 's avonds was er een gezel lige avond voor de groep en de pleegouders. Zaterdagavond 11 augustus demonstreerde de groep voor duizenden mensen, die naar Koblenz waren geko- me om Rhein im Flammen mee te maken. Meer dan 500.000 mensen waren aanwe zig bij het grootse vuurwerk dat werd afgevuurd vanaf de vesting in Koblenz. Zondag morgen nam de groep afscheid van de pleeggezinnen in Gülz en keerde terug naar Zee land. Door het ministerie van CRM was de groep uitgezon den in het kader van de Duits-Nederlands culturele be trekkingen. Voor het volgend jaar heeft de nieuwe groep ook al uitnodigingen uit het buitenland ontvangen. Aan de besturen van beide groepen zal worden voorgesteld om in de toekomst meer gezamenlij ke demonstraties te verzor gen. TEGEN de 19-jarige metaalbe werker Jan van D. uit Ensche de heeft de officier van justi tie bij de rechtbank in Almelo gisteren negen maanden ge vangenisstraf en terbeschik kingstelling van de regering geëist. De man was poging tot doodslag op een 67-jarige nachtwaker in Enschedé ten laste gelegd. Bovendien had hij twee inbraken op zijn ge weten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het portret van een nieuwe stadswijk. Zo kan men het resultaat noemen van een enquête die in juni in de Middelburgse woonwijk Dauwendaele is gehouden. De bewuste wijk is in enke le jaren tijds uit de grond gestampt en wordt bevolkt door mensen uit alle wind streken. Hoe voelen zij zich daar Hoe voldoet hun wijk Kunnen zij het met hun buurtgenoten vinden Een enquêtecommissie heeft, dank zij 91 vrijwilligers, zo'n duizend gezinnen in Dauwen daele kunnen ondervragen, dat i's praktisch de gehele bevol king. Er is zodoende een waarheidsgetrouw beeld ont staan van de belevingswaarde die een nieuwe stadswijk zijn bewoners biedt. Het totale re sultaat wijst erop dat men in de nieuwe wijk niet bepaald staat te springen van pure le vensvreugde. Een kleine 70% van de gezinnen vindt contacten met de medebewoners mid delmatig of ronduit slecht (20%). Slechts 10% van de gezin nen is geheel tevreden over de speeivoorzieningen in Dauwendaele. Dat is vooral hierom zo opmerkelijk, om dat Dauwendaele het best met dit soort straatmeubilair bedeeld is. Ongeveer 76% van de on dervraagden mist een stads busdienst, ongeveer 60 wenst een speeltuin en bijna een kwart van alle onder vraagden zou graag een peuterspeelzaal en een ba bysitcentrale zien. Ruim een derde van de inwoners ergert zich aan de gehorigheid van de wonin gen. Bij een vroeger onder zoek, in 1970, kwam die klacht ln ongeveer gelijke verhoudingen ook al naar voren. Enkele honderden mensen, hebben te kennen gegeven dat zij zich wild ergeren aan het hondevuil dat overal de straten in Dauwendaele besmeurt. Een positieve kant aan het onderzoek is geweest, dat heel wat mensen zich bereid heb ben verklaard om zelf de han den uit de mouwen te steken om de situatie in de wijk te verbeteren. De belangstelling voor deelname aan activiteiten en het tot stand helpen bren gen van voorzieningen is ook gepeild en deze is moedge vend voor de nog jonge wijk- vereniging Dauwendaele, die intussen al begonnen is met het recruteren van diverse groepen, om de initiatieven te coördineren. De grootste animo bestaat voor trimmen, gymnastiek, vrije expressie, dansen en ke gelen. Niet minder dan 274 mensen hebben zich bereid verklaard om zelf aan de ont wikkeling van activiteiten en voorzieningen mee te wer ken. Helaas heeft men niét kun nen' peilen hoeveel Dauwen- daeKrs die een hond bezitten, bereid zijn om hun huisdier de eerste beginselen van hy giëne aan te leren. Er was, zoals gezegd, wei een enorme golf van protesten over de met hondevuil besmeurde trottoirs, tuinen en zandbakken, maar of de hondebezitters bereid zijn om hun huisdieren wat het vervuilen van straten e.d. betreft te trainen, is niet be kend geworden. De niet-hon- debezitters schreeuwen om speciale honden-w.e.'s of zelfs om „wijk-honden-uitlaatcen- tra", maar zolang niemand weet of de hondenbezitters be reid zijn aan een campagne voor zindelijk hondengedrag mee te werken heeft men aan deze suggesties niet veel.

de Stem | 1973 | | pagina 3