Veel tegenslag tijdens voorseizoen Clinge gelijk tegen Breskens FC Lampo wint van Clitex BOONE WINNAAR VAN COMPIÈGNE-VLUCHT Sportcomité Nieuw-Namen boos Dubbel voor de Kerf en van de Velde DIE HAGHE EERSTE IN WATERPOLO- TOERNOOI UITSLAGEN ZOMERAVOND COMPETITIE Kritiek op Jezus-film ziik Marathon organiseert wedstrijd bondgenoten piet praat sport GILLESPY Dinsdag 14 augustus 1973 to GODDE WEER VOLLEDIG IN DE SLAG (Van onze sportmedewerker) KOEWACHT Peter Gödde, de amateur wielrenner, die sinds kort in het Zeeuws- Vlaamse Koewacht woont, heeft de goede vorm weer te pakken. Door een hardnekkige griep en een beenontsteking had Gödde, die oorspronkelijk uit Zwijndrecht, komt, dit jaar een wat minder voorseizoen. De overwinning '-•> Kloosterzande, die hij vorige week behaalde bewijst wel dat hij weer helemaal terug 1». Op 15-jarige leeftijd begon Peter Gödde met wielrennen. Hij werd toen lid van de wie. lervereniging „De Mol" uit Dord - ~M. Hij werd ingedeeld bij de adspiranten. Van de aoht wedstrijden die hij in deze categorie reed, eindigde hij zeven keer bij de eerste vijf. Peter Gödde bleef echter niet lang bij de adspi ranten. Gödde: „Bij de adspi ranten mag je rijden tot je zestiende jaar. Maar doordat ik in mei jarig ben heb ik maar een paar wedstrijden bij de adspiranten kunnen rijden. Ik moest gelijk overgaan naar de nieuwelingen" De over gang naar de grotere broers was wel merkbaar in zijn uitslagen. Hij reed wel dik wijls in de prijzen, maar overwinningen waren er dat seizoen voor hem nog niet bij. In zijn tweede seizoen bij de nieuwelingen bleek echter wel dat Peter Gödde heel wat in zijn mars heeft. Hij won twee wedstrijden en was bijna ie dere wedstrijd in de voorste gelederen te vinden. Gödde: „Als ik wat meer sprintsnel heid had zou ik er dat jaar veel meer gewonnen hebben. Ck zat altijd bij de goede ont snapping, maar als het op sprinten ankwam was ik ner gens. In het begin was ik bang om alleen weg te springen. In de ronde van Heeswijk pro beerde ik het wel. En het lukte nog ook. Daardoor kreeg ik uiteraard veel meer zelf vertrouwen." Reeds op zeventienjarige leeftijd ging Peter Gödde over naar de amateurs. Evenals zijn eerste seizoen bij de nieuwe lingen, viel ook het eerste jaar bij de amateurs niet mee. Het jaar daarop bewees Gödde met vier overwinningen echter dat hij zich bij de amateurs volle dig thuis voelde. Gödde: „Dat was een goed seizoen voor mij. In 1970 ben ik vroeg met de training begonnen. Bob Kroonen, woonde bij mij in de buurt. Hij rijdt in het voorjaar altijd erg veel kilometers- Ik ben toen met hem mee gaan trainen. Het voorseizoen begon toen erg goed voor mij. De eerste wedstrijd, die ik dat jaar reed te Baasrode won ik. Ook in Hardinxveld kwam ik als eerste aan. Verder reed ik bijna iedere wedstrijd in de prijzen." Begin juni 1970 verhuisde Peter Gödde van Zwijndrecht naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Gödde: „Ik voelde me hier meteen thuis. Toen nog enkele andere renners belangstelling hadden om in Zeeuwsch- Vlaanderen te gaan wonen, heb ik geen moment geaar zeld. Wij zijn toen in Hulst gaan wonen." Het seizoen 1972 werd voor hem een uitgesproken topjaar. Hij won maar liefst twaalf wedstrijden in Nederland en twee in België. Daarnaast werd hij ook nog twaalf keer tweede en twee keer derde. Dat Peter Gödde in Koe wacht en omgeving erg popu lair is bewijst wel de oprich ting van een supportersclub, gevestigd in café De Anjer, die al meer dan 150 leden telt, Gödde: „Zoiets stimuleert je natuurlijk. Ook heb ik veel waardering voor masseur Wal dy van Campen Die man staat op de onmoge lijkste tijden voor me klaar. Een groot voordeel is voor mij ook dat ik van mijn baas waar ik werk, altijd vrijaf krijg als ik moet gaan koersen. Ik werk in ploegendienst en heb dan ook veel tijd om te trainen- Ik heb dan ook veel vertrouwen in de toekomst." Peter Göddethuis in Zeeuwsch-Vlaanderen (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - CLINGE Het eerste team van de voet balvereniging Clinge heeft in de vriendschappelijke thuis wedstrijd tegen derdeklasser Breskens een uitstekende in druk achtergelaten. De Clinge- naren waren zeker niet de minderen, en met een beetje geluk was de eindstand van 22 een 3Z zege gewor den. G. Drumont opende in de tiende minuut voor de thuis club de score, 10. En pas na een half uur maakte De Winde gelijk, 11. Clinge had gedu rende de eerste helft zeker het beste van het spel, maar het sprong nog-al nonchalant om met de kansen. Ook in de tweede helft deed Clinge het voortreffelijk, en het was R. Bauweng die er met een prachtig doelpunt 21 van maakte. Breskens probeerde terug te komen, maar ook nu kreeg Clinge de beste kansen. Toch zou Breskens nog op ge lijke hoogte komen, en dat gebeurde in de 20ste minuut toen Hoefnagel Clinige-doei- man Jansen geen schijn van kans gaf, 22.. STEEN STEEN behaalde een krappe, maar verdiende 0—1 zege op Ria. Het was A. Sturm, die voor rust voor de beslissende treffer zorgde. De bezoekers kregen veel doel kansen, maar die werkden al lemaal om zeep gebracht. Terneuzen kwam tegen het Belgische Boelaere niet verder dan 22. H. v. d. Hoofd bracht Terneuzen op voor sprong, maar Jansen diende van repliek. 11. Na rust zou Terneuzen weer op voorsprong komen, en die treffer kwam van Peter Dey. Tien minuten voor tijd was het Audenaerde die Boelaere op gelijke hoogte bracht 22. Links Peter Gödde, die met enkele centimeters verschil Bert Broere klopt (Van onze sportmedewerker) HULST Het bedrijfselftal FC Lampo uit Hulst boekte in de wedstrijd tegen Clitex Sport uit Clinge in de derde serie vriendschappelijke wedstrij den die gespeeld worden op de OZO-terreinen in Hulst de grootste overwinning. Negen maal moest de Clitex-doelman de bal uit zijn doel balen. FC Lampo was dan ook heer en meester, en met de rust had men al een 40 voorsprong genomen. Reeds na 5 minuten spelen schoot T. Taalman de eerste treffer binnen, en Van de Branden zorgde tien minu ten later voor Z0. Weer was het Van de Bran den die er 30 van maakte, terwijl Taalman de ruststand vastlegde, 40. Na de rust zorgde „veteraan" P. Lampo met twee doelpunten voor 6 0, en Piessens en Ferket 2x voor de eindstand. FC Linex uit Koewacht had alle moeite met de trimvereniging Hulst. Voor de rust nam Linex door J. de Meyer wel een 10 voorsprong, maar A. Pluym maakte na de rust de toch wel verdiende gelijkmaker. Beide ploegen streden fel om de ze ge, maar het bleef gelijk. FC De Roeck uit St.-Jansteen won gemakkelijk met 5—1 van Het Centrum II uit Hulst. Reeds met de rust had De Roeck al een 41 voorsprong genomen. H. de Vos zorgde voor het eerste doelpunt, en Th. de Wit maakte er 20 van. De gast- speler Slawoljub zorgde met twee treffers voor 40. C. Brum strafte net voor rust een verdedigingsfout goed af, 41. (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN Ook in Zuid-Bevelnd ontbrak bij heel veel liefhebbers de animo voor het inzetten van hun jonge duiven in de Provinciale wedvlucht vanuit Com- piègne. Van de 2260 jonge duiven, die aan deze vlucht deelnamen stonden er slechts 149 provinciaal getekend. Duidelijk ook hier de vrees niks te kunnen winnen. De uitslag van de Concours Bond Zuid-Beveland van deze vlucht toont echter heel duidelijk aan, dat dit niet het ge val zou zijn geweest. Niet alleen zou de winnende duif in Zuid-Beveland, van A. Boone te Kruiningen dezelfde snel heid hebben behaald als de winnende duif van P. van Looy en zoon te Sint-Jansteen in het Provinciaal concours, heide duiven kwamen tot 1625,15 meter per minuut, maar zeker 25 Bevelandse duiven zouden op het eerste blad van de Provinciale uitslag te vinden zijn en dat is in vele andere vluchten niet het geval. Trouwens niet alleen hier maar ook vrijwel overal elders in Zeeland had men een be paald vooroordeel over deze vlucht. Het meest gehoorde ar gument was: „De afstand is te kort voor 'n Provinciale vlucht. Als dat zo is dan moet dat toch wel alleen voor deZondags- vliegers gelden, want de afde ling Zeeland van de Neder landse Bond van Zaterdagvlie gers heeft ook dit jaar weer twee provinciale concoursen vanuit Compiègne gehouden en in beide wedvluchten zijn kopprijzen gewonnen door liefhebbers te Westkapelle, Zierikzee en Zaamslag. Bij die afdeling kan het dus wel. Vermeld zij tenslotte dat de snelste duif bij de zondags vliegers in de laatstgehouden Compiègne-vlucht een duif te Westdorpe eveneens niet provinciaal getekend tot een snelheid kwam van 1636 mpm. Uitslag Concours Bond Zuid- Beveland met 2260 jonge dui ven. 1. A. Boone 1625,15 mpm, NIEUW NAMEN Het feest - en sportcomité uit Nieuw-Namen dat op 1 juli een volkskoers hield, voelt zich ernstig gegriefd door enkele uitlatingen van volks- koerser Wijnacker uit Koe- waoht, die aan deze koers deelgenomen; heeft. Wijnac ker die aan Vleze koers deel genomen heeft, deed deze uitlatingen in een ingezonden brief in De Stem van 1 augus tus. In een aan de redactie ge stuurde brief zegt het comité uiteen wat zijn grieven zijn. Ja, u mag het gerust we ten: wij voelen ons als orga niserend comité behoorlijk op de tenen getrapt door de weinig vleiende woorden van volkskoerser George Wijnac ker uit Koewacht, in een ar tikel in „Do Stem" van woensdag 1 augustus j .1. Wijnacker heeft om te be ginnen bijna een maand ge wacht om zijn grieven ken baar te maken, waarbij hij het kennelijk ook nog be langrijk vond om dit via de pers te doen- Wellicht vindt dit zijn oorzaak in het laat gereedkomen van de foto, die hij in bezit heeft en waarop hij kennelijk trots is, maar die ons minstens „wa zig^' voorkomt. Straks graag iets meer daarover, Wijnac ker heeft gelijk, wanneer hij stelt, dat er een „bergiklasse- ment" was aangekondigd, maar dat de winnaar van dit klassement zijn klimmersca paciteiten niet beloond heeft gezien. Wij zijn eerlijk ge noeg om te bekennen, dat in een Kieldrechts weekblad dit extra klassement een week voor de koers stond te lezen. Wij hebben deze onjuistheid „voor kennisgeving aangeno men", niet vermoedend, dat onze zeer gewaardeerde spea ker Leon Lambrechts (e- veneens uit Kieldrecht) zou uitgaan van de tekst van ge noemd weekblad. Net vóór de start rolde „dit klasse ment" uit Leon's mond. Cor rigeren was niet meer moge lijk. George en andere deel nemers, onze excuses hier voor, er was echt geen kwaad opzet mee gemoeid. Alleen dit: waar stonden de lijnen op die „bergen". Waar Wijnacker het prij- zenbedrag van f 500,- van daan haalt, is voor ons een compleet raadsel, f 500.- prijzen voor een volkskoers. Nergens, maar dan ook hele maal nergens hebben wij overigens een bedrag aan prijzen vermeld. Tenslotte haalt Wijnacker de uitslag aan: laat ons voorop stellen, dat wij naarstig uitkijken naar een jurylid, dat, wan neer zo'n 30 renners tegen 50 of meer per uur over de aankomstlij n vliegen, hiervan de juiste volgorde op papier kan zetten. Misschien is dit iets voor Wijnacker, wiens deelname aan onze wedstrij den in de toekomst toch niet meer op prijs gesteld wordt. Of toch: helemaal juist krijgt hij de volgorde ook niet, on danks het bezit van een foto. Zo komt van Raemdonck volgens de foto als vierde door, hetgeen door niemand (ook door v. Raemdonck zelf niet) voor mogelijk wordt gehouden. Schelfhout be weert onder getuige, dat hij vijfde en niets anders dan vijfde is geëindigd- Zo zou den wij verder kunnen gaau, maar het heeft allemaal zo weinig zin. Wij zijn evenmin als de jury in staat om na een massasprint de enig juis te volgorde te geven, maar wie wel? Wij hebben alle respect voor de juryleden Kerckhaert en Mast, die als zodanig bepaald niet alleen in Nieuw Namen zetelden. Zij doen hun werk zo eerlijk mogelijk, maar dat houdt niet in, dat zij onfeilbaar zijn. Oud-volkskoerser Aug. de Block, die dit tweetal op ons verzoek aanvulde, heeft zich nog de moeite getroost, om enige dagen na de koers een wat gecorrigeerde uitslag aan De Stem kenbaar te maken, dit voor de volle 100 procent ten dienste van de renners, die daarbij belang hebben voor het „Stem"- klassement. Het ging hier om enige wijzigingen rond de achtste en verdere prijzen, als ook bij het „35 plus"- klasse. Dit was meer dan onze plicht, nietwaar Wijnac ker? NIEUW-NAMEN Wanneer wij bovenvermel de punten nog eens overwe gen, dan durven wij stellen, dat het organiseren van een volkskoers toch wel in onze competentie ligt, en wij heb ben dan ook het voornemen ter gelegenheid van de ker mis op zaterdag 3 en dinsdag 11 september a.s. telkens een volkskoers te organiseren. Deelname is daarbij mogelijk voor sportieve renners. Be- grijpe, wie begrijpen kan. FEEST- EN SPORTCOMITé 2. C. Aerts, beiden te Kruinin gen, 3. P. Ridderhof, Yerseke, 4. P. Schrier, Kruiningen, 5. J. Poley en zoon, Kapelle, 6. P. Ridderhof, 7. J. van Iwaarden, Kruiningen, 8, 9 en 11. Steens- hard-Prinsen, Goes, 10. Jac Minnaard, Krabbendijke, 12. C. Aerts, 13. Jac Minnaard, 14. A. Boone, 15. P. Willeboer, beiden te Kruiningen. De Concours bond vloog even eens met een deelname van 828 oude duiven een wed vlucht vanuit Compiègne: 1. Sorber-Huissen, Goes (1669,08 mpm), 2, 4 en 14. C. Dijl, Kruiningen, 3. J. Poley en zoon, Kapelle, 5. P. Butler, Biezelinge, 6. M. Jeremiasse, Wemeldinge, 7. J. Zandstra, Hansweert, 8. G. Koks en zoon, Goes, 9. A. de Leeuw, Hansweert, 10. Nelisse-Koole, Goes, 11. P. van Os, Yerseke, 12. W. van Stel, Wemeldinge, 13. W. Raas, 's-Heerenhoek, 15. W. Krijnse, Waarde. Vanuit Dax met 196 oude duiven: 1 en 6. P. Schrijver, 's-Heer Arendskerke (1248,74 mpm), 2. P. van de Waart, 's- Heerenhoek, 3. P. Boone, Kruiningen, 4. A. Moison, 's- Heerenhoek, 5. M. van Hek ken, Kloetinge, 7. M. Pieterse, 8. M. Jeremiasse, beiden te Wemeldinge, 9. D. Rijk, Hein- kenszand, 10. G. Steenbakker, Lewedorp. „Hoop", Biervliet wedvluchten vanuit Beaumetz. Met 238 jon ge duiven: 1. Van de Linde- Du Puy (887,03 mpm), 2. Chr. de Graaf, 3 en 5. J. Lecluijze, 4. A. Naaije, 6. A. du Puy, 7. M. Deveneijns, 8. A. Neve, 9. en 10. B. Provoost. Met 129 oude duiven: 1. P. Jansen (934,56 mpm), 2 en 7. A. du Puy, 3. C. Brevet, 4. M. De veneijns, 5, 8 en 9. Arn. Simon- se, 6. A. Boeije, 10. H. de Krijger. Bij de combinatie Axel- Stoppeldijk is d e liefhebber M- KLaassen winnaar gewor den van de door deze combi natie georganiseerde Serie- vluchten. Hij behaalde in dit klassement, opgemaakt na de vijf gehouden vluchten, waar voor de vijf eerstgetekende deelnemende duiven van elke liefhebber in aanmerking kwamen, 1407 punten.De ver dere klassering was: 2 J. Vin- ke 1351 pnt. 3 P. de Bakker 1277 pnt. 4 J. den Engelsman 1145 pnt. 5 J. Giele 1087 pnt.. Uitslagen wedvluchten van uit Beaumetz. Concoursclub Walcheren met 775 jonge duiven, hoogste snelheid 1935,40 meter per mi nuut. 1 J, Broeksma, Souburg. 2, 3 en 6 P. Soetemeijer, VLis- singen. 4 P. Borremans, Sou burg. 5 P. Theune, VLissingen. 7 A. van Oevetan, Souburg. 8 J. Rottier, VLissingen. 9 L. Janssen, 10 W. de Graaf, 11 C. de Poorter, 12 C. van de eden, allen te Souburg. 13 J. Hiet- brienk, 14 A. van Riel, beiden te Middelburg. 15 Gebrs. Korf, Souburg. Uitslag van het j eugdconcours. 1 en 8 D. van Riel (1767,90 mpm). 2 J. Hoek, beiden te Middelburg. R. Bosschaart, Vlissingen. 4, 5 en 7 H. Buys, 6 A. Nijgen, 9 en 10 D. Beekman, allen te Middelburg. De Getrouwe Duif, Cadzand met 202 jonge duiven, hoogste snelheid 1885,- mpm- 1 A. Ma- belis. 2, 3 en 6 I. Porrey. 4 J. Huigh. 5 J. Visser. 7 J.Kools. 8 J. de Mey. 9 A. Duininck eu zoon. 1 OA .van Hanegem. Steeds Sneller, Ijzendijke met 119 jonge duiven. 1 en 8 B. Tanghe (1826,-mpm). 2 J. Claeys. 3 Reg. Thomaes. 4 en 5 M. Notschaele. 6 C. Note- boom. 7 Putter en zoon. 9 F. Dieleman. 10 A. Termote. Met 113 oude duiven. 1 en 5 Th. Cruson 1929,-mpm). 2 C. Noteboom. 3 A. Verwulst. 4 F. Dieleman. 6 A. Mussche. 7 I. de Cocq. 8. en 10 J. Depréz. 9 O. de Mul. De Bonte Duif, Aardenburg in samenwerking met de Grens- vliegers te Eede met 210 jonge duiven. 1 G. Leliaart 1887,2 mpm). 2 Fam- de Olerck. 3 G. Stan- daert. 4 G. Lampaert. 5 E. Stanidaert. 6 J. Pieters. 7 M. Verwulst. 8 P. Staelens. 9 P. Blaeke. 10 V. de Vreeze. Met 33 oude .duiven, hoogste snel heid 1824,4 mpm. 1 J. de Vreeze- 2 en 8 A. Cocquit. 3 en 5 F. Boogaard. 4 M. van Queckelberghe. 6. R. de Clerck. 7 R. de Windt. 9 P.Staeiens. 10 J. Evers. Eerste de Beste, Schoondijkc met 113 jonge dniven.l Gebrs. Huigh 1836,- mpm). 2 en 10 A. Hamelinok- 3 en 4 P. Ras. 5 G. de Wever. 6, 7 en 8 Klaas- sen - Tallie. 9 J. de Zwart. Met 70 oude duiven: 1 P. Ras 1840,- mpm). 2 en 10 J. Buij- ze. 3 P. de Hullu. 4 Klaassen - Tallie. 5 Gebrs. Huigh. 6 J. Toernoois en zoon- 7 R. Post- ma. 8 C. Pijcke. 9 G. Dobbe- laere. De Snelvliegers, Oostburg met 171 jonge duiven, hoogste snelheid 1913,40 mpm.l J. Dierckx, 2 P. Baas, 3 J. de Lijzer. 4 M. Buijsse. 5 J. Ritl co. 6 en 9 J. de Krijger- 7 W. Knijpers. 8 L. Verheye. 10 W. van Unen. Met 65 oude dui ven. 1 en 4 Verkeste - Van de Bossche 1911,10 mpm). 2 A. Risseeuw sr.. 3 L. Verheye. 5 en 8 A. Aalbregtse. 6 W. van Unen- 7 T. de Jonge. 9 F. Brevet. 10 J. Bakker. (Van onze sportredactie) ST.-JANSTEEN In de strijd om de onderlinge ten niskampioenschappen van de tennisvereniging SMASH uit St.-Janstecn, vielen het afgelo pen weekend toch wel enkele verrassingen te noteren. Zo verloren in het gemengd dub bel P. de Kerf en L. van Eek van het verrassend goed spe lend koppel M. de Kerf en P. van de Velde. P. de Kerf-Van Eek de grote favorieten in dit duel wonnen de eerste set met 64, maar M. de Kerf-Van de Velde kwamen in de tweede set bijzonder sterk terug- Het werd dan ook een 68 zege, en een derde en beslis sende set moest dan ook de overwinnaars aanwijzen. M. de Kerf-Van de Velde waren dui delijk het beste koppel, en het werd dan ook een 36. zege. In het herendubbel werden J. en R. Bral bijna uitgeschakeld door P. v.d. Velde en J. In- gels. ook hier moest een derde set de beslissing brengen. Ver rassend wonnen P. v-d. Velde- Engels de eerste set met 62, maar de gebr. Bral toonden hierna toch wel hun klasse. Met dezelfde cijfers (62) wonnen ze de tweede' set, en ook de derde set werd een 8 6 zege. Bovendien verraste E. Schauwaert met goed spel J. de Kerf, die in de laatste set dankzij een enorme routine en vechtlust won, setstanden 6- 4, 16 en 86. Al met al mag E. Schauwaert toch een belofte genoemd worden voor de toe komst. Uitslagen: herenenkel: P Schauwaert - T. Schauwaert 66 en 63, E. Franeken - P. de Kerf 6—2 en 6—1, J. Bral - L. Ringoot 76 en 60, B. Vael - E- Schauwaert 06 en 26, J. de Kerf - E Schauwaert 6—4. 1—6 en 3—6, F. de Kindt - dhr. Schauwaert 63 en 61, P. van de Velde - J. Ingels 6—1 en 6—0. G. Vael - A. Schauwaert 61 en 60, A. Schauwaert - T. Schau waert 62 en 63, G. Vael - P. Schauwaert 61 en 64. Herendubbel :P. v.d. Velde en J- Jngels - J. en R. Bral 62, 26 en 68, F. de Kindt en G. Vael - E. v. Duyse en E. Verstraeten 46, 63 en 62. Damesenkel: I. Neve - L. de Smet 63 en 61, M. de Kerf - J. Bral 61 en 62, mevr. T. de Waele - M. Neve 60 en 63. Damesdubbel: E. en J. Bral - J- Misseghers en I. Neve 60 en 63, M. Neve en L. van Eek - M. de Kerf en mev. Misseghers 16 en 46. Gemengd dubbel: M. de Kerf en P. v.d. Velde - P. de Kerf en L. van Eek 36 en 63 Na de rust probeerde ju Centrum de bakens te ve™ ten, maar De Roeck hield het heft in handen. Het CentrJ kreeg wel meer vat op spel, maar Passemier vergroot te voor De Roeck de voor! sprong, 51. FC Niks I a;J Hulst had niet veel problem,',, met MOC'65 uit Terne®» het werd een 41 overga, ning. Voor de rust ging wedstrijd gelijk op, maar ïc Niks kreeg wel de beste kas- sen. A. Vermue schoot ïc Niks dan ook al gauw op een 1—0 voorsprong, maar dan bleef het voorlopig bij, Moe kwam toen nog terug en Ver. straeten maakte 11 gelijk Na de rust was FC Niks dut delijk de beste ploeg, en door doelpunten van Schuurbiet Picavet en Dujardin werd hei' 41 GOES Zweimclub „Die Haghe" uit Den Haag heeft afgelopen weekend met 8 pun ten. een doelsaldo van 24 pun ten vóór en 8 punten tegen, winnaar van het waterpolo- toernooi, dat in het GaraebaJ to Goes, onder grote belang, stelling gehouden werd ge wonnen. Tevens weird „Die Haghe" winnaar van de door burge meester mr. F. G. A. Huber ter beschikking gestelde wis selbeker. Bij afwezigheid van burgemeester Huber reikte de heer Strakx, secretaris van de zwem- en poloclub ,.De Gan- ze" aan de winnende ploeg deze beker uit. De verdere uitslag van dit toernooi waar aan verenigingen uit Eindho ven, Leerdam, Goes, Den 'Haag, Dordrecht, Ridderkerk, Barendrecht en Rotterdam deelnamen, luidt als volgt: Po seidon - ZPC 8—1. ZPB - Aegir 34, Merwede - De Linge 70, De Ganze - Die Haghe 08, Aegir - Poseidon 13, De Linge -De Ganze 2- 8, Die Haghe - Merwede 1—0. ZPC - Aegir 18, Poseidon - ZPB 11, De Linge - Die Haghe 09, en Merwede - De Ganze 33. De eindrangschikking luidt: 1 Die Hage 8 punten doelsaldo 24-2, 2 Poseidon 6 punten doelsaldo 14-9, 3 Aegir 5 pun ten doelsaldo 16-10, 4 Merwe de 4 punten doelsaldo 13-7, 5 ZPB 5 punten doelsaldo 17-6. 6 De Ganze 3 punten doelsaldo 12-18. 7 ZPC 2 punten doelsal do 6-26, 8 De Linge 0 punten doelsaldo 4-28. (Van onze sportmedewerker) GOES De zomeravond voetbalcompetitie in Goes b besloten met de volgende wedstrijdresultaten Keuringsdienst - FC Beve- landen 07, Inter Viola 1 - PTT 5—0, Inter Scaldes - Combinatie N.S. 51, Ge meente Werken - PTT 5—0. De eindstand werd: 1 Inter Scaldes 32 punten, 2 Inter Viola 1 29, 3 Gemeente Werken 29, 4 FC Bevelanden 19, 5 Keur- trappers 18, 6 PTT 16. 7 Keu ringsdienst 14, 8 Combinatie N.S. 10. 9 Inter Viola 2 8, 10 Schelde International 5 pun ten. ("Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN De sport vereniging Marathon uit Vlis- singen houdt woensdag 15 au gustus voor de tweede maa' een zomeravondprestatieloop met start en finish bij cafe Huvers (Westduin). Voor de jeugd (vertrek zeven uur) is de afstand 2 kilometer. De overige deelnemers vertrekken om halfacht en moeten 6 kilo meter afleggen. Dinsdag 14 augustus 1973 Loo, naa Sin; r (Van onz LAREN De Singerconcer ren gaan van dinsdag 21 tot pieden aan het traditionele I J958 in Loosdrecht wordt ge echte jazzliefhebbers niet rou ambiance van een watersport een dergelijk festijn meer ge, Aad Bos (VARA) verteld otsteren namens de organist tors op een persconferentie he waarom van de verhuizen" dat samen te vatten is ond( I spt begrip „ruimtelijke ord' ning" In Laren zullen behalv I ge concertzalen ook verschd f dene expositiezalen en c Saai beschikbaar zijn zodi alles veel grootscheepser ka- worden aangepakt. De formule is overigens li grote lijnen gehandhaafd. I de middaguren treden am. teurs op in concoursverbane 's avonds treden professional nn onder wie Dizzy Gillesp met zijn «iwintet, Sonny Rol Ms The Diamond Five ei Mai Roach. In totaal zijn 9 i beroepsmusici gecontracteer. onder wie 48 afkomstig uit d Verenigde Staten 2 uit Oostbloklanden en 1 uit Japan. Aan het eigenlijke concouri nemen 26 deelnemers (solistej of groepen) deel. Het aandee van de „oude jazz" is wa setiaars vertegenwoordigd Slechts vijf groepen waaru onder nog twee gespeeiali seerd in dixieland-muziek - 1 zuilen in deze sector optreder Maar voor de rest aldus Aai Bos is het op jazzgebied „elcl wat wils". De nieuwe uitgebreide opze1 is uiteraard duurder uitgeval len dan voorgaande jaren Vandaar dat de NOS met de VARA bondgenoten heeft ge vonden in de KLM en de Bel gische omroeporganisatie dt BRT. Naar men aanneemt zal het ook niet meer voorkomer zoals vorig jaar nog he| geval was -dat er aanzien lijk veel plaatsen werden ver kocht zodat men in de beperk te ruimte als haringen in eer; ton stond opgepakt hetgeei toen eufemistisch werd om. schreven als „een zeer intiem^ sfeer". Dizzy Gillespy en Max Roac zullen zich niet beperken totj musiceren maar ook een aan tal minicursussen verzorgen;] In deze zogeheten „clinics", zullen zij voor enthousiasteling gen de fijnere details var resp. trompet en drums bij-j brengen. Voorts kan door de ruimere accomodatie een foto tentoonstelling worden inge richt van foto's van jazzmusici en „ditmaal niet alleen maaij platenhoezen". Bovendien worden er elkt middag films getoond ovei jazz prominenten. Coryfee var het festival is toch wel Dizz> Gillespy zelf die gisterei breedlachend en zwaaiend me. een formidabele houten knup pel zijn entree maakte. Hijej gaat ditmaal optreden met een nieuw kwintet dat niettemin veel lijkt op de groepen waar mee hij al jaren optreedt, al thans op die uit de periode waarin hij niet betrokken was, bij projecten als The Giants of Jazz. Met dit nieuwe kwintet probeert Gillespy elementer van de Bop te combineren met Rock en Soul-ingrediënten om °P die manier met zijn tijd mee te gaan. „Je moet niet proberen in die oude dingen te KOPENHAGEN Ongeveei Suizend mensen hebben in Ko penhagen een protesttocht naai het stadhuis gehouden teger Deense regeringssteun aan eer nog te vervaardigen sterk ero tische film over Jezus. Het ver 'enen van 600.000 kronen sub sidie heeft tot international kritiek en protesten geleid.

de Stem | 1973 | | pagina 8