Albert de Waele maakt gereedschap van lucifershoutjes Bouwplan voor bijna 200 woningen in Kloosterzande Wasserij legt vergif tegen katten Jeroen Vette 70 jaar schutter Drie maanden voor „laffe" beroving Botsing door gil TUSSEN GROENENDIJK EN NIEUWBOUW Vlasserijbedrijf voor in de boekenkast Peuterzaal krijgt 800 gulden stad streek Onder invloed achter stuur Gevangenis straffen voor automobilisten Uitslagen van schietingen KRUININGS ECHTPAAR WINT ORIëNTATIERIT IN HULST Bezwaren Eigendom St.-Jansteen Hengstdijk Hulst Openbaarhei warm VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1973 (Van onze correspondent). MIDDELBURG Alcohol in het verkeer blijft nog steeds een vrij groot pro bleem. Niet alleen voor de mensen die het slachtoffers worden van een onder invloed verkerende automobilist, maar ook juist voor die automobilis ten die iets te diep in het rijkelijk gevulde glaasje heb ben gekeken en over slands wegen zwalkend door de poli tie worden opgepikt, waarna zij dan na enige tijd met het schaamrood op de kaken voor de politierechter moeten verschijnen. Ook op de laatste zitting in Middelburg waren weer een aantal van deze zon daars aanwezig. Allereerst de 33-jarige N.C.L. uit Vlissingen die zo'n tien pilsjes naar bin nen had gewerkt en even vro lijk toch weer achter het stuur kroop. Hij wenste niet behan deld te worden door een con sultatiebureau voor alcohol en drugis, want hij wilde zijn ei gen verantwoordelijkheid dra gen. „Goed", zei mr. Van Empel, „doet u dan dan maar een week lang in de gevangenis en rijdt u maar eens negen maan den niet". Iets milder was de politierechter voor C-J. van de V. uit Souburg voor wie de bloedproef hem de das had omgedaan, terwijl medici en politie Van d. V. toch we] in staat achtten een auto te be sturen. Hij kreeg vier dagen gevangenisstraf en ontzegging van 4 maanden. En dat was beduidend minder dan de straf die twee zuiderburen ieder kregen. Ook zij hadden alle twee heel wat te veel op. Zoveel zelfs, dat de politierechter af week van zijn gebruikelijk ta rief en de Belgen veroordeelde tot ieder een gevangenisstraf van 2 weken waarvan 1 voor waardelijk en een ontzegging voor de tijd van 1 jaar. (Van onze correspondent) KOEWACHT Maandag hield de schuttersmaatschappij „Thuis Weg" een schieting op de liggende wip in café G. van Rumste, waaraan 73 schutters deelnamen. De hoge vogel werd geschoten door Vi- tol de Schepper uit Moerbeke, België, de beide zijvogels wa ren voor R. Celie en G. Verlee uit Stekene, de vliegende vo gel viel in handen van Aug. de Broek uit Koewacht. Aan de dinsdag gehouden bejaardensehieting bij J. de Guchteneire namen 46 schut ters deel. De hoge vogel was hier voor H. van Gremberghe te Koewacht, de eerste zij vo gel voor H. de Schepper even eens te Koewacht en de twee de zijvogel voor R. van Acker uit Westdorpe. De eerste ex- tra-prijs ging naar L. de Schepper uit Hulst, de tweede naar C. de Schepper uit Koe wacht en de meeste kleine vo gels naar Alois de Coninck uit Koewacht, te weten vier stuks. KAPELLEBRUG Ter ge legenheid van de kermis in de buurtschap de Roskam werden in het café bij Edmon Thuije een tweetal schietingen gehou den. Het aantal deelnemers was 54. De uitslag was als volgt: Wip 1: hoge vogel, G- de Wit te Clinge; eerste zijvogel, J. Ruytenhouwen te De Klin- ge, België: tweede zijvogel, Cys Hofkens te De Klinge, België. Wip 2: hoge vogel, P. de Caluwe te Graauw; eerste zij- vogel, L. de Kesel te Kapelle- brug; tweede zijvogel, G. de Wit té Clinge. wel te pakken hoopt te krij gen. Met dit materiaal heeft De Waele overigens al aan ver schillende exposities zijn me dewerking verleend, tot in het noorden van het land toe, ter wijl op dit moment de spullen opgesteld worden voor een per manente expositie in het ge meentehuis van IJzendijke en in h etstreekmuseum in Heille. Ook met het miniatuur-ma. chinepark heeft De Waele al eens geëxposeerd: dat was op een landbouwtentoonstelling in Goes, waar ook de tredmolen mee naar toe ging. De verze kerde waarde bedroeg toen 7500 gulden. „Maar voor mij persoonlijk zijn die dingen nog veel meer waard," zegt De Waele, die net weer met een armvol dokumentatie de kamer binnenkomt. „En je moet rekenen, die apparaten werden vroeger niet op een fabriek vervaardigd, dat ge beurde allemaal bij de smid. Er is er geeneen hetzelfde". (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT „Op een gegeven moment moest ik iets hebben voor mijn schoorsteenmantel, en toen ben ik maar lucifershoutjes gaan plakken. En dit is eruit gekomen". Albert de Waele (55) uit Koewacht wijst met gestrekte vinger in de richting van zijn boekenkast, waar op de onderste plank een flinke voorraad miniatuur-speelgoed staat opgesteld allemaal apparaatjes die in de vlasindu strie gebruikt werden in de tijd dat Zeeuwsch-Vlaanderen nog echt een vlasland was. „Af en toe vind ik het wel eens kinderachtig van mezelf, al dat geknutsel. Maar het is mijn hobby, mijn liefhebbe rij," vervolgt hij met iets van verontschuldiging in zijn stem. „Ik ben trouwens nu van plan om het nog eens met origineel notehout te proberen, in plaats van met afgebrande lu cifershoutjes. En eigenlijk zou ik dan ook nog iemand moeten hebben die het ijzer voor me goot. Dan zou ik ze misschien op de markt kunnen gooi en". Al in oktober '59 begon Al- bert de Waele zijn merkwaar dige hobby. Voorheen en ook na die tijd nog (tot in '70 toe) werkte hij in de vlasserij, een familiebedrijf dat al in het begin van deze eeuw door zijn vader in ontwikkeling werd gebracht en dat tot voor enke le jaren nog vestigingen had in Koewacht en Axel. Die vlasserij is echter een periode, die voor Albert de Waele heeft afgedaan, daar praat hij liever niet meer over. „Als je wat over de vlasindustrie wilt weten moet je maar naar Martinet gaan van de coöp. vlasroterij. Die weet daar veel meer van dan ik", vindt hij. Zijn liefde gaat in de eerste plaats uit naar de oude ge bruiksvoorwerpen die vroeger in de vlasverwerkende indus trie gehanteerd werden. En naar het eerste voorzichtige begin van het machinale tijd perk in deze branche, naar de buil en de reepbank en de lijnzaadmolen. Allemaal appa raten die hij nauwkeurig in miniatuur namaakt, op een schaal van (schrik niet): 1 op 7,331379032258. Hetgeen na tuurlijk wel om een verkla ring vraagt. De Waele: „Wel, ik heb je verteld dat ik iets voorop mijn schoorsteen wou hebben. Toen heb ik gekeken hoeveel ruimte ik precies had. En zo kwam ik op de werke lijke grootte maal 13,64 ge deeld. door honderd, en dat moest de schaal worden. Met de dingen die ik later gemaakt heb zat ik daar na tuurlijk aan vast". Die andere dingen zijn dan onder meer een brakel en nog verschillen de handwerktuigen, allemaal op het standaardformaat van één op zeven komma drie drie enz. De Waele maakte ze na van de apparaten die hij op ware grootte bezit, en die hij een tiental jaren geleden naar stig is gaan verzamelen. Op dit moment bezit hij alles wat destijds voor de vlasver wer king in de handel was, behal ve dan een brakel die hij via deze publikatie misschien nog (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Dit had ik nooit verwacht. We zijn er heel blij mee". Deze woorden uit de mond van Jac queline van Waterschoot slaan op de bijna achthonderd gul den die deze week in Kloos- terzande voor de stichting van een peuterspeelzaal zijn inge zameld. Uit een enquête die vorige week al door een negental da mes in Kloosterzande en naas te omgeving is gehouden, was reeds gebleken dat men in dat deel van Zeeuwsch-Vlaanderen best voor een peuterspeelzaal geporteerd is. De totaalop brengst van f 793,24 die deze week op één avond tij ds is ingezameld, onderstreept die belangstelling. De dames heb ben nu plannen om volgende week dinsdag opnieuw een in zamelingsactie te houden, dit maal van afgedankt speelgoed. Hiertoe moet echter eerst nog toestemming afkomen van het gemeentehuis. Het totaalbe drag dat de dames in eerste instantie aan contant geld denken nodig te hebben, be loopt ongeveer duizend gul den. Albert de Waele met een van zijn creaties. (Van onze correspondent) HULST Het echtpaar Nieuwenhuyzen uit Kruinin- gen is winnaar geworden van de oriëntatierit, georganiseerd door de rallyclub „De Vossen- rijders" uit Hulst. Het won de rit met een voorsprong van achttien punten en kwam daardoor in het bezit van de wisselbeker. Tussen een groot aantal deelnemers, zowel in de A- als B-klasse, bevond zich de Kam pioen van Nederland nl. A. Deegens uit Middelburg. De rit die was uitgezet door de heer en mevr. Brood uit Hulst had een lengte van 45 kilome ter, en liep door de gemeente groot Hulst. De gemiddelde snelheid waarmee gereden moest worden bedroeg zowel voor de A- als B-klasse 30 km. per uur. In de A-klasse gingen 22 equipes van start, en in de B- klasse waren er dat niet min der dan 46. Na afloop reikte de heer Brood (voorzitter van de organiserende club) in café De Ster in Hulst de pi-ijzen uit. Uitslag A-klasse: 1- J. van Nieuwenhuyzen (Kruiningen) 133 strafpunten, 2. A. Deegens (Middelburg) 151, 3. P. Poel man (Middelbui-g) 185, 4. J. Thuy (St.-Jansteeo) 219, 5. H. Hollesteille (Goes) 258, 6. G. Strijdonck (Sas van Gent) 303, 7. A. de Bart (Schoondij- ke) 321, 8. D. v. Hoorn (Hoek) 332. 9. L. Wauters (Rittihem) 323, 10. C. Boog- aerts (Oost-Souburg) 339. B-klasse: 1. J. Jasperse (Axel) 348 str.pnt., 2. J. Fer- ket (Hulst) 394, 3. J. Tholens (Terneuzen) 394, 4. O. Wee- maes (St.-Jan-steen) 395, 5. G. Vonck (de Klinge) (B) 433, 6 C. Verlinde (Zaamslag) 460, 7 E. de Kerf (Hulst) 493, 8. J Biese (Middelburg) 502, 9. R Lammens (Sas van Gent) 507 10. J. Verlinde (Hulst) 508. (Van onze correspondent). MIDDELBURG 6 maan den gevangenisstraf waarvan 3 voorwaardelijk met aftrek van voorarrest hoorde H.V. uit Vlissingen die thans echter op de Blauwe Dijk in Middelburg vertoeft, tegen zich eisen. Een vrij hoge straf voor het gepleegde feit, het roven van een horloge, maar de officier van justitie meende een vooi-- beeld te moeten stellen gezien de bijzondere omstandigheden waaronder de beroving plaats had gevonden. H.V. wandelde namelijk op, een plaats in Vlissingen waar in de late avonduren enkel homofielge aai-de mensen vei'sdhijnen en dat behoorde V. als recht ge- aax-de Vlissinger zoals de offi cier opmerkte, te weten. Dat hij zijn slachtoffer, na dat deze hem had aangespro ken in de houtgreep nam en beroofde van zijn uurwerkje, vond de officier dan ook een bijzonder laffe daad. „En dat gezien het feit dat mensen zo als uw slachtoffer de beroving toch niet durven aan te geven, omdat de maatschappij hun „anders-zijn" niet accepteert en men zichzelf bij aangifte zodoende in een penibele situ» atie plaatst". Dat er toch aangifte werd gedaan kwam doordat een voorbijganger V's pogingen om van het rechte pad af te gera ken haji gadegeslagen en de politie van zijn bevindingen op de hoogte stelde. De arm der wet was vlug ter plaatse om V. in de kraag te vatten, zodat hij zijn straf niet meer kon ontgaan, ofschoon hij het hoi-loge dat ongeveer 400 gul den waard was, aan de straat stenen probeerde kwijt te ra ken en zodoende een bewijs achtei'over te drukken. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Als het aan burgemeester en wet houders van de gemeente Ilontenisse ligt, gaat er op korte termijn in Kloosterzande weer druk gebouwd worden. Al op 15 augustus krijgt de raad een voorstel ter behande ling, dat de bouw omvat van een kleine tweehonderd wo ningen in Kloosterzande- Noord. Dit pian, aldus B. en VV. aan de raad, moet gezien wor den als de eerste fase van de geprojecteerde bebouwing tus sen de bestaande nieuwbouw en de Groenendijk. Van de exploitatie van het geheel is inmiddels in op dracht van B. en W. door het centraal bouw- en woningtoe zicht te Axel al een bereke ning opgesteld, die voorlopig uitgaat van een looptijd van het te exploiteren gebied van zeven jaar. De exacte capaci teit van het plan omvat in de huidige vorm de bouw van 141 ééngezinswoningen, 32 bunga lows en 18 bejaardenwonin gen. Daarnaast zal nog ruimte overblijven voor de bouw van een 24-tal autoboxen. De ge plande looptijd van zeven jaar in aanmerking genomen zou dit betekenen dat elk jaar ge middeld twintig eengezinswo ningen, vier tot vijf bungalows en twee tot drie bejaardenwo ningen gebouwd kunnen wor den. Volgens B. en W. is dit bouwtempo, gezien de activi teiten die de afgelopen jaren in Kloostei-zande op dit gebied ontwikkeld zijn, zonder meer reëel. De bouw van het nieu we Kloosterzande-Noord is trouwens indirect ook het ge volg van het volkomen van het oude „Kloosterzande". Tegen het plan is overigens gedurende de vier weken dat liet ter inzage gelegen heeft al een zestal bezwaren ingediend, die door het college voor het merendeel ongegrond worden geacht. Vier daarvan waarop nog wel ten dele is ingegaan hebben alle betrekking op moeilijkheden die te voorzien zijn in de bedrijfsvoering van een aantal reeds aanwezige bedrijven, door onvoldoende uitbreidingsmogelijkheden in de toekomst. Twee bezwaren die de uit breiding van een vai-kensfok- kerij beoogden zijn door het college zonder meer ongegrond verklaard: de woonfunctie moet namelijk, vooropstaan in het nieuwe plan, en bij uit breiding van de reeds bestaan de bedrijven is het helemaal niet ondenkbaar, dat juist die woonfunctie wel eens aardig in het gedrang zou kunnen raken. B. en W. voegen daar nog aan toe dat in dit opzicht de hinderwet onvoldoende soe laas biedt: verscheidene geval len zijn hun bekend waarin wel werd voldaan aan de door de hinderwet gestelde eisen, maar toch evenzeer nog spra ke was van overlast. Een verzoek tot uitbreiding van een groentekas in het be trokken plan werd ingewil ligd, terwijl men ook met de heer Rijk te Walsoorden tot overeenstemming is gekomen. Om zijn bedrijf zal een groen- gordel worden aangebracht en de eventuele meerkosten door toekomstige mogelijk strenge re eisen van de hinderwet ko men in geval van bedrijfsuit- breiding voor rekening van de gemeente. Een bezwaar van de directie Zeeland van Rijkswa terstaat over het vermeend ne geren van een rooilijnafstand werd ongegrond verklaard, evenals de bezwaren van een reclamant, die de bouw van de bejaardenwoningen juist tegen over het r.-k. kerkhof te Groe nendijk vanuit sociaal-hygië nisch oogpunt minder juist achtte. Het Is overigens niet uitge sloten, dat de benodigde gron den in Kloostei-zande-Noord door de gemeente in eigendom verworven zullen worden. Fei telijk is daai-mee door het Dachtvrij maken van de boer derij van Morres voorheen in verband met de aanleg van een nieuw sportterrein al een begin gemaakt. De gronden in het oude bestemmingsplan Kloosterzande werden niet aangekocht, maar bleven in ei gendom van het staatsdomein. Ze werden aan de kopers in opstal uitgegeven. De aspirant bouwers van Kloosterzande- Noord zullen echter wanneer de plannen doorgang vinden in de gelegenheid worden gesteld tot grondaankoop over te gaan- Politierechter mr. P. van Empel was het in grote trek ken eens met de officier van justitie- Ook hij besemde V's daad als een bijzondere laffe, alleen de geëiste straf vond meester Van Empel te hoog, en hij bepaalde die straf op drie maanden gevangenisstraf waax-van 1 voorwaardelijk. Dat alles had weer z'n voor delen voor de verdachte die in. de volgende zaak terechtstond, de 20-jarige A.J.M. die op het, matje werd geroepen voor een poging tot diefstal. De officier eiste tegen hem, allang geen onbekende meer, een straf van 4 maanden waarvan 1 voor waardelijk. M's raadsman ech ter vond dat iets aan de te hoge kant, en zij van mening te zijn met een scheef oog kijkend naar de vorige zaak, dat een „simpele" diefstal toch niet zo zwaar kon wezen als een brutale en laffe beroving, mr. Van Empel te hoog, wei mee eens zijn wat resul teerde in een gevangenisstraf van 2 maanden waarvan 1 voorwaai'delijk. Harmonie Evenals de mu ziekvereniging Heikant heeft de harmonie Sint-Jan nog een druk programma af te werken. Op 19 augustus zal medewer king worden verleend aan het muziekfestival te Heikant en op zondag 26 augustus aan het muziekfestival te Clinge. Op 2 september wordt Kloosterzande bezocht voor deelname aan het muziekfesti val en op 9 september wordt deelgenomen aan het interna tionaal muziekconcours te Ste kene (B.). (Van een onzer verslaggevers) HULST. „Ik heb een heleboel last van die katten. Ze pjsg,, op het schone wasgoed. Daar moeten we vanaf. We hebben,, veel te veel schade van." Dat is het verweer van de directie x-,< wasserij „De Dageraad" in Huist op de beschuldiging van R^, Meyer uit Kapellebrug, die momenteel met een doodzieke honj zit. Volgens hem is het dier zwaar vergiftigd door een of an4(1 goedje dat het wasserijpersoneel op de binnenplaats van het 1». drijf aan de Grote Zwanenstraat heeft gelegd. Wasserij „de Dageraad" heeft al gei-uime tijd last van loslopende katten. Ze dringen 's nachts door een openstaand raam het bedrijf binnen om er in het schone wasgoed hun behoefte te dloen. Na diverse waarschuwingen aan de huis- dierenbezitters, in de direkte omgeving van het bedrijf vond de wasserijid'irektie het wellet jes, en besloot om de katten dan maar op wat drastischer wijze te weren, Rudie Meyer is daar slecht over te spreken. „Ik vraag me af of mijn hond het haalt", zegt hij, „en ik heb ook een kind van een jaar of twee, drie vlak bij die vergif brokjes zien spelen". De wasserijidirektie ontkent echter dat kinderen de dupe Fiets-dagtocht In het re creatiegebied De Vogel te Hengstdijk wordt vandaag, donderdag, een fiets-dagtocht gehouden voor het hele gezin. De deelnemers starten om 10 uur met een twintig kilometer lange tocht door Hontenisse. Voor 's middags staan er weer zo'n twintig kilometer op het 's middags is er programma, Rond twaalf uur 's middags is er onderweg een picknick, waarvoor men zelf boterhammen mee moet ne men. De organisators zorgen voor drank. Tijdens de tocht moeten nog diverse opdrach ten worden vervuld. Aanmel den voor de fiets-dagtocht is mogelijk vanaf halftien van morgen. van het vergif zouden km®, worden. Het lag op een plaa.'j die voor de kinderen ont reibbaar was", aldus de direk- tie, die voorts nog meedetij dat zij niet maar het persons het vergif gelegd heeft. Bo! vendien is het vergif onschul dig. „Je kunt het in elke nh. kei kopen", aldus een woord, voerder van het bedrijf. Hoe groot de schade aan hel wasgoed is kan hij niet ze., gen. Tijd om dat uit te reke. nen heeft hij 'niet. Dode katten I heeft hij nog niet gezien. D» I politie die gistermiddag eet I bezoek aan de wasserij bracht 1 wil over de hele vergifaffair, nog niets kwijt. „We hebben de zaak in onderzoek. Dat ver- gif moet eerst naar het labora torium" Biljarten De onlangs op gerichte topbiljartclub De Martino's, gevestigd in café bar De Stadsherberg te Hulst heeft momenteel 14 leden in- geschreven staan. Het is zeker dat deelgeno men zal worden aan de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- competitie, die in oktober weer van start zal gaan. De Martino's stuurt alvast een afvaardiging naar de ver gadering van de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- bond, die kort voor het begin van het komende seizoen ge houden zal worden op een nog nader te bepalen plaats. Ka deze vergadering roept De Martino's een ledenvergade ring bijeen, waarop een be stuur gekozen zal worden. (Van onze correspondent) BORSSELE Een man, die in schutterskringen in Zee- lani, Noord-Brabant, België en vooral ook Frankrijk erg opvalt omdat hij nog altijd de Zeeuwse klederdracht draagt, is de bijna 87-jarige Jeroen Vette uit Borssele. De heer Vette woont bij zijn zoon Fiet cn hij werkt nog altijd mee op het landbouwbedrijf. De heer Vette heeft echter maar een grote hobby: het schieten met piji en boog. Jaar begon hij m e toen hij 16 jaar was, te jor.g om lid van een schutters vereniging te worden. Op 17-jarige leeftijd meldde hij zich bij de schutterssocië- teit Concordia te 's-Heeren- hoek. En daar is hij nog altijd lid van, actief lid wel te ver staan. Zondag 12 augustus viert Jeroen Vette zijn 70-ja- rig jubileum. Dat zal het be- Jeroen Vette heeft geen moeite met het spannen van de boog. stuur van zijn vereniging niet ongemerkt voorbij laten gaan, Zondag wordt er op de schut- tei-swei te 's-Heermlioek een ij feestelijk concours gehou den. „Toen ik zestien was, schoot ik voor m-ijn plezier met pijl en boog. Ik heb vi-oeger ooi wel eens met een geweer ge- i schoten. Dat deed ik stiekem op een haas. Het schieten met pijl en boog vind ik echter mooier en ededer", zegt de heer Vette over zijn „lief de". De heer Vette heeft geer. onverdienstelijke schutters- loopbaan achter de rug. In I 1909 werd hij keizer. Al die jaren heeft hij vele grote en nog meer kleine prijzen ttl elfkaar geschoten. In de oorlog zij-n veel medailles en beker, van hem, die in een vereni gingskast waren uitgestald, verloren gegaan. In 1962 was de heer Vette aanwezig in Duinkernen tij dens het 300-jarige bestaan van de Trincentaire de Dun- kerque. Ook daar ging hij me' prijzen weg. En tien jaar later, op 85-j-arige leeftijd bewees hij nog uitstekende ogen te hebben door het winnen va1 het koningschap op de liggen de wip. Ongelukken heeft de bert Vette op de schutterwei maar weinig meegemaakt. Hij heeft een boerenhoed waarvan rand tweemaal door een va- lende pijl werd doorboord- „Zo'n boerenhoed kan je kop wel beschermen" merkt W op. „In Zeeuwsch-Vlaanderen en in België heb ik wel gezelligste concoursen meege maakt. Er wordt daar meer aan de schietsport gedaan dan hier. Het was vroeger ook ge makkelijker te bereiken. Me; de fiets en later de brommer gingen we overal heen waar schietingen waren". Voorzitter L.\ de Jonge van Coroordia noemt het TO-jang jubileum van Jeroen Vet® uniek. „Ik maak Jeroen Vette al 25 jaar mee als actief lid e" hij schiet zijn vogels nog K' gelmatig. Hij is een opgeruim" persoon met gevoel voor hu mor. Een keer in België een schutter hem, vermoede lijk door zijn klederdradj voor een pastoor aan want man zei „dag eerwaarde- Toen lagen we dubbel van hei lachen. Jeroen is op alle e0?' co-i'-sen in Nederland en België een graag gezien gast". Aan het concours zondag 's-Heerenhoek nemen veer 100 schutters deel. Uite aard ook de 87-jarige J«r<1 Vette. TWEE zakelijke argumen gemeenteraad van Bc de adviescommissie voor ru Ten eerste: er zouden wel - men die personen betreffei zaken in de openbaarheid slissing is genomen. Uit de discussie hierover gedacht werd aan de aan eerste argument betreft: w den voor bet onderscheid! Het tweede argument echte Zaken dan pas in de open' slissing genomen is, is he feiten zetten. Oók als achk beslissing geleid heeft, ope de burger is inschakeling v besluitvorming. Ex-premier baarheid van bestuur trou- (Van een onzer verslaggever: TERNEUZEN Gistewx tend om halfacht botste in Stationsstraat in Terneu een bromfietser tegen l vrachtauto doordat het mei: dat achterop de bromfiets plotseling gilde. De bromfietser, D. G. i Biervliet, moest op een geg ven moment uitwijken voor voor hem rijdende fietser J. 1 uit Terneuzen en kwam daa bij op het linkerweggedeelf Het meisje, dat achterop brommer zat, gilde, de bestuu der van de bromfiets keek o en botste toen tegen et vrachtauto die bestuurd wei door J. de F. uit Terneuzen. Z wel de bromfiets als zijn du passagier e liepen lichte vel wondingen op. Vooruitzichten voor aaterds en zondag, opgesteld door hu KNMI op donderdag om 18.( uur: Overwegend droog. Vooi al later weer zonnig en vr warm. Weersvooruitzichten in cl fers gemiddeld over Nedei land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2-9. Mij temp.: van ongeveer norma: tot 3 graden boven normaa Max. temp.: van ongeveer no:" maal tot 4 graden boven noi maal- Kans op een droge per', ode van minstens 12 uur: 9j procent. Kans op een gehei droog etmaal: 60 procent. Voor zondag: Aantal uren zon: 4 of meer Min. temp.: omstreeks nor maal. Max. temp.: van 0 tot graden boven normaal. Kan:| °P een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kani °P een geheel droog etmaal 80 procent. 1 STRANDWEER Na eeij zwak froutje met tijdelijk wal bewolking komen er weeil zonnige periodes met vrij goed strandweer. Matige winc tussen zuid- en zuidwest, hl de middag ruim 20 graden zeewater 18 graden. Vooruit zichten geleidelijk meer hoge- drukinvloed met tijdens hef weekeinde overwegend goec strandweer. waterstanden Konstanz 409 -3, Rheinfel-, den 285 -5, Straatsburg 284 -6, mtersdorf 445 -15, Maxaxj 507 -22, Plochingen 134 -6. Mannheim 350 -12, SteinbacJ 121 -4, Mainz 332 -8, Bingei Ml -5. Kaub 249-6, Trier 231 plus 4, Koblenz 240 -11, Keu- t 1 -216 -T. Ruhrort 375 -5, Lobith 1000 -7, Pannerdense jfop 967 -7, Nijmegen 794 -6. Usselkop 876 -6, Eefde IJssel "b "3, Deventer 227 -3, Mon- s®5448 -2, Borgharen 3800 -7. ööfeld 1091 -3, Grave bene^l «en de sluis 501 -2 hoogwater ^orgen, zaterdag 11 aug. p.ergen op Zoom 1.55 en 14.22 nansweert terneuzen gissingen Wemeldinge 0.59 en 13.27 0.30 en 12-58 0.00 en 12.28 1.45 en 14.12

de Stem | 1973 | | pagina 2