FC Amsterdam: geen liquidatie Johan (Iruvff iocli weg? Korfbal toernooi te Kloetinge WEIBEL LEIDER NOORD WIJK TE STERK VOOR VERZWAKT RBC Vier Linden damtoernooi TWEEDE MONDE VAN ZAAMSLAG Yeel favorieten Kioosterzan.de m v A üf Scheele vierde KNWÜ IN DE AANVAL Bestuur kan geen vervanger vinden Bal vierde i baard van tante Beneken noemd aan 3 Eindhoven sprek over kenning DDR sport )V\ ;ent niet gevallen partly oor uw pen ,ven veo' rubriek mow, volledige naam en adres Word lertekend. Bij publikatfe zullen de meld worden. Slechts bij hoge dering zal van deze regel worden eweken. Naam en adres zijn dan b" redactie bekend. Publikatie van bri (verkort of onverkort) betek< de redactie het in alle s is met inhoud, c.q. strekking. !r schijnt in Engelse kazer. een typisch soldatenliedje bestaan: „En ais je tante baard had, zou ze je oom i". We zouiden kunnen den- aan onze uitdrukkingen „zichzelf wijs maken", ,je. nd een rad voor de 'ogen iaieni" en dergelijke. Volks- ;egden en volksspot hebben' :wijls een ondertoon van le- iswijsheid. Bovenstaande ppeerde mij, omdat ik di- t moest denken aan een jkbaar niet uit te roeien sie van sommigen van onze idgenoten om de wereld izijdiig de les te lezen. Hun 'wijten en protesten gaan in riohting van Portugal, ekenlanid, Mozambique', gola, Vietnam en Amerika! vergeet vooral de Kerk en het Vaticaan! Ja, ja, Vaticaantje moet nu einde! eens in de pas gaan lopen! t wil natuurlijk zeggen, in ize pas". Diplomatieke stap- i kunnen nog wel geduld rden, als wij in de krant nnen lezen wat er allemaal sproken of geschreven rdt- Daarmee verliest, wat kind kan zien, diploma- t verkeer alle zin en nut. rken wij schuchter op, dat in de Sovjet-Unie, China en in het algemeen achter ijzeren gordijn en in „be- jd" Nieiuw-Guinea, ook een ander te doen is, dan ikt een vermanende stem: L, geen polarisatie, geen dis- ninatie, laten we de sfeer t bederven. Tante heeft im- rs geen baard! Als je tante i baard heeft dan is het je De bezwerende en ont- ■rende pleidooien van pater renfried Van Straaten tot >ed en hulp in de onvoor- .bare gewetensnood en nseiijke ontluistering van christenbroeders achter IJzeren Gordijn, worden dgezwegen of bestempeld polarisatie, demagogie en .i-communistische propagan- Met vlammende veront- ardigïng protesteren en sren wij tegen moordpartij ten terecht), wreedheden onderdrukking van minder- len in sommige landen. En koste van onze niet gering- belastingduiten gaan depu- es zich plaatselijk op de igte stellen. Maar we praten schrijven over het legalise- of kanaliseren van abortus euthanasie, alsof het over ttenopruiming gaat, of over fuseren van twee kruide- rsibedrijven. En we gaan op .antie naar Portugal en ekenlanid omdat het daar voordelig is. Onder de va- itie doen we niet aan poli- Heus, tante heeft een rd. lEZE FR. ALLARD (Van onze underwijsredacteur) INDHOVEN Dr. ir. W. Beneken (39) is he md tot buitengewoon hoog- tar in de afdeling der elek- echniek van de Techni- Hogeschool te Eindho- rof. Beneken gaait onder geven in de medische ctro techniek. r. F.W. Steutel (42) is be- md tot gewoon lector in de Hing der algemene weten- ippen aan de T.H. te Eind en. Dr. Steutel gaat onder geven in de kansrekening tatistiek- !or y.s. 'ASHINGTON (DPA) r" VS en Oost-Duilsland zij" derdag in Washington hu" :te gesprek begonnen over normalisering van de be' :kingen tussen beide lan- et gesprek, dat als een dis- ■ie ove r procedurekwesties gekarakteriseerd, werd >erd door de Amerikaans® erminister Walter Stoessel de Oostduitse diplomaat mar Hucke, de leider van groep Oostduitse waarne- s bij de VN. Holland Amerika EU" het m.s. Poeldijk ver- ït aan The Nigerian Nati"' Shipping Line Ltd. in Ea" Het vrachtschip (draag" nogen 5241 ton) zal in de- ber worden opgeleverd. VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1973 11 STOOP BLIJFT AAN AMSTERDAM (ANP) Dé Stoop, voorzitter van FC Amsterdam, die eind juni aan- kondgide te zullen vertrekken, blijft voorzitter van deze Amstfcrdamse voetbalclub. Als belangrijkste reden voor het aanblijven van de voorzitter gold, zo werd gistermiddag tij dens de persconferentie in het Olympisch Stadion bekendgemaakt, dat het stichtings bestuur van de club er niet in was geslaagd een vervanger te vinden voor de voorzitter, die wilde aftreden. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM De kans bestaat, dat Johan Cruyff in december alsnog naar Barcelo na zal gaan. De Spaanse club heeft de vedette van Ajax een nieuw en beter aanbod gedaan dan vorige week. Cruyff heeft zijn schoonva der Cor Coster gevraagd de zaak verder te regelen. Ver wacht wordt dat deze week nog bekend zal worden of de transfer inderdaad doorgaat. Ajax-trainer George Knobel heeft er bij het bestuur van Ajax op aangedrongen, dat er nu snel klaarheid moet komen in de geruchten rond het wel of niet vertrekken van Cruyff. Namens het stichtingsbe stuur van de FC Amsterdam vertelde de heer C. Stol, dat het vertrek van de heer Stoop mogelijk de liquidatie van de FC Amsterdam had kunnen betekenen, nu er geen alterna tief was. Die heer Stol liet verder weten, dat de heer- Stoop tegenover het stichtings bestuur, waarin ook stadiondi recteur Otto Roffel zitting heeft, gezegd had het te be treuren een aantal uitlatingen te hebben gedaan in de afgelo pen maanden, die met name voor wethouder A. A. Verhey ongunstig zijn geweest. De knieval, want daar leek het toch erg veel op, werd later door de toch aangebleven voorzitter herhaald. Dé Stoop, de goede zakenman, deed het duidelijk geëmotioneerd, voor hij zijn gebruikelijke enthou siasme en optimisme uitte in de beschouwing van wat om meer dan een reden zijn club is- Het optimisme van Stoop stoelt op drie gegevens: 1 het enthousiasme van de spelers voor het nieuwe seizoen. Zij hebben zich ondanks de onze kerheid over wat er met hen ging gebeuren met overgave op de voorbereiding ervan gestort. 2 de gemeente heeft (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN Morgen vindt te Kloetinge weer het jaarlijkse korfbaltoernooi plaats, dat steeds voor de aan vang van de competitie wordt gehouden en voor de verschil lende verenigingen een moge lijkheid is om eventuele ver anderingen op hun deugdelijk heid te testen. Dit jaar wei wat erg vroeg, want diverse vakanties zijn dan nog aan de gang of net afgelopen. Niette min hebben weer vrijwel alic Zeeuwse verenigingen één of meer teams ingeschreven. In Se hoogste afdeling kunnen de afdelingsteams Zuidwesters, Seoito en Stormvogels hun krachten eens meten met de undelijk uitkomende teams Tjoba en Animo. Dat kan een interessante strijd worden, maar we geloven met dat er voor hen veel eer 'e behalen zal zijn, mits Tjoba M Animo hun sterkste opstel- BAD NEUENAHR-AHR- BE1LER (SID) —Twee da- Sen voor de finish van de Konde van Rijnland-Palts kan "e Duitser Peter Weibel de eindzege nauwelijks meer ont- saau. Hoewel in het bijzonder 'c Nederlanders voortdurend aanvielen, controleerde het te am van Altig het veld zozeer, fat Weibel, die de dag tevoren fe' gele leiderstricot had vero- v«u, de leiding in het alge- !f,ec« klassement behield, "anaar van de 138,5 km ian- ?e rit van Wittlich naar Bad ■jeuenahr-Ahrweiler werd de mmdeswehrsoldaat Andres troche- Samen met Harald Siitterlin was hij er vijftig kilometer v°°r het einde vandoor Saan. Dat bracht hem tenslotte ee® winst van meer dan twee- fneetihalve minuut. Sütterlin fwam bij de doortocht door 'et plaatsje Bell ten val en moest Troche alleen verder la pt gaan. Voordien hadden hts Schür, Piet van Katwijk zijn broer Fons menige po- »®g ondernomen het veld uit- a® te trekken. Dank zij de «etieve tegenstand van Weibel zijn ploeg slaagden zij faarin niet. Meer d'an een weede en derde plaats voor de «broeders Van Katwijk (in sprint bevochten) zat er "mt in. ling in het veld zenden. In de tweede afdeling z:en we liet gedegradeerde Ondo en Luc- tor, dat ook jaren in de eerste klas heeft gespeeld. Zij moe ten de strijd aanbinden met het naar de landelijke reserve klas gepromoveerde Tjoba 2 en de eerste-klasploegen Blauw-Wi't en Animo 2. Ook hier geven we de meeste kan sen aan de groen-witte forma tie va-n Tjoba 2. In de derde afdeling komen we eerste klasser Togo tegen, dat wel wat laag is ingedeeld met Tjo ba 3, Olympia en Atlas. Indien de Goesenaren op volle sterkte komen, is er voor de andere teams weinig aardigheid aan. In de vierde afdeling zijn in gedeeld Seoito 2, Blauw-Wit 2. Zaamslag, Noad en Stormvo gels 2. Benieuwd zijn we vooral naar de prestaties van Noad. De ploeg uit Dreischor heeft dit seizoen een en ander goed te maken, nadat het vo rig seizoen in het zicht van de (promotie)haven is gestrand en de eer aa-n Tjoba 3 moest laten. De grote tegenstand zal vooral van Zaamslag moeten komen, dat wellicht dit sei zoen eens een serieuze gooi naar promotie zal kunnen doen, In de vijfde afdeling is de eniige niet-Zeeuwse ploeg ingedeeld VZOD. Van zijn kracht is weinig bekend, maar we zien in deze afdeling toch meer het succes naar Top gaan. Wellicht kan Animo 3 of Swift, dat met een gelegen heidsteam komt roet in het Top-eten gooien. Zaamslag 2 zien we dat zeker niet doen, Bij de junioren zal het in de hoogste afdeling gaan tussen Tjoba, Blauw-Wit -en Swiff. Van Ondo zijn er verschillen de overgegaan naar de senio ren, dus die zullen niet meer zo sterk zijn. Animo en Togo zullen het peil van de eerste drie net niet kunnen hereiken, In de tweede afdeling zal het waarschijnlijk een tweekamp worden tussen Seoito en Stormvogels. Zuidwesters en Tjoba 2 komen daar net ach ter, maar Luctor zal met de pas geformeerde juniorenploeg weini'g succes kunnen boeken. De adspiranten zijn als volgt ingedeeld: afdeling 1: Blauw Wit, Tjoba, Seoito, Noad en Zaamslag. Afdeling 2: Storm vogels, Olympia, Top er. Tjoba 2. Afdeling 3' Blauw-Wit 2 Tjoba 3, Togo Seoito 2 Pupil len afdeling 1: Top, Tjoba Blauw-Wit en Stormvogels Afdeling 2: Olympia, Noad Togo en Zaamslag. Afdeling 3' Olympia 2, Tjoba 2, Zaamslag 2 en Stormvogels 2. Het toer nooi begint om 9.30 uur. De laatste wedstrijden eindigen te 16.25 uur. waarna de prijsuit reiking plaats azl lieben om ?+r~°V ■- l.fi 45 uur. een tweede subsidieverzoek in behandeling genomen en zl wel de KNVB als VVCS schij nen» positieve geluiden in Am sterdam te hebben laten ho ren. 3 een van die positieve geluiden is dat de exploitatie van de FC Amsterdam in het afgelopen seizoen helemaal niet zo ongunstig is geweest als de buitenwacht veronder stelde.. Stoop namelijk vertel de bijzonder trots dat er zon der een cent subsidie van de overheid slechts een tekort was van 80.000 gulden. Dé Stoop tijdens de persconferentie waar bekend FC Amsterdam. werd gemaakt, dat hij zal aanblijven bij MIDDEN ZEELAND KLASSEMENT1 A. v. d. Bunder, IJzendij'ke, 135 pun ten; 2 H. Stander, Oude-Ton- ge, 116; 3 W. de Waal, Axel, 78; 4 W. Westdorp, Hein- kenszand, 76; 5 K. de Vrieze, Goes, 72; 6 S. Aarts, Roosen daal, 72; 7 A. Tak, Oud- Gastel, 65; 8 B. Broere, Ou denbosch, 59; 9 K. Tolhoek, Yerseke, 57; 10 J. Konings, Sprundel, 57 11 M. Jongene- len, Oudenbosch, 55; 12 A. v. d. Steen ,Etten-Leur, 53; 13 C. v. Dongen, Oud-Gastel, 51; 14 A. Deusing, Halsteren, 51; 15 T. Huyzen, Kloetinge, 50 16 J. v. Dijk, Ulvenhout, 43; 17 A. Prince, Raams- donksveer, 42 18 J. Voese- nek, Prinsenbeek, 41 19 A. v. Overveld, Zegge, 40; 20 G. v. 't Geloof, Lage Zwaluwe, 38. SCHELDE DELTA KLAS SEMENT: 1 B. Broere, Ou denbosch, 85 punten; 2 C. v. Dongen, Oud-Gastel, 66; 3 T. Joore, Raamsdonksveer, 58; 4 B. Geense, Sint-Philipsland, 55; 5 P. Franken, Oosterhout, 54: A. v. d. Hoek, Dirks- land, 52; 7 H. Prince, Hank, 51: 8 A. v. d. Bunder, IJzen- dijke, 51; 9 R. Schuiten, Zandvoort, 40; 10 J. Raas, Heinkenszand, 37; 11 G. Tho- mas, Philippine, 36; 12 P. Legierse, Achthuizen, 34; 13 H. Lammers, Rotterdam, 33 14 G. St.-Nicolaas, 's-Graven- deel, 30; 15 T. Huijzen, Kloe tinge, 30; 16 P. Maas, Heerle, 29; 17 M. Jongenelen, Ou denbosch, 26; 18 D. Groen, St.-Pancras, 25; 19 H. Per- fors, Rotterdam, 22; 20 J. Huips, Ossendrecht, 21. WEST BRABANT KLAS SEMENT: 1 B. Broere, Ou denbosch, 74 punten; 2 A. van Overveld, Zegge, 64 3 A. Tak, Oud-Gastel, 47; 4 H. Prince, Hank, 42; 5 H. Stan der, Oude-Tonge, 38; 6 J. van 't Geloof, Lage Zwalu we, 36; 7 J. Voesenek, Prin senbeek, 33; 8 B. Geense, Sint-Philipsland, 31; 9 T. Joore, Raamsdonksveer, 31; 10 A. v. d. Steen, Etten-Leur, 29; 11 P. Franken, Ooster hout, 25; 12 H. Hellemons, Roosendaal, 23; 13 P. Legier se, Achthuizen, 22; 14 C. van Dongen Oud-Gastel, 20; 15 J. Hordijk, West-Maas, 20; 16 G. St.-Nicolaas, 's-Graven- deel, 20 17 A. Hulsebosch, Nijeveen, 20; 18 J. Kettenis, Den Haag, 19; 19 F. v. Hoog- erheide, Ossendrecht, 19; 20 S. Aarts, Roosendaal, 19. (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Na het laatste fluitsignaal brak de feestvreugde op het Noord- wijkse voetbalveld goed los. De zaterdagkampioen had de beslissingswedstrijd tegen RBC, dat danig verzwakt aan trad met 21 gewonnen. Erg teleurstellend was men in het RBC kamp over de verloren wedstrijd echter niet. Trainer Vermunt:: „We waren door het ontbreken van Hopstaken, Gil lissen en Perdaems en het ver trek van Verstraaten zwaar ge handicapt. Ik moest dus met 'n volledig geïmproviseerd elftal culeerd op een gelijk spel. Dat was tenslotte voor ons vol doende. Maar toen het 20 werd zagen onze spelers het nie, meer zitten. Brouwers, de vervanger van Verstraaten deed het lang niet slecht, maar hij moet zich nog aanpassen. Dat is wei duidelijk. Van de vierde klas ineens in de eerste klas spelen, scheelt nogal i Ml naluuriijk. Maar ik ben echter niet ontevreden. Er zat met dit elftal niet meer in. Er werd in de eerste minu ten van deze beslissende wed strijd om het algemeen kampi oenschap van Nederland al vrij snel duidelijk dat RBC naar Noordwij k was gekomen om de zaterdagkampioen een gelijk spel af te dwingen. In de beginfase leidde dit echter tot hachelijke situaties voor het doel van de Roosendalers. De RBC-verdediging maakte een erg onzekere indruk. Zo kon na een paar minuten reeds Al- bert Spaanderman vrij aanleg gen. Van de Meeberg kon zijn schot nog juist tot corner ver werken. Even later was het AXEL De supportersclub van Wim de Waal, de succes- volel Axelse coureur heeft een nieuwe voorzitter gekregen in de persoon van Cees Stoutjes dijk. Stoutjesdijk volgt ex- voorzitter Van der Heuvel op, die wegens drukke werkzaam heden voor deze functie heeft moeten bedanken. middenvelder Barten, die we derom na een dekkinigsfout van de RBC-verdediging kei hard tegen de paal schoot. De terugspi mgende bal werd dooi Broring opnieuw ingeschoten, maar Van de Meeberg stond weer op de goede plaats. Na deze eerste zenuwachtige minuten kon-de Roosendaalse formatie zich aan de druk van de zaterdagkampioen'en ont trekken. Met vertragend spel probeerde RBC het hoge tem po van Noordwijk te breken. En dat lukte aardig. Noord- wijk liet zich verleiden tot kort spel en dat was een kolfje naar de hand van RBC- Toch kwam Noordwijk voor rust aan zijn voorsprong. In de 25e minuut blunderde verdediger Van Zandvliet. Hij trapte mis op een pass van Van Kesteren. De meegekomen Bogers pas seerde Van de Meeberg moei teloos: 10. RBC moest nu wel komen. Het trachtte met verre ballen de bakens te ver zetten. Af en toe werd het dan ook knap gevaarlijk voor het Noordwijkdoel. Net voordat de goed leidende scheidsrech ter Brander uit Drachten af blies kon aanvoerder Kees Spaanderman nog juist de bal tot corner verwerken voordat Frans Schouw de stand op 1 1 kon brengen. Direct na rust leek het erop dat BBC een verslagen ploeg was. Barten bediende Spaan derman, die de bal hoog voor zette. Broring stond op de juiste plaats om zijn ploeg naar een 2voorsprong te schieten. In dezelfde minuut keerde de spanning echter weer volledig terug. Met een snelle aanval schoof Frie Nou- wens de bal naar Peter Brou wers, die een verblufte Noord- wijk-keeper Smit het nakijken gaf. R.B.C. wilde nu doordruk ken maar het wilde niet zo best lukken. De combinaties waren te doorzichtig om de Noordwijkerdefensie te ver ontrusten. Louis Verstraaten, die met zijn koptechniek voor iedere verdediging een gevaar is, werd in deze fase van de strijd duidelijk gemist. Door het verre opdringen van R.B.C. om de gelijkmaker te forceren hielden de uitvallen van Noordwijk veel gevaar in. In de 5e minuut wérd het uit zo'n snelle aanval bijna 31. Barten trok de bal scherp voor. De uitstekende Karstens kwam net te laat om de bal in het Roosendaalse doel te depo neren. Toch gaf RBC zich niet gewonnen. De mannen van trainer Vermunt vochten op een bewonderenswaardige manier terug. Op het midden veld werd aardig gecombi neerd, maar eenmaal aangeko men in het strafschopgebied liep het volledig mis. Onge veer een kwartier voor het einde begreep RBC dat het uit een ander vaatje moest tappen om tot succes te komen. Met afstandsschoten werd het Noordwijkdoel onder vuur ge nomen. INouwens schoot net naast en een paar minuten la ter scheerde een schot van Brouwers maar net langs de verkeerde kant van de paal. Ongeveer tien minuten voor tiju werd bij RBC Nilba ver vangen door Balemans. Bij Noordwijk werd Vreugdehil vervangen door Viveen. RBC begon aan zijn wanhoopsoffen sief -en Noordwijk wankelde- Met verre trappen trachtte het de RBC-muur te doorbreken, maar RBC kwam niet meer tot doelpunten. Noordwijk behaalde het algemeen kampi oenschap voor amateurs. (Van onze sportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER Vanavond wordt in het dorps huis te 's-Gravenpolder een aanvang gemaakt met het Vier Linden damtoernooi dat georganiseerd wordt door de damclub 's-Gravenpolder. Er zijn vier groepen met maximaal acht spelers per groep. Bij de eregroep zijn ingedeeld: J. op-5't Hof, J. Blom en J. Veerhoek (allen van 's- Gravenpolder) E. A. Schuite- ma en P. Schunselaar (Vlis- singen) A. de Krijger (Drie wegen), H. M. Slabbekoorn (Goes), en C. A. van Rijswijk Vlissingeo In hoofdgroep A spelen: J J. Ganseman, Chr. Korstanje, A. Zeegers en L. Adriaanse (allen uit Kapelle), M. Quak- kelaar (Goes), E. Wiskerke (Middelburg), D. L. Hudssoon (Kruininigen), en W. Krijger (Oudelande). Voor de hoofd groep B komen uit: R. Neels. en M. Nijsse (beiden 's Gra venpolder). J. Zeegers en J. A. v.d. Moere (Kapelle) H. A. v. d. Vrie en K. J. de Koeijer (Biezelinge), en A. L. Water man (Hansweert). De jeugdgroep bestaat uit: W. Neels en R. N-ijsse ('s- Gravenpolder) P. Geelhoed BREDA Het wielercomité van Zaamslag onder leiding van Piet de Vos start morgen middag om twee uur met een wedstrijd voor adspiranten e" nieuwelingen op het parcours Reuzenhoek. Dit mooie par cours van vier kilometer waar de clubkampioenschappen van Wielersportvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen worden gehouden gaat door de polder zoda, het publiek een goed overzicht heeft op het wed strijdverloop. Hoewel het pas de tweede ronde van Zamslag is, is de organisatie in goede handen. Het jonge wielercomité heeft er alles aan gedaan om alles oerfect te laten verlopen. Achttien adspiranten starten om twee u-ur. Het wordt een strijd tussen Zeel'and en Bra bant. Onder de deelnemers zi=n wij Piet Borremans, Charles Dietvorst, Martin Goossens, Hemny Gijsel, Peter Heeren, Chris Hollemans, Phil de Jong. Ad. Polak, Twan Pe- trie, Rien van de Rakt en Arie de Visser. Het wordt voor de Zeeuwen een zware strijd maar misschien dat door het feilt dat het een thuiswedstrijd is zij meer kunnen als anders. Bij de nieuwelingen welke ze ventig kilometer rijden zien wii o.a. Rien Stroosnijder, Ri- nus Verboom. Adrie Verschu ren, Frans Verstraeten, Octave Picavet, Henk Nieüwdorp. Wim Jeremiasse, Lou de Ja ger, Piet Hellemons, Chris Broeders en Peter Bierkens Een gezelschap met vele favo rieten welke aan elkaar ge waagd zijn zodat het er span nend aan toe zal gaan. Het afhalen van rugnummers is in café het Wapen van Zeeland waar ook de prijsuitreiking plaats zal vinden. (Van onze medewerker) KLOOSTERZANDE Van avond zal de kern van KIoos- terzande weer in het teken staan van de wielersport. Het uiterst actieve wielercomité van Kioosterzande organiseert dan namelijk de tweede koers van dit seizoen. Die van vana vond is ten bate van de plaat selijke harmonie Sint-Cecilia. Naast een aantrekkelijk ren- nersveld is het Kloosterzan- dense comité er in geslaagd Jan Janssen te strikken voor het lossen van het startschot. De ex-coureur uit Putte zal ook gehuldigd worden. Aan de start verschijnen vanavond uiteraard Wim de Waal en Toine van de Bunder ie twee aartsrivalen in het Zeeuwsch-Vlaamse wielerge- beuren. Het tweetal kan ech ter rekenen op sterke tegen stand. Zo verschijnen vanavond in Kioosterzande onder andere Cees van Dongen, Bram Geen se, Henmy Gijsel. Grand Tho mas. Frits Hoogerheide, Henk Stander, Terry Carroll, Piet Franken, Peter Gödde, Tonny Huijzen, Ad van Overveld, Charles de Smit. Ko Tolhoek en Wim Westdorp. In totaal vertrekken ongeveer vijftig coureurs. Het wielercomité van Kioos terzande heeft voor deze koers die om halfzeven door Jan Janssen wordt „wegge schoten". niet de beschikking over het parkoers van mei, toen de eerste koers van dit seizoen werd verreden. Toen werd op speciaal verzoek van de plaatselijke middenstand de Cloosterstraat opgenomen, maar voor vanavond gaat dat niet. Op aandrang van de rijks politie moest het comité na melijk weer uitwijken naar het oude parkoers. Wim de Waaldie jelle tegenstand kan verwachten van Toine van de Bunder. (Van onze sportredactie) AXEL Een fraaie vierde plaats voor Johan Scheele bij de internationale 500 cc en een derde plaats bij de nieu welingen voor J. Goossens in de 250 ec waren de voornaamste resultaten van de Axelse mo torcrossers tijdens de interna tionale motorcross in het Bel gische Zomergem- In de eerste manche interna tionalen ging Scheele als tweede van start, maar zou uiteindelijk toch als vijfde fi nishen. Ook in de tweede mancrie zou hij als vijfde over de aar.- korrlstlijn gaan. De derde en laatste manche werd hij vier de. Bij de nieuwelingen hau Goossens in de eerste manche de beste start, hij lag in derde positie. Na een felle'strijd met de Belg Jansen werd hij naar de vierde plaats verwezen. H. Colijn werd in deze manche vijfde terwijl Walhout, dit na een valpartij twaalfde werd. C. Hamelinck kwam, fraai te rug, dit na een slechte sfart. Na een dertiende plaats bij die start, wist hij zich als negende te klasseren. Ook J. Schelle- man boekte een paar plaatsen winst, hij zou als achtste over de finish gaan. In de tweede manche waren de Axelaars bij de start niet vooraan te vin den. C. Hamelinck op een ze ven plaats, kon uiteindelijk één plaats winst boeken. H. Colijn boekte drie plaatsen winst en werd zevende. C- Walhout moest zijn elfde plaats prijsgeven, hij zou twaalfde worden. J. Goossens deed het stukken beter, na een Lwaalfde plaats bij dt start, zou hij uiteindelijk als vierde finishen. Ook J. Schel leman reed zich in deze man che zeer sterk in de kijke: Ne een slippertje bij de start, dit met een zeventiende plaats, kwam liij sterk terug. In elke ronde ging hij enkele concurrenten voorbij, en zou tenslotte als negende eindigen Eindstand Internationalen: 1 I' Verhoeven (B), 5 J. Scheele (N) Nieuwelingen: 1 S. Sey mortier (B), 2 E. Boënne (B) 3 J. Goossens (N), 6 H. Colijn (N), 7 K. Hamelinck (N). 9 J. Schelleman (N), 13 C Walhout (N). (Kortgene) C. Schrijver (Le- wedorp), J. Rotte (Middel burg) en M. Boogert ('s-Gra venpolder). Bij de invitatiegroep beho ren: M. P. Verstoijs, C. van Liere en A. v. d. Schraaf (al len uit Kapelle). F. Harthoorn (Kloetinge) M. v. d. Parel (Kruiningen), en A. Dubbel man en M. v. d. Plasse ('s- Gravenpolder.) Verder is er nog een groep huisdammers. Deze wordt ge formeerd door: C. de Rooy jr., J. Ridd-erhof en E. Minaard (Yerseke), G. van Riet en J. Tilroe (Goes). A. Blankenburg (Nieüwdorp), W. A. v. d. Bos (Heinkenszand) en P. West- veer (Kapelle). Er wordt vier weken achter een espeeld volgens het wedstrijdreglement van de Daarna 15 per' halfuur. (Van onze sportredactie) UTRECHT Voortaan mo gen amateurwielrenners in Nederland slechts tot en met hun 23e jaar uitkomen voor een sponsorploeg. Als zij 24 jaar zijn dan staan zij voor de keuze of in een witte trui hij de amateurs te blijven rijden of over te stappen naar de profs. De KNWU heeft tot die maatregel, die volgend jaar overigens nog niet ten volle van kracht zal zijn voor 1974 komt er een overgangsre geling besloten om van de beroepsamateurs af te komen, waarvan het bekend is dat er zeer velen in ons land zijn. De KNWU hoopt dat door die maatregel ook het prot'- wielrennen nieuw leven zal worden ingeblazen (meer amateurs, die prof worden). Zij wil daar zelf ook actief aan meewerken door enkele profklassiekers te organise ren. Om de wantoestanden bij de amateurs uit te roeien over weegt de KNWU nog meer maatregelen. Gedacht wordt o a -1 et paai en perk stel len aan de premieregens door de jury premielij sten te laten opsturen en aan het laten ver vallen van klassementen over meerdere koersen die er vaak de oorzaak van zijn dat de bondscoach niet over een ren ner kan beschikken. Het is verder de bedoeling van ae KNWU, dat bedrijven alleen nog clubs mogen spon soren. Zij hoopt er darabij op, dat grote sponsors, die het bij de amateurs niet meer zien zitten met een kleine prof- ploeg beginnen. De KNWU beseft overigens terdege, dat door de maatregelen sponsors zullen verdwijnen. KORTRIJK (BELGA) De Nederlandse wielrenner Cees Bal is vierde geworden bij een wegwedstrijd in het Belgische Kortrijk. De rit over 150 km. werd gewonnen door Freddy Maer- tens voor Leon Thomas, Mare de Meyer en Cees Bal De tijd van de winnaar was 3 uur 30 minuten. t

de Stem | 1973 | | pagina 11