rsele en aan provinciale waterstaat liet aantal ongelukken dalen In Zeeland oplossing voor polderbüedlieid WALTMANS PRAAT MET MINISTER OVER ZWINHOEVE IN ZEEUWSCH-VSAANDEREN IS GEBREK AAN EENSGEZIND OPTREDEN POPFESTIVAL IN MIDDELBURG Orgelconcert in Dreischor en Goes traan Initiatief tot democratisering In juli ruim 2000 bezoekers Stedelijk Museum Vlissingen icavet ijfde in lamme onkers bij Cabaliero Vrij stad streék 1wmmmmmmmmm Reactie warm Remedie Kamerlid \Y altmans Weer trucs met Oost- duitse marken De mosselen zijn weer heerlijk! Dus nü op tafel: Administralief dienstencentrum midden-Zeeland breidt uit Concours- hl ppique in Aardenburg Wederom Skylab zichtbaar Centrale WPN keuring in Den Bosch De nuit ige slaggevers) iur lang heeft de gemeente- ïhandeling van het voorstel wethouders de subsidie aan -eland te wijzigen. Er was ïg van vijf minuten nodig staat, aldus de burgemees- De heer Van Waes stelde probleem als volgt: „Als bevolking prijs stelt op het rk van de stichting, kan dat gedrukt worden in financi- steun. De vraag is echter hoog die bijdrage in re- ijkheid kan zijn. Het col- a is van mening dat zes cent eigen bijdrage een re- ijke eis is en niet over- agt. Het college ziet trou- rs geen kans met verder- mde voorstellen te ko- n. Iet betoog van de burge ester sloeg bij de fracties de KVP, PvdA-PPR en D n.iet erg aan. Zij bleven p aandringen dat 't college h nogeens zou gaan praten t de stichting. Daarop deel- wethouder Jansen de raad e dat hem en wethouder ;rends was gebleken dat de rhting nog te weinig aan- :ht had geschonken aan mo- ijkheden om meer financi- binnen te krijgen. Dat dien de stichting in dit stadium h eerst te doen, vond hij. nt die mogelijkheden waren volgens hem. Met name de rP gaf het college niettemin overweging de raad even te orsen, zodat het college r zou kunnen beraden, int de fractie zou tegen het >rstel stemmen. Na de orsing deelde burgemeester n Waes mee, dat het college voorstel niet zou terugne- n. Het werd daarop in mming gebracht en aange- nen met 8 stemmen voor en temmen tegen. an onze sportmedewerker) TE HAMME De Hulster uweling Octavio Picavet, vooral in België steeds op voorgrond fietst, heeft za- dag tijdens een wielerwed- ijd in Hamme een eervolle fde plaats behaald. Op de rende plaats volgde Adrie aaalje uit Axel. Winnaar rd de Belgische sprintbelof- Eddy Mettepenningen uit mme. De 45 kilometer wer- ïafgelegd in een uur en 5 nuten. Er waren 32 deelne- rs. (Van onze wieiermedewerker) OUD GASTEL Jan Jon- •s, de Oud-Gastelse nieuwe- g. zal het volgend jaar uit- men voor de amateurwieler- >eg van Cabaliero. Door het aantrekken van akers zitten alle drie ama- irs uit Oud-Gastel nu onder- k bij Cabaliero. Cees van ingen en Ad Tak maakten a' :1 uit van de ploeg van rard Peters. aballero heeft naast Jonkers g een nieuweling voor vol- nd jaar gecontracteerd: R>" s Verboom uit Ellewouts- k. de winnaar van de Acht n Chaam van dit jaar. mbinatie Visser-Lensen, rel. 4 H. de Feijter, Axel. 5 Smallegange. 7 J. van p? jorde. 9 P. Koopman. 10 r n Hamer- Met 42 oude dul" n. 1 H. de Feijter, Axel, 176.-.mpm). 2 F. de Jonge, i Dubois. Axel. 4 P. KooP' in. 5, 6 en 8 D. de Jonge. 10 C. Bareman. 9 C. van ven, Axel. E.M.M., Terneuzen; 1 Oet>r' gers. 2 en 6 A. Scheele. 4 J. van ae Berge. 5 J„' reinan. 7 W. van Hoeve. Scheele. 9 A. Meeusen Kouw. 10 Reisduif', Brcskeijs, St.-Quentin met 1 ige duiven 1, 3, 4, 6 en 9 hautteet (936,03 mpm). n de Lijke. 5 J. Verspn»* L. Basting. 8 E. Pieters. Boeckhout. DONDERDAG 9 AUGUSTUS U (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De ernstige verkeersongelukken die vorige week hebben plaatsgevonden in de Flevopolder heb ben de aandacht van verkeersdeskundigen gevestigd op een verschijnsel, dat zij „polderblindheid" zijn gaan noemen. Dit is een vorm van verlaagd bewustzijn, die optreedt als uien op lange eentonige wegen rijdt. Het kan in sommige gevallen gebeuren, aldus de deskundigen, dat men als het ware in halve slaaptoestand zeer overzichtelijke kruisingen oprijdt cn daar in botsing komt met een voertuig, dat men minuten lang had kunnen zien aankomen. Provinciale Waterstaat in Zeeland heeft in het verleden ieeds het verschijnsel van polderblindheid' 'leren duch- ten' T. .Wij noemen het anders, maar het gaat om hetzelfde I verschijnsel", zegt ir. A. Lie- vense van de afdeling „wegen van provinciale waterstaat". Ook in Zeeland hebben wij beruchte, kruisingen waar ver schrikkelijke ongelukken ge beurd zijn, hoewel het zicht op die onheilspunten juist buiten- «ewoon goed was. Als scherp contrast hebben wij in de pro vincie wegkruisingen die vol- cens het boekje levensgevaar lijk zouden moeten zijn, maar waar nooit iets ernstigs ge- I beurt. De weggebruikers die zo'n „gevaarlijk" kruispunt nade ren, zijn blijkbaar zozeer op hun hoede, dat zij beter en sneller reageren", aldus de heer Lievense. De meeste, bij waterstaat bekende kruisingen waar de „polderblindheid" kan optreden zijn intussen bevei ligd. St.-Anna behoort daartoe- Ook de kruising bij Axel, waar een ongelukken-epide- Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur. Vrij warm met vooral later kans op regen of onweer. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 5-12. Min. temp.: omstreeks normaal. Max. temp.: van 0 tot 4 gra den boven normaal. Kans op ten droge periode van min stens 12 uur. 95 procent. Kans •P een geheel droog etmaal: W procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3-10. Min. temp.: van ongeveer normaal '»t 3 graden boven normaal. Max. temp.: van 1 tot 6 gra den boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans »P een geheel droog etmaal: '•procent. strandweer Het hogedrukgebied waar- ™n het centrum langzaam via wórd-Frankrijk naar West- uaitsland trekt, geeft zonnig "s goed strandweer. Zwakke v'nd tussen zuid en zuidwest, temperatuur 20 tot 22 graden, seewater 18 graden. Vooruit- athten: Iets warmer strand- ®eer; tegen het weekeinde •en onweerskansje. Morgen, vrijdag 10 augus- ?!rgen op Zoom 0.48 en 13.26 «nsweert 12.31. ffieuzen 12.04. Vkssingen 11.35. "eoieldinge 0.38 en 13.16. Konstanz 412 —4. Rheinfel- 290 -10, Straatsburg 290 Plittersdorf 460 -9, Maxau a Plochingen 140 plus 6, annheim 362 -6, Steinbach 1 Plus 8, Mainz 340 -7, Bin- 216 -7. Kaub 255 -8, Trier J "A Koblenz 251 -5, Keulen 110) ■5, Ruhrort 380 -1, Lobith 1-, °nv., Pannerdense Kop »»v, Nijmegen 800 -3, w °P 882 onv-, Eefde IJs- i, 1°8 -2, Deventer 280 -5, Jjstin 5450 -14, Borgharen r -56. Belfeld 1094 plus 3, beneden de sluis 503 Jjluisnummer 15 van de Z. Hemsvaart bij Nederweert volledig gestremd van - j-Psdagmiddag 12 uur tot 'rschijnlijk vrijdagmorgen 1 uur. mie een aantal voornamelijk Belgische slachtoffers heeft geëist, wordt waarschijnlijk nader bestudeerd. Provinciale Waterstaat is er niet zeker van dat verkeers lichten een afdoende remedie vormen. „Bij dat wat ze in de Flevopolder „polderblindheid" noemen, kan de versuffing, want dat is het, zo diep zijn, dat automobilisten lukraak door rood licht rijden. Gebleken is", aldus ir. Lieven- se, „dat het ontbreken van „achtergrond" bij kruisingen, optische verwarring bij de weggebruikers kan veroorza ken. Een schoolvoorbeeld in Zeeland wat dit betreft, is een kruising bovenop de Delings- dijk op Schouwen. Hier be vindt zich een weg die over kilometers lengte kan worden overzien. Ter hoogte van Scharendijke bevindt zich een kruising waar in het verleden zeer ernstige ongelukken zijn gebeurd. Zelfs een politieman die herhaaldelijk met dc gevolgen van die ongelukken werd ge confronteerd en dus op zijn hoede had moeten zijn, werd op een klare dag het slachtof fer van een botsing op deze kruising, die de meest over zichtelijke in de provincie was. „Wij hebben de remedie ge zocht in het plaatsen van' lan ge rijen palen bovenop de De- lingsdijk", zegt ir. Lievense. „Weggebruikers die de krui sing naderen kunnen nu tegen die stilstaande achtergrond de beweging van naderende voer tuigen duidelijk waarnemen en de snelheid "an hun nade ring taxeren. Sinds de palen er staan is het ongelukkencij- fer zo opvallend scherp ge daald, dat we er wel zeker van kunnen zijn, dat we de juiste remedie te pakken heb ben". Aldus de heer Lieven se. „Wij hebben op die plaats palen in de grond geslagen omdat je op dijken geen be planting mag aanbrengen. Dat doen we elders in de provincie wel. De mensen begrijpen overigens maar zelden waarom al die palen op de Delingsdijk staan. Ogenschijnlijk hebben ze geen enkel nut, evenmin als struiken op andere „open" kruisingen, maar ze redden mensenlevens. Dat wel!" (Van een onzer verslaggevers) DREISCHOR - GOES Morgenavond om 20.00 uur zal de Rotterdamse organist Dirk Jansz Zwart een concert geven op het orgel van de oude her vormde kerk te Dreischor op Schouwen-Duiveland. Zwart zal een programma uitvoeren waarin werken van Bach, Böhm, Handel, Walond, Guilmant, Hendrik de Vries, Jan Zwart en de concertgever zelf. Het orgel in de oude hervormde kerk te Dreischor is gebouwd door de Fa- Vier dag uit Enschede volgens het mechanische sleepladeprincipe en is opmerkelijk door de schitterende klank die doet denken aan die van een antiek orgel. Zaterdag geeft de organist Henk Klop uit Hardinxveld- Giessendam een concert in de Grote Kerk te Goes. Het con cert begint om 20.00 uur. Organist Henk Klop stu deerde aan het Rotterdams conservatorium en daarna een jaar bij Jean Langiais te Pa rijs. Vandaar dat Franse orgel componisten steeds ruim be deeld zijn in zijn programma. Hij speelt werken van Cesar Franck, Bach en eigen compo sities. Klop speelt ook Marcel Dupre's bewerking van „Inter lude symphonique et redemp tion". Deze bewerking is door hem in Nederland geïntrodu ceerd en nog vrijwel onbe kend bij het orgelpubliek. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG PPR-Kamerlid H. Waltmans heeft gisteren tijdens een gesprek met bestuursleden van de Stichting 't Zwin beloofd volgende week contact met minister Van Doorn van C.R.M. te zullen opnemen over het feit dat de camping De Zwin hoeve waarschijnlijk zai moeten verdwijnen doordat de beleg gingsmaatschappij Zeeuws Land de grond nodig heeft voor de bouw van vakantiebungalows. De stichting is opgericht door mensen, die al jarenlang op deze camping hun vakan ties en vrije dagen doorbren gen en niet graag zouden wil len dat de camping gaat ver dwijnen. Eerst werd een actie comité opgericht en nu heeft men er een stichting van ge maakt. Het bestuur van deze stichting gaat overigens op 15 augustus praten met de heer Lievense van Zeeuws Land. De stichting wil zelf trachten de grond te huren om het voortbestaan van de camping te verzekeren. Tijdens het gesprek met ka merlid Waltmans hebben de bestuursleden van de stichting felle kritiek ^euit op de ma nier waarop met hun belangen wordt omgesprongen. Opge merkt werd dat de kampeer ders zullen worden wegge jaagd om er dan straks Duit sers met veel geld en Belgen met veel zwart geld in bunga lows te kunnen laten vertoe ven. „Indien het alsnog moge lijk wordt een dergelijk be smettelijk plan uit te voeren lijkt het wel op de bezetting van '40-'45," zo werd opge merkt. „Toen bouwden de Duitsers hier in de duinen bunkers -althans dat werd voor hen gedaan- en wij wer den verjaagd met geweer en (ADVERTENTIE) (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG - OOSTBURG De havenschappen Vlissin- gen - Terneuzen en Delfzijl moeten gedemocratiseerd wor den. Deze lichamen hebben een grote vrijheid van hande len zonder dat de democra tisch gekozen vertegenwoordi gers in de raden van de in de schappen deelnemende ge meenten ook maar enige zeg genschap hebben in het doen en laten van de besturen van de schappen- Ook kunnen de gemeentera den hun havenschapbestuur niet ter verantwoording roe pen. Om aan deze ongewenst geachte situatie een eind te maken, zal de PPR-fractie in de Tweede Kamer met een initiatiefwet van democratise ring van de drie havenschap pen komen. Dat heeft Kamer lid dr. Waltmans gisteren meegedeeld in Oostburg aar. het eind van zijn driedaags werkbezoek te Zeeuwsch- Vlaancteren. Hij zal deze zaak zo spoedig mogelijk aan de orde stellen binnen zijn fractie. Waltmans zei te verwachten dat hij het wetsontwerp als alles mee zit, het volgend voorjaar bij de Kamer kan indienen. Kern van liet ontwerp zal zijn dat navenschapbestuurders be noemd worden door de betrok k-en gemeenteraden, aan welk orgaan ze ook verantwoording schuldig zijn. DE politie van Hengelo heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de handen vol ge had doordat de alarminstalla ties van vele bedrijven in werking traden als gevolg van een stroomstoring in een hoog spanningskabel van de IJssei- centrale. VIER jeugdige inwoners van Utrecht hebben bekend dit jaar tientallen inbraken in te lefooncellen langs de Neder landse rijkswegen te hebben gepleegd. Hun buit bedroeg vele duizenden guldens aan kwartjes. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG. Na zijn driedaagse bezoek aan Zeeuwsch- Vlaanderen is PPR-Kamerlid H. Waltmans onder meer tot de conclusie gekomen dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen nogal wat verschil van mening is te bespeuren als het gaat om de vraag wat er voor de toekomst van dit gebied moet gaan gebeuren. Naai- zijn mening zal er voor dit gebied meer winst kunnen wor den geboekt als men met één gezamenlijk standpunt naar voren komt. De heer Waltmans vond de werkgelegenheidssituatie voor Zeeuwsch-Vlaanderen zelf wel een probleem, alhoewel het aantal werklozen van 1200 in landlijk verband weinig bete kent. Het PPR-Kamerlid vond niet dat een oplossing van de werkgelegenheidsprobiema- tiek gezocht moet worden in de bouw van grote bedrijven bij Ossenisse- Wel zal volgens hem kleinere industrie voor de terreinen langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen móeten worden aangetrokken. De heer Waltmans was van mening dat wat de werkgelegenheid be treft de mensen in Zeeuwsch- Vlaanderen wat meer naar de industriegebieden net over de Belgische grens moeten kij ken. Hij geloofde bovendien dat met name de industriële ontwikkelingen op de linker- Schelde-oever bij Antwerpen ook tot gevolg zullen hebben dat kleinere bedrijven zich in het Land van Hulst zullen vestigen. „Als het regent in Kallo dan zal het in Hulst ook wel druppelen," was de rede nering van de heer Waltmans. Gezien de mogelijkheden, die de ontwikkelingen in het Bel gische voor de toekomst bie den meende de heer Waltmans dat voor het oplossen van de werkgelegenheidsproblemen op korte termijn een aantal aanvullende werken zouden moeten kunnen worden uitge- voex-d. Op de eerste plaats dacht hij hierbij aan de vaste oeververbinding, die er vol gens hem zeker zal moeten komen. Wat het Baalhoekkanaal be treft vond de heer Waltmans dat bij het sluiten van het tractaat de Nederlandse rege ring condities zal moeten stel len voor wat de vanuit België afkomstige lucht- en water verontreiniging betreft. Hij vond dat in dit opzicht kei hard met de Belgen moet wor den onderhandeld wil voorko men worden dat het Baalhoek kanaal straks een evengroot open riool wordt als het Ka naal van Gent naar Terneuzen. Over de toestand waarin dit kanaal verkeert zei de heer Waltmans te zijn geschrokken. Bij de minister zal hij op kor te termijn aandringen op over leg met diens Belgische ambtsgenoot over deze zaak. De heer Waltmans was ver der van mening dat het in de toekomst de besturen van Ne derlandse en Belgische provin cies mogelijk zal moeten wor den om in sommige opzichten soepel met elkaar samen te werken. Nu moet alles nog via Den Haag en Brussel worden geregeld. Een investeringspremie voor Zeeuwsch-Vlaanderen zei de heer Waltmans niet te zien zitten. Evenmin zei hij het mogelijk te achten dat de rijks overheid extra voorzieningen voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal willen treffen dan voor een gebied met ongeveer 100.000 inwoners gangbaar is. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM Twee onbekenden hebben woensdag de sigarenwinkelier ster A.H. in Bergen op Zoom opgelicht met behulp van een wisseltruc. Zij betaalden de door hen gekochte rookartike len ter waarde van 6 a 7 gulden met een biljet van 100 Duitse marken, die later Oostduitse marken bleken te zijn. De he ren beweerden dat hun biljet eigenlijk 110 gulden waard was, maar dat ze genoegen namen met de tegenwaarde van 100 gulden. Toen me vrouw H. wilde gaan wisselen, kwam zij tot de ontdekking, dat het biljet niet meer dan 25 gulden waard was. Ook in Dinteioord en Roo sendaal is woensdagmorgen door een winkelier een 'n Oostduits bankbiljet van 100 mark ontvangen. De politie waarschuwt de inwoners van andere plaatsen. Onlangs zijn er in Zevenbergen eveneens waardeloze Oostduitse bank biljetten aangeboden. gekookt, gebakken, gemarineerd. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) i MIDDELBURG Onder de] naam Music in the Park 73 is er op vrijdag 10 augustus in het openluchttheater Tooren- vliedt in Middelburg een openluchtpopfestival Het fes tival begint 's middags om twee uur en duurt tot 's avonds elf uur. Daarna wordt het evenement nog tot een uur 's nachts voortgezet in het jon gerencentrum De Beuk te Middelburg. Het popfestival wordt geor ganiseerd door het jongeren centrum De Beuk uit Middel burg en De Piek uit Vlissin- gen. De toegangsprijs bedraagt f 6,-. De volgende popgroepen ne men aan het festival deel: Dad dy Longlegs en Quicksand uit Engeland, Banzai uit Antwer pen, Karma Repair Kit uit Goes en Zillion uit Middel- burg-Vlissingen. Daddy Longlegs is in Neder land vooral bekend geworden door het optreden in VPRO's Picknick. De giv ep Quicksand is 10 augustus in Nederland op doorreis en speelt, die dag al leen te Middelburg. Een nieuwe ster aan het Ne derlandse popfirmament is de groep Zillioen uit Middelburg- Vlissingen. De groep bestaat uit Janne Buurman, drums, Foort Verbrugge, zang en de gitaristen Ton Vonk, Antonie de Bruin en Rinus Hönig De groep debuteert in Middel burg. Naast het muzikale gedeelte zullen in Toorenvliedt infor matiestands aanwezig zijn van onder meer ae Wereldwinkel, milieugroepen, werkende .ion- geren, NVSH, en de jongeren centra De Beuk en De Piek. Verder zijn er kraampjes met eten en drinken, kleren, siera den en snuisterijen. Wanneer het festival in het openluchttheater stopt, staan er bussen klaar om iedereen gratis te vervoeren naar jon gerencentrum De Beuk in Middelburg. Daar vindt dan het slotgebeuren plaats waar bij optreden Karma Repair Kit en de Aura Lightshow. Bovendien zullen een aantal korte films vertoond worden. Om een uur 's nachts vertrekt er een bus naar De Piek te Vlissingen waar geslapen kan worden. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het admi nistratief dienstencentrum Midden-Zeeland Vlissingen wil uitbreiden. Het bestuur van het dienstencentrum heeft, in verband met deze uitbrei dingsplannen, het oog op een stuk grond van 400 m2 aan de Mercuriusweg te Vlissingen. B. en w. van Vlissingen hebben de raad voorgesteld met verkoop van deze grond in te stemmen. De grondprijs be draagt in totaal 16 000 gul den. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Op het terrein van het Streekland- bouwmuseum te Heille wordt zaterdag 19 augustus een con- cours-hippique gehouden, ge organiseerd door de ponyclub „De Burchtruiters" en in sa menwerking met de afdeling Zuid van de Nederlandse Po nyclub. Er is een deelname uit geheel Zuid-Nederland. Het concours begint om 10.00 uur 's morgens en zal duren tot circa 5 uur in de namiddag. De morgenuren zullen worden besteed aan dressuur, terwijl voor 17 uur 's middags spring- nummers op het programma staan. bajonet. En nu zouden we weggekocht worden door hun vele geld," aldus een van de woordvoerders van de stich ting. De heer C. van Waterschoot deelde mee dat de eigenaar van de grond, de maatschappij Zeeuws Land, met de grond, waarop de camping staat, kan doen wat ?e wil. Vandaar dat de bestuursleden van de Stich ting 't Zwin de heren Walt mans en Van Waterschoot vroegen om in ieder geval hun sociale rechten te verdedigen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In de maand juli brachten 2050 per sonen een bezoek aan het Ste delijk Museum in Vlissingen. Dit hoge bezoekersaantal werd voornamelijk bereikt door de op 11 juli geopende tentoon stelling „Rail en water". Deze expositie is ingericht ter herdenking van het 100- jarig bestaan van de grote in frastructurele werken in Vlis singen. Het is dit jaar 100 jaar geleden dat de havens, het Kanaal door Walcheren en de nieuwe spoorlijn naar Vlissin gen werden geopend. De tentoonstelling is nog tot en. ntpt 15. ..September te bë- zjehtigen. dagelijks van 10.00 tót 12.00 en van 14.00 tot 17-00 uur, 's zondags van 14.00 tot 17.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) HOEVEN In de week van 8 tot en met 14 augustus zullen het Amerikaanse ruimtesta tion Skylab en de twee de trap van de Saturnus- raket boven Nederland weer met het blote oog zichtbaar zijn. Ze zijn te zien tussen kwart over drie en kwart voor vijf •s nachts. De juiste tij den en plaatsen kan men te weten komen als men na zes uur 's avonds de astronomische nieuws dienst van de volksster renwacht Simon Stevin in Hoeven belt, telefoon 01659-439. (Van onze paardesportmedewerker-, DEN BQSCH —De West brabantse en Zeeuwse paar denfokkers, die bij de premie keuringen van het Warmbloed Paardenstamboek Nederland (WPN) afdeling Noord-Bra bant-Zeeland, in Zevenbergen en Moergestel met hun dieren de hoogste plaatsen bezetten, zullen 11 augustus hun fokma- teriaal laten keuren in de Bra- banthallen in Den Bosch. De 1, 2- en 3-jarige fokmerries zul len bij deze centrale keuring naar gelang hun type worden ingedeeld in een veelzijdig heids- en een rijpaardenklasse. Ook de toekomstige keurmer- ries van de afdeling Noord- Brabant-Zeeland zullen er hun opwachting maken. Voor het showelement tijdens deze be langrijke WPN-keuringen staat de rubriek „rijpaarden onder den zadel" borg. Deze rubriek staat open voor 4-jari- ge en oudere paarden, die zijn geregistreerd in een der veu- lenboeken, sportregisters of stamboeken van VLN, NWP of WPN. De hoogstgeplaatste merries tijdens dit fokkersfes tijn zullen de afdeling Noord- Brabant-Zeeland op 21 en 22 september vertegenwoordigen op de vermaarde Utrechtse Paardendagen. i

de Stem | 1973 | | pagina 3