K)9° 48 IK) 98 815 149 ,49 110 125 yter Toppers in cross Rilland FRITS SCHUR VALT DOOR DE MAND Maand juli slecht voor duivensportliefhebbers J Al eens een Kick gehad! GP Aiitlionis beslissend Nieuwe regels gele kaart COEN MOULIJN NAAR XERXES Axel klopt AZVV3-1 3r op hopjesvla. „Oudjes" gelijk Probeer eens zo'n Kick, koop er een! 1,25 Fa. A. de Bruijn pONDERDAG 9 AUGUSTUS (Van onze sportredactie) RILLAND BATH Alle kopstukken van de Nederland se Motorsport Bond (NMB) in de 500 cc-klasse zullen aan Je start verschijnen in de tweede motorcross die de MC Rilland zaterdag op het programma heeft staan. De jonge vereniging pas drie jaar geleden van de grond gekomen heeft de gok aangedurfd om deze keer een fiks bedrag uit de kas te trekken om de internationalen aan de start te krijgen, en het deelnemersveld liegt er dan ook niet om. Yoorzitter L. A. Wiskerke, met secretaris C. P. Vermer- ris de grote man achter de MC Rilland, vertelt niet zon der trots: „Vorig jaar tijdens onze eerste cross hebben we veel pech gehad. Het was de eerste keer, en daarom had den we toen geen internati onalen aan de start. Achter af misschien maar gelukkig ook, want het was erbarme lijk slecht weer. We trokken maar duizend man publiek. Normaal hadden er veel meer motorsportenthousias ten langs de kant gestaan. Nu mikken we minimaal op 2000 toeschouwers. Dan springen we er financieel uit. Als het weer wat meewerkt, moet dat mogelijk zijn". Voor de deelnemers behoe ven de cross-liefhebbers dan ook beslist niet thuis te blij ven. In de 500 cc-klasse ko men alle sterke Nederlandse troeven aan de start. Het kan een boeiend duel worden tus sen de Nederlandse groot meesters. Bij de favorieten be horen op de eerste plaats, de koploper in de strijd om het Nederlands kampioenschap Frans Goossens uit Eindhoven. De man die op zijn CZ na vier van de acht crosses de rang lijst aanvoert. In Rilland Bath, kan hij in de vijfde cross, die meetelt voor het Nederlands kampioenschap zijn positie nog verstevigen. Zijn grootste concurrent voor de titel, Ad Verstegen (Boekei) op CZ is eveneens van de partij- Kleppers zijn bovendien Martien van de Boer, de Europees kampioen in de 250 cc-klasse uit Breda, die op zijn Bul taco voor de nodige sensatie kan zorgen in Rilland-Bath. Kanshebbers zijn bovendien de huidige na tionale kampioen Hans Brans uit Eindhoven (op Maico) en de streekfavoriet Dick van 't Westende, die in Rilland-Bath voor eigen publiek rijdt. De MC Rilland heeft kosten nog moeite gespaard om een zo aantrekkelijk mogelijk ren- nersveld samen te stellen en de belangstelling van de zijde van de coureurs is er dan ook naar. In de 500 cc-klasse het hoogtepunt van deze crossmid dag komen dertig crossers aan de start, die in drie man ches zullen knokken voor dp hoogste eer. Voorts staan er wedstrijden in de 50 cc-klasse en 250 cc- klasse junioren op het pro gramma. In de 50 cc-klasse zijn er maar liefst 67 inschrij vers. Daarom is het nodig dat er twee series, een herkansing en een finale moet worden verreden. Datzelfde geldt voor de 250 cc-klasse junioren. Waarvoor ziah vijftig crossers hebben aanigemeld. De crossers gaan aan het werk op een parkoers van 1500 meter lenigte. Voorzitter Wiskerke: „Het parkoers is zo'n driehonderd meter inge kort. Het is een aantrekkelijk parkoers op het Reimersw-aal- circuit, dat we hebben ge huurd van Staatsdomeinen. Het parkoers is speciaal inge kort om het aantrekkelijk te maken voor het publiek. Vorig jaar was de lengte 1800 meter en toen duurde het wat te lang voordat de crossers langs kwamen. Men wil sensatie, ac tie. Dat is nu gewaarborgd". Al met al heeft de MC Rilland voor een attractief programma gezorgd. Attractief voor de motorsportenthousiasten, die de nationale NMB-top in Ril land-Bath aan het werk kun nen zien zaterdag- AMSTERDAM (ANP) Als voorwedstrijd voor de af- scheidswedstrijd van Sjaak Swart werd gisteravond in het Olympisch Stadion in Amster dam oud-Ajax - oud-Feyen- oord gespeeld. Het duel dat tweemaal dertig minuten duurde, eindigde gelijk: 2 Bij de rust had oud-Feyen- u<wd de leiding met 10 door een doelpunt van Frans Bouwmeester in de 15e mi nuut. Na de hervatting zorgde Moulijn voor 02 (40e min.). Be doelpunten van oud-Ajax hwamen op naam van Nunin- 88 (50e min.) en Bals (55e "te.). Er waren 52.000 toe schouwers. (ADVERTENTIE) 0 Foto hiernaast: Martin van de Boer, de Europese kampi oen 250 cc, die zaterdag in Ril land-Bath in actie zal komen. Foto onder: In de benefiet van Sjaak Swart omspeelt Jo- han Cruyff op deze foto Tot- tenham-doelman Jennings en scoort met een listig boogje Ajax's tweede treffer. (Van onze duivensportmedewerker) TBKNEUZEN De afgelopen maand juli is de duiven sportliefhebbers niet gunstig gezind gèweêst." Was het op 15 juli een wedvlucht vanuit Beaumetz, die een groot deel van haar glans verloor doordat de duiven pas de andere dag konden worden gelost, de laatste juli-zondag was het andermaal mis en zorgde het slechte weer ervoor dat de ruim 9000 Zeeuwse duiven in Douran aan de grond moesten blijven. Ook de daaropvolgende maandag bleef West-Euro pa onder een dik gesloten wolkendek, waarin zich enkele onweersstoringen, voornamelijk boven Noord-Frankrijk, een lossing onverantwoordelijk maakte. Later op die dag besloot de organisatie de duiven met de auto's naar Zeeuwsch-Vlaanderen terug te voeren om ze daar ergens het luchtruim in te sturen. Het wegvallen van deze Dourdan-vlucht is door de Zeeuwse liefhebbers met ge mengde gevoelens ontvangen, voorop gesteld dat niemand iets aan de weersomstandighe den kan veranderen, vroeg een aantal zich af waarom de dui ven, toen kwam vast te staan dat lossen in Dourdan niet mogelijk was, de duiven niet een honderd kilometer noorde lijker werden gebracht. Of dat een (goede) oplos sing zou zijn geweest valt ech ter te betwijfelen en boven dien kan men, en het mag ook niet, zomaar ergens in Frank rijk duiven lassen. Naar de mening van deze liefhebbers dienide deze vlucht als graad meter voor de aanstaande gro te Zeeuwse Derby-vlucht van uit Orleans die op zaterdag 11 augustus wordt gehouden. Toch zeker voor diegenen, die hun jonge duiven wat later in het seizoen voor wedvluchten hebben ingezet en de eerste Dourdanvlucht, begm juli, hieraan niet hebben laten deelnemen. Nu moeten onze jonge dui ven recht van Compiégne naar Orleans, zo redeneren deze. Overigens zijn vele anderen van mening d-at dit nu niet zo'n ramp is. En het zijn ook deze liefhebbers die er maar wat blij om zijn dat men tot het wij-ze besluit is gekomen de duiven niet te lossen; „Nu hebben we geen verliezen ook, en bij het doorgaan van de vlucht zouden dat er ongetwij feld vele zijn geweest". Die verliezen van jonge dui ven zijn inderdaad dit seizoen beperkt gebleven- Verwacht wordt dan ook dat de genoem de Zeeuwse Derby Orleans dit jaar een rekord aantal jonge duiven zal krijgen. Insiders schatten het aantal op 8000 a 9000, en dat zou d-an 15 tot 20% meer zijn dan vorig jaar. Uitslagen Doornik. Ook deze wedvluchten verliepen zeer traag, en zelfs in deze korte vlucht hadden de duiven moeite zich op de juiste rich ting te oriënteren, getuige de weinige metersnelheid die werd behaald. Bij de Postdui venvereniging „VZV" te Hoofdplaat vlogen 146 jonge duiven. 1 Scherbeijn en zoon, hoogste snelheid 841 meter per minuut. 2, 9 en 10 J. Spinne- wijn, 3, 5 en 7 A. Temmerman. 4 C. de Rui-jseher, 6' Iz. van Gooi, 8 Sijnesael - R. Met 50 oude duiven. 1 W. Temmer man (887 mpm) 2 Sijnesael-R 3J. Spinnewijn, 4 A- Tem merman, 5 en 7 E. Temmer man, D 6 L. Haers, 8 Scher beijn en zoon 9 en 10 A. den Hamei UW-GELUK - YERSEKE U houdt van voetbal. Dan mag u Kick geen week missen! Een dynamisch, agressief, actueel voetbalweekblad. Het spannende voetbalgebeuren van de zondag zo van het veld, direkt op de pers. Woensdags bij U in de bus met alweer nieuws over de volgende voetbal zondag. @Alles over de ere-divisie, de eerste-divisie,meer amateurs eerste klassen en alle belangrijke competities van Europa. Kick, met meer gedetailleerde cijfers en achtergronden, een unieke toto-service, spectaculaire kleurenfoto's, keiharde intervieuws en veel over andere sporten. (0Johan Cruyff, Frans Derks en Barry Hughes, regelmatig in Kick met een eigen rubriek! Kick, Postbus 6003, Haarlem Vrije Vluotot, Sasput met 68 duiven, 1 van Dieren- dock, 820 mpm 2 B. dé Poorter, 3 C. Fielaet en zoon. 4 en 5 J. Verplanike, 6 en 8 P. de Poorter, 7 Th. de Poorter. 9 C. de Poorter, 10 H- Calon. Met 30 oude duiven. 1, 2 en 5 P. de Poorter (834 mpm) 3, 9 en 10 H. Calon. 4 C. d-e Poor ter. 6, 7 en 8 E. de Wever. „Steeds Sneller", IJzendijke met 154 oude duiven, 1 Th. Cruson, (921 mpm) 2, 6 en 7 J. de Smet 3 en 5 F. D-ieüeman 4 en 8 A. Termote. 9 en 10 Putter en zoon. Met 193 jonge diuiven- 1 en 6 E. van de Vlies, (892 mpm) 2, 3 en 4 Putter en zoon. 5 J. de Smet, 7 en 8 L. van de Velde, 9 A Noteboom 10 A. Termoté. „De Snelvliegers", Oostburg met 158 jonge duiven. 1, 6 en 7 W. van Unen 787,52 mpm) 2 T. de Jonge 3 P. d-e Paepe, 4, 5en 9 A. Risseeuw Jr. 8 J. Bakker. 10 A. Daansen Met 48 oude duiven. 1 A- Aalbregtse (848,26 mpm) 2, 3, 6 en 7 J. Bakker, 4 A. van Hijfte, 5 A. Risseeuw Sr. 8 9 en 10 W. van Unen. „Eerste de Beste", Sehoon- dijke met 85 jonge duiven 1 Gebrs. Huigh, 762 mpm) 2 P. de Hiuiilu. 3 en 8 A. Hamelink. 4 P. Ras. 5 en 9 Klaassen- Tallie. 6 J- Toernooi en zoon. 7 J. Pijcke. 10 S. Huigh. Met 52 oude duiven. 1 S. Huigh. 2 P. Ras 3 R. Postma, 4 en 6 J. Toernooi en zoon. 5 en 8 Gebrs Huign. 7 C. Pijcke. 9 S. Tallie 10 C- Jansen. Combinatie Axel-Stoppel dijk met 220 jonge duiven 1 F Schoof (811 mpm) 2 Herman en zoon, Zuiddorpe. 3 J. Giele. 4 A. de Waal. 5 Fl. van Acker 6 M. Klaassen. 7 en 9 A. Arens. 8 P. Lenos. 10 J, de Maesschalk. 36 oude duiven. 1 en 5 F- Serrarens. 732 mpm. 2, 3 en 9 A. Schelfhout. 4 J. Wentzler 6, 7 en 8 G. Serra rens. 10 E. Strooband. „De Bonte Duif". Aarden burg in samenwerking met „De Grensvliegers" te Eede met 158 jonge duiven. 1 P. Staelens, 807,2 mpm. 2 H. Coc- quit 3 en 9 V. de Vreeze. 4 G. Standaert, 5 J. Evers 6 J. Dhont, 7 J. de Vreeze 8 F. Boogaard. 10 A. Buijsse. Met 44 oude duiven 1 M. Rijckaert 863,1 mpm 2 en 6 A. Cocquit. 3 en 5 W. Stanidaert. 4 J. Pieters. 7 R. de Windt. 8 A. Dezutter. 9 J. de Vreeze. 10 H. Cocquit. „De Getrouwe Duif", Cad- zand met 201 jonge duiven. 1 en 10 A. Duininck en zoon. 2 en 8 M. van Hee. 3 P. Goossen. 4 J. Huijgh, 5 M. Provoo. 6 I- Porrey, 7 A. de Putter en zoon. 9 A. V-asseur en zoon. „Met Moed Vooruit", Bosch - kapelle met 135 jonge duiven. 1 D. Dobbelaer, 2 Th. van Schaik. 3 A. Dobbelaar. 4 Th. Lambert. 5, 8 en 9 A. Nico- laas- 6 A. Verbracken. 7 E. Pieters. 10 J. de Valck. Met 65 oude duiven. 1, 2 en 10 J. Wauters. 3 P. de Vos. Zaam- slag. 4 en 9 L. Lauret. 5, 6, 7 en 8 P. Dobbelaar. „Recht voor Allen", Sluis met 70 jonge duiven. 1 P. van Grol (822 mpm) 2 en 10 J. Cop- pens- 3 en 7 G. de Meijer. 4 en 9 J. Wage. 5 E. Visser. 6 en 8 M. van de Bussche. „Nog Sneller", Breskcris mei 251 jónge duiven, ■l-'W. Daan sen (859 mipm) 2 Th. Smalle- gan-ge. 3 I de Jonige-M. 4 H. Mockhoek, 5 J. van Oosten- brugge. 6 P- Blaakman. 7 J. Wisse.8 J. van de Velde. 9 J. Quaars-L. 10 I. de Jonge. Met 87 oude duiven. 1 P. Blaak man (837 mpm) 2 H. Mook- hoek, 3 en 9 I. de Jonge. 4 J. van Oostenbrugge. 5 A. Corne lls, 6 J- Quaars-V. 7 C. van Opdurp. 8 Notebaert-d'e K. 10 J. van Gijs. Combinatie Sas van Gent - Sluiskil met 43 jonge duiven. 1 E. van de Putte (796,96 mpm) 2 B. var, de Berghe, 3, 6, 7, 8 en 9 R. van de Berghe, 10 R. Geernaert. Met 24 oude duiven. 1 en 5 R. Cappaert, (760,38 mpm) 2 R. Geernaert. 3 en 7 B. van de Berghe. 4 J- Timmerman. 6 en 8 Th. van Zele. „Volharding", Westdorpe met 71 jonge duiven. (755 mpm) 1, 3 en 5 R. van Acker. 2 Joh. Gijsel 4 M. de Smet. 6 Gebres Audenaerd. 7 R. Goet- hals 8 en 9 J. Verlinde 10 P. Heijblom. Met 81 oude duiven. 1 A. de Krijger. (768,8 mpm) 2 R. van Quickelberghe 8 G. de Bot. 4 R. Goethals 5 Em. Baecke. 6 Ph. van Acker. 7 en 10 Ed. de Smet- 8 M. de Smet. 9 A. van de Branden. Uitslagen wedvluchten van uit Quievrain. P.V. „Herleving", Klooster zande met 55 oude duiven. 1 en 3 R. van Goethem (929,6 mpm) 2 P. Laffèber. 4 C. de Kort. 5 J. de Jongh-e. 6 en 9 R. Mahu. 7 en 8 J- Sponselee.10 W. Boogaart. Mat 86 jonge duiven. 1, 3 en 10 E. de Waal. (934,2 mpm) 2 en 4 Gebrs Van Poorten. 5 R. Mahu, 6 Th. de Bruin. 7 P. van Denderen. 8 Jos van Goethem. 9 A. de Keijzer en zoon. „De Postduif". Heikant met 57 duiven- 1 Ed. Seghers. 2 en 6 L. Thuy. 3 J. van Bunderen. 4 en 10 W. van Vlierberghen. j J. de Kind. 7 Ed. van Hooye. 8 A. Jansens, 9 Gebrs. Van Houten. „De Snelle Duif", Terhole met 38 jonge duiven. 1, 2 en 8 Hon. Colsen- (951 mpm) 3 en 10 L. Heymans. 4 J. Asselman. 5 en 9 All. Beaurain. 6 J. Schonenberg. 7 C. van de Vij ver. „Nieuw Leven", Koewacht met 213 jonge duiven. 1 Alf. Gijsel (967,2 mpm) 2 en 6 A. Geers, 3 F- de Maaier 4, 5 en 7 W. Verbiest. 8 G. Jansens. 9 Gebrs Elegeert. 10 R. van Hijfte. „De Snelle Duif", Clinge met 107 jonge duiven. 1 J de Letter, 2 Ch. van de Branden. 3 J. Pilaet. 4 O. Masschelein. 5 A. Jansen- 6 E. Piessens. 7 E. Verstaeten. 8 J. van Vlier berghen. 9 J. van de Bergen. 10 I. Bracke. Oude duiven 1 en 2 A. de Backer. 3 en 5 R. van Gaever. 4 E. Pilaet. 6 en 7 J. de Burger.8 A- Reunis. „E.M.M.", Terneuzen, wed vlucht vanuit St. Qu-entin. 1, 6 en 7 A. Scheele. 2 Gebrs Ze- gers. 3 A. Meeuwsen. 4 F. Verhelst. 5 en 10 P. Scheele. 8 J- de Kraker. 9 W. van Hoe- WITTLICH (ANP) Fons van Katwijk heeft gisteren in de ronde van Rijnland-Palts opnieuw voor een Nederlandse overwinning- gezorgd. Van Katwijk bleek de snelste in de eindsprint van een zes renners tellende kopgroep, die een voorsprong van 5 minuten en 7 seconden had. He rit voerde over 148,5 kilometer van Kim naar Wittlich. De zevende etappe veroor zaakte een enorme ver schuiving in het algemeen klassement. Frits Sdhiir. die het leiderstricot droeg moest de eerste plaats in het alge meen klassement afstaan aan de Duitser Weibel, die giste ren ais zesdie eindigde. Schür raakte in de zevende etappe ver achterop. Hij arriveerde dn het grote peloton met een ach terstand van ruim negen mi nuten. Reeds na 30 kilometer was de kopgroep ontsnapt. Het zestal bouwde snel een voor sprong op, die in Trier al vier- eneenhalve minuut bedroeg. Vier renners trachtten aanslui ting te vinden met de vluch ters. Vooral Aad v. d. Hoek en de Belg Sogers verrichtten veel kopwerk, maar zdj slaag den er niet in de achterstand te overbruggen. Aan de finish bedroeg de achterstand va-n de vier achtervolgens 5.07 min. De uitslag van de zevende etappe (Kirn-Wittlieh, 148,5 Ion.) is: 1 Fons van Katwijk Nsd 3.45.31 (limal. bonificatie). 2 Hansen Den 3.45.41 (incl. bon.), 3 Trotit Wdl 3.45.51 (incl. bon.), 4 Verschueren Belg 3.46.01, 5 Dei-lick Wdl z.t, 6 Weibel Wdl z.t., 7 Se- gers Belg op 5.07. 8 Aad v. d. Hoek Ned z.t.. 9 Oleknaivicius Wdl. z.t., 10 Suetterlin Wdl. z.t., 11 Piet van Katwijk Ned op i. 10. Na de zevende etappe luidt het algemene klassement: 1 Weibel 25.56.30, 2 Der-ldck 25.58.40, 3 Fons v. Katwijk 25.59.33. 4 Hansen Den 16.00.19, 5 Oteknavioius 26.00.50, 6 Verschueren 26.03.57, 7 Schür Ned 26.04.24, 8 Kraft Wdl 26.04.39, 9 Thaler Wdl 26.06.06. 10 Ruch Wdl 26.07.52. (Van onze sportmedewerker) BRESKENS. Het eerste elftal van de voetbalvereniging Breskens heeft gisteravond in een vriendschappelijke wed strijd tegen Middelburg 1 een verdiend 11 gelijkspel be haald. Voor rust waren beide ploegen aan elkaar gewaagd en met een 00 stand brak de rust aan. De ploeg uit de Visserijstad was in deze partij zeker niet de mindere en vijftien minuten in de tweede helft bracht Keijmel zijn ploeg zelfs op voorsprong, 10. Middelburg kwam echter terug en tien minuten voor tijd scoorde Wijs de toch wei ver diende gelijkmaker, 11. AMSTERDAM (ANP) Dinsdag is op Schiphol de Worldcup gearriveerd, de tro fee voor de winnaar van het landenhockeytoernooi dat van 24 augustus tot en met 2 september in Amstelveen wordt gehouden. De trofee, bestaande uit goud, zilver, ivoor en ebbehout, is onge veer 50.000 gulden waard. De Koninklijke Nederlandse Hoc key Bond heeft hem dan ook voorlopig opgeborgen in een kluis van de Nederlandse Bank te Amsterdam. EINDHOVEN De tiende en laatste Grand Prix voor het wereldkampioenschap motorcross in de klasse 500 cc vindt op 19 augustus plaats te St.-Anthonis op het bekende zandparkoers De Hoef. In totaal schreven 37 rijders in uit 12 landen on der wie ook vier Russen. Wanneer de Duitser Willi Bauer zondag te Ettelbrueck (Lux.) in de voorlaatste Grand Prix er in zou kunnen slagen beide manches te win nen dan is hij wereldkampi oen. Hij bereikt dan namelijk een totaal van 153 punten, een aantal dat ook door de Belg Roger Decoster zou kunnen worden geëvenaard, wanneer hij beide manches te St.-An thonis op zijn naam zou kun nen schrijven. In dat geval is het totaal aantal overwinnin gen beslissend en dan trekt Bauer met negen manche overwinningen aan het lang ste eind. Mocht Bauer er echter niet in slagen in Luxemburg te winnen, dan is de wedstrijd te St.-Antho nis beslissend voor het we reldkampioenschap. Van Gerrit Wolsink kan worden verwacht, dat hij alles in het werk zal stellen om de Belg Jaak van Velthoven van de derde plaats te verdrin gen. (Vervolg pagina 1) DEN HAAG (ANP) Voor de goede orde heeft de KNVB nog eens een opsomming gege ven van de zogenaamde spel- bederfovertredingen en van de zogenaamde gewelddadig! handelingen:. Spallbederfovertredingen: Het opzettelijk wegtrappen en/ of wegwerpen van de bal, terwijl het spel dood is. De bal opzettelijk buiten het speelveld trappen om tijd te winnen. Het opzettelijk vasthouden van een tegenstander aan shirt of broek. Het weigeren de vereiste af stand'in. acht te jtcmen bij directe en indirecte vrije schoppen. Hat speelveld betreden, nadat de wedstrijd is begonnen, om ziah bij zijn partij te voegen of opnieuw aan het spel deel te nemen zonder een teken van de scheidsrechter te hebben ontvangen. Het meenemen van de bal en deze daarna pas aan de te genpartij geven. Het opzettelijk vasthouden van de bal, terwijl het spel dood is. Het treuzelen met een inworp of doelschop. Het zonder toestemming van de scheidsrechter verlaten van het speelveld, uitgezon derd wegens een ongeval of blessure. Het als doelverdediiger opzet telijk onnodig lang op de bal blijven Eggen of deze vasthouden (dit laatste geldt ook voor andere spelers). Commentaar geven op de lei ding. Op- en aanmerkingen maken over die leiding of het met woorden en gebaren (op de monstratieve wijze) te ken nen geven het niet eens te zijn met de leiding. Tegenspelers met woorden on- welvoegelijk bejegenen. Het meerdere malen achtereen overtreden van dezelfde spelregel. Gistermorgen heeft Coen het overschrijvingsformulier gete kend dat het hem mogelijk maakt in het nieuwe seizoen voor Xerxes uit te komen. Het ligt in de bedoeling dat hij de 19-jarige Hennij Michielsen gaat opvolgen, die een contract heeft aangeboden gekregen bij Sparta. De contacten tussen de eerste klasser Xerxes en Moulijn over deze spectaculaire over gang dateren van het ogenblik dat Moulijn stopte met de traiinerscursus voor topvoetbal- Iers. „Ik moest toch wat gaan doen", zegt Coen Moulijn. „Ik ben 9 kilo aangekomen in een jaar tijd. Ik weeg nu 70 kilo. Dat is te gek- Bovendien kan ik niet stilzitten. Vanaf augus tus vorig jaar heb ik er spijt van gehad dat ik met voetbal len ben gestopt. Ik had ineens een paar klassen lager mo-eten gaan voetballen." Coen Moulijn, die vanavond meespeelt met oud-Feyenoord in het Olympisch Stadion ter gelegenheid van het afscheid van Sjaak Swart, gaat donder dagavond bij Xerxes in trai ning. „Ik ben er van over tuigd, dat ik het zal redden", zegt hij „eerlijk gezegd heb ik er niet eens aan gedacht dat ik zou kunnen falen. Zodra er wat kilo's af zijn heb ik een ideaal gewicht. Faas Wilkes voetbalde op zijn 36-ste jaar ook nog in de eerste divisie met Xerxes". De oude virtuoos heeft alleen een beetje tegenwerking ge had van zijn vrouw Lenie. „Zij ziet het niet erg zitten", zegt hij, „ze vond, dat er nu eindelijk een vader thuis was. Bovendien is zij de enige die mij er voor waarschuwde dat ik het eerste elftal wel niet eens zou kunnen halen. Maar als het niet 1. kt, zit ik zo in het zevende. Daar spelen Wil kes, Spinhoven, Van Dijk en Verhoeven nog." Coen Moulijn zal zijn trainers cursus laten schieten. „Ik heb die studie onderschat. Ik zat hele avonden te studeren. Het is allemaal theorie. En dat is niet te combineren met de zaak- Je zou iets overdag moe ten kunnen doen. Maar de klanten willen door mij gehol pen worden. Zo niet, dan daalt de klandizie. En daar moet je voor oppassen. Coen Moulijn speelde in 1959 een seizoen in het eerste van Xerxes. Hij de buteerde op 1 maart 1954 in een jubileumwedstrijd tegen Willem II. Daarna werd hij voor een kwart ton aan Feye- noord verkocht. Nu keert hij terug op het oude nest. Gewelddadige handelingen: (aan waarschuwingen voor deze overtredingen verbindt de tuchtcommissie meestal ernstiger consequenties dan aan die voor spelbederf). Het opzetteEjik ten val bren gen van een tegenstander zonder dat de bal gespeeld wordt of gespeeld kan wor den. Grof, ruw, gevaarlijk en onbe suisd aanvallen van een te genstander. Het spuwen naar een tegen- stander(s). official)®) of -an dere personen. Het trappen, slaan van, naar een tegenstander(s) of een poging daartoe. - Het handtastelijk optreden te- geno-ver een tegenstan- der(s). Het toedienen van een knie- elleboogstoot aan een tegen stander. Belediging en bedreiging van de scheidsrechter en-of neu trale grensrseht-er(s). (Van onze sportmedewerker) AXEL Dc vriendschappe lijke voetbalwedstrijd tussen Axel en plaatsgenoot AZVV is op verdiende wijze gewonnen door Axel. In de eerste helft een sterk aanvallend Axel, dat vta de vleugels keer op keer paniek zaaide in de achterhoe de van AZVV, waar stopper Willy Broekhoven handen vol werk had om de aanvalsgolf van Axel te stuiten. Vooral linksbuiten Tonny Shields en Giel de Footer waren gevaar lijk, maar aan de afwerking ontbrak het nog. Ondanks het korte spel had AZVV-keeper Jan Roose han den vol werk om zijn doel schoon te houden. Een fraai schot van Tonny Shields werd maar net tot corner verwerkt en een draa-ibal van Giel de Pooter ging net over. AZVV moest in de voorhoede het uitsluitend hebben van het jeugdige duo Hanny en Jan van Nierop. Deze laatste moest vlak voor rust uitvallen we gens een blessure. Vijf minu ten voor rust werd het 10 voor Axel, door Piet Gans, die een draaiende bal losliet en keeper Jan Roose had het na kijken. Na rust hetzelfde spelbeeld. Axel bleef de betere ploeg en dat resulteerde na een half uur in een tweede Axel-doel punt. Piet Gans brak alleen door de AZVV-verdediging en hij scoorde 20. Het werd 30 door Johnny Beterams die een voorzet van Giel de Poo ter feilloos afrondde. Vlak voor het eindsignaal kon Joop Co- lijn de eer van AZVV redden: 3—1. (ADVERTENTIE) ajUBBELE TASSEN 19,75 3-VAKKENTAS 27,95 BLOEMENMARKT 12 ROOSENDAAL

de Stem | 1973 | | pagina 13