Groots afscheid directeur Loof linex laat filter plaatsen verh VIJFTIG JAAR BIJ HULSTER BANK Collecte voor speel zaal Aardenburg door juristen bezocht U.D.I. moet contributie verhogen STATENCC fIII11IIIWi Laatste promenade concert te Goes 's-Heerenhoekse kinderen weken uit naar Jeugdhoeve Onderwijscommissie in Goes voor eerste keer bijeen Schutters krijgen steng stad streek Hulst Goed jaar voor boerenleenbank in Terhole WIJZIGING VERDELING WONINGEN Nog geen verrassingen bij tennis kampioenschap Smash Lewedorpse Boys verliest f eestwedstrijd Extra subsidie voor vier Goese verenigingen Inschrijvingen bij Kamer van Koophandel ZONNIGE PERIODEN DINSDAG 7 AUGUSTUS 1973 Biljartclub Verscheidene biljartliefhebbers uit de ge ineente Hulst hebben het initi- atief genomen om in De Trou badour bij de heer A. Ras een biljartclub op te richten. De bedoeling is eerst wat onder linige wedstrijden te houden en nog wat nieuwe leden aan te trekken, om in een latei- stadium aansluiting te zoeken bij de landelijke bond. Voetbal Het familievoet balelftal van FC Taelman uit Hulst heeft op het OZO-ter- rein te Hulst in een aantrek kelijk gespeelde vriendschap pelijke wedstrijd met 10 ge. wonnen van FC Lampo uit Hulst. De eindstand was reeds bij de rust bereikt. Het enige doelpunt werd gescoord door Robert Pauwels- Hondententoonstelling In St.-Willebrord is dezer dagen een tentoonstelling gehouden van Duitse herdershonden, Aan deze tentoonstelling werd deelgenomen door de voorzitter van de herdershon- denclub uit Hulst, de heer G Blommaert. in de klasse teven boven de 24 maanden behaal de hij met zijn dieren de tweede en derde prijs, verge zeld van de aantekening zeer goed. De prijzen werden uit gereikt door de oud-wielren ner Rini Wagtmans. (Van een onzer verslaggevers! KLOOSTERZANDE Op de vraag of er in Kloosterzau- de een peuterspeelzaal moet komen, hebben 53 moeders met een volmondig „ja" geant woord. Van de honderdvier wisten er verder dertien nog niet precies welk standpunt ze in moesten nemen en waren er elf niet thuis- Dit is de uitslag van een soort mini-enquête die deze week onder leiding van Jac queline van Waterschoot onder de bevolking van Kloosterzan- de heeft plaatsgehad. In totaal negen dames hebbe ngeduren- *ie enkele dagen de behoefte aan een peuterspeelzaal in de ze dorpsgemeenschap gepeild en de uitslag is wel zodanig dat de moeite die aan de in richting van een peuterspeel zaal besteed moet worden zeker verantwoord is. Alleen blijft het niet bij moeite, er zal ook geld aan te pas komen. „Min stens een duizend gulden" schat Jacqueline van Water schoot. In 't gemeenschapshuis, waar- waar de peuterspeelzaal moet worden ingericht, moet na melijk voor de trap nog een hekje worden aange bracht, en vedre zijn er nogal wat uitgaven voor meu bilair en speelgoed. De dames gaan daartoe volgende week dinsdag de huizen langs met een collectebus, waarbij ook de naastgelegen woonkernen als Walsoorden en Noordstraat niet worden overgeslagen. En als eenmaal de zaak op po-ten staat, zal waarschijnlijk ook de gemeente nog wel een duit in het zakje willen doen. In totaal schatten de initiatief neemsters dat er in Klooster- zande zo'n 132 kinderen tussen de box en de kleuterschool voor de peuterspeelzaal in aanmerking komen. Men hoopt in september van start te kun nen gaan. (Van een onzer verslaggevers) GOES Vandaag vindt het laatste promenade-orgelconcert van dit seizoen in de grote kerk te Goes plaats. Het con cert wordt gegeven door de organist Jaap Nieuwenhuijse uit Waddinxveen. Het concert duurt van 14.30-15.30 uur. Op het programma staan werken van Sweelinck, Buxte- hude. Stenley, Brahms, Reger en Bach. Jaap Nieuwenhuijse werd geboren in Middelburg. Hij voltooide zijn orgelstudie aan het Rotterdams conserva torium met het behalen van het solistendiploma. (Van een onzer verslaggevers) HULST. In tegenwoordigheid van de heer C. J. P. van West- renen, lid van de raad van bestuur van de Amro-bank, en van de heer D. P. F. Hoegen, oud-directeur van de Amro-bank Mid delburg en thans voorzitter van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel heeft gistermiddag in „De Koning van Engeland" te Huist de heer J. C. Loof afscheid genomen van de Amro-bank. De heer Loof is bij deze bankinstelling vijftig jaar werkzaam geweest, waarvan de laatste 24 jaar als direc teur van het bijkantoor Hulst. Tijdens een interne huldi ging gistermiddag voorafgaand aan een receptie mocht de heer Loof van deze beide sprekers veel waardering ont vangen. Van de heer Van West- renen kreeg hij d-aar-bij twee enveloppen aangeboden, waar van een met materiële en een met geestelijke inhoud. De heer Hoegen reikte de gouden jubilaris namens de maat schappij een gouden medaille uit alsmede een getuig schrift. In een korte redevoering be nadrukten de beide sprekers de plichtsgetrouwheid waar mee de heer Loof altijd te werk is gegaan en waarmee hij het kantoor Hulst gemaakt heeft tot wat het nu is. De heer Loof zijn daarbij geen moeilijkheden bespaard geble ven: als jong broekje al maak te hij de crisisjaren mee, later de opbloei voor de oorlog, de oorlog zelf en de geldisanerinig erna. Toch meende met name de heer Van Westrenen dat de laatste tien jaren wel de bloei- endste moeten zijn geweest. Hij besloot met te zeggen dat hij bij zilveren jubilea wel vaker enveloppen uitreikte, maar dat vijftigjarige dienst betrekkingen veel minder voorkwamen. Hij hoopte dat de inhoud van de enveloppe daarmee in overeenstemming was. De heer Hoegen ging in zijn toespraak nog even in op de honkvastheid van' de heer Loof. Naar zijn mening was (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Met de in stallatie van een nieuwe voor pers en een luchtfiiter met bijbehorende pijpen door de firma Rozenkranz uit Vlaar- dingen heeft de Linex platen- fabriek n.v. te Koewacht gis teren een belangrijke stap ge zet op de weg naar een (ver)- beter(d) en schoner produktie- proces. De installatie maakt deel uit van een serie voorzie ningen, die ruim drie ton ver gen. Al een paar weken wordt bij Linex n.v. hard aan deze voorzieningen gewerkt, de produktie is er zelfs tijdelijk voor stilgelegd. Momenteel zijn zo'n veertig ambachtslie den op de fabriek aan het werk, allemaal onder supervi sie van het technisch bureau Vekor uit Kortrijk, dat in nauw overleg met Linex de installaties ontworpen heeft. Om aan de eisen des tijds te voldoen, was de fabriek ge noodzaakt verschillende mi lieuvoorzieningen te treffen, terwijl, daarnaast meteen ge werkt kon worden aan een sneller en bovenal efficiënter produktieproces. Ten behoeve van dat laatste' is gisteren een nieuwe voorpers geïnstalleerd, het luchtfiiter en de pijpen daarentegen zijn zuiver en al leen gericht op beperking van de stofemissie. Voorheen was dat geen klein beetje, want de Linex blies per uur tachtig duizend kubieke meter lucht de lucht in. De stofwolken die daardoor ontstonden zijn nu weggewerkt, doordat een grote ventilator met filters de stofdeeljes vol gens een soort stofzuigerprin cipe uit de lucht ventileert alvorens die uitgestoten wordt. Dit wat betreft de stofemissie; de roetuitstoot is in een eerder stadium door een nieuwe be- metseling van de schoorsteen al een heel eind verholpen. Deze week is de laatste week dat de fabriek voor de ver schillende werkzaamheden nog stilligt. In september zal dan de nieuwe luchtfilterinstallatie in gebruik worden genomen, en zal men tevens kunnen be kijken of voor de verdwenen stofhinder geen geluidsoverlast van de ventilator in de plaats gekomen is. De platenfabriek Linex n.v. heeft een omzet van acht miljoen jaarlijks, en een personeelsbestand van on geveer 55 man. Het afzetgebied is heel Ne derland plus nog wat export naar het buitenland. het geen gebrek aan capaciteit dat de heer Loof altijd op zijn plaats was blijven zitten, maar eerder een liefde voor de zaak die hijzelf „letterlijk en fi guurlijk uit de slik getrokken had", die hem er in al die jaren van weerhield de vleugels verder uit te slaan- De heer Hoegen besloot zijn toespraak tot de heer Loof met de woor den: zorg dat je straks na je pensionering wat te doen hebt, al is het maar een kranten wijkje. Anders sta je zo achter de stofzuiger. Ik wil er maar mee zeggen dat het na zo'n werkzaam leven niet meevalt om er ineens helemaal mee te stoppen. De heer Loof sprak in een kort dankwoord tot de aanwe zigen de hoop uit dat het kan toor ook onder zijn opvolger, de heer C.W. Warmenhoven nog in sterke mate verder mag uitbreiden. (Van onze correspondent) TERHOLE Voorzitter Th. Mangnus van de Boerenleen bank te Terhole heeft op de algemene vergadering van de bank in zaai R. van Geertruy te Terhole gezegd, dat 1972 in zijn algemeenheid een goed bankjaar geweest was. In 1972 lag de groei van de spaargel den ruimschoots op het niveau 1971, dat een bijzonder goed spaarjaar is geweest. Het belangrijkste feit in 1972 was de fusie van de Coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht en de Coöp. Centra le Boerenleenbank te Eindho ven. De heer Mangnus memo reerde voorts het 50-jarig be staan van de Boerenleenbank te Terhole, welk feit op be scheiden wijze eerder dit jaar gevierd werd. Tijdens deze vergadering werd de heer H.J. Bruggeman als nieuw lid van het bestuur gekozen- Voorzitter Mangnus bood het scheidende bestuurs lid de heer A. Vael, die 21 jaar deel van het bestuur heeft uitgemaakt, als blijk van waardering een polshorloge aan. De heer J. de Schrijver werd gekozen tot lid van de raad van toezicht. 0 Het college van burgemeester en wethouders ontvangt het internationale juristengezelschap. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De vierde en tevens de laatste dag van het kindervakantie werk te 's-Heerenhoek moest zondag wegens de slechte weersomstandigheden in de Jeugdhoeve worden gehou- den. Onder grote belangstelling van de ouders en enkele leer krachten werden door de kin deren op het toneel enkele zelf ingestudeerde dansjes en sketches opgevoerd. Dit werd met vele spelletjes afgewis seld. De werkstukken, die de kinderen in de afgelopen da gen hebben gemaakt, blijven gedurende de gehele week voor belangstellenden tentoon gesteld. Hierbij zijn ook de door de kinderen ontworpen folders voor een supermarkt. Deze worden in de komende week voor reclame-doeleinden gebruikt. Leidster Paree was best te spreken over de resultaten. „Het waren voor ons leiders vermoeide maar ook gezel lige dagen. Ik heb grote waar dering voor de heer D. Boon man en de overige leiders en leidsters, die zich zo spontaan voor dit werk hebben ingezet. Ook van de ouders hebben we veel waardering en medewer king mogen ontvangen. Ik moet wel zeggen dat we tij dens dit werk al suggesties voor het volgend jaar hebben opgedaan". Mejuffrouw Paree en de overige leiders hebben voor dit kindervakantiewerk tevo ren een cursus doorlopen die door de Stichting Opbouw westelijk Zuid-Beveland is ge houden. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Het col lege van burgemeester en wet houders van Aardenburg heeft zaterdagmiddag een veertigtal leden van de Asso ciation des auditeurs et ancien auditeurs de l'académie de droit international de La Hay e, een wereldomvattende vere niging van rechtsgeleerden, ontvangen. De groep juristen maakte het afgelopen weekeinde een tocht door de Delta. Na het bezichtigen van de Deltawer ken, waarbij men zich ook in de technische anpecten geïnte resseerd toonde, werden mos sels gegeten in Middelburg. Vervolgens stak men met de veerboot over naar Zeeuwsch Vlaanderen waar Aardenburg als enige Zeeuwse gemeente met een officieel bezoek werd vereerd. De groep juristen, die zater dag naar Aardenburg toog, is ook aanwezig geweest bij de viering van het gouden jubi leum van deze internationale juristenvereniging, een feest dat ook door prinses Beatrix werd bijgewoond. Burgemees ter drs. W. Lockefeer van Aardenburg bood in verband met het gouden jubileum de vereniging de gelukwensen, van de stad Aardenburg aan. Hij verstrekte het gezel schap heel wat informatie over Aardenburg, zowel over de geschiedenis als over het Aardenburg van dit moment. In dit verband wees drs. Loc kefeer erop dat Aardenburg heel wat aanknopingspunten heeft met het interntaionaal recht, onder meer door de lig ging van deze plaats aan de Belgische grens. In dit ver band vond hij het een goede keus van de vereniging om naar Aardenburg te komen. Hij hoopte dat later nog vele leden van het gezelschap de kennismaking met Aardenburg iJ 1 - 5 'éSSS T' s -1* - -*J: r1 0 Imponerende apparatuur maakt modernisering van Linex mogelgk. zullen hernieuwen om zich dan nog uitgebreider op de hoogte te stellen van het inte ressante verleden ervan. Namens het gezelschap dankte mr. A. Oomen uit Den Haag voor de ontvangst. Hij merkte op dat de vereniging, die jaarlijks cursussen ver zorgt voor ongeveer 500 juris ten uit allerlei landen, telkens met een groep cursisten ook Zeeland bezoekt. Het is daar bij wel de eerste maal dat Aardenburg wordt aangedaan. Het internationale gezelschap toonde tijdens het bezoek veel belangstellihg voor de oude documenten uit de Aarden burgse archieven. (Van een onzer verslaggeve GOES —Het dagelijks be stuur van de Goese sportraad voelt er wel voor om aan de handboogsociëteit ,Doel naar Hoger" een financiële bijdrage te geven van f 325 voor de aanschaf van een nieuwe steng. Dit blijkt uit het pre advies, aan Te raad, die bij eenkomt op dinsdag 14 au gustus om 20-00 uur in hotel De Korenbeurs te Goes. De vroegere steng van de handboogsociëteit heeft het loodje gelegd tijdens een storm. Een nieuwe steng vergt een bedrag van f 1300. Dat kan de vereniging niet beta len, zelfs niet nu de kosten van een nieuwe steng gehal veerd worden om dat de leden zelf de '.odige werkzaamheden zullen uitvoeren. De vorige vergadering van de sportraad is dit verzoek ook al op tafel geweest, maar werd toen terugverwezen naar het dagelijks bestuur voor na der advies. Want tot de ge meentelijke taken inzake sport worden gerekend de zoge naamde algemene voorzienin gen. Hiertoe behoren bijvoor beeld de aanleg van sportvel den, inclusief kleedaccommo daties. De verenigingen zelf dienen te zorgen voor de zoge heten specifieke voorzieningen als ballen, hoekvlaggen en wat dies meer zij. Bij het verzoek van de handboogsociëteit rees echter de vraag of een nieuwe steng wordt namelijk geplaatst onder de algemene voorzienin gen of de specifieke. Het dagelijks bestuur zegt nu dat een steng behoort tot de algemene voorzieningen zo als een doel of een korf op een sportveld. T-och wil het bestuur n-iet het gehele bedrag voor haar rekening nemen. De steng wordtnamelijk geplaatst op particulier terrein en dat houdt voor de gemeente risi co's in, bijvoorbeeld wat be treft het opheffen van de toe- steming voor het gebruik van het terrein. Daarom acht het bestuur het redelijk dat de handboogsociëteit zelf de heift van het risico draagt. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het aantal wo ningen, dat Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen uit het Zeeuwse contingent toegewezen krijgt zal volgend jaar op een andere manier tussen de gemeenten in dit gebied worden verdeeld dan tot nog toe gebruikelijk was. Tot nu toe werd de ver deling gebaseerd op het inwo nertal van de gemeenten. Doordat de behoefte aan wo ningen in sommige gemeenten wat anders is komen te liggen (in Terneuzen staan b.v. nog veel huizen leeg) en ook wat de woningbehoefte betreft wijzigingen zijn ontstaan, zal naar een andere verdeelsleutel worden gezocht. (Van onze sportredactie) ST.-JANSTEEN De on derlinge tenniskampioenschap pen van de tennisvereniging Smash uit St.-Jansteen die in verband met het 25-jarig be staan van de vereniging zater dag van start zijn gegaan heb ben nog geen verrassingen op geleverd. De dagprijs, ingesteld door de feestcommissie die nog meer festiviteiten heeft geor ganiseerd, ging naar Julien Bral. Men vond hem de beste tennisspeler van deze eerste tenniskampioenschappen. In het herenenkel had J. de Kerf geen enkele moeie met D. Neve, setstanden 60 en 6—3. In het herendubbel ging de meeste aandaoht uit naar de partij tussen E. en Schauwaért en P. en T. Schau waert. E. en J. Schauwaért wonnen.de eerste set met 6- 0. Iri dè tweede set had men wat meer tegenstand 64. In het damesenkel werd mevr. M. Neve gemakkelijk winnares in de partij tegen mevr. M. Geensen, setstanden 61 en 60. Uitslag: herenenkel J. de Kerf - D. Neve 60 en 63. L. Ringoot - P. de Kerk 64 en 60, F. Audenaert - dhr, Heve 62 en 63. Herendubbel E. en J. Schau waért - P. en T. Schauwaért 60 en 64, dhr. de Kerf en dhr. Neve - P. en J. de Kerf 64 en 64. Damesenkel: mevr. de Waele - mevr. Neve 75 en 61, M. Neve - M. Geensen 61 en 60, J. Misseghers - N. Vael 60 en 62, I. Neve - M. Schirris 60 en 76. Damesdubbel: mevr. Misse ghers en M. de Kerf - M. Neve en L. van Eek 61 en 64, L, en C. de Smet - M- Hemelaer en M. Schirris 46 en 57. L. Francken en N. Vael - M. Geensen en M. Adam 63 en 6—3. Gemengd d-ubbel: mevr. Vlaming en dhr. de Kindt - M, Schirris en H. Francken 63 en 64. Mevr. F. de Waele en F. Audenaert - J. Inghels en M, Hemelaer 63 en 63, dhr en mevr. Vael - B. en N. Vael 63 en 63. (Van onze correspondent) LEWEDORP Ter gelegen heid van de promotie naar de eerste klas van de KNVB van Lewedorpse Boys werd op za terdagmiddag op het sportveld te Lewedorp een voetbalwed strijd -gespeeld tussen het pro moverende elftal tegen een ploeg, die was samengesteld uit de sterkste spelers van de elftallen van de gemeente Borsele. De wedstrijd waar een mati ge belangstelling voor bestond, werd met 21 door de gasthe ren gewonnen. Vóór de wed strijden in de rust werd de voetbalmi-didag opgeluisterd door drumband en majoretten- korps de „Fazant" uit Ovezan- de. De rustpauze werd benut om afscheid te nemen van KNVB-scheidsrechter L. Baay- ens, die gedurende 13 jaar 430 wedstrijden heeft geleid. Met enkele toepasselijke woorden overhandigde „Lebo"-voorzit- ter, de heer J. Huigen aan de scheidende scheidsrechter een boekwerk, terwijl mevrouw Baayens een bloemstuk in ont vangst mocht nemen, 's A- vonds werd in het vereni gingsgebouw te Lewedorp voor beide ploegen met hun genodigden een dansavond ge houden, (Van een onzer verslaggever GOES Blijkens het PI. advies staat het dagelijks L, stuur van de Goese sportrajj afwijzend tegenover het J zoek van de gymnastiek, niging UDI uit Wolphaartsfli om niet te hoeven voldoen j» de subsidie-eis een mininJ contributie te heffen. De se sportraad behandelt zaak in haar vergadering vi. dinsdag 14 augustus om uur in hotel De Korenbeurs Goes. Volgens de subsidieverorjj, ning moet de vereniging leden van 18 jaar en oud» minimaal f 50 en voor led,, beneden de 18 jaar minimaali 25 per lid contributie vraaej De gymnastiekvereniging ken echter een zogenaamde gezinj, korting. Het derde en volg?;] de kind uit een gezin hoeven geen contributie te beta]®, De vereniging zegt juist vee) leden te hebben in de leefa van 4 tot 18 jaar en deze re;?, ling zorgde ervoor dat ouden hun kinderen niet om fij^- ciële redenen het lidmaatscl» van UDI moesten ontzeggen Het dagelijks bestuur va de sportraad voelt er echter niets voor de subsidieverorde'. ning in deze zin te wijzigei Doel van de eis van de min;, mum oontributie is volgers het bestuur een voldoende it. breng van particuliere zijde te bewerken. Een gezinskort» kan beschouwd worden at een interne aangelegenheid van een sportvereniging, Htt dagelijks bestuur is echter vu oordeel dat hierdoor niet S? totale opbrengst van de oontri. buties mag dalen. Het besta wil da-n ook dat de sportraad aan burgemeester en wethou ders adviseert geen bezwara te maken tegen gezinskorfin- gen door sportverenigingtn maar dat de contributiebijdra- ge der leden gelijk moet blij ven met het vastgestelde mini. mum totaalbedrag. Ook afwijzend staat het da gelijks bestuur tegenover hel verzoek van de gymnastiek vereniging UDI uitWolphaarts- dijk om een lager tarief voor het gebruik van het ge meentelijke gymnastieklokaal, Er zijn volgens het besluit van de Goese sportraad geen ter men aanwezig die een lager tarief rechtvaardigen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De commissie voot het voortgezet onderwijs in de gemeente Goes, welke officieel j bestaat sinds 1 augustu komt voor de eerste keer i openbare vergadering bijeen op donderdag 9 augustus 17.00 uur in het stadskantoor in Goes. Op de agenda van deze ver gadering staat onder meer vaststelling van richtlijnen j voor de bezoldiging van lera ren en het bepalen van de i lesgelden voor de cursisten praktijkdiploma boekhouden,1 Daarnaast staan ook enkele formele punten op de agei onder meer de .bekrachtigd j van de benoeming van wei houder J. Roose tot voorzitter, de heer J.C. Rinders tot se taris-penningmeester. (Van een onzer verslaggever) GOES De Goese culturele raad heeft ingestemd met toekenning van een extra-sn»- sidie aan vier culturele iusW' Iingen het volgende jaar. De christelijke oratorium- vereniging krijgt volgend ij»1 een extra bedrag van f evenals de operetteverenigta De stichting cultuurspreiM Zeeland krijgt een extra som van f 2500, terwijl de Zeeuw se muziekschool met het hoof ste toetje gaat striiken: 4600. Het college van burgemees ter en wethouders zal aan gemeenteraad van Goes voor stellen voor 1974 een hedr van f 7500 beschikbaar te ste' ien voor het cultuurfonds. (Van een onzer verslaggever irs) TERNEUZEN gister van de In het re- Kamer va» Rioter van nc ixai"v* Koophandel voor Zeeuws®' Vlaanderen zijn de volêen j nieuwe bedrijven „l. ven: bar en bistro De P°'te(] kijker, Ledelplein 3 te Ons- burg, auberge St. Annahoe» i Sint Annastraat, A 15 te SM' café Cosy Corner, Korte Ker straat 10a te Terneuzen. DINSDAG 7 AUGUSTUS 1970 „Ja" (AD VEI Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur: zonnige perio den met later weer kans op regen of een bui. Gematigde temperaturen. Weersvooruitzichten in tij fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 11 Min. temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden onder nor maal. Max. temp.: 0 tot 4 gra den onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal 80 procent. Voor donderdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min. temp.: van ongeveer nor maal tot 3 graden onder nor maal. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 proeent. Kans op een ge heel droog etmaal: 40 pro cent. Normalen voor 9-13 aug: resp. min. en max. tamp.: Den Helder 15, 20 Vlissingen 15, 21 Eelde 12, 21 Vlv. Zuid-Limburg 13, 22 De Bilt 13, 22 Gemiddeld over Nederland 13, STRANDWEER Achter het koufront dat ons maandagavond met wat regen passeerde wordt vandaag iets koelere oceaanlucht aange voerd. Hierin wel overwegend zonnige perioden en op de meeste plaatsen aan het strand oroog met een matige zuid westenwind. Temperatuur 18 a graden. Zeewater 17 gra den. Vooruitzichten. Afgezien van opklaringen toch wissel vallig met later weer een bui enkans. hoogwater Morgen, woensdag 8 augustus, gergen 0p Zoom 10.51 en 23.24 ijansweert 10.04 en 22.42 terneuzen 9.40 en 22.17 vlissingen 9,10 en 21.47 "emeldinge 10.41 en 23.14 Waterstanden De waterhoogten van maan- apnorgen meegedeeld door ./kswaterstaat: Kónstanz 419 3 Rheinfelden 312 plus 1, «raatsburg 310 -25, Plitters- 475 -20, Maxau 547 -14. 'ochingen 140 onv., Mann- .9 383 plus 3, Steinbach 123 jl'. «tamz 349 plus 2, Bin-gen Kaub 267 plus 2, Trier 7?" Plus 4. Koblenz 254 -3, geulen 225 -9. Ruhrort 390 -7, ïth IC 981 heikop 889 -5, Eefde IJssel kobith 1016 -11, Pannerdense 7T°P ,981 -9, Nijmegen 811 -12, 4ia J^P 889 "5- Eefde Usse: ,j "9, Deventer 291 -5. Mon- 3roi 450 Plus 2, Borgharen J??1 -37. Belfeld 1089 plus 4, PlusTi beneden de sluis 501 d S ir v h ai s: Zi or ei IX d: gr ki di er w hi v; hs za K de H ds so pe zo da he he va ui lij sa ee w; Ln en VV( dr zo m rei als lo; mi sej be VG no zij

de Stem | 1973 | | pagina 2