Vlissingen maakt beste kans op middenschool Landschaps stichtingen claimen voor-delta Directeur Loof met pensioen Kees met pensioen Toestand van burgemeester Aschoff en dochter iets beter Vlissingen: bedrijfjes in woonwijken Zwaar verlies II. J. van der nieuwe ndissements- IN SEPTEMBER VALT BESLISSING zonder lozingsvergunning VRAGEN OVER STANK IN GENT Ongelukken in Flevoland door polderblindheid stad streek Normaal OOK GOES ONDERZOEK Kernafval niet in zoutmijnen SANITAIR VAN DEN BERG HULST Kapelle neemt afscheid van Ierse kinderen cheid Burgemeester an Dijke van Axel, die aand aar Maassluis ver- eemt op 15 augustus in iijzondere raadsvergade- "scheid van zijn gemeen* dagen later, op 21 au. volgt de installatie van neester Van Dijke in Luis. pONDERDAG 1973 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG DEN HAAG Als er in Zeeland een mid- jensschool van de grond komt, dan heeft Vlissingen de beste pa pieren om een dergelijke school binnen zijn muren te krijgen. Of Vüssingen inderdaad een middenschool, die in het schooljaar 1914—1975 door het rijk gesubsidieerd kan worden, krijgt, wordt door de minister van Onderwijs in september a.s. bekendge. maakt. I Zoals bekend heeft minister Van Kemenade verklaard dat pen tiental scholen in Neder land door hem zal worden aangewezen voor een midden schoolexperiment. In het al gemeen, aldus een woordvoer der van het ministerie, zullen die school worden aangewezen, die zelf een aanvraag om mid denschool te mogen worden, hebben ingediend. In een aan tal gevallen zal de minister echter ook ongevraagde scho len aanwijzen. Het zal dan gaan om onderwijsinstellingen (of scholengemeenschappen), die de bewindsman als expert- menteelscholen geschikt acht. In Zeeland is de gemeente Vlissingen het verst gevorderd in het denken over de mid denschool een combinatie van lager beroepsonderwijs en voortgezet onderwijs met als vbornaamste kenmerk dal de beroepskeuze tot een later stadium dan thans gebruike lijk is, wordt uitgesteld. an onze correspondent). IsRNEUZEN Sedert gis* 1 augustus, is ir. M.J- der Hoff chef van het ndlssement Terneuzen bij ijkswaterstaat en volgt als nig ir. F. van Rossum op. per dezelfde datum de st heeft verlaten wegens bereiken van de pensioen* chtigde leeftijd. nieuwe arrondissements- Amsterdammer van ge- te is sedert 15 januari van jaar in Terneuzen werk- Zijn vorige standplaats in het arrondissement hoven, waarvan Oost-Bra- het beheersgebied uit- kt. Ook in 's-Hertogen- h is ir. Van der Hoff kzaam geweest- et spreekt vanzelf dat niet n wegen, beheers- en be- rszaken tijdens zijn Bra- se periode van belang wa- Ook het water heeft daar aandacht van rijkswater- Er waren nogal wat pro- len op te lossen om De ge door te spelen. Water ken in Brabant betekent iets anders dan in Zee- zo merkte hij hierover p het ogenblik zijn i» iwseh-Vlaanderen twee rwerpen die de speciale lacht opeisen, de omleg- rond Sluis en men lS t bezig" zoals ir. Van der uit uitdrukt, „met het lhoekkanaal. „Dat zal ech- allemaal nog wel een tij" en". oor ir. Van der Hoff i" oant was, werkte hij aan en en stuwen in Utrecht, ïrabant en aan wegen, en in Zeéuwsch-Vlaanderen waterwegen. „Het is een end en afwisselend werk indt hijzelf. "eeuwsch-Vlaanderen is 20 anders", zegt hij over nieuw woon- en werkge- „Het is vlak en het it hier bijna altijd, maar heeft toch wel een heel •te bekoring". Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18 uur. Aanvankelijk nog hier en daar een hui. Minder warm. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland Voor vrijdag: Aantal uren zon 2 tot 9. Min. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal. Max. temp.: om streeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 pro tent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min. temp.: van ongeveer normaal bt 4 graden boven normaal. Max. temp.: omstreeks nor maal. Kans op een droge peri ode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. strandverwachting - Ook vandaag liggen wii in warme lucht, maar tus sen Bordeaux en Parijs kwam gistermiddag een onweerssto- 'mg tot ontwikkeling. Deze tan ip de loop van de dag via ®lgië naar het kustgebied op dringen met een verspreide ™i Ook zonnige periodes. Temperatuur 22 tot 24 graden, reewater 18 graden. Vooruit- takten: afgezien van een en- tal buitje blijft de tendens romers, al draait de zwakke wind iets meer naar zuidwest, met als gevolg een normale tot gematigde temperatuur. Morgen, vrijdag 3 aug. »erSen 0p Zoom 6.47 en 19.04 nansweert 5.54 en 18.06 terneuzen 5.22 en 17.36 'dingen 4.49 en 17.04 "emeldinge 6.37 en 18.54 Vlissingen heeft onlangs een commissie geïnstalleerd die de wenselijkheid en mogelijkheid van het middenschool-experi ment in de Scheldestad moet onderzoeken, en daarover aan B. en W. moet rapporteren- Het commissiewerk is, dank zij de ministeriële bekendma king, in een stroomversnelling geraakt. Gistermiddag heeft de afdeling onderwijs van de Vlissingse gemeentesecretarie al op het departement geïnfor meerd hoe de papieren voor Vlissingen staan. Definitief antwoord krijgt men pas in september, zo werd te ver staan gegeven. Ook in de gemeente Gors is de mogelijkheid tot stichting van een middenschool onder werp van bespreking geweest Kortgeleden is echt.er gecon stateerd dat het experiment in deze gemeente voorlopig wei nig levenskansen heeft. Om die reden is zij van het priori teitenlijstje afgevoerd. Het grote probleem waar. mee men in Zeeland met mid denschool-experimenten staat is, dat een middenschool ofwel breed-regionaal moet worden opgezet, ofwel door de gren zen van conventies moet kun nen heenbreken. Er geldt na melijk, zo vernemen wij van onderwijsdeskundigen, de vuist regel dat een middenschool pas een redelijke kans van slagen heeft als hij duizend leerlingen telt. In de gegeven situatie in Zeeland betekent dit. dat men ten behoeve van de midden school een nieuwe scholenge meenschap zal moeten stich ten, die zelfs in dat geval zowel het lerarenkorps als het leerlingenbestand van de scho len voor lager beroepsonder wijs en voor voortgezet onder wijs, zodanig afroomt dat de kwaliteit van het onderwijs in gevaar kan komen. Er is ove rigens nog geen degelijk markt onderzoek naar de behoeften aan en mogelijkheden van een middenschool in een of meer Zeeuwse gemeenten verricht De provinciale onderwijscom missie heeft zich wel met het onderwerp bezig gehouden, maar zij vond het midden school-experiment nog zulke verre toekomstmuziek dat er geen opdrachten voor een marktverkenning zijn ver leend. JX HAAG, 1 aug. - De '«hoogten van woensdag en, meegedeeld door "«waterstaat: Konstanz 435 4, Rheinfelden 328 min 9- straatsburg 350 min 10, Plit- sdorf 45io min J 0, Maxau min 13, Plochingen 138 tt,? Mannheim 422 min 15. Jpibaeh 125 min 1, Mainz min 12, Bingen 254 min 23J -?u'5.^02 min 16L Tfier min 6, Koblenz 286 min Keulen 280 min 10. Ruhr- 5 *32 min 5, Lobith 1062 U, 10, Pannerdense Kop «In! ,?'us 1"> Nijmegen 853 pJ. '1- IJsselkop 920 plus 8. 3 IJssel 432 plus 8, De- 303 plus 7, Monsin 5462 c 1 Borgharen 3834 min 10. 1088 min 2- Grave be- „T? tie sluis 506 plus 4. De W ,US "ver de Zuid-Wil- luai'f m Weert kan tot •Eend ')er'cAt n'e' worden be- (Van onze parlementaire ra dactie) DEN HAAG Het radioac tieve afval van de centrale in Borsele (en andere atoomreac tors) zal niet worden ge dumpt in de voorhanden zijn de zoutholtes in het oosten en noorden van het land. Deze zout „mijnen" lenen zich daar niet voor. Wel is in studie of het radio-actieve afval opge slagen kan worden in speciaal daartoe te maken droge stort holtes ui de steenzouttornia- ties, zoals die in het oosten en noorden van het land voorko men. Dat zegt minister Duisen- berg van Economische Zaken ad interim in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Fre Meis (CPN), die uit het jaarverslag van het Reactor Centrum Ne derland had begrepen, dat be staande zoutholtes voor het bewaren van radioactief afval zouden worden gebruikt. Het idee om dat afval te gaan dumpen in droge stort holtes is inderdaad gelanceerd in het jaarverslag van het RCN over 1972. Een interde partementale werkgroep on derzoekt nu of dat kan en of bij toepassing van deze metho de voldoende waarborgen be staan voor een veilig milieu. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „De na tuurbescherming legt namens de gemeenschap een claim op de voor-delta en op een deel van de zandplaten in de afgesloten zeearmen. Beide vormen zij een gedeeltelijke compensatie voor de verlie zen die de delta op natuurge bied lijdt, ais gevolg van de deltawerken, de industriali satie, de recreatiedrukte en de stedebouw." Met deze conclusie als motto hebben de stichtingen „Het Zeeuwse Landschap" en „Het Zuiidholiands Land schap" een gemeenschappe lijk „Delta-nummer" laten drukken, waarin de toekomst van bestaande natuurterrei nen in de delta, alsmede de mogelijkheden om nieuwe natuurterreinen te laten ont staan, onder de aandacht worden gebracht. De beide stichtingen zijn van mening, dat met betrek king tot de Oosterschelde een schoon stuk natuurlijn milieu te verwezenlijken zou zijn, als ons volk er het geld voor over heeft en bereid is de Delta-wet -wat de Oos terschelde betreft in her overweging te nemen. De twee stichtingen zijn, wat de technische verwezenlijking van hun denkbeeld betreft, van mening dat een zout ge- tijdenbekken in de Oostpr- schelde de voorkeur verdient boven absolute afsluiting. Door de inrichting van een getij denbekken kan, zo me nen zij, de eis van veiligheid gecombineerd worden met de even dringende eis van mi lieubehoud. Wat het laatste betreft zijn de stichtingen van oordeel dat een zout ge tij dencompartiment een be langrijke rol speelt voor de voedselvoorziening. Afslui ting, zo wordt in het Delta nummer opgemerkt, kan men "aanduiden als „moord in de kraamkamer van jonge vis". De landsohapsstiohtingen stellen, op grond van bijdra gen van biologen, land- sohapsdeskundigen en andere wetenschapsmensen vast, dat de Delta in het jaar 2000 en daarna zeker waardevol kan zijn uit het oogpunt van na tuurbehoud gezien, mits men thans zonder uitstel besluit de zogenaamde voor-delta (een brede elleboog van stranden en lagunes voor de delta-dammen tussen Goeree en Schouwen) aan moeder natuur terug te schenken. Met hulp van de mens kan er dan duinverj omging plaatsvinden: kunnen er broedplaatsen voor vogels ontstaan en blijft er een sprankelende rijkdom aan kustgebied over, die aan ko mende mensengeneraties kan worden doorgegeven, aldus de twee stichtingen. Ondanks alle moeite zal men dan echter nog moeten zeggen: het zal nooit meer zo mooi zijn als het in 1970 nog in de delta was. Dat blijkt uit een balans, gemaakt aan de hand van de zogenaamde milieu-atlas. De balans leert dat van 329 onderzochte na tuurterreinen in de del.ta 40 procent een grote of kleine waardevermindering heeft te duchten- Vandaar de claim op de voor-delta en een aan tal zandplaten in de afgeslo ten zeearmen, met welke eis de landschapsstichtingen thans bij overheid en ge meenschap aankloppen. Bij streekplannen en inrichtings- schetsen dient men de claim van beide organisaties thans reeds rekening te worden ge houden. zo menen zij. (ADVERTENTIE) UNIEK IN ZEELAND onze SHOWROOM Van Waesberghestraat 7.9 (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Op voor stel van minister J. de Saeger van Volksgezondheid en Leef milieu zijn In België bij Ko ninklijk Besluit de lozingsver gunningen ingetrokken van de petroleummaatschappijen Ori on en Pam in Antwernen- d. Toen in de loop van het vorige jaar bleek dat in Ant- werpen-Zuid de grond door drenkt was van petroleum hebben de betrokken petro leumbedrijven de waarschu wing gekregen dat ze hun af valwater moesten zuiveren. De oliemaatschappijen, die toen zijn benaderd, hebben ruim de tijd gekregen jm aan deze ei sen te voldoen. De oliemaat schappijen Orion en Pam heb ben zich helemaal niet ge stoord aan de waarschuwingen en hebben geen aanstalten ge maakt om zuiveringsinstalla ties te bouwen. (Van een onzer verslaggevers) GENT De Belgische sena tor W. Claeys heeft aan de Belgische regering vragen ge steld over ondragelijke stank in het noorden van Gent. Za terdag 28 juli was de stank zelfs zo erg dat het parket van Gent onder leiding van onder zoeksrechter Nicole de Wilde de vele klachten, die binnen kwamen, ging onderzoeken. Senator Clayes vraagt nu de regering om de bedrijven, die voor de stank zorgen, te dwin gen om aan de hand van exploi tatievergunningen de overlast voor de omgeving te beperken. (Van onze correspondent) HULST „Met al die fusies moet je maar afwachten wat er met je gebeurt. Dat geeft wel eens spanning. Het is niet altijd zeker of ze je weer kunnen gebruiken. Ze laten je natuurlijk wei niet zomaar vallen, maar je weet toch nooit waar je precies aan toe bent". Dat zegt de heer J. C. Loof, nog tot 6 augustus directeur van de Amsterdam/Rotterdam Bank in Hulst. De heer Loof gaat het bankwezen, dat al vanaf zijn twaalfde jaar een deel van zijn leven is, vaarwel zeggen En als hij het ter gelegen heid van dit afscheid over fu sies heeft, weet hij waarover hij spraakt. De heer Loof maakte er namelijk enkele mee, waarvan vooral de laat ste, de fusie van de Rotter damse met de Amsterdamse Bank tot de Amro, wel de meest ingrijpende was. Het is onder meer aan die fusie te danken, en aan de inzet van de heer Loof en zijn >perso- neel, dat Hulst nu op de markt een kapitaal bankge bouw heeft staan vriend schappelijk aangeleund tegen het gebouw van de Nederland se Credietbank N.V. De heer Loof is overigens op geen en kele fusie achteruit gegaan: de laatste bracht voor hem zelfs het directeurschap mee. De heer Loof begon zijn loopbaan op 12-jaïige leeftijd bij de Boerenleenbank in Ter neuzen. Hij had toen alleen nog maar lagere school. Door zelfstudie in de avonduren wist hij zich echter het diplo ma boekhouden en handelscor respondentie te verwerven. Daarnaast studeerde hij talen. Na drie jaar bij de Boeren leenbank gewerkt te hebben stapte hij over naar de toen malige Nationale Bankvereni- ging (later de Rotterdamsche Bankvereniging), eveneens in Terneuzen, waar de heer Loof ook geboren was. Maar net in die tijd werden de arbeids voorwaarden aanzienlijk ver beterd en schakelde men over van de 48-urige werkweek op de veertigurige. Dit had tot gevolg dat op het hoofdkan toor in Amsterdam plotseling een personeelstekort van zes honderd man ontstond. Ook de heer Loof vertrok toen naar de hoofdstad om er gedurende zes maanden zijn diensten aan te bieden. Bij zijn terugkeer in Terneuzen werd hij op 29- jarige leeftijd aangesteld als bijzonder procuratiehouder. Op 15 januari 1942 volgde zijn benoeming tot algemeen pro curatiehouder, en werd hij speciaal belast met het beheer van het corresnondentschap Hulst. „Dat was het echte pioniers werk", herinnert hij zich nog. „Ik ging toen op de fiets op zoek naar klanten. Na de oor log ging dat vanzelf, met die geldsanering. Alle mensen die voorheen hun geld in een oude kous stopten, kwamen nu plot seling ook naar de bank en daar hebben we natuurlijk vanzelf een hele klantenkring aan overgehouden". Een en ander had tot gevolg dat het correspondentschap Hulst na verloop van tijd toch wel een flink kantoor kreeg toegewezen. Het vroegere ban kierskantoor van Van Waas- bergen, dat later nog aan de incassobank onderdak bood, bleek een mooi onderkomen. De Amro-bank Hulst heeft nu constant dertig man in dienst, voor een werkterrein dat zich uitstrekt over Hulst, Clinge, Nieuw-Namen, Sint- Jansteen, Kapellebrug, Lams- waarde, Kruispolder, Graauw, Kloosterzande, Hontenisse en Vogelwaarde. Overigens is juist vorige week in Klooster zande weer een nieuwe vesti ging van de Amro-bank geo pend, hetgeen de groei toch wel illustreert. Zonder nadere bedragen te noemen, wil de heer Loof toch wel stellen dat het spaartegoed onder zijn re gime met vijfhonderd procent is toegenomen. Overigens wijt hij dat niet alleen aan zijn eigen inzet, maar vooral ook aan de deskundigheid van zijn personeel. Zo worden veel coupon-transacties met de Bel gen gevoerd, die van de totale clientele toch wel zestig pro cent uitmaken. Mede hieruit valt de enorme groei van de bank te verklaren. Volgende week maandag neemt de heer Loof met een receptie in „De Koning van Engeland" afscheid, zoals dat heet wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Die heeft de heer Loof eigenlijk op 3 mei al wel be reikt, maar hij wilde toch nog even die vijftig jaar volma ken. Maandag is het zover. (Van onze correspondent) HULST „De mensen vra gen allemaal: Kees, hoe is het nou? En iedere keer moet ik tegen iedereen gaan vertellen dat ik niet meer mag werken van de dokter. En as u 't nou in de krant zet. dan hoef ik het niet meer tegen iedereen te vertellen". Kees Kayser uit Hulst, beter bekend als Kees de straatve ger (62), is ermee gestopt, is deze week definitief met ver vroegd pensioen gegaan. Afge lopen dinsdag heeft hij het laatste hoopje vuil bij elkaar geveegd. Een vertrouwde ver schijning, die uit het straat beeld van Hulst verdwenen is. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het achtja rige dochtertje Jeanette van burgemeester J.C. Aschoff van Terneuzen verkeert momen teel bulten levensgevaar. Bur gemeester Aschoff is zelf weer goed bij kennis- Gistermiddag vernam hij het rampzalige nieuws van het overlijden van zijn echtgenote, zijn dertienja rige zoon Tonny en de heer A. Bijtelaar, een 72-jarige uit Santpoort afkomstige kennis van het burgemeestersgezin. Zoals wij gisteren meedeelden werden deze drie mensen dinsdagmiddag even na vijf uur op slag gedood toen in de Flevopolder een bestelauto frontaal op de auto van burge meester Aschoff botste. Het dochtertje Jeanette, dat met gebroken benen, een ge broken arm en met hersenlet sel naar het Sofiaziekenhuis in Zwolle werd gebracht, is daar in de nacht van dinsdag op woensdag geopereerd door een hersenspecialist. Na afloop werd de operatie geslaagd ge noemd en wat haar toestand betreft is men nu gematigd optimistisch. Het levensgevaar is in ieder geval geweken. Burgemeester Aschoff zelf ligt in het Piusziekenhuis in Harderwijk. Hij heeft een zware hersenschudding en kneuzingen over het gehele li chaam opgelopen. Volgens de behandelende artsen zal het evenwel nog geruime tijd du ren voordat de heer Aschoff het ziekenhuis kan verlaten. Waar mevrouw Aschoff en zoon Tonny begraven' zullen worden is nog niet bekend. De familie moet hierover nog een beslissing nemen. In Terneu zen zal wethouder R. Hol als loco-burgemeester fungeren. Op het Terneuzense gemeente huis, waar men constant op de hoogte wordt gehouden van de gezondheidstoestand van bur gemeester Aschoff en zijn dochter, zijn gisteren vele te lefoontjes binnengekomen van mensen, die verbijsterd zijn over het ongeluk dat het gezin Aschoff heeft getroffen. Hier onder zijn vele kennissen van het burgemeestersgezin, men sen met wie de heer Aschoff in zijn vorige gemeenten heeft samengewerkt en vooral ook veel mensen uit alle kernen van Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het ge meentebestuur van Vlissingen is van plan een onderzoek in te stellen onder de Vlissingse ambachtsbedrijven die in de afgelopen vijf jaar een nieuwe behuizing hebben gekozen. Aan de hand van de gegevens over de mobiliteit van deze bedrijven hoopt men te kun nen bepalen of en zo ja, in welke mate het wenselijk is in het nieuwe bestemmings plan Lammerenbrug niet-hin- derlijke bedrijvigheid toe t« staan. Gedacht wordt, wat Vlissin gen betreft, aan aannemersbe drijven, ateliers (steenhouwers etc.), chemische wasserijen, drukkerijen, kledingateliers, smederijen, verhuisbedrijven, taxicentrales, zeilmakerijen en dergelijke. Van dit soort bedrijven wordt verondersteld dat zij in de nieuwe woonwijken, die veelal eenzijdig op de functie van het wonen gericht zijn, een levendig en leerzaam ele ment kunnen vormen. In de diverse raadscommis sies en tenslotte in de raads vergadering zal het idee om de buitenwijken op te fleuren door er het ambacht weer in toe te laten worden bespro ken. B. en W. van Vlissingen hebben goed nota genomen van een uit 1968 daterend rap port dat een studiecommissie, in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft opgesteld. Daarin wordt ge zegd dat de belevingswaarde van moderne woonwijken erop vooruit kan gaan als men wat meer variatie toelaat in het vestigingsbeleid voor bedrij ven. Zelfs een geringe mate van hinder, zo zegt dit rap port, is voor de bewoners van een nieuwbouwwijk te ver kiezen. boven de afwezigheid van elke prikkel, want in dat laatste geval blijft alleen de verveling over. De manier waarop men de bedrijvigheid in de woonwij ken moet brengen (door con centratie op kleine terreintjes, in winkelgalerijen, of door spreiding- elke straat zijn ei gen bedrijfje) is nog een punt van discussie. Ook de omvang van de terreinen voor ambach telijke bedrijvigheid moet nog worden berekend. In elk geval zien B. en W. van Vlissingen. die een discussienota over het onderwerp hebben laten op stellen, het als wenselijk de kantoren en dergelijke in de binnenstad geconcentreerd te houden. Dinsdag j.l. is het ge zin van burgemeester Aschoff tijdens een va- kantietocht in de polder van Oostelijk Flevoland op diep tratgische wijze door een verkeersonge luk getroffen. Wij zijn vervuld van medeleven om de plotse linge dood van zijn echt genote, mevrouw J. Aschoff-Stierman en 13- jarige zoon Tonny. Tege lijkertijd zijn wij vol zorg over de gezond heidstoestand van d( heer Aschoff en zijn 8- jarig dochtertje Jeannet die de catastrofe ternau wernood overleefden. De burgemeester, die bet naar de gegeven om standigheden redelijk maakt, wordt verpleegd in het Piusziekenhuis in Harderwijk. Zijn doch tertje moest met ernsti ge kwetsuren worden overgebracht naar het Sophiaziekenhuis in Zwolle, waar zij een operatie heeft onder gaan. Voorzover ons op dit ogenblik hekend, is zij niet meer in direct le vensgevaar. U zult er ongetwijfeld begrip voor hebben, dat het ondoenlijk is iedere inwoner van de gemeen te persoonlijk in kennis te stellen van dit trieste gebeuren. Wij trachten echter zoveel mogelijk medeburgers via de dag en huis-aan-huis-bladen te hereiken. Ook is het ontzettend moeilijk onze gevoelens jegens de familie Aschoff duidelijk weer te geven, B'i zoveel leed schie ten woorden tekort. Het onverwachte heengaan van mevrouw Aschoff en haar zoon Tonny betekent in vele opzichten een zwaar verlies. Mevrouw AschoII heeft haar echtgenoot als burgemeester en in zijn talloze nevenfuncties van dag tot dag met be langstelling. zorg en toe wijding bijgestaan. Zij leefde met alles mee, wat in de gemeente om ging, legde vele contac ten, bekleedde diverse bestuursfuncties in het maatschappelijk leven en was immer actief voor zieken en bejaar den. Zoon Tonny, een inne mende jongen, bezocht in Terneuzen het Zel- denrustcollege. Wij hopen de burge meester en zijn doch tertje spoedig weer ge zond in ons midden te mogen hebben. Intussen leven wij in tens mee, trachtend te doen wat binnen ons vermogen ligt NAMENS HET GEMEENTEBESTUUR VAN TERNEUZEN, ioco-burgemeester R. HOL (Van een onzer verslaggevers) DRONTEN Het ongeluk waarbij het gezin Aschoff dinsdag betrokken is geweest, was het derde in een serie van drie ernstige ongelukken in het vlakke Flevoland waarbij in totaal acht doden te betreu ren vielen. De heer L. de Graaf, groepscommandant van de rijkspolitie op Flevoland, schrijft de ongelukken toe aan „polderblindheid". In het uit gesproken viakke land zouden snelheden onderschat en krui singen te laat opgemerkt wor den- De politie heeft afgelopen zondag op een zeer overzichte lijke voorrangskruising in Fle voland geconstateerd dat 34 automobilisten de voorrangs- weg overstaken zonder hun snelheid noemenswaardig te matigen. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Het comité „Zeeland helpt Noord-Icrland" houdt op vrijdagavond 3 au gustus in het gemeenschaps centrum „De Vroone" te Ka pelle een afscheidsfeest voor de Ierse kinderen, die momen teel drie weken in Kapelle en omgeving verblijven.

de Stem | 1973 | | pagina 3