Geloof in opbloei werkgelegenheid UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN Vliss beste op i G. R. GEERKEN VAN TIENJARIGE CONTINENTAL PIPING: Nieuwe Kreekrak- brug geopend IN SEPTEIN VALT BES Ir. M. J. van der Hoff nieuwe arrondissements chef bij Rijkswaterstaat stad streek Weinig succes voor Kapelle in Bristol Hulst Toneel op Goese markt Pastoor Mangnus 25 jaar in Nieuw-Nainen Beiaardconcert in St. Niklaas Wemeldinge 1 IJzendijke Kloosterzande Cling Lie Hengstdijk Axel Normaal DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1973 1HMHHIHBHmGi (Van een onzer verslaggevers) HULST „Wat u langs voor komen? De geiten lopen los". Dat staat te. lezen op het tuinhekje van de kapitale villa van de heer G. K. Geerken (39), achteraan in een flauwe bocht aan de Saxhavenlaan te Hulst. De heer Geerken is directeur van de Continental Piping B.V., een bedrijf dat op 18 augustus het tienjarige bestaan hoopt te vieren. Voor die tijd zat de heer Geerken op zee, en woonde hij in Amsterdam. Hij volgde oorspronkelijk een maritieme opleiding, maar kwam door zijn huwelijk in '56 definitief op de vaste wal terecht. Daar duurde het nog wel enige tijd voordat hij, zoals hij dat uit drukt, „de goeie richting te pakken had", maar door het aannemen van verschillende kleinere karweitjes groeide hij toch langzaamaan de pijpembu- siness in. ,.Ik ben het toen bewust in de richting van de chemische industrie gaan zoe ken". vertelt de heer Geerken nu, „want ik zag daar toen erg veel toekomst in". Dat de inzichten van de heer Geerken daarmee niet ver naast de werkelijkheid za ten, bleek al gauw: met de opkomst van de chemische en petrochemische industrie heeft zijn bedrijf een enorme groei doorgemaakt. Momenteel zit hij zelfs al aan 'n gemiddeld per soneelsbestand van om en na bij de vijftig man. zodat zijn pijphandel met recht van een simpel eenmanszaakje tot een heus bedrijf met 'n miljoenen omzet is uitgegroeid. Overi gens wisselt die personeelsbe zetting nogal eens: vooral bij de grotere projecten wordt die eigenlijk per karwei be paald. Het personeel van de Conti nental Piping houdt zich na melijk alleen maar bezig met het ïeidingwerk en de aanslui tingen. karweitjes als schilder werk en dergelijke worden uitbesteed aan onderaanne mers. Het is hier dat de heer Geerken nog even een kriti sche noot wil toevoegen: „Het is namelijk zo", zegt hij, „dat wij hier in onze branche re- V (Van een onzer verslaggevers) GOES De ploeg van Ka pelle heeft gisteravond in het algemeen klassement van „Spel zonder Grenzen", dat deze keer gespeeld werd in het Engelse Bristol, vastgebak ken gezeten aan de vijfde plaats. Toch ging Kapelle goed van start. Bij het eerste spelonder- deel behaalde de Zeeuwse ploeg de derde plaats. Met het rode-draad-spel ging het min der goed. De Kapelse ploeg bracht niet meer dan twee narrenstaven over. Duiteland en Zwitserland bleken met tien stuks bij dit onderdeel een topprestatie geleverd te hebben. Gaandeweg ging het echter met Kapelle slechter. De man met de hamer sloeg helemaal toe, toen Kapelle werd gedis kwalificeerd bij het onderdeel paddestoelspringen. De inzet van de joker daarna bracht slechts tweepu nten op. Bij het laatste spelonderdeel verloor Kapelle zelfs de vijfde plaats in het algemeen klasse ment. De ploeg eindigde op de voorlaatste plaats met 26 pun ten. Winnaar werd het Duitse Marburg. Aanrijding Op de krui sing Oude Zoutdijk-Tivoliweg te Hulst heeft zich gisteren morgen een aanrijding voorge daan, waarbij drie persone nauto's betrokken waren. De 73-jarige automobilist A. uit Zuiddorpe stond op de Oude Zoutdijk voorgesorteerd met de bedoeling linksaf de Tivoli weg op te rijden. Uit de rich ting Hulst naderden op dat moment twee auto's waaraan hij voorrang moest verlenen. De 50-jarige automobiliste G.S. kwam hem achterop maar wist haar auto tijdig tot stil stand te brengen. Dit lukte de 26-jarige A. van M. uit het Belgische Klinge niet: hij bot ste vanachter tegen de onder wijzeres, die op haar beurt de Zuiddorpenaar een dunwtje gaf. De auto die voorgesor teerd stond, werd licht bescha digd, de heide anderen liepen zware schade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, gelmatig geconfronteerd wor den met allerlei Duitse con currenten. die van hun rege ring vijftien procent subsidie ontvangen voor werken in bet buitenland,. Wij zouden onze markt nog aanzienlijk kunnen vergroten als hier eens iets tegen gedaan werd. Het is niet dat wij kwalitatief minder werk leveren, maar het stuit af op de financiële kant. Vijf tien procent, dat is vrij veel. Dat is je hele brutowinst". Dat de heer Geerken zich met zijn Continental Piping ondanks deze niet bepaald be nijdenswaardige concurrentie positie nog zo goed weet te handhaven, vindt zijn oorzaak in het feit dat hij erg goede contacten heeft met verschil lende grote civiele maatschap pijen, die hem regelmatig op drachten verstrekken. Zo heeft de heer Geerken bijvoorbeeld in opdracht van de Holland- sche Betonmaatschappij (HBM) voor Dow Chemical in Terneuzen al 65 km. pijplei ding gelegd, in dikte varië rend van twee duim tot twee meter. Hieruit blijkt dat Con tinental Piping ook kleine karweitjes niet uit de weg gaat. Maar het meeste is toch wel groot werk: een vulleiding voor het mammoetdok van Verolme, een persleiding voor de caissons bij de Metro in Amsterdam, een verwarmings- instailatie voor de nieuwe luchthaven bij Schiphol, enzo-( voort. i Er blijft eigenlijk maar een vraag meer over, en dat is waarom de heer Geerken de prettige leefomgeving bui ten beschouwing gelaten juist Hulst tot domicilie geko zen heeft. Verwacht hij in de nabije toekomst nog zoveel in dustrialisatie in Zeeland? „Ja, naar mijn persoonlijke mening eigenlijk wel. Het feit dat wij hier zijn gaan bouwen houdt natuurlijk al in. dat w>ij de toekomst hier echt niet zo somber inzien. We hebben nu net een periode gehad dat de zaak even is blijven hangen, en ik voorzie nu echt weer een enorme opbloei. Daar kun nen we gewoon niet meer on deruit, ondanks allerlei beden kingen vanuit milieuoogpunt". Overigens is het ook niet zo dat Continental Piping op in dustrie zit te wachten. „Ook op het terrein van de water zuivering zullen we nog wel heel wat te doen krijgen", i's de verwachting van de heer Geerken. 0 De heer Gierkes van de jubilerende Continental Piping. (Van een onzer verslaggevers) GOES Toneelspelen in de open lucht door echte beroeps- acteurs en -actrices, dat vond gistermiddag plaats op de Grote Markt te Goes. Om twee uur begon daar een voor stelling van het Amsterdamse werktheater, waaraan spelers als Joop Admiraal en Shireen Strooker meewerkten. In de morgenuren was het werktheater op een vrachtau tootje. voorafgegaan door een bellende dorpsomroeper op de fiets, door Goes getrokken om reclame te maken voor de voorstelling. Op de Grote Markt was een tent opgezet, die het toneel overkapte. Het publiek stond en zat in de buitenlucht. Het aantal toeschouwers kon niet overweldigend genoemd worden. Kinderen, die deelna men aan het Goese jeugdva- kantiewerk, zaten vooraan. De acteurs betrokken de Jrinderen in de voorstelling. Enkelen mochten voor de microfoon een liedje zingen. De voorstelling bestond ver der uit afzonderlijke sketches, die nogal maatschappijkritisch gekleurd waren. Uit de reac ties van het publiek viel niet duidelijk op te maken, dat die toon goed overkwam. Wat wel insloeg, was de quiz tussen de families Koudijs en Spaan, waarbij een parodie gegeven werd op dit bekende televisie, verschijnsel en waaraan een grote verkleedpartij te pas kwam. De NCRV-televisie heeft van het gebeuren gisteren op de Goese Markt filmopnamen gemaakt. Deze opname-ploeg is enkele dagen in Goes voor het NCRV-kinderprogramma „Orimoa"- (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN De be volking van Nieuw-Namen wil begin september pastoor Mangnus in de bloemetjes gaan zetten. Op 2 september is de heer Mangnus namelijk 25 jaar pastoor van de St.-Jozef- paroclüe in Nieuw-Namen, een jubileum, dat de bevolking van Nieuw-Namen op waardi ge wijze wil vieren. Het kerkbestuur en het feestcomité hebben de hoofden bij elkaar gestoken. Het resul taat ervan was dat er een circulaire is verschenen waar in en beroep op de bevolking wordt gedaan om geld bijeen te brengen voor een geschenk. Hoewel de pastoor zelf de gel den, die hij nog maar pas geleden van de bevolking kreeg voor het schilderen van de kerk en voor de geluidsin stallatie als een geschenk voor zijn jubileum ziet, willen bei de comités graag de pastoor nog een persoonlijk cadeau namens de bevolking aanbie den. De leden v.an het kerkbe stuur en van het feestoomité zullen in de week van 5 tot en met 12 augustus alle gezinnen bezoeken voor het ontvangen van een financiële bijdrage. (Van een onzer verslaggevers) SINT-NIKLAAS Zaterdag avond 4 augustus van negen tot tien uur speelt op de stads- beiaard van Sint-Niklaas de adjunct-stadsbeiaardier van Mechelen en stadsbeiaardier van Lier, Gaston van den Bergh. Het concert maakt deel uit van een serie van zes, die het stadsbestuur van Sint-Ni- klaas over de maanden juli, augustus en september heeft uitgesmeerd. Gaston van den Bergh zal verscheidene composities van zijn beide oud-leermeesters Staf Nees en Jef van Hoof ten gehore brengen. Onder hun leiding behaalde hij in 1949 zijn diploma met daaraan vastgekoppeld een grote on derscheiding. Vanaf die tijd nam hij deel aan verschillende internationale wedstrijden .be speelde bijna tweehonderd verschillende beiaarden in heel West-Europa en de USA. Zelfs gaf hij twee maal een concert aan boord van een schip midden op de Atlanti sche Oceaan. Gaston van den Bergh schreef een vijftigtal composities voor het torenin strument. Handtekeningen De actie tot het behoud van de „Tuin van Wemeldinge" heeft to-t niu toe 550 handtekeningen opge leverd. Zoals bekend bestaan er plannen om door een stukje ongerept natuur aa-n de rand van Wemeldinge een weg aan te leggen. Daartegen is bi] een Igroep mensen uit Wemeldinge 'verzet gerezen. Deze hebben een handtekeningenactie op touw gezet, die nog deze -week voortduurt. ■maniHBaig; (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH Met de officieuze openstelling voor het verkeer gistermorgen pre cies om halftwaalf van de nieuwe verkeersbrug over het toekomstige Schelde-Rijnka- naai is weer een belangrijke stap gezet voor een betere verbinding tussen Zeeland en Noord-Brabant. I De openstelling gisteren ging zonder enig ceremonieel gepaard. Om kwart over elf werd aan beide zijden het verkeer stilgelegd. Koortsach tig werden de bakens verzet en de laatste wegbebakening aangebracht. Om halftwaalf precies kon het verkeer zich weer in beweging zetten, nu over d-e nieuwe brug. Volkskoers In het kader van recreatieve ontspanning, worden er op maandag 6 au gustus op een polderparcours naibij het Sohoresgraf volks- koersen voor- de schoolgaande jeugd gehouden. De coureur- tjes strijden om de wisselbeker Antoin van de Bunder, welke het afgelopen jaar in het bezit is geweest van Arnold Claes uit IJzendijke. Voor de win naar is er ook een overwin- ningspalm Ronald Dellacrt De IJ- zendijkse nieuweling Ronald Dellaert heeft in het Belgische plaatsje Eke beslag gelegd od de vierde pla-aits, in een nieu welingen koers. Winnaar werd de Belg Eric van Vlierberghe Martin Haers uit Fhilipiiw» werd in deze wedstrijd zes tiende en Adrie Sdha-alje uit Axel 18a. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Aan de zon- dagsschieting op twee wippen, gehouden in het café bij V. de Caluwé, hebben 78 schutters deelgenomen. De uitslagen waren als volgt: Wip 1: hoge vogel P.Roels uit Graauw, eerste zijvogel: A.Delforge uit Graauw, tweede zijvogel: J.Schelfhout uit Zandberg, meeste vogels: mevrouw Hen- se uit Axel. Wip 2: hoge vo gel: J.Picavet uit Zandberg, eerste zijvogel: C.Picavet uit Zandberg, tweede zijvogel: R.Hasselman uit Hulst, meeste kleine vogels: F.Schauwaert uit Hulst. HULST In café Leeraert- Nijs te Hulst werd een prijs- schi-eting gehouden op de lig gende wip, waaraan 48 schut ters deelnamen. Er werd ge schoten op twee wippen. V. de Vos uit Hulst en F. Herrewegh uit Heikant waren tijdens de ze schieting zeer succesvol, want zij slaagden er in naast de hoogvogel nog een of twee zijvogels naar beneden te doen tuimelen. De uitslag luidt wip 1: De hoogvogel, eerste en tweede zijvogel werden geschoten door V. de Vos te Hulst. Wip 2: De hoogvogel en eer ste zijvogel waren voor J. Her. rewegh te Heikant, de tweede zij vogel ging naar J. Freyser te Terhole. Het hoogste aantal kleine vogels, 7 stuks, werd gescho ten door E. Neefs te Hulst. Zaterdag wordt een nieuwe schieting gehouden, deze be gint om drie uur. KAPELLEBRUG In de zaal van Cyr. de Kind vond een schieting plaats op twee liggende wippen, waaraan door tachiti'g schutters werd deelgenomen. De uitslagen waren als volgt: Wip 1: hoge vogel J, van Eetvelde te St.- Pauwels, eerste zijvogel L. Smolenaars te St.-Pauwels, tweede zij vogel, L. Dullaert te St.-Pauwels- Wip 2: hoge vogel J. van Eetvelde te St.-Pauwels, eerste zijvogel L. de Kind te Kemse- ke-Paal, tweede zijvogel G. Dullaert te Kemseke-Tromp. Schietingen Aan de ker- misschieting in café R. Clap- dorp te- Koewacht-België (or ganisatie: schuttersmaatsehap- pij De Salemanders) namen 56 schutters deel. Hoogvogel en eerste zij vogel werden gescho ten door Saman uit Koewacht, de tweede zijvogel was voor V. de Schelper uit Moerbeke- België. De meeste vogels wer den in de wacht gesleept door G. de Smet uit Koewacht- Aan de zondagsschieting in café Clapdorp namen 45 schut ters deel. De hoogvogel was hier voor R. Clapdorp uit Koe wacht, eerste zij vogel voor F. van Goethem, tweede voor Tonny A. David en de meeste kleine vogels (11) voor Henny Saman uit Koewacht. Zondag werd er een schie- ting gehouden in café V. de Kind., waarvan 65 schutters deelnamen. -De hoogvogel werd geschoten door L. van Cruyssen uit Clinge, de beide zijvogels waren voor V. de Schepper uit Moerbeke-België en Raf Baert uit Koewacht- De meeste vogels waren voor J. de Blok uit Heikant. Aan de kermisschieting op maandag in café Clapdorp werd door 66 schutters deelge nomen. De hoogvogel viel in handen van R. Moes uit Steke- ne-België, eerste zijvogel werd geschoten door J. Ferket uit Koewacht en de tweede was voor R. Heijmans uit Stekeine. De meeste vogels werden ge schoten door L. van Goethem uit Heikant (4 stuks). De agenda voor zaterdag te Koewacht: zaterdag schieting bij J. de Guchteneire om drie uur, zondag in café Netty te Koewacht-Zand en bij G. van Bumste om drie uur en maandag weer bij G- van Bumste om drie uur. LAMSWAARDE Aan de binnenschieting op twee wip pen, gehouden in het café bij P.Claessen, hebben 48 schut ters deelgenomen. De uitsla gen waren als volgt: Wip 1: hoge vogel: F.Pieters uit Kloosterzande, eerste zijvogel: P.Claessen uit Lamswaarde, tweede zijvo-gel: G. van Dries- sche uit Lamswaarde. De ex tra hoge vogel was voor G. de Waal uit Lamswaarde en de meeste kleine vogels werden door E.Neve uit Hulst gescho ten. Wip 2: hoge vogel: Th. Pauwels uit Axel, eerste zij vogel: L. Claessen uit 's-Hee- renhoek, tweede zijvogel: J. Asselman uit Hulst, meeste kleine vogels: R.Herwegh uit Lamswaarde. OSSENISSE Aan de socië- teitsschieting, gehouden op twee wippen in het café bij L. Hermans, deden 51 schutters mee. De uitslagen waren als volgt: Wip 1: hoge vogel: J. de Waal uit Groenendijk, eerste zijvogel: J.Verhoeven uit Kloosterzande, tweede zij vo gel: J. de Waal uit Ossenisse. meeste vogels: J. de Waal uit Kloosterzande. Wip 2: hoge vo gel: P. van Gassen uit Osse nisse, eerste zijvogel: J. de Waal uit Kloosterzande, mees te kleine vogels: J.Kint uit Ossenisse en tweede zij vogel: L.Baart uit Kloosterzande. OSSENISSE Aan de za- terdagschieting op drie wip pen, gehouden in het vereni gingsgebouw, hebben 97 schut ters deelgenomen. De uitsla gen waren als volgt: Wip 1: hoge vogel: N.Goossen uit Walsoorden, eerste zijvogel: G.Pauwels uit Kloosterzande, tweede zijvogel: A.Menheere uit Noordstraat. Wip 2: hoge vogel: J.M-aas uit Hengstdijk, eerste zijvogel: E. de Maat uit Ossenisse, tweede zijvogel: N.Goossen uit Walsoorden. Wip 3: hoge vogel: A.Mahu uit Lamswaarde, eerste zijvogel: E. de Kort uit Ossenisse. tweede zijvogel: A.Mahu uit Lamswaarde, meeste kleine vogels: E. Pioavet uit Ossenisse. 's-HEERENHOEK Bij de heer B. Rentmeester gaf de Verenigde Sociëteiten een schieting op de beide liggende wippen. Hieraan namen 60 schutters deel. De uitslag van de eerste wip. Hoofdivogel: J. Rijk van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. 1ste zijvogel P. Traas van Vios uit 's-Heeren- hoek, 2de zijvogel Jac. v. d. Dries van Vios, 1ste bovenka! P. Daalman van ADLM uit Kwadendamme, 2de bovenkal Jozef Bracke van Zuiddorpe, late onderkal J- de Box van Doel naar Hoger uit Wol- phaartsdijk, 2de onderkal C. Voet van Vios uit 's-Heeren hoek, 1ste klep H. v. Stee van Diana uit Yerseke, 2de klep L. de Koeyer van Diana, 3de klep J. de Koeyer allen van Diana uit Yerseke. Meeste kleine vogels: A. A. Martens van Vios uit 's-Heerenhoek. zes vogels. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel J. de Koeyer van Diana, 2de hoofdvogel L. de Koeyer van Diana uit Yer seke, lste zijvogel Jac- v. d. Dries van Vios uit 's-Heeren- hoek, 2de zijvogel, P. Oosting uit Zuiddorpe, 3de zijvogel, J. v. d. Dries-Geus van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek, 4de zijvogel P. Daalman van ADLM uit Kwadendamme, lste kal W. de Vos van Eens gezindheid uit 's-Heerenhoek, 2de kal B. Looy van Victoria uit Kwadendamme, 3de kal L. de Jonge van Concordia uit 's- Heerenhoek, 4de kal F. J. Os- sewaarde van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk. Meeste kleine vogels J- Rijk van Eensgezindheid uit 'i-Heeren- hoek, zes stuks. De vliegende vogelprijzen waren voor lste Jenny Oosting uit Zuiddorpe. 2de Johnny Boonman en derde A. A. Martens beiden van Vios uit 's-Heerenhoek. SINT-JANSTEEN Aan de schieting op twee staande wippen bij café Sport werd door zeventig schutters deel genomen. De uitslagen waren als volgt: Wip 1: eerste hoge vogel J. Hiel te Kloosterzande, tweede hoge vogel A. van Goethem te Zwijndrecht (B.), eerste zijvogel A. Hoogstrate te Axel, tweede zij vogel O Durinck te Kloosterzande, der de zijvogel G. van Goethem te Zwijndrecht (B.), vierde zij vogel J. Claes te Gent (B.) eerste kal W. Boussen te Sint- Jansteen, tweede kal J. Ver- mue te Zuiddorpe, derde kal J. Vlaeminck jr. te Sint-Jan steen, vierde kal A. Merckx jr. te Sint-Jansteen. Wip 2: eerste hoge vogel J van Overmeire te Clinge, tweede hoge vogel C. de Maat te Hulst, eerste zijvogel G. van Goethem te Zwijndrecht (B.), tweede zijvogel A. Tiele- man te Kloosterzande, derde zijvogel J. de Leugenaere te Zwijndrecht (B.), vierde zij vogel A. Friesakker te Zwijn drecht (B.), eerste kal F. van Puyvelde te Kallo (B.), twee de kal J. de Jong te Kapelle- brug, derde kal J- de Bakker te Graauw, vierde kal J. Claes te Gent (B.). TERHOLE Aan de be- jaardensehieting in het café De Kraai in Terhole hebben 53 schutters deelgenomen. De hoge vogel werd geschoten door Mijttenk uit Terneuzen, de eerste zijvogel was voor J. de Maat uit Terhole. De twee de zijvogel ging naar J. Schuddings uit Nieuw-Namen Het grootste aantal kleine vo gels werd bemachtigd door H. van Grembergen uit Koe wacht, met een totaal van vier stuks. Het kwartiertje oponthoud zorgde wel voor enige fillevor- ming aangezien het gistermor gen vrij druk was op de Zee landroute. Maar problemen hebben zich niet voorge daan. In de toekomst wordt de nu opengestelde brug bestemd voor gebruik door het langza me verkeer. De bruggen over het Schelde-Rijnkanaal voor de vierbaansautosnelweg zijn wel gereed, maar de weg zelf zal pas in 1975 gebruiksklaar zijn. De kunstwerken ten behoe ve van de kruising Rijksweg 58-Schelde-Rijnkanaal zijn nu allemaal klaar. De heer Van Koeveringen van Rijkswater staat zei te verwachten, dat omstreeks de jaarwisseling be gonnen zal kunnen worden met de doorsteek van het tra ce dat het noordelijke en zuide lijke gedeelte van het Schel de-Rijnkanaal nu nog geschei den houdt. De werkzaamheden verlopen tot nog toe precies volgens de planning. Met de werkzaamheden werd een be gin gemaakt in 1968. Over an derhalf jaar moet het gehele Schelde-Rijnkanaalproject ge reed zijn. Speltoernooi Op camping „De Vogel" te Kloosterzande zijn de wedstrijden afgesloten van het tweedaags speltoei nooi dat daar gehouden is. Bij het tafelvoetbal gingen de prijzen respectievelijk naar Johan Steijn uit Hengstdijk, Sylvait Debreuk uit Antwer pen en Harry Schelfhout uit Hengstdijk. Bij het topbiljart waren Johan Steijn en Sylvaiit Debreuk eveneens eerste en tweede. De derde plaats was voor Paul Hemelzoet uit Ter neuzen. Bij het tafeltennis ju nioren gingen de prijzen naar Jeanne de Waal uit Graauw, Erik Kind eveneens uit Graauw, Jaoo Neve uit Kloos terzande en Peter Kind uit Kloosterzande. Bij de senioreD won Sylvait Debreuk en ein digden Carlos van Regenmor- tel uit Koewacht en Johan Steijn en Harry Schelfhout uit Hengstdijk als tweede, derde en vierde. KLOOSTERZANDE De beheerder van het bijkantoor Kloosterzande van de Amro- bank de heer R. de Laruelle heeft een bedrag van duizend gulden (ter gelegenheid van de opening van het bankge bouw) overhandigd aan B. en W. van Kloosterzande. Voor dit bedrag is inmiddels al een bestemming gevonden: het zal worden benut om de opknap beurt van het kleedgebouw van de plaatselijke voetbalver eniging te bekostigen. EHBO-oefening De plaat selijke afdeling van de EHBO- Clirage gaat op 4 augustus op zeer levendige wijze voorlich ting geven over eerste hulp. Op een tweetal plaatsen in het dorp, te weten aan de Teer- lingstraat en op het Kerkplein zal een ongeval worden geën sceneerd, waarbij EHBO'ers snel de nodige hulp moeten bieden. De oefeningen begin nen om twee uur. De EHBO hoopt door de demonstraties ook wat nieuwe leden op te doen, voor de cursus die in september weer van start gaat. Hengstdijk Vandaag wor den er op het recreatiegebied De Vogel om 13.00 uur natuur- tochten georganiseerd. Men ka neen 1% uur durende wan deltocht maken rond het na tuurgebied De Putting bij Hengstdijk. Of een fietstocht naar het natuurgebied Helle gat bij Ossenisse meemaken. De tochten vinden plaats on der leiding van deskundigen, die een en ander zullen vertel len over het gebied, waar men doorheen trekt. Iedereen kan meedoen, Deelnemers beneden 10 jaar moeten begeleid wor den door een volwassene. AZfscheid Burgemeester M.K. van Dijke van Axel, die deze maand aar Maassluis ver trekt, neemt op 15 augustus in een bijzondere raadsvergade, ring afscheid van zijn gemeen* te. Zes dagen later, op 21 au- gustus, volgt de installatie van burgemeester Van Dijke in Maassluis. (Van onze correspondent). TERNEUZEN Sedert gis teren, 1 augustus, is ir. M.-l- van der Hoff chef van het arrondissement Terneuzen Mi de rijkswaterstaat en volgt als zodanig ir. F. van Rossum op. die per dezelfde datum de dienst heeft verlaten wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De nieuwe arrondissements- chef, Amsterdammer van ge boorte is sedert 15 januari van dit jaar in Terneuzen werk zaam. Zijn vorige standplaats w-as in het arrondissement Eindhoven, waarvan Oost-Bra bant het beheersgebied uit maakt. Ook in 's-Hertogen- bosch is ir. Van der Hon werkzaam geweest- „Het spreekt vanzelf dat niet alleen wegen, beheers- en be stuurszaken tijdens zijn Bra bantse periode van belang wa ren-, Ook het water heeft daar de aandacht van rijkswater staat. Er waren nogal wat pro blemen op te lossen om De Don-ge door te spelen. Water werken in Brabant betekent heel iets anders dan in Zee land", zo merkte hij hierover op. Op het ogenblik zijn m Zeeuwsch-Vlaanderen twee onderwerpen die de speciale aandacht opeisen, de omleg ging rond Sluis en men is „wat bezig" zoals ir. Van der Hoff uit uitdrukt, „met het Baalhoekkan-aal. „Dat zal ech ter allemaal nog wed een tijd diuren". Voor ir. Van der Hoff >n Brabant was, werkte hij aan duinen en stuwen in Utrecht, in Brabant en aan wegen, en nu, in Zeéuwseh-Vlaanderen aan waterwegen. „Het is een boeiend en afwisselend werk zo vindt hijzelf. „Zeeuwsch-Vlaanderen is 20 heel anders", zegt hij over zijn nieuw woon- en werkge bied- „Het is vlak en het waait hier bijna altijd, maar het heeft toch wel een heel aparte bekoring". DONDERDAG 2 AUGUSTUS T komt, schc m gesubs (Van een onze MIDDELBURG - DEN HAA densschool van de grond I nieren om een dergelijke Of Vlissingen inderdaad een 1974—1975 door het rijk gesu„„ door de minister van Onden maakt. Zoals bekend heeft minister Van Kemenade verklaard dat een tiental scholen in Neder land door hem zal worden aangewezen voor een midden schoolexperiment. In het al gemeen, aldus een woordvoer der van het ministerie, zullen die school worden aangewezen, die zelf een aanvraag om mid denschool te mogen worden, hebben ingediend. In een aan tal gevallen zal de minister echter ook ongevraagde scho len aanwijzen. Het zal dan gaan om onderwijsinstellingen (of scholengemeenschappen), die de bewindsman als experi- menteelseholen geschikt acht,. In Zeeland is de gemeente Vlissingen het verst gevorderd in het denken over de mid denschool een combinatie van lager beroepsonderwijs en voortgezet onderwijs met als voornaamste kenmerk dat de beroepskeuze tot een later stadium dan thans gebruike lijk is, wordt uitgesteld. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18 uur. Aanvankelijk nog hier en daar een bui. Minder warm. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland Voor vrijdag: Aantal uren zon 2 tot 9. Min. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal. Max. temp.: om streeks normaal. Kans op een, droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 pro cent, Voor zaterdag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Max. temp.: omstreeks nor maal. Kans op een droge peri ode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent STRANDVERW ACHTING 9°k vandaag liggen wil nog in warme lucht, maar tus sen Bordeaux en Parijs kwam gistermiddag een onweerssto ring tot ontwikkeling. Deze kan in de loop van de dag via België naar het kustgebied op dringen met een verspreide bui. Ook zonnige periodes, temperatuur 22 tot 24 graden, zeewater 18 graden. Vooruit zichten: afgezien van een en kel buitje blijft de tendens zomers, al draait de zwakke wmd iets meer naar zuidwest, met als gevolg een normale tot gematigde temperatuur. hoogwater 19.04 18.06 17.36 17.04 18.54 Morgen, vrijdag 3 aug. Bergen op Zoom 6.47 en aansweert 5.54 en terneuzen 5.22 en Vlissingen 4.49 en «smeldinge 6.37 en waterstanden J?®? haag, 1 aug. De .„temoogten van woensdag- morgen, meegedeeld door ™Jkswaterstaat: Konstanz 43S 4, Rheinfelden 328 min 9 «raatsburg 350 min 10, Plit- V7o rf 4510 min 10, Maxau Q'? min 13, Ploehingen 13! S"1 Mannheim 422 min 15 Jteinbach 125 min 1, Mains li 5?in *2- Bingen 254 mil «3, Kaub 302 min 16, Tfie. 11 J1'" 6, Koblenz 286 mir "l Keulen 280 min 10, Ruhr- Din 32 min 5' Lobith 1062 lnic 10- Pannerdense Kof Plus i?luL 10h NÜmegen 85: p.-', H, IJsselkop 920 plus 8 IJsse] 432 Plus 8* Dp ter 303 plug Monsin 546Ï Beir Borgharen 3834 min 10 ntJ 1088 min 2' Grave be stoïiu de sluis 506 plus 4. D< W „US over de Zuid-Wil na2S ^art in Weert kan to dietid niet worden be

de Stem | 1973 | | pagina 2