Gemeente Axel krimpt personeelsbezetting in door vacaturestop Ieren leerden met elkaar omgaan Philippine nam afscheid van dokter Hofstee BEHEERDER: KLEUR MAAKT ME NIETS UIT SUMMERS KLAGEN OVER DISCRIMINATIE OP ZEEUWSE CAMPING GEVOLG VAN BEZUINIGING Sport voor jeugd in Goes Spookzender weer actief EIND AU( Zware schade bij kettingbotsing Brandje bij Nimeta te Vlissingen stad streek Zinkend schip Terneuzen 's-Heerenhoek Koewacht Lamswaarde Vrouw gewond bij oversteken Geld nodig voor brandkranen Hulst HULST HET ADRES Vervuiling van Grote Genie groot probleem voor natuur reservaat Kieldreeht TELEVISIE OPNAMEN IN GOES Raad bespreekt restauratie de Korenhalm Middelburgs meisje gewond bij aanrijding Hotel International PROGRAMMA r Warm WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1 WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1973 j 1hhhhhmhhhhi (Van een onzer verslaggevers) AXEL Wethouder D. Oggel heeft gisteravond tijdens de Axelse raadsvergadering als plaatsvervangend raadsvoorzitter de raad meegedeeld dat het feit dat de gemeente Axel voor anderhalf miljoen gulden moet bezuinigen ook tot gevolg heeft dat de personeels bezetting van de gemeente wat zal moeten worden ingekrompen. Dit zal dan volgens de heer Oggel niet gebeuren door mensen te ontslaan maar door voorlopig niet meer te voorzien in vacatures. AXEL Burgemees ter M.K. van Dijke, die in verband met zijn be noeming als burgemees ter van Maassluis op IS augustus afscheid neemt van Axel was gistera vond niet aanwezig tij dens de raadsvergade ring waarop de raad - met de rug tegen de muur- moest besluiten om voor anderhalf mil joen gulden te bezuini gen en daartoe een aan tal projecten van de be groting af te halen. Het aanstaande vertrek van burgemeester Van Dijke in combinatie met de precaire financiële posi tie van de gemeente ont lokte raadslid P. Apers de opmerking dat het zou kunnen lijken op een kapitein, die een zinkend schip verlaat. Deze opmerking werd overigens door wethou der D. Oggel even latei- bestreden. Wethouder Oggel gaat na het ver trek van burgemeester Van Dijke als loco-bur gemeester fungeren. Hij vroeg de steun van de raadsleden om de waar schijnlijk moeilijke inte rimperiode zo goed mo gelijk door te komen. (Van een onzer verslaggevers) GOES „Wij gaan met een concreet actieprogramma voor geïntegreerd onderwijs terug naar Noord-Ierland". Patrick McKee vertelde ons dat dit het resultaat was van het ver blijf van 20 Noordierse jeugd leiders 14 dagen lang in het vormingscentrum de Horst te Driebergen- De 20 jeugdleiders waren tegelijk met de Noordierse kinderen naar Nederland ge komen. Zoals gebruikelijk bij het comité Nederland helpt Noord-Ierland bestond de groep uit protestanten en ka tholieken. Terwijl de kinderen vanaf Zestienhoven naar Ka- oelle vertrokken, gingen de 18- en 19-jarige jeugdleiders raar Driebergen voor een spe ciale cursus. „Wanneer de Noordierse si tuatie van geweld en intimida tie wegvalt, blijken Noordier- ?e protestanten en katholieken tlkaar te kunnen vinden", is le Dtriebergse ervaring van 'atrick McKee, scheikundele- -aar van beroep en sociaal verker in zijn vrije tijd in het rlaatsje Armagh. De eerste lagen van het verblijf van de 20 jeugdleiders in Driebergen gaven een overreactie te zien op de vrijheid van doen en aten die men hier had. ,,'s Avonds uitgaan is voor ons een ongekende weelde", aldus Patrick McKee. Binnen de groep bleek een rnwil te bestaan om over de noeilijkheden van thuis te xraten. „Dat onderwerp zou de ias gevonden vriendschap tus- en de leden van de groep wel ens teniet kunnen doen", was /olgens Patrick McKee de al- emene vrees. Pas tijdens de weede week waagde de groep xugdleiders zich aan de be preking van het probleem -Toord-Ierland. Dat gebeurde via een zogeheten „utopia- ;pel". De groep speelde hoe een ideale samenleving eruit ».ou moeten zien en daarna ling men dat vergelijken met ie Noordierse situatie. Lang zaam maar zeker ontstond een concreet actieprogramma, be staande uit twee punten: de groep zal zich gaan inspannen dat er in Armagh scholen ko men waar protestantse en ka tholieke kinderen gemengd worden- Ten tweede gaat men in dezelfde plaats met behulp van de scholieren en de ou ders een actie starten om de wederzijdse intimidatie een halt toe te roepen. „We hopen dat hierdoor de uitvoering van het werk niet in gev-aar komt. We zijn bezig met een vernieuwing van het machinepark waardoor we een behoorlijke werkbesparimg tot stand brengen zodat we in de toekomst met minder perso neel toch hetzelfde werk kun nen doen," aldus de heer Og gel. Hij merkte ook op dat Axel als gemeente met onge veer 12.000 inwoners een per soneelsbestand heeft dat boven het gemiddelde ligt. Voor raadslid P. Apea-s was dit aan leiding om te wijzen op de uitspraak van wethouder J. Dieleman in november van het vorige jaar dat het aantal per soneelsleden van Axel onder het landelijke gemiddelde zo-u liggen. Wethouder Oggel ant woordde hierop dat de heer Dieleman toen is uitgegaan van een andere norm. De heer Dieleman merkte zelf nog op dat de gemeente Axel eigen lijk geen man te veel heeft, Volgens het gemiddelde kan Axel mogelijk wel te veel mensen in dienst hebben, maar ook de structuur van de gemeente is bepalend voor het aantal mensen dat een ge meente nodig heeft. Noodgedwongen en met pijn in 't hart ging de raad ak koord met het afvoeren van een aantal projecten van de begroting waardoor de begro ting weer sluitend is gemaakt. Raadslid Apers zei het te be treuren dat de gemeente nu op last van de rijksaccountant ge dwongen is een financieel sa neringsplan uit te voeren ter wijl zijn fractie daar al eerder op aan heeft gedi-ongen. „Wat wij niet voor elkaar hebben gekregen blijkt nu door het ingrijpen van de rijksaccoun tant wel mogelijk te zijn." vond de heer Apers. De heer Apers vond overi gens ook dat de raad geen uitgebreid verslag heeft ge kregen van het gesprek dat b. en w. met de rijksaccountant hebben gevoerd. Hij sprak zijn twijfel uit over de vraag of Axel voldoende extra geld zal krijgen om goed bestuur- Bijen Gistervoormiddag kreeg de politie bericht, dat aan de achterzijde van het pand Wilgenplantsoen 11 in Terneuzen een bijenzwerm te gen de muur zat. Imker Diele man heeft de zwerm gistera vond weggehaald. Bridge De uitslag van de gehouden bridge-wedstrij d in de zomeravond-competitie, ge organiseerd door „Luctor" te Terneuzen luidt: 1 mevr. V. d. Dries-hr. A. Biesibroek 87 pun ten; 2 hr. en mevr. Van Fraas- sen, 87 punten; 3 dames Bak ker-Den Hamer 79 punten; 4 mevr. Biesbroeck-hr, Bies bx-oek jr. 74 punten; 5 dames Van de Zande-Meulenberg 67 punten; dames Kindt-Jurriëns 67 punten; 7 hr. en mevr. Hamelink 65 punten; 8 hr. en mevr. V. d. Wouw 64 punten; 9 dames V- d. Linden-De Smidt 59 punten. Het gemid delde bedroeg 72 punten. Kermis 's-Heerenhoek beleefde zijn laatste kermis dag voor dit jaar. Vanaf de opening op zaterdagmiddag hadden de exploitanten van de Bouwco rotor, de zweefmolen, diverse grijpkranen, een bull- dozer-schijvenspel, een rups haan, een schiettent, de kin- derdraaimoien en vooral de autoscooter, in het bijzonder van de jeugdige kermisvier- dex-s, een grote belangstelling. De houders van de diverse kermisattracties vonden dat zij goed gedraaid hadden. De plaatselijke caféhouders zorg den dat de kermisvierders in de gelegenheid werden gesteld in hun zaak een dansje te maken. Kaartwedstrijden De r.k. bejaardenbonden uit Koewacht en Axel gaan donderdag 2 au gustus in Het Gezellehuis te Axel .gezamenlijk een serie kaartwedstrijden houden. Het treffen in Axel zal later in Koewacht worden herhaald. De aanvang van de kaartwed strijden is twee uur. Collecte De collecte, ge houden ten bate van doofstom- 'men en blinden, bracht op een bedrag van ƒ154. baar te blijven. Tevens deelde hij mee dat de aan de extra uitkering uit het gemeente fonds vex-bonden bevoogding van het rijk hem zwaar op de maag ligt. „Wat heeft de raad dan ails bestuursoi'gaan te be tekenen?" vroeg hij zich af. Hij voegde er nog aan toe- :„Axel is in een onverkwikke lijke situatie terecht geko men." Het terugdx'aaien van de klok vond de heer Apex-s ove rigens alleen maar aanvaard baar als het aanbrengen van verlichting in Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag wel op de begroting zou bhjven staan. ..Het moet mogelijk zijn hier voor investeringsmiddelen te vinden," aldus de heer Apers. die van mening was dat de kleine kernen nu niet de dupe moeten worden. Wethouder Oggel deelde echter mee dat voor het aanbrengen van deze verlichting dit jaar weinig kans meer is. Hij zei toe dat dit project prioriteit zal krij gen als de gemeentebegroting voor 1974 aan de orde komt. Getreurd werd ook over het feit dat het zwembadplan nu van de begroting ia afgevoerd. Wethouder Oggel deelde mee dat het plan blijft liggen en wordt uitgevoerd zodra er in de toekomst hiervoor moge lijkheden ontstaan. Overigens maakte de heer Oggel de raad duidelijk dat ook in het ko mende jaar Axel in financiee opzicht de buikriem zal moe ten blijven aanhalen. „We zul len de begroting sluitend moe ten maken met het geld da we dam krijgen," zei -hij. fVan onze correspondent) SAS VAN GENT Gister middag om kwart voor twee stonden drie auto's stil aan de kruising Stationsstraat-Rijks weg te Sas van Gent. Een vierde auto, bestuurd door de Belgische mevrouw D. van H. uit Bassevelde, kwam in de zelfde richting gereden. Toen zij achter de derde auto wilde Stoppen trapte zij op het gas pedaal in plaats van op de rem, waai-na de auto's op elkaar botsten. De schade aan de vier auto's was zeer aanzienlijk. De auto van A. uit Sa-s van Gent. die bij dit ongeluk betrokken was. was total-loss. Er waren geen persoonlijke ongeluk ken (Van onze corresDondent) PHILIPPINE Gisterna middag om vijf uur is me vrouw H.B. uit Philippine in de Zandstraat gewond geraakt bij een verkeersongeluk. Zij stak op de fiets vanuit een zijstraat de provinciale weg plotseling over en ver leende geen voorrang aan de autobestuurder Ph. van A uit Sas van Gemt, die ondanks zeer krachtig' remmen niet kon voorkomen dat hij de fiets aan de achterzijde raakte. Hier door kwam mevrouw H. t.e vallen en liep daarbij een flin ke hoofdwonde op. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteren is in de sporthal te Goes de eerste sportdag geweest in de serie van vier in het kader van het jeugdvakantiewerk te Goes. Negentig kinderen hebben zich 's morgens van tien uur tot half een vei'maakt met al lerlei spelen die in het teken stonden van de korfbalsport. In samenwerking met Olympia uit Wilhelmi-nadorp was een circuit uitgezet. Er werd on dermeer ook een skippyrace gehouden. Goed in de smaak viel bij de kinderen het springluchtkussen, dat be schikbaar werd gesteld door De Schelde. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND „U zult met ons van mening zijn dat het risico van weigeren van brandkranen moet worden vermeden", schrijven burge meester en wethouders aan de raad van Borsele. Om dat ri sico te vermijden vraagt het college de raad f 11.020,-. De Watermaatsdhappij Zee land heeft namelijk een inven tarisatie gemaakt van alle brandkranen in de gemeente Borssele en daarbij opgeno men het te verrichten groot onderhoud aan die brandkra nen. Dat groot onderhoud be staat voornamelijk uit het ver nieuwen van kapotte straat- potten, brandkraandekseis en het omhoog halen van brand kranen die door bestratings werkzaamheden te diep zijn komen te liggen- Om een goe de brandbestrijding te waar borgen, moeten deze onder houdswerkzaamheden zo snel mogelijk worden uitgevoerd volgens het college. Daarmee is het eerder genoemde bedrag gemoeid. Benoeming De heer J.C. Loof, die maandag 6 augustus afscheid neemt van de Hulster Amro-bank, zal in zijn fxxnctie van directeur worden opge volgd door de heer C.W. War- menhoven. Beide heren heb ben vanaf 1 febx'uari gezamen lijk het directeurschap uitge oefend. De heer Warmenhoven was voorheen werkzaam op de bank in het Bx-abantse Don gen. (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK (Van onze correspondent) KIELDRECHT „Nee, die vervuiling van de Grote Geule is echt geen probleem van vandaag of gisteren. Het is hier iedere keer raak: om de drie maanden een ramp voor de vogels en de vissen. Voor ons is het een groot pro bleem'". Trieste woorden uit de mond yan conservator Locke- feer van het Kieldrechtse na- tuurresexwaat Grote Geule bij Nieuw-Namen. Begin deze week bleken grote hoeveelhe den afgewerkte olie via de Saeftinghebeek in het opper vlaktewater van het reservaat te zijn terecht gekomen. Hoewel die olievervuiling een op zichzelf staaxxd geval is, is het met de zuiverheid van de Grote Geule ook over het algemeen maar treurig ge steld. „Heel Kieldreeht en Nieuw-Namen lozen erin. Er zijn helemaal geen bezinkings- mogelijkheden meer. Die lo- zixigspunten moeten nu spoe dig uitgebaggerd worden", al dus conservator Lockefeer. Met het bestuur van de Wa- sepoldex-s voert hij momenteel besprekingen om tot een beet je betere afspraken te komen. Daarnaast wil hij ook met verscheidene andere instanties nog in onderhandeling. Dit vooral met het oog op de uit breiding van liet natuurreser vaat. De heer Lockefeer: „We moeten ons zo sterk maken dat we straks op kunnen tre den tegen vei-vuiling, tegen onteigening, tegen openbare li chamen die willen verkavelen, tegen mogelijke industriële lo zingen". De oppervlakte van het na tuurreservaat zal in de toe komst, dus met de bedoelde uitbreiding erbij, ruim veertig hectare gaan bedragen. Het natuurreservaat heeft momen teel alleen aan water al een oppervlakte van 22 ha. Fanfare Het meisjes- en tamboerkorps van de fanfare Leopold- en Albertisten gaat zondag 5 augustus deelnemen aan het nationaal huldebetoon aan de Ijzer te Nieuwpoort waar dan koning Albert en de gevallenen van de Tweede We reldoorlog zullen worden her dacht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteren is de NCRV-televisie in Goes be gonnen met televisieopnamen voor het kinderprogramma „Orioma" De opnamen te Goes zullen duren tot donderdag. Het onderwerp van de opna men is, dat een achttal kinde ren een bezoek brengen aan Goes en daar allerlei evene menten en bezienswaardighe den bezoeken. Dat wordt dan op film vastgelegd. Naar de persdienst van de NCRV mee deelde zal het programma hal verwege volgende week uitge zonden worden. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Als de gemeenteraad ermee instemt neemt de gemeente Borsele 25 procent vain de subsidabele kosten voor haar rekerxing voor de restauratie van de stelling van de molen „De Ko renhalm" van molenaar P. Snoep te 's-Gravenpolder. De totale kosten van de res- taxiratie zijn geraamd op i 19.000. In juni van dit jaar is bekend geworden dat het rijk een subsidie heeft toegekend van 40 procent tot een maxi mum van f 7600. Voor de sub sidie welke de gemeente ver leent, kan een beroep gedaan worden op het gemeente fonds. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op het terrein van Nimeta N.V. aan de Tweede Binnen haven te Vlissingen, ontstond gistermiddag brand aan boord van een op de wal staand scheepje. Personeel van Nimeta, een bedrijf dat zich o.a. toelegt op het slopen van vaartuigen en staalconstructies, was met snijbranders bezig om het ach terschip van het bootje te slo pen. Daarbij ontstond een brandje, dat een grote rook wolk veroorzaakte. De Vlis- singse brandweer wist het vuxxr in korte tijd te blus sen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De 17-jari ge Yvonne v. O. uit Middel burg is gistermiddag, toen zij met haar bromfiets door de Kanaalstraat in Oost-Souburg reed, aangereden door een au to, die bestuurd werd door een inwoonster uit Souburg. De bewuste auto reed uit stilstand weg en schepte het Middelburgse meisje, dat hier bij een hersenschudding op liep. Het meisje is per ambu lance naar huis vervoerd. De automobiliste is danig over stuur door de Vlissingse poli tie naar huis gebracht. (ADVERTENTIE) HULST', TEL. 01140 - 3453» KOFFIETAFELS v.a. 5.95 voor BRUILOFTEN MENU'S v.a. 12,50 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG D( spookzender, die op de irt. quentie, waarop in Nederlauj de meeste verbindingsdiensten van de rijkspolitie werken, een storende invloed uitoefent, was gisteren - na een tijdellj. ke afwezigheid van enkele da. gen - weer actief. Zoals gebruikelijk spuide de spookzender in de Engelse taal allerlei codeboodschappen, be staande uit cijfers en letters. De bemanning van de een. trale verbindingsposten van de rijkspolitie worden - zolanj zij zelf niet in de lucht zijn hevig door de spookzender geïrriteerd. Er is gisterochtend opnieuw een klarixt naar de centrale radio-storingsdienst van PTT gestuxrrd. Daar ii men er. ondanks herhaald» peilingen, nog steeds niet in geslaagd de spookzender cd t» sporen. „Gelukkig was de zender tijdens het weekend niet ac tief", zegt men op het groepv bureau van de rijkspolitie te Middelburg. „We hebben in het weekend al genoeg te stel len met ons eigen radiover keer om er ook die spookzen der nog bij te kunnen heb ben". Cult '73- is ld (Van een onz MIDDELBURG Op et jn het Zeeuwse culturele le Meerkamp van Emden en z(j het bureau van de Stick tevens secretariaat van de Op dit moment, dat iedereer meer aan zon en strand dat ian schouwburgbezoek denkt zegt Meerkamp van Emden te „reden- „Ons winterprogram 1 is rónd". De „Uit-krant" waarin ditmaal voor het eers: ook het hele jaarprogramma van de ZVU is opgenomen, is bij de drukker en komt einc augustus onder de mensen. De toneelgezelschappen kunner komen, het publiek vindt zijx met subsidie-bladgoud bedekte stoelen klaar staan. Kortom het theaterseizoen 19731974 kan, wat de SCZ betreft, be ginnen. Wij noemden het bureai van de SCZ-ZVU hierbover een druk kruispunt in het cul turele leven-net. Misschier kan men beter van een ver- keerplein spreken. Allerlei we-1 gen monden bij de SCZ uit: publiek, plaatselijke werk ■roepen, de subsidiërende overheden, de toneelgezel schappen en de schouwburgdx- recties. Op het knooppunt van alle niet altijd parallel lopende belangen, staat het SCZ-bu- reau als een superregelaar van het culturele verkeer, dat in Zeeland als unicum onder de Nederlandse provincies regionaal wordt geordend. „In december van het vorig jaar zijn wij al begonnen aan de samenstelling van het wmi (Van onze correspondent) PHILIPPINE „Heel Phi lippine was gisteravond aan wezig op de afscheidsreceptie van dokter H. Hofstee uit Hoek, die gedurende 32 jaar zijn praktijk ook in het Mos seldorp heeft uitgeoefend. Toen om zeven uur de heer A.P. van Ooteghem, voorzitter van de Dorpsraad dokter Hof stee het .afscheidsgeschenk van de gehele bevolking, een zeer fraaie rxxststoel met tafel, wijn en sigaren kwam aanbieden, was er in hotel-restaurant „De Zwaan" geen plaats meer on bezet. De heer van Ooteghem dankte dokter Hofstee voor al les wat hij voor zijn patiënten en voor de bejaarden heeft gedaan en wenste hem nog vele goede jaren toe. Mevrouw Hofstee kreeg een zeer fraai bloemstuk aangeboden. De bewoners van Philippine konden tijdens deze afscheids receptie kennis maken met de opvolger van dokter Hofstee, dokter M. Joingsma, die door de heer Van Ootghem werd toegewenst dat hij de voetspo ren van dokter Hofstee zal volgen. WAWSS \"-v' ■•nww—3S3SS&&ISS saggMMSSOHjHe V.l.n.r. do nieuwe dokter, mevrouw Hofstee en de scheidende arts, de heer Hofstee. Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag opgesteld dooi het KNMI op dinsdag om IS uur: Warm en vrij zonnig, la ter plaatselijk regen of on weer. Weersvooruitzichten iq cijfers gemiddeld over Neder land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 5 of meer. Min temp.: 0 tot 4 graden boven normaal. Max- temp.: 2 tot 7 graden boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor vrijdag: aantal urer zon: 29. Min. temp,: van 1 tot 5 graden boven normaal Max. temp.: van 1 tot 6 gra den boven normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent- Kans op een geheel droog etmaal procent. STRANDWEER Het. hogedrukcentrum heeft! zich nu naar het vasteland van West-Europa verplaatst. Dit geeft zomers weer met een wakke wind tussen oost en; zuid. Vandaag zonnig bij 20 a (1 graden, zeewater 17 gra^ den. Vooruitzichten: na een lange periode met te lage tempera- tuien begint augustus met Hoopgevend zomerweer. hoogwater Morgen, donderdag 2 aug. ifrgen op Zoom 6.10 en 18.27 hansweert 5.21 en 17.36 terneuzen 4.46 en 17.01 Vlissingen 4.11 en 16.28, Wemeldinge 6.00 en 18.17 (Van een onzer verslaggevers) NIEUWVLIET Twee Su rinaamse gezinnen namelijk de familie Brouwn uit Spijkernisse en de familie Kaliar uit Schie dam zijn van mening dat ze onlangs vanwege hun huidskleur de camping De Pannenschuur in Nieuwvliet hebben moeten verlaten. In een brief aan de redactie van De Stem schrijven beide gezinnen dat ze van de cam ping weggestuurd zijn nadat ze een eerste waarschuwing van d-e kampleiding hadden gekregen voor te luid praten in de avonduren. De beide ge zinnen zijn van mening dat niet echter het praten maar wel hun huidskleur doorslag gevend was om weggestuurd te worden. In hun brief noe men ze hiervoor de volgende feiten: „1. Ons gesprek was niet luid, er lag een kind met hoge koorts in de tent. 2. De aanmerking werd ano niem gemaakt en op onze vraag: Van welke tent bent u, werd er geantwoox-d: Dat gaat je niets aan. Pas na afloop van het gesprek (zie punt 3) werd ons meegedeeld dat de betref fende heer van de kampwacht was. 3. De eigenaar van De Pan nenschuur stelde zelf, bij onze opmerking dat in een andere tent veel meer lawaai werd gemaakt, dat deze mensen al herhaaldelijk waren gewaar schuwd. Ons werd bij de eer ste z.g-n. waarschuwing ge zegd: morgen voor 10 uur moet u onder toezicht van de politie de tent afbreken. De desbetreffende buren stonden er na de herhaalde waarschu wingen echter nog. Aangezien er in de twee da gen van ons verblijf op de camping helemaal niets is voorgevallen en de „waarschu wing" om 23.05 uur en de daarop volgende bedreiging ons eerste contact met de kampleiding was, kunnen wij voor deze manier van hande len slechts één oorzaak vin den: discriminatie." Tot zover de brief van de twee Suri naamse gezinnen. Naar aanleiding van deze brief liet de heer J. van de Velde van De Pannenschuur weten zich helemaal niet met rassendiscriminatie bezig te houden. „Wat voor mensen het ook zijn, de huidskleur maakt voor mij niets uit- Iedereen moet zich aan de kampregels houden. Zelfs al zou hier een president zijn die zich daaraan niet houdt, dan gaat hij eruit," aldus de heer Van de Velde. „Ik vraag altijd tweemaal aan mensen, die te luiddruch- tig zijn, om wat zachter te praten. Stoort men zich daar dan nog niet aan, dan is de maat vol en vraag ik ze te vertrekken. Sommige mensen praten veel te hard 's avonds. Dat kan gebeuren en als het voor de eerste keer is nemen we dat niemand kwalijk. Maar als ze voor de eerste keer zijn gewaarschuwd dan moeten ze het wel weten. Als ze na de tweede keer nog niet luisteren dan wordt hen verzocht weg te gaan. Het is niet zo dat hier op alle slakken zout wordt ge legd. Wel lettenwe er streng op dat de kampregels worden nageleefd. Hieraan hebben we ook onze goede naam te dan ken. Het is een familiecam ping, waar mensen, die van rust houden een leuke vakan tie hebben- Ook de twee ge zinnen, die we hebben moeten wegsturen zijn tweemaal ge waarschuwd. Daarna hebben we hen gevraagd de andere ochtend op kantoor te komen, maar ze zijn niet verschenen. Toen we ze lieten halen be gonnen ze meteen te piraten over discriminatie. Als ze daar over beginnen dian is er wat mij betreft geen gesprek me® mogelijk. Als de heren hadden geweten hoeveel kleurlingen op de camping zijn geweest en er nog zitten, dan hadden zich waarschijnlijk wel ge schaamd om het woord discri minatie te gebruiken. Nog maals: het gaat niet om de huidskleur maar om het nale ven van de regels. Als daar niet op gelet wordt, dan wordt het een grote bende. Iedereen mag bij ons komen kamper®1 en we willen het graag ieder een naar de zin maken. Overi gens zijn die twee gezinnen niet de eerste die moesten vertrekken. Het zijn wel d« eerste kleurlingen," aldus de reactie van de heer Van de Velde. j- waterhoogten van dins-l I p-?,mor§en, meegedeeld door I aijkswatei-staat: f f„u0nstanz 439 min 3, Rhein-I 1 -ifii n min 9, Straatsburg min 5, Plittersdorf 52C p,ln 6, Maxau 592 min 11[ (koningen 143 min 5, Mann-1 xtn 437 min 18> steintoacli P,b °nv Mainz 387 min 13] rfSen 266 min 12, Kaub 3iq ™«x 15, Trier 243 min 2, Ko n™z 298 min 3, Keulen 29( f1*? 4, Ruhrort 437 plus 7 ïth 1052 plug 14, panner- nS?6 K°P 1916 plus 14, Nij 919 i 842 Pi"® H IJsselkoj nfiPjMs 19, Eefde IJssel 42' Deventer 296 plus 6 ren 9a^^5468 plus 18' BorSha min r min 4- Beleid 1091 50-, ^7 Grave beneden de sluii

de Stem | 1973 | | pagina 2