k RONNY VAN POUGKE ïk geloof dat 11 ik het best zal redden" Onzekerheid rond FC Amsterdam Petrosjan verslaat Planinc DE WAAL OOK IN DE STERKSTE Wielemieuws Bacteriën gaan nooit met vakantie Drama Zandvoort GOOSSENS MANAGER Poley en zoon winnen vlucht uit Barcelona ering van kaanse ïgsbalans kwartaal URBAIN BRAEMS: „ONBEGRIJPELIJK DAT HIJ NIET EERDER IS ONTDEKT" ENORM ZWAAR TROTS ill If uLü.rit Westdorp start ook in Dronten Maar u wel. Neem daarom desinfekterende Unicura zeep mee. Opgewassen tegen alle binnen-en buitenlandse bacteriën. 10 DINSDAG 31 JULI 1973 Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii),,,, Ieren van vandaag s Ouders en groot- 5 eren; de kinderen E ïet begrip gehoor- 5 hoorzaamheid van 5 I dit verlangen noo S ers zelf op bittere Jien op te volgen atastrofen en mis. s \inder onderdanig- E 1 meer tegenspraak E fden kunnen ver- s hn jokken, koppen 1 schoolpedagoog en Het is uitgegeven E oerpen en Utrecht E opvoeders onder E nig, maar voor dat E uk informatie over E de oorzaken die E kinderen, waar- E Iken krijgen. Want E Ujn kind nog nooit E Jcmdig is geweest? S nuttig om te ont- E zit. Je kunt er je E kaan toe: vooral de E Den. Of is het soms op te groeien in E hheid in plaats van E |nst Ell hartstochte- E den" niet op zich- E trband: ,,Men kan E Y-op zichzelf, maar E tiale gerechtigheid. E tren naast zin voor E Itigheid bijbrengen, E |en. Immers zonder E worden gehoor- E har al te gemakke- E |tngen die de mens E Jigen en idologieën. s Jacht het zeer goed de mens in. E de mens misbrui- E üwde deugden ver- E schrijver. E vel meent met zijn E Uzen en te herlezen. E HANS LUTZ. liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiïi J.D.A., eveneens uit toen hij in ge- Ikte met de 21-jarige 1 van een kleindochter vrouw Wiegers, de Hakse. Deze was luccesvol dan de 75- puw en rolde al veoh- de indringer de trap ha deze via de voor penen nam. De politie even later aanliou- |w Wiegers was de op het spoor geko- zij even bij haar de benedenwoning ilotseling boven zich tl hoorde. e redactie buitenland) STORK De positie merikaanse betalings in het tweede kwar- dit jaar verbeterd, n de drie methoden Kenen ook wordt toe staat in het jongste van World Financial een uitgave van Mor- ranty Trust Company, van de „officiële af in" is in het tweede een overschot van een miljard dollar zo becijfert Morgan onvolledige gegevens f een correctie op het e te passen. i het eerste kwartaal- zijn sinds dat van e kwartaal van 1969. te kwartaal van dit ;rde een tekort van rd dollar op. :is van de „netto li- ontstond volgens in het tweede kwar- tekort van een half liljard dollar. Het zou kleinste tekort at van het vierde van 1970 zijn. Het vartaai van dit jaar en nadelig saldo van 1 dollar op. „basisbalans" van de nse buitenlandse be is in het tweede volgens de bereke- in Morgan een tekort miljard dollar ont- geleken met een na- o van 1,2 miljard in kwartaal. (Van onze sportredactie) IJZENDIJKE. Zaterdagmiddag om vier uur heeft Ronny van Poucke uit IJzen dijke de eerste stap gezet op weg naar een glanzende voetbalcarrière. Door het plaat sen van zijn handtekening onder het contract van het Belgische Anderlecht, staat de 16-jarige linksbuiten vanaf 8 augustus onder contract bij de Belgische topclub, waar al verschillende Nederlandse topspelers furore hebben gemaakt. Vorige week woensdag kreeg Ronny van Poucke een speciale training van Anderleeht-oefenmeester Urbain Braems, gevolgd door een oefenwedstrijd. Reeds na vijf minuten spelen had Braems het gezien. Braems: „Onbegrijpelijk, dat dit natuurtalent nog niet eerder is ontdekt in i Nederland. Ronny van Poucke begon al 0p 9-jarige leeftijd actief te voetballen. Eerst bij de pupil len van IJzeradijke en daarna bij de B-junioren. Maar Ronny tod klasse. Al op 15-jarige leeftijd werd bij geselecteerd voor het eerste team van IJ- zendijke, dat werd getraind loor Gust Voet. de huidige trainer van HW'24. Ronny van Poucke: „Ik heb van de heer Voet veel geleerd. In mijn eerste seizoen in het hoofdelftal van IJzendijke maakte ik al elf doelpunten. Dus het ging meteen lekker". Zijn talent bleef niet onopge merkt. Hij was steeds een vaste keus voor het Zeeuwsch- I Vlaamse jeugdelftai, terwijl I hij ook uitkomt in het Zeewse vertegenwoordigende team en het gecombineerde Zeeuws- Westbrabamtse jeugdelftai. In dat laatste team wenst Van Poucke echter niet meer te spelen. Van Poucke: „We wer den als Zeeuwse spelers vaak benadeeld. Die Westbrabantse jongens dachten dat alleen zij konden voetballen. Daardoor werden wij vrijwel niet in het spel betrokken. Nee, de lol om nog langer voor dat team uit te komen is er bij mij al helemaal af. Ik blijf liever bij de Zeeuwse jeugd spelen. Daar gaan we als broers met elkaar om. Wat mede op het (onto kan worden geschreven door de Zeeuwse scout, de heer Haak". Enkele weken geleden kwam dan voor Van Poucke plotseling het contact met An derlecht. Er was op dat mo ment een sportavond in het Belgische Watervliet. Ronny ran Pouoke was daar ook aan wezig, toen werd bekend ge maakt dat Watervliet een oe fenwedstrijd zou spelen tegen het B-elftal van Anderlecht. Een van de bestuursleden van Watervliet vroeg toen of An- derlecht-trainer Braems er geen bezwaar had tegen het feit dat Watervliet ook met enkele gastspelers zou aantre den. Hij doelde hiermee met name op Ronny van Poucke, en wees Braems op de kwali teiten van de jeugdige IJzen- dijke-speler. Braems bleek geen enkel bezwaar te hebben en toonde 'zich zeer belangstel lend voor de kwaliteit van Van Poucke. Braems besloot samen met Anderlech't-soout Dusardeijn de wedstrijd Hoofdplaat-lJ- zendijke te bezoeken, hetgeen gebeurde- Na afloop van dit duel, dat met 21 door IJzen dijke werd gewonnen kreeg Ronny van Pouoke een uitno diging om een proefwedstrijd te komen spelen. Ronny van Poucke: „Dat ge beurde woensdag. Ik moest eerst een half uur lang met de bal over het veld dwalen zon der stil te staan. Toen kreeg ik een enorm zware training, en daarna wat voetballen met de Anderlecht-spelers". Hierna kreeg Van Poucke te horen dat vrijdag een nieuwe test zou volgen. Die training werd bijgewoond door zes Ander- lecht-bestuursleden onder wie voorzitter Constant Vanden- stock. Eerst opnieuw een half uur met de bal dwalen zonder stil te staan, waarna hij een oe fenduel moest spelen met het B-elftal van Anderlecht. Tij dens deze oefenipartij onder brak trainer Braems het SDel. Hij liep het veld op en vroeg aan Ronny van Poucke of die nu eigenlijk links of rechts speelde. „Ik kan zowel links als rechts goed uit de voeten", antwoordde Van Poucke dood- nuchter. Vader Van Poucke, die ook bij die oefenwedstrijd aanwezig was: „Na afloop kwam Braems naar me toe, en hij zei me het onbegrijpelijk te vinden dait Van Poucke nog niet eerder ontdekt was door Nederlandse scouts. Braems vertelde dat hij Ronny graag onder contract wilde hebben bij Anderlecht. Dat werd be vestigd door de zes bestuursle den". Andierlecht heeft meteen korte metten gemaakt- Zater dag al werd het contract on dertekend. Vader Lucien van Poucke: „Ik heb altijd al ge dacht dat Ronny een goede voetballer zou worden. Maai de laatste tijd ging ik toch twijfelen. Dat was nadat Ron ny in het sportcentrum van de KNVB te Zeist bij een test van 110 voetballers tot de bes ten behoorde. Daarna hebben we echter niets meer ge hoord". (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Twee we ten voor de start van de com petitie is het zeer de vraag of 'C Amsterdam wel zal deel- Jemen. Dé Stoop, de aftreden- te voorzitter, heeft verklaard ®Jt hij een deel van zijn geld, °a' hij in de loop der jaren in te arme Amsterdamse club Mmpte, zal opeisen. Stoop: „Dat is een normale öafc.Ik ga onvrijwillig weg. Dan is het zeer correct dat ik "njn geld opeis". Dit impli ceert dat FC Amsterdam in We financiële moeilijkheden komt. Doelman en aanvoerder Jan Jongbloed zei gisteravond: »Als Stoop wegvalt vallen de nnanciën ook weg. Dat bete tent dat er straks geen geld ®eer is om onze salarissen uit ■- i I te betalen. Dat is te gek na tuurlijk. Voor niets gaan we niet voetballen. Voor de com petitie begint moet ik een verklaring hebben waarin zwart op wit staat dat ik het gehele seizoen het geld waar ik contractueel recht op heb ook inderdaad uitbetaald zal krijgen. Krijg ik dat briefje niet, dan doe ik geen enkele trap meer tegen de bal. Zo denken de andere spelers er ook over". De toekomst ziet er somber uit voor de FC Am sterdam. Zoals de zaken er nu voorstaan zal het bestuur een serie zekerheidsverklaringen voor de spelers moeten gaan uitschrijven of zich terugtrek ken uit competitie. Amsterdam wacht nog een aantal woelige dagen. De aannemer uit IJzendijke is bijzonder trots dat Ander lecht zijn zoon heeft gecon tracteerd. Zelf blijft Ronny van Poucke er vrij nuchter onder. Van Poucke: „Ik geloof dat ik het best zal redden bij Anderlecht. De sfeer daar is geweldig goed. Toen de trai ning vrijdag was afgelopen kwamen doelman Ruiter en Rensenbrink meteen al kennis maken. Kijk, zo iets geeft je vertrouwen voor de toe komst". Ronny van Poucke zal met nog twee jongens worden on dergebracht in een villa op tweehonderd meter van het Anderlecht-stadion onder toe zicht van een echtpaar. Ook heeft Anderlecht er voor ge zorgd dat Ronny van Poucke verder kan studeren. Vader Van Poucke: „Ronny heeft pas het eindexamen MAVO met succes afgelegd- Maar het be stuur van Anderlecht heeft er voor gezorgd dat hij door kan leren. De jeugd wordt daar enorm goed opgevangen. En de banden met de familie blij ven eveneens sterk. Er is ons gevraagd af en toe eens te komen". Als Van Poucke de zaak bij Anderlecht energiek aanpakt, dan heeft hij de kans een goede voetbalcarrière te kun nen opbouwen. TON KOOMEN AMSTERDAM (ANP) De lrW in de elfde ronde van de wootmeestergroep van het M-toernooi 's zonder meer ttoitterd geweest. De belang rijkste uitslag kwam tot tand: Petrosjan versloeg Pla- en brak aldus de strijd m de eerste plaats geheel Sn .daarnaast remiseerden Passki en Marovic. Daarmee "«alles ten einde. u k de meestergreep lagen de terten geschud. Jaansa was *®naar, hetgeen inhield, dat mee-'derheid der twaalf .Pastelen zich niet al te zeer «Pande. Ongeacht dit uit- f Sspunt produceerde de ex- £™Pioen van Engeland R. ob e<*n schoonheidspartij Kosten van "révacevic. Dit Jp, een offer van lichte 'Qer en toren impliceerde, don "p^wijfeld een rondreis W wereldliteratuur ma te? Nederlandse ver- sanwoordiging geen rol van betekenis speelde zij spijtig vermeld. Jansa wordt geïnvi teerd voor de grootmeester- groep 1974. MEESTERGROEP 11e LAAT STE RONDE: Keene Eng - Kovacevic, Z. SI. 10; Torre, Filip. - v. d. Berg, Ned VzVz; Jansa, Tsj. - Hecht, W. Did. VzVz; Scholl, Ned. - Hartoch Ned. VzVz; Jakobsen, Den. - Sosonko, Ned. VzRoma- nishin. SU. - Bellin, Eng. Vs Vz. EINDSTAND NA 11 RON DEN: 1 Jansa 2Vz; 2 Romami- shin 7 3-4 Hecht-Jakobsen 7; 5 Keene 6%; 6-7 Sosonko, Torre 5Vz; 8-9 Hartoch, Kova cevic 4>/2; 10-11 V. d. Berg, Scholl 3>/2; 12: BelUn 2%. UITSLAGEN GROOTMEES- TERGROEP: Petrosjan - Pla ninc 10; Spasski - Marovic VzVz; Enklaar - Ree VzYz\ Smejkal - Donner VzVz- v m yf r f' Q Ronny van Poucke: „De sfeer bij Anderlecht is geweldig goed.' HULST De Hulsterse nieuweling Octave Picavet is gistermiddag als derde geëin digd in een nieuiwelingenkoers in het Belgische Ha-mme. Win naar van deze 45 km lange koers werd de Belg Van de Abeele, die de afstand aflegde in 1 uur en 8 minuten. Er waren in Hamme 32 vertrek kers. PHILIPPINE Frans Ver- straaten, de succesvolle nieu weling uit Philippine is in het Belgische Maldegem als derde geëindigd achter de Belgische winnaar Kersha.ver. Het was een koers over 66 km. (Van onze sportmedewerker) BIERVLIET Oin half drie werd de start gegeven voor de dertigste ronde van Biervliet. Er was erg veel publiek ko men opdagen en er waren ook veel premies. In Biervliet werd snel gestart en er was eeu vuurwerk van demarrages. Hierdoor werd al vlug het kaf van het koren gescheiden, In de voorste linies zaten al spoe dig de grote namen. Charles de Smit was zeer actief en uiter aard was de streekfavoriet Toine van de Bunder, die voor eigen publiek reed, dicht in dc buurt. Toen de eerste kruit dampen waren opgetrokken, hadden zich bij deze twee renners Grant Thomas en Wim dc lVaal gevoegd. In de achterhoede was ae samenwerking volledig zoek, zodat het vele ronden duurde voordat het viertal werd inge lopen. Half koers was het zo ver en kwamen er Piet Gödde, Henk Stander Wim Hofstede, Piet Franken en de Belg Rudi Heins bij, zodat uiteindelijk negen renners voorop reden, die 15 ronden voor het einde alles dubbelden, uitgezonderd Adri Deusink, Kees Stoutj es- dijk, Mat Jongenelen, Leen van de Wiel, Terry Carrol, Jo- han van Waes en Wim in 't Hoen. Aan het slot van de koers moest Wim Hofstede op geven en ook Charles de Smit moest lossen. Drie ronden voor het ein/de ontsnapten uit de kopgroep Wim de Waal, Piet Gödde Toine van de Bunder en Piet Franken. Grant Tho mas en Rudy Heins volgden op 50 meter. De spurt werd van zeer ver ingezet door Piet Gödde welke met het grote verzet probeerde los te komen. Wim de Waal bleef echter aan zijn wiel zitten en kwam er op het laatst gemakkelijk overheen om zo zijn 23e over winning van dit seizoen te be halen. UITSLAGEN: 1 Wim de Waal, 100 km ln 2.35.35. 2 Piet Gödde, 3 Toine Wim de Waal behaalde in Biervliet zijn 23e zege van het seizoen. (ADVERTENTIE) van de Bunder, 4 Piet Fran ken, 5 Grant Thomas pp 1 min en 10 sec. 6 Rudi Heins. 7 Charles de Smit, 8 Adrie Deu sink, 9 Kees Stoutjesdijk, 10 Mat Jongenelen, 11 Leen van de Wiel, 12 Terry Carrol, 13 Johan van "Wees, 14 Wim in 't Hoen, 15 Torany Huizen op een ronde, 16 Wim Schuurhuizen, 17 rans FBramd, 18 Richard Orcraft (Eng), 19 Wim West- donpe, 20 Bert Begheijn. Unicura B.V.-Amsterdam De PvdA-kamerleden Voogd en Dolman hebben CRM- minister van Doorn gevraagd, waarom de leiding van de autoraces te Zandvoort zondag de wedstrijd niet heeft ge staakt, direct na het dodelijk ongeluk. Zij willen weten of er andere sporten in ons land zijn, waar men de wed strijd laat uitspelen als eeai van de deelnemers tijdens de wedstrijd overlijdt. De beide kamerleden willen dat de kamer ingelicht wordt over de toedracht van het ongeluk. Zij vragen op welke wijze de overheid direct of indirect steun verleent aan motor- en autoraces en informeren welk maatschappe lijk belang door deze steun wordt gediend. Ook willen zu weten of dit belang groter is dan de risico's, die aan deze sport kennelijk voor toeschouwers en deelnemers zijn ver bonden. Ook vragen zij of wordt overwogen voortaan van deze steun af te zien. Roger Williamson is de elfde coureur die dit jaar overleed tijdens autoraces of de training daarvoor. Eenzelfde aanital rijders kwam in het gehele jaar 1972 oon het leven. De trieste balans vaal de eerste zeven maan-den van 1973 is: 18 februari: Daivid Bairtropp (Gb) verongelukt tij dens een recordpagimg op het circuit van Monza. 29 april: Joe Huber (Zw-i) overlijdt in het ziekenhuis aan de gevolgen van een ongeluk hem zes dagen eerder over komen gedurende de grote prijs van Singapore. 12 mei: Art Pollard (VS) komt om het leven tijdens do training voor de 500 mijlen van Indianapolis. 28 mei: Pierre Anitracoli (Fra) verongelukt bij de berg- kldim van Mantbrison. 23 juni: Geirry Binrel (Gb) overlijdt tijdens de training voor de grote prijs van Rouaan voor formule II-renwagens 1 juli: Daniel Rouveyram (Fra) sterft gedurende het ver voer naar een ziekenhuis na een ongeluk tijdens de berg- klim van Mant Doré 2 juli: Savage (Zwe) bezwijkt aan de verwondingen opgelopen tijdens de 500 mijlen van Inidlianapolis. 22 juli: Hans Perter Jodsteal (Wd'l) en Roger Dubos (Fr) overlijden na een botsing gedurende 24-uursrace van Francorchamps. 28 juli: Massimo Larind (Ita) die in een coma lag ten gevolge van een ongeluk tijdens de 24 uursrace van Fran- corchamps, overlijdt. 29 juli: Roger Williamson (Gb) verongelukt na een on geluk in de achtste ronde van de grote prijs van Neder laind op Zandvoort. (Van onze sportredactie) AXEL De KNMV heeft de Nederlandse ploegen he kend gemaakt, die zullen deel nemen aan de strijd om de Trophee des Nations (op 16 sep tember in het Engelse Bristol) en voor de motorcross der Na tions (op 2 september in het Zwitserse Wohlcn). De ploeg voor de Trofee der Nations voor landenteams in de 250 cc klasse, ziet er als volgt uit Gerrit Wolsink, Hengelo Gld Frans Sigmans, Bakel; Peter Willems, IJsselstein en Jan Oosterink, Vorden. Mecaniciën is de vaste mecaniciën van Gerrit Wolsink, Bennie Har- telman eveneens afkomstig uit Hengelo. De Nederlandse manager bij beide wedstrijden is Harrie Goossens uit Axel, die zich bijzonder content vertoonde met deze eervolle uitnodiging van de KNMV- Goossens: „De KNMV heeft speciaal gekozen voor een vaste kern van drie coureurs: Sigmans, Wolsink en Willems. Normaal was het dat de specialisten in de 250 cc klasse en 500 cc klasse wer den gekozen, maar Stef van der Sluis en Jo La-mmers, de mannen van de 250 cc klasse zijn op het moment dat de Trophee des Nations wordt ver reden in Amerika, waar ze in de buurt van Las Vegas deel nemen aan een motorzesdaag- se. Daarom heeft men voor deze formule gekozen". (Van onze duiven sportmedewerker TERNEUZEN Ook dit jaar weer was de Zeeuwse deelname aan de langste fond vlucht in het seizoen, de ruim 1100 kilometer lange wed vlucht vanuit het Spaanse Barcelona, niet groot. Overi gens wel begrijpelijk, want al leen de sterkste en slimste duiven zijn geschikt een der gelijke „monster-afstand" in een korte periode af te leggen. Thuiskomen doen er, soms weken later nog heel wat. Niet enkel de grote afstand is voor de duiven een probleem, ook de Pyreneeën, waar ze door of over moeten, speelt een belangrijke rol. Winnaars van dit provinciaal concours werden J. Poley en zoon te Kapelle, die hun deelnemende duif daags na de lossing te 15.56 uur klokten, snelheid 690,83 meter per minuut. Diezelfde dag kwamen nog drie van de in totaal 76 aan deze vlucht deelnemende dui ven binnen, namelijk van W. Rademakers te Sas van Gent (18.46 uur), J. en P. Voois te Kruimingen (19.44 uur) en de H69-2107259 van H. Begheijn te Koewacht, die de hoofd prijs, de extraprijs en de eer ste koningspoule won. Deze duif won vorig jaar op dezelf de vlucht de derde provinciale prijs. De daaropvolgende dag (maandag) bereikten nog der tien duiven hun hokken, die als volgt geklasseerd werden. 5 A. Kruijsse, Krabbendijke, 6 A. van Peenen en zoon, Sou burg, 7 C. de Ridder, Arne- muiden, 8 P. de Hullu Schoon- dijke, 9 L. Paauwe, Krabben dijke, 10 en 11 Reg. Thomaes, IJzendijke, die met dezelfde duiven als vorig jaar ook nu weer de eerste serie van twee duiven won, 12 F. Roegiest, Philippine, 13 G. de Wever, Schoondijke, 14 C. A. de Rid der, Arnemuiden, 15 M. de Smet, Eede. De afdeling Zee land van de NBvZ. hield een wedvlucht vanuit St.-Quentin met een deelname 3907 dui ven, hoogste snelheid 1286,70 mpm. 1 J. Matthijsse, Middel burg, 2 en 5 A. Huybregtse, 3 J. Brasser, 4 J. Roelse, 6 gebrs. Dingemanse, 7 A. Lie- vense jr., allen te Westkapelle, 8 S. Branderhorst, 9 A. van de Kreeke, beiden te Kortgene, 10 J. Melis, Vlissingen, 11 en 15 J. Sturm, Middelburg, 12 Schriera, Kortgene, 13. A. de Nooyer, 14. L. Schroevers, bei den te Arnemuiden. De afdeling Zeeland vloog eveneens met 1102 oude dui ven vanuit Survilliers. 1 M. Mol, Yerseke 9 1115,8 mpm, 2 J, Wesdorp, Zierikzee, 3 H Scheele, Zaamslag, 4 P. de Wilde, Oud-Vossemeer, 5 Schrier CL, Kortgene, 6 D. Deurwaarder. Terneuzen, 7 gebrs. Verslüijs, Kortgene, 8 H. de Feijter, Axel, 9 E. Minnaard Mz., Yerseke, 10 P. Alebregtse, Vlissingen. Uitslag van de kringvlucht georganiseerd door de kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren vanuit, Dourdan met 2153 jonge duiven, hoog ste snelheid 982,35 mpm. 1 en 9 J. van Gijs, Breskens, 2 I. Aelbregtse, Zuidzande, 3 G. Dusarduyn, Groede, 4 M, de Smet, Eede, 5 A. van de Voor de, Breskens, 6 P. de Paepe, Oostburg, 7 P. Maenhout, Sluis, 8 H. Krijger, Oostburg. 10 B. Neve, Breskens met 1063 oude duiven, 1 R. de Clerck, Eede (1002,71 mpm), 2 M. van Quekelberghe, Eede, 3, 7 en 9 A. Duininek en zoon, Cadzand, 4 R. Verstraeten, Oostburg, 5 H. Calon, Sasput, 6 O. van Quekelberghe, Eede, 8 J. Lecluijze, Biervliet, 10 J. de Smet IJzendijke. Wedvluchten vanuit Com- piégne. „VZV", Hoofdplaat met 276 jonge duiven. 1 P. van Waes, 1584 mpm., 2 Th. Steijaert, 3 Scherbeijn en zoon. 4 J. Steijaert, 5 N. Pro voost. 6 A. Temmerman, 7 W. Temmerman, 8 Th. van de Velde, 9 A. van de Broecke, 10 Senesael-O. Met 128 oude ■duiven, 1 Th. Steijaert, 1596 mpm. 2 4 en 7 A. Temmer man, 3 en 9 N. Provoost. 5 Scherbeiin en zoon. 6 Th. Stei jaert. 8 L. Haers. 10 B. Tho maes. „Vrije Vlucht", Sasput met 161 jonge duiven, 1.7 en 8 P. de Poorter. 1590 mpm, 2 H. Groosman. 3 H. Calon, 4 A. Siben-De W., 5 J. Dhont, 6 G. de Wever. 9 C. Boogaard, 10 Th. de Poorter, 5 H. Calon. Combinatie Sas, van Gent- Sluiskil met 480 jonge duiven, 1 R. Geernaert, 1628,3 mpm. 2 B. van de Berghe, 3 en 6 B. de Koeijer, 4 A. Klaeijsen, 5 A. van Kerckhoven. 7 en 9 O. Martens en zoon, 8 O. Obrie, 10 F. de Beule Concours combinatie Hulst met 689 jonge duiven. 1 en 7 dr. W. Colsen, 1636 mpm. 2 A. van Eerdenburg, 3 gebrs. Van der Vliesch, 4 Th. Casteels, 5 H. Blommaert, 6 Alph, Blom- maert 8, Ch. Voet, 9 All. Olieslager, 10 P. Luicks. „De Snelle Duif", Clinge met 335 jonge duiven. 1 P. Verstraeten, 2 en 7 J. van de Branden-Kerkstraat, 3 R. Nijs, 4 B. Pilaet, 5 J. Lernout. 6 Ch. Van de Branden, 8 I. Bracke. 9 A. Verstraeten, 10 M. Willaert. Oude duiven. 1 en 3 J. de Burger, 2 en 8 P. Bolssens- Sturm, 4 E. Pilaet, 5 A. Seg- hers, 6 R. Willaert, 7 en 10 B. Pilaet, 9 J. de Bot, Vanuit Quivrain met 101 jonge dui ven. 1 W. de Cock, 2 Ch. van de Branden, 3 S. Willaert, 4 J. van de Branden, 5 J. de Bur ger. 6 en 8 C van de Velde, 7 j. de Letter. 9 J. de Wit. 10 J. van Goethem. „De Reisduif", wedvlucht vanuit St.-Ghislain met 165 jonge duiven. 1 5 en 6 A. van Strien (1270.85 mpm), 2 en 8 J. van de Lijke, 3 en 4 A. Jansen 7 A. Ribbe, 9 en 10 L. Basting. Oude duiven 1 A. van de Bekke 1319,46 mpm., 2 en 3 J. van de Leijke. 4 J. Deu- nink. 5 R. Simpelaar. Vanuit Bergerac, oude duiven 1, 3 en 4 J. van de Lijke 1230,85 mpm, 2 J. Puste. GOES Behalve Cees Priem .Cees Bal en Toine van de Bunder zal ook Wim West dorp deel uitmaken van de A- ploeg van de RTC Theo Mid delkamp, welke zal starten in het clubkampioenschap van Nederland in Dronten. Aanvankelijk zouden Ko Blok of Jan Raas voor keuze in aanmerking komen maar ploegleider Chris de Jonge van Kavero attendeerde er te recht op dat zijn renner Wim Westdorp momenteel in een

de Stem | 1973 | | pagina 11