Wethouder opent bankgebouw Rally-cross van ZEVAC B l IN MEMORIAM ED v. HILST Bibliotheek Sluis moet nog dit jaar in gebruik zijn Opgr Aarde weg M. van Dijke: beter om na 12 jaar weg te gaan Ed v. Hilst overleden JLül jr. TRIMPE HI-FI STEREO kerkdiensten - stad streek 1-i* St.-Jansteen •Isptel Terneuzen Droog en zonnig Zaterdag 28 juli 1973 2 I Zaterdag 28 juli 1973 (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Wat me in dit gebied het meest heeft aange sproken? De verwevenheid van de problemen met die van het aangrenzende Belgische gebied. Waarin ik teleurge steld ben, is de verdere struc turele verbetering in het eco nomische leven". De laatste vakantiedag van burgemeester M. K. van Dijke (49) uit Axel, zijn echtgenote en hun 9-jarige dochter Rianca heeft in verband met de be kendwording van zijn benoe ming als burgemeester van Maassluis een stormachtig ver loop gehad. Bloemen sierden gistermiddag de huiskamer van de burgemeesterswoning en de telefoon stond roodgloei end. Tussendoor: even adem pauze voor een terugblik op een periode van 12 jaar Axel- „Een interessante tijd", aldus de conclusie van de heer Van Dijke. „Maar voor mij was het purat van overweging aange broken of ik hier de komende 16 jaar zou blijven of niet. Ik ben tot de conclusie gekomen, dat het zowel voor de gemeen te als voor de persoon beter zou zijn om na 12 jaar plaats te ma-ken voor iemand anders. Iedereen heeft zo zijn belang stellingssfeer. Bij mij is dat de planologie en het zou kun nen dat ik daarom bijvoor beeld te weinig aandacht heb gehad voor het culturele le ven. Het is prettig dat we niet levenslang aan elkaar geklon ken zijn". Burgemeester Van Dijke in een nadere toeliohting op het punt, waarin hij in de ontwik kelingen is teleurgesteld: „Toen ik hier pas kwam, had den we net de vijftiger jaren achter de rug met een terug loop in de bevolking. In 1961 hadden we met zijn allen het gevoel: we gaan ons oprichten uit de ellende. Maar die ont wikkeling stagneert nu alweer een lange tijd. Ik vind dat dit gebied dezelfde aandacht ver dient als het noorden van het land of Limburg. Zeeland kan zichzelf niet bedruipen. De vestigingsvoorwaarden voor fabrieken zijn in België op merkelijk gunstiger dan hier' Het milieu en de structuur, van „Rijnmond" zullen de voornaamste problemen zijn waarmee de nieuwe burge meester van Maasluis gecon- fronteerd zal worden. Over Rijnmond vertelt hjj „Het is wel gebleken, dat de structuur van Rijnmond niet helemaal voldoet- Er zijn te weinig bevoegdheden en het financiële kader is te klein. Maar ik mag daar nu natuur lijk nog niet teveel over zeg gen". De heer Van Dijke zal in Maassluis ook met andere meer controversiële za ken worden geconfronteerd, zoals het plan om op het grondgebied van Naaldwijk een nieuwe Rijnhaven voor container aan te leggen. Daar tegen bestaat grote oppositie in verband met de vrees voor verzilting van het Westland. „Ik weet dat deze problema tiek er is, maar ik heb er nog geen oordeel over", aldus de Axelse burgemeester. Axel is een artikel 12 ge meente met grote financiële problemen. De heer Van Dijke verwacht niet, dat deze situa tie zijn huidige gemeente on aantrekkelijk zal maken voor een mogelijke opvolger. „Axel neemt met deze problemen uit eindelijk geen uitzonderings positie in. Er zijn in Neder land zo'n 300 artikel 12 ge meenten en dat is een derde van het totale aantal. Ik dacht dat er door de financiële pro blemen bepaalde beperkingen zijn. Natuurlijk remt dit de ontwikkeling van deze ge meente af. samen met andere regionale factoren, die daarbij een rol spelen". De heer Van Dijke heeft zich in Axel on derscheiden als een man met een „open visie op het be stuursapparaat". Hij verrichtte baanbrekend werk op het ge bied van de openbaarheid van bestuur, zorgde daardoor vaak voor fricties, maar oogstte ook waardering. Zal hij deze lijn in Maassluis voortzetten? „Er is me nog weinig be kend over de openheid in Maassluis- Ik wil niet zeggen, dat die openheid het evangelie voor me is, maar als voorlich tingsman ben ik per definitie voor openheid. Hoe dat in Maassluis is weet ik niet, maar anders zullen ze er aan moeten wennen". En tot slot, in antwoord op de vraag, met wat voor opvolger hij Axel wil bedenken: „Ik wens Axel een goede burgemeester toe, waarmee ik helemaal niet wil zeggen, dat ik een goede was. Ik heb mijn fouten ook gehad, maar Axel is een fijne plaats met een woonfunctie, waar de verhoudingen uitstekend lig gen en er op dit gebied geen problemen zijn. Ik zou me kunnen voorstellen, dat er voor deze gemeente veel be langstelling is voor de vacatu re van burgemeester. Wat mijn opvolger voor politieke richting heeft komt op de tweede plaats. Ik zou het lo- gisoh vinden dat het weer AR zou worden, waarbij ik overi gens aanteken, dat Axel voor 51 procent katholiek is' De telefoon maakt een ab rupt eind aan het gesprek. De deurbel kondigt weer een aan tal bloemstukken aan en in de hal van de riante burgemees terswoning wachten de vol gende gasten. Burgemeester Van Dijke neemt nog een slok pils en zegt dan lachend: „Axel zal toch altijd onze eer ste liefde blijven. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Met het wegtrekken van een gor dijn (zie foto), waardoor twee foto's zichtbaar werden, waar van er een een overzicht gaf van de situatie in Kloosterzan- de in 1908 en de ander van 1973, heeft wethouder P, Everaert van de gemeente Hontenisse vrijdagmiddag het nieuwe kantoor van de Amro bank aan het Europaplein geo pend. De bijeenkomst werd onaer meer bijgewoond door verte genwoordigers van de Amro- bank uit Tilburg en de Hul ster directie. In zijn felicita tietoespraak sprak de heer Everaert onder meer de hoop uiit, dat de nieuwe Amrovesti- ging het aanzicht van het Eu ropaplein gaat completeren. „Het gemeentebestuur heeft steeds de hoop gehad, dat dit plein het nieuwe hart van Kloosterzande zou gaan wor den", aldus de heer Ever aert. Voorts sprak de heer Ever aert de hoop uit, dat het semi- permanente gebouw op korte termijn wordt vervangen door een definitief. Die plannen zijn er overigens wel. De be heerder van de nieuwe vesti ging, de heer La Ruelle, dank te op zijn beurt voor de mede werking van de gemeente. Na de officiële opening kreeg de heer Everaert een cheque aan geboden, bedoeld voor een charitatief of ander sociaal doel. Aanstaande dinsdag zal tijdens een bijeenkomst in het bankgebouw bekend worden gemaakt welke bestemming het geld krijgt. De bevolking van Kloosterzande krijgt van daag gelegenheid om kennis te maken met de Amrobank, die bij gelegenheid van de ope ning „open huis" zal houden. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) AXEL Gesteund door het grote succes van de eerste Rally-cross op 1 mei van dit jaar, heeft het bestuur van de Zeeuws-Vlaamse Automobiel sportclub (ZEVAC) besloten Voetbalclub De suppor tersclub van de voetbalvereni ging Steen, die vorige maand is opgericht, heeft inmiddels al 179 leden. De contributie bedraagt vijf gulden per jaar. Om geld bij een te krijgen zijn door het bestuur verschillende acties op touw gezet. Vanaf volgende week worden stickers ^ver kocht voor 50 cent per stuk, waarop is vermeld „Ik ben supporter van de V.V. Steen". Tevens wordt in de café's van E. Thuye, P. Colegem en Th. de Block de gelegenheid gebo den om voor een gulden, drie maal te raden hoe laat een klok zal stilvallen, die door wethouder Blommaert wordt opgewonden. Op 15 augustus zal de tijd bekend worden ge maakt. De winnaar krijgt een dames- of herenpolshorloge. Ter gelegenheid van de eerste competitiewedstrijd zal in de kantine een konijn worden af- getritst. Bij voetbalwedstrij den, die Steen 1 moet spelen boven De Tchelde wordt een autobus ingezet om de suppor ters tegen gereduceerde prijs mee te laten reizen. Eenmaal ook, zullen alle junioren in de gelegenheid worden gesteld om per autobus een uitwed strijd te bezoeken. andermaal een dergelijk eve nement te organiseren. Als datum is gepland zater dag 25 augustus a.s. Het regle ment zal iets gewijzigd dienen te worden vooral voor wat het uiterlijk van de wagens be treft. Tevens moet iedere deelnemer een verzekering af sluiten die voor een geheel jaar van kracht is en tevens geldt voor andere snelheidse venementen. Alleen verzeker de deelnemers lid van de R, C. Zuidbeveland en van de organiserende vereniging kun nen deelnemen. elektr/nika VJ2ÏÏ in. Hoofdstraat 16 Sl Jansteeo - Hulst Tel OIUO-2491 Ed van Hilst overleden. Wat was ik geschokt toen ik dat bericht hoorde en men mij tevens meedeelde dat de dood hem had overvallen op een moment dat hij genoot van de rust waar hij zo zelden aan toe kwam. Hij is natuurlijk veel te jong van ons heengegaan. Daar om verdriet mij vooral ook het grote verlies dat zijn gezin heeft geleden. Zijn vrouw en kinderen moesten hem toch al zo vaak missen door zijn drukke bezigheden als dis trictsbestuurder van de Industriebond van het N.K.V. Iedereen in de vakbeweging die met hem had te maken zal dezelfde schok hebben ondervonden. De leden van zijn eigen bond en ook de kaderleden van de andere bonden binnen en buiten het N.K.V. Ed van Hilst was zonder meer een beminde figuur. Hij schonk vriendschap aan iedereen die hij van nabij kende. In zijn contacten wist hij altijd de warmte te leggen van zijn markante persoonlijkheid. De wijze waarop hij zich gaf tijdens, de bewogen dagen van de Enka-bezetting zal bij velen diep in de herinnering blijven. Het laatst ontmoette ik hem bij mijn afscheid van het N.K.V., op 15 juni j.l. in Tilburg. Die ontmoeting was als het ware symbolisch voor alle ontmoetingen die ik met hem heb gehad. Vriendschappelijk en weldadig om aan te rug te denken. De Heer van leven en dood geeft en neemt. We mogen er niet aan twijfelen dat Hij Ed van Hilst de rust zal geven die hij zozeer heeft verdiend. Voor zijn vrouw en kinderen vragen we God om de kracht die zij in deze moeilijke dagen zo nodig hebben. JAN MERTENS. Staatssecretaris en oud-voorzitter van het N.K.V. (Vervolg vail pag. 1) De heer Van Hilst werd op 13 juli 1927 in Zutphen gebo ren- Hij werd brood- en ban ketbakker, maar hij dacht de mensen meer te kunnen geven dan brood, zo heeft hij zich wel eens uitgelaten. Eind 1945 maakte hij voor het eerst ken nis met de vakbeweging. Op 1 juli 1953 ging hij met de vak bond een dienstverband aan, dat op 1 januari 1955 werd gevolgd door een vaste aan stelling als districtsbestuurder van St. Willibrordus. In 1956 kwam hij naar Brabant. Hij was aanvankelijk als districts bestuurder werkzaam in Eind hoven, later in Bergen op Zoom en sinds 1957 in Breda. Bij de structuurwijziging in 1964, waarvoor de heer Van Hilst zich met volle energie inzette, werd hij districtsvoor zitter van de Industriebond NKV West-Brabant en Zen- land. Hoe groot en veelzijdig zijn activiteiten waren, wordt dui delijk uit het grote aantal functies die hij binnen en bui ten de vakbeweging vervulde. Van de kleine veertig functies, die de heer Van Hilst binnen vakbeweging, organisaties, verenigingen, instellingen en commissies vervulde, noemen we slechts de Kamer van Koophandel, de Raad van Be roep, de Stuurgroep Breda, de Produktschappen voor Groente en Fruit, Suiker, de Vlasin dustrie en de bedrijfsschappen voor de Schoen- en Lederin dustrie. Hij was coördinator voor Enka Breda en Steenber gen inzake de cao. Vorig jaar was hij een der leidende en zeer bewogen figuren tijdens I de bezetting van Enka Breda, toen hij zich vele vrienden voor het leven maakte door zijn onverwoestbaar geloof in de vakbeweging en de mensen die zich daarin bevonden. De heer Van Hilst was een man, die nimmer tijd had voor zichzelf, die nooit „nee" kon zeggen, wanneer een beroep op hem gedaan werd. Zijn grote kracht lag op het vlak van het overleg, in het, met zijn onblusbaar enthousiasme, aanpakken van vraagstukken, waarvoor een oplossing moest worden gevonden. Er was geen probleem, waarvoor hij terugschrok- Hij was hard voor zichzelf en. als dat nodig was, ook voor anderen. Zijn spontaniëteit, die het hem mo gelijk maakte om te gaan met hoog en laag, kende nauwe lijks grenzen mede dank zij het sterk meelevende thuis front, waarin hii zich mocht verheugen Dinsdag 31 juli om 11.00 uur zal in de Sacramentskerk aan de Zandberglaan te Breda de uitvaartdienst plaatsvinden, waarna op de r.-k. begraaf plaats Zuylen de teraardebe stelling zal volgen. Maandaga vond om 19.15 uur wordt in de Sacramentskerk een door de NKV Centrale Breda te ver zorgen dienst gehouden. De overledene is opgebaard in de chapelle ardente aan de Baro nielaan 38. PROF. DR. T.J.A. Calon, eme ritus hoogleraar in de medi- nche psychologie en de ontwik kelingspsychologie aan de ka- tholieke universiteit te Nijme gen, is op 68-jarige leeftijd overleden. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De bibliotheek, waarvoor burgemeester Van den Beid van Sluis maandag de eerste paal heide, wordt het pronkstuk van de nieuwe wijk Stenen Beer. Het wordt een permanent gebouw met een oppervlakte van 240 vier kante meter. De kosten belo pen inclusief inventaris, maar zonder boeken f 240.000,-. „Het gebouw wordt ver deeld in vier gedeelten, die onderling verbonden zijn", al dus Ellie van Leeuwen, van de bibliotheekvestiging in Oost burg. Zij draagt de leiding van de bibliotheekzaken in Sluis. Al enkele jaren zijn wij bezig met het verzamelen van boeken, zo vertelt zij. Wij hebben er nu ongeveer 2500, maar we streven naar een aan tal van 5000 met een uitloop mogelijkheid voor de toekomst van 8000". De bibliotheek wordt zo op gezet, dat men gemakkelijk kan uitbreiden. Er komen één hoek voor de jeugd en twee hoeken voor volwassenen. In een derde deel komt de balie en worden wat kranten en tijdschriften ter inzage gelegd, terwijl het vierde gedeelte wordt gereserveerd voor de administratie, de garderobe en dergelijke. Men gaat zoals in de meeste vaste vestigingen van de bibliotheekstichting werken met het Detroit sys teem, dat gebaseerd is op uit- leenkaarten. „We zijn ervan overtuigd, dat dit gebouw voor het eind van dit jaar in gebruik zal zijn", zo zegt Ellie van Leeu wen. Mocht dit onverhoopt niet het geval zijn dan grijpt de bibliotheekstichting naast het subsidiebedrag, groot f 385.000,-, dat gemeente, pro vincie en rijk ervoor hebben uitgetrokken. De gemeente Sluis neemt van dit bedrag 145.000 voor haar rekening. De provincie doet hier nog eens f 60.000,- bovenop. Het rijk draagt dan nog f 180.000,- bij. Als de bibliotheek voor het ein4 van dit jaar niet in ge bruik is, dan wil dat niet al leen zeggen dat de subsidie voor 1973 vervalt, „maar dan begint de aanvraagprocedure om subsidie van voor af aan, en dan kan het mogelijk pas 1978 worden voor daarover weer een beslissing is geno men. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, dok ter N. Rijk, Oude Kerk straat 2 te Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel, dokter Boor, tel. 1666 b-g.g. 01157-1451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke, dokter A. Lievens, Beursstraat 6 te IJzendijke tel. 01176-266. Borssele en Nieuwdorp, de praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelderblom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Breskens en Groede, dokter v.d. Berg te Groede, tel. 01171-366. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande de praktijk van de huisart sen J. Kole, S. Wöstmann en H. Zwartelé wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter J- Geldof, Korteweg 23 te Driewegen, tel. 01195-175. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, dokter de i^eijer te Sluis, tel. 01178- 1366. Goes, dokter J. van der Feen. Oostsingel 118, tel. 5003. Hoek, Philippine en Sluiskil, dokter H. Hofstee, Juliana- straat 10 te Hoek, tel. 01154 345. Hulst, dokter J. Niesten, tel. 3373. Kloosterzande, dokter J- ter Burg, Groenendijk 52 te Hontenisse, tel. 01148-1377. Tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg, dokter A. Boer winkel, Noordweg 214, tel, 2460 (zaterdag) en dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 3456 (zondag). Reimerswaal, dokter P. Alle- wijn te Kruiningen, tel. 0li30-1566 voor de dorpen Hansweert, Kruiningen en Yerseke. Dokter J. Kamps te Rilland-Bath, tel- 01135- 343. Voor de dorpen Krab- bendijke, Oostdijk, Waarde en Rilland-Bath. Sas van Gent e.o., dokter F. Puylaert, Oostkade 19 te Sas van Gent, lel. 1366. St.-Jansteen, Clinge en Koe wacht, dokter Adriaansens, tel. 01140-2928. Terneuzen, dokter E. Kant, tel. 3987 (tot zaterdag 24.00 uur) en dokter A- Mijnlieff, tel. 2525 (van zaterdag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Wolphaartsdijk, 's-H. Arends- kerke en Heinkenszand, dokter A. Vos te Wol phaartsdijk, tel. 01198-231. Zaamslag, dokter C. Verboom, Axelsestraat 2 te Zaamslag, tel. 01153-377. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen, tandarts A van Ravels, Stationsstraat 14 te Hulst, tel. 01140-2205 (za terdag van 10.00-10.30 en 18.00-18.30 uur, zondag van 12.00-12.30 uur). W.Z. Vlaanderen, tandarts A. van Herk, Bredestraat 25 te Oostburg, tel- 01170-2493 (zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur). Walcheren, tandarts J. Rom- bouts, Langeviele 47 te Mid delburg, tel. 01180-2882 (za terdag van - 9.00-10.00 uur, zondag van 11.00-12.00 uur). Z. en N. Beveland, tandarts R. Hendriksen, Lepelstraat 6 te Yerseke, tel- 01131-1313 (za terdag en zondag van 9.00- 10.00 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag, dokter C Cysouw te Axel, tel. 01155- 1488. N. en Z. Beveland, dokter M. Gaakeer te Ovezande, tel. 01195-283. W.Z. Vlaanderen, dokter J- v.d. Vijver te Oostburg, tel. 01170-2103. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis, zr. Heyens te Aardenburg, tel. 01177- 1522. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke, zr. Burger te Schoondijke, tel. 01173- 367. Ellewoutsdijk e.o-, zr. J. Bo ller, Elenbaasstraat 2 te 's H. Arendskerke, tel. 01106- 1303. Goes, zr. M. Bossert, Pr. Ire- nestraat 37 te Kloetinge. Groot Axel en Zaamslag, zr. K. Geleynse, Oosterstraat 2 te Axel. tel. 01155-1885. Hoek, Sluiskil en Philippine, zr. Villerius, Rozenlaan 5 te Hoek, tel- 01154-1495. Hulst en Hontenisse, zr. Ver- reecken, tel. 01142-344. Sas van Gent, zr. J. v. Dorsse- laer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Terneuzen, zr. D. Hobbe, Van Steenbergenlaan 67, tel. 3360. Yerseke, Kruiningen en Hans- weert, zr. C- Grootendorst te Kruiningen, tel. 01130- 1545. APOTHEKEN Goes, Goese apotheek, tel. 7104. Middelburg, apotheek W. Hummelen, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen, apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen, apotheek D. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel- 2730. Prot. Chr, ZONDAG 29 JULI NED. HERV. KERK Aardenburg 10.30 uur Da H. Valk. Axel 10 uur ds. J. Ver heul. Biervliet 9.30 uur ds. W, Meeuse. Breskens 9.30 uur ds. Ph. J, Leenmans. Cadzand 9.30 uur ds. J. W Schokking. 11.00 uur Duitse dienst. Groede 11 uur da. Stol. Hoek 10.30 uur ds. W Meeuse. Hontenisse 9 uur da. H. B de Neeling. Hoofdplaat 9.30 uur dr. C Rozemond. Hulst 10.30 uur da. H. B. de Neeling. Nieuwvliet 11 uur dr. F. O. van Gennep. Oostburg 9.30 uur ds. T. A, C. van Drunen. Retranchement 9.30 uur ds, M. J. van Wijck. Sas van Gent 9 uur ds. J. L. v.d. Eijk. Schoondijke 9.30 uur ds. J. Servaas. St.-Anna ter Muiden 11 uur ds. C. Balk. St.-Kruis 9 uur da. H. Valk. Sluis 9.30 uur dl. C Balk. Sluiskil 10.30 uur ds. J. L van Eijk. Terneuzen Grote kerk: 10 uur ds. A. J. Mooy. Goede Herderkerk: 10.30 uur ds W. Jensen; 19 uur ds. L. de Liefde. Opstandingskerk: 9 uur ds. W. Jensen. Waterlandkerkje 10.45 uur ds. Ph. J. Leenmans. IJzendijke 9.30 uur ds. Lu- teyn. Zaamslag 10 uur ds. R. C A. van Voorts Vader. Zuidzande 9 uur ds. A. Vermaas. GEREF. KERK Terneuzen Noordstraat: 9 uur de heer C. Bareman van Zaamslag; 17 uur ds. W Jens van Utrecht. Opstan dingskerk; 10.30 uur.. GEREF. KERK (Vrijge maakt) Axel 10 en 15 uur ds. A, Veefkind. CHR. GEREF. KERK Zaamslag 10 ên 14.30 uür ds. D. Slagboom, van Baren* drecht. GEREF. GEMEENTE Hoek 9.30 en 14 uur Lees dienst. Terneuzen (Vloos wijk straat): 9.30, 14 en 18 uur Leesdienst. GEREF. GEMEENTE (Syno daal) Axel 10 en 14.30 uur Lees dienst. Terneuzen (Frans Hals laan): 10 en 15 uur Lees dienst. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen 9.30, 14 en 18 uur ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS Terneuzen 9.30 uur Bid stond; 10 en 19.30 uur Sa menkomst. DOOPSGEZ. GEMEENTE Aardenburg 10.30 uur: de heer W. Dorrepaal. Toeristenzielzorg Dishoek-Koudekerke Toe ristenkerk zondag 10.00 uur. Domburg Laterdag 19.00 uur: bijkerk, zondag 10.00 uur: - recreatieterrein. Kamperland Toeristenkerk, Molenweg 69, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Kortgene Ned. Herv. kerk, zaterdag 19.00 uur. Oostkapelle Ned. Herv. kerk, zaterdag 19.00 uur. Veere Ned. Herv. kerk, zondag 8.00 uur. Vrouwenpolder Toeristen kerk, Fort den Haakweg, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Westkapelle Toeristenkerk Bazienstraat zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur. Zoutelande Toeristenkerk Bosweg 48, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.00 uur en 19.00 uur. PAROCHIEKERKEN Goes Hoofdkerk Singel straat zaterdag 19.00 uur,. Zondag 9.'9 uur en 10.30 uur. De Hoogte. Populier straat Goes-Zuid, zondag 11.30 uur. Middelburg Hoofdkerk Lombardstraat 1, zaterdag 19.00 uur, zondag 10.30 en 19.00 uur, Hoeksteen Roo- senburglaan. Middelburg- Zuid, zondag 8.30 uur. O. en W.-Souburg Kerklaan 19 in West. Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.30 uur. Vlissingen Hoofdkerk Sin gel 106, zaterdag 19.00 en zondag 8.30, 10.00 en 12.00 uur. Openhof, Alexander Gogelweg, Paauwenburg, zondag 11.00 en 19.00 uur. Rooms Kath. Axel, H. Gregorius de Gm, tel. 01155-1532, zaterdag 19,jf zondag 9.00 en 11.00 u. Aardenburg, O.L.V. Tenhemel. opneming. Zaterdag 19.00, zo», dag 7.00, 8.30 en 10.00 u. Biervliet, H. Maria Onbesi Ontv., tel. 01152-382. Zaterij, 19.00, zondag 10.00 u. Breskens, H. Barbara, y 01172-1587. Zaterdag 19.00 e, zondag 10.00 u. Cadzand, Toeristenkerk. Zj, terdag 19.00 en zondag 9(j u. Clinge, Parochie H. Henricos, Zaterdag 19.00 en zondag 801 10.00 en 11.30 u. Eede, Dorpsplein. Zaterdj, 19.00 en zondag 10.00 u. Goes, H. Maria Maagd, tel OUOO-6754. Zaterdag 19,(j zondag 9.00 en 10.30 u. (jj Hoogte, Populierstraat. Zond» 11.30 u. Groenendijk, H. Martinus, tel 01148-382. Zaterdag 18.30, zo* dag 7.30, 9.00, 10.30 en 17.05 u. Hansweert, O.L.V. Onbev Ontv. Zaterdag 18.00 zond» 8.00 en 11.00 u (en 11.15 u it Kruiningen) 's-Heerenhoek, Sint-Willibro:. dus. tel. 01105-264. Zaterdag 19.00, zondag 7.30. 9.10 es 10.30 u. Heinkenszand, H. Blasius, tel 01106-1216, Zaterdag 19.®, zondag 7.30, 9.30 en 10.30 u. Hoek, H. Kruiskerk. Zaterdag 10.00 en zondag 10.30 u. Hoofdplaat, H. Eligius. Zater dag 19.00 en zondag 9.00 u. Hulst, H. Willibrordus, tel. 01140-2130, Zaterdag 19.00, zondag 9.30, 10.00. 11.30 es 17.00 u. Kamperland, Molenhoek Zon- dag 10.30 u. Koewacht, H.H. Philippus ea Jacobus, tel. 01146-360. Zater dag 19.00. zondag 8.00 en 10.® u. Kwadendamme, H. Bonifacius, tel. 01194-219. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 10.30 u. Lewedorp, H. Eligius, tel. 01196 -12336. Zaterdag 19.00 uur. Middelburg, r.-k. kerk. Zondag 8.00 en 10.30 u. Parochiekerk (Lombardstraat). Zaterdag 19.00, zondag 10.30 en 19.00 u. eucharistieviering. Kerkcen trum De Hoeksteen, Rozen burglaan. Zondag 11.30 u eu charistieviering. Oostburg, H. Eligius, tel 01170-2003. Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 u. Ovezande; O.L.V. Hemèl- vaart, tel. 01195-214, zondag 8.00 en 10.00 u. Philippine, zaterdag 19.00 zondag 7.30 en 10.00 u. Rilland-3ath (kerk Honte- straat). Zaterdag 7.00. zondag 10.00 u. Sas van Gent, H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661. Za terdag 19.15, zondag 8.30. 9.30 en 11.00 u. Sasput: zaterdag 17.00 u., zon dag 9.00 uur. Schoondijke: Zaterdag 19.00 u, zondag 10.00 u. Slijkplaat, hulpkerk. Zaterdag 17.00, zondag 8.30 u. Sluis, St.-Jan de Doper, tel. 01178-208. Zaterdag 19.00. zon dag 8.00, 10.00 en 19.00 uur. Sluiskil, Ant. van Padua, teL 01157-418. Zaterdag 19.00. zon dag 9.00 en 10.45 uur. Terneuzen, H. Willibrordus, tel. 01157-2327. Binnenstad: zondag 11.45 u. Triniteitskerk 9.00 en 10.15 u. Kruiskerk (Hoek), 10.00 u. Opstandings kerk zaterdag 17.00. zondag 9.30 en 11.00 u. Vlissingen, Parochiekerk Sin gel. Zaterdag 19.00 en zondag 8.30, 10.00 en 12.00 u. Open Hof Pauwenburg, zondag 11.06 en 19.00 u. Souburg, Martinuskerk. Zater dag 19.00, zondag 10.30 u. Westdorpe, H. Maria Visitatie, tel. 01158-527. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 u. IJzendijke, O.L.V. Tenhemel opneming, tel. 01176-234. Za terdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 u. Zandstraat, zaterdag 19.15 u. Yerseke, H. Anna. Zaterdag 19.15 en zondag 9.45 u. Voor 01130-1363 (Hansweert, zon dag 10.00 u). Zuiddorpe, zaterdag 17.15 u. PASTORIEDIENSTEN Goes Ziekenhuizen, paro- chie Goes, parochie Oost- Zuid-Beveland, zondag 29 juli van 12.00 - 24.00 uur, B. Nieuwe Weme, Kloetingse- weg 47 te Goes tel. 01ÏOO- 5510. Zak van Zuid-Beveland Zondag 29 juli van 12.00- 24.00 uur, A. van Alphen, Kerkdreef 4 te Heinkens zand, tel. 01106-1216. Gewonde Vrijdagnamid dag kwamen de auto's valt R.S. en J.C. v.d. V„ beiden uit Terneuzen op de Oranjestraat met elkaar in botsing. Het on« geluk gebeurde toen S., k°" mende vanaf de Willem d« Zwijgerlaan en rijdende over de Oranjestraat linksaf de Iv®7 nestraat in wilde rijden, HU merkte daarbij de tegenüg|e' niet op. V.d. V. moest zich met verwondingingen onder behandeling van dokter Nij>" ten stellen. De auto's liep®11 flinke schade op. 'IA mm ->• 1 mêBUEm ,y;l fciü :;:v Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI, op vrijdag om 18.00 uur: Overwegend droog met zonnige perioden Temperaturen oplopend te» normale waarden. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zondag: Aantal uren zon: 3-11. Min Temp.: omstreeks normaal Max. temp.: ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. Voor maandag: Aantal uren zon: 3-13. Min temp.: omstreeks normaa' Max. temp-: omstreeks nor Maal. Kans op een droge peri- °de van minstens 12 uur: 9-i procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent hoogwater Morgen, zondag 29 juli. Bergen op Zoom 2.59 en 15.28 15.28 Hansweert 2.20 en 14.47 lepreuzen 1.44 en 14.07 Gissingen 1.11 en 13.39 "emeldinge 2.49 en 15.18 Maandag, 30 juli Bergen op Zoom 3.52 en 16.21 Hansweert 3.12 en 15.35 lemeuzen 2.33 en 14.53 "emeldinge 3.42 en 16.11 Waterstanden De waterhoogten van vrij- agmorgen, meegedeeld door Okswaterstaat: Konstanz 441 E'7- Rheinfelden 388 -18, straatsburg 426 pl.48, Plitters- 577 pl.43, Maxau 625 Plochingen 155 pl.2, "lannheim 428 pl.22, Steinbach 6 pl.2, Mainz 367 pl.8, Bin- g,en 246 pl.16, Kaub 289 pl.17. 235 -48, Koblenz 287 Keulen 240 pl.18, Ruhr- nl 381 pl.32, Lobith 984 {j'rti Pannerdense kop 950 fifl. Nijmegen 772 pi. 17, wsselkop 865 pl.ll, Eefde IJs- 380 pl.2, Deventer 256 pl.2. SSln 5447 -1, Borgharen O®0 -10, Belfeld 1090 pl.l, c>nvVe beneden de sluis 503 sto; ker fen var linj rin mo vas doe slo< A.I kor het nel fur tie na: tre S. wei sta: trel per ne C ma spr het ovt der Ne do< I sin de D de: mi zij ko vo en op be:

de Stem | 1973 | | pagina 2