shoestring Jan Hein Donner verslaat Spasski „De Knalpot" wil zich goed presenteren Seizoen oude duiven zit er op Lauda: snelste trainingstijd verwen ze met +sla Oefen programma Clinge ZEGE VAN DE WAAL Bakvisse goede hu musical- Gaston Thuy: „Belgische broodrijders verpesten volkskoersen Okker ronde verder CHIPS sport ZATERDAG Zaterdag 28 juli 1973 Zaterdag 28 juli 1973 55 „ZE DENKEN ALLEEN AAN DOPE" zettelijk veroorzaakte valpar tijen begonnen regelmatig voor te komen- Gaston Thuy: „Tijdens de koers in Sluis moest ik halsbrekende toeren verrichten om niet met een vaart in te rijden op het pu bliek. We gingen met het com pacte peloton de laatste ronde in en omdat ik nogal een rap pe spurter ben zat ik goed van voren. We kwamen de laatste bocht uit en ik lag in gewon nen positie, toen plotseling de Belg Jacobs mij een zwieper gaf waardoor ik recht op het publiek afvloog. Op een won groothandel heeft in sportarti kelen. Hij voorziet de drie volkskoersers van materiaal, maar als de 'toestand bij de volkskoersen niet snel veran dert, zal Kissner er weinig voor voelen dat sponsorschap voort te zetten. De volkskoer- serij zit in het slop. Als er niet snel iets gedaan wordt zal er binnenkort helemaal geeü volkskoers meer gereden wor den. Gaston Thuy: „De organi sators moeten alleen maar ren ners laten starten die echt liefhebber zijn. Dan wordt de zaak misschien weer gezond. derlijke manier slaagde ik er Anders gaan de volkskoersen in de toeschouwers te ontwij- naar de donder". ken, maar van dat moment af wist ik dat de Belgische broodrijders nieumand ontzien. Kijk nu eens naar de leden van de toerclub Hulst. Er koersen misschien nog een tiental leden. En dat ligt hem alleen maar aan het feit dat de Belgische broodrijders mas saal hier naar toe stromen. De Zeeuwsch-Vlaamse volkskoer sers durven gewoon niet meer te rijden tegen de Belgen. Daar komt nog bij dat de meeste Zeeuwse volkskoersers de hele dag moeten werken. Van de Belgen werkt er niet een. Er zijn ex-profs bij de Belgen die al verschillende keren in een zenuwinrichting hebben gezeten omdat ze te veel doping hadden gebruikt. En die staan nu weer aan de start met ogen zo groot als eieren. Dan weet iedere wiel renner wel hoe laat het is- Het blijkt ook dat de publieke be langstelling terugloopt. Omdat er vrijwel geen strcekrenners meer mee rijden. Ik ben vader van drie kinderen, en als ik met de eersten mee wil komen zal lk ook doping moeten slik ken. Daar pas ik voor. Dat die zotten hun lichaam naar de bliksem willen helpen moeten ze zelf weten, maar ik begin er niet aan. Dat gaat ten kaste van je gezin en dat staat bij mij op de eerste plaats". Dit jaar worden Gaston Thuy, Henk de J-on-g en Eddy de Block gesponsord door de ex-Nederlandse beroepswiel- renner Peter Kissner, die een (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN „De hele volkskoerssport in Zeeuwsch-Vlaanderen gaat naar de bliksem. Dat komt door die Belgische broodrijders. Allemaal ex-profs die alleen maar over doping kunnen praten. In België is er een aparte klasse voor de ex-profs. Maar hier in Zeeuwsch-Vlaanderen mogen ze vrij starten. Enkele jaren geleden koersten we met zo'n zestig, zeventig Zeeuwsch-Vlaamse coureurs. Nu rijden er misschien nog een tien tal zegt een wat mismoedige Gaston Thuy, een man die vorig seizoen nog acht over winningen in volkskoersen op zijn naam wist te schrijven, maar nu genoegen moet nemen met aanzienlijk mindere klasseringen. De 30-jarige Thuy uit St~ Jansteen begon op 18-jarige leeftijd aan de wielersport. Hij koerste een jaar bij de nieuwelingen met onder ande ren Theo Verschueren en Theo van Poucke. En dat lukte hem vrij aardig. Gaston Thuy: „Ik reed dat jaar vrijwel steeds in de prijzen en ik wilde er graag mee doorgaan. Ik kwam -toen pas van de LTS, en kreeg helaas weinig tijd om te trai nen. Er moest geld binnen ko men thuis, en dat betekende werken. De wielersport is im mers niet erg lucratief wat dat bptreft. Ik ben toen maar ge stopt met de wielersport". Dat duurde tot 1971. In dat jaar kwam de Hulsiterse garagehou der Sjef van de Boorde op het idee om een toerclub op te richten. Dit in samenwerking met verzekeringsagent Lon Bun. Iedereen in de omgeving was razend enthousiast over dit initiatief. Men tikte een koersfiets op de kop en bin nen enkele weken had de toerclub Hulst zo'n dikke hon derd leden. Deze groep trainde elke zondagmorgen zestig kilo meter- Na enkele weken be sloot de toerclub om wedstrij den te gaan organiseren. Er kwamen wedstrijden in St.- Jansteen, Heikant, Lamswaar- de, Hengstdijk en Nieuw-Na- men en er bleek bijzonder grote belangstelling voor te bestaan. Niet alleen van de kant van de renners, maar vooral ook van de zijde van het publiek. Gaston Thuy: „Ie dereen was toen present van de toerclub Hulst. En omdat het allemaal streekrenners zijn, kwam het publiek ook massaal opzetten. Dat was al tijd een gezellige boel. Toen werd er nog sportief gereden". In 1972 kwamen er al meer wedstrijden voor de toerclub. Waarvan er maar liefst acht werden gewonnen door Gaston Thuy, die zich dat jaar onbe twist de sterkste toonde. Maar dat jaar begon de intocht van de Belgen al. Broodrijders die in de gaten kregen dat er bij de volkskoersers een aardig centje te verdienen viel. De gevolgen bleven niet uit. Op- 0 De Oostenrijker Lauda in actie in de nieuwe panoramabocht tijdens de training. ZANDVOORT (ANP) Vrijdag is op het vernieuwde (nu 4232 meter lange) par koers van Zandvoort de trai ning begonnen voor de Grote Prijs van Nederland (de tien de race om het wereldkampi oenschap), die daar zondag wordt gehouden. De snelste trainingstijden na de eerste dag zijn: 1 Niki Lauda (Oostenrijk) Marlboro BRM 1.29.45 (gem. snelheid 170.3 km per uur), 2 Clay Regazzoni (Zwits) Marl boro BRM 1.29.81, 3 Chris Anion (NZ) Texno 1-29.99, 4 Ronnie Peterson (Zweden) John Player Special 1.30.00, 5 James Hunt (GB) March Ford 1.30.26, 6 Jackie Stewart (GB) Tyrrell Ford 1.30.42, 7 Jean Pierre Beltoise (Fr) Marlboro BRM 1.30.43, 8 Emerson Fitti- paldi (Braz) John Player Spe cial 1.31.34, 9 Howden Ganley (NZ) Iso Marlboro Ford 1.31.83, 10 Jackie Oliver (GB) Shadow Ford DN 1 1.31-06. 11 Frangois Cevert (Fr) Tyrrell Ford 1.32.31, 12 Gijs van Len- nep (Ned) Iso Marlboro Ford 1.32.44, 13 Carlos Pace (Braz) Surtees TS 14 A 1.32.88, 14 Roger Williamson (GB) STP March 731 1.35.42, 15 Peter Revson (VS) Mac Laren Ford 1.36.05, 16 Carlos Reutemann (Arg) Brabham Ford 1.36.37, 17 Graham Hill (GB) Shadow Ford DN 1 1-36.49. 18 David Purley (GB) March Ford 731 1.37.30, 19 Mike Hailwood (GB) Surtees TS 14 1.37.46, 20 Mike Beuttler (GB) STP March 731 1.45.78, 21 Wilson Fittipaldi (Braz) 1.47.64. (ADVERTENTIE) -g VOORGEBAKKEN Want-Shoestring is we! even wat anders dan aardappelen. Shoestring is 't kleine zusje van de gewone friet en is snel te bereiden: M in de frituur of zónder vet in de oven. -• Bovendien kunt u Shoestring kombineren mettai van g roenten - denk daaraan als u straks s boodschappen gaat doen! O ja, wist u dat 'f- Shoestring ook een verrukkelijke borrel-snek is? een nieuw diepvries produkt van 't zakje met de rode ruil 02503-7241 WASHINGTON (AFP) Tom Okker heeft zich ge plaatst voor de vierde ronde van het internationale toernooi te Washington. Okker won in twee sets van de Australiër Masters. De belangrijkste uitslagen van donderdag zijn: Stockton VS - Smits VS 6—3 3—6 6—3, Ashe VS - Gerulaitis VS 63 57 76, Okker Ned - Mas* ters Aus 61 76, Pilic Zsl Case Aus. 76 76. AMSTERDAM (ANP) Het was vrijdag een uitste kende dag voor de Nederlan ders in de grootmeestergroep van het IBM-schaaktoernooi. Een score van 3,5 punten uit 5 partijen is zeer behoorlijk te noemen, vooral gezien de kwaliteit van de tegenstan ders. Alles overheersend was de overwinning, die Jan Hein Donner, met zwart nog wel, op oud-wereldkampioen Boris Spasski boekte. De Rus, die een Siciliaanse verdediging voorgeschoteld kreeg, maakte een misgreep en de fors ge bouwde Nederlander benutte dit fortuintje dankbaar. Na de 35ste zet van Donner zag Spasski het hopeloze van ver der spelen in. Ook de overwinningen van Jan Timman (op de sterke Bulgaar Radulov) en Hans Ree (tegen de Argentijn Quin- teros) verdienen een eervol 1p vermelding- Timman werkte zich langzaam op na een mati ge opening. De enige Neder landse remise kwam op naam van Bert Enklaar, die de Tsjech Smejkal in bedwang hield. Alleen Kick Langeweg was de dissonant. Kavalex hoorde op een gegeven mo ment tot zijn eigen verbazing dat de Nederlander de partij had opgegeven. De ex-Tsjech hij is tot Amerikaan gena turaliseerd begreep er niets meer van. De stand was ge compliceerd, maar nog lang niet verloren voor Langeweg. Deze besefte later te laat dat hij complicaties voor na deel had aangezien. De Zuidslavische koploper Planinc bleef intussen stug doorgaan met winnen. HU ver sloeg nu met zwart mede-con current Ribli uit Hongarije. Planinc wordt alleen in de verte nog bedreigd door oud wereldkampioen Petrosjan. De Rus heeft met nog zes ronden te spelen een achterstand van twee punten. Planinc krijgt echter nog het Russische tan dem Spasski en Petrosjan te „verwerken". Als hij zich niet in deze taaie hap verslikt, kan hem nauwelijks meer iets ge beuren. IBM-SCHAAK- VAN VRIJ- INTERNATIONALE CROSS IN SAS VAN GENT (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT Na drie jaar hard werken, zowel door het bestuur als door de actieve leden krijgen de inwoners van Sas van Gent zondag 29 juli hun eerste en echte motorcross voorgeschoteld. Een cross georganiseerd door de plaatselijke brom- en motor fietsclub „De Knalpot' die zich hierme wil presenteren aan de plaatselijke bevolking. Het bestuur verwacht ook van buiten de gemeente vele motorcrossliefhebbers, een tak van sport die de laatste jaren in Zeeuwsch-Vlaanderen een grote aanhang heeft gekregen en dit voora in Axel. De successen van Johan Scheele en zijn clubgenoten van de motorcrossclub de M.C. Axel hebben daar zeker het nodige toe bijgedragen. UITSLAGEN TOERNOOI DAG: Grootmeestergroep 9e ronde: Timman - Radulov 10, Ribli - Planinc 01, Kavalek - Lan geweg 10, Petrosjan - An- dersson Vz, Szabo - Maro- vic MiMs, Quinteros - Ree 01, Spasski - Donner ft1. Enklaar - Smejkal V?,V«- Stand na 9 ronden: 1 Planinc IVz, 2 Petrosjan 5Vz, 3 t.m. 8 Timman, Ribli, Kava lek. Szabo. Spasski, Donner 5. 9 t.m. 12 Marovic, Smejkal, Ree, Radulov 4, 13 en 14 An- dersson, En-klaar 3Vz. 15 en 16 Langeweg, Quinteros 3. Meestergroep 9e ronde: V. d. Berg - Kovacevic af- gebr., Keene - Hecht VzVz, Torre - Hartoch VzVz, Jansa - Sononko uitgest-, Scholl - Bellin VzVz, Jakobsen - Ro- manishin VzVz. Stand na 9 ronden: 1 Jansa 6V2 en 1 uitgesteld, 2- 3 Romanishin, Hecht 6, 4 Ja kobsen 5%, 5-6 Keene, Torre 4M2, Sosonko 4 en 1 uitgesteld, 8 Kovacevic 4 en 1 afgebro ken, 9 Hartoch 3%, 10 Scholl 3, 11 V. d. Berg 2 Vz en 1 afgebroken. 12 Bellin 2. (Van onze sportmedewerker) CLINGE Clinge, dat vo rig seizoen de race om het kampioenschap in de vierde klasse H net miste - Steen werd in een enerverende fina le kampioen - begint zondag aan zijn voorbereiding op de komende competitie. Zondag speelt Clinge zijn eerste oe fenduel uit tegen Ria Westdor- pe. Op 5 augustus staat de ontmoeting Hulsterloo I Clinge I op het programma. Op 12 augustus ontvangt Clin ge thuis derde klasser Bres- kens en op 19 augustus ont moet Clinge I thuis Steen I- Op 26 augustus is er de laatste oefenwedstrijd van Clinge, thuis tegen HVV'24. VOETBAL De IJslandse international Asgeir Sigurvins- son, 18 jaar, heeft deze' week een contract getekend voor Standard Luik. IJsland heeft daarmee weer een beroeps voetballer (Van onze sportredactie) AXEL YVim de Waal de Axelse coureur, blijft succes vol- Na zijn overwinning in de Acht van Chaam woensdag reed hij zich gisteren naar een fraaie eerste plaats in het Bel gische Waarschoot. De Waai reed de 80 kilometer in een uur en vijftig minuten. Op dc tweede plaats finishte Peter Gödde uit Koewacht. Op de derde plaats eindigde de Belg Lanno. Wim de Waal en Cees van Dongen starten morgen in de ronde van Graauw. De brom- en motorfietsclub De Knalpot wil met haar ei gen motorcrossers, in totaal zijn er dat ongeveer 15 besla gen ten ijs komen. Ruim drie jaar heeft men getraind terwijl er ook al verschillende hebben deelgenomen aan wed strijden in België. Buiten de Nederlanders komen ook Bel gen aan de start. Met dit al krijgt de cross een internatio naal karakter. De nodige sen satie zal zeker niet ontbre ken. De wedstrijden die verreden zullen worden aan de St.-Al- bertdijk waar men reeds een jaar geleden begon met de aanleg van het crossterrein, beginnen om 13.30 uur. Om de Sasse motorcrossvereniging meteen een duw in de goede richting te geven, is de toe gang tot.de wedstrijden geheel gratis. Hierdoor hoopt men op een massaal aantal toeschou wers. Momenteel heeft De Knalpot ongeveer 60 leden, maar dat is volgens secretaris Vaal te weinig om de club goed te laten functioneren. Het aantal renners dat zich voor de wedstrijden heeft la ten inschrijven heeft reeds de 35 overschreden en men ver wacht er nog veel meer. De wedstrijden worden verreden onder de reglementen van de Nederlandse Motorbond waar van de club reeds een jaar lid is. Over de heer Maaijer, de vroegere ambtenaar van sport zaken van de gemeente Sas van Gent is het bestuur van de motorcrossclub bijzonder te spreken. „Het is gewoon fan tastisch wat Hij voor ons heeft gedaan". Door zijn medewer king kunnen wij nu een motor cross houden. Hij zorgde voor 't terrein en een clubgebouw, maar ook nu nog kan de vere niging rekenen op de volle steun van de gemeente. Maar helemaal zonder zorgen zit De Knalpot niet. Voorzitter Ro- tier: „We hebben nog een aan tal sponsors nodig. De motor- crossport is nu bepaald niet goedkoop. Een wedstrijdmotor kost nog altijd zo'n vierdui zend gulden en dat is voor de jongens die variëren van 17 tot 45 jaar nog altijd een behoor lijk bedrag. Sponsors die ma terialen leveren zouden dan ook al een hele grote steun zijn". Maar voorlopig kijkt men met volle belangstelling uit naar zondag, wanneer hun eer ste evenement van start gaat. Als alles naar wens verloopt krijgen deze wedstrijden be staande uit wedstrijden voor junioren en senioren een ver volg op 5 september. 0 Johan Scheele start in Sas van Gent. WIELRENNEN Giambat- tista Baronehelli. winnaar van de Ronde van de Toekomst, is donderdag aan zijn rechter knie geopereerd. Baronehelli beëindigde de ronde met zijn knie, na een valpartij, dik in het- verband. De operatie is volledig geslaagd en verwacht wordt dat de Italiaanse weg renner in het begin van vol gende week het ziekenhuis zal kunnen verlaten. (Van onze duivensportme dewerker) BREDA-CADZAND Het seizoen met de oude duiven zit er weer op. Het was een rommelig- seizoen met allerlei ups en downs. Weinig kampi oenen kunnen zeggen dat ze constant gespeeld hebben. Ge duchte uitblinkers waren er niet. In België is Desmet-Lip- pens te Knokke dc beste ge weest op fond en grote fond. Op de halve fond is er één schitterende uitzondering: Ra- 549 duiven: 8 9 10 12 19 enz. Breteuil 932 duiven: 1 4 5 6 12 14 15 enz. Dourdan 962 dui ven: 1 7 9 12 enz- Dourdan Gentse Floraliavlucht 4515 duiven 1 2 enz, enz. Nu zult u zeggen: in Hol land is de getalsterkte van de concoursen groter. Mijn ant woord is dat alle hout geen timmerhout is. Dirk Hoogka mer te Naaldwijk kocht zes jonge duiven van een zekere Houben in een negerijke on der Lier. Het spel was daar vrienden (met de blaren op d'r men lag te pitten. Zijn zoon ech. voeten) nog in geen velden ter, een uitgeslapen jongen, zag oul Verstraete te Oostakker pure vitesse en de versnippe- bij Gent, die jan-en-alleman onder tafel gevlogen heeft. Ik geef u een paar uitslagen: Dourdan 767 duiven: 12 3 4 11 12 13 18 22 28 29 enz. Dourdan 550 duiven: 12 4 6 10 12 13 16 17 18 2.0 enz. Dourdan 614 duiven: 3 8 10 11 12 13 15 17 19 20 enz. Orleans 651 duiven: 9 11 22 30 44 51 53 54 enz. Orleans 465 duiven: 2 3 21 28 enz. Chateauroux ring dusdanig dat de meeste concourskes geen 200 duiven haalden. Dirk gin-g met die duiven spelen in Zuid-Holland en vloog iedere week „in de tien eersten" op concoursen van vele duizenden duiven. Zijn snelle Houben's haalden gemakkelijk vierhonderd kilo meter en ze waren doorgaans al „moei van het uitrusten", terwijl de infanterie van de of wegen te zien was. Onthoud de naam van wie in België door insiders „de nieuwe Des- met-Mathijs genoemd wordt: Raoul Verstraete te Oostakker. Hij woont practisch tegen de autobaan. Dax is een ouderwetse waaivlucht geworden. Na St.- Vincent en Barcelona stonden Janus van der Wegen en Piet Lazeroms er gekleurd op om de marathon te winnen. Er :kon hun, om zo te zeggen, niks meer gebeuren. Maar ze ver in de kortvlucht. Ziehier nog een aantal vroege meldin- hem thuiskomend van 'n feestje gen: Degens te Heerlerheide met zijn kop in de veren ge doken zitten. Met behulp van autokoplampen werd de wak kere luchtreiziger onder ge rammel van de voerbus en lie ve woordjes van kom-pietje- kom voorzichtig naar beneden geloodst en geklokt te 3.05 u. Iemand in de geburen die in zijn onderbroek aan kwam rennen dacht dat hij een hart verlamming kreeg, hij liep he lemaal blauw aan, het was of ze zijn strot dichtknepen. De hadden buiten de waard, in Putter, landbouwer van stiel casu Hein Swelsen te Jabeek gerekend, die duiven heeft voor alle weer en wind- Hein pakte de bovenste twee van de poulebrief zaterdagmorgen te 5.02 en 5.10. De vroegste duif was 's nachts doorgevlo gen en zat op dak bij de grote kampioen A. de Putter te Cad- zand, die rustig in Morpheus ar en een kalme mens liet daar om eens inschenken en dat verbeterde hem zienderogen. Wint zo'n duif nu de eerste prijs nationaal? Ik denk het niet. Dergelijke vroege duiven •1.13; Van der Zwan te Noord- wijk 4-20; Van Swanen te Eindhoven, allemaal gevleu gelde vrienden zoals u ziet; 4.28 Van der Harst te Halste ren 4.32; Visschers te Beek 4.35; Koch te Terneuzen 4.49; Smit te Sluis, de kampioen van altijd 4.40; Vanhee te Cadzand 4.50; Hendriks te Heerlerheide 4.50; Debuck te Sluis en Jansen te Stein 5.00; Baljé te Naaldwijk 5.10; Van Zielst te Oude Tonge 5.13; Hein Swelsen voornoemd 5.02 en 5.10; Barnhoorn te Noord- wijk 5.20; Claysen te Tilburg 5-30; Van Bergen te Alphen 5.32; Haak te Hoek 5.38; Jillis- sen te Boxtel 5.45; Van Eek te Middelharnis 5.47Arkenbout worden uitgerekend op de of- te Oostvoorne 5.56; Van Lier- ficiële neutralisatielijst, dat is een half uur voor zonsopgang en De Putter zit natuuïlijk op te Helmond 5.57 enz. Alle maal goeie. DEN BRUINEN NEDERLAND I ifiOO (K) Nieuws (NOS). VARA 16.02 (K) De veteranen rijf uit. 17 15 De tovenaar. ,«'45 (K) Kiri de clown 1 (NOS) 18 55 (K) Nieuws (NOS) VARA 19 05 Coronation Street, set Valerie Barlow is inmid dels begraven en Ken vertrekt naar Glasgow on on (K) Journaal en weer- bericht (NOS) 20 20 (K) De Rudi Carell show. Show die zich af-| speelt op een drukko grensovergang tijdens vakantietijd. Als gaster ontvangt Rudi Carell o.a. Bobbejaan Schoep en Cindy und Bert 2120 (K) Achter het nieuws 22A0 (KI Ironside, politiese rie 23 00 (K) Laatste nieuws (NOS) NEDERLAND II: lg 45 (K) Kiri de clown (NOS) 18 55 (K) Nieuws (NOS) NCRV 19.05 (K) 'n Donderdagskind. serie. Jem zorgt ervoor dat de brief van Peter bij de Corkberry's arri veert. 18.35 (K) Sport 20.00 (K Journaal en weer bericht (NOS) 20.21 (K) De rechter is Iinki tv-film. Na haar pensi oen heeft rechter Mere dith een detectivebureij opgericht. Haar mede werkers zijn allemaal ex-gedetineerden 21.55 (K) Country en wester 22.10 (K) Sport 22.25 (K) Ander nieuws 22.50 (K) Laatste nieuws (NOS) DUITSLAND I» 10.00 (K) Nieuws. 10.05 Journaal van gisteren 10.30 (K) Lederstrumpf. 12.05 (K) Onze kleine show 12.20 (K) Rondblik, actueel magazine. 12.50 (Kj Persoverzicht. 13.00-13.20 (K) Journaal. 14.30 Programma-overzicht 14.35 (K) Journaal. 14.45 (K) De teievisiemuis. 15.15 (K) Diskuss 4 16.45 (K) Markt. 17.15 (K) De man uit Tagaste 17.45 (K) Sportjournaal. 18.35 (K) Sterren presenter sterren 19.00 (K) Hier und Heut» 19.35 (K) Bij de 75-ste ver jaardag van Charles W. Mayo 20.00 (K) Journaal en weer bericht 20.15 De spokenkomedie, ko- (Van een onzer verslaggevers HILVERSUM De sfe van het sjieke Hilversum, lai voordat vele van de statii villa's als kantoorruimte in l slag werden genomen door NOS en andere omroepen, z vanaf zondag opnieuw opleve in een musicalserie „Marijke waarvan de KRO een nog vrij vertaalde bewerking ga uitzenden. De serie is gebaseerd op h gelijknamige meisjesboek v; Cissy van Marxveldt dat nog altijd door duizend jonge (en oudere) meisj wordt verslonden- Maatscha pijkritiek moet men in ha boeken niet zoeken. De hoof figuren zijn veelal bakvissi (lees tieners) van goede zeer goede huize die, na „huiswerk maken" langs trapleuning naar beneden zen om in de gewelfde ke kens van het ouderlijk hu hartsgeheimen toe te vertroi wen aan de joviale doch g< trouwe dienstbode. De KR heelt Rens van Dorth en Nit Hiltrop aan het werk gezet a Producer en regisseur om ee zo'n meisje Marijke dus opnieuw leven in te blazen. 1 zijn er zowaar in geslaagd 0 in het Gooi nog ongeschonde Plokjes natuurschoon aan treffen en (zonder al te ve lawaai) op de film vast leggen. De interieurs van villa's waar Marijke en ha vriendinnen. Fie, Gerda e Emmy, hun zorgeloze jeuj doorbrengen zijn eveneei V

de Stem | 1973 | | pagina 20