Rolschaatser uit Goes naar Eur. titelstrijd Wim Stols is een eenling AISTORALLY- CROSS IN GOES Derde plaats Grant Thomas KLINKENDE NAMEN IN BIERVLIET Uurloop in Vlissingen Stewart vol lof over „Zandvoort" smartegeld m Winst Spasski Ljubojevic op eerste plaats PROVINCIALE WEDVLUCHT COMPIèGNE EEN SOF Uitv NOS GÏ REKE FORS \,f/C EK Swerts bij IJsboerke MET „RAMB] sport 1OHBMHHHH DE GRENSWISSELKANTOREN N.V. REGERINGSCOM^ „ERNSTIG GEBR VOOR LAATSTE PR IET- PRAAT Vrijdag 27 juli 1973 (Van onze sportmedewerker) GOES Als op 24, 25 en 26 augustus in Grenoble de Europese rolschaatskampioen- schappen hardrijden zullen worden gehouden, zal de Goesenaar Wim Stols de enige Nederlandse afgevaardigde zijn, die onze driekleur hoog moet houden. Het is trou wens niet mogelijk dat de KNRB meer representanten naar deze titelstrijd stuurt, want Wim Stols is de enige in ons land die intensief het hardrijden op rolschaatsen beoefent. En dat komt volgens Stols omdat de KNRB alleen maar oog heeft voor het kunstrijden en voor rolhockey. Stols: „Het hardrijden hangt er maar zo'n beetje bij, en dit is al jaren zo, want in 1963 ben ik ine gaan werpen op deze tak van sport. Het hardrijden wordt volgens Stols in geen enkele mate door de bond gepropageerd, en dat is bijzonder jammer. Wanneer men het initiatief nam om wedstrijden te organi seren voor de jeugd, ben ik er zeker van dat deze zeker at tractieve tak van sport ook hier van de grond komt. Wij blijven momenteel ver achter bij landen als Italië, Frank rijk, België, Spanje en Duits land, waar het hardrijden op rolschaatsen genoeg populari teit heeft en vaak grote be langstelling trekt. Dat kan ook hier, dacht ik zo, want in ons land heeft bijna elk kind een vertegenwoordigd op een Eu ropees kampioenschap. De laatste keer eindigde hij als vijfde op de 20 kilometer, en bij een wereldkampioenschap is Wim Stols een keer zesde geworden op de tien kilome ter. Resultaten dus die aanto nen dat Stolz geen figurant is in het internationale gezel schap. Stols: „Toch zijn de buitenlanders tegenover mij altijd in het voordeel. Elk land mag bijvoorbeeld op zo'n toernooi drie rijders per wed- afstand b.v. worden snelheden bereikt van 30 tot 32 kilome ter, terwijl de sprintsnelheid ligt rond de 47 kilometer per uur. Wijn Stols: Als enige Nederlander naar de Europese titelstrijd. BRUSSEL De Belgische wielrenner Roger Swerts, de meesterknecht van Eddy Merckx, is wegens ruzie met Merckx weggegaan bij Molte ni. Swerts heeft een contract getekend bij IJsboerke, waar Rik van Looy directeur-spor tief is. Naast Swerts heeft Van Looy ook Julien Stevens aan getrokken. (ADVERTENTIE) stel rolschaatsen. Het wordt, strijdnummer (500 m, een, spelenderwijs geleerd en de bond heeft eigenlijk alleen maar het wedstrijdelement te stimuleren. Er zijn zo'n 1200 leden aangesloten bij de KNRB, die bovendien nog wat vangt van de NSF, dus ik bedacht zo dat er toch wel wat geld beschikbaar kan worden gesteld voor het hard rijden". Wim Stols voelt zich met recht een eenling bij de KNRB en hij ondervindt dit trouwens financieel maar al te goed. Het ziet er bijvoorbeeld ook deze keer naar uit dat Stols voor het grootste deel van de kosten zal opdraaien, wat het uitstapje naar Greno ble betreft. De 29-jarige Goe senaar, overigens geen Zeeuw, maar Brabander van geboorte, heeft ons land reeds tweemaal (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG De vere niging voor autorallycrossers Zuid-Beveland te Goes houdt zaterdag in Middelburg een cross die om een uur begint. Er wordt gereden In de klas sen 1000, 1000-1300, en 1300 cc en hoger. Een groot aantal coureurs heeft ingeschreven, onder andere F. Hamelink, Axel, S. en A. den Doelder, Hulst, E. de Vliegere, en O- van Rossem, Axel, D. en B. van Westende, Borssele, A. de Footer, Axel, W. Plomp, Goes, en oud-wielrenner Piet Rent meester uit Yerseke. (Van onze sportredactie) PHILIPPINE De in Phi lippine woonachtige Engelse Trico Noble-coureur Grant Thomas is als derde geëindigd in een wielerkoers voor ama teurs in het Belgische Ronse. De 72 kilometer lange koers werd gewonnen door de Belg P. Lanoy, die de afstand afleg de in 1 uur en 42 minuten. Tweede werd zijn landgenoot Baart, Terry Carroll, eveneens een Trico Noble-renner uit Philippine eindigde op de veertiende plaats. vijf, tien en twintig kilome ter) inschrijven. Met uitzonde ring van de 500 meter, die als tijdrit wordt verreden, ver trekken we gezamenlijk, zoals bij het wielrennen, en vaak wordt dan ook dezelfde tac tiek toegepast als in deze tak van sport, kortweg gezegd te gen combine kun je als eenling niet optornen". Wim Stols, die regelmatig in Belgische wedstrijden uitkomt, vorig jaar zestien zeges be haalde en nu sinds mei (de maand dat hij meestal met de wedstrijdsport begint) zeven overwinningen in de wacht sleepte, doet er overigens alles aan om goed aan de start te komen. Henk Gemser, die zich speciaal bezighoudt met de droogtraining bij de KNFB, is ook voor Wim Stols raadge ver. Stols: „Ik bezoek Gemser enkele keren per jaar. voor de rest werk ik volgens zijn trai ningsschema. Verder bezoek ik regelmatig dokter Lap in Rotterdam en ik kom ook ge regeld bij een masseur". Trai nen doet Wim Stols wanneer het goed weer is dagelijks. Als ambtenaar op de gemeen tesecretarie in Goes kan hij dank zij de medewerking van B. en W. deze zaak aardig regelen. Maar een dure zaak blijft het beoefenen van het hardrijden op de rolschaats ze ker voor Wim Stols. Een be drag van f 3000 per jaar gaat daar wel in zitten. Een stel wieltjes b.v. kost f 30 en die zijn na enkele we ken versleten. Daar komen dan nog bij de reis- en ver blijfkosten. En een sponsor, zoals veel rijders in het bui tenland, heeft Wim Stols nog niet, al doet de rolschaatsenfa- briek Esmi uit Drunen wel wat voor hem. En Schelde- International uit Goes (fabri cage van gymnastiektoestel- len) fabriceert voor Wim Stols de houten wieltjes die hij ver plicht is te berijden op het Europese kampioenschap in Grenoble. Voorheen werden altijd plastic wieltjes gebruikt die aanmerkelijk goedkoper zijn. Wim Stols wat monotoon: „Ja zover als in het buitenland zijn we nog lang niet, want daar zijn wel jongens die 10.000 tot 20.000 gulden ont vangen van hun sponsor. En de prijzen zijn daar ook om van de watertanden. In Sicilië was de hoofdprijs bij een wedstrijd b.v. een Fiat. Daar kan ook België natuurlijk niet aan tippen, maar ik ben toch blij dat ik er elke week wed strijden kan rijden, want waar zou ik anders moeten verschij nen". Zaterdag gaat Wim Stols overigens niet de grens over, maar zal hij op de Uithofbaan in Den Haag een aanval doen op het werelduurrecord op de 500 meter, dat met 46.6 op naam staat van de Duitser Wetterich. Op dezelfde baan behaalde Stols in juni van dit jaar het Nederlandse kampi oenschap. dat ook was openge steld voor buitenlanders. Een fascinerende tak van sport, dat hardrijden op rolschaatsen, meent Wim Stols. Op de grote (Van onze wielersportme dewerker) BIERVLIET Het actieve wielercomité „Ronde van Biervliet" houdt op 30 juli de tweede amateurwielerronde van dit seizoen. De eerste uit gave betrof een avondcriteri um, dat bijzonder succesvol verlopen is, maar nu betreft het een middagkoers, die om halfdrie begint. Dat is wellicht de reden dat er maandag in Biervliet niet een maximaal aantal renners aan de start komt. Er hebben 33 amateurs ingeschreven, maar de kwaliteit kan in dit geval belagrijker zijn dan de kwantiteit. De traditie heeft geleerd dat men niet per se een groot aantal renners nodig heeft om een boeiende koers te krijgen. Met een groot aan tal renners komt het toch re gelmatig voor, dat de mindere goden al vrij snel afstappen omdat men het hoge tempo niet kan volgen. Bij een klein aantal deelnemers vechten de coureurs dubbel zo hard om toch maar in de prijzen te vallen- Het deelnemersveld al is dat wat gering is aan de aantrekkelijke kant. Er heb ben renners met een klinken de reputatie ingeschreven. Mannen als Toine van de Bun der, Frans de Belie, Arie Deu- sing, Cees van Dongen, Piet Franken, Bertus Geense, Peter Gödde, Charles de Smit, Henk Stander, Cees Stout jesdijk, Grant Thomas, Ko de Vrieze, Wim Westdorp en Leo van der Wiel zijn stuk voor stuk in staat voor een spectaculaire koers te zorgen. De kwaliteit is dus bedui dend beter dan de kwantiteit. De afstand die de amateurs moeten afleggen bedraagt 100 kilometer, verdeeld over 55 ronden. De inschrijving en het afhalen van de rugnummers kan gebeuren vanaf halftwee in het „Oude 'Raadhuis", waar ook de prijsuitreiking plaats vindt. (ADVERTENTIE) Zelfgemaakt. Dat is een dik en kleurig magazine vol suggesties en aanwijzingen voor het zelf maken van allerlei gezellige zomerse dingen. Een hangmat, bolderwagen of vouwkrukje; stelten, stoeipoppen, barbecues, strandtassen en nog veel meer. Verder patronen voor truitjes, rokken, bikini's en andere strandkleding. Plus allerhande tips voor vakantie en weekend: spelletjes voor regenachtige dagen, hoe overleven de planten de vakantie, fototips, barbecuerecepten etc. Gewoon te veel om op te noemen, 76 pagina's dik, een vakantiepretboek om snel in huis te halen. Het ligt voor f 6.95 bij kiosk en boekhandel. C (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN Vanavond houdt de atletiekvereniging Zeeland Sport voor de vierde keer een nationale uurloop op de sintelbaan aan het Basken- burgplein. De atleet die in de ze wedstrijd de meeste kilo meters, of beter gezegd de grootste afstand aflegt is win naar van deze wedstrijd. Vorig jaar was dat Piet Vonck die 18.784,40 meter aflegde in 60 minuten- De deelname van het eerste drietal uit de 10 Engelse Mij lenloop in Middelburg, enkele weken geleden is wel zeker. Winnaar werd toen Hans van Kasteren, Fortuna, vóór Johan Antheunise, A.V.A. en Peter Frits, Metro. Verder zijn er nog enkele atleten van buiten Zeeland present. De meest be- SCHIPHOL „De naam van Zandvoort wordt over de hele wereld meer genoemd dan die van Ajax", betoogde tweevoudig oud-wereldkampi oen der coureurs Jackie Ste wart aan de vooravond van de Nederlandse Grand Prix tij dens een persconferentie op Schiphol. De „vliegende Schot" die twee maanden ge leden ernstige bedenkingen had tegen de gereconstrueerde renbaan in de Nederlandse badplaats was nu vol lof. „Ik moet iedereen compli menteren", zei de Schotse cou reur. „In elk ander land zou dit onmogelijk zijn geweest. Zandvoort is een bijzonder modern circuit geworden, be ter dan elke andere baan ter wereld. Autosport is nooit he lemaal zonder gevaren. Je zal altijd ongelukken blijven hou den, maar we moeten zien die sport zo veilig mogelijk te ma ken. Autosport is nu eenmaal veel meer internationaal dan voetbal. In de hele wereld wordt eens per jaar over Zandvoort gesproken. Door een zo goede verbetering te verwezenlijken heeft men te vens de zekerheid gekregen dat de naam van Zandvoort tenminste voor jaren overal zal worden gehoord". De nieuwe panoramabocht, waardoor de baan een tweede gedeelte kreeg waar men uit- remmend en accellererend te genstanders op spectaculaire wijze kan passeren, noemde de oud-wereldkampioen ide aal. „Het is een moeilijke bocht voor de coureur en de wagen. De toeschouwers kun nen vooral op die plaats genie ten van pure autosport", Jackie Stewart betoogde met klem dat de veiligheid vooral voor de bezoekers, doch ook voor de rijders centraal dient te staan. „We hebben betere helmen gekregen, auto gordels, goede raceoveralls. (ADVERTENTIE) 'Had ik maar', zegt u, als u uw kostbare kamera in de bergtrein hebt laten liggen, of u ligt plots zonder blindedarm ver van huis. Ga verzekerd op reis. U kunt daarvoor ook 's avonds en in het weekend bij ons terecht! UN* op de stations - aan de grenzen, voor al uw geldzaken. AMSTERDAM (ANP) - Donderdag zijn in Amsterdam enkele afgebroken partijen in het IBM-sohaaktoernooi uitae speeld. De uitslagen zijn- Grootmeestergroep: 8c ron de: Radulov - Enklaar VzVz 6c ronde: Radulov - Soassk.i 0—1. Stand na 8 ronden: 1. Pla- ninc 6%, 2-4. Ribli, Spasski, Petrosjan 5, 5. Szabo 46-9 Timman, Donner, Kavalek, Radulov 4, 10, 11. Smejkal, Marovic 3^, 12-16. Andersson, Quiniteros. Langeweg. Ree. En klaar 3. Meestergroep: 5e ronde: Torre - Jakobsen 0-1. Stand na 8 ronden: 1- Jansa 614, 2-3. Romanishin, Hecht 514, 4. Jakobsen 5, 5-8. Kova- cevic, Keene, Torre, Sosonko 4, 9. Hartoch 3, 10-11. SoholL V. d. Berg 214, 12. Belin 1%. VOETBAL Het Noorse voetbalelftal, dat met onder meer Nederland in een groep is ingedeeld voor de kwalifi- catieronde van het wereld kampioenschap 1974, heef» woensdagavond in Bergen een vriendschappelijke wedstrijd tegen Noord-Korea met 30 gewonnen. De ruststand was 1—0. (ADVERTENTIE) (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De Provin ciale wedvlucht voor jonge duiven vanuit Compiègne (j.i. zondag georganiseerd), heeft de meeste liefhebbers niet aangesproken. Van de 18.000 duiven die waren ingezet, stonden er niet meer dan 1000 provinciaal getekend. Secreta ris M. Willaert van het pro vinciaal sportcomité noemde het zeer terecht een sof. Over igens zei hij dat bij wijze van proef deze vlucht gehouden is, maar zeker niet voor herha ling vatbaar is. De reden van de zeer geringe deelname moet onder andere gezocht worden in de té korte afstand, ruim 220 kilometer, die de vlucht lang is, en ook de geo grafische ligging van deze provincie speelt een grote rol. Immers bij welke windrich ting dan ook, er is altijd wel een gebied waar alles te „pak ken" valt en elders weinig of niks meer. zo redeneren heel velen. Toch moet gezegd wor den en de uitslag zal dat bewijzen als deze binnenkort in de bus glijdt dat de kansen die er bij een zuidelij ke wind en die waaide er zondag zijn toch zeer redelij ke mogelijkheden geeft voor ie dereen- Uitslagen: „De Postduif', Heikant met 510 duiven, hoog ste snelheid 1618 meter per minuut. 1 en 2 L. Herwegh. 3. L. d'Hooge. 4. L. van Goe- them, 5. J. Everaert, 6. Gebrs. Cocquit, 7. Joh- van Houten, 8. A. de Potter. 9. Gebrs. Ver schuren, 10. Joh. Letens. „De Reisduif", Graauw in combi natie met „De Postduif", Lamswaarde met 265 jonge duiven. 1. 2 en 4 Gebrs. De Koster (1617,54 mpm). 3. J. Pardon, 5. J- van Denderen, 6. Alf. Kouijzer, 7. G. Picavet, 8 en 9 Ed. Matthijssen, 10. J. van Laere. „Volharding", Westdorpe met 271 jonge dui ven. 1, 2 en 9 W. Verhaegen en zoon. (1636 mpm). 3. G- Gijsel, 4. A. de Krijger, 5 en 10 L. Notschaele, 6 en 8 D. Teirlinck, 9. René van Acker. Met 50 oude duiven. 1 en 6 Ed. de Smet, 1615 mpm. 2 en 5 Gebrs. Audenaerde- 3, 7, 8 en 10. W. Verhaegen en zoon. 4. D. Teirlinck, 9. Raf. Gijsel. „Recht voor Allen", Sluis met 351 jonge duiven. 1. G. de Meyer, 1538 mpm. 2 en 4 J- Coppens. 3. O. de Meyer. 5. W. Coppens. 6. J. van Nijhof. 7 en 9 I. Datthijn. 8. J- Louweret, 10. J. Dezutter. „Herleving", Kloosterzande met 494 jonge duiven. 1, 7 en 10 P. Verschu ren. 1612,6 mpm. 2. A. de Keijzer en zoon. 3 en 6 Th. de Bruin. 4- R. Mahu, 5. Boog- aert-Verschuren, 8. Alf. Col- paert, 9. J. Colpaert. Combina tie Aardenburg-Eede en St.- Kruis met 232 jonge duiven. 1 en 8. I. Duininek, 1553,2 mpm. 2. R. van Hee, 3- L. de Clerck, 4, O. de Vriend, 5. E. Stan- daert, 6 en 10. O. van Quec- kelberghe, 7. A. de Baardema- ker, 9. A. de Vos. Met 129 oude duiven- 1, 6 en 10 R. van Hee, 1590,9 mpm. 2 en 4 W. Standaert, 3. A. de Meester, 5. J. de Clerck, 7. J. de Vreeze, 8. M. de Jager, 9. A. de Vos. „Met Moed Vooruit", Boschka- pelle- met 213 jonge duiven. 1. Th. Dobbelaar (Zaamslag), 2 en 6 E. Pieters. 3. A. Verbrac- ken, 4 en 10 J. de Klerck, 5. E. Bilterijst, 7. L. Lauret, 8. Th. Hayette, 9. J- Stallaert. „De Getrouwe Duif", Cadzand met 237 jonge duiven. 1. A. van Hanegem, 1534 mpm. 2 en 10 A. Fremouw, 3. J. Louwe ret, 4. J. Kools, 5. J. van de Plasse, 6- A. Vasseur en zoon, 7. A. Mabelis, 8. P. Goossen, 9. A. de Putter en zoon. 45 oude duiven. 1, 2, 5, 6, 8 en 10 A. Duininek en zoon 1562 mpm. 4, 7 en 9 A. de Putter en zoon. „Nog Sneller", Breskens met 603 jonge duiven. 1- D. Engels, Biervliet 1619,03 mpm, 2. P. de Poorter, Sasput, 3. J. Faas, 4. M. Quaars, 5. Ritico-Zegers, 6. J. Faas-De R, allen te Bres kens. 7 en 9 G. Dusarduyn, Groede, 10- J. van Gijs, Bres kens. „De Snelvliegers", Oost burg met 340 jonge duiven. 1. J. den Hollander, 1547,20 mpm. 2, 5 en 6 J. Datthijn, 3, 4, en 8. A. Risseeuw, jr. 7. L. Risseeuw, 9. J. de Krijger, 10- A. Aalbregtse. Met 52 oude duiven. 1 en 7 W. van Unen. 2 en 8 A. Risseeuw, jr. 3, 4 en 5. R. Verstraeten. 6 en 10 J, Ritico 9 A. van Hijfte. Snel heid eerste duif 1591,74 mpm. „Jong Maar Moedig", Driewe gen met 58 jonge duiven, 1 en 6 C. Babijn, 1563 mpm. 2. E. van de Hemel. 3. A. den Ha mer. 4. en 5. I- Klaaijsen. 7. B. van de Slikke, 8. J. Boerman, 9. A. Engels, 10. A. Janssens. Met 44 oude duiven. 1 en 7 C. Babijn, 1539 mpm. 2 en 9 A Jansen. 3. E. van de Hemel, 4. J. Lippens, 5 en 8 A. Engels, 6. I. Klaaijsen. 10. A. den Hamer. „Nieuw Leven", Koe wacht met 704 jonge duiven- 1. A. Martens, 1628,4 mpm. 2. H. de Mul, 3. A. de Koster, 4. J. de Bruijne, 5. R. de La Ruelle, 6. D. Louwers, 7- M. van Hove, 8. H. Audenaerde,' 9. R. van Hijfte, 10 W. Ver biest. Met 39 jaarlingen. 1. P. van Gijsel, 1619,1 mpm. 2, 3 en 4 J- Elegeert, 5. L. Seghers, 6. G. Schalkens, 7. R. de la Ruelle, 8. A. de Kind, 9. L. Belaert, 10. Ch. Suy. Met 49 oude duiven. 1 en 8 A. Mar tens, 1626,2 mpm- 2, 4, 5 en 6 J. Elegeert, 3. Raf. Martens, 7. G. Jansens, 9. R. de la Ruelle, 10. P. van Goethem. „De Reis duif", Philippine met 198 jon ge duiven. 1. Joh, Platteeuw, 2 en 10 L- Breepoel, 3. A. de Krijger, 4 en 5 J. Haak, 6. R. Lippens, 7. J. Verhage, 8. A. de Groote, 9. L. Moerman. Met 118 oude duiven. 1, 7 en 10 H. van de Hemel. 2, 4 en 9 L- Moerman, 3. W. den Hamer, 5. F. Roegiest, 6. Ed. de Mul, 8. Joh. de Mul. „Steeds Sneller", IJzendijke met 224 jonge dui ven. 1. A. Verwulst, 1576 mpm- 2. G. Blaakman, 3. I. van de Slikke, 4. en 9 Putter en zoon, 5. J. de Smet, 6. A. Haverbeke, 7 en 10. Putter-De Boevere, 8. A. Mussche. Met 106 oude duiven. 1. J. de Smet, 1605 mpm. 2, 5 en 7 Putter en zoon, 3, 6 en 9 A- Mussche, 4 en 8. O. de Mul, 10. M. Rodts. „De Snelle Duif', Terhole met 107 jonge duiven, 1. J. Asselman, 1621 mpm. 2, 3 en 6 Alf. Freyser, 4 en 5 A. Beaurain, 7. P. van Campen, 8. P- de Vree, 9. A. Vermeulen, 10. L. Heymans. Combinatie Axel-Stoppeldijk met 467 jonge duiven. 1. A. Peersman, 1620 mpm. 2 en 10 M. Klaassen, 3 en 8. J. Vinke, 4. A. Verheijden, 5- Cam. Ver straeten, 6. G. Serrarens, 7. J. Wentzler, 9. J. Nollet. Met 99 oude duiven. 1 en 3 G. Serra rens, 1630 mpm. 2. F- Serra rens, 4. E. Boeijkens, 5. J. van Leuven, 6, 7 en 8 J. Wentzler, 9 en 10 J. Verstraeten. „Eerste de Beste", Schoon- dijke met 152 jonge duiven, 1, 5 en 6 J. Toernooi en zoon. (1548 mpm.) 2- S. Huigh, 3. en 10 R. Postma, 4. Klaassen- Taillie, 7. A. de Poorter, 8. S. Taillie, 9. P. Cornelis. Met 55 oude duiven. 1 en 3 Klaassen- Taillie (1562 mpm). 2. J- Pijc- ke, 4, 6 en 10 P. de Hullu, 5 en 7. G. de Wever, 8. C. Jan sen, 9. J. Toernooi en zoon. Het Rayon West Zuid-Beve land nam met 793 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Compiègne, hoogste snelheid 1589,14 mpm. 1 en 8 J. Steen bakker, Kwadendamme. 2- C. Goedegebure, 3, 4 en 6 Joh. Poleman, beiden te 's-Heer Arendskerke. 5. C. Hermes, Lewedorp, 7. M. Boud ens, Kwadendamme. 9. F. Frnase, Kwadendamme. 10. J. Polfliet, Lewedorp- Met 357 oude dui ven. 1. W. Raas, 's-Heerenhoek (1617,25 mpm). 2. J. Driedijk, Heinkenszand. 3. J. van Eijke- PETROPOLIS In de der de ronde van het interzonale schaaktoernooi, dat in Petro- polis wordt gehouden, kwamen voorlopig slechts twee spelers tot winst. De Zuidslaviër Lju bojevic won in 40 zetten van de Canadees Biyiasas en de Argentijn Oscar Panno was met de Zwitserse jeugdspeler Werner Hug twee zetten snel ler klaar. De overige partijen eindigden in remise of werden afgebroken partij (tegen ge Russische partijen, die tot dusver werden afgewerkt, le verden alle een puntendeling op. Ljubojevic heeft nu de lei ding met 2 punten en een afgebroken partij (tege Hug), voor Panno. die 2 nun- ten heeft- De uitslagen van de derde ronde zijn: Ljubojevic (Zsl) - Biyiasas (Can) 10, Ivlcov (Zsl) - Kagan (Isr) afgebro. ken, Panno (Arg) - Hug (Zwiits) 10, Hort (Tsj) Meoking (Braz) afgebroken, Tan (Singapore) - Gheorghiu (ADVERTENTIE) kende Zeeuwse deelnemen zijn: Koos Oggel, Jos Ver. steeg, Cees Hoogesteeger, Wier van Houte, Jan van Laarho ven, Martin Moermond, Hans van Vlierden, Cees van de Bulck en Wim Back. Het parkoers strekt zich na het verlaten van de sintelbaan hoofdzakelijk uit op de Wal- cherse binnenwegen. Nadat men 16 kilometer op de weg heeft afgelegd worden de res terende minuten vol gemaakt op de sintelbaan. Momenteel zijn er nog onderhandelingen gaande met de Nederlandse marathon-kampioen Johan Kijne, Cees Verhoef van Hel las en Slagmulders van het Belgische Ol Merksem. Krijgt men dit sterke drietal aan de start dan zijn er zeker zes troeven voor de zege. De uur loop begint om zeven uur. ren, 's-Heerenhoek. 4. J. va» de Velde, 's-Heer Arendskei- ke. 5- J. Claessens, Kwaden damme. 6 en 8 M. Beenhak ker, 's-Heer Arendskerke. 7. H. Jansse, 's-Heerenhoek. 9, L. Claessens, Kwadendamme. 10. P. Goedegebure, 's-Heer Arendskerke. Wedvluchten vanuit Dax- Rayon WZB. met 47 oude duiven, 1, 4 en 10 P. Schrijver 's-Heer Arendsker ke. 1248,74 mpm. 2. P. van de Waard, 3. A. Moison, beiden ta 's-Heerenhoek. 5. D. Rijk, Heinkenszand. 6. G- Steenbak ker, Lewedorp. 7 en 8 G, Ver» bart, 9. W. Raas, beiden te 's- Heerenhoek. „De Snelvlie gers", Oostburg met 23 dui ven. 1. B. van Veenendaal. 2, A. van Hijfte- 3 en 6 A. Ris seeuw sr. 4, 7 en 8 R. Ver straeten. 5. W. van Unen. „Eerste de Beste", Schoondij- ke. 1 en 4 G. de Wever. 2 en 6 G. Dobbeiaere, 3 en 5 Klaas- sen-Taillie. Concours Dond Zuid-Beveland wedvluchten vanuit Beaumetz. Met 2628 jonge duiven- 1. M. Jeremiasse (1525,16 mpm). Wemeldinge. 2. P. Pieters, Lewedorp. 3. Fr. Voois, Goes. 4. J. Buijsse, Le wedorp. 5. P. Kaho, Goes- 6. I Polfliet, Lewedorp, 7, 8 en 9 M. Pieterse, Wemeldinge. 10. E Vermast, Yerseke. Met 787 oude duiven. 1. C. Zegers, Bie- zelinge (1517.54 mpm). 2. P van Kerkhove, 3. W. de Witte, beiden te Goes, 4 en 6 C, Hermes, Lewedorp. 5. M. Jere miasse, Wemeldinge. 7. G. Verbart, 's-Heerenhoek. 8. G den Todnder, Kloetinge. 9. J- Kole, 's-Heer Arendskerke. 10- A. Martens, Goes. (Roem) afgebroken, Reshevs- ky (VS) - Smyslov (SU) al- gebroken, Bronstein (SU), Poloegajevski (SU) remise, Savon (SU) - Keres (SU) re mise, Portisch (Hong) - Geiler (SU) remise. Stand aan kop: 1. Ljuboje vic 2 punten en 1 afgebroken partij, 2. Panno 2, 3. Portisc» 1,5 en 1 afgebrokn partij, Gelier en Poloegajevski 1.5 Vrijdag 27 juli 1973 Voor de meesten zit vakantie er al weer op ei voor de overigen is het eindt al in zicht. We moeten on. haasten om opruiming U houden onder een aantal tip, voor korte trips, waarvan he jammer zou zijn als ze nie een paar lezers zouden gerie ven Allereerst twee Zeeuwsq specialiteiten die men eigen lijk niet mag missen: hei Boemeltje van de Bevelan- den, het klank- en lichtspe Schrijn van zwaard en kruis" in het Middelburgse Abdijcomplex. De museum- trein staat morgenochtend er -middag op het station van Goes weer onder stoom. De rit van 10.45 u. gaat tot Hoe- dekenskerke en die van 14.00 u. tot Oudelande. Dat gaat verder zo elke zaterdag om de veertien dagen. De laatste rit is op 15 sep tember. Men kan zowel eer ste (op pluche) als tweede (op hout) klasse reizen. Het treintje bestaat uit met veel zorg en toewijding gerestau reerd materieel en past won derwel in het verstilde land schap van Zuid-Beveland. In het Middelburgse klank- en lichtspel wordt aan de hand van klankbeel den en lichteffecten wordt de geschiedenis van het eeu- HILVERSUM (ANP) De regeringscommissie voor de omroep heeft nogal kritisch gereageerd op de jaarrekening over 1971 van de Nederlandse Omroep Stichting. In verhou- ó'og tot de begroting sluit de jaarrekening met een batig saldo van ruim 3,5 miljoen Sulden, maar op vele onderde len werd de begroting over schreden. Volgens de regeringscom missaris zijn in 75 gevallen gelden uitgeven voor doel einden waarvoor in het ge heel geen begrotingspost was uitgetrokken. In 219 gevallen werden bepaalde begrotings posten overschreden, soms met 100 procent. De regerings commissie heeft zich voor een maal nog bereid verklaard, hieraan niet te zwaar te tillen. Wel heeft zij zich tot de raad yen beheer gewend om er op te wijzen, dat door een betere ®n meer op de details toege spitste begrotingsbewaking, verbeteringen nog dringend hodig zijn". De regeringscommissaris constateert met name ten aan JJen van de regionale omroep ROZ en RONO een ernstig gebrek aan begrotingsbewa- TA.ARNOL BlKWEMKOR WORD OOK/ -.DA63E i - 'J?

de Stem | 1973 | | pagina 12