oen ide" ISRAEL NIET AFGESCHREVEN krijg en VS klop van Rusland VIJFENTWINTIGSTE RONDE VAN 01ID-V0SSEMEER SNELSTE DUIF OP NEGENDE PLAATS Oud-De Beren tegen Apollo Raduiov dwingi Planinc tot remise Geen wereldbeker Vierde burgemeester Sehipper-toern ooi lorttoto IJ Coerver: eerste zorg Wim van Hanegem Op tijd Probleem VAN BEERS WINT IN OBBICHT Ramp Monza niet door olieplas sport yVoerrsdag 25 juli 1973 VSTORGANEN 3 snorharen en dik- boven de ogen zit- :tvoor niets bij Uw kat gebruikt ze om s in het donker te n, tast er onder het i prooi mee af en zij zijn "navigatie- 'als een ware cir- t tussen een groot Jeine voorwerpen nder er ook maar te raken of om te De snorharen be- i zijn tere snuit en verwondingen, s wenkbrauwenha- ogen beschermen, kat van deze ge- n onmisbare tast- jerooft maakt zich neer schuldig aan shandeling. >ren, gerust 100 jaar ien in goede gezond- alles wat daarbij ik de sociale bete- het koningshuis bt begrijpen. Het ve- at aan de instandhou- rvan wordt besteed, ir mij geen enkele ilt de heer Campert an als Den Uyl, Von- redeling en als klap vuurpijl Mies Bou- innen met Den Uyl: is voor mij altijd politicus, die bezield en elan waar iedere der een puntje aan en. Ook Vondeling is waar wij als Neder- >ns niet voor hoeven nen. Van Vredeling nog te weinig om aanval op te doen, neem aan dat ook hij sloten tegelijk zal Mies Bouman kunnen zijn, als de heer Cam- taat is om het Neder- 3lk zoveel genoeglijke bezorgen als zij deed •ustig ophouden met lige werkkring en in usement gaan wer- Z. L. DELMEE (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De meniscusoperatie van Rinus Israel, door de orthopedist dr. Axler in het Rotterdamse Clara-ziekenhuis verricht, is zeer voorspoedig verlopen. Clubarts Abarbanel, die de operatie bijwoonde, was al zo optimistisch om na afloop te voorspellen, dat de Feyenoord-verdediger mogelijk al over 4 weken, maar in ieder geval over 6 weken weer volledig fit zal zijn, en de training zal kunnen hervatten. Abarbanel: „Over drie maanden speelt Israel weer. Al houd ik natuurlijk een slag om de arm als arts, omdat je altijd met complicaties rekening moet houden". Vol gens Abarbanel zijn alle sombere voorspellingen over een definitief einde van Israels carrière, nu hij voor de tweede keer binnen een jaar aan een meniscus moest wor den geopereerd, volkomen uit de lucht gegrepen. Abarbanel: „Zijn eerste blessure, aan zijn linker knie, is volledig genezen. Tijdens het toernooi in Pa rijs was Israel weer vol komen terug op zijn oude niveau. Deze meniscusope ratie is er een uit het boek je. Hjj zal zich echt niet hoeven te sparen als hij ge nezen is". Wim. van Hanegem, die volgens trainer Wiel Coerver een goe- de ausputzer kan worden. MOSKOU (AFP - REUTER TASS) De atletiekploeg van de Sovjet-Unie heeft voor de achtste keer gewonnen van de Verenigde Staten. In totaal hebben beide atletiek-groot- maehten elkaar nu elf keer ontmoet. Amerika won twee heer, eenmaal eindigde het treffen in een gelijk spel. Dit maal, in Minsk, was het ver schil erg groot: 2X6 punten voor de Sovjet-Unie, 163 voor de Verenigde Staten. Met na me de Amerikaanse dames kregen hevig klop: 9551. Maar ook de heren redden het dit keer niet: 121—112. het oud-strijders leg1" belangrijk bestand- de „zwijgende meer- die zich door oen li niet-politiek sent1" rbonden voelt met het oranje en de vorstin ijk- islissing van de rege- ;uigt naar de mening legioen of van «Sr®nr minachting" van bet of van een gebrek aan gisch inzicht. Noordengelse orby is de politie in de een half miljoen bij- e sporen. Een plaatse- ker kwam tot de ont- dat vijf grote korven en en honing waren mn haag (anp). de intertoto nr. 3 was De toto met de laagste inleg smds 1960, met het kleinste aantal winnaars ooit behaald en met de grootste prijs voor 11 Scede voorspellingen. Aantal deelnemers: 45.038. Inleg 83.041,—. Prijzenbedrag 35.126. Voor de le en 2e prijs zijn deen winnaars, de totale prij- eenpot ten bedrage van f 26.344 "'ordt gedeeld door 2 deelne mets, die elk 11 juiste voor tellingen hadden gedaan. Ieder van hen ontvangt bruto i 13.172,terwijl de premie 'en bedrage van 8781,na Jet verstrijken van de reclame, ermijn op woensdag 15 augus- 'u? a.s. door het lot aan een van leiden wordt toegewezen. de uitslag van intertoto nr. 4 Aantal deelnemers 51.523. bileg 107.520,—. "rijzenbedrag 45.480, 'e prijs: Geen winnaars, het oedrag van de le prijs ad 11.370,wordt gelijkelijk ''erdeeld onder winnaars van "e 2e en 3e prijs. 2e prijs: 9 winnaars, die elk wuto f 1895,ontvangen. 2e prijs: 99 winnaars, die elk 172,20 ontvangen. De premie ten bedrage van 11.370,wordt na het ver wijken van de reclametermijn woensdag 15 augustus a.s. loting toegewezen aan een 2e prijswinnaars. Hoewel de Amerikanen ve detten als Woods, Milburn en Stones misten, kan de neder laag hier niet uit worden verklaard. Ook de Russen wa ren niet volledig. Zij moesten het doen zonder Bortsov, Bon- bondartsjoek, Tarmak en Kor- neljoek. Over het algemeen heeft de wedstrijd geen prestaties van wereldniveau te zien gegeven, zeker niet op de tweede dag. De tijden op de langere loop nummers waren zonder uit zondering matig, geen onge woon verschijnsel bij een lan- denwedstrijd, waar immers wordt gelopen om de punten en niet om de tijd. Een uitzon dering vormde de 800 meter van de pas 14-jarige Ameri kaanse Mary Decker, die won in 2.02.9. Zij versloeg de ge routineerde Russische Niole Sabaite (2.03,2). Bij de heren boekte Steve Williams zijn tweede overwin ning. De 19-jarige Californiër won na de 100 (10.1) ook de 200 meter, in 20,7. Ex-wereld recordhouder speerwerpen Janis Loesis leed een verras sende nederlaag tegen Gary Feldman: 87.26 tegen 88.12 meter. In vergelijking met de blessu re van Jan Mulder, die onver wacht opnieuw 6 weken rust voorgeschreven kreeg gaat volgens Abarbanel volkomen mank. „Deze meniscusblessure van Israel is vers. We zijn er op tijd bij. De spieren van zijn rechterbeen hebben hele maal niets te lijden gehad. Bij Mulder was het al een slepen de zaak voordat men ingreep. Toen was er al veel kwaad geschied. Vandaar dat de zaak nu zo lang duurt". Dr. Abarba nel noemt de diagnose van een meniscus een zeer moeilijke zaak. „Bij een knieblessure kun je te maken hebben met een beschadiging van de knie banden, de kruisbanden of de meniscus. Een juiste diagnose is zeer moeilijk. Ook foto's geven vaak geen uitsluitsel. Als er op een foto geen menis cus te zien is wil dat niet zeggen, dat er ook geen spra ke is van een meniscus. Bij een twijfelgeval kun je echter niet zomaar gaan opereren. Dat is ethisch niet verantwoord." Daarom is Iraels vorige bles sure, die hem het grootste ge deelte van het vorig seizoen buiten de lijnen hield ook zo'n slepende zaak geweest. „Aan vankelijk konden wo geen me niscus constateren. We konden toen ook niet opereren. Pas veel later, toen Rinus al weer geruime tijd trainde bleek dat er toch een meniscus was. Men heeft ons toen veel verwijten gemaakt als medisch team, maar dat volkomen ten on rechte." Over de mentale klap, die Is rael door deze nieuwe tegen slag heeft gekregen kan Abar banel echter niets zeggen. Feit is echter, dat Feyenoords vrije verdediger alles op alles zal zetten om terug te komen, niet alleen omdat hij nog minstens een seizoen in de kuip wil schitteren, maar vooral ook omdat hij de wereldkampioen schappen volgend jaar in München, niet wil missen. Feyenoordtrainer Wiel Coerver rekent er ook op dat Israels keiharde mentaliteit het gene zingsproces nog aanzienlijk zal bespoedigen. Coerver kan Is rael niet missen, zoals hij za terdagavond na de intertoto- wedstrijd tegen St.-Etienne verklaarde. Voor Coerver is het probleem nog veel groter, omdat Willem van Hanegem. die hij de plaats van Israel wil laten innemen gisteren niet kon meetrainen wegens een oude enkelblessure. Ook Harrie Vos kampt met een lastige blessure, een ontstoken spier aan zijn rechterkuit. Vandaar dat Coerver nauw contact had met zijn medische staf. Zijn eerste zorg is nu niet Israel, omdat diens gene zingsproces nog wel geruime tijd zal duren, maar van Ha- 0 Rinus Israël, die negem, op wie hij nu al zijn hoop heeft gebouwd. Coerver: „Willem heeft alles om een goede ausputzer te zijn, zelfs voor het Nederlands elftal. Hij is sterk in de lucht, kan een goede sliding maken, heeft een enorm overzicht en een geweldige persoonlijkheid. Als hij ook nog afvalt is de ellende helemaal niet meer te overzien". Coerver heeft als enig voordeel, dat van Hane gem bepaald plezier heeft in zijn nieuwe rol. „Ik vind het een prettige plaats om te spelen. Mischien zal ik mijn carrière nog wel als ausputzer beëindigen". Voor lopig hoopt van Hanegem ech ter op een zeer voorspoedige terugkeer, vooral ook omdat al is gebleken dat het Theo dc Jong bepaald moeilijk valt zijn dominerende rol op het middenveld over te nemen. Van Hanegem: „De Jong zal mijn plaats moeten overne men. Zaterdag lukte dat nog niet zo, maar zoiets vraagt ook tijd. Theo heeft er in ieder geval de talenten voor, alleen moet hij zich er meer van bewust worden. Ik hoop, dat hij mijn rol snel zal overne men, dat zou voor Feyenoord de oplossing uit de moeilijkhe den kunnen zijn." de mening van Feyenoord-clubarts Abarbanel over zes weken weer (Van onze sportmedewerker) OUD-VOSSEMEER Za terdag snorren de wieltjes weer in Oud-Vosscmeer op Tholen. De 25e wielerronde in dit dorp staat dan op het pro gramma en die is weer om vangrijk als vanouds, want be halve amateurs komen ook nieuwelingen en adspiranten aan de start. Vijfentwintig jaar geleden nam de heer T.M. Hage het initiatief voor het houden van een koers en hij is ai die tijd de „grote man" van het comité gebleven. Als voor zitter heeft hij in al die jaren baanbrekend werk verricht voor de wielersport op Tholen. De plaatselijke afdeling van het „Groene Kruis" heeft daar mede van geprofiteerd, want de baten van de wielerronde gaan elk jaar naar het „Groe- OBBICHT (ANP) Jos van Beei-s heeft dinsdag het „wondei' van Obbicht" gewon nen, een profronde over 120 kilometer. Van Beers sprong in de laatste kilometer weg en nam een voorsprong van veer tig meter op het peloton. DE UITSLAG IS: 1 Jos van Beers (Vosselaer-Bel) 2 uur 39 mi nuten 31 seconden, 2 Cees Priem (Goes) op 3 sec., 3 Jo Vrancken (Linne) z.t., 4 Ger- ben Karstens (Prinsenbeek) z.t.. 5 Ger Haring» (Soheul- der) z.t., 6 Harm Ottenbros (Hoogerheide) z.t— ROME Het ernstige motor ongeluk van 20 mei op het circuit van Monza bij Milaan is niet veroorzaakt doordat Renzo Pasolini slipte in een olieplas, doch doordat de mo tor van de Italiaanse kampioen vastliep. Zijn achterwiel blok keerde waardoor Pasolini ten val kwam. Een gerechtelijk onderzoek heeft dit uitgewe zen. Pasolini en de Fin Jarno Saarinen die tegen hem op reed verloren het leven. Een aantal renners kwam voorts ten val. (Van onze duivensportmedewerker) TEKNEUZEN Met de fondvlucht vanuit Ruffec, Corbeil (oude duiven) en St.- Ghislain (voor de jonge gene ratie) op het programma, was het voor de zaterdagvliegers van de afdeling Zeeland een druk bezette wedstrijddag. Ruffec, waarvan men deze keer bij de zaterdagvliegers een overnacht-fondvlucht had gemaakt door de duiven pas 's middags te 14.00 uur te lossen, is een waaivlucht geweest. Het was voor de 976 deelne mende oude duiven, die in dit provinciale concours waren in gezet een kwestie van de juis te richting houden. De zuid westelijke wind stuwde de dui ven, die hierdoor hoge snelhe den behaalden, in noordelijke richting. De vroegste duiven bereikten daardoor hun hok nog. diezelfde avond en hadden daarmee de bijna 700 kilome ter met een snelheid van te gen de 1500 meter per minuut overbrugd. Toch heeft de duif die het sne'st heeft gevlogen de wed vlucht niet gewonnen. Deze duif van J. de Smidt en zoon te Breskens werd ge klokt te 21.14 uur (snelheid 1486,53 mpm), was de enige die vóór net ingaan van ue neutralisatietijd zijn hok be reikte. Deze neutralisatietijd ging die avond in te 21-30 uur, maar dat betekent niet dat ook op dat moment alle dui ven neerstrijken. Er zijn er altijd die zelfs in het donker, vooral als ze merken dat ze dicht bij huis gaan komen, nog doorvliegen. En dat doorvlie gen in neutralisatietijd is voor de eigenaars pure winst. Daar door werd de vlucht gewonnen door een duif van Th. Bakker te Sint-Philipsland, geklokt te 21.58 uur op een afstand van 686.815 km. De verdere uitslag was: 2. D. Polderman, Oud-Vossemeer, 3. J. Verwijs, Sint-Philipsland, 4. A. Moerland, Schore, 5- E. Zoetewey, 6. C. de Rooy, 7. J. Zuydweg, 8. J. Eels, allen te Yerseke. 9. J. J. de Smidt en zoon, Breskens, 10. A- Janse, Westkapelle, 11. H. Mondeel, Borsele, 12. J. Wesdorp, Zie- rikzee, 13. H. H. de Feijter, Axel, 14. B. Suurland, Schore, 15. J. Doene, Borsele. Uitslag provinciale wed vlucht vanuit Corbeil, in con cours 1334 oude duiven, hoog ste snelheid 1223,35 mpm- ge maakt door een duif van P. Scheele te Terneuzen, 2. A. Moerland, Schore, 3. J. van Oeveren, Yerseke, 4. D. de Jonge, Zaamslag. 5. J. Wes dorp, Zierikzee, 6. C. Hoebeke, Yerseke, 7 en 8 D. Polderman, Oud-Vossemeer, 9- D. Lind- hout, Oud-Vossemeer, 10. P. van Belzen, Arnemuiden, 11. P. de Wilde, Oud-Vossemeer, 12. M. van Ginkel, Middel burg, 13. M. Beenhakker We- meldinge, 14. D. Hoogesteger Middelburg, 15. C. de Rooy Yerseke. Wedvluchten vanuit St- Ghislain met jonge duiven. Rayon A. 944 duiven. 1. L. van de Maas Zierikzee (1133,83 mpm). 2. L. Yzelen- ber Bruinisse, 3. A. Stoutjes- dijk, 4. P. Flikweert, 5. L Heyboer allen te Zierikzee. Rayon B. 380 duiven. 1. P. de Wilde, Oud-Vossemeer (1185,26 mpm). 2. A. Lind- hout, Oud-Vossemeer, 3. J. Hol, Tholen, 4 en 5 D- Lind- hout Oud-Vossemeer. Rayon C. 1374 duiven. 1. Daane-Hoek (1019,30 mpm), 2. W. Walraven, 3. C. Kruyse allen te Middel burg. 4. P. van Belzen, 5. K. van de Gruyter, beiden te Ar nemuiden- Rayon D. met 1151 duiven. 1. L. Schipper, We- meldinge (1144,70 mpm), 2. M. Meulenberg, Borsele, 3. P. Schouwenaar, Wemeldinige, 4. M. Huizen, Borsele, 5. G. Fe- leus, Wemeldinge. Rayon E met 605 duiven. 1, 2 en 5 M- Mol, Yerseke (1187,46 mpm). 3. E. van de Griek, Rilland. 4. C. Hoebeke, Yerseke. Rayon F met 156 duiven. 1. H. de Feij ter, Axel (1027,42 mpm). 2. P- van der Peijl, 3 en 5 J. de Kraker, 4. D. Deurwaarder, al len te Terneuzen. Uitslagen wedvluchten van uit Beaumetz. Concours Club Walcheren met 815 jonge dui ven, hoogste snelheid 1601,24 mpm. 1. A. Sponselee. 2, 6, 8, 10 en 10 Van Peenen en zoon, Souburg. 7. W- Swagemakers, Middelburg. 9. C. Terwiel, Souburg, 11. J. Meerman, 12. P. Soetemeyer, 13. P. Fre- mouw, allen te Vlissingen. 14. M- Poortvliet, Middelburg. De zelfde vlucht met 338 oude duiven. 1. M. Jaspers, Middel burg (1611,97 mpm). 2. C. Terwiel. Souburg, 3. W. War ren, Vlissingen. 4. E. Reijn- houdt, Middelburg. 5 en 7 J. Hinderks, Middelburg- 6. K. Meerman, Vlissingen. 8. R. Velthuizen, Souburg, 9. M. de Ruyter, Vlissingen. 10. J. van Belzen, Middelburg. „Hoop", Biervliet met 423 jonge dui ven. 1. D. Engels (1528,08 mpm). 2- H. de Dobbelaere. 3. Abr. Versluis. 4. Van de Lin de-Faas. 5. P. Jansen. 6 en 8 Arn. de Boevere. 7. C. van Belois. 9- P. J. Dingemanse. 10. Chr. de Graaf. Met 103 oude duiven. 1 en 10 H. de Dobbelaere (1495,34 mpm). 2. C. de Graaf. 3. J. Lecluize. 4- A. Simonse. 5. W. de Jonge. 6. A. du Puy. 7- en 9. Arn. de Boevere. 8. Adr. Versluis. „Volharding", Westdorpe met 229 jonge duiven, 1 en 9 L. Notschaele (1382 mpm) 2. E. Adam. 3 en 7 A. de Krijger. 4- Gebrs. Audenaerd. 5. Ph. van Acker. 6. A. Regeling. 8. W. Verhaegen- 10. G. Gijsel. Met 160 oude duiven (1375 mpm). 1. M. de Smet. 2, 3, 4 en 5 Em. Baecke. 6. Artli. van Acker. 7. Raf. Gijsel. 8. Pr- de Bock. 9 A. van Mol. 10. A. van Dam „Hooglandse Vliegers", St.- Kruis met 130 jonge duiven. 1. en 10. I. Duininck. (1499 mpm)- 2. A. de Lijzer. 3 en 4 J. Lucieer. 5. A. R. de Vos. 6 en 7. H. Maas. 8. W R de Vos. 9. R. van Hee- Met 34 oude duiven. 1, 2, 3 en 7. R, van Hee (1563 mpm). 4en 6. A. de Meester. 5. I. Duininck. 8 en 10- J. Duininck. 9. M. van Rentegem. Kampioenschappen Postdui venvereniging „Herleving" te Kloosterzande: K. Duiven, ou de: 1. René van Goethem, 2. R. Mahu, 3. J. Sponselee, 4. A. Vercauteren en zoon, 5. Jo Voet. Ringkampioenschappen oude duiven. 1. René van Goet hem, 2. Jo Voet, 3. J. Sponse- !ee, 4. R. Mahu, 5. René van Goethem. K. Duiven, Jaarlin gen. 1. P. Verschuren, 2. R, Mahu, 3. I. Neve, 4. J- Sponse lee, 5. Rob de Rooij. Ringkam- pioenschappen jaarlingen. 1. P. Verschuren, 2 en 3. J. Sponse lee. 4. P. Verschuren. 5- R. Mahu. Wedvluchten vanuit St.-Ghislain. „De Voorwaarts", Zaamslag-Veer met 204 jonge duiven, hoogte snelheid 1460, mpm. 1 en 7 Visser-Lensen (Axel). 2. J. Bakker 3, 4, 6 en 9 H. de Feijter, Axel. 5- Chr. Cornelissen. 8 en 10 H. Scheele, ne Kruis". Er kon in de afge lopen 24 jaar een bedrag van f 20.000 worden afgedragen aan deze instelling. Een resul taat, waarop de heer Hage en zijn naaste medewerkers te recht trots zijn. Bij de jubileumronde van zaterdag staan er geen festivi teiten op het programma. Ha ge: „We hebben in de afgelo pen winter een gezellig onder onsje gehad en daar blijft het bij". Het stuit de heer Hage die met hart en ziel bij de wielersport betrokken is en voor wie op het organisatori sche vlak niets te veel is, tegen de borst dat in de ama teur-categorie het geld een te grote rol speelt. Hage: „De atartgelden die vaak gevraagd worden doen je met de oren klapperen, maar je moet onder alle omstandigheden nuchter blijven. Wij gaan op dit punt niet over de streep. Bij ons krijgt men een billijke reis- vergoeding en voor de rest moet men de buit binnen ha len met prijzen en premies. Zaterdag bijvoorbeeld is er weer een premiepot van zo'n f 2000". Om halfeen begint het wie- lerfeest in Oud-Vossemeer. De adspiranten (35) trekken dan als eersten de toeclips dicht. Zij rijden 15 ronden op het 1600 meter lange parkoers. Bij de deelnemers bevinden zich onder andere: Valentijn. Vis ser, De Jager en Diepenhorst. De nieuwelingen (35 vertrek kers) moeten 40 kilometer af leggen. Voor hen klinkt het startschot om halftwee. De na tionale kampioen Peter Valen tijn gaat het opnemen tegen kleppers als Bart van Est. Ad Verstijlen, Johnny Akker- mans, Reinier Stroosnijder en Jan Jonkers. Burgemeester Van Boeyen van Tholen schiet om drie uur de amateurs weg. Er zijn 66 inschrijvingen, maar het ziet er wel naar uit dat dit aantal uit zal groeien, omdat ook en kele Belgen graag in het Thoolse plaatsje willen ver trekken. Het deelnemersveld ziet er ook nu weer aantrekkelijk uit. Van de partij zijn onder ande ren Jan Al-ing, Roy Schuiten. Ad Prinsen, Gerrit van 't Ge loof, Bert Broere, Cees van Dongen, Peter van Doorn en Gerard Kamper. Zeeland brengt als voornaamste troe ven in het strijdperk Toine van de Bunder en Wim de Waal, van wie laatstgenoemde zondagavond de zaak rond maakte. Ook Wim Westdorp behoort tot de deelnemers en bijna vanzelfsprekend de man nen van het eiland Tholen: Faasse, Geense en Stoutjes- dijk. De amateurs rijden ruim 100 kilometer. (Van onze sportmedewerker) BAARLAND Zaterdag wordt in Baarland een interes sante voetbalwedstrijd ge speeld tussen een elftal gefor meerd uit spelers die voorheen uitkwamen voor De Beren (Baarland) en een combinatie van Apollo '69. de vereniging die ontstond uit de fusie tus sen de Clubs De Beren en 's Gravenpolder. Het elftal van De Beren komt binnen de lijnen in de zelfde samenstelling als in het seizoen '63-'64, toen het pro moveerde naar de le klas van het afdelingsvoetbal. Van de partij zijn onder andere doel man Piet van Wingen, Leo Flipse, Dick Olivier, Adri den Herder en Jan van der Poel. Laatstgenoemde zal ook nu, evenals in zijn periode bij De Beren, als aanvoerder funge ren. De wedstrijd begint om half drie. Na afloop wordt er een reünie gehouden in hotel Baarland. Daar zullen onder andere in het zonnetje worden gezet de bestuursleden J. Mol en L. Evertse die deze functie 25 jaar bekleden, alsmede J. Goetheer. (25 jaar lid en ge ruime ti'jd secretaris) en J. v. d. Poel (22 jaar lid). De oud-burgemeester van Baarland, de heer W. N. van Liere, moet helaas verstek la ten gaan tijdens deze reünie, in verband met een boogschut tersconcours. Maar de oud voorzitter van De Beren, dok ter J. D. Franse-Van de Putte zal wel present zijn. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door „Juliana" uit Baarland. (Van onze sportredactie; AMSTERDAM In de ze vende ronde van het IBM- schaaktoernooi moest leider Planinc de Bulgaar Raduiov een remise toestaan. Timman kwam tegen Langeweg ook niet verder dan remise, waar door hij samen met Petrosjan en Ribli de tweede plaats deelt. UITSLAGEN RONDE: zevende ZÜRICH (SI). De UEFA heeft bekendgemaakt dat dit jaar geen wedstrijden zullen plaatsvinden om de wereldbe ker voor clubs, het z.g. offici euze wereldkampioenschap voor clubs. Nadat eerst Ajax had la ten weten geen prijs te stellen om tegen Independiente, de Zuidamerikaansc bekerwinnaar te spelen, werd Juventus als tweede finalist door de UEFA uitgenodigd om tegen de Ar gentijnen te voetballen. De Tu- rijnse club heeft nu aan de UEFA medegedeeld dat het van deze uitnodiging geen ge bruik zal maken in verband met verplichtingen voor het landskampioenschap en het toernooi om de Italiaanse beker. GROOTMEESTERGROEP 7E RONDE: Planinc (Joeg) - R .dulov (Buig) lili. Tim man (Ned) - Langeweg (Ned) liy2, Ribli (Hong) - Ander- ssori (Zwe) afgebr., Kavalek (VS) - Marovic (Joeg) Vi, Petrosjan (USSR) - Ree (Ned.) VzVz, Szabo (Hong.) - Donner (Ned) afgebr., Quinte- ro., (Arg) - Smejkal (Tsj-Sl) 0—1, Spasski (USSR) - En- k'aar (Ned) afgebr. STAND NA 7 RUNDEN: 1 Planinc 5y2, 2-4 Timman, Pe trosjan. Ribli 4 en 1 afgebr., 5- 6 Donner, Raduiov 3% en 1 afgebr., 7 Kavalek 3 \'2, 8 Spasski 3 en 2 afgebr., 9 Sza bo 3 en 1 afgebr., 10-13 Maro vic, Langeweg, Quinteros, Ree 2li. 14 Smejkal 2 en 2 afgebr., 15-16 Andersson, Enklaar 2 en 1 afgebr. MEESTERGROEP 7e RON DE Hecht (W-Dld) - Kovace- vic (Joeg) y2y2, V. d. Berg (Ned) - Hartoch (Ned) l/2 li, Keene (Eng) - Sosonko (Ned) lili, Torre (Filipp) Bellin (Eng.) Jansa (Tsj-Sl) - Romanishin "(USSR) afgebr., Scholl (Ned) - Jakob- sen (Den) afgebr. STAND NA 7 RONDEN: 1 Hecht 5, 2-3 Jansa, Romanis hin 4(i en 1 afgebr.. 4 Kova- cevie 4, 5 Torre 3 Vz en 1 afgebr., 6-7 Sosonko, Keene 3 li, 8 Hartoch 2ü, 9-10 Scholl, V. d. Berg 2 en 1 afgebr., 11 Jakobsen 1 y2 en 3 afgebr., 12 Bellin lli. (Van onze sportmedewerker) HANSWEERT Zondag 5 augustus houdt Hansweertse Boys op het gemeentelijk sportterrein voor de vierde keer het burgemeester Schip- per-toernooi. Hieraan wordt deelgenomen door Patrijzen ('s-Heerenhoek), Walcheren (Vlissingen). De Jagers (Den Haag), Kaaise Boys (Fijnaart) en uiteraard door Hansweertse Boys. Vooral door de deelname van de derde klasser Kaaise Boys en De Jagers, dat in de tweede klas van Haagse Voet balbond uitkomt, wordt dit toernooi bijzonder attractief. De wedstrijden beginnen om twaalf uur en duren 2 x 15 minuten. Alle clubs komen zo wel met hun eerste als met hun tweede elftal binnen de lijnen. Als eerste wedstrijden staan op het programma: Walcheren 1 - Patrijzen 1 en Hansweert se Boys 2 - Kaaise Boys 2. Daarna volgen: Kaaise Boys 1 - Hansweertse boys 1; De Jagers 2 - Patrijzen 2; De Jagers 1 - Walcheren 1 en Walcheren 2 - Kaaise Boys 2; Patrijzen 1 - Kaaise Boys 1 en Hansweertse Boys 2 - Patrij zen 2; Hansweertse Boys 1 - Walcheren 1 en Walcheren 2 - De Jagers 2; De Jagers 1 - Patrijzen 1 en Kaaise Boys 2 - Pairijzen 2; Kaaise Boys 1 - Walcheren 1 en Hansweertse Boys 2 - De Jagers 2; Hans weertse Boys 1 - De Jagers 1 en Walcheren 2- Patrijzen 2; Kaaise Boys 1 - De Jagers 1 en Kaaise Boys 2 - Hans weertse Boys 1 en Walcheren 2 - Hansweertse Boys 2. De laatste wedstrijden be ginnen om kwart over vijf. Scheidsrechters bij dit tour- nooi zijn: A. Komejan (Krui- ningen) S. A. Verdaasdonk (Middelburg), M. Bom (Waar de) en N. Moerland (Ril land).

de Stem | 1973 | | pagina 9