ien ;rt bezwaren tegen inpoldering mosselbanken ongegrond Grote reünie in Westkapelle kruisnet Hond met gebroken poot is baas kwijt Ruwe fosfaat voor Hoechst „voor de deur" afgeleverd ZUIVERING BIJ WAARDE KRIJGT HOGE PRIORITEIT Korteweg bouwt waterstaatsgebouw iwedorpse Boys jetbalt tegen ïlegenheidselftal Tol hoger, ofwel langer tol betalen Speeltuin toch bij bejaarden Orgaan met lange naam krijgt subsidie Rabobank weer „bij met werk stad IUTTER Hotel International Droog en zonnig 1 HULST HET ADRES WETHOUDER: Voor vierde keer race 0111 Gouden Mossel op Oosterschelde Vergist Bijdrage Anne mag trouwen 2 I Woensdag 25 juli 1973 op de anders zo rustige mgewone bedrijvigheid, itiestemming van Hulst ;n eigenlijk onvoldoende tjes die zomaar langs de e visten deze Zeeuwsch- een kruisnet, maar dat staat als „totebel'. Ook lig gevangen werd, „het laarden de mannen, kan en en het neerlaten van aling te zien kronkelen. in de Vlaamse natuur, nand die men nooit zag ng koestert dat hij groot ital van zijn successen als irtuigend bewijs aanhaalt. raak komt het voor, dat Jo :raert wekelijks vier schie pen op zijn naam heeft w en bijna de gehele zon- is voor hem gevuld met :e sport. Toen hij 8 jaar s schoot hij met een specia- boog. Nu heeft hij praktisch beste die er te krijgen is, us Piet Leeraert, die zelf wel weet waar hij over lat als hij het over de utterij heeft. „Ik schiet zelf c al zo'n veertig jaar", zegt tot slot. fan een onzer verslaggevers) LEWEDORP Lewedorpse lys speelt zaterdag 4 augus- s een voetbalwedstrijd tegen n elftal, dat samengesteld Is spelers van verenigingen de gemeente Nieuw Borse- De wedstrijd begint o® 00 uur in Lewedorp. Het bestuur van Lewedorpse >ys organiseert deze wed- •ijd ter gelegenheid van bet it dat de vereniging het at* lopen jaar kampioen is ®c' irden. Tot de selectie voor het êe' eente-elftal, dat onder 1®" ig staat van de heer Jun* t Vlissingen, trainer van (lharding behoren: Verbal'1, oison en Boonman, W P®" ijzen; Simonse en Meulb'0*' ictor; C. Beulans, Kwaden- mme: J. Bek en Verbeen, ilharding; Capello en Nijs?e' 7D; C. den Dekker, Hoede* mskerke; W. Almekinders, irsele. en L. de Bruyn® polio. De selectie wordt nog tgebreid met een speler v.an V Apollo en de W Hem* mszand. De wedstrijd wordt geflot®1 lor scheidsrechter Baayen6l e daarmee afscheid neeifl actief scheidsrechter. Vo°£ wedstrijd en in de PauZ:+ 1 het majorettenkorps vezande optreden. Tot besluit is er 's avpüds n 20.00 u- in het vereniging®" bouw te Lewedorp een bingo-avond. 5XPLOITATIE ZEELANDBRUG ,OÖPT VAST (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het pro vinciaal bestuur van Zeeland heeft de bouw van een nieuw kantoorgebouw voor provincia le waterstaat in deze provincie gegund aan Korteweg Bouw maatschappij BV te Breda. De aanneemsom bedraagt f 3.242.160,-. De levering van de werk tuigkundige installatie in het gebouw is gegund aan Toete- nel BV in Rijswijk voor f 819.965. De eleetrotechnische installaties zullen worden ge leverd door L.J. van 't Wes- tende B.V. te Middelburg voor f 673.617. De genoemde bedra gen dienen te worden ver hoogd met 16 procent BTW. (ADVERTENTIE) HULST, TEL. 01140-3453* KOFFIETAFELS v a. 5.95 voor BRUILOFTEN MENU'S v.a. 12,50 MM M1 ''"f.Éliu. Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI. Op dinsdag om 18.00 uur; Overwegend droog met zonnige perioden. Vrij koel. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Neder land. Voor donderdag Aantal uren zon: 5 tot 15. Min. temp.: 0 tot 4 graden onder normaal. Max. temp.: 1 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 pro cent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 6 tot 15. Min. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal. Max. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 70 pro cent. STRANDWEER De lucht boven de Noordzee en omge ving wordt geleidelijk iets dro ger en ook stabieler. Hierdoor overwegend droog met flin ke zonnige perioden maar nog wel een frisse zeewind. Tem peraturen 17a 18 graden. Zee water 17 graden. Vooruitzich ten wel vrij zonnig maar voor- 'opig nog wat aan de koele kant. (ADVERTENTIE) Morgen, donderdag 26 juli Bergen op Zoom 12.05 Terneuzen 10.51 en 23.30 Temeuze nl0.51 en 23.30 yiissingen 10.22 en 23.00 wemeldinge 11.55 waterstanden De waterhoogten van dins dagmorgen, meegedeeld door rijkswaterstaat: Konstanz 422 Plus 2, Rheinfelden 335 -14, Straatsburg 354 plus 14, Plit- tersdorf '512 plus 32, Maxau 965 plus 36, Plochingen 154 Plus 7, Mannheim 362 plus 36, Steinbach 118 -7, Mainz 326 Plus 13, Bingen 200 plus 8, Kaub 234 plus 8, Trier 233 Juv, Koblenz 21P -13, Keulen 188 onv, Ruhrort 341 -3, Lo- bith 961 plus 8, Pannerdense *°P 928 plus 8, Nijmegen 754 Plus 10, IJsselkop 852 onv, Befde IJssel 378 plus 2, De- venter 250 onv, Monsin 5462 - p. Borgharen 3835 -68, Bel- reld 1096 plus II, Grave bene den de sluis 500 onv. VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Het bezwaarschrift dat 19 bejaar den uit Ovezande bij de ge meente Borsele hebben inge diend tegen de voorgenomen plaats van de kinderspeeltuin achter het gymnastieklokaal heeft bij burgemeester en wet houders begrip ontmoet. Toch wil het college de bewuste plaats handhaven. In de komende raadsverga dering komt deze zaak echter aan de orde en zal de raad moeten beslissen. Dit verna men wij van wethouder F. Bae- rends van de gemeente Borse le. Het speeltuinplan bestaat uit twee gedeelten, legde de heer Baerends nader uit. Het lag ook in de bedoeling dat nabij het bejaardencentrum in Ovezande een trapveldie voor de oudere jeugd zou komen. Naar aanleiding van het be zwaarschrift zullen burge meester en wethouders de raad adviseren dit trapveldje ergens anders aan te leggen, bijvoorbeeld achter de kerk. Daarentegen zal het advies over de speeltuin luiden deze te blijven houden achter de gymnastiekzaal. Daarvoor zijn verschillende redenen. Ten eerste acht de heer Baerends het bezwaar van lawaaiover last niet terecht. Tussen het bejaardencentrum en de aan te leggen speeltuin staat over de volle breedte het gymnastiek lokaal als geluidsbarrière. De toegang tot de speeltuin is een nauw pad. De speeltuin is uitsluitend voor de kleinere kinderen. De bewuste plaats is verder zeer bereikbaar. De si tuatie ter plaatse is volgens de heer Barends van dien aard. dat geluidshinder voor de be jaarden praktisch uitgesloten is. Bovendien acht hij het voor de bejaarden zelf een goede zaak hetgeen trouwens een algemene ontwikkeling is dat kinderactiviteiten zich af spelen binnen hun bereik. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE De Watersport Vereniging Yerseke gaat op zaterdag 4 augustus voor de vierde achtereenvolgende maal weer de jaarlijkse Ooster- schelderace om de „Gouden Mossel" houden. Aan dit zeil- evenement namen vorig jaar omstreeks 70 schepen deel. Voor dit jaar wordt een gelijk aantal verwacht. De wedstrijd is toegankelijk voor gemeten en ongemeten kajuitjachten, ronde en platbo dems en sloepen. De schepen vertrekken 's morgens om tien uur vanuit De Schaar van Yerseke en varen afhankelijk van de wind en de capaciteit van de vaartuigen een 25 a 30 mijl. 's Avonds om acht uur vindt in de conservenfabriek „Speci al Mundi" de prijsuitreiking aan de winnaars plaats, ge volgd door een mosselmaaltijd voor deelnemers en leden van de watersportvereniging. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Naar wij vernemen zal het be stuur van de N.V. Provinciale Zeeuwse Brugmaat- schappij op 31 augustus aan de aandeelhouders van deze N.V. voorstellen, de tarieven op de brug te ver hogen. Dit zal noodzakelijk zijn, omdat de exploita tie van de brug, tot de bouw waarvan in 1962 werd besloten, volkomen vastloopt. Volgens een grondige studie van de Nederlandse Accountants maatschap zal er tot 1978 tien miljoen gulden per jaar op de brug moeten worden afgeschreven. In 1972 het jaar waarover de rekening op 31 augustus aan de aandeelhouders wordt gepre senteerd beliep het bedrag van afschrijving slechts 3,1 miljoen gulden. Van dit bedrag was dan nog 827.200 onttrokken aan de reserve die de provincie Zeeland ten behoeve van de brugexploi- tatie heeft gevormd. Normaal draagt de provincie jaarlijks bo vendien 750.000 in de kosten van de brugexploitatie bij. Er staat het bestuur van de Provinciale Brugmaatschappij nu 2 wegen open om de Zee- landbrug uit de rode cijfers te krijgen. De eerste mogelijk heid bestaat uit een verhoging van het tarief, gepaard aan een andere tariefsopbouw. De tweede mogelijkheid is, aldus veronderstelt de directeur van de brugmaatschappij, ir. W .de Beyl, onder alle voorbehoud, de tolheffing op de brug ook na 1978 voort te zetten. In elk geval zal de provincie moeten bijspringen. De reser ve die daarvoor beschikbaar is, is echter zeer beperkt. Mo menteel kost een brugpassage voor een personenauto f 3,- (enkele reis), terwijl tienrit- tenkaarten voor een personen auto f 25 kosten. Toen de staten van Zeeland in 1962 tot de bouw op eigen risico, van de Zeelandbrug be- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het pro vinciaal bestuur beschouwt het overkoepelend orgaan van de organisaties en actiegroepen die in Zeeland op milieuge bied actief zijn, als een waar dige gesprekspartner. G.S. van Zeeland zijn dan ook bereid dit overkoepelend orgaan een jaarlijks subsidie te verlenen van vijfduizend gulden. Het bestuur van het „Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming" had om f 7500 gevraagd.. De meerder heid van het college van G.S. is echter van mening dat de aangesloten organisaties 26 stuks in totaal hun contri butiestelsel eerst eens kritisch moeten bezien. De vijfdui zend gulden die G.S. willen geven worden aangeduid als „een waarderingssubsidie". Het heeft het provinciaal be stuur vooral getroffen, zo sehrijf-t het aan de staten, dat het orgaan met de lange naam zich ten doel stelt het over heidsbeleid in opbouwende desnoods kritische zin te bege leiden. „Wij beschouwen dit orgaan als een waardige ge sprekspartner", aldus het col lege. Een lid van G.S. had het verzoek van het coördinatieor gaan ten volle willen honore ren, maar hij heeft zijn colle ga's op dat punt niet meege kregen. sloten, werd van de zijde van het rijk geopperd, dat de brug in 1978, gelijk met het gereed komen van de Oosterschelde- dam, tolvrij zou moeten zijn. Op basis van de toenmalige prognoses zat dat er ook dik in. De nieuwste becijferingen tonen echter aan, dat men zich destijds in de geraamde tolop- brengsten gruwelijk heeft ver gist. De werkelijke tolop- brengsten zijn ongeveer 15 miljoen gulden lager uitgeval len dan men in 1962 had ver ondersteld. Bovendien bleken de totale investeringen 77 mil joen te bedragen in plaats van de geraamde 71 miljoen. Al leen al over het jaar 1972 blevende tolopbrengsten ruim twee en êen half miljoen be neden het bedrag dat binnen zou moeten vloeien om de prognoses uit 1962 waar te maken. Eind 1972 was dan ook slechts ruim 18 procent van de gedane investeringen afge schreven. De rentelast op de brug ligt momenteel in de buurt van drie miljoen gulden per jaar. In de loop van dit jaar (1973 moet ruim vijf miljoen gulden worden afge lost (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Als er aan een aantal voorwaarden wordt voldaan, is er geen be zwaar tegen dat het water schap De Verenigde Braak manpolders overgaat tot inpol dering van de zogenaamde mosselbanken. Zoals bekend, heeft het chemisch bedrijf van Dow-Chemical in Terneuzen enkele jaren geleden de wens uitgesproken om op de mossel- banken tot uitbreiding van ziin installaties te komen Of de bereidheid voor uit breiding bij Dow nog even groot is als twee jaar geleden, staat intussen te bezien. Dow heeft aan het waterschap de Verenigde Braakmanpolders, waaraan als eerste belangheb bende, de concessie tot inpol dering moet worden verleend, uitstel van beslissing tot 1974 gevraagd, zo vernemen wij. Intussen, zo blijkt uit een advies v»an het provinciaal be stuur aan de minister van Verkeer en Waterstaat heeft uitgebracht, bestaan er tegen de inpoldering van de mossel- banken geen bezwaren op grond van de indijkingswet. De bezwaarschriften die tegen het plan tot inpoldering waren ingebracht zijn in verreweg de meeste gevallen niet gegrond verklaard. Dat geldt, zo schreven G.S. aan de minister, en aan de staten van Zeeland, zowel voor de bezwaren tegen de industriële bestemming van het in te polderen gebied als voor de bezwaren die b.v. door Zevibel en de exploitant van enkele mosselrestaurants te Philippine waren inge bracht. Dat er een volgens velen waardevol natuurgebied, verloren gaat als er op de mosselbanken fabrieken ver rijzen, erkennen ook G.S. „Maar", zo zeggen zij, „de toenmalige minister van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening, heeft in 1967 geen bezwaar gemaakt tegen de plannen tot uitbreiding van Dow Chemical op de mossel banken. Hieruit kan worden opgemaakt, dat dit tevoren in zékere zin beschermde natuurgebied, in principe is prijsgegeven", aldus G.S. Als het waterschap De Ver enigde Braakmanpolders in derdaad tot indijking van de mosselbanken overgaat, dan zullen in de concessie allerlei voorwaarden staan, b.v. be« treffende schadevergoedingen aan landbouwers in de aan grenzende polders, indien de waterstand te veel daalt, maar ook betreffende schade aan nabij gelegen boscomplexen. Er komen ook voorwaarden het afvalwater, dat uit het in betreffende de zuiverheid van te dijken gebied wordt ge loosd. Stilzwijgend wordt aan genomen dat enige verplaat sing in landwaartse richting van het in te dijken gebied niet uitgesloten is. Wat de oos telijke zeewering be/breft, is zo'n verplaatsing zelfs onver mijdelijk, aldus concluderen G.S. De staten van Zeeland zullen zich in hun vergadering van 31 augustus met de kwes tie van de inpoldering bezig houden. Het rijk is niet bereid om in de exploitatiekosten bij te dragen, zodat er om de exploitatie sluitend te houden naar verhoging van tolgeld moet worden gegrepen ofwel naar het handhaven van tol heffing na het gereedkomen van de Oosterschelded-am. Dat laatste is zeker tot 1980, zon der meer logisch. Weliswaar is in 1978 de Oosterscheldedam gereed, maar het duurt daarna nog twee jaar eer er ook ver keer over de dam kan worden geleid, en er een werkelijke „concurrent" voor de Zeeland- brug ontstaat. Bovendien, zo zegt ons ir. De Beyl, behoudt de Zeelandbrug zelfs na 1980 nog een functie voor het regi onale verkeer. Een geringe tol („Wat zal in 1978 een rijks daalder nog waard zijn"?) zal tegen die tijd als acceptabel worden ervaren. Welke weg het bestuur kiest om de Zeelandbrug exploita bel te maken, is nog niet be kend. „Dat zal nader uit de doeken worden gedaan", heeft gedeputeerd A. Kaland kort geleden verklaard, in ant woord op vragen van het PvdA-statenlid W. Don. Ver melding verdient nog het feit dat de Haringvlietbrug waarop de Zeelandbrug als het ware aansluit dit jaar ge heel is afgeschreven en zonder bezwaar tolvrij kan worden gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) WESTKAPELLE Ter ge legenheid van de viering van 750 jaar stadsrecht in West kapelle op 29 september heeft het feestcomité alle oud-West- kapellaars en oud inwoners van Westkapelle uitgenodigd op dit feest. Tezynertijd zal het comité in een aantal kranten een ad vertentie plaatsen met een op roep van deze strekking. „Tot voor de oorlog", zo schrijft het comité in een vlugschrift, „was Westkapelle een potdich te gemeenschap. Sindsdien is dat danig veranderd. Vandaar het idee om al die weggevlo gen vogels op het feest uit te nodigen". De reünisten zullen officiëel ontvangen worden door „de Graaf, schout en schepenen", in het verenigingsgebouw. Binnenkort zijn nadere ge gevens te verwachten over het totale feestprogramma 750 jaar stadsrecht voor Westkapelle. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Vrijdag werd een wit-h'arige met rode vlekken bastaard foxje aan de oostzijde van de oostelijke ha ven te Terneuzen door een auto aangereden. Het bleef jankend op het wegdek liggen en aangezien de Terneuzense gemeentepolitie wel met grote zekerheid kon aannemen da4 de linker voorpoot gebroken was, werd het slachtoffer naar dierenarts Cijsouw gebracht. Deze constateerde dat de lin- kervoorpoot inderdaad op twee plaatsen gebroken was. Hij gaf het de nodige verzor ging en bezorgde het vervol gens in het Terneuzense dieren asiel, waar het vanzelfspre kend goed verzorgd wordt. Mevrouw Van Schaik van het asiel is er van overtuigd dat het hondje een haas heeft, d.w.z. het is volgens haar niet zo maar aan wal gezet of zon der meer achter gelaten- De eigenaar (of eigenares) kan het uiteraard direct mee naar huis nemen en het zelf verzor- LONDEN (UPI) Konin gin Elisabeth heeft dinsdag haar officiële toestemming aan haar 22-jarige dochter prinses Anne gegeven voor het huwe lijk met kapitein Mark Phi lips. Aan deze toestemming werd nooit getwijfeld sedert de ver loving zes weken geleden werd bekendgemaakt. Maar ingevolge een wet uit 1772 de wet inzake koninklijke hu welijken moet de koningin haar formele, officiële toestem ming geven op een specia le vergadering van de kroon raad op Buckingham Palace. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-VLISSIN - GEN Voor het eerst sinds de vestiging van de fosforfa- briek van Hoechst aan de Sloehaven is een zeeschip met 34.000 ton ruwe fosfaat aan boord, praktisch „voor de deur" van Hoechst gelost. Tot voor kort werden de grondstoffen die Hoechst ge bruikt over zee naar Rotter dam aangevoerd, waar zij in lichters werden overgeslagen en vervolgens naar de Sloeha ven getransporteerd. Dankzij de uitdieping van de Sloeha ven door rijkswaterstaat, in opdracht van het Havenschap Vlissimgen, is het sinds kort mogelijk dat zeeschepen hun lading rechtstreeks bij de fa briek van Hoechst afleveren. Het eerste zeeschip met fos faaterts dat Hoechst bezocht, was de Hahnentor, eigendom van een rederij in Bremen, die al jaren voor Hoechst ladingen voor Hoechst onder contract vervoert. De Hahnentor kwam rechtstreeks van de haven Tampa in de Verenigde Sta ten. In de toekomst zal gemid deld eens per 14 dagen een zeeschip met ruwe fosfaat in de Sloehaven afmeren. De la ding wordt gelost met behulp van lichters, en drie drijvende kranen van de firma F. Swart- touw die ook de overslagbe- drijvi-gheid die Hoechst tot voor kort in Rotterdam geloca- liseerd had, voor haar reke ning placht te nemen. De ap paratuur aan de loskade van Hoechst is nog niet zodanig dat er rechtstreeks uit zee schepen op de wal kan worden gelost. De lading wordt daar om uit de lichters gehaald met behulp van de zogenaamde kangoeroekraan. Of de directe aanvoer van fosfaaterts van overzee reeds op korte termijn een belang rijke economische verbete ring zal betekenen, kon men ons bij Hoechst-Holland nog niet meedelen. „Dat moet wor den afgewacht". zei men ons. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat heeft als zijn voor lopige mening te keimen gege ven dat aan de houw van een afval water-zuiveringsinstal- iatie bij Waarde ofwel bij Sliell-chemie Moerdijk hoge prioriteit moet worden toege kend bij de vaststelling van een nationaal zuiveringsplan van de rijkswateren. Wester terp komt tot die conclusie „mede in verband met plan nen tot wijziging van het stroomregime in de Wester- schelde". Over deze plannen, die niet nader worden om schreven, is al overlee met België gaande. De minister deelt een en ander mee in antwoord op schriftelijke vragen van het PvdA-kamerlid E. Roels, die had gevraagd om „op korte termijn stappen te doen" om' te komen tot de bouw van de zuiveringsinstallatie. Wester terp verwijst er naar dat op het moment een meerjaren plan in de maak is, tegen de achtergrond waarvan de vraag of hij Waarde al dan niet op korte termijn een installatie moet worden gebouwd, bezien dient te worden. „Voorshands ben ik van mening", aldus de letterlijke tekst van Wester- terp's antwoord, „dat in de prioriteitsbepaling aan de on derhavige lozing (door Shell- chemie red.) een belangrijk gewicht moet worden toeae kend" Westerterp wil zich overi gens niet uitlaten over de vraag of de lozingsvergunning, die het waterschap West-Bra bant april van dit jaar heeft gekregen ten behoeve van de lozing van Shell-afvalwater, in strijd is met het in 1968 over eengekomen „convenant". Hij doet dit niet omdat tegen de vergunningverlening een be roepsprocedure bij de kroon aanhangig is gemaakt door de Vereniging Milieuhygiëne Zee land. Deze beroepsprocedure biedt volgens de minister vol doende waarborgen voor een objectieve beoordeling. De bewindsman deelt verder mee, dat de vraag of er bij Waarde (het eindpunt van de afvalwaterleiding) een zuive ring moet komen of dat Shell Chemie zelf moet gaan zuive ren, een zaak is die het water schap West-Brabant nog be studeert. 99 (Van onze correspondent) HEINKENSZAND De overgangsperikelen als gevolg van de fusie tot Rabobank bij de vestigingen te Heinkens- zand, 's-Heerenhoek, Nisse en Lewedorp behoren tot het ver leden. Een van de perikelen was volgens directeur E. Bilte- rijst dat de klanten een korte tijd langer dan gebruikelijk hebben moeten wachten op be talingen en andere handelin gen. Directeur Bilterijst: „Om de overgang zo snel mogelijk t.e maken heeft het personeel ge durende drie weken tot 's avonds half elf moeten wer ken. Dat gebeurde overigens op basis van vrijwilligheid. De personeelsleden hebben hier aan spontaan meegewerkt. De fusie heeft wel enige veranderingen met zich mee gebracht. Van de vier vesti gingen wordt die in Heinkens- zand uitgebouwd tot centrum. Daar komt ook het centrale computersysteem te staan. De hulpkantoren in Lewedorp, Nisse en 's-Heerenhoek blij ven normaal functioneren. Voor 's-Heerenhoek zit de vooruitgang hierin dat dit kantoor voortaan de gehele •dag open is in tegenstelling tot vroeger toen het slechts •enkele uren per dag geopend was. r

de Stem | 1973 | | pagina 3