RUSLAND LEIDT IN DUEL MET VS Zware in de competitie derde klas SPAANSE AANKOPEN BLIJVEN BEPERKT IBM-toernooi BRAZILIË ROEPT OM PEIE MARTIN VENIX EERSTE KN VB-Z ATERD AG V OETB AL Van Impe in Acht van Chaam Arm Koeken gekneusd Sommige mensen hebben Anderen weer dit: Wie heeft er gelijk? Van de Branden wint in Raamsel Roques op doping betrapt Pakistaanse selectie ACHTTIENDE ZEGE VAN VAN DE BUNDER Clay-Lubbers nu 20 oktober 7 co, en Vloertegels. rangen, controleren afleveren materia act met de kXantaJ s vereist. ;zit te zijn van rij ilitaire dienstplicht dag terecht bij de EG 4, terneüzen p aangeboden es grijp de winstll] lijk 20% zomerkorti enden korte en lange BONTMANTELS hoeden, -colliers, collec Nu kopen en in de winl betalen. Gratis bewaren/l waarborggarantie! Desgè* soepele kredietservice. D_ tste en goedkoopste bontjl van Nederland: ni fTKONING Hoogstraat S erdam-C., tel. (010™ 17. Groot parkeerterrein dagavond tot 9 uur geoJ 1. Hooghuisstraat 3 (straa lin t.o. Hema), EindhovenL tel (040) - 01100. VrijdaJ id tot 9 uur geopend, r trein, bus, auto-benzii reiskosten terugbetaald. ambacht •woning met itzicht, ind.: 50 m2, keu- ïche, 2 toilet- jing, f 69.500 innekenstraat 1-24421. cends of va- s of septem- if 8-persoons ust van Wal- ij duin en 180-3148 na akantie diversen ARA VAN te it en vlonder, sverlichting. 2 prijs f 3000,-. teel aangeboden RK irect. Mevr. denstraat 2, raat BAAR NEN informatie leiding t>iJ 3creet. Geen DE" tprrlam 010* -921747. kends |4 uur .000 gld. J. idstraat 11. tvonds. LESSEN olg- eD losse :ombtnatie eld 4„ 45137 al Boulevard RALF' D inbegrepen, gen op Zoom 1, TeL 36132. MINSK (TASS/UPI) Overeenkomstig de verwach tingen heeft het sterk verjongde Amerikaanse atletiek- team op de eerste dag van de landenwedstrijd tegen de Sov jet Unie in Minsk al een ruime puntenachterstand opge lopen. De Sovjet-ploeg leidt met 118 tegen 71 punten, voor namelijk door de zwakke prestaties van de Amerikaanse dames (5320). De Russische heren leiden met 6551. De hoogtepunten van de eerste dag waren de discuis- worp van Olympisch kampioe ne Faina Melnik (SU), die niet 67.04 meter haar wereld record van 67.40 slechts op 36 centimeter miste, en de speerworp van Elvira Loesis- Ozolina. De Olympische kam pioene van 1960 in Rome kwam met 63.96 meter tot een nieuw nationaal record. He> wereldrecord-is met 65.06 me ter in handen van de Oostduit- se Ruth Fuehs Het hoogtepunt bii de heren was de 4 x 100 meter estafet- t's en motoren IJF GIJZEN Ford bus met banken 1971 1971, Opel Kadett 1970 1 pé 1972, Peugeot Diesel 5 124 S 1972 1971 1970 Or Coupé 1971, Austin 127 1 1969, Citroën Dyane 197 1970 VW 1300 1970, Op 000 1971. Verder divert ad. Al deze wagens n worden in onze eiggj mderdelen voorzien. Gai Financiering mogelijk. 34a, recht tegenover KMA ook ingang Spoorstraat pend tel. 39870. privé Cen jur aangeboden 4INGEN buitenhuisjes, ïdereen; Rei- 01600-40703- ai^ie verblijven MER WON IN- camping te lersoons ge vaste staan- k. Tulpstraat (Van onze sportredactie)- ACHTMAAL Kees Koe ken, dia dit seizoen al bijzon der veel tegenslag heeft on dervonden, blijkt zijn arm niet te hebben gebroken in de Ronde van Wuustwezel. Dat hebben foto's, die gisteren in Breda genomen zijn, uitgewe zen. De arm, die er mede door een open wond slecht uitzag, is wel gekneusd. Dat neemt echter niet weg da Kees Koeken, die als eni- je prof voor Voctoria-Novy uitkomt, in ieder geval van start zal gaan in de Acht van Chaam. De valpartij in Wuustwezel, waar meerdere reniners bij be trokken wapen vond plaats in de eindsprint en werd veroor zaakt doordat het stuur van de fiets van de Belgische coureur George Claes brak. (Van ker). onze sportmedewer- De sterke Heikantse volks- wielrenoer Theo van de Bran den is in Raamsel officieus kampioen van de provincie Antwerpen geworden. De tweede aankomende de Belg Frans van Heijbeek werd offi cieel kampioen omdat hij een Belg is. Van de Branden was reeds na tien kilometer weg gesprongen met Van Heij- beeck. Van de Branden reed een klasse beter dan zijn me devluchter. In de laatste ronde loste hij de Belg en ging al leen over de finish. geldleningen lening is een jssen u en ons u tussen de viRtienb®^ nen, bel of schrijf 0 dra af. U kunt het Wij zijn m E1fQ"kal tihoven als financiering^ J héél Nederland te JJ» 1, Eindhoven, 040 (Van onze sportredactie) VILVOORDE Martin Venix uit Zevenbergschenhoek «eeft in de Belgische plaats •ilvoorde eem amateurkocrs "ter 105 kilometer gewonnen. Wj legde de afstand af in 2 "ut en 28 minuten. te. Het supertalent Steve Wil liams, eerder al winnaar van de 100 meter in 10.1 sec, ont ving de stok met een achter stand van drie meter op de tweevoudige Olympische kam pioen Valeri Bortsov, vorig jaar uitgeroepen tot de snelste mens ter wereld. Williams (19) had zijn rivaal na dertig meter te pakken en finishte met een voorsprong van vier meter. Steve Williams, die de Rus met een grijns op zijn gezicht passeerde, sprak, ge vraagd naar het waarom van zijn lach: „Het was zo belache lijk gemakkelijk. Ik had ge dacht dat er even serieus aan getrokken zou moeten worden, maar ik hoefde er bijna niets voor te doen" Bortsov had overigens geen individuele 100 meter gelopen, evenals zijn landgenoot Kor- nelioek. 9 Valerie Bortsov, die een royale voorsprong niet kon houden. vast- (Van een medewerker) TERNEÜZEN De derde klas van het KNVB-zaterdag- voetbal is dit seizoen ontzet tend zwaar. De competitie be staat uit 14 elftallen, hetgeen dus 26 wedstrijden betekent en daarbij komt dan, dat de Zeeuws-Brabantse clubs tegen drie ex-tweede klassers moe ten opboksen. Uit de weede klas zijn namelijk NEO'25, Good Luck en SCC'55 gede gradeerd. Behalve de Zeeuwseh-Vlaamse clubs Hoek en Terneuzcnse Boys en Tillandia (de laatste erg ver zwakt door het wegvallen van Han en Wim Lobbezoo) zitten er in de derde klas nog drie elftallen van het eiland Tho- len: Tholense Boys, WHS en Smerdiek. Het pas gepromoveerde Tho lense Boys zou al heel tevre- Johan Cruyff: Niet naar Barcelona. AMSTERDAM (ANP De uitslagen van het IBM-schaak- toernooi van maandag zijn: Grootmeestergroen 6e ron de: Radulo v (Buig) - Spasski (Rusl) afgebroken, Enklaar (Ned) - Quinteros (Arg) 10, Smejkal (Tsj) - Szabo (Hong) 01, Donner (Ned) - Petros jan (Rusl) V2—V2, Ree (Ned# - Kavalek (VS) VzV2, Maro- vic (Joeg) - Ribli (Hong) af gebroken, Andersson (Zwe) - Timman (Ned) Vz— V2, Lange- wee (Ned) - Plan-ine (Joeg) 0—1. Stand na 6 ronden: 1. Planinc 5, 2-4 Timman, Ribli, Petrosjan 3Vz pl 1 afge broken, 5. Donner 3Vz, 6 en 7 Spasski, Radulov 3 pl. 1 afge broken, 8. Kavalek 3, 9- Szabo 2\'z pl. 1 afgebroken, 10. Quin teros 2V2, 11 tot 13 Anderssoo, Langeweg etn Ree 2, 14 en 15 Marovic en Enklaar IV2 pl. 1 afgebroken, 16. Smejkal 1 pl. 2 afgebroken. Meestergroep 6e ronde: Kovacevic (Joeg) - Scholl (Ned) YzVz, Romanishin (Rusl) - Torre (Filipp) l/2 Vz, Jakobsen (Den) - Jansa (Tsj) V2—V2Bellin (Eng) Keene (En-g) V2, Sosonko (Ned) - V. d. Berg (Ned) afgebroken, Hartoch (Ned) - Hecht (Did) 0—1. Stand na 6 ronden: 1 tot 3 Hecht, Jansa Roma- luishin 4%, 4 Kovacevic 3Vz, 5 Torre 3 pl 1 afgebroken, 6. Keene 3, 7. Sosonko 2 pl 1 afgebroken, 8 en 9. Scholl en Hartoch 2, 10 en 11 V- d. Berg, Jakobsen lVa pl 2 afge broken. 12. Bellin 1. RIO DE JANEIRO (SID) J* de weinig tot de verbeel- J'ng sprekende resultaten van het nationale elftal tijdens de 'dp door Europa en Noord- Afrika ls in Brazilië een mas- roep om Pele ontstaan. Ben rondvraag van een wa shuis in Rio de Janeiro, met a® kernvraag: „Moet Pele *^er in het Braziliaanse elf- ljl", deed niet minder dan ze- Vej| miljoen mensen de pen gijpen en een hartgrondig •B" op het formulier invullen. Er kwamen ook brieven bin nen, onder meer deze, van twintig schoolkinderen uit Jo- ao: „Lieve Pele, wij weten dat Je van kinderen houd', en daarom vragen wij je om een heel speciale gunst. Wil je Jt alsjeblieft nog een keer laten bewonderen? We denken dal jij Brazilië weer wereldkam pioen kunt maken". Brazilië verdedigt volgend jaar in West-Duitsland de we reldtitel van Mexico 1970, Pe le maakte in de finale tegen Italië (41) het eerste doel punt. Ook in 1958 en 1962 was hij erbij, toen Brazilië wereld kampioen werd, hoewel hij in dat laatste jaar (Chili) de hal ve finale en finale niet mee maakte wegens een blessure. Jeie, die eigenlijk Edson vrantes do Nagcimento heet, rok zich twee jaar geleden voor het nationale elftal terug. Ongeveer tezelfdertijd werd oekend dat ook Tostao wegens zijn oogkwaal niet meer kon voetballen. Pele is nu 32 MADRID (UPI) Toen in mei jl. Spaanse sportbonzen het acht jaar oude verbod op de „invoer" van buitenlandse voetballers ophieven, juichten de „aficionados". Te lang had den zij moeten leven zonder superprestaties van natioale toppers ais Real en Barcelona. Van de injectie met buiten lands talent zou het Spaanse voetbal zeker opleven. De sup porters van Barcelona zagen het al voor zich: een massa- produktie van doelpunten door het Westeuropese ko ningskoppel Johan Cruijff- Gerd Muller. Maar het is alle maal een beetje tegengevallen. De vedetten zeker de Euro pese bleken toch minder gemakkelijk van hun clubs los te weken dan men had ge dacht. Nu, aan het voorlopi ge einde van de aankooppe riode hebben 14 Spaanse eer- ste-divisieclubs ruim vijf mil joen gulden uitgegeven voor 18 spelers, afkomstig van dria continenten. Real, de „koninklijke" uit Madrid, ba-arde wel het meeste opzien met de aanschaf van Günter Netzer (28), een der stijlvolste spelmakers van Eu ropa. „Ik verdien in Madrid meer dan in Duitsland", aldus de voormalige aanvoerder van Borussia Möntchen-gladbach, na zijn overgang voor anderhalf miljoen gulden. De blonde Westduitsea- heeft een speciaal verzoek gericht tot de aanhan gers van Real om hem niet te beoordelen naar z'n lange haar, maar naar zijn prestaties 00 de grasmat. Begin deze maand kocht Re- al zijn tweede speler. Het was linksbuiten Oscar „Pinino" Mas van River Plate, die voor het Argentijnse nationale elf tal veelvuldig scoort. Hij kost te 700.000 gulden. Landskampioen en rivaal Atletico Madrid verrijkte zich ook met het maximum aantal van twee buitenlanders, bei den uit Zuid-Amerika. Voor spitsspeler Rubem Hu „Mouse" Ayala en verdediger Ramon Armando „Cacho" Heredia (respectievelijk 23 en 22 jaar en beiden van Sa Lorenzo de Almagro, Argentinië) betaalde de club in totaal bijna één miljoen gulden, zelfs voor Ne derlandse begrippen geen sen sationele prijs. Om het even tuele heimwee van het duo op te vangen contracteerde Atle tico ook hun trainer, Juan Carlos Lorenzo. Hij is de op volger van de eigenzinnige Oostenrijker Max Merkel, die na een aantal onduidelijke verwikkelingen nu dan toch vertrokken schijnt te zijn. Barcelona, in het verleden- bekend om zijn slagvaardig beleid in transferzaken, had zijn zinnen gezet op Johan- Cruijff, en wel in die mate, dat de club bij voorbaat met het hoofd in de wolken liep, overtuigd van het slagen van de transactie. Er werden al spelers verkocht en na de aan kondiging van het bestuur dat de zaak bijna rond was, leek het er inderdaad van te ko men. Maar het contract is nog steeds niet getekend. De bazem van Michels, die eerder bekend maakten Cruijff 1,4 miljoen en Ajax 1,7 miljoen gulden te zullen beta len, houden niettemin koppig vol. „We gaan net zo lang door tot we hem hebben", aldus secretaris Fernando Riva. Of men er zelf nog in ge looft is echter de vraag. Daar voor waren de pogingen om Gerd Müller over te halen de „heimat" te verlaten te se rieus. Ook nu werden de be dragen genoemd: 2,5 miljoen voor Bayern München en een jaarsalaris van 210-000 gulden voor Müller. „Der bomber" bleef echter liever thuis, ook al in verband met het nade rende wereldkampioenschap. Vanuit bondskringen is trou wens zware druk 00 hem uit geoefend. Barcelona heeft zich nu moeten „verlagen" tot de aan koop van Hugo „Choco" Sotil, een der beste Zuidamerikaan- se aanvallers, die een contract heeft getekend voor drie jaar. Voorts ging Salif Keita van Olympique Marseille naar Va lencia. De 26-jarige Malinees moest ruim een miljoen op brengen. „De draaig om maar buiten landers te nemen is na al deze ervaringen misschien minder groot geworden", aldus voet balspecialist Juan Manuel Gonzalo, die schrijft in het blad „Pueblo". „De penning meesters zijn hier echt niet schatrijk en de werkelijke sterren zijn eigenlijk onbetaal baar. Bovendien zitten die al bij clubs die het zich kunnen veroorloven". „We moeten de dagen van Di Stefano en Puskas maar vergeten", zegt Miguel Munoz, „en het zoveel mogelijk met Spanjaarden doen. Dat is uit eindelijk waarschijnlijk niet de slechtste oplossing". den zijn met handhaving van de verworven positie. De ploeg is onder leiding van trainer Machielsen in een keer doorgestoomd van de eerste klas afdeling naar de derde klas KNVB. Secretaris Dijk- slag is dan ook met een plaats in de middenmoot al dik te vreden. Ook voor de toekomst ziet deze secretaris het wel zitten: „We hebben goede jeugd in Tholen- Ons A-elftal werd vo-rig seizoen kampioen van de krinig Bergen op Zoom, zodat we in de toekomst hier ook plezier van kunnen bele ven-", aldus Dijkslag. Evenals zijn colega's op Tholen is Dijkslag verguld met de Thoolse derby's. Zo is men ook in Sint-An-na- land blij met de streekwed- strijden. Toch is ook secretaris Fase ervan doordrongen-, dat het dit seizoen extra moeiijk wordt. „Onze ploeg zal moge lijk versterkt worden met en kele spelers uit de jeugd", zo vertelt Fase, maar voor het overige moet WHS met de ou de kern verder. Toch heeft WHS vorig seizoen een grote rol gespeeld in de derde klas. Lange tijd was het de concur rent van kampioen Dinteloord, terwijl het toch pas in de derde klas is aangeland. Dit alles is bereikt onder trainer De Frel, die aan zijn dertiende seizoen gaat beginnen bij de Sint-Annalaniders. Tot slot de laatste Thoolse ploeg uit de derde klas Smer diek. Ook secretaris Den, En gelsman van het team uit Sint-Maartensdijk voorspelt een erg zware competitie. Des ondanks ziet Den Engelsman wel mogelijkheden. Uit de Smerdiek-jeugd komen enkele spelers de selectie versterken. .Den Engelsman: „We hopen toch weer op een succesvol PARIJS (AFP) De Fransman Michel Roques blijkt in de 18e rit van de Tour de France (Brive-Cler- mont Ferrand) een niet toege staan stimulerend middel te hebben gebruikt. Hij is bij de dopingcontrole positief bevon den. Zijn straf: terugzetting naar de laatste plaats in de etap peuitslag, een boete van 1000 Zwitserse francs (ongeveer 900 gulden) eni een maand voorwaardelijke schorsing. seizoen, waarin we kans zien om mee te draaien". Oök Smerdiek gaat net nieuwe sei zoen met dezelfde oefenmees- ter in- Schuurbiers uit Bergen op Zoom begint aan zijn derde seizoen bij Smerdiek. Deze laatste zal de ploeg vrij vroeg al klaar moeten hebben, want al op zaterdag, 4 augustus wordt met het oefenprogram ma begonn-en, met een wed strijd tegen Goes. (Van onze sportredactie). CHAAM De Belg Lucien van Impe, die een etappe in de Tour de France won en vijfde werd 111 het eindklasse ment van de „Grande Bouclé" zal woensdag deelnemen aan de Acht van Chaam. De organisators van de Acht van Chaatn zijn er niet in geslaagd Herman van Springe] de winnaar van de groene trui in de Tour te contracteren ISLAMABAD (REUTER) Pakistan heeft zijn selectie bekend gemaakt voor het lioc- keytoernooi om de wereldbe ker, dat eind augustus-begin september wordt gehouden in Amsterdam. In verband met een schorsing naar aanleiding van de incidenten bij de Olympische Spelen in München (na de verloren fina le tegen West-Duitsland) ma h.en 13 bekende snelers er geen deel van uit. De groep van zestien spelers bestaat uit: doeWerdedigers Masood Ahmed en Munir Per- vaiz, verdedigers: Tanvir Dal, Manzoorul Hassan en Iqbal. halfspelers: Arshad Ali Choudhry, Akhtar Rasooi. Gulrez Akhtar en Qayyum Ni azi, voorspelers: Khalid Mah- mood, Abdal Ismail. Laeeq Ahmed, Samulliah, Safdar Ab bas, Hid-avatulla en Mohd Azam. 9 Toi 11e van de Bunder: zege in Oedelgem. (Van onze correspondent) OEDELGEM Toine van de Bunder behaalde zondag in een avondcriterium te Oedel gem (België) zijn achttiende overwinning in dit seizoen. Na een zeventig kilometer lange solo arriveerde Van de Bunder met een voorsprong van drie minuten en twintig seconden aan de finish. Ziin tijd over de negentig kilome ter was twee uur en dertien minuten. Rudy Lammens, de plaatsgenoot van Van de Bun der. eindigde als vierde. Octave Picavet, de nieuwe ling uit Hulst, eindigde in een wedstrijd over 45 kilometer in Maarkekerkem op de vijfde plaats. Winnaar werd de Belg Van Hasevelde. ZANDVOORT (ANP) Het gevecht tussen Cassius Clay en Rudie Lubbers zal plaatsvinden op 20 oktober. De Nederlandse en Ameri kaanse zwaargewichtbokser zouden elkaar aanvankelijk op 14 juli in Djakarta hebben ontmoet, maar wegens de kaakbreuk van Clay moest de partij worden uitgesteld. Boksmanager Henk Ruhling heeft uit Djakarta een tele gram ontvangen met de nieu we definitieve datum. (ADVERTENTIE) Inbreken mag niet.Vrouwen aanranden en doorrijden na een aanrijding evenmin. Geen zinnig mens die bezwaar maakt als de politie daartegen optreedt. 'n Universiteit bezetten, parkeren op de stoep en vissen zonder acte, mag ook niet. Als de politie daar iets tegen doet, klinken er nogal eens protesten. Misschien wel begrijpelijk. Maar het is onredelijk als de politieman mikpunt van die protesten wordt. Hij heeft de wetten niet bedacht. Hij moet er wèl voor zorgen dat ze worden nageleefd. Dat is een deel van z'n taak. Soms leidt die taak tot een nogal hardhandige arrestatie. Soms tot het wegwijs maken van een toerist. Daarom zal de een de politieman zien als een boeman. En de ander als een soort weldoener. Ze hebben allebei ongelijk.

de Stem | 1973 | | pagina 7