Phiel Peeters - met „tegenzin" - erelid HVV HEEFT NIEUW BESTUUR Notaris Van Dam Voorzitter Hollemans sterkste aspirant ZEEUWSE CROSSERS RIJDEN UITSTEKEND Van de Bunder wint in Kleit Motorcross met veel publiek Onge overs f" 11 j}} 21 - %r,t WÊÉÊ, Willem II te sterk voor Meeuwen-team Fraaie zege nationale zwemjeugd Sparta in finale Europacup Picavet winnaar in Eekloo Verlies leider Inter Viola Afgetreden Premieregen Uitslagen Uitslagen sport ^mwm in Individueel VIERDE SPORTPAGINA VAN AA AAN DAG 23 JULI 1973 10 12 (Van onze sportredactie) HULST Phiel Peeters, acht jaar lang voorzitter van de Hulsterse voetbal vereniging HVV '24, is af getreden en met hem het vrijwel complete bestuur van HVV '24. Dit gebeurde tijdens de algemene jaar vergadering, die vrjj ru moerig had kunnen verlo pen, maar dank zij het ge disciplineerde optreden van ex-voorzitter Phiel Peeters zeer rustig verliep. Het af treden van Peeters en zijn secondanten kwam immers niet als een donderslag bij heldere Hulsterse hemel. Tijdens de voorgaande ver gadering werd het nu ver trokken bestuur een brief overhandigd waarin het ver trouwen in enkele bestuurs leden werd opgezegd. Zo zou voorzitter Phiel Peeters niet representatief genoeg zijn voor een vereniging als HW24 en tevens waren er minder vleiende bewoordin gen aan het adres van de heren Bergmans en De Booij. De meerderheid van het HW'24-bestuur beschouwde die brief als een motie van wantrouwen en voelde er niets meer voor langer zit ting te hebben in dit bestuur. Met uitzondering van notaris I.R.J. van Dam en de heren A. Reijns en M. Kramers, die zich herkiesbaar stelden voor het volgende bestuur no taris Van Dam bleek bereid te zijn de voorzittershamer van Phiel Peeters over te nemen stapten de overige bestuursleden op. De bestuursverkiezing zelf was een farce. Ex-voorzitter Phiel Peeters liet alles vol- gens de regels verlopen. Er werd keurig gestemd, maar in feite was dat een overbo dige zaak. De uitslag stond reeds van tevoren vast. Er waren tien kandidaat-be stuursleden die allen met ruime meerderheid werden gekozen en notaris Van Dam werd tot voorzitter gebom bardeerd. De opmerking van ex- voorzitter Phiel Peeters dat de functies van secretaris, vice-voorzitter en penning meester maar door het nieu we bestuur onderling moes ten worden geregeld was een vrij zinloze opmerking. Im mers, aan het eind van de opAvnoA^uo SuTjapeSjaA voorzitter Van Dam zijn plannen en zette hij meteen de nieuwe taken van het pas gekozen bestuur uiteen. Daaruit bleek dat alles van tevoren al lang geregeld was. Varn Dam legde vooral de nadruk op de begeleiding en coördinatie die in de toe komst goed tot hun recht moeten komen. Met name op het punt van de begeleiding heeft men nogal kritiek ge had op het afgetreden be stuur. Zo zal zowel het eer ste, tweede, derde als vetera- nenteam een bestuurslid als begeleider mee krijgen. Het nieuwe bestuur bestaat uit: notaris Van Dam (voorzit ter), A. Reijns (Secretaris), J. Heijens (penningmeester), E. de Bruijn, W. Clijman, P. van Eek, M Kramers, E. Nijs, W. Zweegers, P. Pro voost. De scheidende bestuursle den, die zich na het conflict niet langer meer voor HVV'24 wensten in te zetten waren: drs. Lockef eer (vlce- voorzitter), liij was dé man die een bijzonder groot aandeel had in de verwezen lijking van het pas in ge bruik genomen clublokaal drs. G. Verstraeten (pen ningmeester), Peeters (voor zitter), De Booij en Berg mans. Meteen nadat het nieuwe bestuur was gekomen kwam uit de vergadering het voor stel Phiel Peeters het erelid maatschap aan te bieden. Peeters, bepaald niet happig om erelid te worden uit de vergadering kwam later de veelzeggende kreet „een pleister op een houten been" meende er onderuit te kunnen door op te merken datv olgens de statuten een dergelijk voorstel door 24 werkende leden moet wor den ondersteund. Peeters: „Hier ligt een mooie taak voor het volgende bestuur om dat te bekijken". Zo ge makkelijk kwam Peeters er niet af, want de '62 stemge rechtigde leden die de verga dering bezochten waren er en bloc voor Peeters tot ere lid te benoemen. Peeters: „Wat moet ik daar riou op zeggen. Niks, niks en nog eens niks. Bedankt". Waaruit de „lol" aan dit afscheidsca deau ha acht jaar voorzitter schap duidelijk bleek. 0 Ex-voorzitter van HVV '24 Phiel Peeters, die tijdens de vergadering benoemd werd tot erelid. Men kreeg echter niet de indruk dat Peeters daverend enthousiast Was met dit „afscheidspresentje". VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAAI LEO VAN DER VLIET NAAR FRAAIE ZEGE IN SLUISKIL (Van onze sportmedewerker) SLUISKIL Toen Leo van der Vliet uit het Zuidhol landse Honselersdjjk als eerste de eindstreep passeerde in de nieuwelingenkoers in Sluiskil zaterdag, kreeg de sterk ste coureur in deze koers de welverdiende bloemen. Van der Vliet was ongetwijfeld de grote animator in deze nieu welingenkoers, want al na vijftien van de vijfenzestig te verrijden kilometers ontsnapte de actieve Van der Vliet in gezelschap van de Willebrorder Van Peer uit het peloton.- Van Peer en Van der Vliet bouwden eendrachtig samen werkend een forse voorsprong op, maar de reactie uit het peloton bleef niet uit. Havik zetite de tegenaanval in en hij kreeg gezelschap van zijn clubmakker Sintnikolaas, Ver boom, Stroosmijder, Akkermans De Jager, Verstijlen en Van Tilborg. Toen dit zevental de juiste cadans te pakken had was het snel gebeurd met de vluchtpoging van Van der Vliet en Van Peer, zodat er na twintig kilometer koers een kopgroep van negen renners was ontstaan. Dit negental werkte voorbeeldig samen. De ravage die in het peloton werd aangericht was groot. Bij bos jes werden de achterblijvers gelost. Mannen als Lugten- burg, Verstraeten en Picavet konden het hoge tempo niet volgen. De meeste tegenstand kwama nog van Zuidweg en Jonkers die alles in het werk stelden om aansluiting te ver kregen, maar verder dan op een honderdtal meters vam de koplopers kwam dit duo toch niét. Vooraan kon Van Peer het hoge tempo, vooral veroor zaakt door de grootste premie regen, niet volgen. Verboom toonde zich bijzonder actief bij de premiesprints. Bij een van die vele premiesprints trok Akkermans er alleen op uit. Hij vergrootte zijn voorf sprong aanvankelijk gemakke lijk, tot het moment waarop Havik en Sintnikolaas in de attaque gingen. Op negen ron den voor het einde was de kopgroep dan ook weer com pleet. Zeven ronden voor het einde viel dan de beslissende slag. Van, der Vliet, de latere win naar sprong weg en Stroosnij- der en Akkermans waren de enige coureurs die hem kon den volgen. Vijftig meter voor de finish kon Van der Vliet, de kampioen van Zuid-Hol land de armen reeds in de hoogte steken, want tegen zijn eindschot had niemand ver weer. Bij de aspiranten toonde Hollemans uit Bergen op Zoom zich de rapste- Hij snel de met een voorsprong van vijftien seconden als eerste over de meet. Jammer wat het dat in de laatste ronde Petie uit Halsteren tegen een auto botste. Hij werd voor onder zoek naar het ziekenhuis in Sluiskil vervoerd. 2 op 15 seconden A. Thijs Etten-Leur, 3 Ph. de Jong St.- Willebrord, 4 M. Taverne Am sterdam, 5 R. van der Rakt Breda, 6 T. Gommers Heerle, 7 J. van Meer Wouwse Planta ge, 8 L. Jansen Alphen aan de Rijn, 9 P. Heeren Sprundel, 10 C. Kuijstermans Roosendaal- Nieuwelingen: 1 L. van der Vliet Honselersdijk 65 kilome ter in 1 uur en 42 minuten, 2 J. Akkermans Zevenbergen, 3 R. Stroosndjder Moerdijk, 4 op 20 seconden M. Havik Strijen, 5 K. Sintnikolaas 's-Graven- deel. 6 op 25 seconden R. Ver boom Ettlewoutsdijk, 7 op 1 minuut A. Verstijlen St.-Wil- lebrord, 8 op 1 minuut en 10 seconden J. vam Tilborg Ber gen op Zoom, 9 L. de Jager Biezelinge 10 op 1 ronde R. Zuidweg Rotterdam, 11 J. Jon kers 's-Heer Abtskerke, 12 A. van, der Vliet Honselersdijk. 13 H- van Kuijk Geertruiden- berg, 14 K. de Brouwer Etten- Leur, 15 P. Verstraeten Phi lippine. Leo van der Vliet gaat hier als eerste door de finish bij de nieuwelingen. Aspiranten: 1 C. Hollemans Bergen op Zoom 30 kilometer in 47 minuten en 2 seconden, BOEDAPEST (SXD-AFP) De Hongaarse Andrea Gyar- mati heeft het Europese record op de 100 meter rugslag hero verd op Enith Brigitha. Gyar- mati zwom tijdens de Hon gaarse kampioenschappen in Boedapest de afstand in 1 mi nuut 5.9 seconden. Het oude record stond sinds vorige week op naam van Enith Brigitha met 1.06.1. Het wereldrecord is nog steeds in handen van de Zuidafrikaanse Karen Muir, die in 1969 tot 1.05.6 kwam. (Van onze sportredactie) HULST De Hulsterse nieuweling Octave Picavet is winnaar geworden van een tweedaagse wielerwedstrijd voor nieuwelingen in het Bel gische Eekloo. Op de tweede dag reed Picavet zich naar een tweede plaats in de 45 kilome ter lange koers die gewonnen werd door de Belg Pauwels. Pauwels reed die afstand in 1 uur en 8 minuten. Derde werd Meeuwes en de tiende plaats was voor de Axelaar A. Schaalje. Picavet had opnieuw een goede kans als eerste te finishen, maar hij moest Pau wels voor laten gaan omdat hij meesprintte met een half lege band. Picavet maakte deel uit van een kopgroepje van vier renners. In de eind klassering over "twee dagen legde Picavet echter beslag op de eerste plaat3. sggaa 0 Toine van de Bunder: Fraaie overwinning. (Van onze sportmedewerker) KLEIT. Zeeuwse renners hebben zaterdag in het Bel gische plaatsje Kleit goede prestaties geleverd. Toine van de Bunder won deze amateurkoers over 78 kilometer in de tijd van 1.59. De solovlucht van Van de Bunder had hem een winst van anderhalve minuut opgeleverd. Tweede werd de Belg Cakkart. Als derde klasseerde zich Guido Paridaen (Aar- denburg) en als vierde ging over de streep Wim de Wilde (Kloetinge). Ook Johan van Waes (Aardenburg) bereikte een goede klassering, hij werd zesde. Terry Carroll ten slotte werd twaalfde. (Van onze sportmedewerker) RENESSE Zo'n 4000 toeschouwers, trok zaterdag in Renesse de nationale motorcross voor junioren (een wed strijd die meetelde voor het kampioenschap van Nederland van de KNMV). De organiserende vereniging „De Koppe ling" uit Burgh-Haamstede heeft een uniek cross-terrein tussen Haamsteden en Renesse dat ook nu weer aan de meest gestelde eisen voldeed. Mede dank zij het gunstige weer (het bleef de hele middag droog) kwamen de motor- ïans volledig aan hun trekken want bij alle categorieën laaide het strijdvuur hoog op. VTissingen) weerden zich in dit toch wei sterke gezelschap goed. Een verbetering van de techniek blijft echter wel een punt waar aandacht aan ge schonken moet worden. Dat Jan van de Brom bij de 250cc-ers zou domineren stond eigenlijk al bij voorbaat vast. Hij won beide manches over tuigend in zijn bekende vloei ende stijl. Tonnie van de Slig- te bracht beide manches in de 50cc-klasse op zijn naam en bij de 350 cc-klasse en hoger werd het een aantrekkelijk duel tussen Matie Ghielen en Sammie van der E'lsen die bei den een manche voor hun re kening nmen Spectaculair waren natuur lijk vooral de zijspanraces waarin Jan Bakens en Iwan Derkx op hun Norton-Wasp domineerden. Zij wonnen bei de manches al zochten in de tweede manche Ad Lunnen- berg en Toon Verhagen het duel wel op. Zij werden ech ter in een nek-aan-nek-raee verslagen. De Zeeuwse deelne mers hebben zich vooral in de 250cc-tklasse en speciaal in de tweede manche daarvan, uit stekend geweerd. Diok de Kunder uit Kapelle kwam met een tweede en een vierde plaats uit de bus wat uiteinde lijk goed was voor een fraaie tweede plaats in de 'eindstand achter Jan van de Brom. Ook Louis Murre (Lewe- dorp), Wim Mathijssen (Mid delburg) Sjaak Meulmeester en Jan Kodde (beiden uit 350 cc en hoger: le manche: 1. Mattie Ghielen (Yamaha); 2. Sammie v.d. Eisen (Maico); 3. Tonnie Vink (Husqvarna); 4. Cees van Belzen (Husqvarna); 5. G. Garritsèn (Husqvarna) 6. A. Vermeulen (Husqvarna): 7. J. Bakker (Maico);8. Ber Hem>an (Maico), 9. Jan Hoey- makens (Maico); 10. Peter van Aalst (Husqvarna); 2e man che: 1. Sammie v.d. Eisen, 2. Tonniie Vink, 3. Mattie Ghie len. 4. Wim Gouweleeuw, 5. Ben Herman, 6. Cees van Bel zen, 7. Arie Vermeulen, 8. Jan Hoeymakers. Eindstand: 1. S. v.d. Eisen (Handel), 2. M. Ghielen (Helden-Panningen), 3. T. Vink (Dorst). 4. C. van Belzen (Ritthem), 5. G. Gar ritsèn (Badhoevedorp),6. A. Vermeulen (Bergambacht), 7. J. Bakker (Amersfoort), 8. J. Hoeymakers (Horst), 9. Ben Heman (Amsterdam). 10. P van Aalst (Waalwijk). 250 cc: Ie manche: I. J. v.d. Brom (Yamaha), 2. D. de Kunder (Maico), 3. F. Boude- wijn (Yamaha), 4. H. Heaker (Montse), 5. L. Murre (Husq varna;; 2e manche: 1. J. v.d. Brom, 2. J. Kerkhof. 3. H. Haaker, 4. D. de Kunder, 5. L. Murre, 6. W. Mathijse (Mid delburg), 7. S. Meulemeester (Vlissingen). 8. G. Mol (Vlis- singen), 9. J. Kodde (Vlissin gen), 10. R. Willems. Eind stand: 1. J. v.d. Brom (Amers foort), 2. N. de Kunder (Ka pelle), 3. H. Haaker (Vijfhui zen), 6. L. Murre (Lewedorp). 5. W. Mathijsse (Middelburg), 6. S. Meulemeester (Vlissin gen), 7. J. Kodde (Vlissin gen), 8. G. Vink (Amster dam), 9. A. v.d. Zon (Haar lem). 10. R. Willems (Amster dam). Eindstand 50 cc: 1. T. van de Sligte (Raalte), 2. T. Rut ten (Bergsche Hoek), 3. C. de Jonige (Bleiswijk), 4. F. van Oeveren (Zwijndrecht), 5. H. Gravenstein (Pijnakcer). 6. W de Wit (Leiden), 7. C. Hach- man (Noordwijk), 8. H. Lever (Lekkerkerk), 9. T. Verkoelen Meijelj, 10, R. Kranen Zwijndrecht),., Zijspannen totaal-uitslag: 1. Tan Bakens en Iwam Derks (Aston), 2. Ad Lunenburg en Toon Verhage (Berlicum). 3. Anton Seventjes en Arno Ver stegen (Eindhoven), 4. Cees van Beijl en Cor van Bijl (Hooge Zwaluwe). \mm WM*** 1**2 "k - f jé FRANCORCHAMPS (IPA) fraaie wijze in hun BMW 3,0 24-uursrace van Francorchamp: hun namen verbonden blijven, van twee coureurs, de Westdui Fransman Roger Dubos. Daarn; De tragedie van Francorcha wedstrijd acht uur oud was. Pi ter Hezemans/Quester op de tu de van de vangrail tegen de A meulen en de Fransman Claude volgens in de twee elkaar vers nioedelijk al waren gestorven. Nauwelijks twintig minuten jeter deed zich in de bocht van Combes een tiweede onge val voor. De Italiaan Mario Larf na (Alfa Romeo) raakte de macht over het stuur kwijt en sloeg een paar maal over de kop. In een weiland kwam de Alfa tot stilstand. Larind werd per helicopter naar een ziekenhuis gebracht. Hij lag zondagavond nog in een oo ms. Anderhalf uur later ging de Belg Hubert Raus met zijn j BMW 2002 op precies dezelfde jplaats over de kop. Hij liep I een gebroken ruggegraat op. Het circuit van Francor- I champs is het snelste ter we- Wijlen Jo Siffert (Zwit- J '•/««•.in L" jW*" il mnÓÊk. S- "M Val.1 0 Ex-Spartaspeler Hans Eykenbroek, die met Willem II uit- kwam tegen de formatie van Meeuwen uit Zoutelande, DORTMUND (ANP) De Nederlandse jeugd-zwemploeg, lichting 1960 en jonger, heeft dit weekeinde in Dortmund een overtuigende zege geboekt op West-DuitslandP 137 tegen 115 punten. Na de eerste dag was de stand 6561. Vooral, de vrije slag-zwem- ers Annelies Maas (De Rijn) en Kari Ram (Zian-Vdtesse) waren voortreffelijk op dreef. Annelies Maas won zowel de 400 als de 800 meter vrije slag in het 25-meterbad in 4.41.5 5n 9.31.4. Kari Ran was in beide gevallen tweede in 4.43.2 en 9.31.6, Zij is nog een jaar jonger dan Annelies Maas, die op de 100 meter vrij een tijd liet afdrukken van 1.02.9. Linda Faber (VZC-Hit- meeslter) won de 100 meter vlinderslag in 1.09.3. Bij de jongens leverde Erik Kamphuis (De Rog) een bij- ander goede 100 meter vrije lag af: zijn tijd was 58.9. foor het eerst sinds jaren ein digde dit onderdeel niet in een Westduitse zege. Alle leden ran de Nederlandse ploeg, op tóe na, verbeterden persoon lijke records. (Van onze sportmedewerker* ZOUTELANDE Het Til- burgse Willem n, voor het ko mend seizoen versterkt met onder andere Eijkenbroel, Sparta en Van Stippent PSV heeft in een leuk en op goed peil staand oefenduel de Zeeuwse zaterdag tweedeklas ser Meeuwen met 61 ge klopt. Dit waren geflatteerde cijfers omdat de mannen uit Zoutelande vaak goed tegen stand boden. Alleen in de laat ste 20 minuten leek Willem II aanmerkelijk meer conditie te bezitten en Meeuwen kwam er toen niet zo veel meer aan to pas. De thuisclub sprong jammer genoeg wat slordig met de kansen om, deze zaterdaga vond, vooral direct na het be gin en bij de aanvang van do tweede helft. Nadat Van der Heijde reeds na vijf minuten fraai Daaf Francke had gelanceerd, dié net over kopte en kort daarop het doel van Van Someren nog enkele malen in gevaar kwam. nam Willem II uit de eerste serieuze tegenstoot de leiding door Luishuis na een fraaie dieptepass van Van Stippen* 0—1. Aan de andere kant liep een goede 12 tussen Faassen en Francke vast op de sterke de fensie van de gasten waarin Hans Eijkenbroek schitterde. Het werd 02 in de veer tiende minuut door Hulverts maar zes minuten later kwam Meeuwen aan zijn verdiende tegenpunt door Francke, die uit een scrimmage scoorde 1 2. Nog geen minuut later dien de Willem II van repliek via Van de Berg 13 en toen in de 25ste minuut Verstrate een bal van richting veranderde vas zijn doelman FlÏDse kans loos: 14. Even voor de rust kreeg Van der Heijde een kans de Meeuwen-achterstand te ver kleinen maar zijr schot uit moeilijke positie ging juist langs het lege doel. Kort na de hervatting bracht een offensief van Meeuwen perspectief maar Daaf Francke bleef te 'individueel. De bezoekers waren heel wat sneller wanneer men in ichietpositie kwam. Zo sprint te Van' de Berg goed door op een dieptepass van Eijken- broek en dat betekende 15- Nog even drong Meeuwen aan maar Van Someren stopte ba- kwaaim schoten van Lievens» en Leijnse. Kort voor het einde bepaal de Luishuis de eindstand op 16. Er waren ruim 1000 toe- schouwers, een aantal dat wel wat tegenviel. "f3®5 (Van onze SDortmedewerker) GOES De zomeravond- voetbalcompetitie van het taf' on Goes is voortgezet en k deze eerste week na de va kanties vielen weer al de né dige verrassingen. Zo verlo® koploper Inter Viola 1 me' 5"J 3 van F.C. Bevelanden en »e' Gemeente Werken °°k a" weer een steekje vallen tegen Keurtrappers- Inter Scaldes profiteerda hiervan want het klopte Ink Viola 2 met 2—0 en bracW Keuringsdienst een 6—0 derlaag toe. De resterende uitslagen WJ' ren: FC Bevelanden - Schold International 30, Inter V'01' 1 - PTT 2—0, Gemeente Wa ken - Keuringsdienst 5-J4 Combinatie NS - Keurtrapli® 10, Schelde International" Inter Viola 2 4—1. Combine1" NS - PTT 2—3. Op kop gaat nu Inter »ca" des met 24 uit 14, gevolsjj door Gemeente Werken 22 uit 15 en Inter Viola 1111 22 uit 14 wedstrijden. ROTTERDAM (ANP) bparta heeft zich voor de weede maal sinds het bestaan yan de Europese honkbalbekcr 111 de finale van dit toernooi Fplaatst. In de halve finale Jyerd de bekerhouder het Ita liaanse Nettuno zondag in Rot- 'wdam met 21 verslagen. - 1 deze overwinning heeft 'Parta revanche genomen voor e aware 81 nederlaag, die Italiaanse kampioen toen an de Rotterdammers toe- 'acht. Een smadelijke herin- ving js weggewerkt en te as hebben de. Rotterdam- de nederlaag gewroken t a T965, toen in de eindstrijd t((f'" hetzelfde Nettuno, dat en nog luisterde naar de Simmenthal, met 3—2 ven on^ersPat werd gedol- Sparta heeft overigens niet ten S amlruk achtergela- Aanvallend bleef Sparta I echter IVpr,„„ weer iets beneden de Em- gen- Tijdens het °Pees kampioenschap I hlerr - dat het I-pupees partem was reeds gebleken niet7 v," werPen bij de Azurri Jjet sterkste onderdeel Alfrnj' k'eek ook nu. Noch ij ecio Lauri (6 innings 2-3- i"0ch zijn broer Enzo (2 die fS gooiden de bal liju,?? Rotterdammers moei- Ben -r 11 bad moeten bezor- dani^ Ragden de Rotter- V-' ers er maar zelden in de Ibiv lePiaatst te krijgen, waar- wind wellicht een intri ge rol heeft gespeeld. Hamilton Richardson Inleen I dan a Jn faam waar me Lagen zel*s- Met ^rle honks- Iwaark -U1' evenveel beurten, I run een flitsende home- I 'cS\vee triomf opleverde, I angst S bij opnieuw dat de L'c!dioIan, Italië voor zijn ge- I bw,.. Slaefkrarhi. nipt. nnerp- l IS.

de Stem | 1973 | | pagina 10