Hospitant steunt Neeteson CAFÉ „IN DEN KONING BESTAAT 300 JAAR Teveel Zeeuwen willen naar jubileumfeest van koningin Marjolaine in antiek te Heikant Heikant oogstte roem in Frankrijk ZEEGAT VIERDE FEEST Fruittelers tevreden over Spaniels uit Sas haalden hoogste kwalificatie opbrengst kleinfruit SU DEïi Kuniiv 'bar vrRGUMUtlG.BAR H01EL-CArÉ-RE5TAU^ Woonhuis uitgebrand streek „Integer, sympathiek en hardwerkend" A. v. d. Dries: hoofdvogel in Oudelande JEUGDSOOS VERKOCHT „ROMMEL" VOOR 1000 Hengstdijk Oostburg St.-Jansteerr Heikant VOORUITGANG HIELD SCHIETING Temeuzense politie pakt „hasj" HULST HET ADRES Wisselvallig 260 2 Plit" (Van een onzer verslaggevers) HULST. De toestand op de christelijke basisschool voor volksonderwijs in Hulst blijft de gemoederen nog bezighouden. Niet iedereen is het eens met de felle aanval van leden van de oudercommissie op het door schoolhoofd, de heer Neeteson, ge volgde beleid. Onderstaande reactie van de heer L. F. M. Ver palen uit Burgerbrug (N.H.) is daarvan een bewijs. Hij is zelf hoofd van de St. Jozefschool voor basisonder wijs in zijn woonplaats en schrijft het volgende: „Begin 1967 heb ik samen met enkele collega's als student aan de pedagogische akademie De Vossenberg in Oudenbosch, het voorrecht gehad, geduren de ongeveer een maand te mo gen hospiteren op de Hulsterse cvo-school. Als Hulstenaar heb ik destijds ter voorbereiding op het „hoofdakte-examen, op zes verschillende scholen in Hulst gehospiteerd. Met alle respect voor de vijf andere, wil ik toch wel stellen, dat ik nergens zo'n interessante en in structieve en tegelijkertijd plezierige praktijkperiode heb gehad als juist aan de cvo- school. Daarvoor ben ik met name de heer Neeteson ook nu nog zeer dankbaar en dat zal ik altijd blijven ook- Ik heb het hoofd van de school leren kennen als een oprecht, integer, sympathiek en hard werkend mens, altijd klaar staande met raad en daad op z'n eigen bescheiden manier, .steeds open voor andere- ;(Van een onzer verslaggevers) OUDELANDE Bij de heer J.F- de Rijke vond de laatste van de vakantieschie- tingen van de bouwvakkers plaats. Er waren 28 schutters aanwezig en evenzoveel prij zen. Het concours vond plaats op de liggende wip. Hoofdvogel A. v.d. Dries van Vrije-Schutters uit 's Heerenhoek, 1ste zijvogel B. van Looy van Victoria uit Kwadendamme, 2de zijvogel W. van Hese vtan Victoria uit Kwadendamme bij loting, 1ste bovenkal Jiae. Westveer van Edele Handboog uit Oudelan de, 2de bovenkal W. v. Hese van Victoria uit Kwadendam me, 1ste onderkal P. Daalman v.am ADLM 2de onderkal A. Cliarys ook van ADLM uit Kwadendamme, 1ste klep H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, 2de klep J-F. de Rijke van Edele Handboog uit Oudelande, 3de klep Leo de Jonge van ADLM uit Kwaden damme. Meeste kleine vogels R. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme, zes vo gels. (Van onze correspondent) •s-GRAVENPOLDER De jeugdsoos te 's-Gravenpolder heeft een rommelmarkt gehou den op het parkeerterrein voor het verenigingsgebouw. Aan het slot werden de spullen, welke nog niet waren verkocht, bij opbod van de hand gedaan. Van het restant waaronder veel oud meubilair was, werd 's avonds naast het soosgebouw een groot vreug devuur ontstoken. De op brengst was f 980 en wordt gereserveerd voor een ander onderkomen van de soos. Het oude gebouw, in het be stemmingsplan Buitenleven, zal deze maand nog worden gesloopt. Hengelen Zondag 22 juli zal de hengelclub De Vogel in het viswater de Vogel haar tweede clubwedstrijd van dit visseizoen houden. De wed strijd duurt drie uur en begint om half drie. Inschrijving en prijsuitreiking in het clublo kaal bij P. de Waal. Nu op het ogenblik grote snoekbaars op dit viswater wordt gevangen is een spannende wedstrijd in het verschiet- meningen, andere ideeën. Hij stelde een groot vertrou wen in de hospitanten en volgde vol belangstelling aller lei experimenten, die wij in de verschillende klassen uit voerden. De heer Neeteson heeft mij bij herhaling ver teld, dat onze activiteiten voor hem erg leerzaam waren en hem inspireerden. Dit meende hij echt. Thans dreigt de heer Neeteson het slachtoffer te worden van enkele roddelzieke elementen van het allerdomste soort, ware het niet. dat hij hier ver boven zal staan. Met verwondering heb ik de las terlijke verklaringen van me vrouw Degenhart en mevrouw Geerken gelezen. Ik ken de da mes niet (ik geloof niet dat ik veel mis), maar de kwalifica ties, die zij de heer Neeteson hebben toebedacht, zoals „au toritair" en „dictatoriaal" moe ten toch werkelijk als een tang op een varken slaan. Dergelijke ongenuanceerde aantijgingen verdient de heer Neeteson be slist niet. Gelukkig bevestigt mevrouw Verschuren een en ander in uw editie van dins dag'. Zoals we al eerder scheven hebben enkele leden van de oudercommissie voor hun functie bedankt, omdat ze het niet eens waren met de gang van zaken op de school. Benzinediefstal In de nacht van maandag op dinsdag is uit dte auto van R. van der H. aan de Melkweg plus mi- mus 20 liter benzine gehaald. De heer Van der H. bemerkte dit 's morgens bij het wegrij den toen plotseling zijn benzi nemeter nul aangaf. Hij had de aivand tevoren zijn tank nog vol laten doen. Grafzerken Op het r.-k. kerkhof achter de r.-k. kerk in de Hoofdstraat bevinden zich vooral op het achterste gedeelte, een aantal grafzer ken die stuk zijn, geheel of gedeeltelijk omgevallen of verwaarloosd zijn. Het kerk bestuur heeft deze toestand nog laten voortduren om de familie in de gelegenheid te stellen maatregelen te nemen om tot herstel over te gaan. Zeer binnenkort zullen de niet herstelde grafzerken worden verwijderd omdat ze het kerk hof ontsieren. examens TERNEUZEN —Bij het on langs gehouden examen voor het praktijkdiploma belasting recht slaagd ede heer P. H. de Regt uit Temeuzen. (Van onze correspondent) HEIKANT Vergezeld van een honderdtal supporters bracht de muziekvereniging Heikant zondag op uitnodiging van het stadsbestuur van Bou- chain een bezoek aan deze Franse plaats, waar dit week end de nationale feestdag (zaterdag: quatorze juillet) werd gevierd en waar het te gelijkertijd kermis was. De Heikantse muziekvereni ging was als enige gezelschap uitgenodigd, samen met haar tamboerkorps. Met het voltal lige gemeentebestuur voorop werd een rondgang gemaakt en diit gezelschap werd door de bevolking enthousiast toe gejuicht. Alle muzikanten en supporters werden op het stadhuis voor de erewijm uit genodigd. Daar werden me vrouw Pilaet, de echtgenote van de directeur van het ge zelschap, bloemen aangeboden. Hierna werd op een speciaal hiervoor gebouwde kiosk een uitvoering gegeven. Het stadsbestuur was zo te vreden over het optreden, dat de muziekvereniging voor het volgend jaar wederom werd uitgenodigd. In tegenstelling met hier was het overigens te Bouchain een prachtige zomer se dag geweest. (Van een onzer verslaggevers) WATERLANDKERKJE Vandaag is het feest m het oudste (en ook enige) café van het pittoreske Waterland kerkje. Via gesnuffel in aller lei archieven is kastelein B. Schanssema er achter geko men dat het pand, waarin zijn etablissement „In den Koning" is ondergebracht, dit jaar 300 jaar bestaat. Voor dc heer Schanssema een mooie gelegenheid de dorpsgemeenschap, en wie verder vandaag het etablis sement mocht bezoeken te fete- ren. „Voor iedereen staat een kopje koffie met gebak klaar", zo zei hij gisteren. In zijn zaak is overigens niets te ont dekken waaruit je kunt aflei den dat het bedrijf al zo oud is. Want vanaf het begin van zijn bestaan Is in dit pand een café ondergebracht. „Een jaar voordat de nieuwe kerk in 1674 in Waterlandkerkje werd gebouwd", zo vertelde hij gis teren trots. Het café heeft niet altijd „In den Koning" geheten. „Dat heette zo totdat koning Willem III hier eens logeerde. Daarna is de naam veranderd. Voor die tijd heette het „In den Prins". Volgens de overlevering heeft ook keizer Napoleon eens een nacht in „In den Prins doorgebracht". „Maar daarvan zijn geen bewijzen te vinden", aldus de heer Schanssema. Geboren Groninger als hij is - ook zijn vrouw is uit deze lordelijke provincie afkom- tig - voelt hij zich wonderwel huis in Zeeuwsch-Vlaanderen, speciaal in Waterlandkerkie. „De mentaliteit van de men en verschilt niet zoveel van die in het doiyje Stedum waar ik, voordat ik in I960 hier naar toe kwam, een café ex ploiteerde". „In den Koning" is ook de thuishaven voor de enkele verenigingen die Waterland- kerkje nog telt. „E.H.B.O. en zangvereniging komen hier re gelmatig oefenen. De duiven melkers zitten in IJzendij- ke", zo zei de heer Schansse ma. Onder al de verbouwingen die het pand in de loop der eeuwen heeft ondergaan, werd 20 jaar geleden een forse ge daan. De drankwet schrijft een bepaalde ruimte voor, waarin drank verkocht mag worden. „In den Koning" vol deed hier niet aan. De gelag kamer was te laag. Geen nood, de toenmalige exploitant, de heer Versprille, liet de vloer uitbreken, een gat graven en een nieuwe vloer leggen, waardoor het café wel aan de eisen voldeed. Tot genoegen van de gemeenschap Water landkerkje, dat zal blijken vandaag. 0 Een Kleine mastklimmer krijgt een netje. Een beeld van de volksfeesten in Climge. Hengelen Tengevolge van de slechte weersomstandighe den hebben slechts 18 leden van de hengelclub De Binnen vest deel genomen aan de der de clubwedstrijd. De Belgen toonden zioh de beste henge laars en de twee eerste prijzen werden behaald door respec tievelijk A. Bosman uit Grim- berge en J. Bruneel uit dezelf de plaats. In het kampioen schap van deze verenigng staan dezelfde hengelaars op de eerste plaatsen. Bij de ju- nioren werd de eerste prijs behaald door J. Crombeen uit Hulst. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De fa milie W. Weber uit Sas van Gent heeft op het internatio naal schoonheidskampioen schap voor honden in Spa met twee dwergspaniels van het „cavalier king Charles"-ras de eerste prijs behaald. Ze zijn daarmee nu niet al leen internationaal kampioen, maar ook nog reservekampi oen. Aan de wedstrijd werd door 853 honden meegedaan. Het is de eerste grote prijs van de familie Weber, die de afgelopen maanden wel aan verschillende andere tentoon stellingen in Den Bosch, Brus sel en Lille heeft deelgeno men. Daar behaalde men steeds het predikaat„uitmun- tend". De familie uit Sas van Gent heeft het kampioenschap te danken aan de driekleurige spaniel „Tinus van Picolora Home", die werd geshowd door het tien-jarige dochtertje Joli. De tweekleurige spaniel „Dorus van Picolora Home" werd door mevrouw Weber getoond en behaalde het reser ve kampioenschap. Beide hondjes zijn oorspronkelijk af komstig van kennel „Picolora Home-in Zuiddorpe". (Van onze correspondent) CLINGE Dinsdagmorgen heeft de buurtvereniging De Nieuwe Opkloppers in de wijk Het Zeegat, festiviteiten geor ganiseerd die hoofdzakelijk uit volksspelen bestonden. Voor dit alles was grote belangstel ling. De feesten begonnen met een tocht van de muziek door de wijk, waarna met het mast- klitamen werd begonnen. Het waren niet alleen kinderen die een kans waagden om boven in de mast te komen (-om er een bonnetje te plukken dat recht gaf op een prijs) doch verschilllenide ouderen waag den ook een kans. Het bleek voor hen niet erg gemakkelijk te zijn. De organisators moes ten dan ook velen behulpzaam zijn met een bezem om ze de hoogte in te helpen. De span ning steeg ten top toen de hanen uit de kastjes, die zich boven op de masten bevonden, werden bevrijd. Telkens ging er een luid hoerageroep mee gepaard. Tenslotte was het prijzen plukken op een even- wiohtsboom, waaronder een waterbassin was geplaatst. Helaas was dit bassin te smal zodat de deelnemers er ge makkelijk overheen konden springen. Na dit alles trok de muziek door het dorp en bleef de feestvreugde nog voortdu ren. (Van onze correspondent) KAPELLE De pluk van kleinfruitprodukten als (fram bozen en rode bessen) heeft de vorige week in Zeeland haar hoogtepunt bereikt. Deze week zal het er nog wel druk mee zijn, maar toch niet meer in een mate als de vorige week. De drukte is het grootst in Kapeile en omgeving, waar het meeste kleinfruit wordt geteeld. Op de fruitveiling in deze plaats zorgden de ongeveer 400 Meinifruittelers vorige week voor dagaanvoeren van 20-30 ton frambozen en een nog grotere hoeveelheid rode bessen. De frambozen worden aangevoerd iin half pondsdoos jes en de bessen deels los in de krait en ook wel in pomdis en halfponidsdozen. Ér was maar beide .produk- ten een levendige vraaig zowel voor verse consumptie als vo verwerking door die fabrieken en hierdoor lagen de prijzen op een voor de telers alleszins bevredigend niveaiu. Wel viel de kilo opbrengst bij die frambozen tegen. Voor de telers heeft de prijs dit jaar echter veel goed gemaakt. Ook de kwaliteit van het gele verde proidukt is dit jaar bij zonder goed, want kleinfruit heeft in de oogsttijd zon en1 warmte nodig en daaraan' heeft het niet gemankeerd. De pluk heeft ook weinig moeilijkhedien gegeven want er waren steeds voldoende scholieren beschikbaar. Voor het plukken van frambozen en bessan moet hierop in toene mende mate een beroep wor den gedaan. Bij fraai zomer weer zoals die laatste tijd, zijn deze echter ook volop beschik baar. Thans staat de oogst van zwarte bessen te beginnen-. Hiervan zal overigens geen grote produktie komen wamt de teelt is de laatste jaren siterk ingekrompen. De eerste partijtjes van dit produikt wer den deze daigen verkocht ronid f3,- per kg. Ook de oogst van die ta- briekskars, de zure morel, gaat beginman. Ook dit geeft geen drukte wietandn sd ta van het gewas is matiig tot sleehit en aangenomen moet wordien dat de betekenis van deze teelt verder terug zal lo pen. Muziek Op uitnodiging van het stadsbestuur van Ant werpen zal de muziekvereni ging Heikant op zaterdag 11 augustus een bezoek brengen aan deze stad. Het zal hierbij een concert verzorgen op het Steenplein dat gelegen is aan de ligplaats van de Flandria- boten die geregeld de Schelde bevaren. (Van onze correspondent) KWADENDAMME De handboogvereniging Vooruit gang gaf een schieting op de staande wippen waaraan door 65 schutters van 17 verenigin gen werd deelgenomen. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel: C. Stouthamer van Zorgvliet uit Ellewouts- dijk, 1ste zijvogel L. Vermuë van Spes-Vostra uit Ovezan de, 2de zijvogel B. Looy van Victoria uit Kwadendamme. lste bovenkal A.A. Geense va-n Zorgvliet uit Ellewouts- dijk, 2de bovenikal H- Driedijk van Soranus uit Heinkenszand, lste onderkal A. Olarys van ADLM uit Kwadendamme, 2de onderkal C. Stouthamer van Zofigvli-et uit Ellewouts dijk, lste klep A. v.d. Dries- Geus van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek, 2de klep W. de Jonge van ADLM uit Kwaden damme, 3de klep Jac. Plat- schorre van Zorgvliet uit El- lewoutsdijk. Meeste kleine vo gels B. Looy van Victoria uit Kwadendamme, vijf vogels. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel P. Vette van Concordia uit 's Heerenhoek, 2de hoofdvogel J. Rijk van Willem-Teil uit Ovezande, bij loting zij vogel J. C. Stoutha mer van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk, 2de zij vogel C- v.d. Guphte van Spes-Nostra uit Ovezande, 3de zijvogel, P. Verheyke vain Zorgvliet uit Ellewoutsddjk bij loting, 4de zij vogel C.P. Timmerman van Vios uit 's Heerenhoek bij lo ting 4de zijvogel C.P. Tim merman v-an Vios uit 's Heer enhoek baj loting, lste kal C. v.d. Guohte van Spes-Nostra uit Ovezande, 2de kal L. de Wilde van Juliana uit Oude lande, 3de kal F. Oosthoek van Concordiia uit 's Heeren hoek, 4de kal L. de Wilde van Juliana uit Oudelande bij lo ting. Meeste kleine vogels L. de Jonge van Concordia uit 'S Heerenhoek, zes vogels. (Vian onze correspondent) TERNEUZEN Naar aanlei ding van een anonieme tip heeft de Temeuzense gemeen tepolitie gistermorgen me vrouw M.M. uit de Diepen- brookstraat te Temeuzen aan gehouden, toen zij zich gereed maakte om met haar auto weg te rijden. In de auto werd ruim een kilo hasj (of op hasj gelijkende stof) aangetroffen. Het gerechtelijk laboratorium te Den Haag zal vandaag on derzoeken of het inderdaad hasj is, of z.g- nep-hasj. Het onderzoek heeft tot mu toe nog niet uitgewezen of de stof - zoals de vrouiw en haiar echt genoot beweren - in de auto is neergelegd met de bedoeling op deze wijze een val te creë ren of ter verdere aflevering in de auto gereed lag. 0 De Heer Schanse voor zijn bedrijf, dat 300 jaar bestaat. 0 Tot overmaat van ramp sloeg I de tractor die het wrak in del berm zou slepen om. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Een hon derdtal Zeeuwen zou het bij zonder op prijs stellen wan neer zij aanwezig zouden kun nen zijn bij de viering van het 25-jarig jubileum van de ko ningin. Deze honderd hebben zich bj de commissaris van de koningin in Zeeland opgege ven. Tweederde van het aantal aainmelddingen zal echter niet in aanmerking komen voor uitzending naar de RAI, op 4 september aanstaande. Zeeland mag namelijk maar 35 verte genwoordigers leveren. Het aantal is gebaseerd op de be volking van elke province. In totaal ziuM-en zo'n 1500 gas ten uit de elf provincies, na-ast de officiële genodigden, aan wezig mogen zijn. Iedereen had in principe de kanis, uitgenodigd te kunnen worden. Men hoefde maar een briefje naar de commissaris van de koningin te sturen om in aanmerking te komen. (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK Maandag jongstleden moesten de brieven in het bezit van le provinciale griffie zij-n. Om te komen tot de definitieve af vaardiging zal worden geloot Tijdens de viering zal een film van Jan Hillo vertoond worden, genaamd Juliana, ko ningin der Nederlanden, en zal Mies Bouwman een nationaal vraag- en antwoordspel leiden. De thuisblijvers zullen de vie ring, zij het vanaf een afstand, ook kunnen meemaken, aange zien het hele gebeuren dom radio en televisie za-1 worden uitgezonden. (Van onze correspondent)! SINT MAARTENSDIJK - In de nacht van maandag op dinsdag is brand uitgebroken in de woning van de heer 11 Klokgieter aan de Bleekveld- straat te Sint-Maartensdijk Ondanks het feit dat de brandweer spoedig ter plaatse was en met zes stralen de brand heeft bestreden is de woning geheel uitgebrand. De schade bedraagt zeker f 40.000,-. De eigenaar is tegen brand verzekerd. De heer Klokgieter was op het moment dat de brand uitbrak bij fami lie te Boekei in Noord-Bra bant. Het bericht dat zijn w0' ning was uitgebrand greep d< man zo aan dat hij in zwaar overspannen toestand naar een ziekenhuis diende te worden overgebracht. Vooruitzichten voor donder- dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur. Wisselvallig weer met gematigde temperaturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon: 3 tot 12 uur. Min. temp.: I van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: van nul tot 8 uur. Min. temp.-, van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal. Max. temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden onder nor maal. Kans op een droge peri ode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. STRANDVERW ACHTING Een front met enkele buien hgt vandaag nog dicht bij ons tand met onbestendig strand weer. De wind draait meer naar westelijke -richting en ,er' koele lucht aan van 17 19 graden. Zeewater 17 graden. Vooruitzichten: voorlo- •t\- *,e ^oel, geleidelijk iets stabieler met opklaringen. hoogwater Morgen, donderdag 19 juli ImJ'Sen op Zoom 6.07 en 18.20 «answeert 5.29 en 17.33 Vr ?uzen 4.50 en 16.57 Missmgen 4.17 en 16.28 "emeldinge 5.57 en 18.10 (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT „Kijk: dit moet ik eigenlijk nog betim meren, Maar god, wat wil je: ik ben pas drie dagen bezig". Er is nog een hoop te doen". Met een bedenkelijk gezicht kijkt Marjolaine Verloop naar de versleten deur in het schuurtje achter de woning van haar moeder aan de Julia- nastraat 88 in Heikant. Het schuurtje is romantisch ingericht. De muren zijn wit gepleisterd met een mengsel tje va-n stijfsel en papiersnip pers (..de witkalk was op") en aan de ruwe muren zorgt in de avonduren een groot aantal kaarsen voor een schaarse verlichting. Rondom een groene tafel zijn verschil lende oude spulletjes gegroe peerd: antiek, voor de ver koop. Marjolaine is namelijk uit arren moede weer met een antiekhandel begonnen. „Op kantoor kan ik niet wennen", verklapt ze. Nu is het „an tiek' 'geen branche, waarin de familie Verloop zich wereld vreemd voelt. Dertig jaar lang heeft Marjolaines moeder alle beurzen en markten afgezwor ven voor de goedlopende an tiekzaak, die ze in Den Haag exploiteerde. De reden waar om ze er mee gestopt is laat ze in het midden, maar ze wil wel kwijt, dat het trekkers- bloed te veel ging kriebelen en dat daarom moeder en dochter Den Haag ruilden voor Antwerpen. Via Antwerpen werd het Heikant en daar be wonen moeder en dochter nu een oude boerderij. „Ik ben dol op die handel", vertelt Marjolaines moeder in een niet te stuiten stortvloed van woorden. Daarom heeft ze alle antiek, dat ze zelf in ge bruik had, weer verzameld en ondergebracht in het vervallen schuurtje, in de hoop dat er geen antiekdieven op afko men. Zelf doet ze het binnen huis met datgene wat er over is gebleven. „Het zal wei moeilijk zijn", vertelt Marjo laine een lieftallige, druk pratende dame van 25 „om hier een antiekhandel van de grond te krijgen. Het is hier moeilijk aan materiaalte ko men. Daarom willen we weer mensen uit Den Haag aantrek ken", Haar moeder, lange broek, paarse koltrui, valt haar in de reden. „Meneer: met de paplepel heb ik het haar ingegeven". Marjolaine heeft zelf zeven jaar antiekervaring. Eigenlijk had ze de afgelopen maanden wel iets anders willen aanpak ken, maar dat voornemen bleef zonder succes. „Er is voor mij geen andere weg", zegt ze, „ik voel me hier het beste thuis'. Ondertussen laat ze haar tevreden blik gaan over het interieur van het ou de schuurtje. „Het ziet er best aardig uit, vind je niet", merkte ze op. Het ziet er in derdaad aardig uit. Links en rechts oude stoelen, een gezel lige groene tafel en een fraai beschilderd paneel. Ook wel een beetje kitsch, zoals die rode wegbebakenings-lan- taarns, die door Marjolaine lektrisch gemaakt" zijn. O0" die zullen weer wel een af"6' mer vinden. „Weet u wat ze nu we' doet", neemt haar moeder hel verhaal over. „Ze doet het V> leuk. Ze maakt die dinS®1 schoon". Ze springt van de hak op de tak: „Die kaarsen. moet eens kijken hoe gezel» dat is met die kaarsen". zou het liefst in een oud kas; «tetyferiKi, teel wonen", vertelt Marjo'31' ne dan weer, terwijl ze er aa" toevoegt: „Je moet nog eens rondkijken hier. Ik heb all® zelf opgeknapt. Daar is See mannenhand aan te pas gek0' men". Idno^ Warterhoog)tein vain dins- IRiS en' meegedeeld door Ihfirysjerstaat; Konstanz 389 I StrLLRheilnfelcten 27<> P'us 3, 1474 420 plus 4, Maxau g Plus 7 5' ptochingen 145 I Mammheim 290 min 2, *22 min 1, Mainz iKankL4, Pingen 172 min 5, lpWb, 2»3 min 3, Trier 239 I H Vèn oblenz 208 onv, Keu- ii t ?,Us 2- Ruhrort 313 ""L Lobibh 943 min 1, Pan- ^enS(? w 912 min 2 Nij_ 851 „V plus 6. IJsselkop DevZn PeWe IJssel 376 onv. 545a _e.r 250 min 1, Monsin itiin i,lTL 14, Borgharen 3852 Gravi i. Belfe,,d 1092 min 15, 5 ben. de sluis 501 min Woensdag 18 juli 1973 ty/oensdag 18 juli 1973

de Stem | 1973 | | pagina 2