Onvrede over toeristen zielzorg Voorraad tweede woningen uitgeput OUD RAADHUIS COLIJNSPLAAT IN ERBARMELIJKE STAAT mar res 65* Bevolking Oostburg weinig gegroeid Bezinnen Inschrijvingen handelsregister Afwezig Vraag Hengstdijk Goes Burgerlijke stand COLIJNSPLAAT t t Ed. Voerman P. J. V. Tiggelen Wk7g°2t kg 156' afwij" Dinsdag 17 juli 1973 (Van een oneer verslaggevers) ZIERIKZEE „Ik heb cr geen enkele behoefte aan om de man op het strand achterna te lopen met het evangelie". Met deze woorden wil de r.-k. pastor uit Zierikzee, de heer A. C. W. Loonen, maar zeggen wat toeristenzielzorg volgens hem beslist niet is. Een. gesprek met de heei Loonen over het onderwerp „toeristenizielzorg" levert een duidelijke conclusie op: nie mand weet daarmee goed raad. De heer Loonen heeft nu sinds 5 jaar met deze zielzorg te maken gehad. Eerst als ka pelaan te Zierikzee en nu ais coördinator van de r.-k. ziel zorg op Schouwen-Duivelamd. Ook zit hij in de interkerkelij ke stichting kerk en recreatie. Een duidelijke zaak. hoe de toeristemiziedzarg is ontstaan, blijkt uit het gesprek. „Onge veer tien jaar geleden werd de „Stichting r.-k. toeristen- zielzorg" hier in het leven ge roepen. Haar opdiraohit was kerken te bouwen. De katho lieken moesten naar de kerk kunnen, ook tijdiens de vakan tie aan het strand. Daarvoor moest dan ooik gelegenheid ge schapen worden. Vandaar de strandkerken. De laatste strandikerk, die gereedkwam, was de Ank in Renesse in 1968." Genoegzaam bekend is dat vele katholieken heel anders zijn gaam denken over de zon dagsplicht. Hoewel in die be ginfase de straindikerken wel degelijk grote aantrekkings kracht uitoefenden omdait de diensten een zeer experimen teel karakter hadden, is dat in de loop der tijd danig gesle ten. En daarmee is1 de toeris tenzielzorg in de lucht komen te hamgen. „Sinds een viertal jaren", vertelt de heer Loonen, „be- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij de ka mer van koophandel en fabrie ken voor Zeeuwsch-Vlaande- ren werden de volgende be drijven ingeschreven: R.W. Ferket, Molenstraat 75 Clinge (Hulst) onderaanne mersbedrijf van onderhoud vasn wegbermen. „Claeys No va", Noordstraat 28, Axel kleinhandel in heren- en jon- gensklediing en herenmodearti kelen en dameskleding, filiaal gevestigd te Hulst, Steenstraat 8. H. naam en bedrijf hoofd zaak. Ond. is V.O.F., venm. R. Claeys en mevrouw X. C. L. Claeys-Herrebout (hebben H.V. naar Belgisch recht. Er ziljn b.b. Van Splunders aanne mingsmaatschappij -naamloze vennootschap. Polenstraat 34c, Axel. Het ontwerpen, aanne men en uitvoeren van bouw-, grond-, spoor-, hei-, beton- en waterbouwkundige werken (filiaal). Beheerder-directeur; W. van Splunder. hoofdzaak te Antwerpen (België), Steen- borgerweert 18. B.J. de Dec- kere, Oude Zoutdijk 1, Hulst.. Fruittelersbedrijf, kleinhandel in groente en fruit en aard appelen. Eig. B.J.A. de Dec- kere (H.V.) Technische .handelsonderne ming Van de Vijver-Cam- maert. Dorpsstraat 71, Schoon- dijke. Handel in en adviesbu reau op het gebied van hy draulische, pneumatische en mechanische aandrijvingen Eigenaresse: mevrouw M.A van de Vijver-Cammaert. „Marjolaine", Julianastraat 88, St.-Jansteen. kleinhandel in antiquiteiten. Eig. mevr. M.W.P.M. Verloop. Sportmas sage Heieen de Schipper, Fm- landstraat 8, Oostburg, Sport massage (gediplomeerd Neder landse Sportfederatie): eigds. mevrouw H.A. de Schipper. Boeije. staat er bij pastores een stuk onvrede over die toeristenziel zorg, Beter gezegd: Wij zijn ons gaan bezinnen, in eigen kring, of verkondiging alleen liturgie was. Want daarmee hadden we ons tot nog toe in de toeristenzielzorg alleen be ziggehouden". Herhaalde malen komt het gesprek op het punt dat ge zegd moet worden dat er nau welijks vat te krijgen is op de zaak van de toeristenziel zorg. Het onderwerp is iets zeer vaags geworden. Toch heeft de heer Loonen wel zijn denkbeelden daarover. „Ik zie een duidelijke tendens", aldus pastor Loonen. „We hadden de duidelijke structuur van paro chies. Maar in onze tijd zijn we gaan ontdekken dat de we reld van de arbeid een geheel eigen wereld is geworden. Daarop is de kerk indertijd ingesprongen met de priester- arbeiders. Dat heeft zich ont wikkeld tot de categorale zielzorgvorm van het bedrijfs- apostolaat of het industrie- pastoraat zoals het genoemd wordt in protestantse kringen. Ik zie nu een soort derde, geheel eigein, levensterrein groeien: dat vasn de recreatie en de vrije tijd. Wij hebben hier in Zierikzee veel tweede woningen. Die mensen werken zich in Rotterdam vijf diagen per week kapot en komen de twee overige dagen van de week hier om te leven". Weinig opgetogen consta teert de heer Loonen dat de kerk nog volslagen afwezig is op dat zich ontwikkelende nieuwe levensterrein, zoals hij het noemt, van de vrije tijd. En daar ziet hij toch de toeris- tenizielzorg baar terrein vin den. Het gaat volgens pastor Loonen eigenlijk niet om de mensen diie een of twee we ken ergens verblijven. Het gaat om de mensen diie ge durende het hele jaar een ge deelte van de week permanent eldiers wonen: de tweede wo ning groeit uit tot een tweede thuis. „Door allerlei vakgebieden wordt momenteel de vrije tijd structuur gegeven. Technici ontwerpen projecten, gemeen ten treffen allerlei voorzienin gen. Zou het niet een van de taken van de toeristenzielzorg kunnen zijn om kritisch mee te denken in de plannenmake rij voor de vrije tijd? Ook niet mede te vox-men diegenen, die als gastheren optreden van de vrijetijdsmensen?", is de vraag van pastor Loonen. Een vraag dringt zich bij dit alles naiar voren: in de kring van pastores wordt nagedacht over toeristenzielzorg, maar wat zegigen de recreanten daar zelf van? Daarover zegt pastor Loonen: „Dat weet ik niet. Hun stem is hierover nog nooit gehoord. Misschien over trekken wij deze zaak ook. Maar we wetten het niet". Van sommige mensen zegt de heer Loonen te weten dait hun reli gieuze band met Schouwen- Duivelamd sterker is dan met hun eigen omgeving in Rotter-' dam. Volgens de heer Loonen kan toeristenzielzorg ook zijn een stuk vorming tot vrijetijds- mens. Want er zijn genoeg mensen die alleen weten wat werken is. „En", zegt pastor Loonen, „de mens is niet ge schapen op te werken". Vanuit de interkerkelijke stichting kerk en recreatie worstelt men met de vraag: hoe kun je pastor zijn op het levensterrein van de recreatie zonder je op te dringen. Het antwoord lijkt momenteel nog ver weg. Volksdansgroep Vana vond (dinsdag) treedt op het recreatieterrein van „De Vp- gel" de volksdansgroep „Rava Naguila" op. Het optreden kon door omstandigheden maandag avond niet doorgaan. Kaartavond Op camping „De Vogel" is een kaartavond gehouden, waaraam 48 perso nen hebben deelgenomen. De uitslag is als volgt: Winnaars- ronde: X. R. de Kort, Hengst dijk, - L. Somers, Hengstdijk, 2. P. Mamgnus, Hulst - P. van Passel, Graauw, 3. A. Kint, St.- Jansteen - W. Vink, Vogel waarde. Verliezersronde: 1. F. Duvivier, Hengstdijk - mevr. Somers, Hengstdijk, 2. J. As- selxraam, Kloosterzamde - J. Verstraetem, Kloosterzamde, 3. P. Sanidlers, Antwerpen - P. Schelfhout, Vogelwaarde. Geboren (in het tijdvak van 6 t.m. 1 2juli): Robert Paul zv L. Joosse-Lansen te Kloe- tinge; Hendrik Leendert Jan zv J. Schipper-Kole te Krui- nimgen; Cornelia Helena dv W. Joppe-De Bruine te Goes; Sas- kia Francieca Charlotte dv H. Thissen-De Kuyper te Kloe tinge; Daniel Marcus zv M. Rouw-Krijger te Goes; Hu- brecht Johannes zv C. Slabbe- koorn-Van Eenenaam te Yer- seke; Gerard Jan zv G. van Gitot-Van de Kreeke te Goes; Stefan Gilles Abi-aham zv J. Hoogesteger-Van Garsel te Goes. Ondertrouwd: Iman Heij- boer te Delft en Maria Piijpe- lirxk të Goes; Jacob Meulpol- der te 's-Heer-Arendskerke en Mieke van Dokkum te Krud- ningen. Gehuwd: Wijnand de Boer te Zierikzee en Johanna Goos- sens te Goes. Overleden: Jan Biersteker te Yerseke, Sara P. de Jager te Woliphaartsdijk, Alphonse Janssens te Goes, Pietarmella Dekker te Goes, Marinus F. Harinck te Kloetinge, Jan M. Bliek te Biezelinge. Leendex-t C. de Jonge te Zierikzee, Cor nells Heisterenberg te Amster dam, Adriaan Janse te 's- Heerenhoek, Peter Almekin- ders te KapeRe, Catharina Vermeule te Kampei-laxid. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Tussen het tijdstip van de gemeentelijke herindeling, 1 april 1970 en I mei 1973 is de bevolking van Oostburg met slechts 21 per sonen toegenomen. Gestart werd in april 197ü met een inwonertal vam 18.194. Op 1 mei van dit jaar bleken het er 18.215 te zijn. Burgemeester A. Schippers van Oostburg wijt de geringe groei van het inwonertal in zijn gemeente aan de slechte werkgelegenheid in Zeeuwsch Vlaanderen. „Wij zijn een uit gesproken woongebied, ooit voor die tadustrievestigmgeij tn Zeeuwsoh-Vlaanderen". In dit verband heeft hij zijn hoop gesteld op het huidige kabinet, dat van de werkgelegenheid een beleidspunt heeft ge maakt. „Structureel zal er in Zeeuwsoh-Vlaanderen spoedig iets moeten gebeuren", zo was zijn mening. Op korte termijn verwachtte htj wel enige verbetering wat het inwonertal betrof. „Mo menteel worden de huizen in het bestemmingsplan Tragel- wijk opgeleverd en hiervoor bestaat ook belangstelling van buiten de gemeente. Maar al met al ziet het er momenteel somber uit". (Van onze correspondent» KORTGENE-COLIJNS- PLAAT Op de vraag of in Colijnsplaat „de tweede wo ning" al dan niet problemen gaat geven, antwoordt loco burgemeester P.J. Bom: „Tot op dit moment is voor het gemeentebestuur de tweede woning in Colijnsplaat nog geen probleem. Maar bij voortschrijding van het proces kan de tweede woning een probleem gaan worden" Van het totaal aantal wonin gen. in Colijnsplaat is een vierde gedeelte in handen vain de recreanten. Dit gedeelte be staat uit woningen die niet voldoen aan de eisen van per manente bewoning. Het gaat hier om ongeveer 150 wonin gen. Een enkele voldoet wel aan de eisen die gesteld woi-- den voor permanente bewo ning, maar meestal zijn het, wat een officieel ïxapport in 1968 noemde, slechte wonin gen. Op grond van het rapport van 1968, waarin de woning - voori-aad was geïnventariseerd, werden ambitieuze plannen gemaakt om Colijnsplaat te sa neren. De bedoeling was om 103 slechte woningen, 17 goe de woningen en 158 schuren tegen de vlakte te gooien en daarvoor in de plaats te bou wen 115 woningen, 20 bejaar- deniwoninigeti en 78 auto boxen. Het plan ging echter niet door omdat het in de ogen van hogere bestuurscolleges te groots was. Over de ontwikke lingen van de laatste 15 jaar zegt wethouder Bom echter: „De agrarische bedrijven had den jaar na jaar minder perso neel nodig. Voor de jongex-en in. het bijzonder was er geen werk. Het gevolg was dat men ging pendelen en vervolgens ook elders ging wonen. Het bouwen van nieuwe woningen in Colijnsplaat Wei'd niet meer toegestaan. Maar vele oudex-e woningen waren voor de jon geren ongeschikt. Dat alles leidde extoe dat de oudere, vrijgekomen woningen werden gekocht door rust en gezond- klimaat-zoekende mensen". Door dit alles kwamen de gegadigden voor een perma nente bewoning in de knel te zitten. Een te hogje prijs voor de oudere woningen speelde daarbij niet zozeer een rol. De voorraad tweede woningen in Colijnsplaat raakt momenteel wel wat uitgeput. Minder aan trekkelijke woningen, die ver bouwd kunnen worden zijn praktisch ook niet meer voor- ixanden, waarschuwt de heer Bom. Volgens hem gaan nu mensen met een grotere porte monnee een aanslag doen op grotere woningen. En dat kan een bedenkelijke ontwikkeling teweeg brengen. Wethouder Bom: „Het is ons bekend dart enkele gemeenten werken met een verordening welke moet voorkomen dart huizen al te gemakkelijk verkocht worden als tweede woning. Een derge lijke verordening heeft de ge meente Kortgene waartoe Co lijnsplaat behoort, nog xxiet. Het gemeentebestuur heeft er wel belangstelling voor. Men is momenteel bezig, evenals trouwens in Wissemkerke en Veere, zo'm verordening in cammiissiaal verband xxirt te werken. Er blijken aam zo'n verordening echter nog ver schillende kanten te zitten. Daarom is de gemeente Kort gene daarmee voorlopig nog niet klaar", aldus wethouder Bom. Veel tweede woningen in een bepaald dorp heeft ook andere aspecten. „Een bezwaar dat nu vaak gehoord wordt, is dat zo'n-dorp in de wintertijd doods is. Niet is echter minder waar. De televisie is de boos doener van de stilte en doods heid, die men nu vaak ervaart in een dorp gedurende de winter. Toen er nog geen tele visie was, was een dorp in de winter wel degelijk levendig", zo zegt de heer Bom. Verder vindt hij dart daar tegenover staat een extra aantrekkelijk heid van het dorp in de zomer en gedurende de weekeinden het hele jaar door. En een zeer aangenaam nevenverschijnsel van de tweede woning vindt wethouder Bom tenslotte dait. veel krotten omgebouwd zijn tot een kwaliteit woning op veel hoger peil. nsdag 17 iuI' 1973 (Van onze correspondent) KORTGENE „Het zit me tot hier". Terwijl wethouder, tevens loco-burgemeester P.J. Bom van Kortgene dit zegt, gebaart hij met zijn hand tot aan de bovenkant van zijn neus. Zijn woorden slaan op de situatie van het voormalige gemeentehuis van Colijns plaat. De staart, waarin dit vroege re gemeentehuis verkeert, is niet alleen een doiorn in het oog van wethouder Bom, maar van de gehele gemeente. Het gebouw verkeert niet alleen in een bouwvallige staart met in geworpen ruiten, vernielde wanden, maar is ook stort plaats voor vuil geworden. Jaren terug werd het pand verkocht aan de heer M. van de Weele, die het op zijn beurt verkocht aan de heer Markusse. Deze gebruikte het pand voor- de verkoop van fri tes en warme worstjes. Daarna ging het pand over in handen van de N.V. Bestuursmaat- schappij Hoogerwerff E.A. te Rotterdam. „Met het gemeentebestuur heb ik de fout gemaakt dat oude gemeentehuis in handen van derden te doen spelen Het gemeentebestuur was toen blij, dat zij met het geld toen iets voor de gemeente kon dioen. Maar nu zitten we met de narigheid." Er gaan geruchten dat eige. naar Hoogeirwerff, die in Lau sanne (Zwitserland) verblijft, failliet is en inmiddels ook het pand nu in handen is ge komen van erfgenamen maar wethouder Bom weet niet wie dat zijn. Belastingschulden daaromtrent achit de heer Bok niet tot de onmogelijkheden behoren. „We hebben als ge meente verschillende mailen informaties ingewonnen, maar uitsluitsel hebben we tot op ddrt moment nog xxiet gekre gen. Het voormalige gemeente huis van Colijnsplaat prijkt op de lijst van monumentenzorg. De gemeente wil het gebouw nu nog alleen een ander toege speeld zien als de koper be reid is het gebouw, zonodig met hulp van maniuimiemten- zarg, een toonbare staart te ge- overleden. Het is mogelijk dat „Wij zullen alles op alles zetten om met xxxionumenten- zorg en zonodig met hxxlp van derden dit voormalige gemeen tehuis in een dusdanige staat te brengen dat het Colijnsplaat waardig is", zegt de heer Bom. Momenteel wordt de bouwval gecamoufleerd door een tent waar gebakken vis verkocht woidt en door enkele auto's van kermisexploitanten. Met name de oudere iixiwomers van Colijnsplaat kunnen weinig waardering opbrengen voor het feilt dart het vroegere ge meentehuis zo'n bouwval is geworden. Op zondag 22 juli a.s. hopen onze ouders en grootouders P. C. FERMONT M. PH. FERMONT- DE COOKER hun 60-jarig huwelijksfeest te herdenken. Receptie van 17.30 - 18.30 uur in Café ,,'t Gemeentehuis" bij M. de Cock, Zuid- dorpe. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen C. de Ridder A. de Ridder-Fermont R. de Meester M. de Meester-de Ridder B. P. de Ridder J. de Ridder-Timmermans Zuiddorpe, Bejaardentehuis „Lindenhof". Heden overleed geheel onverwachts voorzien van de laatste H. Sacramenten onze inniggeliefde dochter en tante, mevrouw MARIA LEONTINA WEEMAES weduwe van dë heer Johannes Spee eerder weduwe van de heer Ludovicus Picavet geboren te Clinge 31 mei 1908. Wij vragen uw gebed voor onze diex-bare over ledene. Clinge: Cyrille Weemaes, haar vader De familie Weemaes-Hageman De familie Spee De familie Picavet Clinge, 15 juli 1973. Gi-avenstraat 182. De plechtige uitvaax-tdienst waarbij wij Ued. be leefd uitnodigen zal plaatshebben op donderdag 19 juli 1973 te 10.00 uur, in de parochiekerk van de H. Henricus te Clinge, waarna de tex-aardebe- stelling op het r.-k. kerkhof aldaar. Samenkomst Gravenstraat 182, Clinge te 9.45 uur. Rozenkransgebed woensdag om 19.30 uur in de parochiekerk. De overledene is opgebaard in de rouwkamer, van het ziekenhuis te Hulst, bezoekuren woens dag van 14 tot 15 uur en 18.30 tot 19.30 uur. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Nog betrekkelijk onverwachts is na 'n langdurig lijden van onze zijde weggenomen, onze geliefde zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, zuster, behuwdzuster en tarnde ELODIE MARIA SCHELFAUT weduwe van Albertus Antonius Goethals in de ouderdom van 82 jaar. Sas van Gent: M. Goetlxals P. Goethals-de Wilde Sas van Gent: E. Coone-Goethals Sluiskil: H. F. Goethals E. R. Goethals-Smolenaers klein- en achterkleinkinderen. Terneuzen, 16 juli 1973. Verpleegtehuis „Ter Schorre", Corr.-adres: Koegorspolder 7, Sluiskil. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woensdag 18 juli a.s. om 10.00 uur, vanuit de parochie kerk Maria Hemelvaart te Sas van Gent, waar na de begrafenis op de r.-k. begraafplaats al daar. Samenkomst om 9.50 uur aan de kerk. Geboren STEFAN zoon van dhr. en mevrouw de Letter - Deliën Etten-Lexxr, 14 juli 1973 Huygexxslaan 103. Tijdelijk Diaoonessenhuis K 352, Breda. Familieberichten uit andere bladen Overleden Groede Maria Luteyn (88) wedu we van Jacobus Pieter de Ligny. Koudekerke Pieter Adrianus Mielen (34) we duwnaar van Cornelia Herrebout. Kloetinge, Bastiaan de Koeijer (68) echtgenoot van S. de Koeijer-Gideonse. Oostka- pelle, Aarnoud Willem Levaal (77) weduwnaar van Johanna Francke. Goes, Michiel van Hese (67) echtgenoot van A. van Hese-Snoep. Goes. Machelina van Schaik (83) weduwe van Reinier de Kok. Krabbendijke. Adriana de Looze (85) weduwe van W. P. Ge braad. WEGENS INRUIL OP MAZDA AANGEBODEN MAZDA 616 1971 FORD ESCORT 1969 TOYOTA COROLLA 1000 1972 OPEL KADETT 1971 FIAT 850 1968, 1970 AUTOBIANCHI 1968 PEUGEOT 204 1968 GARAGEBEDRIJF PAARDENMARKT 15, HULST Telefoon 01140 - 2104 NOTARIS TE OSSENDRECHT zal t.v.v. de erven Goos- sens-van Bruggen in het openbaar verkopen, op woensdag 18 juli bij inzet en op woensdag 25 juli bij toewijzing, telkens 's avonds om 8 uur in het oafé Hoeks te Hoogerheide Raadhuisstraat 2; De vrijstaande WONING met erf en tuin te Hooger- Lheide. Duinstr. 13, kad. Woensdrecht sektie B xxr. 2564 groot 5.63 aren. Betaling koopsom voor 25 aug. a.s. Sleutel voor bezichtiging bij dhr. J. J, Goossens te Hoogerheide, Matthias WolSstr. 14. Terstond geheel onti'uimd te aanvaarden. A. BOVEc - v. d. WEYGAERT hun 25-jarig huwelijksfeest te viete; Een H. Mis uit dankbaarheid zal opgedragen om 14-00 uur in de pat kerk van de H. Jacobus te Fijnaart. Hun dankbare kinderen, Kees Janus Lia Marian Toos Isa Leon Ursula en Fijnaax-t, juli 1973 Kwartiersedijk 21. Receptie van 16.30 tot 17.30 uur in 't Wapen van Fijnaart", Molenstraat! Dankbetuiging Hartelijk dank aan ieder die dooi schenken, bloemen of persoonlijke tatie de dag van ons dubbel zilveren feest oiivei-getelijk heeft gemaakt. Het blijkt ons onmogelijk ieder hie persoonlijk te bedanken. architectenbureau H. Nelissen. (Van onze ct BRESKENS. Voor de 18e x aarmarkt gehouden, waarvoor jaren 92 kramers en 9 standu xezig, die het gehele Oranjeplei oekers bevolkten de gehele d; •ezellige drukte gaf. de Heer en Mevrouw Nelissen - Hen Hoeven, juli 1973. markten DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling deleven getoond bij het plotseling van onze dierbare broer en oom JACOBUS DE KLERK darxken wij u allen hartelijk. Graauw, juli 1973 Oude Kaai 36. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, men, cadeaus en felicitaties, ontvangen t legenheid van oxxs gouden huwelijksfeest danken wij eexxieder oprecht hartelijk. GOES, 16 juli Frambozen doosjes per kg. Schonemann 357-395, I en II 16-359, tub 109. Dubb. pr, uien I 112-116, gewone vei' Rg: rode bessen per doos II Rode bessen per kg. I 133 J7. II 126-132. Logainbessen ovetliBgr' doos X 44, II 25-44, kruis- ssen per doos I 27-48, II 9- kruisbessen per kg. II 67- frambozen per doos II 82, .raken per stuk I 6-11. drai- Fairi rip VI I 350-420, ontariopruimen 170-190, Xnsp. Löhnis II 210- |0, Hedelfinger II 400 róenteii: per stuk: Kropsla II «0-14. Komkommers I 40-41, Toemkool 4 per kr. 87, 6 per 54-77, 8 per kr. 40, per bos i 40-51. kroten 12-26. Per Aardappelen bonken 46-48, :e 37-41, drielingen 14-26, jiel 15-24, tomaten A 77-79, 78, C 56. Spitskool 19 dubb. bonen 123-125, snijbonen I II 180. tuinbonen 25-27, ,en I 540-550, II 280, dop en afw. 55, andijvie 24- krotan 22, waspeen 18-25. iarber I 28, II 8-26. A. F. de Waal M. C. de Waal-van Dai Walsoorden, Walsooi-deixsestraat 16. Enige en algemene kennisgeving Daar het ons onmogelijk is u allen pei te bedanken voor de vele blijken van ming, die wij xnochten ondervinden, zeggf langs deze weg onze welgemeende familie, vrienden én collega's, na het van mijn inniggeliefde man, zorgzame behuwdvader en opa, de heer J. J. DE PUYSSELEIJR Mevr. M. E. de Puysseleijr-v. d. Vi en kinderen St. Jansteen, juli 1973 Bixrg. IJsebaertstraat 9. Ze vroegen een jongen van ze namen mij. 18. „Medewerker 18) gevraagd voor licht administratief werk". Zo ongeveer stond het in de krant. Ik heb erop geschreven» hoewél ik iets ouder ben: zevenenzestig. Ik ben bejaard, ja. Maar nog gezond en niks hulpbehoevend. Ik wil gewoon werken. Onder de mensen zijn. Contact houden met het échte leven. Velen van mijn collega-ouden-van-dagen zijn net zo eigenwijs als ik. Ze willen óók werken. Babysitten. Inpakken. Sorteren. Controleren. Telefoon aannemen. Administreren. Corrigeren. Boekhouden. Het geeft eigenlijk niet wat. Wellicht kunt u één van hen gebruiken. Voor een uurtje of een pü£r uurtjes. Voor héle of halve dagen. Incidenteel of regelmatig. Ja? 'ERNEUZEN, 16 juli 1973 Per 100 stxiks sla 2 610, r stuk bloemkool A 5461, 21—36, B 20—43, B2 20— groene komkommers 15 j per bos peterselie 7, peen kroten 1825, uien 25, per aardappelen eerstelingen 26—30, kriel 7, Doré 1516, andijvie 2638. 16, prixxsessebonen I ■148, princessebonen 2 ■141, prelude 119121. to- A 77—83, B 86—88, C rodekool 26—29, spitskool kassnijbonen 2 178, per isje rode bessen 1 3749. 2 'ELLE, 16, juli Fram in kratten I 357-395, ie I-II 326-359, in tubs Schonemaxxn aanvoer I 1-395. Rode bessen per kg. 12 kg. krat IX 261, X 224-231, .1 217-233, II 165, in 5 kg. .at II 112. Rode bessen p. ps dozen van 500 gram I .>-141, II X 126-129, dozen f 250 gram IX 70, I 41-67, J 41-57. Zwarte bessen I-II J. Dubb. prins, bonen 1 127 IIX 112-124, kruisbessen I 139-257, II 100-250, xisbessen p. doosje van 250 I 38-51, II 15-34, aard- en P' kg- 1 360, p. doosje 250 gram II 3997, kersen: Ihelminakers II 160, Kas- Mrnen p. kg. I 290-340, n UOloganbessen p. doosje 250 gram I 60-70, II 50-57, ■bramen p. doosje van 250 l? I134- appelen ^„Delicious X 70 57 ,1 65 II 70 61-62, II 65 48, II 60 46, ID 16, grof 8-15. Toma- P. krat van 6 kg. A 348- IB 354-366, IC 47-48, aard- w, grote 36-40' drfel I4 1 il Groenten: i-ode- kropsla 27, bos- kropsla 27, bos ten 15-19, bosuien 37-49. 16 juli 1928, slacht- varkens 234. Plaats dan een annonce-in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het in zijn bezit). Men weet dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders zijn beiaard, Niet verjaard. 'otterdam >v°er: totaal kleren 794, s(i" guldens per kg): ^Ua'40-"6'05 <le kwal.) '5',20 (2e kwal.) 4,85— we kwal.); vaarzen y, ,'°>75 (le kwal.) 5,30 l" we kwal.); stieren 6,40— Vx kwal-) 6,10—6,35 (2e worstkoeien 5,00—5,10; ken?'3,12—-3,15 (ie kwal.) u,( kwa1-) 3>08— 5—2 a1, slachtzeugen 1-JiAn' zware varkens tvoer X, Overzicht Gesp. clttm'nd 1 en P"izen): Wuixderen groter - kalm - varkens als vorige vlug - onveranderd, Prima's boven note- ek :ele «Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking'met de Stichting Ideële Tfociarpo 16 iuli <-en_ team,?koopkantoor Cham- f«n 249- fii* c 221 middel C 2098 jf ion .Hruis fiin 195, kruis j1.8,0 4 kg 190, II 167 4 kg °P ZOOM, 16 juli mnir, 95-148, framboos L' u 165-277, vr aard- „!t47- andijvie 23-39, J-243 26-110, snijbonen >boinPri"s«seboon 75-128, '55 w', f 3l' komkommer ™dekool 11-15, savooi P 78 fi?366" 13"45- sla 6-13, 520 3«n ab?rber 7"U' to" t. 42129' Ulen 23'53' Oog val de bis de hee als ma lm de naxi r den ont: kan< gen. best maa scho gekc St A B tooi de woro Reu Dit zenc vrijv de f weri incoi kuixr D nen lands, doorl den verlo uitbri lenin Velen met waart tehge De; voor rayon eerste de R: ke appar

de Stem | 1973 | | pagina 4