onden spelen lindianenspel IJFTIEN HULPJES N BERGZICHT APPéL TEGEN EGALISATIE „STEKENE" zeeuws VERRE 1R00N-DIRECTIE ANITA JANSEN UIT HULST: OVER DE BELGEN NIETS DAN GOEDS „Op visite" stad streék IARIE-CÉCILE flOERUIJK VAN- IVOND «P T.V. Aan palen jeugdcentrum paal en perk gesteld m&Baa onnige modes ZVTM wil buslijn „over begraafplaats SCHULD JONG door NETTY VAN ZALINGE Dinsdag 17 juli 1973 (Van onze correspondent) ZUIDDOKPE Vanavond dinsdag) om 20.45 uur ringt Zeeuwsoh-Vlaamse zange. I Marie-Cécile Moerdijk I oor de NCRV op Nederland 1 even niumimers, die ze het ifgelopen seizoen ook in het mogramma „Goeie Ouwe Kof. ergrammofoon" heeft ge. >racht. (Van een onzer verslaggevers) KRUISPOLDER De pa. enhut in de schorren bij Kruispolderhaven, is op last mn de politie van Hontenisse in brand gestoken. De bou wers van de hut kregen afge- open vrijdag van de politie t« horen, dat hun bouwwerk vóór morgen (woensdag) af gebroken zou moeten zijn. Het afgelopen weekend ging ie vlam er in, nadat de jongs :igemaars nog eens met wee- noed naar hun „levenswerk' iadden gekeken. Twee jaar leeft de hut in de schorren gestaan, waar hij aanvankelijk ioör enkele scholieren uit [Cruispolder in de vakantie was opgetrokken. De scholie ren zijn inmiddels ouder ge worden en met het vorderen der leeftijd, kwamen naar de mening van de bevolking van Kruispolder op af. En dat was ste praktijken. De oorspronke lijke bouwers verdwenen, maar door de publiciteit rond de hut kwamen er andere jon geren uit de omgeving van Kruispolder op af. E ndat was een ontwikkeüjg, die men zich ter plaatse slechts met tegen zin liet welgevallen. Daarom werd de dienst der domeinen uit Goes er bij gehaald en dis kwam na twee jaar tot de conclusie, dat de hut zonder toestemming in dit gebied was gebouwd en derhalve onmid- iellijk diende te verdwij nen. „We waren er de laatste tij. echt zo blij niet meer mee, Die jongeren kwamen van alle kanten", aldus de heer Broe kaart, die opgelucht ademhaalt nu dit merkwaardige jongeren ontmoetingscentrum er niet meer is. Volgens hem werd er zo af en toe ook wel eens een „stickie" gerookt en dat ging de plaatselijke bevolking te ver. Overigens is de hut de afgelopen maanden verschil lende keren afgebrand en werd opnieuw opgebouwd. Van lang niet alle keren is de oorzaak van de brand bekend en de laatste „hut-bewoners verdenken er dan ook de plaatselijke tegenstanders van, de brand gesticht te hebben. Tegelijk met de hut moet van de dienst domeinen ook de illegale stortplaats achter de graansilo's op het haventje van Kruispolder verdwijnen- Mensen uit de verre omge ving, zowel als de eigenaars van plezierjachten storten h® vuil in weelderige hoeveelhe den in de schorren. Aan het waterschap zal gevraagd wor den om de rommel op te rui- mein, terwijl een strenger poli tietoezicht herhaling van de ellende moet voorkomen. - Inl^jliH l'iiiF Nit r Ui"1 j, fiSi - Vooruitzichten voor woens- l| en donderdag, opgesteld or het KNMI op maandag 18.00 uur. Zonnige perio- ook enkele buien en ge stilde temperaturen. Weers- oruitzichten in cijfers ge- iddeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren li 0-8 uur. Min. temp.: van lereer normaal tot 3 graden der normaal. Max. temp.; i ongeveer normaal tot 4 aden onder normaal. Kans een droge periode van min us 12 uur: 70 procent. Kans een geheel droog etmaal: procent. Voor donderdag: aantal uren 2-10 uur. Min. temp.: van leveer normaal tot 3 graden ier normaal. Max. temp.: ongeveer normaal tot 4 eden onder normaal. Kans 1 een droge periode van min us 12 uur: 80 procent. Kans geheel droog etmaal: procent, ®ANDVERWACHTING vandaag is ons land in debiele lucht waarbij een uit Frankrijk de kans een bui tijdelijk vergroot. enkele opklaringen en wind tussen zuidoost west. In de middag rond 20 Wen, zeewater 18 graden. "Uitzichten: aanvankelijk S onstabiel, later wat meer «ringen, maar aanvoer van acre lucht .99 i waterhoogten van maan- ®»gen, meegedeeld door «waterstaat: Konstanz 382 Rneinfelden 267 onv., raatsburg 262 plus 7, Plit- I Jjf 416 plus 7, Maxau 469 ^behingen 138 - 7, Mann- ■J» onv-- Steinbach 123 Li Mainz 293 plus 7, Bin- le LPlu? Kaub 206 X' Is ,,36 Ptus 6 Koblenz 208 lb..11-Keulen 167 plus 2, i Sn «14 plus 1, Lobith 944 liim» rdense K°P 914-1, I! 735 5- IJsselkop L °»v-> Eefde IJssel 376 i'1 «venter 251 onv., Mon- U T" Plus 6, Borgharen Plus 3, Belfeld 1107 plus ,«ve beneden de sluis Weert ??Ptnn Pfdinge woensdag 18 juli °P Zoom 5.36 en 17.50 4.57 en 17.00 4.17 en 16-23 3.43 en 15.54 5.26 en 17.40 (Van onze correspondent) TERNEUZEN „Als het Terneuzense gemeentebestuur eigenaar is geworden van de oude begraafplaatsen, zuilen wij proberen om ook door de nieuwe wijken van Terneuzen vaker bussen te doen lopen". Zo deelde de directeur van de ZVTM, de heer H. J. Zuy- len, desgevraagd mee. Op verzoek van het gemeen tebestuur van Terneuzen pas seren de ZVTM-bussen van de lijn Zelzate - Sas van Gent - Axel - Zaamslag - Terneuzen, o.m. het verpleegtehuis Ter Schorre en de nabijgelegen flatgebouwen. De heer Van Zuylen zei hierover dat dit bij uitzondering werd toegestaan, maar dat hij liefst niet een lijndienst met een stadsdienst combineert, omdat dit voor de reizigers teveel tijdverlies ver oorzaakt. Bovendien zei de ZVTM-directeur dat het in de bedoeling ligt, na 15 septem ber (het einde van het badsei zoen) de bussen over de nieu we weg naar de Van Steen bergenlaan te laten doorrijden. In de toekomst zullen alle busdiensten samenkomen na bij het stadhuis", zo deelde hij mede. Tenslotte zei de heer Van Zuylen, dat het de bedoeling is in de toekomst de Axelsestraat, voor wat de bus diensten betreft, zoveel moge lijk te ontlasten. Maar dan moet de nieuwe weg over de „oude" begraafplaatsen gerea liseerd zijn. Hierover deelde de gemeen telijke voorlichtingsambtenaar, de heer J. Robesin, nog mee dat het gemeentebestuur over de aankoop van deze begraaf plaatsen inderdaad onderhan delingen voert. „Dit is een zaak, die nogal in het gevoeli ge vlak ligt", aldus de heer Robesin en „daarom zullen de ze onderhandelingen nog wel een paar jaar in beslag ne men". UTRECHT Rijksuniversi teit Utrecht, doctoraal examen natuurkunde: G.A.A.M. d'Hont, Aardenburg. Kandidaatsexa men sciheikunde: J.C. Dekker. Oostburg. Doctoraalexamen scheikunde: J.A. de Roo, Schoondijke. Delft Technische Hogeschool. Doctoraalexamen werktuigbouwkundig inge nieur: A.C. van de Voorde, Vlissingen. Doctoraal examen vliegtuigbouwkundig inge nieur: T. Ros, Middelburg. Kandidaatsexamen electro- technasch ingenieur: H.C. van der Sluis, Sluiskil. Doctoraal examen civiel ingenieur: E.J. Huilden St,-Maartensdijk (met lof). AMSTERDAM Vrije Uni versiteit, doctoraalexamen rechtsgeleerdheid: E.J. de Regt, Vlissiingen. (Van onze correspondent) GOES De directrice van het protestants-christelijk streekziekenhuis „Bergzicht" te Goes heeft er vijftien hulp jes hij gekregen: mavo- en havo-scholieren uit Zeeland en ver daarbuiten, die zich gedu rende vier weken gaan be kwamen in het vak van ver- pleeg-assistent (e)Dit vindt plaats in het kader van de activiteiten van de Johannite- rorde, die dergelijke stoomcur sussen al gedurende enkele ja ren ook elders in Nederland verzorgt. In Zeeland is „Bergzicht het eerste ziekenhuis dat zijn medewerking verle >nt. Nadat de directrice, zr. Cappon gis termorgen al enige uitleg over het theoretisch en praktisch werk gegeven had, ko.iden de jonges en meisjes gisteren al meteen aan het werk. Gister middag vertelden ze wat hun verwachtingen waren. Daarbij verklaarden twee van de vijf tien al zeker in de verpleging door te gaan, twee anderen moesten er .nog eens over na denken. Wel vonden ze het allemaal leuk op deze manier eens met het verpleegwezen kennis te maken. „Belangrijk is natuurlijk dat je er erg positieve verwachtin gen van hebt, anders gaat het wel een heleboel moeite kos ten". aldus de 17-jarige Marij ke van Poulier uit Hulst. De 16-jarige Jolien Dekker uit Rilland-Bath zei: „Je kunt ja nu eens n-utt'g maken voor anderen, op school concentreer je je altijd zo op jezelf". Daar komt nog bij, aldus weer een ander, dat je straks niet meer met twee linkerhanden staat, hoewel je natuurlijk nog geen spuitjes mag geven en zo" (Van een onzer verslaggevers) STEKENE Het Sint Maartenfonds in België gaat in cassatie tegen een uitspraak van de Gentse rechtbank, dat het ere-park voor oostfront strijders in Stekene binnen veertien dagen geëgaliseerd zou moeten worden. De rechtbank van Gent kwam voriige week tot deze uitspraak nadat het Sint-Ma ar- tenfonds eerder ook al in het ongelijk was gesteld en op dracht had gekregen het ter rein i-n zijn oude toestand te herstellen. Onbekende tegen standers zijn de afgelopen da gen al vooruitgelopen op een mogelijke uitspraak in hoogste instantie en hebben al tal van vernielingen aangebracht. (Van eeno nzer verslaggevers) MIDDELBURG „In het uurtje dat we vanmiddag ge sproken hebben is er alleen maar ruzie geweest. Wij zijn kwaad weggelopen", zo deed distictsbestuurder van de in dustriebond NVV H. Snijders gisternamiddag verslag aan het personeel in de kantine van het Croon en Co. filiaal te Middelburg. Het aanwezige personeel was met zo talrijk vanwege vakan ties en uitbestede werkne mers. Naar gezegd werd: on verwacht, waren gisteren ook drie vertegenwoordigers in de kantine aanwezig van de on dernemingsraad van het be drijf uit Rotterdam. De vakbonidisvartegeniwoor- digers zeiden de Groanidireotie tijdens het gesprek in de Huifkar aan de Middelburgse markt verweten te hebben in strijd met de cao gehandeld te hebben aangaande de procedu re van de bekendmaking van de sluiting. En vervolgens dat zij de indruk hadden dat de Croondirectie niet met de ver volgens dat zij die indiruk had den dat de Croonidirectie niet met de vakbonden wilde pra ten op een zodanige wijze dat er enige invloed van uit zou kunnen gaan. De Croondirec- Croondirectie niet met de vak bonden wilde praten op een zodanige wijze dat er enige in vloed van uit zou kunnen gaan. De Croondirectie, op het ge sprek vertegenwoordigd door directeur Van Haafte en per soneelschef De Jonge, hadden zowel de vakbonden als de per soneelsleden van het Middel burgse filiaal beticht van kwaadsprekerij en onverant woordelijkheid wegens het hou den van een persconferentie vo rige week over deze zaak. „Andere bedrijven willen geen personeel, dat rellen, schopt", zou de directie gezegd hebben over de houding van de Middelburgse werknemers. Daarmee werd de schuld van eventuele mislukking van her plaatsing bij voorbaat op de schouders van de werknemers gelegd. Andere uitlatingen volgens de verslaggevende vakbondsman van de directie waren dat de vakbondsmensen een indiamemspel bedreef, dat ze deden aan hobbyisme, dat zo geen serieuze mensen wa ren, dat ze alleen maar raaar wilden doen en standpunten doordrijven. Een telefonisch gesprek van een der vakbondsmensen met directeur Van Haafte blijkt door deze plaatste op een bandje te zijn opgenomen. Da-armee heeft hij de vak bond-smensen gisteren om de oren geslagen en beticht van onware uitspraken. Het gesprek gisteren is niet zover gekomen dat over de sluiting zelf is gesproken. Na een aanvankelijke toezegging van de directie dat een geko zen afvaardiging van vak bondsleden uit het bedrijf bij het gesprek aanwezig mocht zijn, weigerde directeur Van Haafte gisteren deze drie werknemes toe te laten. Bij deze weigering werd door di recteur Van Haafte zijn raad van commissarissen in het ge ding gebracht. Van hen had hij toestemming gekregen de districtsbestuurders opening van zaken te geven. Maar zij dienden deze dan als strikt vertrouwelijk te beschouwen. Daarom mocht de delegatie van de vakbondsleden niet aanwezig zijn omdat ze te jong zouden zijn en niet h> staat konden worden geacht de hun verstrekte informatie te verwerken als ook vertrou welijk te houden. De drie districtsbestuurders hebben daarop de directie meegedeeld vertegenwoordi gers van hun vakbondsleden te zijn en geen behoefte te hebben aan informatie welke met hun leden niet besproken kon worden. Bovendien be paalt de cao dat een gekozen afvaardiging van werknemers- vakbordsleden bij dergelijke gesprekken aanwezig mogen zijn. Het overleg met de leden resulteerde gisteravond in hei besluit dat de vakbonden tesa- men met de ledenvertegen woordiging éuit het bedrijf woordiging uit het bedrijf raad van commissarissen om via die weg de broodnodige informatie te krijgen. De vak bonden willen namelijk zich een oordeel kunnen vormen of de sluiting in Middelburg noodzakelijk is en of het fili aal niet behouden kan blijven binnen het Ogem-concern Over beide zaken is hen nog geen degenlijke informatie verstrekt. Ook willen de vak bonden de positie van de Croondirectie binnen het OGEM-concern weten omdat men het gevoel heeft gekregen dat beide zich achter elkaar verschuilen inzake de sluiting van het Middelburgse filiaal. Wij Nederlanders rammen onszelf herhaaldelijk op de borst omdat we vinden dat we zo ontzettend goed zjjn. We maken grapjes over iedereen, terwijl we daarbij voor onze zuiderburen nog eens een extra-feestelijke uitzon dering maken. Moppen en grollen over Belgen circuleren veelvuldig in ons vlakke land. Er zijn echter mensen, die veel met Belgen te maken hebben en die dus weten waarover ze spreken, die niet kunnen lachen om al die lolbroeken. Maar daar wilde ik het nu niet over hebben. Mijn zegs vrouwe van deze week is de 22-jarige blonde Anita Jan sen Uit Hulst, die kortgele den de titel uitmuntend kreeg toegevoegd aan haar diploma hoger kunstonder wijs, van de Vrije Stedelijke Akademie van Sint-Niklaas (België). Ze ontving daarvoor de vergulde regeringsmedaille. „Ik heb daar zoveel goeds ontmoet in België", ver trouwt ze mij toe. „Dat ik nu de Belgen weieens wil be lichten vanuit een heel ande re hoek". Het zit namelijk zo in Bel gië, dat alle enderwijs gratis is Of je nou Hollander of Belg bent, dat maakt niets uit. Als je talent, intellect voor een bepaalde opleiding voorhanden hebt, dan kun je aanspraak maken op een plaatsje op een van de vele academies of universiteiten. Er zijn nogal wat Zeeuwsch- Vlamingen die dank zij de gunstige ligging hebben ge profiteerd van de Belgische gastvrijheid. „Er zijn veel meer kansen in België lijkt het wel. Neem nou mezelf", vertelt Anita. „Ik was voorbestemd om in Hulst naar de huishoudschool te gaan. Nu gaat het geluk kig allemaal anders, hoop ik", vult ze een beetje schuchter aan.. „Maar als je vader arbeider is dan moet je geen al te hoge nummers in je hoofd hebben. Dus werd het huishoudschool, waar mijn artisticiteit nooit naar voren is gekomen. Ik tekende altijd al graag, daar naast zat ik ook altijd wel wat te knutselen. Maar uit- Sejndelijk zit je niet op een huishoudschool om te knutse len, dus een erg groot succes is die tijd niet geweest." „Toen ik dan ook met het idee kwam om op de vrije academie in St-Niklaas te gaan bleek er van huis-uit geen enkel bezwaar tegen te bestaan. Dat is nu al weer zo'n zes jaar geleden. Ik kwam in een groep terecht die geleid werd door George Staes, zelf een groot kunste naar, die zo'n enorme stimu lans betekende voor ons alle maal, dat ik toch wel moet stellen dat hij het is geweest die ons steeds weer opnieuw moed insprak als het niet ging, die steeds weer met nieuwe ideeën aankwam. Ei genlijk komt hem alle eer toe." „Onze klas is zes jaar lang bij elkaar gebleven en de heer Staes is in al die jaren met ons meegegroeid. We hadden zo'n hechte band dat we wel een familie leken. Er heerste zo'n fijne sfeer. Ik weet gewoon niet hoe ik dat gevoel onder woorden moet brengen. Onze klas deed heel veel samen. We hebben het negen meter lange mozaiek vervaardigd voor het zwem bad van Sint-Niklaas. Daarnaast heeft Anita ver schillende wandversieringen in Sint-Niklaas op haar naam staan. Bezoekers aan deze stad worden verblijd met een porseleinen bord naar een ontwerp van haar. De leerlingen uit onze klas bestonden uit een zeer geva- riëerd gezelschap", aldus Anita Jansen. „Het lijkt wel of de mensen in België min der drempelvrees hebben een academie binnen te gaan. Je ziet er oude mensen komen en een nieuwe dimensie aan hun leven toevoegen. Kinde ren leren al jong te leven met kunst en zichzelf ook in die richting te ontplooien. Vrouwen met een gezin, die zelf altijd thuis aan het prut sen en rommelen zijn, komen op de academie de fijne kneepjes van het vak le ren". Samen met een Belgische vriendin richtte ze als exa menopgave een kinderkamer in. Ze beschilderden de hele achterwand van de kamer tot een soort Panorama Mesdag in het klein. Ze heeft map pen vol met ontwerpen voor glas-in-loodramen- „Dat is nog eens een grote wens van mij. Een groot glas- in-loodraam te vervaardi gen. Maar je moet er wel de opdracht voor krijgen, omdat het materiaal zo verschrikke lijk kostbaar is". Anita voelt zich geen kun stenaar in die zin dat ze zo hoognodig moet exposeren Hier in Nederland wordt de kunst zo serieus behandeld, vindt ze. „Als iemand iets leuks doet met naald en draad of iets fabriceert uit klei of hout, dan moet er onmiddellijk geëxposeerd worden. Het lijkt mij dat je dan zo'n druk achter je hebt staan. Vroeger was het zo dat er veel aan huiskunst werd gedaan. Alles werd zelf gemaakt en de mensen ston den veel dichter bij de kunst, leek het wel." „Maar nu is kunst een eli tezaak geworden. Ik vind het veel plezieriger om te wer ken bijvoorbeeld wat ik nu doe bij Morres (de wandver siering bij het binnenkomen is ook het werk van Anita) en dan in mijn vrije tijd dingen te doen die ik erg leuk vind. Het beoefenen van kunst moet je met liefde doen. Je moet er de tijd voor nemen." Als ze getrouwd is wil ze> een eigen atelier waar ze ongestoord kan werken „Kijk, dan word je produktie zodanig dat je denkt: Hier van kan ik best wat verko pen aan een liefhebber. Dan kan ik daar vrede mee heb ben, maar het moet niet ge dwongen gaan. Toch zou Anita, als ze dat ANITA JANSEN. zou willen, heel wat mensen blij kunnen maken met haar handbeschilderde pakken en jurken. Tijdens onze ontmoe ting droeg ze een van haar eigen ontwerpen. Zo beeldig en harmonisch van kleur dat ik er graag een gehad zou willen hebben. Als materiaal gebruikt ze natuurlijke stof fen, daar houdt de stopverf alleen maar op. Ze maakt eerst het hele pak of de jurk klaar, speldt hem dan op de strijkplan en laat dan haar fantasie spelen met kwast en verf. Die jurken kun je ge woon in de wasmachine was sen, de verf blijft mooi. Het diploma van de stede lijke academie voor schone kunsten in St.-Niklaas geeft haar in België het recht les te geven op diverse scholen. In Nederland wordt dit di ploma niet erkend en dus kan ze hier niet terecht. Ei genlijk een onrechtvaardige zaak en ook wel een beetje hoogmoedige gedachtengang van ons, Nederlaiders. Want waarom zou een Bel gisch diploma minder zijn dat een Nederlands? Zou het misschien zijn dat de Belgi sche opleidingen wat speel ser zijn, dat er misschien wat meer rekening wordt ge houden met de individuele ontwikkeling van de leerlin gen? Het heeft Anita Jansen uit Hulst in ieder geval geen schade toegebracht. De Bel gische academie en niet in de laatste plaats haar aanbe den leraar George Staes heb ben van haar een evenwich tig gelukkig mens gemaakt. Misschien kunnen we op de ze manier toch nog iets van de Belgen opsteken, ook al willen de vele grappen ons duidelijk anders vertellen. eindredactie: rein van der helm (Van een onzer verslaggev""0 VLISSINGEN Jongstle den zaterdagavond zou onder auspiciën van de Stichting Culturele Gemeenschap in het jongerencentrum Palingstraat de Antwerpse-zanger-van-het- eerste-uur Ferre Grignard op treden. In een serie van vijf concer ten, die deel uitmaken van een goed opgezet zomerpro- gramma, dat ten dol heeft veel fraai en onbekend talent van den volke te tonen, was dit het tweede. Of beter gezegd: zou dit het tweede geworden zijn, want hoewel rond halfnegen al een man of honderd het jongeren centrum Palingstraat bevolk ten, was van de Ferre op dat moment nog geen spoor te be kennen. Dit bleef ook gedu rende de rest van de avond zo. Zonder mededeling vooraf aan de organisators- Zonder be richt van verhindering ook la ter op de avond bleef Ferre Grignard spoorloos. Opmerkelijk was daarbij, dat het publiek in de meest serene rust geboeid naar het lege podium bleef zitten sta ren, net of hij er wél was. En eigenlijk was hij er ook. Fer re Grignard zou namelijk Fer re Grignard niet geweest zijn, als hij daar werkelijk op het afgesproken tijdstip zijn uur tjes was komen volmaken. Waarschijnlijk zou iedereen in dat geval met een enigszins bevreemd en onbevredigdnd gevoel huiswaarts gekeerd zijn, afgezien van de muziek die dan ten gehore was ge bracht. De sterke teksten van de liedjes van Ferre Grignard, allemaal onvervalste folksongs (denk maar aan zijn langspe- ler „Ring, ring, I've got to sing") vormen een belangrijk onderdeel, vormen eigenlijk de inhoud van zijn levensfilo sofie. Door die teksten iedere keer opnieuw weer in een an dere zaal uit te schreeuwen wou hij inderdaad oorlogen stoppen, de wereldvrede bren gen, rassenonderscheid ophef fen. Het is hem niet gelukt, en de dreun die deze ontdekking hem opleverde, heeft hem ge ruime tijd van het toneel doen verdwijnen. Maar langzaam aan kwam hij weer op gang, er verscheen weer een lang- speler van hem, en ook zijn begeleidingsgroep was niet mis: er zitten bekende musici in als Derrol Adams, een crack op de banjo en een veel gezien figuur op tal van inter nationale folkconcerten, ae pi anist Koen de Bruyn, Georg Toet Smits, Francois Auger, Gilles Papiri, enz. Het blijkt nu dat „de Ferre" in alles de oude gebleven is: ook zijn rus teloze zwerversnatuur, die hem zo lang in zijn eigen doorbraak belemmerd heeft, is hij trouw gebleven. De men sen die zich zaterdagavond in de Palingstraat verzameld hadden om hem nog eens te beluisteren, en die aan het eind van de avond hun f 3,50 allemaal netjes terug kregen, wisten dit. Daarom zou je kunnen vergoeilijken: door niet te komen heeft de Ferre zijn naam opnieuw waar ge maakt.

de Stem | 1973 | | pagina 3