Wim de Waal wordt volgend jaar prof STERKE ZEEUW BESTE NEDERLANDER Uitslagen Kleine Tour Spaans: 'Ik heb geen contact met sponsors' Volkskoers te 's-Heer-Abtskerke Den Hertog actief in Philippine DE TOUR OP DE T.V. Sterk veld in Clinge Duininck winnaar wedvlucht Dourda] tc tisssssir* ER VALT r evohof sport LNATISME sneeuw, \kimo's lemen,planten, dieren... priet. fRaat PTnsdag 17 juli 1973 nsdag 17 juli 1973 (Van onze speciale verslaggever) PAU Het is gelukt. De wens van Joo p Middelink na de moeilijke Pyreneeënetap- pe van zondag dat zijn resterende vijf coureurs in de zesde rit over de Tourmalet be- houden zouden blijven zodat zij eventueel d e volgende dagen in de vlakke ritten nog een rol van enige betekenis zouden kunnen vervullen werd bewaarheid. Van het Neder landse kwintet kwamen Gevers, Van Helv oirt, Knetemann en Dohmen weliswaar met zeer grote achterstanden het autocircuit van Pau oprijden, maar zjj waren nog binnen de tijdslimiet. Alleen de Zeeuw Wim de Waal, die tevoren vrijwel nog geen berg had gezien, hand haafde zich min of meer in deze opnieuw zeer zware etap pe. Op de in koude gehulde Tourmalet, waarvan de afda ling door hevige regenbuien een verschrikking werd, hand haafde Zeeuwse Wim zich zelfs tussen de groten. Tegen het slot van de rit op de veel vriendelijker aandoende Col de Soulor moest hij de azen in deze ronde echter nog laten schieten en verspeelde toen ruim elf minuten. De toekomstonde werd maandag vrijwel beslist in het voordeel van de lange slanke negentienjarige Italiaan Giam- battista Baronchelli, die op de laatste berg zijn concurrenten de hielen liet zien en met een totale voorsprong van 4 min 58 sec op de Oostenrijker Stein- mayer en de Fransman Bour- reau zijn gele trui praktisch gesproken veilig stelde. Ba ronchelli, wiens iets oudere broer Gaetano ook deel uit maakt van de Italiaanse ploeg maar een ondergeschikte rol speelt, is een landbouwerszoon uit het bij Bergamo gelegen Arzago d'Adda en is van natu re een voorzichtige knaap. Daarom wilde hij nog maar liever niet over zijn toekom stige eindzege in de Tour de TAvemdr praten. „Over twee dagen moeten jullie maar te rugkomen", zei hjj tegen de enthousiaste Italiaanse journa listen, die en bloc uit de grote Tour, waarin geen enkele landgenoot rijdit, zijn overge stapt naar het, amateurevenq- ment. Zij hadden het al over een nieuwe Coppi, de lang ver- DE UITSLAG VAN DE ZESDE ETAPPE IS: 1. Nazabal (Sp) de 141,5 km in 4.22.07, 2 G. Baronchelli (lit) z.t., 3 Duchemin (Fr) 4.25.49, 4. Martinez (Sp) z.t., 5. Fretz (Zwilts) z.it., 6. Schmid (Zwits) 4.26.18, 7. Kraift (WD) zjt., 8. Defaveri (It) z.t., 9. Bourreau (Fr) z.t., 10. Rucih (WD) z.t., 11. Sal (Zwilts) z.t., 12. VaiHori (Sp) z.t., 13. Amdiiamo (Sp) z.t., 14. Diaz (Col) z.t., 15. Gutierrez (Fr-Peugeot) z.t., 16. Summer (Oost), 17. Rios (Col), 18, Vee- gell (Zwits) z.t., 19. Barries (Sp) zjt., 20. Bodier (Fr) z.t., 21. Steimmayer (Oost) zt. 24. DE WAAL (Ned) 4.33.23, 44. GEVERS (Ned) 4.53.14, 47. VAN HELVOIRT (Ned) z.t., 53. KNETEMANN (Ned) 4.54.33, 54. DOHMEN (Ned) z.t. HET ALGEMEEN KLASSE MENT NA DE ZESDE ETAP PE IS: 1. Baronohelli (It) 21.53.13, 2. Steimmayer (Oost) 21.58.11, 3. Bourreau (Fra) 21.58.59, 4. Schmid (Zwi) 22.00.23, 5. Bo dier (Fra) 22.01.47, 6. (Wdil) 22.04.43, 7. Rios 22.07.29, 8. Martinez 9. Duchemin 10. Diaz 11. Ruch 12. Salm 13. Nazabal 14. Marguette 15. DE WAAL (Ned) 16. Vasquez (Col) 17. Gutierrez (Fra- Peu) 22.18.40, 18. Summer (Oost) 22.20.04, 19. Voegele (Zwi) 22.22.26, 20. Pujol (Spa) 22.23.57. 35. DOHMEN (Ned) 22.43.51, 37. KNETE MANN (Ned) 22.45.34, 47. GEVERS (Ned) 23.00.11, 54. VAN HELVOIRT (Ned) 23.16.47. ALGEMEEN PUNTENKLASSEMENT 1. Baronchelli Giambattista (It) 64 punten, 2. Bourread (Fr) 54, 3. Martinez (Sp) 53, 4 Rios (Col) 38, 5. Schmid (Zwilt) 35, 10. GEVERS (Ned) 30 punten. DAGPLOEGENKLAS- SEMENT 1. Spanje 13.14.14, 2. Zwit serland 13.18.25, 3. Frankrijk z.t., 4. Duitsland 13.25.59, 5 Cohimfoie z.t. 10. NEDER LAND 14.19.51. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1. Zwitserland 66.55.55, 2. Frankrijk 67.00.09, 3. Italië 67.10.52, 4. Duitsland 67.15.40, 5. Spanje 67.20.41, 8. NEDER LAND 68.11.35. 22.07.30, 22.07.55, 22.08.38, 22.11.49, 22.11.54, 22.14.56, 22.16.40, 22.17.27, 22.17.50, Kraft (Col) (Spa) (Fra) (Col) (Wdl) :Zwi; (Spa) (Fra) wachte nieuwe campionissimo, de opvolger van mensen als Gimomdi en Motta. Baronchelli echter reed deze dag echter meer in de geest van Merckx. Het eniige verschil met de Bel gische vedette was, dat de Ita liaan zich op het autocircuit niet al te zeer inspande en vluchtmaker Nazabal de vier de Spaanse etappezege in deze ronde liet behalen. Baronchel li, die ook uiterlijk veel van de Belg weg heeft, reed zijn concurrenten in de laatste 50 km op 4.11, een nederlaag voor kilmmers als Steinmayer en Bourreau om nooit meer te vergeten- Al hun po-gingen om de Italiaan, die zich zaterdag al in de lastige individuele tijdrit naar Ax Les Thermes had gemanifesteerd op de Tourmalet uit de wielen te rijden, waren mislukt. De con currenten van Baronchelli hadden weemoedig zitten toe kijken hoe de drager van de gele trui meestal zelf het veld aanvoerde. Ontspannen was onider die omstandigheden on mogelijk. Althans voor de be langrijke renners. Nog voordat de karavaan aan de werkelijke klim van de Tourmalet begon was in de achterhoede de aftocht van de Nederlanders op gang geko men. Gerrie Knetemann, die vooral veel last had van zijn dik in het verband zittende rechterhand, was de eerste, die moest afhaken. „Ik kan met die hand niet knijpen. Dat wordt moeilijk als het bergaf gaat omdat je dan met je han den in de kromming van het stuur moet zitten. Tegen de berg op zal het wel gaan", zo meende hij voor het vertrek uit Bagnere de Bigorres. Maar ook bergop zat de Amsterdam mer te krimpen van de pijn en toen het bovendien ging regenen werd zijn lijden bijna ondragelijk. Hij loste, kwam nog een keer terug maar verdween toen definitief in de achter hoede. Samen met Dohmen, Gevers en Van Helvoirt. Lang leek het er op, dat de Neder landse ploeg zou ophouden te bestaan. De communicatie in deze ronde is bijzonder ge- v brekkig maar toch kwam er op zeker moment de medede ling, dat er nog renners met een achterstand van 28 km fietsten. Gelukkig bleken het niet de Nederlanders te zijn, van wie Gevers en de in de afgrijselijke afdaling van de Tourmalet (niet minder dan dertien coureurs staakten hier angstig de strijd met de ele menten) gevallen Van Hel voirt op ruim 31 minuten bin nenkwam. Knetemann en de trouw aan zijn zijde gebleven Dohmen waren nog geen twe» minuten later in Pau. Voorin echter streed De Waal- Hij werd kort onder de top van de Col du Tourmalet gelost, kwam in de afdaling weer bij het pelotonnetje met de voornaamste kanshebbers en bleef daar tot de Soulor begon. „Op de Tourmalet ging ik gemakkelijker naar boven dan op die laatste grote col van deze ronde. De Soulor is wel korter maar ook steiler. Bovendien had De Waal toen last gekregen van de wond aan zijn rechterhand, een dag tevoren bij een val opgelo pen. Hij was ondanks zijn ach terstand van ruim elf minuten, waardoor De Waal in het alge meen klassement terugviel naar de vijftiende plaats, toch dik tevreden en nam meteen maar het besluit om volgend jaar beroepsrenner te worden" of je nu amateur bent of prof, afzien moet je toch, dat kan ik dan beter voor geld doen" 0 Wim de Waal is geen geboren klimmer, maar door zijn grote wilskracht weet de Axelse cou reur zich toch goed te handhaven. (Van onze sportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER De dit jaar als amateur debute rende Kees Spaans uit 's-Gra- venpolder voelt zich wat op zijn tenen getrapt door een andere nieuwkomer bij zijn categorie, de Zeeuw Tonnie Veerman. Veerman had in een inter view verteld, dat onder andere Spaans en Jongeneelcn uit Ou denbosch vergeefs hadden ge tracht „binnen te komen" bij Trico Noble, terwijl hij, (Veer man) na het behalen van zijn titel als Zeeuws kampioen bij de nieuwelingen daarin wel was geslaagd. Kees Spaans: „Ik voel me met deze uitlating van Tonnie Veerman niet zo gelukkig om dat het pertinent onjuist is, dat ik ook maar op enigerlei wijze confaot met de gebroe ders Van Turenhout of met welke andere sponsor dan ook, heb gezocht om onder dak te komen". Veerman heeft weliswaar (Van onze sportmedewer ker) 's HEERABTSKERKE Huber de Meulemeester en André Messelis, twee Belgen, die in de volkskoersen regel matig furore maken triomfeer den zaterdag in de eerste volkskoers boven de Wester- schelde, namelijk in 's Heer Abtskerke, bij Goes. De 42- jarige Messelis, die voorheen bekend stond als een befaamd kermiskoerser, maar ook de Tour de France al eens deed en zijn land ook vertegen woordigde op een wereldkam pioenschap zegevierde bij de B categorie (onder de 16 en boven de 35 jaar). De 29-jarige De Menlenmeester toonde zich de sterkste in de A categorie (1635 jaar) waarvoor niet minder dan 70 vertrekkers zich meldden. Bij de B-groep waren er 35 deelnemers. „Verbluffend goed geslaagd en uitstekend georganiseerd", zo drukte Honoré Van Waes uit Heikant zich uit. Van Waes is de main die het Zeeuws klassement bijhoudt van de volkskoersen iin Zeelanid die georganiseerd worden met "me dewerking van Dagblad De Stem en Skol Internationaal Bier. Oud coureur Piet Rentmees ter, die zich ook onder de toeschouwers bevond meende dat het een goed idee was om ook aan „deze kant" een volkskoers te houden. Rent meester: „Iedereen die zin heeft kan meedoen, dat is het leuke van dergelijke wedstrij den en bovendien sluit ik niet uit dat er „echte" cou reurs uiit voort komen. Per soonlijk ben ik bijvoorbeeld ook tot mijn carrière als wiel renner gekomen via een wed strijdje op gewone fietsen zo als dat toen heette. Ik hoop daarom dat de volkskoersen ook hier van de grond ko men". Bij de B-categorie, die het eerst van start ging wisten de Belgen Messelis en Tampere na 12 km een gat te slaan, dat naar later zou blijken beslis send zou zijn. Er kwamen nog wel een paar tegenacties maar beide leiders hielden stamid en in de laatste ronde (2 kilometer) reed Messelis zich los van zijn concurrent. Hij won met 50 meter voor sprong. Freek de Jonge uit Ovezan- de kwaim helaas in deze koers te vallen en moest met een flinke hoofdwonde, diverse schaafwonden en een lichte hersenschudding naar het zie kenhuis in Goes worden ver voerd, waar hij voorlopig een weekje zal moeten blijven. Theo vain de Brande was in de beginfase bij de A-catego rie al erg actief. Hij draafde een paar honderd meter voor de anderen uit, maar kreeg na 15 kilometer gezelschap van Henk de Jong en Jan van de Flier. Dit drietal nam in 5 kilometer 40 seconden winst en handhaafden deze voor sprong geruime tijd. Met nog 25 kilometer te doen dienden vier jagers zich aan: Schelf hout, Laseroms, De Klerk en de latere winnaar' de Meule meester. Deze achtervolgers brachten na een jacht van 10 kilometer de „fusie" tot stand. Maar op hetzelfde moment sprong Van de Brande weer de ruimte in. Hij kreg een gat van 200 meter, maar zijn cou rage was toch niet toereikend om stand te houden. Zeven man spurtten dan ook om de bloemen. De Meule meester won met een fiets- lengte voorsprong. De prijs voor de strijdlustig- ste renner kreeg Theo van de Bramde, die ook de klasse- mientspromiie op zak stak. Uitslagen: 1 categorie: 1. H. de Meulemeester Kaprijke 60 kilometer in 1.30.12, 2 H. de Jong Goes, 3 R. Laseroms Ou- denboseh, 4 A. Schelfhout Hengstdijk 5 J. van de Flier Delft, 6 C. de Klerk Jabbeke, 7 Th. v. d. Brande Heikant, 8 op 23 seconden O. de Block Tem- se, 9 J. van Hemert Werken dam, 10 G. Thuy Heikant, 11 P. de Jager Zwijmdirecht, 12. A. de Jong St. Willebrord, 13 J. Rijnen Breda, 14 L. van Rijckegem Meulebeke, 15 J. Pruimenbom Oudenbosch, 16 Van der Pluijm Dussen, 17 F. Heijbleek Kabnthout 18, Za gers Bossenhoofd, 19 F. de Valeke Aardenburg, 20 E. de Block Heikant. B-categorie: 1. A. Messelis Hooglede 30 km in 45 minuten 2 R. Tampere Roeselaere, 3 op 58 seconden J. Pascal Jabbeke, 4 Van Macklelberg St. An- dries, 5 H. Voesenek Breda, 6 V. d. Pluijm Hank, 7 K. Ca- boop Maldegem, 8 R. Ougena St. Kruis, 9. J. van Dongen Bredla, 10 G. Raas Goes. (Van onze sportredactie) PHILIPPINE „Toen ik zag dat Fedor den Hertog en Toine van de Bunder wegsprongen uit het peloton en dicht achter ons kopgroepje zaten, ben ik meteen gedemarreerd. Dat was mijn enige kans op de overwinning", zei Louis Westrus, de Amsterdamse coureur die gistermiddag de achtste kermisronde van Philippine op zijn naam schreef. Louis Westrus was samen met Frits Hoogerheide, de ex- prof uij Ossendrecht, en de in eigen „woonplaats" koer sende Engelsman Terry Carroll zjjn vriend Grand Thomas won het afgelopen weekeinde de Engelse titel hij de amateurs een tweetal ronden voor het einde ont snapt uit de hoofdmacht. Dit drietal meende de prij zen te kunnen verdelen, maar Toine van de Bunder, de prij- zénjager uit IJzendijke, Kees van Dongen en niemand min der dan Fedor den Hertog, de grote afwezige in de Kleine Toer, pikten dit niet. Zij sprongen in de laatste ronde nog naar het leidend drietal toe. Louis Westrus voelde de dreiging van de sprintkracht van Van de Bunder en Den Hertog op tijd aan. Hij wacht te niet rustig af tot de drie achtervolgers de leiders had den ingelopen. Westrus sprong weg en liet zich niet meer achterhalen. De spurt voor de tweede plaats leverde winst op voor Toine van de Bunder die den Hertog net achter zich liet. Wat het wielermiimende pu bliek bijzonder' meeviel in Philippine, was het koersen van Fedor den Hertog, die meestal plichtmatig zijn rond jes draait 'en vrij dikwijls met de een of andere smoes voor tijdig afstapt om daarna dood gemoedereerd een fors bedrag aan startgeld op te strijken. Daar is het hem tenslotte om te doen. In Philippine moest den Hertog wel fietsen. Henk Segers, voorzitter van het ac tieve wielercomité van Philip pine, had voor een coupe spe cial gezorgd. „Je kunt je geld krijgen na afloop, maai' dan zal je er wel voor moeten fietsen", beet hij den Hertog toe voor de start. Den Hertog heeft er voor gereden. Hij kreeg al vrij snel materiaal- pech. Den Hertog verwisselde wel tot tweemaal toe van fiets en bleef meegaan tot aan de beslissende slag. Zodat Segers tenslotte met genoegen de centjes uitbetaalde. Bij de nieuwelingen toonde Sint-Ni- colaas zich de sterkste, terwijl Thijs bij de aspiranten als eerste over de meet ging. UITSLAGEN: Aspiranten: 1 J. Thijs Etten- Leur 32 km. in 52.10 seconden, 2 G. Kuijstermans Roosendaal, 3 A. van de Horst Hoeven, 4 P. Boreimanis Woensdrecht, 5 A. Manniën Roosendaal, 6 P. Pierik Bingelrade, 7 J. Valen- tijn Etten-Leur, 8 T. Petie Halsteren, 9 F. Gommers Heerle, 10 C. Dietvorst Bergen op Zoom. Nieuwelingen: 1 K. Sint-Ni- colaas 's-Gravendeel 70 km. in 1 uur 47.10 seconden, 2 M. Schoen Nieuwedam, 3 J. Groote, Lage Zwaluwe, 4 F. Pierik Bingelrade, 5 J. Lang straat Rotterdam, 6 A. Aus- pers Purmerend, 7 A. Ver- schuuren Axel, 8 J. Vriens Rotterdam, 9 L. Jager Bieze linge, 10 J. Schamp België. Amateurs: 1 L. Westrus Amsterdam 100 km. in 2 uur 32.10 seconden, 2 A. van de Bunder IJzendijke, 3 F. den Hertog Ermelo, 4 F. Hooger heide Ossendrecht, 5 C. van Dongen Oud-Gastel, 6 T. Car roll Philippine, op 10 sec.: 7 A. Hulsebosch Nijenveen, 8 H. Stander Oude Tonge, 9 H. Snoeijink Denekamp, 10 J. Raas Heinkenszand, 11 A, Claeijs België, 12 P. van Kat wijk Mill ,13 J. van Dijk Ul- venhout, 14 R. Vercauteren België, 15 C. de Smit Terneu- zen i Fedor den Hertog: Eerst fietsen dan centen. voorzichtig gesteld dat hij en ainder vernomen had mai het staat nu toch maar op wit in de krant. En dan te bedenken dat juist het tegenovergestelde het val is. Na mijn ernstige vorig jaar in Nieuw-Va meer en een operatieve greep is het eigenlijk nog i wonder dat ik fietsen n Daarom heb ik in overleg i mijn begeleider en ve: wensman Jan Moerdijk ten om im mijn- eerste jaar amateur zeker af te zien het „grote werk". Om reden heb ik twee sponst die, mij benaderen afgewa omdat 'ik beslist dit jaar i eigen baas wou zijn. Jj| Moerdijk voegt daar nog toe: „Cees moet langzaam rug komen, op doktersadvies Hij zit dus in een moedlijkj periode waarin wij uite voorzichtig te werk moei gaan. Vergeet niet dat Spaans zonder milt leeft dit vraagt wel bijzondere i passing vooral bij een tak i sport die hij beoefent, de dokter komt alles als we de zaak niet foi rein". Daarom zoeken wij bewust if jaar zeker niotg geen spon die zoals begrijpelijk wel tegenprestatie van de ren verwacht. En dan zeker wij niet geporteerd voor formatie als Trico-Noble 1 een aantal vedetten in de lederen. Cees Spaans zou te veel als werkpaard kumw worden inigezet. En forceren ij deze periode van opbouw voor hem funest kunnen den". (Van onze sportredactie) BREDA Vandaag zer de BRT vanaf tien voor 'J tot omstreeks tien voor i een verslag van de etappe 1 - Fleurance uit. Nederland brengt om vijf voor halfzet een samenvatting van de vij daag verreden etappe, verloop van de etappe is w«j te volgen op Hilversum i vanaf kwart over een enopl BRT-radio vanaf 13.00 uur ii het programma Komt vriendfj in de ronde. rVan onze RTV-redactie) ARNHEM „Zeskamp", j nationale versie van het [iternatioiiale „Spel zonder Venzen", begint aan het fatste seizoen. Dit winter- Cizoen verschijnt „Zes- «mp" in gewijzigde vorm het scherm, daarna zet NCRV er definitief een ut achter. van 't Sant, de man jarenlang van zowel „Zes- ip" als „Spel zonder l" de regie voor zijn re- nam en die nu als co- lator optreedt, zegt: „Het _t te professioneel alle- il. Je merkt het aan de ste- die meedoen. Er worden Ité's opgericht, er worden magers aangesteld, stickers ■kocht, uniformen gekocht, ■lotingen gehouden, ga zo .ir door. Er zijn soms bedra- B van 30 tot 35 mille in het het is op Ajax en Feye- ird af. Er gaat te veel op spel staan, daardoor komen ploegen onder een te grote 'ak te staan." t gold zeker voor de ploe- die het tot de finale ichten. Na elke uitzending met nog groter fanatisme de volgende toegeleefd, vooral van een finaleplaats izekerd te zijn. Dick van 't 'it: „Ze waren er een hele be; dei ons ma de (Vaai onze sportmedewerker) CLINGE Vandaag, wordt te Clinge de traditionele ker misronde gehouden voor ama teurs. Het actieve comité is er in geslaagd sterke veldrenners aan de start te krijgen. Niet minder dan 62 renners hebben ingeschreven. En daar zullen ongetwijfeld ook nog enkele Belgen bijkomen. De meeste aandacht zal uitgaan naar een tweetal in vorm, namelijk An- toine vai. de Bunder uit IJzen dijke en Albert Huizebosch uit Nijeveen. Deze laatste heeft het voorbije weekend de ron de van Stoppeldijk op zijn grote erelijst weten te zet ten. Maar ook de renners als Frits Hoogerheide uit Ossen drecht, Cees van Bracht uit Lage Zwaluwe, Gaby Minne- boo uit Geervliet en Henk Stander uit Oude Tonge, zijn renners die voor het nodige vuurwerk kunnen zorgen. Ook de coureurs uit de streek zijn sterk vertegenwoordigd: Leon Strobbe uit Lamswaarde, Pe ter Gödde uit Koewacht, Char les de Smit uit Terneuzen, Henny Gijsel uit Heikant, Frans de Belie uit Hulst, zul len er zeker voor zorgen, dat hun supporters aan hun trek ken Zhllen komen. De koers is 102 kilometer lang, verdeeld over 60 ronden. De start is om half 3. Er zal zeer zeker hard gevlamd worden omdat er in Clinge altijd royaal met pre mies wordt gegooid. (Van onze duivesportmedewerker) TERNEUZEN- Bij de post duivenvereniging „De Getrou we Duif" te Cadzand wonnen de duiven van A.Duininck en Zoon op èèn dag drie van de vier gehouden wedvluchten, zowel vanuit Dourdan als Doornik. Vooral htm oude dui ven deelnemende aan de wed vlucht vanuit Dourdan zorgden voor een formidabele uitslag, namelijk 1,2,3,5,6,8 en 9. In concours waren 85 duiven, de snelheid van, de winnende duif bedroeg 984,60 meter per mi nuut. Daartussen klasseerde zich J. van de Plasse met 4 en 7. A.Vasseur en zoon won 10. Ook de wedvlucht met jonge duiven vanuit Dourdan, deel name 233, werd gewonnen door A.Duininck en zoon met verder nog een achtste plaats hoogste snelheid 935,81 mpm. 2.1.de Neef. 3 en 9 A. van Hanegem. 4 en 6 M. van Hee. 5 A. de Putter en zoon. 7 A. Vasseur en zoon. 10 D. van Houte. Uitslag Doornik, oude dui ven;!,4,6 en 9 A. Duininck en zoon 1150,20 mpm). 2. A. de Putter en zoon. 3. W. van Ak ker. 5 J. van de Plasse. 7 M. van Hee. 8 J. Kools, 10 W. Goossen. Vanuit Doornik met 194 jonge duiven: 1 J. Kools (1124,71 mpm). 2 J. Visser, Re- tranchement. 3. W. van Akker. 4 A. de Putter en zoon. 5 en 9 J. van de Plasse. 6 I. Porrey. 7 M. Provoo. 8 A. Mabelis. 10 A. Fremouw. Wedvluchten vanuit Dour dan. Vrije Vlucht, Sasput met 107 jonge duiven. 1 R. Blaak man 933,- mpm). 2 en 5 J.Weijnsbergen. 3 Th. de Poorter. 4 P. de Poorter. 5 J. Weijnsbergen. 6 en 9 P. Boog aard. 7 G. de Wever. 8 H. Groosman. 10 H.Calon. Met 28 oude duiven; 1,3,5 en 7 H. Calon 978,- mpm). 2 en 10 G. de Wever. 4 P. de Poorter. 6 Cl. de Wever. 8 H. Groos man. 9 J. Boone. Jong Maar Moedig, Driewe gen. Oude duiven; 1 en 5 A.Engels. 2 I. Klaaijsen. 3 en 4 J.Lippens. Jonge duiven; 1 J. Pladdet. 2 I. Klaaijsen. 3 A. Engels. De Postduif, Heikant met 40 oude duiven, 1 R. Danckaert (968,1 mpm). 2 en 9 A. Pieters. 3 Gebrs. Sturm. 4 Thijs-Danc- kaert. 5 L. de Bruijn. 6 Gebrs. Smet. 7 Th. de Block. 8 D. Onise. 10 L.Thuy. Met 52 jon ge duiven. 1 en 3 J. Letens 915,5 mpm). 2 L. van Goe- them. 4 D. Onise. 5 en 9 L. d'Hooghe. 6 C. van Hooije. 7 W. de Kind. 8 P. Rottier. 10 J. Rogiest. Nog Sneller, Breskens met 93 oude duiven. I. van Grol (953,- mpm). 2 W. van der Slikke. 3 M. Leurgans. 4 en 5 J. van Gijs. 6 W. Daansen. 7 Ritico-Zegers. 8 A. de Co- ninck. 9 B. Neve. 10 C. van Opdurp. Herleving Kloosterzande; 1,5,9 en 10 Alf. Colpaert. 2 R. Mahu. 3,4,7 en 8 B. van/Waes. 6 J. de Jonghe. De hoogste snelheid bedroeg 959,5 mpm. Hoop, Biervliet met 80 oude duiven, hoogste snelheid 967,42 mpm. 1 J. Lecluijze. 2 Van de Linde- Du Puy. 3 en 4 P. de Winne. 5 en 6 Arn. de Boevere. 7 W. de Jonge. 8 M. Deveneijns. 9 Clir. de Graaf. 10 P. Weeda. Met 128 jonge duiven. J. Lijbaart 930,57 mpm). 2 en 10 A. Jansen. 3 en 5 H. de Dobbelaere. 4 A. Ne ve. 6 Chr. de Graaf. 7 P. de Winne 8 M. Lecluijze. 9 J. Lecluijze. Wedvluchten vanuit Ruf- fec. Kring Centrum Zeeuwsch - Vlaanderen met 169 oude dui ven,hoogste snelheid 937,- mpm. 1 R. de Cock, Stoppel dijk. 2 G. Serrarens, Stoppel dijk. 3 en 5 Lensen-Visser, Axel. 4 D. Dieleman, Axel. 6 P. Goossen, Sas van Gent. 7 F. Serrarens, Stoppeldijk. Wentzler, Stoppeldijk. 9 I Puy, Sas van Gent. 10 H. de Hemel, Philippine. Nieuw Leven, Koert met 42 oude duiven. 1 en DJ de Bruin, (884,4 mpm). Onise. 3 P. Bolsens, alle Heikant. 4 en 10 Gebrs. geert. 5 en 8 M. de Cock Ch. Suy. 9 All. Martens. Nog Sneller, Bres 1,2,4,6,7 en 8 G. Due Groede. 3 M. Quaars. 5 Dusarduyn Gz. 9 B. Neve. Ritico - Zegers. Wedvluchten vanuit nik. De Bonte Duif, Aarde* in samenwerking met 1 Grensvliegers te Eede met' jonge duiven, hoogste snel» 1186,2 mpm. 1 J. Dhont. V 5 J. de Vreeze. 4 en 10 J- Vreeze. 6 A. Cocquit. 1 Buijsse. 8 G. Standaert. Lampaert. Met 67 oude ven. 1 J. Pieters mpm). 2 W.Standaert. Boogaert. 4 R. de Windt. de Vriend. 6 S. van FanPJ J. de Clerck. 8 M. van 0'; kelberghe. 9 en 10 wulst. Hoop, Biervliet met 286 ge duiven. 1 A. Neve n'j mpm). 2 Comb. De K® Bracke. 3 H de DobbeIa«< nes Houston heeft, als we leiding van diit boek mo geloven, twaalf jaar door dacht temidden van de es- lo's en zo hun leefgewoon- i leren kennen, hun gebrui- zeden en cultuur. Om dit 3l aan een leek verteer over te kunmien brengen, likte Houston een van de djfeld vele verhalen legendes die de eskimo's overlevering kennen. En sgd moet worden dat Hous- dat op 'n onderhoudende ier doet, zodat er 'n aange- e mengeling ontstaat tus- I verhaal en informatie over deven van en met de eski- Vooral de informatie is ud; tenslotte weet de ge lelde Nederlander niet van eskimo's dan dat ze sn koud klimaat leven, in ;s leven en vissen oewel de legende daartoe mogelijkheden zal hebben den, is Houston toch niet de moraliserende toer ge- de drie westerse reukei inigen introduceert fe pure en zuivere wereld de eskimo's. En ook dat is Pluspunt. E L James Houston: De Witte JEftrar Boer Bus- (ADVERTENTIE) II Ve jaren uiit beek jarei gein hebb het vloec? noen Hl we 1 J. van de Broecke. 5,6 e» Simonse. 8 Abr. Versluis. Lijnaart. 10 J. Boeije. ''"«Mg oude duiven. 1 A. du (1188,07 mpm). 2 en 3 C. vet. 4 en 8 H. de DotiM® 5 W. de Jonge. 6 Ad'- sluis. 7 J. van Ee. 9 cw' Graaf. 10 Ant. Boeije. Steeds Sneller, IJff! met 288 jonge duiven. V Reg. Thomaes 1156,-WP®- Putter en zoon. 3 L. v i Velde. 4 A. Haverbeeke. Verwulst. 6 en 10 H. Bossche. 8 P. Zegers. j®;, oude duiven. 1 A. 1161,- mpm). 2 en 5 Pu"e zoon. 3 en 6 A. Termok' 9 O. de Mul. 7 A. Mussw'J P. van de Broecke. 1® prèz. Kn°,P'at,r,acti9 in juli. üg'Qze bloemen-shnw 7 IZMKMli BBJ NET BEZIG MEET EEM VERfMA(?G4eSKX4£. kVOOKJE.

de Stem | 1973 | | pagina 12