MATTHIEU DOHMEN KLIMT GEWELDIG 'erSies •kker Tonnie Veerman snel ingeburgerd Nationale top in Philinnine ine Tour in cijfers Sluiskilse duiven vooraan Koers in Schoondijke Tweedaagse vraagt om herhaling immeur Keymel negende „IK VOND HET GEWOON EEN UITDAGING" IN BELGIË SUPPORTERSCLUB pijplassers l-fitters nteurs ankwerkers Tiaatschappelijk werk(st)er HOGESCHOOL ■hhh sport >ALIE-EMPLOYé ?au Randstad nenberg imerlieden ïtselaars srvlechters icadoors rwarmingsmonteurs J-INSTRUCTEUR NSTRUCTRICE) chool G. Hartemik nting Interparochie®' ief Centrum WIELERCOMPETITIE1973 atie en automatisering is een is met het ontwerpen en pro- ïavanceerde administratieve re van de bestuurlijke infor- •den uitgevoerd op een ICL het rekencentrum die onder iet 3 verwisselbare schijven- tba-ndeenheden, een kaartte en een regeldrukker at bestaande kleine team (4 breiden met een st programma's aan de hand chema. De opgestelde pro- tvoerig gedocumenteerd ter ;en aan de opdrachtgevers. igrammeur zal minimaal een reau (met wiskunde) hebben 'aring hebben opgedaan. of FORTRAN is vereist. eemanalist is niet uitgesloten worden gericht aan het personeelszaken van de tooi, Hogeschoollaan 225 te vproject Total N.V. te Borssels dagen van 8.00 tot 16.00 uur op feg te Borssele of telefonisch aar mr. Snoeys. reau is binnenkort plaats voor nnl./vrl.) e tevens in staat is alle bij behoren administratie (ook typewerk) I «rrichten. Leeftijd: niet jonger dn jaar. li-ge reiservaring stellen wij uita) trd op prijs, maar is niet direkt lodzakelijk. hriftelijke sollicitaties kuninen tan istraat 4 te Breda. rraagd voor Duitsland: koordlonen. Voor verblijf wordt sociale voorzieningen. Zonder val ig te solliciteren. Voor telefonist» :aterdag tussen 10 en 4 uur: O4920- 39289 en 04927—2217. (Van onze speciale verslaggever) De schade is meegevallen. Wel raakte Nederland de in de voorgaande dagen veroverde fraaie posities in de diverse 'klassementen op de eerste Pyreneeëncol kwijt maar de jverwachte afgang van de Nederlandse ploeg bleef uit. In tegendeel. In „Pyreneeën 2000", zo genoemd omdat hier op i2.000 meter hoogte een vakantie-oord is ingericht, waren ter zelfs lichtpuntjes. In de allereerste plaats het opvallend [goederijden van de 20-jarige Limburger Matthieu Dohmen, die na een korte inzinking in het steilste gedeelte van de klim keurig terugkwam en na de Spaanse winnaar Julian jndiano als zevende eindigde met een achterstand van plechts 1 min. en 7 sec. Een geweldige prestatie als men ledenkt dat de gerenommeerde klimmers als de Oosten- ijker Steinmayr, de Spanjaard Angel Barrios en de Frans- ian Bodier hem niet konden volgen. I Dohmen eindigde in het vain de Italiaan Giam- i Baronchelli, winnaar jvan de Italiaanse amateurgiro i nu de nieuwe draiger van [de leiderstrui. Middeli-nk die iet ergste had gevreesd was fan ook bijzonder tevreden [ver zijn zes coureurs, die al- i redelijke prestaties lever- I Matthieu Dohmen echter [ras de grote verrassing. Echte rote bergen had hij nog nooit akt. Op zijn conto jond echter een zege dit jaar i de ronde van de Henniger ■oren in Frankfort, een zeer prare koers en bovendien ia johmen Limburger, zodat je i hem mag verwachten, dat [hit niet tegen een heilinkje pet. De jon-geman uit Born, het tot nog toe zo druk jet fietsen heeft gehad, dat [Ij nog niet aan een beroep i de sport heeft kunnen m, was zélf ook erg tre men. („Het is mijn bedoeling om in (toekomst prof te worden, parom ook ben ik naar de den van de toekomst ge ks in plaats van in criteria l'-ir. ten hoop geld te verdie ts. Want hier pas kun je lam maken". Dohmen had de internatio- (Ie meierwereld versteld ra staan over het grote ver- Ik dat hij op de moeilijkste enblikken van deze derde draaide- Voor de Neder- Ners was het geen verras- Dohmen staat er voor id dat hij een zeer groot t rond kan brengen. Hij 110 km voor de streep in Kroep, die na lichte scher- [falingen in de eerste 80 kilometers, waarbij on- i meer Knetcmairn, De Waal J Van der Hoek betrokken Éren geweest, ontstond. Het pk werd zwaar toen het i gedunde peloton aan de piste en moeilijkste kilome- F begon. Wat Nederland be- pt waren toen groenetrui- per Adje Gevers, Aad van i Hoek en Wil van Helvoirt gelost. Ook De Waal en m hadden volgehou- n tot tien kilometer voor dè P- Toen gingen ze er af. k Dohmen. Nu kwam Mid i's in actie. Hij reed de Fgleiderswagen naast Doh- h en riep: „Laat nu maar ivraagd hele of halve dagen. Iollicitaties na tel. afspraak 91621' V - straat 4, Geertruidenberg. i roept sollicitanten op voor len behoeve van het algemeen Ichappelijk werk in de gern Terheijden en Wagenberg. ta# jerheijden is gelegen op een Ian 6 km ten noorden van Bre° ^erlangd wordt: diploma social®301 emie. leboden wordt: salaris volgen® (ubsidieregeling. .et vermelding van personalia) 0 Jfercntie te richten aan de v0°' genoemde stichting, Raadhuiss STAAD - Tom Okker ls ®S in de kwartfinales van open Zwitserse temndskam- ™chappen, die in Gstaad gehouden, uitgescha- De als tweede geplaatste verloor in twee sets oe Westduiitser Karl Mei- ;M, 7—5. 5 Okker, die door de wedon-boycot twee en Salve week niet speelde, togen de niet-geplaatste nummer vier Karl ,r een nerveuze indruk Im m,?t name geen a-nt- CjO op diens briljante back OKKER. eens wat zien". Het was een geweldige injectie voor Doh men. Hij schakelde iets terug, kwam met twee tussenspurtjes weer bij de eersten en ging vervolgens op zijn „grote plaat over. De laatste kilome ters draalde hij als een grote mee in het gezelschap van de groten in deze amateurronde, van wie de Spanjaard Andiano en de Columbiaan Rios (ook donderdag was hij tweede) zich in de laatste kilometer nog los reden. „Het is wel een zwaar beroep, dal fietsen", verzuchtte Dohmen. „Ik moest eerst lossen en zat er zover doorheen dat ik niet dacht weer bij te kunnen komen. Maar die aanmoediging van mijnheer Middelink heeft het gedaan". Dohmen keek achter om in het dal. „Wat is zo'n klim lang, hè? Het hield niet op. Van de andere Nederlanders voldeed ook Gerrie Knete- mann, die in de ronde van Algerije (vijfde in het eind klassement) en in de ronde van Majorca (vierde) al ken nis had gemaakt met echte cols, aan de verwachtingen. De Amsterdammer kwam in de laatste kilometers nog weer zo ver terug, dat hij niet ver achter de groep met Dohmen eindigde. Knetemann bleek tenslotte slechts 1.33 op win naar Andiano achter te zijn gebleven. Verder terug vielen De Waal, Gevers, Van Hel voirt en Van der Hoek, die op achterstanden variërend van 6.53 tot 10.18 werden ge fietst. Vooral Gevers was in de slotfase nog opgevallen. Hij immers was als een der eer sten gelost maar liet tenslotte Van Helvoirt („het was veel zwaarder dan ik had ge dacht") en Van der Hoek („ik ben in mijn eigen tempo om hoog gekomen in een groep forceer je teveel") nog tame lijk ver achter. Gevers kreeg een complimentje van Midde link: „Je bent er nog lang niet maar je leert het wel. Een echte grote klimmer zul je nooit worden maar een goede middelmaat zit er wel voor je in". De jonge Brabander, die zijn groene trui nu moest af staan aan de Columbiaan Rios, was dankbaar voor deze woor den. Hij leert snel en kijkt goed om zich heen naar alles wat er zich afspeelt. Opvallend in deze rit, waar in de Italianen de leiding in het algemeen ploegenklasse- ment van de Nederlanders duidelijk overnamen, was het optreden van de Colombianen- Alle zes overgebleven Zuida- merikanen streden in de vuur linie. „En dan zijn onze beste mensen er nog niet eens", klaagde ploegleider Lenadro Coco. „Nino is uitgevallen en ik heb Pacheco door omstan digheden thuis moeten laten. Als zij er bij waren geweest zou een van mijn mensen de ronde van de toekomst hebben gewonnen". 0 Tonny Veerman: „Ik koers liever in België. Daar hebben ze grotere parkoersen en die liggen mij beter." (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Ongeveer anderhalf jaar geleden stapte Tonnie Veerman van de zwemsport over naar de wie lersport. Een nogal opzienba rend besluit, omdat hij toen reeds jarenlang tot de top zwemmers van Zeeland be hoorde. Van 1966 tot en met 1973 was hij Zeeuws kampi oen op de 100 en 200 meter rugslag. Het Zeeuwse record van 1.08.9 op de 100 meter, dat hij in 1970 zwom, staat nu nog steeds op zijn naam. Van af dat moment stopte Tonnie Veerman echter met de zwem sport. Tonnie Veerman: „Het is zelfs zo sterk dat ik in die anderhalf jaar zelfs niet meer gezwommen heb. Ik ben met wielrennen begonnen, omdat ik het gewoon een uitdaging vond. Ik kende al een paar jongens uit de wielrennerij. En af en toe had ik al eens gezegd dat ik het ook wel eens wilde proberen. Veel mensen zeiden toen dat me dat niet zou lukken, omdat ik er de mentaliteit niet voor zou hebben. Een zwemmer zou volgens hen niet genoeg moe ten afzien. Maar ik heb het (Van onze zwemmedewerker) MEPPEL Op de eerste dag van de Nederlandse zwemkampioenschappen, die in Meppel worden gehouden, heeft de Vlissinger Jaap Key mel een uitstekende prestatie geleverd. Op de 200 meter schoolslag maakte hij een tijd van 3.02.18, hetgeen net (0,8 seconde) te langzaam was voor een plaats in de finale. Maar een negende plaats in een zo sterk bezet veld is beslist goed te noemen. Op de 400 meter wisselslag kwam hij tot een tijd van 5,54,47 waarmee hij ver ver wijderd bleef van een finale plaats. toch gedaan en ik heb er geen spijt van". De 19-j-arig-e Tanniie Veer man begon gelijk bij de nieu welingen. De eerste maanden waren niet bepaald gemakke lijk v-oor hem. Toraniie: „Ikhad natuurlijk totaal geen erva ring. De meeste nieuwelingen zi-jn eerst een pa-ar ja-ar ad-spi rant geweest. Daar hebben ze natuurlijk een groot voordeel mee". Tooh paste Tonnie Veerman zich vrij snel aan in het wie- lerwereldje. Volgens hem heeft hij dat voor een groot deel te danken a-an de koersen die hij in zijn begintijd in België gereden heeft. Tonnie: „De eerste maand werd ik er in elke koers volledig afgere den. Na twee maanden reed ik in Nieuwvii-et voor het eerst in de prijzen. En de derde maanid pakte ik mijn eerste overwinning. Dat was in het Zeeuwse kampioenschap te Sas van Gent. Ook dit jaar werd ik weer Zeeuws kampi oen in Kwad-endamme. Toen ik pas begon, mocht ik ook nog in België rijden bij de junioren. Daar heb ik veel ge leerd. Daar k-un je ook echt koersen. Hier in Nederland zijn het allemaal van die klei ne parkoersen. En dat ligt me niet zo. Ik ben niet bang voor het bochtenwerk, want dat be heers ik n-u wel al. Maar ik rij veel liever op een lang par koers. Daar ™oel ik me beter thuis". Dat Tonnie Veerman graag in België rijdt is ook een van de redenen waarom hij on langs is overgegaan naar de amateurs. „Nu ik 19 jaar ben mag ik in België niet meer bij de junioren rijden. En om hier in de buurt en in Brabant steeds maar criteriums te rij den, heb ik ook niet zoveel zin. Meestal zijn de afstanden niet zo lang en zijn er een hoop deelnemers. En dan voel ik me niet zo happy. Daarom heb ik geschreven naar Trico Noble. Veel hoop had ik daar niet op, want ik hoorde dat ook o.a. Jongenelen uit Ouden bosch en Kees Spaans het hadden geprobeerd. Maar ze hadden nul op het rekest ge kregen. Tot mijn verbazing was het echter snel voor el kaar en werd ik toegelaten tot de ploeg". In die korte tijid dat Veer man riu bij de amateurs rijdit, heeft hij m-eegedaan aan zes wedstrijden. Drie keer reed hij zich in de prijzen. „De overgang is me wel meegeval len. Een nadeel van mij echter is -dat ik veel te graag aanval. Dat ban ik gewoon niet laten. Iedere wedstrijd probeer ik wel een paar keer weg te komen. Ze zeggen wel eens tegen mij dat ik er in het begin beter aan doe om wat af te wachten. Maar da-t kan ik toch niet, ik moet echter wel leren om me wat beter te beheersen. Want het komt nu nog wel eens voor dat ik op het eind van de koers als de beslissing valt er helemaal door zit". Of Tonnie Veerman ook het volgend ja-ar nog zo veel zal fietsen, hangt af van het ver loop van zijn studie. Tonnie: „Ik ben nat geslaagd voor de Havo. Het volgend jaar ga ik naar de Heao in Den Haag. Nou moet ik eerst maar eens afwachten of dat te combine ren v-alt. In ieder geval hoop ik wel te bunnen blijven fiet sen". Tonnie Veerman die in het voorseizoen bijna iedere dag traint en in de winter wat aan cyclo-cross wil gaan doen heeft echter maar een wens. Tonnie: „Alles wat de wiel rennerij kost, moet ik voor het grootste gedeelte uit mijn ei gen zak betalen. En daar steek je wel wat geld in. Je moet vrij vaak nieuw materiaal ko pen. En dat Is vrij duur". La chend voegt hij er dan ook aan toe: „Een supportersclub zou eigenlijk niet gek zijn". Stand Midden-Zeelandklassement na de Ronde van Haamstede: 1. A. v. d. Bunder (IJzendijke), 103 punten; 2. H. Stander (Oude-Tonge), 88 pnt.; 3. A. Tak (Oud-Gas tel), 65 pnt.; 4. W. de Waal (Axel), 59 pnt.; 5. W. West dorp (Heinkenszand), 53 pnt.; 6. A. v. d. Steen (Etten- Leur), 51 pont.; 7. M. Jongenelen (Oudenbosch), 50 pnt.; 8. K. Tolhoek (V-erseke), 49 pnt.; 9. S. Aarts (Roosendaal), 47 pnt.; 10. J. Konings (Sprundel). 37 pnt.; 11. T. Fase (St.-Annaland), 36 pnt.; 12. J. v. Dijk (Ulvenhout), 36 pnt.; 13. P. Franken Oosterhout), 35 pnt.; 14. K. de Vrieze (Goes), 32 pnt.; 15. A. Deusing (Halsteren), 31 pnt.; 16. B. Broere (Oudenbosch), 30 pnt.; 17. T. Carroll (Philippine), 27 pnt.; 18. F. de Beli (Hulst), 26 pnt.; 19. A. v. Overveld (Zegge), 26 pnt.; 20. J. Marijs (Souburg), 26 pnt. (Van onze sportredactie) PHILIPPINE Maandag zal het Zeeuwse mosseldorp Philippine weer geheel in het teken van de wielersport staan. Voor de achtte keer wordt er dan de traditionele kermiskoers verreden. Zoals gewoonlijk zullen de renners weer strijd leveren op het drie kilometer lange parkoers Braakmanweg, Laureyne- straat. Het actieve wielercomité be staande uit voorzitter Segers, secretaris Wiskcrke, penning meester Spiessens, en de leden Van Steenbergen, W. Spies sens, Roegiest en Pieters, heeft weer voor een attractief deelnemersveld gezorgd. Voorzitter Segers: „Het is ons ook dit jaar weer aardig gelukt. We hebben eigenlijk wel wat pech, dat nu ook de Ronde van de Toekomst bezig is. Daardoor zullen bijvoor beeld streekfavoriet Wim de Waal en Aad van den Hoek deze keer niet van de partij zijn. Dat is eigenlijk wel jam mer. Om die leemte een beetje op te vullen zullen er nu een groot aantal Belgen aan de start verschijnen. Onder hen zit bijvoorbeeld Lanot die be kend staat als een uitstekend renner". Om halftwaalf starten de adspiranten. Ze moeten 32 ki lometer afleggen- Favoriet is wel dé Zeeuwse kampioen Po lak uit Heinkenszand. Ma-ar gemakkelijk zal hij het beslist niet krijgen. Vooral streekfa voriet Heimie Gijssel zal er van alles aan deen om de zege te pakken. Ook Borremans en Foesenek uiit Woemsdrecht zijn mannen waar rekening mee gehouden moet worden. Om halfeen zijn de nieuwelingen aan de beurt. Ze hebben 70 kilometer voor de boeg. Groot ste kanshebber voor de over winning is hier uiteraard Frans Verstoeten, die in zijn engen woonplaats natuurlijk zijn beste beentje zal voorzet ten. M. Hars, eveneens afkom- stiit uit Philippine, kan echter wel eens voor een verrassing zorgen, nu ook hij voor eigen publiek rijdt. Verder zullen de Belgen, die ook in deze cate gorie goed vertegenwoordigd zijn, een geducht woordje meespreken. Om halfdrie worden de 75 amateurs weggeschoten. Bijna de gehele top van Nederland, verschijnt in Philippine aan de start. In deze 100 kilometer lange koers zitten dan ook veel favorieten voor de eind zege. Fe,dor den Hertog, de Frisol- renner zal op dit parkoers misschien weer eens ouder wets vlammen. In ieder geval kaai hij rekenen op steun van zijn ploe-gmakkers Bakker, Huizebosch, Westrus, em Smit. Maar de Kettiing-ploeg zal de overwinning zeker niiet aan een van de Frisol-mannen ca deau doen- Aling, Van Katwijk, win naar van de Ronde van Enge land, Van Dijk, Schuiten, die even-eens een uitstekende Ron de van Engeland achter de rug heeft, en Snoeyen, die traditi oneel in Philippine erg sterk rijdt, zullen er van alles aan doen om de zege binnen eigen gelederen te houden. Verder behoren tot d-e groot ste kanshebbers nog de Belgen Lanot en Vercaiuterem en ui teraard Toine van de Bunder, Die ook dit seizoen weer een imponerende zegelijst heeft opgebouwd en Trico-Noble-ren- ner Jan Raas. Voorzitter Segers verwacht weer een boeiende strijd in Philippine. Segers: .,Er wordt hier altijd bijzonder hard ge koerst. Halverwege de koers is meestal meer dan de helft van de renners v-an het toneel ver dwenen. Dat is eigenlijk wel logisch. De grote m-annen zet ten zich in het begin aam de kop van het peloton en sleu ren er een tijdje hard aain. Ze willen natuurlijk in een zo compact peloton geen enkel ri sico namen. Verder is het na tuurlijk voor bet publiek erg interessant om de mannen vanuit andere streken aan heit werk te zien. Er zullen wel weer een he leboel uitvallers zijn. In het parkoers is op het einde van de Laureynesteiat een lastig klimmetje opgenomenn en dat fungeehrt meestal als scherp rechter. Vorig jaar sloeg Winnaar Kuiper van de Ket ting-ploeg daar ook zijn slag. Massasprints krijgen we hier zelden te zien". 1 Julian Andiano (Sp) 2.59.11, DE UITSLAG VAN DE DER DE ETAPPE: PERPIGNAN- PYRENEEN 2000 (103,5 KM): 1 Julian Andiano (Sp) 2.59-11, 2 Rios (Col) z.t., 3 Thalmann (Zwits) 2.59.43, 4 Schmid (Zwits) 3.00.15, 5 Bourreau (Fr) 3.00.16, 6 Baronchelli Gi- ambattista (It) 3.00.18, 7 Doh men (Ned), 8 Garcia (Col), 9 Duchemin (Fr), 10 Martella (It), 11 Nazabél (Sp), 12 Salm (Zwits), 13 Kraft (W.Dld), 14 Diaz (col), 15 Steinmeyer (Oost), 16 Ba-roncnelli Ga-etano (It), 17 Vasquez (Col), 18 Pu- jol (Sp), 19 Rueda (Col), 20 Garcia (Col) allen in 3.00.18. 23. Knetemann (Ned.) 3.00,04; 49. De Waal (Ned.) 3.04,04; 54. Gevers (Ned.) 3.06,13; 60. Van Helvoirt (Ned.) 3.08,09; 65. Van der Hoek (Ned.) 3.09,29. HET ALGEMEEN KLASSE MENT NA DE DERDE ETAP PE LUIDT: 1 Baronchelli (It) 11.32 06, 2 Schmid (Zwits) 11.32.09, 3 Bourreai (Fr) 11.32.16, 4 Kraft (W.Dld) 11.32.18, 5 Steinmay- er (Oost) z;t., 6 Bodier (Fr) 11.33.41, 7 Flamini (It) 11.35.51, 8 De Waal (Ned) 11.36.54, 9 Liradov (W-Dld) 11.37.19, 10 Martella (It) 11.37.21, 11 Pa,la (It) 11.37.30, 12 Demore (Port) 11.37.31, 13 Rios (Col) 11.38.01, 14 Marti nez (Sp) 11.39.18, 15 Diaz (Col) 11.39.35, 16 Thalmann (Zwits) 11-39.47, 17 Duchemin (Fr) 11.40.25, 18 Parsani (It) 11.40.31, 19 Troche (W.Dld) 11.40.32, 20 Ruch (W.Dld) 11.40.47, 24 Dohmen (Ned) 11.41.30, 27 Evers (Ned) 11.42.29, 39 Knetemann (Ned) 11.46.16, 44 Van der Hoek (Ned) 11-49.09, 53 Van Hel voirt (Ned) 11.53.41. 0 Fedor den Hertog: Ouder wets vlammen. (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN. De Kring Centrum Zeeuwsch-Vlaande- ren van de afdeling Zeeland hield een wedvlucht vanuit Dourdan met een deelname van 513 oude duiven. Winnaar werd een duif van de liefheb ber P. de Lavoir te Sluiskil, wiens duiven dit jaar hijzon der sterk vliegen. Ook in de Kringvlucht voor jonge dui ven, in concours waren er 865, worden de eerste plaatsen in genomen door duiven van Sluiskilse liefhebbers Uitslagen; Oude duiven. 1 P-de Lavoir, Sluiskil, snelheid van de winnende duif 1019,- meter per minuut. 2 Herman en Zoon. Zuiddorpe. 3 en 10 H.van de Hemel, Philippine. 4 B.van de Berghe, Sas van Gent. 5 P.Claes, Sluiskil. 6 J. du Puy, Sas van Gent, 7 en 9 J. de Mul, Philippine, 8 O. Martens en Zoon, Sas van Gent. 11 G.Serrarens, Stoppel dijk. 12 R-Coppaert, Sas van Gent. 13 J.de Smidt, Ter-neu zen. 14 G.Meyer, Axel. 15 F.de Bakker, Terneuzen Kring vlucht vanuit Dourdan, jonge duiven; Chr. van Biezen, Sluiskil, 981,- mpm. 2 O.De- hulsters, Sluiskil. 3 W.Vinke. Temeuaen. 4 en 7 R.van de Berghe, Sa-s van Gent, 5 RLippens, Philippine. 6 O.- Martens en zoon, Sas van Gent. 8 F.Roegiest, Philippine. 9 G.Snelders, Sas vam Gent. 10 A.Claessens, Sas van Gent. 11 R.Colpaert, Sas van Gent. 12 Herman en zoon, Zuiddorpe. 13 G.de Nijs, Boschkapelle. 14 A.Bouchout. jr., Sluiskil. 15 J-du Puy, Sas van Gent. NOG SNELLER, Breskens met 242 jonge duiven, hoog ste snelheid 982 mpm. 1,3 en 6 J.van Gijs. 2 en 10 A.van de Heuvel. 4 B.Neve. 5 G.van Grol. 7 Sj.vam de Velde. 8 M.de Reu. 9 A.van de Voor de. De Bonte Duif> Aardenburg in samenwerking met De Grensvliegers te Eede met 149 jonge duiven. 1 M-de Smet (962 mpm), 2 J. de Clerck, 3 O.van Queckelberghe. 4 Fam. d-e Clerck. 5 J.d'Hont. 6 en 9 O.de Vriend. 7 B.Hermam. 8 A. Dezutter, 10 E. Standaert Met 99 oude duiven. 1 en 5 R.de Clerck. 2 M.van Queckel berghe. 3 O.van Queckelberg he. 4 en 6 I.Duininck. 7 A.Rei- niers. 8 L.Matthijs. 9 M-de Jaeger. 10 J.de Vreeze. Nieuw Leven, Koewacht. Met 92 jonge duiven. 1 Ch. Suy (919,5 mpm). 2 en 8 M. de Cock. 3,9 en 10 Joh. Verschu ren. 4 Fl. Mannens- 5 Raf. Martens. 6 H.de Mul. 7 R.de La-Ruelle. Met 74 oude dui ven. 1 Gebr. Elegeert 983,1 mpm). 2 en 5 J.Elegeert. 3 Ch. Suy. 4 en 9 J. de Schepper. 6 Jos-de Bruijne. 7 R. de La- Ruelle. 8 Raf. Martens. 10 G.Pisè. Met 61 jaarlingen. 1 Fl. Bonne. 2 en 4 J.Elegeert. 3 L.Seghers. 5,8 en 9 R. de La- Ruelle. 6 en 7 Joh. de Block. 10 P- van Gijsel. Steeds Sneller, IJzendijke met 60 oude duiven: 1 J. de Smet 938,- mpm). 2 C.Noteboom. 3 en 8 G.Cleays. 4 M.Rodts. 5 Putter en zoon. 6 A.Noteboom. 7 R.Thomaes. 9 A.Termote. 10 F-Dieleman. Met 104 jonge duiven. 1,2,3 en 5 F.Dieleman. 962,- mpm). 4 en 10 M.Rodts. 6 A.van de Plasse. 7 J.de Smet. 9 J. van de Sande. De Snelvliegers, Oostburg met 172 jonge duiven, hoogste snelheid 966,92 mpm. 1. I. Aal- bregtse, 2 P. de Paepe, 3 en 6 H. Krijger, 4 en 7 J. van der Walle, 5 Verkestevan de Bos sche, 8 W. van Unen, 9 T. de Jonge, 10 R. Verstoeten. Met 95 oude duiven, 1 en 7 R. Ver- straeten (981,44 mpm). 2, 4 en 9 T. de Jonge, 3 en 6 A. Ris- seeuw jr, 5 A. Boonman, 8 W. van Unen, 10 mevrouw Ris- seeuw. De Snelle Duif, Clinge met 50 oude duiven. 1 E. van Heese. 2 en 6 A. van Goethem. 3,4 en 8 J.Willaert. 5 E.Pies- sens. 7 P. Mariman. 9 Th. van Goethem- 10 J. van de Bran den -Kerkstraat. Jonge duiven. 1 A. de Cock, 2 F. Vos, 3 en 5 Eug. Willaert. 4 E. Pilaet. 6 en 7 P. Bracke. Rayon West Zuidbeveland met 323 jonge duiven. Hoogste snelh. 938,04 mpm, 1 J. Beulens Kwadendamme, 2 M. <r. Schaick 's-Heerarendskerke, 3 en 5 P. Rijk, 4 G. Verbart, 6 Traas Geijs, 7 Th. Vreeke, 8 eh 9 C. Rijk, 10 L. Traas, allen te 's-Heerenhoek. Met 431 oude duiven: 1 J. Wauters, Kladen- damme (987,93 mpm), 2 en 3 G. Verbart, 4 TraasGeijs, bei den te 's-Heerenhoek, 5 W. Vissers, 's-Heerarendskerke, 6 en 9 P. van 's Westeinde, Le- wedorp, 7 J. Roelands, 8 M. Boudens, beiden te Kwaden damme, 10 J. Kole, 's-Heer arendskerke. (Van onze wielermedewerker) SCHOONDIJKE Het co mité van Schoondijke, onder aanvoering van de heren Wijf fels en Huigh, houdt vandaag weer zijn traditionele wed strijd voor amateurs. De af stand bedraagt 104 kilometer ofte wel vijftien ronden .De start is om drie uur. Bijna vijftig renners hebben ingeschreven. Grote favoriet is Toine van de Bunder. Andere kanshebbers zijn Terry Car roll, Henny Gijsel, Peter Gödde, Tonny Huizen, Mat Jongelen, Henk Poppe, Char les de Smit, Grant Thomas en de plaatselijke favoriet Johan Hinneman. (Van onze sportmedewer- ker). IJZENDIJKE Gisteren werd in IJzendijke de tweede dag afgelegd van het twee daagse jeugdwielerfestijn. De wedstrijden van gisteren wer den getekend door een speels karakter, omdat het de jeugdi ge renners niet toegestaan is meer dan één echte wedstrijd per week te rijden, 's Morgens kwamen de jeugdige licentie houders aan de start om een oriëntatierit in ploegverband met een lengte van 20 kilome ter te rijden. Deze rit voerde hoofdzakelijk over de Zeeuw se polderwegen. Om de ren- nertjes van buiten de provin cie een kans te geven om het Zeeuws landschap eens goed te bekijken. In tegenstelling tot de ande re onderdelen van dit toernooi r-eden de remmers niet in leef tijdscategorieën, waar werd er gepoogd de ploegen ongeveer naar gelijke sterkte te forme ren. In de middaguren werd een behendigheidswedstrijd gehouden. De remmers moesten hierbij tal van hindernissen ovea-wininen, zoals rimgrijden, slalom-rijden en fietsen over de wip. De uitslagen van deze wedstrijden waren: Categorie 8 en 9 jaar: 1. Robby de Vos Philippine, 2 Jean Luc Groosmam IJzendij ke, 3 Marc de Dobbelaere IJ zendijke. Categorie 10 en 11 jaar: 1. Arnold Claes IJzendij ke, 2. Edwin Rorijs, Schie dam, 3 Ab Verplanke IJzen dijke. Categorie 12 en 13 jaar: 1. Werner Wieme IJzendijke, 2. Hans Rorijs Schiedam, 3 Jan Maaijen Kloosterzande. In de avonduren werd het tweedaagse toernooi besloten met een onderlinge voetbal wedstrijd. De heer W. Ver planke, de man die aan het hoofd van de uitstekende or ganisatie stond: „Dit evene ment is bij de jeugd zo in de smaak gevallen dat we er ge woon niet onderuit kunnen volgend jaar weer iets derge lijks te organiseren". De heer Claeijs, wethouder van de ge meente Oostburg, heeft zelf ook al opmerkingen in die richting gemaakt. „Maar", al dus de heer Verplanke, „we zullen dan toch moeten over gaan tot het uitnodigen van Detrouwbare verenigingen. We komen dan tenminste n-iet voor de onaangename verras sing dat ze eerst toezeggingen doen en later niets meer van zich laten horen, zoals dit jaar wel het geval was". Verder is de heer Verplanke zeer tevre den over de medewerking van de gemeente Oostburg en de spontane hulp van café Chez André, dat de maaltijden voor de renners zeer goed verzorg de. De heer Verplanke: „Het enige wat niet meeviel was het slapen. Mensen, wat kun nen die jongens te keer gaan!" 's-HEER ABTSKERKE Vandaag wordt in 's-Heer Abtskerke bij Goes de eerste volkskoers boven de Wester- schelde gehouden. Hieraan kunnen behalve de bekende volkskoersers ook trimmers deelnemen. Er zijn een A- en B-categorie. I

de Stem | 1973 | | pagina 23