dsadviezen nardus België heeft een nieuwe politieke partij: de familievereniging Zorro uis scentrum rzorgingstehuïs Kindervoitures D'n moraal Cowboy-hoed Billekes Luide boer Leskes leren Breukbanden 3- Vr. - 1:r J ;i ouwgebied in het zuiden van heerders van gebouwencom- ;n omvatten 9 atie inzake uitvoering ig tot dit blad wenden, onder chting Huize eim.Tel. (02522) 19004 gorging welke op 1 septem- kunnen nog leerlingen wor- lerking jongens en meisjes :et onderwijs na de lagere n beschikken wij over een reek en heeft goede verbin- i Leiden/Den Haag/Rotter- s Hoofd Opleiding Zr. Wil- Verpleging Zr. J. C. J. M. Jen gericht aan de afdeling te zenden huisnummer opgenomen. d en België zal St hiervoor, ad 0,95 per dag, U van ons een acceptgiro- jebruik te maken). anks stipte verzending, de ooral in Zuid-Europa, te wen- n Nederland en België zullen mocht TT die ooit van node hebben kunstgebitten, breukbanden, glazen ogen, kunstbenen en spataderkou sen, die d'n Zjos echter hard nekkig „aderspatkousen" noemt. Van niet te onderschatten gemeenschapsbelang zijn on getwijfeld ook de punten, waarin Zorro pleit voor het dag en nacht open houden van postkantoren en café's. Boven dien heeft hij ontdekt, dat buiten de steden nogal wat ongebruikte grond ligt, die eigenlijk vol gebouwd zou moeten worden met universi teiten, hogescholen en fabrie ken. Viva Zorro! Viva d'n Zjos. Maar laten wij niet te vroeg juichen. Helaas geldt ook voor Zorro, dat regeren niet alleen een kwestie is van GEVEN, maar ook van NEMEN. Voor het welzijn der natie heeft Zorro daarom ook enige pro grammapunten opgenomen, die voorlopig nog verhinderen dat België en masse ter stem bus trekt om het bolletje achter de lijst Zorro rood te kleuren. Zo kost punt 13 hem onher roepelijk stemmen bij de jon ge moedertjes, die met de kinderwagen de straat op wil len, want zodra Zorro aan de macht is, dient niet alleen op automobielen, maar ook op al het andere rollend materieel belasting geheven te worden. Zorro: „Ik weet dat dat een impopulaire maatregel is, maar ik kan niet anders. Als ik taks vraag voor d'n otto, dan moet ik 't ook doen voor de kindervoitures, want ze nemen alletwee plaats in op de weg". Zorro lijkt het trouwens toch al niet op de vrouwtjes begrepen te hebben, want punt 15 bis spreekt over het terug brengen van de rok- lengte. Zeker tot aan de knie. Zorro: „De rokskes van de maskes zijn veels te kort. Dat heeft onherroepelijk gevolgen door d'n moraal en da's niet goed. Een pantalon ga ik waarschijnlijk wel goedkeu ren, maar zeker is dat nog nie". Maar het allerstrengst zal Zorro voor de jeugd zijn: „Hebt gij d'n jeugd hier in België wel eens bezig gezien? Meneer ik vertel U: dat loopt hier zo jong als ze zijn met maskes rond en met 'ne siga ret in d'n kop. Dat ga ik zéker verbieden. Net als dat lange haar. Ge kunt verdoeme niet eens meer zien of ge met 'ne jong of met 'n maske te ma ken hebt. Gij meneer, gij draagt het haar feitelijk ook te lang. Die snor da mag ik graag zien, maar dat haar moet ge maar eens door d'n coiffeur laten weghalen, want ge zijt 'ne sympathieke mens, maar Uw haar is te lang". Om een en ander te kunnen controleren dient het Bel gische politie-apparaat dras tisch hervormd en uitgebreid te worden. Van veraf zal een dienaar der wet reeds herken baar moeten zijn, zodat van zijn verschijning alleen al een preventieve werking uitgaat. Zorro heeft het ontwerp voor nieuwe uniformen reeds klaar liggen: „Rangers moeten het worden. Rijks-rangers. Liefst te paard, maar 't hoeft niet. D'n klak schaffen we af, ver mits die geen enkel nut heeft. Bij zon en bij regen biedt die geen enkele bescherming. Daarom zullen alle rijks wachters een cowboy-hoek op d'n schedel gedrukt krijgen. Da's veel schoner dan zo'ne klak". Gaat België met hem in zee? Krijgt Zorro een kans om zich waar te maken? D'n Zjos heeft er zelf een zwaar hoofd in. Omdat de middelen voor een grootscheepse reclame campagne hem ontbreken weet het Belgische volk nog altijd van niets. Vandaar dat Zorro tot nu toe al twee keer naar Brussel gereisd is om de regering van zijn bestaan op de hoogte te stellen. „Meneer de minister, heb ik gezegd, als ge nog 'n porte feuille over hebt, geef 'm aan mij. Zorro, zeit 'm, ik zal aan U denken". 3 bon opgeven. Graag 14 da- jmenten opzenden. sche opgaven in behandeling Mocht het ooit zover komen, dat 66-jarige Jos Bontridder, zich noemende Zorro, het in Bel- gie voor het zeggen krijgt, dan staan in het land onzer zuiderburen opmerkelijke dingen te gebeuren. Zo zal d'n Zjos er als regeringsleider streng op toezien, dat dakgoten regelmatig worden nagekeken op verstoppingen. Ook de Belgische politie zal de gevolgen van zijn beleid merken. Onder het regiem van d'n jos zal de Rijkswacht namelijk omgevormd worden tot een corps van Rijks-rangers. Compleet met cowboyhoeden en als het even kan: te paard. Wim Wennekes begaf zich in zijn stalen ros naar Belgie om de nieuwe leider der Belgen te vragen naar zijn inzichten. VIVA ZORROVIVA 'N ZJOS ZORRO IS TERUG op aarde. Vanuit zijn bureel aan de Antwerpse Grote Kauwenberg bereidt hij met de no dige doortastendheid de revolutie voor. De re gering in Belgie dient ten val gebracht. Hij, Zorro, zal daarna het heft in handen nemen en onze zuiderburen bestieren gelijk geen ander vóór hem heeft gedaan. Tekst: WIM WENNEKES Foto's1 ROGER DIJCKMANS Het programma waarmee Zorro, alias Jos de Bontrid der, oud 66 jaren, Brussel denkt te halen omvat een vijf tiental punt-.i, waarvan de voormalige eerste minister der Belgen Achiel van Acker nog eens gezegd moet hebben, dat het zó goed was, dat het wel opgesteld kon zijn door een „affekaat" of „dokteur". Het geen d'n Zjos ontkende, waar op, volgens de lezing van Zor ro, de minister met een traan in de ogen liet weten: „Me neer, zeit 'm, Ik kan niet be grijpen dat knappe koppekes gelijk U niet in de regering geraken". Zorro zelf snapt er op deze broeierige zomeravond ook »gene donder" van, want het Program dat hij ineen getim merd heeft is toch niet „om de billekes aan af te vegen". Hij zal aanstonds een poging wagen om zijn op papier ge stelde visie vanonder de onbe- sehrijflijke rotsooi op het bu reel tevoorschijn te toveren, rodat d'n Ollander zelf zijn Plan kan trekken. Maar „pot- ferdekke", waar heeft hij het nou tQch gelaten. „Ik geloof dat ik alles dooreen gegooid "eh Da's straf. Da's kras. aar aha, daar komt klaar- eid in de zaak. Dat is een en at is twee, drie, vier en vaaf. "ee, dat moet het zijn. Be- Uk 't maar rustig op Uw ge- mak, dan kunt ge aanstonds gaan vragen, want wie vraagt zal verkrijgen en wie klopt w°rdt open gedaan". Sigaretje, meneer De Bont ridder? „Laa>s kjjken wagge raakt, Ah nee, ik neem alleen ^emir verstaat ge. Dat is mijn 'Sen merk en daar brengt ge e niet vanaf. Ik heb niets van doen met communisten, maar mocht er hier een binnen geraken en hij biedt me een Zemir aan, dan pak ik 'm. Maar al presenteert d'n heer Koningin zelve me een andere aan, dan zeg ik: nee, dat kan niet zijn. Een Zemir moet het wezen". Plotsklaps, ik ben net aan punt vijf van het nieuwe Bel gische regeringsprogramma waarin een lans wordt gebro ken voor het regelmatig op verstoppingen nazien van dak goten en afvoerpijpen, plots klaps dus, vult een luide boer het schamel ingerichte ver trek. „Bèèèèuuuu". De nieuwe leider der Belgen verschiet van kleur: „Ah verschoning meneer. Pardon. Maar dat kan de beste gebeuren. Gelijk welk vak U uitoefent. Tis d'n na tuur, meneer. Verstaat ge? Ik ben maar een eenvoudig man. Ik heb handarbeid ge daan. Geestarbeid. Van alles. Gelijk het me voor de voeten kwam. Maar dat program meneer, d'r is gene die me dat nadoet. Ik wil niet stoeffen, maar ik denk dat er geen program te vinden is, in de hele wereld niet, dat zo goed is als het mijne. Maar allee, ik zal stil wezen. Ge moogt onder het lezen niet van Uw stuk geraken". Zorro. Waarom Zorro. Waar om noemde Jos de Bontridder zijn partij „Familievereniging Zorro?" Een hele goeie vraag, vindt d'n Zjos: „Gij zijt een schrander manneke, dus ge zult wel eens gehoord hebben van d'n echte Zorro, niet? Da Jos de Bontridder, alias Zorro: „'Alle rijkswachters zullen een cowboy-hoed op de schedel gedrukt krijgen". was 'ne zoon van Don Diego de la Veja. Dat jong kon het niet aanzien, dat de armen verdrukt werden, dat 't gewo ne volk er niet aan te pas kwam. Pa, zeit 'm toen, ik word Zorro. Ik ga ze wat les kes leren, die rijken. Het is OF zij kapot, OF ik kapot, want dit kan niet langer zo verder gaan. Het moet leven of dood zijn. D'n Zorro is toen op pad gegaan en 't is 'm ge lukt. Zó populair istum wor den, dat het volk hem omhoog gestoken heeft. Kaak, en ge lijk hem wil ik ook een Zorro _ijn. Want 't in geen doen meer hier in België. De prijzen moe ten omlaag gedrukt worden". Maar het zijn niet alleen de prijzen, die de herboren Zorro slapeloze nachten bezorgen. Er is nog zoveel meer te her vormen. Gij arbeider, wat zoudt gij zeggen van een zes- urige werkdag gedurende slechts vier dagen per week? Kies voor Zorro en het komt voor elkaar. En gij moeke: bent U hard toe aan een nieuw hoor-appa- raat? Kies voor Zorro, want in punt 6 belooft hij U niet alleen gratis verstrekking van het door U gewenste hoor- apparaat, doch ook van

de Stem | 1973 | | pagina 13