slagen rtifts „Yerseke" wil verbetering jachthaven EREPARK MOET VERDWIJNEN zeeuws VIJF VROUWEN RUNNEN ZWEMBAD IN ZAAMSLAG i POOLSE DRIE MASTER OP SCHELDE KRITIEK OP BELEID VAN GEMEENTE Kriekeputte toch in Cadzand Op visite" Meer geld nodig voor aanloophaven FLEVOHOF stad streék Zelfde weer strandweer bloemen,planten, dieren... in liethartvan 1 land Heel het dorp zwemt er (graag) Bad elke dag „in bad" door NETTY VAN ZALINGE Dinsdag 10 juli 1973 mw een onzer verslaggevers) [GSTDIJK Aan de beschieting op twee i in café Van Dijk heb- eertig schutters deelge- Op wip een werd de vogel in de wacht ge- door F. Pieters uit erzande. eerste zij vogel was voor sselman uit Groenendijk, reede zijvogel ging naar Rooy uit Delft. De eer tra hoge vogel ging naar ogaert uit Wijchen. Op reede wip ging de hoge naar A. Verhoeven uit terzande. De eerste zij- was voor W. Pauwels xel. De tweede zijvogel naar L. de Frel uit terzande. Het grootste zes stuks, werd afge- :n door P. van Grember- it Koewacht. ORDSTRAAT Aan de illing in café Menheere, ■n 49 personen deelgeno- De hoge vogel was voor n Heese uit Noordstraat, iker zij vogel ging naar J. uit Rotterdam, de rech- jvogel was voor J. Koole Valsoorden. Het grootste 1 ging naar mevr. Neve- akker uit Kloosterzande in totaal 9 stuks. Bij de ïg had A. Wesepoel uit lendijk de eerste prijs. De le en derde waren voor .d. Velpen uit Ossenisse van Goethem uit Noord- t. •AAUW Aan de zon- :hieting op twee wippen de Caluwe, hebben 62 ,ters deelgenomen. Op de e wip werd de hoge vogel choten door P. de Koster Sint-Jansteen. De eerste gel was voor P. Boogaert iVijehen. De tweede ging P. de Koster uit Paal. grootste aantal kleine vo- was voor A. de Blieck uit t met een totaal van ze stuks. Op de tweede wip de hoge vogel voor J. iheyt uit Absdale. De eer zij vogel ging naar P. de er uit Sint-Jansteen. De •de zijvogel was voor P. foster uit Paal. Het groot- aantal kleine vogels werd J achtigd door F. Schelfhout Zandberg met een totaal vijf stuks. bOOSTERZANDE Aan zondagschieting op twee jen bij de Groene Molen, >en 52 schutters deelgeno- Op de eerste wip was de vogel voor C. de Frel uit jsterzande. De eerste zij- ;1 ging naar H. Koens uit zande. De tweede zijvogel voor C. de Frel uit Kloos- ande. De meeste kleine vo- waren voor J. de Waal uit jsferzande met vijf stuks, de tweede wip ging de vogel naar F. van Kruys- De eerste zijvogel was L. de Frel. De tweede ogel ging naar F. Pieters, uit Kloosterzande. Het rtste aantal kleine vogels d afgeschoten door Th. de uit Kloosterzande met totaal van zes stuks. TOPPELDIJK Aan de nisschieting op twee wip- bij Vernimmen hebben 45 ïtters deelgenomen. Op de ;te wip ging de hoge vogel r P. Pauwels uit Groenen- De eerste zijvogel was r R. de Guyteneire uit ppeldijk. De tweede zijvo- voor J. Maas uit Hengst- I Op de tweede wip ging hoge vogel naar P. de Kos- uit Graauw. De eerste zij- el was voor P. Schelfhout, Lamswaarde. De tweede ogel was voor J. Maas uit ïgstdijk. Het grootste aan- kleine vogels ging naar A. Dijk uit Boschkapelle .an de kermisschieting die dag werd gehouden namen schutters deel. Eeerste wip, fe vogel: A. Schelfhout uit ppeldijk. Eerste zijvogel: Mahu uit Lamswaarde. eede: W. Strobbe uit Lams- arde. Tweede wip, hoge vo- J. Serrarens. Eerste zijvo- A Schelfhout, beiden te ppeldijk. Tweede zij vogel Strobbe uit Lamswaarde. >otste aantal kleine vogels: Strooband Hengstdijk CLOOSTERZANDE De slag van de vakantieschie- g van vorige week bij de ial in Kloosterzande ziet et volgt uit: eerste wip: 1. E' Maat. Ossenisse, 2. G. Pau ls, Groenendijk, 3. W. obbe Lamswaarde. Tweede p: 1 en 2. G. Pauwels uit oenendijk, 3. A. Verhoeven, oosterzande. Grootste aantal Th. Cambeen. (RAAUW Schieting bU Caluwe: 1. V. de Vos, ilst, 2. P Boenne, Hulst, 3. Strobbe, Hoefkensdijk- ootste aantal (3), J. van imme. Huilst >LGENS artsen in Barcelona n daar de afgelopen tie# gen tenminste zes kindere# storven nadat zij hadden ge* t aan giftig vuurwerk dat drieglijk veel weg had va# lies. t Een niet alledaags gezicht op de V/esterschelde: een drie master (volschip) met gereefde zeilen op weg naar Antwerpen. Gisteren voer liet schip ter hoogte van Walsoorden, toen l onze fotograaf dit plaatje maak- te. Voor de liefhebbers nog de ze jegevens: het schip vaart otiier Poolse vlag: het heet darpmnorza; en het is in de jaren vijftig te Hamburg ge bouwd. Vooruitzichten voor woens dag en donderdag opgesteld i door het KNMI op maandag 18.00 uur: weinig verande- «ng. Weersvooruitzichten in cij- I fers gemiddeld over Neder- I land. Voor woensdag: aantal uren I zon: 5 tot 13; min. temp: van ongeveer normaal tot 4 graden I onder normaal; max. temp; 1 omstreeks normaal; kans op oen droge periode van min- stens 12 uur: 95 procent; kans een geheel droog etmaal: '0 procent. Voor donderdag: aantal uren I zon: 5 tot 13; min. temp: om streeks normaal; max. temp: omstreeks normaal; kans op oon droge periode van min- stens 12 uur: 95 procent; kans "P een geheel droog etmaal; 8 procent. Overwegend zonnig met een I zwakke wind tussen west en I Joord. Temperatuur ongeveer I-' tot 21 graden, zeewater 18 I Baden. Vooruitzichten: vrij 1 -'tabiel en goed strandweer. Morgen, woensdag 11 juli. I Bergen op Zoom 0.13 en 12.57 I «answeert 12.06 '«neuzen 11.37 l ossingen 11.09 en 23.33 Pemeldinge 0.03 en 12.47 Konstanz 385 -2, Rheinfel- «n 286 -11, Straatsburg 282 - I Plittersdorf 443 -28, Maxau I'd3 -19, Plochingen 143 onv., |'«aanheim 348 pl. 9, Steinbach |J« -14, Mainz 323 -7, Bingen 0 -8, Kaub 236 -8, Trier 234 I 3, Koblenz 232 -2, Keulen L"3 pl. 1, Ruhrort 348 -4, Lo- I ,'W 972 -8, Pannerdense kop '1 -6, Nijmegen 766 -11, IJs- I -«op 862 -4, Eefde IJssel 390 Ij Deventer 265 -2, Monsin I M pl. 6, Borgharen 3863 |ïl 59, Belfeld 10—94 pl. 1, jtave beneden de sluis 501 pl. (Van een onzer verslaggevers) STEKENE Het is rond het erepark voor Oostfrontstrijders in Stekene nog steeds opvallend rustig, sinds de rechtbank in Gent afgelopen week heeft beslist, dat het met de grond gelijk gemaakt moet worden. Het St.-Maartenfonds de initiatiefnemer tot de stichting heeft nog niets van zich laten horen en het is ook niet bekend of aan het bevel tot egalisering gehoor zal worden gegeven. Met de uitspraak van de Gentse rechtbank lijkt voorlopig een eind gekomen te zijn aan een rel, die Stekene precies een jaar in de band heeft gehouden. Vorig jaar rond deze tijd kwam slechts bij toeval aan het licht, dat in een bosgebied aan de rand van Stekene een erepark voor oostfrontstrijders was opge richt. Die ontdekking wekte beroering, omdat de gemeente raad een aantal jaren tevoren en verordening had goedge keurd waarin de aanleg van een dergelijk park werd ver boden. De verordening volgde op bloedige gevechten tussen voor- en tegenstanders van fl?t (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Onder auspi ciën van de interkerkelijke re creatiecommissie zal het Hul ster poppentheater de Krieke putte dit seizoen alsnog een drietal optredens in Cadzand verzorgen. Aanvankelijk, na wat moei lijkheden tijdens de ontvangst van het theater op een cam ping, besloten Frans van de Bergh en zijn vrouw dit jaar niet meer op te treden langs de West-Zeeuwsch-Vlaamse kust, De gerezen problemen zijn echter doorgepraat met de lei ding van het recreatie-team en zodoende wordt vanavond op camping Hoogduin een voor stelling gegeven, die om 19.00 uur begint. Op 17 juli volgt dan nog een optreden in de Strandkerken op 23 juli nogmaals op cam ping Hoogduin. Steeds zal een ander programma gegeven worden. park. Toen het park er toch gekomen bleek te zijn spande de gemeente Stekene een pro ces aan tegen het Sint-Maar tenfonds. Aanvankelijk bleef de zaak in verband met ondui delijke procedurekwesties on beslist, maar uiteindelijk kwam toch de uitspraak dat het erepark zou moeten ver dwijnen. Het Sint-Maartenfonds ging in beroep en afgelopen vrijdag kwam ook de rechtbank van Gent tot de conclusie, dat het erepark in zijn oude staat te ruggebracht moet worden. Het park is de afgelopen maand aanleiding geweest tot complete dorpsruzies en hevi ge discussies. Er zijn ook heel wat vernielingen aangericht, die het Sint-Maartenfonds dui zenden guldens hebben gekost. Banken verdwenen regelmatig, de gedenksteen binnen de poorten werd diverse keren vernield en de reeks aanslagen op het park eindigde enkele maanden geleden met het in brand steken van de fraaie toegangspoort. (ADVERTENTIE) bij het Veluwemeer top-attractie in juli. grandioze bloemen-show (Van onze correspondent) YERSEKE De water sportvereniging Yerseke te Reimerswaal heeft geheel overeenkomstig haar devies „We nemen geen blad voor ons spuigat" in het jongste nummer van haar cluborgaan „Het Spuiblad" felle kritiek geuit op het watersportbeleid van de gemeente Reimerswaal. De aanleiding daartoe is de in april verschenen conceptsport nota van de gemeente, die er geen twijfel over laat bestaan dat aan uitbreiding van de jachthavenaccommodaties in Yerseke voorlopig niet te den ken valt. De redactie van „Het Spui gat" is daar slecht over te spreken. Met name over de uitlating dat pas na '78, als deze recreatiesport een nog belangrijker toename zal on dergaan, wellicht tot vergro ting en uitbreiding van de ha venaccommodaties kan worden overgegaan. Tot die tijd zal de actieve deelname van de ge meente beperkt blijven tot het verbeteren van de outillage. >,Het Spuigat" concludeert, daaruit: „We weten dus wat ons te wachten staat van de kant van de gemeente. De struisvogelpolitiek van Pijl- Hogeweg c.s. houdt alleen re kening met een dichte Ooster- schelde. Voor de komende ja ren dus stilstand in het jacht- havenbeleid van de ambtelij ke kant. Geen helling, geen clubhuis en geen elektrici teit". Paul de Schipper, die voor dit stukje verantwoordelijk blijkt, licht één en ander tele fonisch nog toe. „We hebben hard gebrek aan een trailer helling en aan water, en voor al aan elektriciteit op de vlon ders", zegt hij. Daarnaast is uitbreiding van de jachthaven al evenmin onwelkom. „Als ze vandaag een nieuwe gingen aanleggen zo groot als de huidige, dan zou hij mor gen vol liggen", is de mening van Paul de Schipper. „Met allemaal boten uit het Veerse Meer", verklaart hij zich na der. „En de gemeente heeft toch dit jaar een begrotings overschot?" De wethouder van sportza ken J. A. Nieuwenhuyse rea geert daarop: -.Als je een be grotingsoverschot hebt ga je afwegen. Die jachthaven van Yerseke zat er wel tussen maar er zijn nog urgentere zaken, ook op sportgebied. Bo vendien is het nog altijd zo dat de watersport maar voor een beperkt aantal mensen is weggelegd. De sportvoorzie- ningen die in onze ogen ur genter werden ik kan niet zeggen welke dat zijndaar heeft iedereen wat aan. Maar ook in het algemeen komt de sport er dit jaar in Reimers waal nogal goed vanaf". Op de vraag of hij het optimisme van „Het Spuigat" deelt waar het het volkomen van een nieuw aan te leggen jachtha ven betreft, antwoordt de wet houder: „We zouden wel ion heleboel ligplaatsen kwijt kunnen, dat is zeker". Ze doen het dan toch maar hè. Die vijf vrouwen daar in Zaamslag. Of er vijf of duizend bezoekers naar het zwembad komen, maakt allemaal niets uit. Er komt gewoon geen man aan te pas. Breed lachend zit chef-badmeester Corrie Harn op een bankje bjj het zwembad om tijdens het praatje een oogje op haar klantjes te houden. „Maar hoe moet dat nu met het onderhoud van de waterzuiveringsmachine?" vraag ik. „Niks in de weg, dat doe ik allemaal zelf". ff „Toen ik hier aangenomen werd hebben ze me de wer king van de hele apparatuur uitgelegd en als er wat moet gebeuren dan kan ik het best zelf". Bij de gemeente Ter- neuzen staat de chef-bad meester dan ook te boek als technisch ambtenaar. Ze ziet er helemaal niet naar uit dat ze ook maar één moeilijk heid uit de weg gaat. Met de andere vier dames kan ze bijzonder goed op schieten en als de zon dan nog schijnt wat kan er dan nog mislopen? Nee, deze Corrie is beslist geen klager en ik kan me best voorstel len dat de mensen graag met haar te doen hebben. Als ze merkt dat een paar baldadige jongetjes een niet door de beugel kunnend geintje in hun hoofd hebben, dan vat ze hen bij hun nek vel, spreekt ze op kordate wijze toe en verwijdert ze in het allerergste geval een morgen of desnoods een hele dag uit het zwembad. Nou en dan wil je natuurlijk wel braaf zijn, hè? Vooral als de temperatuur buiten lekker oploopt naar het tropische niveau. „Och", zegt ze, „wat zullen we hier nou last hebben van de mensen. Je moet niet ver geten dat ze allemaal voor hun lol naar het zwembad komen. Ze verkeren allemaal in een opperbeste stemming, wat zullen ze dan gaan lopen drammen en zeuren". De vier vrouwelijke mede werkers van Corrie Harn zijn allemaal gehuwd en doen dit werk gewoon naast hun huishouden erbij. Daar om geeft het ook nooit moei lijkheden, als er eens dien sten gewisseld moeten wor den. Iedereen zit in hetzelfde schuitje. Twee van de dames volgen de cursus voor het diploma zwemonderwijzeres in het Scheldebad in Terneu- zen. Terwijl ze zowat zitten te praten komen er diverse kin deren vragen of ze vóór mo gen zwemmen voor het stuk „tot het muurtje" of het „derde bad". Wat dat dan betekent? Het zwembad in Zaamslag is ge bouwd in een L-vorm. De grote poot van de L is ver deeld in drie stukken: dat tot het muurtje waar je net nog kunt staan, het derde vlak bij het diepe en dan het diepe bad zelf. Ze zegt: „Je moet niet vergeten dat die kinderen voor iedere stap die ze op zwemgebied verder maken hard hebben moeten oefenen. Dan moet je ze ook de eer gunnen van een se rieuze benadering. De ouders weten de vooruitgang bij hun kinderen ook best te waarderen, want ze komen of onmiddellijk kijken of ze besluiten zelf ook maar zwemles te gaan nemen". Het zwembad in Zaamslag op zich is een lust voor het oog. Het ligt midden in een sportcomplex, het is omge ven door een enorme zonne weide met allerlei speelin- strumenten. Het abonne- lijk laag, namelijk een tien tje voor een heel seizoen voor je voor een heel seizoen voor bezoekers tot en met 17 jaar en 20 gulden voor een vol wassene. ESr zullen ook niet veel in woners in Zaamslag zijn die geen abonnement in bezit hebben. Daarnaast hebben alle klassen van de lagere scholen al zwemles. In tegen stelling tot de kinderen in bijvoorbeeld Middelburg en ff' Vlissingen die het pas in de vierde of vijfde klas krijgen. „Eigenlijk zou ieder dorp over een eigen zwembad moeten kunnen beschikken", vindt onze vrouwelijke chef badmeester. „Het verkeer wordt zo gevaarlijk dat het ondoenlijk is de kinderen er nog op de fiets en dan nog 's avonds op uit te sturen". Terwijl we zo aan de rand van het zwembad in de zon zitten te keuvelen, valt het me op dat het zo schoon is overal. Zo schoon, dat je van de vloer zou kunnen eten. „Ja", zegt Corrie heel trots, „we houden allemaal van een schoon bad. Iedere dag wordt er gespoten en waar nodig gesopt". Daar vinden we dan mis schien toch nog enig verschil met dit wembad in Zaam slag en die op andere plaat sen. Te zamen met de gezel lige sfeer die er dank zij de dames heerst is het in het Zaamslagse bad goed toeven. Corrie met drie van de andere „badmeesters" eindredactie: r. v. d. helm „Meester-badmeesteres" Corrie Harn bij de techni sche apparatuur. (Van een onzer verslaggevers) GOES Bleek vorig jaar augustus voor de aanleg van een aanloophavcn in de oude havenkom te Goes een nruto- krediet nodig te zijn van f 432.400,- op de raadsvergade ring van donderdag 19 juli blijken burgemeester en wet houders genoodzaakt de raad voor deze zaak meer geld te vragen. Volgens het voorstel zullen de totale kosten van dit pro ject nu een burto-krediet ver gen van f 557.155,-. Het gaat hier dan niet alleen om de aanloophaven, maar hierbij in begrepen zitten de restauratie van de kademuren en het ma ken van een toilet- en douche gelegenheid in het zogenaam de „soepuus". Een van de oorzaken van de hogere kosten is, dat er leidin gen verlegd moeten worden, die nu in de stenen brug lig gen. Het zijn een PTT-kabel, twee PZEM-kabels en een gasbuis. Met name wat de ver plaatsing van de gasbuis aan gaat moet de gemeente Goes een brugkapitaal bijdragen van ten hoogste f 75000,-. De verlegging van gasbuis en ka bels zijn nodig om een be weegbare brug te kunnen bou wen bij de ingang van de aanloophaven. De gemeente Goes kan voor de uitvoering van dit project her en der een beroep doen op subsidies. De rijksdienst voor de monumentenzorg heel! la- tenweten dait hij niet meer hij- draagt dan werd toegezegd in 1971: f 22750,-. Indertijd heëft het ministerie van erm toege zegd 75 procent van de kosten opgave van 1971 voor zijn rekening te zullen nemen. De gemeente Goes onderhandelt momenteel met erm om ge daan te krijgen dat dit depar tement 75 procent betaalt van de nieuwe kostenraming. Dat zou dan een bedrag worden van f 333.116,-. Wel is al zeker dat erm bereid is subsidie te geven op voorwaarde dat nog dit jaar met de uitvoering van het project wordt begonnen. Tenslotte kan de gemeente Goes nog rekenen op een bij drage van een de provincie (f 7150,-) en het gemeentefonds (f 33.900,-). Volgens de huidi ge berekeningen, gaat het pro ject aanloophaven in Goes jaarlijks een exploitatietekort opleveren van f 25.247,-.

de Stem | 1973 | | pagina 3