Stemming is opperbest in vakantiekamp Zonnebloem BRANDKAST MET JUWELEN GESTOLEN Uitslagen PROMINENTEN TOT BINNEN- EN BTOTENIAND REDEN IN HIPPISCH EVENEMENT KIEIDRECHT van schiet wedstrijden PATIËNTEN UIT HEEL ZUID-NEDERLAND IN HULST Hulster ponyclub uitgenodigd voor Dag van het paard op Duindigt Zonnebloem-patiënten kregen show in Hulst Programma de Vogel „Duiventil wordt jongeren centrum POOLSE DRIE MASTER OP SCHELDE stad streek 1■■Mill Hollandsche Hoeve duurder dan gepland flO^lXtlHUrouwbaremiddelbridamistoomissen BEROEP OP PREMIE AFGEWEZEN Hoek Hulst Goes BiervBiet Terneuzen Vakantie programma op campings -rnrrnirnr,rrrt Zelfde weer Dinsdag 10 juli 1973 2 (Van een onzer verslaggevers) HULST „Je schrikt je af en toe rot als je ziet, waar al die mensen vandaan ko men. Meestal wonen ze in van die recht-toe recht-aan- straten. Ze hebben echt be hoefte aan zo'n uitstapje". Aan het woord is Wim van der Post, student in Apel doorn, die op dit moment als een van de vele vrijwilligers in Hulst optrekt met de deel nemers aan het Zonnebloem vakantiekamp in pensionaat Bandeloo. De stemming onder de pa tiënten is overigens opperbest en datzelfde kan gezegd wor den over de werkgroep. Gis termorgen hebben de patiën ten met hun helpers een be zoek gebracht aan de zonover goten weekmarkt in het ves tingstadje. Maandagmiddag stond er een demonstratie van de ponyclub op het program ma. De afgelopen dagen zijn de deelnemers onder meer op bezoek geweest bij Morres en heeft men wandelingen ge maakt in de stad. „Uitste kend"- is het commentaar van kampleider Coen Hofland op de in Hulst ondervonden me dewerking. Vooral het bezoek aan de meubelbedrijven van Morres was een hoogtepunt. „Ze hebben praktisch allemaal meubels uitgezocht. De mees ten hebben natuurlijk niets gekocht, maar het is voor al die mensen toch wel bijzonder aardig om op deze manier weer eens op de hoogte te raken van hetgeen er op dit gebied te koop is", aldus de heer Hofland. De deelnemers aan het vakantiekamp komen uit heel Zuid-Nederland. Hun reacties zijn bijzonder positief, zoals die van die mevrouw uit Nieuw-Namen die geen woor den genoeg kon vinden om haar vreugde tot uitdrukking te brengen. „Het is geweldig, meneer. Het is voor mij al de tweede keer. Vier jaar geleden heb ik ook zo'n uitstapje kunnen ma ken". Elke dag verschijpt er een speciale Zonnebloemkrant met daarin korte verslagen van de gebeurtenissen op zo'n dag. Daarnaast houden ver schillende helpers plakboeken bij, die een volledig en bijzon der kleurrijk overzicht geven van alle belevenissen. Overi gens mag het programma, dat wordt afgewerkt, er zijn. De afgelopen dagen hebben de deelnemers al bezoek gehad van B. en W. van Hulst, de boerenkapel, poppentheater „De Kriekeputte" en een ca baretgezelschap uit Breda Aanstaande woensdag vertrekt het gezelschap weer naar huis. Wim van der Post: „Ik ge loof, dat er de Zonnebloem zelf nog niet helemaal uit is of je als helper na zo'n kamp nu wel of geen contact moet blij ven onderhouden met die mensen. Zelf heb ik het al een paar keer gedaan. Je weet hoe dat gaat: je moet eens bij die mensen op bezoek komen. Ei genlijk wel hartstikke leuk. Overigens ben je als brancar dier na zo'n week wel kapot moe. Je hebt echt weer wat tijd nodig om op adem te ko men". (Van een onzer verslaggevers) GOES De kosten van de verbouwing van de Hollandse Hoeve te Goes vallen hoger uit dan oorspronkelijk werd geraamd. Burgemeester en wethouders van Goes vragen daarom de raad. die op 19 juli in vergadering bijeenkomt, een aanvullend bedrae van f 21.158,-. De Goese gemeenteraad be sloot in mei 1972 en in januari 1973 voor de verbouw van de Hollandse Hoeve een krediet beschikbaar te stellen van f 84.000. In december 1971 wer den de totale kosten geraamd op f 94.400,- Maar een nieuwe raming in juni 1973 kwam uit op f 105.158,-. De grootste stijging komt op rekening van het aannemers- en loodgieters- werk, namelijk van f 57.970,- naar f 63 300,-. Bij haar voorste' aan de raad tekent het college aan dat de commissies voor recrea tie, cultuur en economische za ken, voor openbare werken en planologie en voor financiële aangelegenheden met het voorstel instemmen. Een van de attractieve ■programma-onderdelen was het optre len van de Hulster ponyclub. (ADVERTENTIE) 55 (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster pony club heeft de Zonnebloempa tiënten. die momenteel op va kantie zijn in Hulst, gister middag aangenaam bezigge houden met een boeiende de monstratie. Er werd onder meer een klassieke carrousel uitge voerd met dartmoors. Bij de demonstratie waren ook haf- lingers te zien. Gereden werd onder meer op muziek van Locatelli en Beethoven. Woensdag (morgen) is de Hulster ponyclub te gast op de renbaan Duindigt in Den Haag. Waar de „Dag van het paard" wordt gehouden. Dat is een nationale manifestatie, waarop alle paardenrassen van Nederland vertegenwoordigd zijn. Behalve de Hulster pony club treedt ook een vereniging uit Eist op. De Hulster ruiter tjes zullen onder>meer de eigen creatie „Alle menschen wer den brüder" uitvoeren. Het is (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Bij de heer W. aan de Nieuwendijk in IJ- zendijke is in de nacht van za terdag op zondag door onge node gasten een bezoek ge bracht. Men heeft zich toegang verschaft tot de woning door de achterdeur te forceren. Toen de bewoners 's nachts thuiskwamen bemerkten zij dit en gingen zij direct op on derzoek uit. Bij het onderzoek kwam vast te staan dat de „be zoekers" de brandkast, die op de slaapkamer aanwezig was geweest, hadden meegenomen. Deze brandkast bevatte enig geld en nogal wat sieraden. De rijkspolitie heeft de zaak in on derzoek. voor de vierde keer in het zesjarige bestaan van Duin digt, dat de Hulster ruitertjes er te gast zijn. De uitnodiging van dit jaar wordt beschouwd als een „bijzondere eer". Duindigt trekt elk jaar op de dag van het paard zo'n 25.000 bezoekefs. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK De tijde lijke bewoners van camping De Vogel in Hengstdijk hoe ven zich de komende weken niet te vervelen. Er is een uitgebreid programma van ac tiviteiten samengesteld, dat deze en volgende maand wordt afgewerkt. Ook inwo ners van Hengstdijk kunnen er aan mee doen. Morgen (woensdag) wordt in de kantine van De Vogel de prijsuitreiking gehouden van een voettocht, die vandaag zijn beslag moet krijgen. Na de prijsuitreiking volgt een bingo-avond. Donderdag 12 ju li is er om 18.30 uur een voetbalwedstrijd tussen elftal len van de camping en van omliggende dorpen. Opgeven bij de camping-beheerder. Er zijn verschillende prijzen te verdienen. Vrijdag 13 juli is er 's morgens om 10.00 uur een fietsdagtocht gepland voor het hele gezin. De routes zijr tussen de 30 en 40 km lang en er moeten onderweg verschil lende opdrachten worden uit gevoerd. Om 12.00 uur is er tijdens de route een pick-nick. De prijs voor deelname is 1 gulden per persoon en aanmel ding kan geschieden tussen 9.30 en 10.00 uur in de kanti ne. Prijsuitreiking 's avonds om 19.00 uur. Om 20.00 uur begint in de kantine een kaart avond, op zaterdag 14 juli om 20.00 uur gevolgd door een dansavond met orkest. Zondag 15 juli begint om 13.00 uur een auto-oriëntatierit. Aanmel den vanaf 12.30 uur in de kantine. Deelnameprijs 5 gul den per auto. (Van onze correspondent) GOES De vooruitzichten van de heer A. van de Hoven uit Goes op een gemeentelijke premie op grond van de „ver ordening bevordering doorstro ming" zijn uiterst slecht ge worden nu burgemeester en wethouders de raad voorstel len zijn protest tegen een eer dere afwijzing te verwer pen. Burgers uit Goes die van een goedkopere naar een duurdere woning overhui- zen, kunnen op grond van de verordening bevordering door stroming een gemeentelijke premie krijgen. Bepaald is dat deze verordening van kracht is geworden met terugwerken de kracht tot 1 januari van dit jaar. Burgemeester en wethou ders hebben de bevoegdheid uitzonderingen te maken op het algemeen bepaalde in de verordening. Het college vindt echter de heer Van de Hoven geen uitzondering. De heer Van de Hoven is in november vorig jaar verhuisd. Woningen Bij het ge meentebestuur van Terneuzen is een plan voor het bouwen van ongeveer 15 eengezinswo ningen op een terrein gelegen aan de zuidzijde van de Gladi- olenlaan te Hoek. Deze wonin gen zullen vrijstaand of twee- onder-een kap worden ge bouwd. Geïnteresseerden kun nen, voor de aankoop van een perceel grond op dat terrein inlichtingen krijgen op het ge meentehuis te Terneuzen. DE Libanese kabinetsforma teur Takieddin Solh heeft zon dag n a 17 dagen van moei zaam onderhandelingen de vorming bekendgemaakt gan ee nuit 23 man bestaand kabi net. Opbrengst De jaarlijkse Inzameling van het Nederland se Rode Kruis heeft, voor wat de Hulster afdeling betreft, een bedrag van 4064,87 gulden opgebracht. Vorig jaar was dit 3144,08 gulden. Gespecificeerd ziet er de opbrengst als volgt uit: Hulst 2204,08 gulden, Graauw 424,01, Nieuw-Namen 308,20, Clinge 329,27 en Sint- Jansteen 799, 31. Burgerlijke stand Gebo ren: Catelina Christine, dv I J van de Sande-De Wit te Goes, Robbert, zv ,R Geertse-Maas te Goes; Andreas Wilhelmus, zv W A Swart-Repkes te Goes; Jacqueline Wilhelrnina, dv J C Zoeteweij-Moelker te Yerseke; Neeltje Anthonia Prina, dv L P C Pekaar-Leenhouts te Yer seke; Jan Jakobus Marinus, zv M Pieper-Franje te Krabben- dijke; Maria Cristina Susanna, dv J L Girones Cirer-Mora Martin te Goes; Ronald Hen- dri-kus, zv H Bilderbeek-Groe- nenboom te Goes; Francois Ja cobus, zv W L Paulusse-Na- gelkerke te Ellewoutsdijk; Cornelia Wilhelrnina, dv K de Vos-Vogelaar te 's-Heer Arendskerke. Ondertrouwd: Willem A L Broekhoven te Goes en Jaco- mina S Cevaal te Grijpskerke; Bartholomeus' van der Griendt te Goes en Aaigje van der Kleij aldaar; Adriaan W van Wijnen te Rilland-Bath en Neeltje P Allewijn te Goes; Marius C Hoogesteger te Ka- pelle en Neeltje D Polderman te Goes; Marinus W Nijsse te Wolphaartsdijk en Jacoba J Rottier te Kapelle. Getrouwd: Jan J. A. Mijns- bergen te Goes en Cornelia Liplijn aldaar; Nicolaas H Da lebout te Kattendijke en Geer- truida van de Kreeke te Goes; Cornelis J Oreel te Goes en Catharina C Zuidweg te Wolp haartsdijk. Overleden: Pieternella ae Buck te Goes; Petrus Vercam- men te Goes; Jaooba A de Nooijer te Goes, Cornelia Vleugel te Wemeldinge; Anna Dagevos te Goes; Johanna A Tielrooij te Goes; Dingenis Karelse te Wemeldinge, Aloyi- sius van Waterschoot te Goes; Josephus Vroonland te Goes. (ADVERTENTIE) TIVOLI I Tivoli onderscheiden voor kwaliteit Genève 1972 (Van een onzer verslaggevers) GOES De voormalige kleuterschool „de Duiventil" aan de Beestenmarkt te Goes zal verbouwd worden tot een open jongerencentrum. Wan neer alles normaal verloopt, zal eind dit jaar met de ver bouwing kunnen worden be gonnen, zo deelde burgemees ter en wethouders van Goes gisteren mee op een perscon ferentie. Het open jongerencentrum zal geëxploiteerd worden door de „stichting jongeren ontmoe tingscentrum Zendrum". De sa menstelling van het stichtings bestuur is nog niet helemaal rond, zo blijkt uit het voorstel van B. en W. aan de gemeen teraad van 19 juli. Het wordt wenselijk geaoht van gemeen tezijde in dit bestuur zitting te laten nemen de ambtenaar jeugdzaken, dit als adviserend lid. Over de inrichting van het centrum is overleg geweest met onder meer de stichting ruimte voor de jeugd en het Nederlands centrum voor ama teurtoneel. Een der resultaten daarvan is geweest dat in het open jongerencentrum een mi- ni-amphitheater zal worden ingericht dat plaats biedt aan 150-170 personen. Dit theater tje geeft dan mogelijkheden voor popconcerten, experimen teel toneel, vrije muziekbeoefe ning en wat dies meer zij. Het mini-a-mphitheater krijgt semi- professionele voorzieningen als regelbare verlichting, noodver lichting en trapsgewijxe zit- blokken. Wat betreft de leider van het nieuwe centrum gaan de gedachten uit naar een full-time beroepskracht. Niet temin is het college van oor deel dat althans de eerste tijd deze kracht onder supervisie zou moeten staan omdat een eenmanspost zwaar is. De kos ten van de verbouwing wor den geraamd op f 115.000,- Het stichtingsbestuur heeft de gemeente bovendien een le ning van f 26.500,- gevraagd voor de inrichting van het ge bouw. Burgemeester en wet houders adviseren de raad hierin toe te stemmen. Ten slotte wil het college de stich ting Zendrum in afwach ting van de rijkssubsidie voor 100 procent subsidiëren in de personeelskosten en 40 procen in de huisvestingskos ten. Auto gestolenEen perso nenauto, die zondagnacht om ongeveer 12 uur uit de garage van de firma V. te Biervliet werd gestolen, werd korte tijd later onbeheerd teruggevonden in het Mastbos, nabij Breda. Tezelfder tijd werd uit de ga rage ook een geldkist met een bedrag van f 200,- a 300,- ontvreemd. De auto werd door de Bredase politie in beslag genomen. Bridge De uitslag van de door de Terneuzense bridge club georganiseerde zomer competitie luidde: 1 dames Hamelink - Van de Zande 105 pnt., 2 de heer en mevrouw Neijenhuis 93 pnt., 3 mevrouw Meulenberg - C. v. d. Wouw 91 pnt., 4 de heer en mevrouw Biesbroeck 81 pnt., 5 dames Den Hamer - De Jong 80 pnt., 6 dames Jurriëns - Van Fraas- sen 79 pnt., 7 mevrouw Laar man - A. IJsebaert 78 pnt., 8 dames V. d. Linde - De Smidt 70 pnt. Het gemiddelde be droeg 84 pnt. Rijkswaterstaatsadministratie Voor het examen personeelszaken en staatsin richting rij ks waterstaatsadmi nistratie, gehouden te 's-Gra- venhage, slaagden de dames H.J. de Vries te Sas van Gent en E. Vreeke te Terneüzen. (Van onze correspondent) WEST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN De inter kerkelijke recreatiecommissie heeft voor deze week voor de campingbewoners een gevari eerd programma opgesteld, waaraan niet alleen de kinde ren, maar ook de ouderen veel genoegen kunnen beleven. Op camping Zeebad gaan de kinderen vanmorgen (dinsdag) om half elf een collage maken, bij of in de barg. En 's mid dags wordt een voetbaltoer nooi gespeeld tussen de teams van Zeebad, Salome du Bois en 't Haventje. Een ander team organiseert vanmorgen het maken van gipsfiguren op het strand en deze namiddag is er een kinderkennis voor kinde ren vanaf vier jaar. Op cam ping Salome du Bois kunnen de kinderen deze morgen bloemen maken. Op camping Zonneweelde zijn er kinder spelen en 's namiddags op camping Nieuwenhove, vanaf vier uur, wordt er e,en dieren spel gespeeld. Op camping de Wulpen kunnen maskers ge maakt worden en vanavond om zeven uur geeft de pop penkast de Kriekeputte een voorstelling op de camping Hoogduin. (Van onze correspondent) KIELDRECHT Honderd- vijftig ruiters hebben in Kieldrecht deelgenomen aar een hippisch evenement, geor ;aniseerd door de koninklijk' harmonie St.-Cecilia. Er wer den op een terrein Molenhoek Meerdonk twintig koersen ei draverijen gehouden. De uitslagen zijn als volgt: 1 draf b: 1. Albani, Dumez, 2. Bi-anca Pfaif, 3. Terrebi-e van Nieuwenhove, 4. Sonny Boy Poppe, 5. Sandy de Bruyne, 6. Kwik de Coninck. Vlucht 1.10 m: 1. Raket v.d. Putte, 2. Mar- fco de Geest, 3. Pitou Willems, 4. Eric Poppe, 5. Fanny Mo reels. Draf 1.05 m: 1. Hippo v Vaerenbergh (kamp. van Bel gië), 2.PoiIy v. Nieuwenhove, 3. Bonanza Pikaert, 4. Patra Vercauteren, 5. Marky de Mul der (kampioen van Vla-ande ren), 6. Twinny van Mulders. Vlucht 1.20 m: 1. Iris Moreels (kampioen van Vlaanderen), Roco Peeters, 3. Sabine Wil- lero, 4. Lady de Vos, 5. Zorro lacharis, 6. Sultan van Mui- Iers. Draf 1.16 m: 1. Jim v.d 'utte, 2. Fluweel de Scham helaere, 3. Jessy Claes, 4. Vod- ia de Wannelmaecker (kamp. van Vlaanderen), 5. Rikkic van Riet, 6. Lotus van Mul ders, Vucht Sulky, 100 m. 1. Sirnco Verbeke, 2. Winnetou Moreels (kamp. van België), 3. Tricot Nicole de Schamphelae- re, 4 Rikske de Schamphelae- re, 5 Polly de Canne. Draf 1.32 m: 1. Garcon Pfaff, 2. Espe ranta Christiaens (kampioen van Vlaanderen), 3. Bliksn Pikaert, 4. Iribella van Mul ders 5. Irizona de Wanne- maecker, 6. Gina Wildero Vlucht 1.15 m: 1. Zorro Ma- charis, 2. Raket v.d. Putte, 3. Marko de Geest, 4. Pauline Breackman, 5. Eric Poppe, 6. Fleur Christiaens. Draf 2e jaars: 1. Chris van Hecke (kamp. van VI.), 2. Fidel Rey- kaert, 3. Jenny C Vercauteren, 4. Argus de Bruine, 5. Buffalo Bill Poppe, 6. Gitana Costers. Vlucht 1.32: 1. Johnny Mo reels, 2. Toscan Christiaens, 3. Vlerwic van Mulders, 4. Tor- lado More-els. 5. Betty Pee- ers, 6. Flincka Verbeke. Draf ;rote paarden: 1. Jasmir Pi kaert, 2. Tosca van Gucht, 3. Si-lvervos Poppe. Draf jaarlingen: 1. Sans deur Vervaet, 2. Angelina Pi- caert, 3. Sybille Christiaens, 4. ipeedy Wolf, 5. Je suis Due Vervaet, 6. Terry Margarin. Draf 1.24: 1. Ekepine Vercau teren, 2. Vodka de Wanne- maecker, 3. Bibi Everaert, 4. Jessy Claes. Vlucht 1.26: 1. Jennifer de Vos (kamp. van VI.), 2. Sabine Wildero, 3. Be linda de Geest, 4. Iris Moreels, 5. Rocco Peeters, 6. Jaboune Moreels. Draf 1.10: 1. Fluweel de Schamphelaere, 2. Rikkie van Riet, 3. Jim van de Putte (kamp. v. VI.), 4. Hippo van Vaeren-bergh, 5. Marky de Mulder, 6. Lotus van Mulders Sulky 1.05: 1. Furry Verbeke, 2. Rikske Schamphelaere, 3. Pitou Willems, 4. Trico Nicole Schamphelaere, 5. Polly de Canné, 6. Simco Verbeke. Draf 1.32: 1. Bliksem Pikaert, 2. Irisona de Wannema-ecker, 3. Pendit v. Puyvelde, 4. Gina Wildero, 5. Iribella van Mul ders, 6. Garcon Pfaff. Vlucht 1.32: 1. Tosca Christiaens, 2. Johnny Moreels, 3. Mervic van Mulders, 4. Betty Peeters, Flicka Verbeke, 6. Tornado Moreels. Draf grote paarden: 1. Silveros Poppe, 2 Berno de Jongfae, 3. Jasmis Pikaert, 4. Tosca de Gucht, 5. Helmschor- ner van Eeckhout. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Aan vakantieschieting op twee I wippen in café Van Dijk heb-l ben veertig schutters deelge-1 nomen. Op wip een werd de I hoge vogel in de wacht ge-1 sleept door F. Pieters uit Kloosterzan.de. De eerste zijvogel was voor I Th. Asselman uit Groenendijk. De tweede zijvogel ging naar I A. de Rooy uit Delft. De eer- ste extra hoge vogel ging naar I P., Boogaert uit Wijchen. Op d-e tweede wip ging de hoge I vogel naar A. Verhoeven uit Kloosterzande. De eerste zij- vogel was voor W. Pauwels I uit Axel. De tweede zijvogel I ging naar L. d-e Frel uit I Kloosterzande. Het grootste I aantal, zes stuks, werd afge-1 schoten door P. van Grember-| gen uit Koewacht. NOORDSTRAAT Aan del gaaibolling in café Menheere, I hebben 49 personen deelgeno-l men. De hoge vogel was voorl F. van Heese uit Noordstraat, de linker zij vogel ging naar J. Ba-art uit Rotterdam, de rech-1 ter zijvogel was voor J. Koole I uit Walsoorden. Het grootste I aantal ging naar mevr. Neve- de Bakker uit Kloosterzande I met in totaal 9 stuks. Bij del tritsing had A. Wesepoel uit I Groenendijk de eerste prijs. De I tweede en derde waren voor I P. v.d. Velpen uit Ossenissel en E. van Goethem uit Noord-1 straat. GRAAUW Aan de zon-l dagschieting op twee wippen bij de Caluwe, hebben schutters deelgenomen. Op del eerste wip werd de hoge vogel I afgeschoten door P. de Koster I uit Sint-Jansteen. De eerstel zij vogel was voor P. Boogaert I uit Wijchen. De tweede gingI naar P. de Koster uit Paal.1 Het grootste aantal kleine vo-| gels was voor A. de Blieck uit I Hulst met een totaal van ze-l ven stuks. Op de tweede wipl was de hoge vogel voor J.I Cocqheyt uit Absdale. De eer-f ste zij vogel ging naar P. Koster uit Sint-Jansteen. Del tweede zij vogel was voor P.l de Koster uit Paal. Het groot- ste aantal kleine vogels werdl bemachtigd door F. Schelfhout I uit Zandberg met een totaal van vijf stuks. KLOOSTERZANDE Aanl de zondagschieting op tweel wippen bij de Groene Molen, I hebben 52 schutters deelgeno-l men. Op de eerste wip was del hoge vogel voor C. de Frel uit I Kloosterzande. De eerste zij-1 vogel ging naar H. Koens uit I Ovezande. De tweede zijvogell was voor C. de Frel uit Kloos-[ terzande. De meeste kleine vo-| gels waren voor J. de Waal uit I Kloosterzande met vijf stuks, j Op de tweede wip ging hoge vogel naar F. van Kruys-I sen. De eerste zij vogel wasl voor L. de Frel. De tweede I zij vogel ging naar F. Pieters, allen uit Kloosterzande. Heil grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten door Th. Kort uit Kloosterzande met| een totaal van zes stuks. STOPPELDIJK Aan i kermisschieting op twee wip-l pen bij Vernimmen hebben 451 schutters deelgenomen. Op de eerste wip ging de hoge vogel naar P. Pauwels uit Groenen dijk. De eerste zijvogel was j voor R. de Guyteneire uit I Stoppeldijk. De tweede zijvo-1 gel voor J. Maas uit Hengst dijk. Op de tweede wip ging I de hoge vogel naar P. de Kos ter uit Graauw. De eerste zij-I vogel was voor P. Schelfhout, uit Lamswaarde. De tweede I zijvogel was voor J. Maas uit Hengstdijk. Het grootste aan tal kleine vogels ging naar A, I van Dijk uit Boschkapelle (5). Aan de kermisschieting die zondag werd gehouden namen S 35 schutters deel. Eeerste wip, hoge vogel: A. Schelfhout uit j Stoppeldijk. Eerste zijvogel: W. Mahu uit Lamswaarde, Tweede: W. Strobbe uit Lams waarde. Tweede wip, hoge vo- I gel: J. Serrarens. Eerste zijvu- gel: A. Schelfhout, beiden te Stoppeldijk. Tweede zijvogel W. Strobbe uit Lamswaarde. Grootste aantal kleine vogels: I E. Strooband Hengstdijk 1 (6). KLOOSTERZANDE De uitslag van de vakantieschie ting van vorige week bij de Waal in Kloosterzande ziet e' als volgt uit: eerste wip: 1. E de Maat. Ossenisse, 2. G. Pau wels, Groenendijk, 3. TT. Strobbe Lamswaarde. Tweede wip: 1 en 2. G. Pauwels uit Groenendijk, 3. A. Verhoeven, Kloosterzande. Grootste aantal (7). Th. Cambeen. GRAAUW Schieting bij d-e Caluwe: 1. V. de Vos, Hulst, 2. P. Boenne. Hulst. 3. W. Strobbe, Hoefkensdijt Grootste aantal (3), J. van Damme. Hulst VOLGENS artsen in Barcelona zijn daar de afgelopen tie' dagen tenminste zes kinderen gestorven nadat zij hadden gf likt aan giftig vuurwerk dal bedrieglijk veel weg had va" lollies. Dinsdag 10 juli 1973 0 Een niet alledaags gezicht op de Westerschelde: een drie master (volschip) met gereefde zeilen op weg naar Antwerpen. Gisteren voer het schip ter hoogte van Walsoorden, toen onze fotograaf dit plaatfe maak te. Voor de liefhebbers nog de ze gegevens: het schip vaart onder Poolse vlag; het heet Darpomorza; en het is in de jaren vijftig te Hamburg ge bouwd. Vooruitzichten voor woens- dag en donderdag opgesteld door het KNMI op maandag I 18.00 uur: weinig verande ring. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: aantal uren zon: 5 tot 13; min. temp: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal; max. temp; omstreeks normaal; kans op een droge periode van min- I stens 12 uur: 95 procent; kans °P een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 5 tot 13; min. temp: om streeks normaal; max. temp: omstreeks normaal; kans op oen droge periode van min stens 12 uur: 95 procent; kans °P een geheel droog etmaal: 00 procent. STRANDWEER Overwegend zonnig met een zwakke wind tussen west en noord. Temperatuur ongeveer -0 tot 21 graden, zeewater 18 graden. Vooruitzichten: vrij stabiel en goed strandweer. hoogwater Morgen, woensdag 11 juli. gergen op Zoom 0.13 en 12.57 'ans weert 12.06 ferneuzen 11.37 I Vhssingen 11.09 en 23.33 womeldinge 0.03 en 12.47 Waterstanden Konstanz 385 -2, Rheinfel- uen 286 -11, Straatsburg 282 - Plittersdorf 443 -28, Maxau -19, Plochingen 143 onv., Mannheim 348 pl. 9, Steinbach -14, Mainz 323 -7, Bingen -8, Kaub 236 -8, Trier 234 3, Koblenz 232 -2, Keulen £02 pl. I, Ruhrort 348 -4, Lo- ith 972 _8_ Pannerdense kop -6, Nijmegen 766 -11, IJs- 862 -4, Eefde IJssel 390 2' Peventer 265 -2, Monsin J—64 pl. 6, Borgharen 3863 E1- 59, Belfeld 10—94 pl. 1, 2 rave beneden de sluis 501 pl. MM

de Stem | 1973 | | pagina 2