ikens RINSENBEEl m ield? Uitslagen wedvluchten Uitslagen van rund veekeuring in Heille GROOT AANTAL EVENEMENTEN IN SLUIS SDB tevreden over werk voor bejaarden Opening Samurai 3)3333 rOONHUlZEN :halets iuis bezit. IEN van eïlkelentoursl 04192-9001-rosmalen Clinge Axel Terneuzen Koewacht Oriëntatierit De Bevelanden Goes WATERSCHAP VERGADERT IN GOES Tentoonstellingen Hengstdijk Zeeuws museum exposeert tekeningen Boschkapelle Vlissingen Hulst I Zaterdag 7 juli IV/» en r FRAAIE en RUIME |iet rijkssubsidie ommen v.a. 11.750,— utosnidie ruim 5000,— tin'gen zullen nog dit gereed zijn. ro''' |eens gebouwd als 2 on- l kap, met c.v. en garage, htige ligging aan de rand |prinsenbeek v.a. 102.6G7, Academiesingel 25 Breda Tel. 01600 - 42150 j8.- per maand lost 176,— per maand and |aar; vervroegde aflossing is |aldus, en EL VRIJ Lypotheek is geen enkel be- Ihypotheken (rente 9%). Vst tot 90% der taxatiewaar- Ie (tót 50 jaar). Het gewenste Itant in handen; in de maan- In aflossing inbegrepen. Uw Jvoor ons van ondergeschikte lis en een redelijk inkomen, graag met deze lening van aanvraag onder strikte ge léén informaties bij familie In omgaand in blanco omslag Lrmulier, of - uiteraard even- lizoek van een van onze me- dag of 's avonds). 15-710698 en 045-710806 Ig en nacht bellen). „VZV", Hoofdplaat met 81 ou de duiven: 1. A. den Hamer (1334 mpm), 2 en 3. A. Tem merman, 4. A. van de Broecke, 5, 7 en 9. J. Spinnewijn, 6. B. de Poorter, 8. Scherbeijn en zoon, 10. Th. van de Velde. Met 429 jonge duiven: 1. Wae- beke en zoon (1358 mpm), 2. M. Vermeere, 3 A. v. d. Broec ke, 4 en 6. R. Scherbeijn en zoon, 5. P. Pielaet, 7 A. Tem merman, 8. C. de Ruijsscher, 9. Th. van de Velde, 10. Th. Steijaert. „Eerste de Beste", Schoondij- ke met 230 jonge duiven: 1. J. Toernoois en zoon, 2. P. Cor nells, 3. A. Hamelink, 4 en 8. P. Ras, 5. G. Dobbelaere, 6. J. Buijze, 7. S. Huigh, 9 en 10. R. Postma. Met 69 oude duiven: 1. S. Huigh (1337 mpm), 2 en 6, J. Toernoois, 3. P. Cornelis, examens GOES Aan de Chr. scho lengemeenschap voor econo misch beroepsonderwijs in Zeeland slaagden voor: Afdeling lagere detailhan delsschool: Adrie Bouterse, Kamperland, John van, ,Dun Terneuzen, Sjaak' van Ee- nenuaam Middelburg, Roosje Hoff Souburg, Jan Hoogerhuis Renesse, Nel Ririhena Kou- dekerke, Frans van Lieshout Middelburg, Yvonnen Luijtjes Middelburg, Yvonne Luijtjes delburg, Ronals Meijer Vlis singen, Jan. van Nieuwenhuyze Zonnemaire, Tineke Telussa Middelburg, Theo Vercruysse Middelburg, Peter Aertssen Goes, Rinus Bevelander Ril- land-Bath, Dirk Broers Vlis singen, Willem Buitendijk Kloetinge, Kees Faase Goes, Kees van de Guehte Lewe- dorp, Anneke Huiszoosn Vlis- singen, Wim Krijger Goes, Son ja Neve, Kloositerzande, Rinie Vaane Middelburg, Piet Wattel Goes, Corrie Baljeu Souburg, Marja Nieuwenhuyze Schoondijke, Els Vader Sou burg, René van der Weide Vlissingen, Joan de Vriend Vlissingen Afdeling middelbare detail handelsschool: Bram Baljeu Souburg, Henk Boerbooms Terneuzen, Jan. Boogaard Me- liskerke, Johan Boone Grijps- kerke, Cynthia Hoff Souburg, Huib de Jon>g Souburg, Rob Jon-enko, Middelburg, Moni que Mes Oostkapelle, Hein Naerebout Vlissingen, Kees Steneker Vlissingen, Jam de Troye Nieuw-en Sint-Joosland, Michael Castenmiller, Middel burg, Bas Christiaansen Kou» dekerke, Ronald van Damme Axel, René Dekker Middel burg, Johnny HoJlestellë Goes, Ad Kimmel Goes, Hans Len- sen Colijnsplaat, Rob Mes, Oostkapelle, Hans Mouvits, Halsteren, Jannie Muste Zie- rikzee, Piet de Puaiidert Goes, Ron de Reus Goes, Pierre de Witte 's-Heer Hendrikskimde- ren. AXEL Geslaagden aam de chr. lagere technische school te Axel. Van de afdeling timmeren voor het T-diploma met daar op de aantekening dat zij ook voor het P-diploma zijn ge slaagd: Bert Jansen Axel, Jan van Leeuwen Zaaimslag, An thony de Pooter Axel, Jan van de Velde Axel en Eddy de Waele Axel. Van de afdeling Metaalbe- werken voor het T-diploma net daarop de aantekening dat zij ook voor het P-diploma zijn geslaagd: Edwin de Block, Jan A. Buursma, Cornelis Gel dof, Johnny de Jonge, Frameois Koekkoek, Jacob van Mem-s, Karei le Sage, allen uit Axe,l, Adrie Schol Waterlamdkerkje, Leunis Verlinde Zaamslag, Ro ger Vink, Axel, Ronald van Bruggen Breukelen. Van de afdeling metaalbe- werken voor het P-diploma: Adolf Bareman Zaamslag, Hermanus Hylkema Axel, Hu- oertus v.d. Linden Sas van Gent, Ferdinand Lippens, Johnny Dieleman, Adriaan Schaaltje, Johannes Segers, "ornelis v.d. Wege, Jojaklm I v. d. Wege, allen Axel, Jan Hees Zaamslag, Peter van Meurs Axel, Jacob Dekker Terneuzen. Van de afdeling timmeren voor het P-diploma: Jacobus M. Bakker Axel, Jocobus Drijdijk Overslag, Cor van Ecke Axel, Cornelis Goedhals Axel, Mar- rri van Hoecke Zuiddorpe, willy Koster Axel, Johannes Martens Axel, Dicky de Poor kr Terneuzen, Carlos van Re- pnmortel Koewacht, Adriaan Vlaander Sluiskil: EINDHOVEN Aan de technische hogeschool te Eind hoven slaagde W. Hagemam uit Clinge voor het kamdidaatexa- wen scheikundig ingenieur. UTRECHT Aan de rijksu niversiteit te Utrecht slaagde I voor het doctoraal examen diergeneeskunde (2e gedeel te) de heer Rudi M.C.W. Plas- schaert uit Oostburg. DELFT Aam de ,TH in yelft is geslaagd voor het doc toraal examen electro-fechniek I oe heer E. W. Vis uit Terneu- I zen. I HEINKENSZAND I Joke Uytterhoeve I henszand slaagde in I oor het examen I ®»gster. Mej. uit Hein- Roermond zieken-ver- 4. Klaassen-Tallie, 5 en 10. L. Verherbrugge, 7 en 8. P. de Hullu, 9. C. Jansen Het rayon West Zxïidbeve- land nam met 534 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Dourdan. De eerste en de tweede prijs werden gewon nen door P. van 't Westeinde te Lewedorp, wiens winnende duif tot een snelheid kwam van 1220,14 meter per minuut, 3. G. Vdrbart, 4. A. Westdorp, beiden te 's-Heerenhoek, 5. M. 3. G. Verbart, 4. A. Westdorp, 10. C. Hermes, Lewedorp, 7. Combinatie Traas-Geijs, 8, H. Jansse. beiden te 's-Heeren hoek, 9. Joh Poelman, 's-Heer- arendskerke. Vanuit Sint-Vincent 53 oude duiven. Succesvol was de lief hebber P. Schrijver te 's- Heerarendskerke die 1, 4, 5 en 7 won. Hoogste snelheid 831,67 mpm, 2. D. Rijk, Heinkens- zand, 3. A. van de Dries, Ove- zande, 6. J. Claessens, 7. L. Claessens, beiden te Kwaden- damme, 9. A. van de Swaluw, 's-Heerarendskerke, 10. Th. Vreecken, 's-Heerenhoek. Wedvluchten vanuit Dour dan. „Eerste de Beste", Schoondij ke met 61 oude duiven; 1 en 8. Klaassen-Tallie (1219 mpm), 2 en 4. G. de Wever, 3. P. Cornelis, 5 en 9. J. Toer noois en zoon, 6. C. Jansen, 7. D. van Houte, 10. P. Ras. „De Reisduif', Graauw in sa menwerking met „De Post duif', Lamswaarde met 47 jaarlingen, 1. J. van Sikkele rus (1185,70 mpm), 2. Ed. Mattheijssen, 3. Ch. de Klerck, 4. Ant. de Koster, 5 en 9. Alph. Kouijzer, 6. P. Moortha- mer, 7. P. Platjouw, 8. O. Kouijzer, 10. J. Pardon. Met 32 oude duiven: 1. J. Valck (1205,23 mpm), 2 en 3. Ant. de Koster, Gebrs. De Koster, 5. Gebrs. De Booij, 6. J. van de Veecken, 7. E. Verstraeten, 8 en 10. R. Serrarens, 9. J. Par don. „De Snelle Duif" Terhole, 33 oude duiven: 1, 3 en 6. A. Ongenae (1237 mpm), 2. L. Heymans, 4. J. Schooneniberg, 5 en 9. J. Asselman, 7. Alf. Freyser, 8. All. Beaurain, 10. A. Vermeulen. „De Snelle Duif', Clinge met 59 oude duiven, 1 en 9. J. Willaert, 2 en 3. R. van Gae- ver, 4. P. Mariman, 5. E. Pie- sens, 6. Th. van Goethem, 7. J. de Burger, 8. A. Bracke, 10. A. van Couteren, Met 72 jaarlin gen: 1. C. van Duyse, 2. A. van Goethem, 3. A. Seghers, 4. J. van Goethem, 5. J. Willaert, 6. J. de Wit, 7. J. de Burger, 8. E. Pilaet, 9. A. Verstraeten, 10. J. van de Branden. „Nieuw Leven", Koewacht met 103 oude duiven: 1. J. de Schepper (1245,5 mpm), 2 en 5. Joh. de Block, 3. Cam. de Bock, 4 en 10. Th. Enghels, 6. J. Elegeert, 7 en 8. W. Ver biest, 9. L. Belaert. Met 101 jaarlingen: 1. L. Seghers (1242,3 mpm), 2. Jos Elegeert, 3. W. Verbiest, 4. Ch. Suy, 5. F. Rogiest, 6. Aug. Ysebaert, 7. Fl. Bonne, 8. Th. Enghels, 9. R. de la Ruelle, 10. Raf. Mar tens. „Steeds Sneller", IJzendijke met 82 oude duiven: 1, 5, 7 en 8. G. Clays (1212 mpm), 2 en 4. M. Rodts, 3 en 9. I. van de Slikke, 6. R. Thomaes, 10. E. van de Vlies. „Nog sneller", Breskens met 183 oude duiven: 1 en 5. J. van Gijs (1243 mpm), 2. Riti- co-Zegers, 3. A. Cornelis, 4. M. Leurgans, 6. I. van Grol, 7. C. van Opdurp, 8. W. van de Slikke, 9. J. Quaar-L, 10. M. de Reu. „De Snelvliegers", Oostburg met 157. duiven: 1. T. de Jon ge (1169,15 mpm), 2, 7 en 10. A. van Hijfte, 3. H. Brevet, 4. W. van Unen, 5. A. Risseeuw jr, 6. L. Risseeuw, 8. J. Ritico, 9. J. Bakker. „Strijd in Vrede", Groede met 100 duiven: 1 en 5. D. Ekkebus (1212,55 mpm), 2 en 6. G. Dusarduyn, 3 en 9. Joh. van de Wege, 4 en 10. L. van de Wege, 7. I. Maas, 8. A. Merrelaar. P.V. „De Voorwaarts", Zaam- slag-Veer. wedvlucht vanuit Survilliers met 150 duiven: 1. Chr. Cornelissen (1053 mpm), 2. W. de Putter, Axel, 3. J. Bakker, 4. C. van Boven, Axel, 5. Bareman-De Blaaij, 6. H. Scheele, 7 en 8. Comb. Harms-Goossen, Axel, 9. Joh. van de Voorde, 10. H. de Feij- ter. Axel. Oud papier-actie Het be stuur van de fanfare Weldoen door Vermaak gaat nu officieel de oud papier-actie ter hand nemen. Iedere eerste en derde zaterdag van de maand zal men met een speciale wagen langs de huizen komen. Heel het dorp zal erbij betrokken wor den. De actie zal reeds van daag beginnen. De hele actie heeft tot doel om het unifor- menfonds zowel voor de muzi kanten als voor de majorettes te verstevigen. Feestprogramma Er is in Axel een voorlopig programma samengesteld voor de viering van het regeringsjubileum van de koningin. Het bestaat onder meer uit een muzikale rond gang, poppenkast, pupelritten, en een herdenkingsdienst. Het streekcentrum overweegt nog om vuurwerk af te steken. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster hore- ca-sector wordt op korte ter mijn uitgebreid met een bar- discotheek dancing. De disco theek wordt op 13 juli offici eel geopend, heeft „Samurai" als naam meegekregen en is te vinden in de buurt van de Graauwse poort. Theo Vlaanderen, Jan de Boer en René Abma zijn dege nen, die deze nieuwe aanwinst draaiende gaan houden. „We doen het eigenlijk niet eens voor de centen, maar gewoon voor de lol. Hoewel we na tuurlijk wel iets te eten moe ten hebben", aldus René Ab ma, die met tal van jongeren van mening is, dat er in Hulst te weinig te doen is voor de jeugd. „Op zaterdagmiddag willen we er een sociëteit van maken. Dan kan men rustig binnenzitten, ook al gebruikt men niets", aldus Abnia, die hoopt op deze manier ook de sympathie van de jongeren te verwerven. (Van een onzer verslaggevers) HEILLE Bij de te Heille gehouden 61e Rundveekeuring, waarvoor ruim 80 stuks rund vee was ingeschreven, werden de volgende le prijzen be haald: Stieren: R. Focke Vaarzen (1-1,5 jaar): Jantjes Betsie (R. Focke), Coba 4 van J. de Rijcke, vaarzen 1,5-2 jaar: Nannie 14 en Nannie 13 van J. de Rijcke, oudere vaar zen: Annie van A. Tresorie, Bertha 2 van J. de Rijcke, kampioen vaarzen: Annie van A. Tresonie. reserve-kampioen Jantjes Betsie van R. Focke. burgerlijke stand Geboren: Jamno zv P. Jan- sen-de Braai, Biamoa dv M. van Lamgevelde-Schippers, Pe tra dv S. Fontaine-Rensen, Isaim zv A. Lhachmi-Markusse, Bahar dv S. Durgun-Ersahin, Heidi dv E. Stevens-Piepers, Petra dv J. vain Droragelen- BijL, Robim zv R. den la RueHe- de Krijger, Danny zv L. Meeusen-van de Velde, Mare zv E. de Bock-vam Hecike, Marttjm zv R. Luycks-Tjebbes, Sastoia dv J. Kruiininlk-Sinap, Robert zv W. Vermoed j-van Hoecke, Francais zv L. Klaas- sen-Dielemain, Karin dv G. Ferket-de Rop, Edwin zv R. de Groff-Ploegaert, Manon dv J. Kienjet-van Hoof, Amber dv W. de Feber-B'rood, Robert zv M. Martens-de Groote, Bi- anca dv W. de Feijter-van Sweeden, Johtmy zv P. van Bendegem-Visser, Leoni dv F. Hulsbergen-van Doeselaar, Anna dv H. van de Walie-van Wel, Yolanda dv J. de Jong-de Jonge, Steven zv J. Groene- woud-de Munter, Miranda dv H. Wiskerike-Seghers. Ondertrouwd: Genardus Broelkihoven, 22 j en Janitje de Putter, 19 j., Gerardus Mar- sé 22 j te Roosendaal en Anna Audenaert, 21 j., Frans van Dixhoorn, 25 j. en Judiith Wij- deveid, 25 j., Johnny Deijkers, 23 j en Suzaona van Dromge- len, 21 j„ Willem van Aren- tliails, 22 j en Lidewij Ver- brugge, 18 j., Jacob van de Vendel, 20 j te Axel en Pie- tennella Dekker, 18 j., Anitoini- us Bilderbeek, 22 j en Adriama Jansen, 20 j., Herman Couque, 26 j en Marijke Coone, 18 j., Cornelis Verheist, 22 j en Jan na Carbatjn, 18 j. Getrouwd: Pieter de Bruij- ne, 26 j en Maria Verheist, 28 j.. Govert van Noort, 23 j te Texel en Johanna Kooman, 23 j.. Johannes Dijkstra. 34 j., en Alida de Rode, 24 j., Jan de Blaeij, 23 j en Leuntje den Hamer, 23 j., Melcher Janse, 23 j en Jacöba Vdnke, 17 j., Jacobus Bakker, 19 j. en Geerfcruida Lensen, 18 j., Cor nelis Hamelink, 24 j. en Mar- garetha Beeldens, 18 j.. Jan de Riitter, 24 j. en Cornelia Jan sen, 20 j., Jan de Jonge, 24 j en Catihalina Herrebout, 22 j., Arie Doorns, 22 j. en Janna van Waes, 19 j., Adriaan van Driel, 19 j. en Neelltje Haak, 18 j., Pieter Openneer, 21 j. en Maria Bakker, 21 j., Willem Engels, 25 j. en Gerarcla De- zutter, 18 j. Overleden: Cornelis Rink- houd, 87 j., Jan Tioloman, 81 j., Alphans van Avermaete (Sas van Gent), 79 j„ Johan nes Leunis, 66 j.. Jacobus Jan sen, 79 j., Daniël Nieuweürak, 23 j., Georgette van Zeele, 53 j„ Oscar Stockman, 73 j„ Ceril Dezutter (Sas van Gent) 78 j Katrinus Zandstra (Amster dam) 71 j., Franco'se Ridde ring, 65 j., Regiina Spietaéi, 88 j., Jacobus Ongenae, 75 j., Douwe Molema, 53 j., Huber- ta van Santbergen 82 j., (Axel), Pieter Pauwe, 57 j., David van Wijck 85 j., Leon Mussche 73 j (Sas van Gent). 2-jarige melkkoeien: Alma 10 van J. de Rijck, Flora 2 van A Calus, Sarina van J. de Rijcke, Lena 2 van J. Cau- wels, Minas Erna van R. Foc ke, Ina van J. Cauwels, Liedy 4 van A. Calus, Gonda 3 van J. Cauwels Selma 16 van J. de Rijcke (beste uier), Olga 2 van J. de Rijcke. Melkkoeien 3-4 jaar: Sona van J. de Rijcke, Lora van J. Rammelaere (beste uier), Bea 5 van A. Calus, Annetje 5 van J. de Rijcke, Nannie 11 van J. de Rijcke, Jantjes Annette van R. Focke, Betsie van A. Calus, Sisca van A. Calus, Tinie 4 van A. Calus. Melkkoeien 4-5 jaar: Rozan- ne van J. Rammelaere, Inca van J. Cauwels, Dina 14 van R. Focke (beste uier), Cora 8 van J. de Rijcke, Peternella van R. Focke. Koeien 5-6 jaar: Alma van J. Cauwels (beste uier), Truus van J. Rammelaere, Nanny 9 van J. de Rijcke, Trees van J. Rammelaere. Koeien 7-8 jaar: Bertha van J. de Rijcke (beste uier), Ilanny van R. Focke, Maike van A. Tresonie, Orfa van J. Rammelaere, Selma van R. Focke, Bertha van J. Ramme- lare. Oudere Koeien: Flora van A. Calus (beste uier), Boukje 108 van J. de Rijcke, Roza van J. Rammelaere, Sarina van R. Focke, Nannie 6 van J. de Rijcke. Groepen van 5, J. Cauwels, J. de Rijcke en R. Focke. Groepen van 4: J. de Rijcke en A. Calus. Groepen van 3: J. Ramme laere, R. Focke, J. de Rijcke en A. Calus. Kampioen koe: Alma van J. Cauwels. reservekampioen Bertha van J. de Rijcke, koe met beste uier: Selma 16 van J. de Rijcke, produktiekoeien: 1. Sarina van R. Focke 1065 vh gram per dag, 2. Alma van J. Cauwels, 821 vet gram per dag. 3 Nanny 9 van J. de Rijcke met 819 vet gram per dag. Schietingen De schutters- maatschappij St.-Sebastiaan uit Zuiddorpe hield een va- kantieschieting op de staande wip in café Oud Gemeente huis. Hieraan namen 40 schut ters deel. De eerste hoge vogel ging naar de Waal uit Koe wacht. De tweede naar A. de Smet uit Overslag. De eerste zij vogel was voor de Waal uit Koewacht, de tweede voor A. Romein uit Kruisstraat, de derde voor Paul Baert uit Koewacht, de vierde voor Al Suy uit Koewacht. De eerste kal ging naar Fl. van Poecke uit Koewacht, de tweede naar Art van Pottelberge uit Koe wacht, de derde naar Al Suy uit Koewacht en de vierde naar G. van Waes uit West- dorpe. Aan de vakantieschie- ting bij A. de Kind in Koe wacht werd door 44 schutters deelgenomen. De uitslag: eer ste hoogvogel G. Verstraeten, tweede voor R. Ongenae. Eer ste zijvogel R. Adam en twee de zijvogel C. Buys. De mees te kleine vogels werden in de wacht gesleept door R. Cee- laert, allen uit Koewacht. De volgende vakantieschieting bij A. de Kind, dinsdag 10 juli. Er werd ook een bejaarden- schieting gehouden met een deelname van 35 schutters. De hoge vogel werd geschoten door J. Ferket. De eerste zij vogel was voor Leon Ferket en de tweede zijvogel voor Trifon Hesters, allen uit Koe wacht. De extra prijs was voor L. van Ooverloop uit Ste- kene. De meeste vogels wer den geschoten door Cr. Gijsel uit Koewacht en P. Zijdesal uit Kloosterzande. De volgen de bejaardenschieting bij J. de Guchteneire in Koewacht, dinsdag 17 juli. Je gaat met z'n vieren op vakantie. Je fietst bij over. mooie weersomstandigheden over de Zeeuwsch-Vlaamse wegen. En net als de renners van de Tour de France Iteb je het warm. De problemen bij de Tour de France laten je verder koud want tussen Terhole en Cadzand zijn geen bergen en moeilijke afdalingen en het reisdoel is het strand. Vandaar alvast de bikini aangetrokken voor eigen en andermans ple zier. Het peloton passeert hier Zaamslag (Van onze sportmedewerker) GOES Op zaterdag 28 juli organiseert de Goese Mid denstands Centrale in samen werking met de motor en auto club De Bevelanden uit Goes een oriëntatierally. Er zullen 20.000 speciale zo- menkranten ander de toeristen worden verspreid, waarin een inschrijfformulier ligt voor de ze rally. De lengte van de rit is 50 kilometer. De gemiddel de snelheid voor tour en wed- strijdklasse is 24 kilometer per uur. De start van de eer ste equipe is om 13.00 uur bij de A.K.F. fabriek aan de Houtkade in Goes. Na afloop is er voor alle auto-inzittenden een gratis mosselmaaltijd op de grote markt, waar een boe- renblaaskapel voor pittige klanken zal zorgen. Voor de toeristenklasse wordt een wis selbaker beschikbaar ge steld. Gevonden voorwerpen Politiebureau Goes Div. portemonnees, div. horloges, div. sleutels, div. brillen, groen kinderfietsje, schakel armbandje, kinderturnpakje, ring met steen, pantoffels, sportschoenen, tas met bood schappen, schoudertas, zilve ren hanger, jong poesje, zwart-bruine hond, keeshond, kinderjasje, kinderschoentje, kinderjack, kinderfietsje, doos laarzen, trui, blauwe rok, wit vest, kanarie, rolletje lood, plastic regenjas, armband, klein hondje, zakmes, bankbil jet, bruin jack, kinderwagen zeiltje, gouden broche, dames handschoen, bankbiljet, fiets- tasje, schildpad, kinderjack, paraplu, kentekenplaat HA 73- 82, wit truitje, beige vest, plastic zak met kleding, mond- harmonika, sjaal, verzekerings- plaatje LNX 308. Post 's-Heer Arendskerke Bankbiljet van vijf gulden, op vouwbare paraplu in hoes (bruin). Posthuis Veerse Meer „De Piet" Twee beige opblaas- kussentjes, speelgoedbeertje oranje badhanddoek, autosleu telhanger met meetlint, blauw kinderjack, huissleutel Zeiss- Ikon no. 144622, bruine porte monnee met inhoud, gasaan- steker Stick, flesopener, sleutel Globe no. 45350, oranje-gele rubberboot met twee peddels, tafelkleed. Post Wolphaartsdijk Po laroid zonnebril, bankbiljet van 25 gulden. (Van onze correspondent). SLUIS Gedurende de maanden juli en augustus zal in Sluis een groot aantal eve nementen plaatsvinden. Op woensdag 11 juli treden Les Majorettes du Mans op en de koninklijke harmonie Polder- galm uit het Belgische Dudze- le. De uitvoeringen hebben 's avonds om zeven uur plaats. Zaterdagmiddag 28 juli, om drie uur is Apollo met het majorettenpeloton. Belfort aan de beurt. Op woensdag 15 au- (Van een onzer verslaggevers) GOES Het waterschap De Brede Watering van Zuid-Be veland houdt op maandag 16 juli zijn algemene openbare vergadering in de Prins van Oranje te Goes. De vergade ring begint om 14.00 uur. Bij de stukken voor de ver gadering zit de slotwijziging van de begroting 1972. Daarin staat dat de factoren die de begroting 1972 het meest in grijpend hebben beïnvloed, de stijging van de personeelsuit gaven en de verlaging van de kapitaalslasten zijn geweest. Was aanvankelijk gerekend op een verhoging van salarissen en sociale lasten met 7 pro cent, uiteindelijk is dat ruim 12 procent geworden. De stij ging van de kantonniers was zelfs hoger: iets meer dan 13 procent. Reden hiervan waren de integratiebepalingen. De afschrijvingen konden met f 33.500 worden vermin derd vorig jaar. De verlaging komt vooral tot uiting op de waterbeheersingswerken en de wegen. Gunstig van invloed was voorts het hogere geschotsop- brengst vaiï f 37.300. Verder ook een vermindering van de rentekosten voor financiering van de gewone dienst met f 32.900. Omdat de rijksbijdrage in de kosten van de hoofdwa terkeringen en de waterbe heersing gekoppeld zijn aan de prijsindex, werd een be drag van f 30.800 meer ont vangen. De exploitatiekosten van de gemalen waren f 70.300 lager dan geraamd. Daarentegen ga ven de uitgaven voor de we gen, waaronder ook de onder houdskosten van de wegsloten begrepen zijn, een verhoging te zien van f 90.000. Maar mede de grote post onvoorzie ne uitgaven, die in de begro ting was voorzien, behoefde het wegenfonds niet te worden aangesproken en kon zelfs daarin nog f 150.000 worden gestort. gustus komt er een jeugdkapel van het Rode Kruis uit Keu len met medewerking van de drumband uit Oostburg. Op za terdag 18 augustus is het ei gen muziekgezelschap met majorettenpeleton weer aan de beurt en de volgende dag (zondag 19 augustus) komt de koninklijke fanfare uit Aar denburg met majoretten. De muziekmaatschappij Wil len is Kunnen uit Knesselaere (B) en de majorettenshow- groep De Zonnebloempjes is op zaterdag 25 augustus aan de beurt. Op zondag 26 augus tus is er om 15.00 uur een concert door de koninklijke muziekvereniging Veronica uit Zuidzande op de Grote Markt. Gedurende de maanden juli en augustus zijn er elke woensdag van 16.00-17.00 urn en van 20.00 tot 21.00 uur populaire beiaardconcerten op de beiaard van het stadhuis door meesterbeiaardier prof. Ephrem Delmotte uit Oosten de. In het voormalige raadhuisje van St. Anna ter Muiden is er, van 15 juli tot 15 september een tentoonstelling van beeld houwwerken en schilderijen van Jos But en Raymond de Meester de Betzenbrouck. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 1012 uur en van 1417 uur. Frans Bakker uit Den Haan (B) exposeert schilderijen in de raadskelder te Sluis van 7 tot 22 juli, dagelijks van 10.00 uur tot 12.30 uur en van 14.0018.00 uur. Van 26 juli tot 15 augustus is er in de Sluisse raadskelder een t schilderijententoonstelling vanMaurice Debaille uit Nieuwmunster (B) Kunst schilder Gilbert Lingier uit Oostende exposeert er van 16 augustus tot 5 september. De Sluisse lawntennisvere- niging organiseert van 9 t.m. 15 juli het Belfort-tennistoer nooi. Op zaterdag 18 augustus is er een wielerronde voor da mes, schooljeugd en amateurs. Op woensdag 11 juli geeft het circus Apollo een middag- en een avondvoorstelling. Bingo Voor de bingowed strijd in de kantine van het oreatieoord de vogel te Hengstdijk bestond een grote belangstelling. De uitslag was: 1. L. van Bellen te Hengstdijk 2. N. de Potter te IJmuiden, 3 I. van Elsland te Middel burg. Benoemd. Tot hoofdkleu terleidster te Hengstdijk werd benoemd mej. M. Fassaert uit Hulst. Zij was tot nu toe kleu terleidster te Heikant. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op woensdag 18 juli wordt in het Zeeuws Museum te Middelburg een expositie geopend van te keningen van Jacques Prince. De opening wordt om 17.00 uur verricht door de heer M.A.L. Hubregtse, onder meer wethouder van culturele zaken van Middelburg. De tentoon stelling duurt tot en met 31 augustus. Op werkdagen is de expositie te bezoeken van 10.00-12.30 uur en van 13.30- 17.00 uur, op zaterdag en zon dag van 14.00-17.00 uur. Schieting Aan de schie ting op twee wippen in café A. StalLaert, hebben veertig schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door Th. Baant uit Terneuzen. De eerste en twee de zijvogel was voor P. Boo- gaert uit Wijchen. Op de twee de wip wias de hoge vogel, evenals de eerste zijvogel voor P. Bogaert uit Wijchen. De tweede zijvogel ging naar G. Baart uit Terneuzen, Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door P. Bogaert uit Wijchen met een totaal van vijf stuks. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlis singen werd aangifte gedaan van de navolgende gevonden voorwerpen: een wit-blauw kinderschoentje, dm reische- ques, diverse sleutels, een rood vest, een zwarte poes met witte pootjes, een draagbare radio, een zwarte damesknip- portemonnee met inhoud, een pukkel in jute zak, een levi's jack, een geel plastic regen jack, een gouden broche (met twee langwerpige blaadjes), een reddingsboei-bielsko, een bruine lege schooltas, een he- renportemonnaie met grote in houd, een herenhorloge met leren band, een zwarte porte monnee met inhoud, kinder slippers in een plastic zak, een rode boodschappentas met groente, een bril met bruin montuur, een plastic tas met strandspullen, een gouden trouwring met naam, een Ma rokkaans kinderportemonneet- je met inhoud, een kinderbril, met zilveren montuur, een bruine bastaard terrier, een dwergpoedel, een rode porte feuille, een ausweiskarte, een bruine portemonnee met in houd, een zilverkleurige kin- dersportbril met verend mon tuur en een bromfiets-verzeke ringsplaatje QV-379 (1973). De afdeling gevonden voor werpen is geopend van maan dag t.m. vrijdag van 11.00 uur t.m. 12.00 uur en van 16.00 uur t.m. 17.00 uur. Zaterdags van 11.00 uur t.m. 12.00 uur. Benoemingen Aan de Janseniusscholengemeenschap te Hulst werden enkele nieuwe leraren benoemd. Tot leraar Frans, de heer J. de Wilde, leraar natuur- en wis kunde ir. G. van den Dries tot leraar Nederlands de heer F. Gelissen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Stich ting Dienstverlening aan Be jaarden in Middelburg is, blij kens het jaarverslag over 1972, tevreden over de door haar ontplooide activiteiten. Zij is echter niet de enige die tevreden is; ook de bejaarden, onderwerp van de zorg van de stichting, stellen het werk van die stichting bijzonder op prijs. Gestimuleerd door de posi tieve reacties van de 65-plus- sers is de stichting begonnen met het uitbreiden van de ac tiviteiten tot in de diverse buitenwijken van Middelburg. Doel is ook om die bejaarde mensen die ver wonen van het in het centrum gevestigde „Schuttershof", terfpunt tot nu toe van vele 65-plussers, te be trekken bij het bejaarden- werk. Een streven dat, zo zegt het jaarverslag, bijzonder door de bejaarden geaprecieerd wordt. Zij zijn nu in staat om dichter bij huis naar een club te gaan, wat vooral belangrijk is voor diegenen die niet meer zo goed ter been zijn. Er zijn op het ogenblik een aantal z.g. wijkposten. In de wijk in-ontwikkeling Dauwendaele zit men nu met een groep bejaarden in het pas geopende ontmoetingscentrum. Men heeft in dat centrum een eigen ruimte. In Nieuw en St.-Joos- land, waar men een onderzoek onder de bejaarden heeft ver richt om hun verlangens en wensen tegemoet te komen, is er begin vorig jaar een ont moetingscentrum geopend, waar vele bejaarden naar toe gaan. 25% van het totale 65- plussersaantal bezoekt het centrum regelmatig, aldus il lustrerend dat dat centrum bijzonder goed voldoet. Ook in andere wijken zijn verschil lende wijkposten en clubs, en alle voldoen zij evengoed. Evenals het Schuttershof, van waaruit men begonnen is met werken, en dat nog altijd het centrum van alle activiteiten is. Er zijn vele clubs, voorzie ningen en dergelijke waarvan men maar al te graag gebruik maakt. Mede daardoor functio neert het centrum nu opti maal. „Het centrum neemt nu volledig de plaats, in het ge heel van onze samenleving, in welke vanaf het begin bedoeld is," zegt stichtingsvoorzitter de heer J. Don in zijn voorwoord. Zodat de stichting belangrijk werk doet om het bejaard zijn niet tot een probleem te laten worden, een van d" belang rijkste principiële uitgangs punten van de stichting.

de Stem | 1973 | | pagina 7