de mensen ZIJN bang om HUN mond open te doen vvv's brengen leven in de brouwerij Gemeente Goes dubt over stoelen □ANNA ENHUIS istma Scheidende veearts over milieuschade Drie Z.-Vlaamse ploegen naar zes kamp in België verkster UNITED Zeeuwse Koorschool rekent in Engeland Bevolking Terneuzen toegenomen stad streek .easing - Alphen, h'ktenj slgiscïi 'ireus in 'eeuwsch- laanderen VREEMD EXPOSITIE IN GOEDERTIJT Tentoonstelling Peter Andringa week uitgesteld Hulpcentrum Reeks concerten in Zeeuwsch- Vlaamse kerken STORING BIJ DOW Autorallycross in Goes-Zuid ZATERDAG Zomeravondconcert in kerk Cadzand ZONDAG Zaterdag 7 juli 1973 minisiratie kan op korte i medewerkster iet haar Mavo - of ileiding en enige aag afwisselende wil verrichten! ben je ongeveer citatie aan de directie 7, Goes. :htingen zijn te no. (01100) 5510, f lUITSLAND AKERS ILE HOUTBEWERKERS MERLIEDEN EDEN voor montage RS ERS ((DEKKERS ennis onnodig te solliciteren, opstraat 198, Nijmegen. Joon 080 - 22 94 47 het uitlenen van arbeidnemers or haar werken in Duitsland ERL1EDEN GIETERS WERKERS IONTEURS ARBEIDERS rsoonlijk aanmelden bij A. v. idstraat 35-37, Nijmegen. 104 of 233379 over astma. Over voor- specifieke problematiek. i-)medici en nten rt. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND „Zoals de VAKA dat geprobeerd heeft aan te tonen is het goed. Er zijn nou eenmaal mensen die op dit moment al schade van de industrie hebben. Hun dieren zijn zichtbaar magerder en de melkproduktie is minder. Maar juist deze mensen zijn bang om hun mond open te doen". GOES, 5 juli Export en industrieveiling: Aardbeien zonder dop I en II 82139 frambozen in doosjes per kg i 386—472, industrie I en 386—392, tub 90. Sehönemann 1 468. Rode bessen (5 kg per kr) II 127,80. Gewone veiling: Red Gauntlet per doos I 7b 13 II 49—69, Red Gauntlet I oer kg IX 207—287, Rode bes- sen per doos I 3241, II 32 i 36 Rode bessen per kg I 131- 156 II 134—148, Loganbessen I per' doos I 5465, II 4042, Kruisbessen per doos I 41. Kruisbessen per kg II 127, I Frambozen per doos I en II 73—82, II 52, Perziken per stuk I 10—20. Markiezen II 1420—440, Groenten: per stuk: I Kropsla I 14, II 3.60—14. I Komkommers I 3139, Bloemkool 4 per kr. 59—60, 6 per k. 26—56, per bos Selderij 37, Uien 2844, Kroten 4.80 1.8 50 wortelen 3235, Bonen- l kruid 16—24. per kg: Oude aardappelen 24—32. Nieuwe aardappelen grote 3547, [drielingen 3035, kriel- 31— 41, spnazie II 38, andijvie 37— 18, rabarber 1215, spitskool 14, gr. sav. kool 6, postelein 56, dubb. pr. bonen I 300330. 200—250, snijbonen I 170— .30, II 100, tuinbonen 2026, peulen 360—410. doperwten 1 18, II 65. Tomaten A 74, C [50. MIDDELBURG, 5 juli Nieuwe aardappelen: aanvoer 34 ton. Bonken I 61-68, II 52- 67. Grote I 48-55, II 41-54. Driel I 35-41, II 27-39. Kriel I 43-52, II 28-48. Rode bessen: Per doos 36-40. Per kilo 93- tl9. TERNEUZEN, 6 juli 1973 J>er 100 stuks sla 2 19-29, per stuk bloemkool a 50-64, a2 27' 53, b 42, b2 20-26, afwijkend PO. Groene komkommers 15- 19, meloenen 111, per bos sel derij 15, peterselie 19, peen 88-93, kroten 12-20, uien 14- 18, prei 75 per kg. aardappe len eerstelingen grote 53-61, Irieling 14-34, kriel 46-56, Do- ré grote 50-57, drieling 14-21. iriel 37-59, peulen 2 251-290, kaspr.bonen 1 248, 2 184, ra barber 39, tuinbonen 13-14, to- 'naten a 102-122, ab2 102-107, c 85—96, sav. kool 24-28, rode kool 49, spitskool 17-19, kas- aiijbonen 1 183-196, 2 24-61, tien 75-89, per doosje rode bessen 1 38-43 2 33-41, aard beien Vola 2 35, Red Gauntled 2 38-66, Frambozen 2 86-90, ro de bessen per kg. 105-120. tkeerd met 35 ct. Eds, Leusden-Centrum. (Van een onzer verslaggevers! OOSTBURG Vandaag en oorgen treedt in Oostburg het elgisch Nationaal Circus tpollo op. De voorstellingen, een tweemastertent met l„™ zitplaatsen op liet Veer- tkpleir, beginnen zaterdag nus om 15 en 20 uur* P het programma staan on- feM, die de circuslief- I bers zullen aanspreken, zo- 6eV paardendressuur, acroba- en clowns. Dierendressuur Vr^.evenmin. »Wij zijn nog een circus van ouderwetse stempel", al- elf ,r,eglsseur Frits Mullens, eri j van een roemrijk Ne- wls eircus§eslacht. «a Oostburg staan nog ande- ouwsch-Vlaamse gemeen- I als standplaatsen van het tnvrit °P de ro1' Maandag mro opgetreden in Aarden- dinsdag in Breskens en Sluis, waar de voorstelling begint om WO uur. gel3aar tegenover de Ut v medewerking van de rest-Zaeuwsch-Vlaamse ge- pootebesturen heeft de cir- li,« ectie besloten voor 65- bii. een uniforme entree- Et i!*!1 f 2'50 te heffen. Voor bedrag kunnen zij gaan =n waar ze maar willen om circusgebeuren gade te „Het liefst zie ik ze op .^plaatsen», aldus Frits Geen Jona Wolkers ditmaal, maar gewoon Jan. En het komt er allemaal zeer beslist uit: A. C. Noordenbos (47), al meer dan veertien jaar dieren arts in Heinkenszand en ver re omstreken, wijkt van zijn mening geen duimbreed meer af. „Die mensen die daar in die uitzending iets van belang hidden kunnen zeggen zijn niet verschenen. Ze zijn bang omdat er nog geen schaderege ling is, dat ze straiks helemaal niets meer krijgen. Dat i® nou wel niet zo'n groot aantal be drijven, maar ik kan me daar toch verschrikkelijk kwaad over maken. Dat er nog steeds geen schaderegeling is. En die fabrieken zijn er ai voordat de bouwvergunning er is, dat gaat allemaal verschiukkeli-ik snel". De heer Noordenbos gaat per half augustus na veertien jaar trouwe dienst onize pro vincie verlaten, hij gaat in het Groningse Leek in de vlees keuring. En liet lijkt wel of hij al het vuil diat hij in die tijd heeft opgespaard nu in een paar minuten spuien wil. „Wat hier allemaal fout gaat, hier en in heel West-Europa, dat heeft een Indianen-opper hoofd in 1872 al aangeduid. De president van Amerika ging toen alle Indianen in reserva ten stoppen, en dan zou hij „als een vader voor zijn kin deren zijn", voor die tijd niet. Dat Indianen-opperhoofd zei toen: voor ons is de aarde een moeder, voor u is dat een vijand die, onderworpen moet zijn. Maar dat zal wel ko-men omdat wij maar domme wil den zijn. Al dat geduvel met die Oosterschelde, vrij veel verkavelingen en de aanbid ding van de industrie zijn daar op terug te voeren", Een beetje vreemd is wel dat een zo milieubewust fi guur in Zeeland publiekelijk zo weinig van zich heeft laten horen. Tijdgebrek blijkt de oorzaak, en zelfs een overwe ging (zo niet de belangrijkste) oim naar Groningen te verhui zen. „Ik wil wat meer vrije- tijd hebben," aldus Noorden bos in zijm gezellige spreekka mertje. „Ik wal wat meer vnijetijd hebben om me bezig te hou den met die dingen waar we het net over gehad hebben Misschien dat ik nog iets ga studeren in de milieukunde" Voor iemand die zich al zo nauw bij dit onderwerp be trokken voelt een mooie rich ting. Alleen wais daar met een drukke praktijk als nu in Heinkenszand „dokter" Noordenbos spreekt van een „gemiddelde" praktijk met als verzwarende factor de lange afstanden geen tijd voor. Misschien in Groningen wel. „En het is daar nog rustiger dan hier," zo besluit de heer Noordenbos zijn relaas. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Amateur kunstenaars uit west- Zeeuwsch-VIaanderen zullen van 7-21 juli een expositie in richten in het dienstencentrum Goedertijt in Breskens. Op deze tentoonstelling zul len schilderijen, tekeningen, houtsnijwerk, kantklossen, fo to's, touwknoopwerk, mozaïek werk en andere handvaardig- heidsprodukten geëxposeerd worden. De tentoonstelling is dage lijks geopend van 14.00-17.00 en 18.30-21.00 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De tentoon stelling van foto-lithowerk van Peter Andritraga, die vandaag (zaterdag') in de zaal „de Ou de Post" te Mol (B) zou plaats hebben is een week uitgesteld. De opening heeft plaats op zaterdag 14 juli. De tentoon stelling duurt tot en met 28 juli. In het begin van dit jaar exposeerde de in Zeeuwsch- Vlaanderen wonende fotograaf Peter Andringa in het stadhuis te Terneuzen. Veearts Noordenbos: „te weinig vrije tijd" (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de maand juni kwamen bij het hulpcentrum Zeeuwsch-Vlaan- deren (01150-4444) 209 mel dingen binnen, waarvan uit de gehele gemeente Terneuzen 171, Oostburg meldde zich 13 keer en Sas van Gent 8 keer. Er waren 30 aanrijdingen zon der en 12 aanrijdingen met letsel. Drie keer werd de poli tie gealarmeerd voor baldadige jeugd en 11 keer voor twist- vechtpartijen, overvallen, in braken en diefstallen werden 13 keer via het alarmnummer gemeld en 15 brandmeldingen. Drie keer werd er geklaagd over geluidshinder en 7 keer over muziekhinder. Soms krijgt de politie via het alarm nummer wel heel vreemde vragen voorgelegd. Het ver haal wil dat er onlangs ie mand opbelde, die niet alleen wilde weten hoe laat er op zondagmorgen een kerkdienst in een bepaalde plaats begon, maar ook wie er die morgen zou preken. Daarop kon zelfs de politie geen antwoord ge- (Van onze gastmedewerker) SOLI HULL Dinsdagmor gen brachten de jongens van de Zeeuwse Koorschool die op het ogenblik in Engeland zijn een bezoek aan de kathedraal van Lichfield en gaven daar een concert voor hun collega koorschool jongens, 's Avonds werd er een concert gegeven in de kerk te Soli Hull, voor een zeer talrijk publiek. De woensdag werd doorgebracht in het oude kasteel van War wick. 's Avonds traden de jongens op in de concerthal van Soli Hull en hadden 's middags met de burgemeester een lunch gebruikt, waarbij na tuurlijk verschillende geschen ken werden uitgewisseld o.a. het prachtige boekje van het gemeentebestuur van Goes. Donderdag zijn de jongens, naar school gegaan in Enge land. Zij werden verdeeld over verschillende klassen en volgden de lessen rekenen. Engels en tekenen en gaven ook wat zingen ten beste. Om elf uur werd voor de hele schooljeugd van Soli Hull de Missa Brevis van Britten ge zongen. 's Avonds werd er een concert gegeven in de Arden Hall voor weer een talrijk pu bliek en dit concert liep een half uur langer uit dan ge pland was vanwege het enor me enthousiaste applaus, dat steeds weer uit de zaal op kwam. Vrijdag zullen de jongens de reis aanvaarden naar Liver pool, waar opgetreden zal worden zowel in de katholieke als in de anglicaanse kathe draal. (Van onze correspondent! OOSTBURG Morgen (zondag) wordt in het Belgi sche Moerkerke een zeskamp gespeeld waaraan behalve de ploegen uit Moerkerke, Malde gem en St.-Laureijns, ook drie Zeeuwsch-Vlaamse equipes deelnemen, n.I. Aardenburg, Sluis en Nieuwvliet (gemeente Oostburg). „Nieuwvliet eindigde het vorige jaar als eerste te Oost burg en daarom hebben wij deze ploeg voor Moerkerke uitgekozen", zo deelde de spelleider, de heer A. L. de Munck, hierover mede. „In ie der geval heeft Nieuwvliet de laatste tijd veel geoefend". De verwachtingen zijn dus wel hoog gespannen. Een kwade tegenstander zal waarschijn lijk Moerkerke zijn, die het vorige jaar in jtinii te Aarden burg als overwinnaar eindigde en als nummer twee in Oost burg. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het eer ste halfjaar van 1973 is de bevolking van Terneuzen met 326 personen toegenomen en gekomen van 32.323 op 32.649. Alleen in januari nog nam het bevolkingsaantal af met 6, daarna was het crescendo met als uitschieter de maand juni, waarin de bevolking met 94 toenam. „Je kunt het een voorzichtig herstel noemen", aldus de chef bevolking van het Terneuzen- se gemeentehuis, die overigens de vrij grote toename een „vertekent beeld" noemde. In dit verband wees hij op de opening van het verpleegte huis Ter Schorre, dat belang rijk heeft bijgedragen in de bevolkingstoename. Hij wees erop dat nog dit jaar een teruggang zal komen als De Sterre uit Sluiskil wordt overgeplaatst naar Clin- ge. „En in september zullen voorts weer middelbare scho lieren elders gaan doorstude ren en ook die moeten we dan afvoeren". „Maar momenteel gaat het lekker vlot", zo zei hij. De indruk bestaat dat ook de nieuwbouwwoningen in de Serlippenspolder in trek zijn en zich hierin mensen van buiten de gemeente komen vestigen. En ook op Hoek is de zaak enigszins in beweging, allemaal factoren die ertoe hebben bijgedragen dat Ter neuzen die eerste halfjaar een redelijke groei heeft vertoond, ofschoon de werkgelegenheid niet is toegenomen. De dames en heren» die aan de zeskamp vain a.s. zondag meedoen, staat een zwaar pro gramma te wachten. De wed strijd wordt geopend met een kistenrace, in estafettevorm. Ieder kistje is voorzien van een letter. Tezamen moeten de letters het woord „zeskamp" vormen. Aangezien dit woord uit zeven letters bestaat, moet er telkens een kistje worden doorgegeven. „Het vliegende tapijt", het nummer dat als tweede op het programma staat, is een soort vlonder, waarop drie dames plaats ne men en die verder over aller lei hindernissen moeten wor den getrokken. De waterdra gerswedstrijd, het volgende nummer, gebeurt met drie pa ren, die water in emmers over allerlei hindernissen moeten dragen. Vervolgens zijn er nog de nummers jumping Moer kerke, een spel met ballen van vijf kilo, de rupsenwedstrijd, waaraan door vijf dames wordt deelgenomen, de tran sportwedstrijd met vier dames en acht heren en de waterslang wedstrijd. De prijsuitreiking heeft plaats op het gemeentehuis van Moerkerke, waar ook een receptie voor genodigden wordt gehouden. De dag wordt besloten met het grote zes kampbal, dat 's avonds om acht uur begint. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Morgenoch tend beginnen Bram Beek mans (orgel), Ellen Beek mans-De Wind (sopraan) en Paul van Belzen (trompet) met een reeks optredens in verschillende kerken in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het programma dat zij bren gen liederen van Bach, Co- relli en Handel duurt onge veer een kwartier en wordt ingepast in de verschillende diensten. Morgen, 8 juli, zijn zij in de r.-k. kerk van Breskens en de Nederlands hervormde kerk te Cadzand, 22 juli: in de Nederlands hervormde kerken van Sluis en St. Anna ter Muiden, 29 juli: in de r.k kerk van Schoondijke en de Ned. Hervormde kerk in Oost burg en op 5 augustus beslui ten zij hun reeks met een optreden in de r.k. kerk van Groede en de gereformeerde kerk van Oostburg. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE-NIEUWVLIET- OOSTBURG De diverse plaatselijke V.V.V.'s in west- Zeeuwsch-Vlaanderen hebben voor het huidige zomerseizoen diverse activiteiten georgani- In dit kader heeft de V.V.V. Nieuwvliet het een en ander op programma staan. Op 7 juli wordt het laatste gedeelte van het toeristeravoetbaltoernooi gespeeld. Begonnen wordlt om 15.00 uur. 's Avonds is er dan een wedstrijd damesvoetbal tussen Breskens en Schoondij ke. Op 14 juli speelt de P.J.G. en wedstrijd tegen Radio Ver onica, waarbij de aftrap za geschieden door Nico Reijn- ders, de Nederlandse voetbal ler bij F.C. Brugge. 14 juli is er een muziekuitvoering ver zorgd door Veronica Zuidzan- de m.m.v. drumband Oostburg, gevolgd door een lampioenop- tocht, die om 19.30 uur begint. 20 juli treedt muziekgezel schap Axel op m.m.v. het ma- jorettenpeloton Terneuzen. 21 en 30 juli zijn er wederom muziekuitvoeringen, waarvan de eerste om 16.00 uur en de tweede om 19.30 uur begint. De V.V.V. Groede houdt op 7, 21 en 28 juli strandfeesten, die om 14.00 uur beginnen. Op 11 en 23 juli kan gewandeld worden over afstanden van 5 en 10 kilometer, aanvang 18.30 uur en op 12 juli wordt een film vertoond in de Franse kerk, aanvang 19.30 uur. Film eveneens op 19 juli eri 26 juli, ook in de Franse kerk. Op 21 juli wordt een concert gegeven op het badstrand, aanvang 19.45 uur en op 23 juli zal een muzikale rondwandeling ge maakt worden door E.M.M. Op 28 juli zullen allerlei festiviteiten worden gehouden in verband met het 40-jarig bestaan van de V.V.V. Groede. Om 14.00 uur beginnen dan volksspelen op de Markt. De kindervakantieweek in Groede wordt dit jaar gehouden van 30 juli tot en met 4 augus tus. Ook dje V.V.V. Oostburg heeft een en ander op pro gramma staan. Op 19 juli wordt de 11e propagandabol- ling gehouden op de banen bij het Grote Gat op 20 juli ge volgd door een barbecue- en bierfeest m.m.v. Henk van Montfoort die zijn ,.Met de muziek mee" zal presenteren in een grote tent op het Ledefl- plein. Op 21 juli wordt een kindermiddag gehouden in de zelfde tent, 's avonds gevolgd door een optreden van de groep Sandy Coast, aanvang 20.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES Wat doen we met de nieuwe raadszaal, gaan we daar nieuw meubilair voor aanschaffen of zullen we de oude stoelen maar een op- knapbeurtje geven? Het ziet er naar uit dat deze vraag, hier even in eigen woorden gesteld- de komende maanden in Goes nog onderwerp van veel dis- kussie zal worden. De directe aanleiding daar toe is een vraag die in een recente bouwvergadering van de restaumtiecommissie aan de vertegenwoordigers van monumentenzorg gesteld werd: of in hun ogen een nieuw en modern meubilair het interieur van de raadszaal niet zou schaden? De architect B. Oele uit Kapelle, lid van de werkgroep wooncultuur en cultuurconservering van de Goese culturele raad en de gemeente-archivaris L. J. A- belmanm klommen hierop on middellijk in de pen om in een tweetal brieven de restau ratiecommissie van dit voorne men, in de vorm van een sug gestie ter tafel gevoerd, te doen afzien. Hun argumentatie is tweeërlei: aan de ene kant vinden zij het jammer dat het oudtijdse meubilair uit de raadszaal, dat van 1793 dateert en nu ergens op een zolder staat opgeslagen, plaats moet ruimen voor een veel moder ner interieur, aan de andere kant vinden zij het uit finan cieel oogpunt zonde dat de ge- meentq nieuwe stoelen aan gaat schaffen terwijl de oude exemplaren nog in een redelij ke staat verkeren. De heer Oele: „Een andere gemeente zou er misschien wel een kapitaaltje voor over hebben om een oude raadszaal van dit interieur te voorzien, en wij laten het zomaar staan. En het zal toch ook financieel gezien wel wat voordeliger zijn". Overigens maakt de heer Oele er nou ook weer niet zo'n punt van: „We heb ben maar even een aanzet wil len geven om de zaak in dis- kussie te brengen. Dat moet je tijdig doen, anders heeft het geen zin meer". De beide brieven moeten nu eerst nog door de restauratie- commissie, die op gezette tij den bouw/vergaderingen be legt. Behalve monumentenzorg zijn op die bijeenkomsten aan wezig de architect restauratie Van Beveren, de directeur ge meentewerken Van Bochove, de plaatsvervangend secretaris De Bondt en met adviserende stemmen de interieur-architec ten mej. Elfers, die ook het „lunchcafé" voor haar reke ning nam en de heer Geiten beek. De heer Van Bochove is mo menteel met vakantie, Abel- manri ook. En de plaatsver vangend secretaris vraagt zich af om welke stoelen het pre cies gaat. „Die van de raadsle den zijn nog helemaal niet zo oud, dacht ik. Het gaat mis schien meer om die stoelen van het publiek, dat is stijl". Als de restauratiecommissie zich afdoende over het vraag stuk modern of antiek beraden heeft zal zij het college van B. en W. moeten adviseren. Dit college, samen met de raadsle den misschien, zal dan moeten beslissen op welk meubilair voortaan de raadsvergaderin gen gehouden gaan worden. Voor de heer De Bondt is het wat dat betreft een uitge maakte zaak: „Die oude stoe len, dat zijn onmogelijke din gen om in te zitten", zegt hij. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Gisterna middag „ontsierde" een enorme roetzwarte rookpluim, afkom stig uit een der schoorstenen van de Dow Chemical te Ter neuzen, de zomerse hemel. De wind woed uiit zuidelijke richting, zodat de vakantie- genieters in de vlakbij gelegen Braakman er geen last van hadden. Van de zijde van Dow werd medegedeeld dat het een kleine storing betrof, die naar buiten geleid moest wor den. Om even na vijven was de roetfakkel verdwenen. (Van een onzer verslatgevers) GOES Vandaag (zater dag) starten de toeristische dagen van de Goese midden standscentrale met een auto- rallycross door de ARCC Zuid-Beveland. De rallycross wordt gehou den iin Goes-Zuid achter do trimbaan. Aan de start ver schijnen 73 deelnemers. Er zullen 3 manches gereden worden en een finale. De wed strijd telt mee voor het club- kampioenschap. De rallycross begint 's middags om 13.00 uur. AARDENBURG St.-Baafskerk Expositie „Stocfala" met schilderijen en beeldhouwwerken (t.m. 15 ju li). Dagelijks van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: Poppen aan een touwtje, 23.30 uur: Venus in bont 18 jr. Roxy, 14.00 uur: Hey there it's Yogi bear. 18.45 en 21.00 uur: Hou je roer recht. Hal stadhuis, kunstwerk van de maand (t.m. 31 juli) Open ma. t.m. vrij. van 8.30-12.30 en 13.30-17.30 uur. BRU1NISSE VISSERIJDAGEN 12.00- 15.00 uur: Internationale hen- gelwedstrijd, 14.00 uur: Brade rie en rondgang muziekver. Nu met Hope, en Doedelzakband uit Den Haag, 14.30 uur: Puzzelrit met fietsen, 18.00 uur: Rondgang muziekver. Nu met Hope en Doedelzakband uit Den Haag. 18.30 uur: Voet balwedstrijd op het sportter rein tussen FC Dordrecht en Xerxes uit Rotterdam. In de pauze show door de doedel zakband. Diverse kermisat tracties en tijdens de Braderie rommelmarkt door de jeugd- soc. De Pul t.b.v. de Nierstich ting. In Welfarestand artikelen t.b.v. Rode Kruis. GOES Grand, 20.00 uur: Joe Kid 14 jr. Museum van N.- en Z.-Be- veland, jubileumtentoonstel ling Deltawerken van de WMZ (t.m. 30 sept.) Van 9.00-12.00 u. en van 19.00-22.00 u. Galerie Gusaha, expositie 15 pentekeningen van Mathis- se (t.m. 14 juli) Dagelijks van 9.00-18.00 uur. GRAAUW V. de Caluwé, 15.00 uur: Schieting. HOOGELANDE Kapel St.-Maarten, expositie Ben Snijders met schilderijen, grafiek en tekeningen (t.m. 13 juli) Open van 14.00-18.00 uur. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Turks Fruit 18 jr. P. Leeraert-Nijs, 15.00 uur: Schieting. Galerie van Geyt, expositie etsen en gravures (t.m. 31 aug). Dagelijks van 9.00-12.00 uur en van 13.00-18.00 uur. KEMZEKE-PAAL Schieting om 15.00 uur. KLOOSTERZANDE De Groene Molen, 15.00 uur: Schieting. KOEWACHT De Oude Molen, 15.00 uur: Kermisschieting. G. van Rum- ste, 15.00 uur: Schieting. KWADENDAMME De Burcht, expositie werk beeldende kunstenaars uit Borssele (t.m. 8 juli). LAMSWAARDE P. Klaassens, 15.00 uur: Va- kantieschieting. MIDDELBURG City, 14.30 uur: Woody Woodpecker-festival a.l. 20.00 uur: Frenzy 14 jr. Molenwater, 'Miniatuur Wal cheren, dag. van 9.00-17.00 uur. Abdij (kloostergangen) ex positie van het Ned. kerklied, sinds de reformatie onder het motto Jubilate Deo. Ma. t.m. zat. van 10.00-17.00 uur, zond. van 10.00-17.00 uur (t.m. 18 aug). Rijksarchief, expositie van de abdij van Middelburg (t.m. 1 september). Van 9.00- 12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Zat. van 9.30-12.30 u. Zeeuwsch Museum,, Abdij- plein 3, expositie tekeningen van Arie Visser (t.m. 15 juli) Werkdagen van 10.00-12.30 u, zat. en zond. van 14.00-17.00 u. Zeeuws Museum, Abdij- plein 3 expositie werken van Jacques Prince (t.m. 31 aug.) Werkdagen van 10.00-12.30 u, zat. en zond. van 14.00-17.00 uur. Stadhuis (Vleeshal), ex positie „World Press Photo 1973", (t.m. 12 augustus). NISSE Kunstgalerie De Mooie Staak, (Ronde Polderdijk 1), siersmeedwerk, schilderijen en glasschilderijen (open woens dag t.m, zondag 10.30-18.00 uur). OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur: Turks Fruit 18 jr. Vrm. ziekenhuis Vlandriade, expositie „Van Leye tot Schel de (t.m. 1 sept.) Ma, di., do. en vrij. van 13.00-21.00, uur, woe. en zat. van 11.00-21.00 uur, zon. van 14.00-18.00 uur. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 15.00 uur: Orgelconcert door Gert Oost en Bernard Winsemi- us. 20.15 uur: De „Barend Ser vet Show", als première voor Nederland in theaterproduktie. Piccolo Theater, 20.15 uur: „E. va Peron" van Copi. AMVJ, 21.00 uur: Popgroep Sth Ball Gang. CADZAND Voor het eerst dit seizoen zal op 18 juli in de Hervormde kerk van Cadzand een zomeravondcon cert worden gegeven. Het concert, dat om 20.00 uur begint wordt verzorgd door mevrouw E. Marx-Szigeti (Viool), Mico Szigeti (Cello) en Nils Kayser (Piano). ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis expositie Jos But en Baron De Meester de Betzenbrouck met schilderijen en beeldhouwwer ken (t.m. 31 juli), open van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. STOPPELDIJK Jo Vernimmen, 15.00 uur: Kermisschieting. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: De langste dag a.l. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Joe Kid 14 jr. Open Hof, Alexander Gogel- weg. 20.00 uur: Jazzconcert m.m.v. Han Benninck en Mis- ha Mengelberg. Voorm. pand Bisschoff, ex- postie werken van Vlissingse amateur-beeldende kunste naars (t.m. 12 aug.) Open van 10.00-21.00 uur. WESTDORPE Oud Raedhuys 15.00 uur: Sohietiog liggende wip. Sport terrein 18.30 uur: Familie voetbal. Galerie Troutzaerte, exposi tie schilderijen van Nico Mo lenkamp (t.m. 14 juli) exposi tie keramiek van Zaalberg (t.m. 31 aug) Di. t.m. zat. van 9.00-18.00 uur, zond. van 14.00-18.00 uur. IJZENDIJKE Oude Korenmolen, expositie kunstenaars uit de zuidelijke Nederlanden (tot 1 septem ber). Ma. t.m. vrijd. van 10.00- 12.00 u. en van 14.00-16.00 u. Zat., zon- en feestdagen van 14.00-16.00 u. ZIERIKZEE Burgerweeshuis, zomerexpo- sitie (t.m. 28 juli) Van 10.00- 17.00 uur. ANTWERPEN Midelheimpark: Twaalfde Biënnale voor beeldhouwkunst (t.m. 8 oktober) 10.00-12.00 u. Van 10.00-21.00 u. GENT Centr. v. Kunst en Cultmtr, St.-Pieteisabdij, restrospectie- ve Octave Landuyt (t.m. 16 sept.) Werkd. van 14.00-18.00 uur, zon. van 10.30-12.30 en van 14.00-18.00 uur. AARDENBURG Expositie, Zie onder zater dag. BERGEN OP ZOOM Luxor, 14.00 uur: De held van Troje. 20.00 uur: Poppen aan een touwtje. Roxy, 14.30 uur: Hey there it's Yogi bear. 18.45 en 21.00 uur: Hou je roer recht. Expositie, Zie onder zater„ dag. GOES Grand, 20.00 uur: Joe Kid, 14 jr. Exposities, Zie onder zater dag. HOOGELANDE Expositie, Zie onder zater dag. HULST Bioscoopgebouw, 16.00 en 20.00 uur: Turks fruit 18 jr. Expositie, Zie onder zater dag. KLOOSTERZANDE De Groene Molen, 15.00 uur: Schieting. KOEWACHT J. de Guchteneire, 15.00 uur: Schieting. Café Oude Molen, 15.00 uur: Schieting. KWADENDAMME Expositie, Zie onder zater dag. MIDDELBURG City, 14.30 uur: Woody Woodpecker festival a.l. 20.00 uur: Frenzy 14 jr. Exposities, Zie onder zater dag. NISSE Expositie, Zie onder zater dag. OOSTBURG Ledel Theater, 14.00 en 20.00 uur: Turks fruit 18 jr. 16.30 uur: Blue Movie 18 jr. Expositie, Zie onder zater dag. SLUISKIL Café Daltinga, 15.00 uur: Schieting. ST.-ANNA TER MUIDEN Expositie, Zie onder zater dag. STOPPELDIJK Jo Vernimmeren, 15.00 uur: Kermisschieting. TERNEUZEN Luxor, 14.30 en 20.00 uur: De Langste dag a.l. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Joe Kid 14 jr. Expositie, Zie onder zater dag. WALSOORDEN Noordstraat, 15.00 uur: Gaai- bolling. WESTDORPE St.-Sebastiaan 14.30 uur: Schieting. Cafetaria Emans Schieting liggende wip. Poly Pam Dansen. Oud Raed huys Dansen „Het Trio", De Sport Dansen. Expositie, Zie onder zater dag. IJZENDIJKE Expositie, Zie onder zater dag. ZIERIKZEE Expositie, Zie onder zater dag. ZUIDDORPE Café Emans, 15.00 uur: Ker misschieting. ANTWERPEN Expositie, Zie onder zater dag. GENT Expositie, Zie onder zater dag. I

de Stem | 1973 | | pagina 5