NIEUW POSTKANTOOR NODIG IN HULST mm Meteen al topdrukte in recreatie-oord De Ster Hoogste idee-beloning voor P. W. de Bruyn Successen in jeugdronde UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN i K'w llilü1 GEBR. MOE NIET VERPLICHT VOOR ANDER HUIS TE ZORGEN Botsing bij Hulst DENNEN IN BRAND TE HEIKANT Duizend gulden gestolen in Middelburg B. en w. Borsele wil subsidies voor bejaarden met de helft verhogen Minister op pi stad streék BIJ PHILIPS TERNEUZEN Beste junioren van YV Steen onderscheiden IJzendijke Goes Zuiddorpe Braderie op t.v. Hotel International ZESENTWINTIG DEELNEMERS BIJ FIETSRALLY Uit VVV-kantoor Kloosterzande BROMFIETSER TEGEN AUTO SANITAIR VAN DEN BERG HULST Aanhoudend warm Donderdag 5 juli 1973 Mm l■mnm (Van een onzer verslaggevers) HULST Het district Mid delburg van de PTT is met de gemeente Hulst in onderhan deling over de plaats van het nieuwe postkantoor. De PTT heeit belangstelling voor het 's Gravenhofplein als plaats van vestiging. De beslissingen zijn er evenwel nog niet geval len. V-ast staat wel, diat het post kantoor binnen, de stadswallen gehandhaafd zal blijven. Wan neer met de bouw begonnen kan worden is op dit moment nog niet bekend, maar er wordt naar gestreefd om het nieuwe complex uiterlijk 1978 in gebruik te nemen. Het ge bouw zal vermoedelijk in ver diepingen worden uitgevoerd. Aan de nieuwbouw is onder meer behoefte in verband met de toekomstige centralisatie van de postbestelling in Hulst. Daardoor zal het aantal post- bestellers in Hulst niet alleen toenemen, maar ook de expe ditie En dat levert verkeers technische moeilijkheden op de plaats waar het huidige PTT-kantoor is gevestigd, na melijk in de Gentsestraat. Het toenemende aantal PTT- auto's vormt een belemmering voor de vrije doorgang van bet gewone verkeer en dat is een van de redenen, dat uitge keken wordt naar een ruimere accommodatie. Ondertussen gaat ook nog de reeds lopende sanering door. Volgens plan zullen behalve in Kloosterzan- de, Sint-Jansteen en Clinge al le hulpkantoren vervangen worden door postagentschap pen. In de service-verlening aan het publiek zou dat vol gens de PTT niet veel uitma ken, omdat ook in de agent schappen alle normale hande lingen worden verricht. In het nieuwe postkantoor is onder meer ruimte gepland voor de expeditieafdieling. Over de verdere plannen zijn door de PTT in Middelburg nog geen PTT in Middelburg npg geen nadere mededelingen gedaan, omdat de voorbereidingen zich nog in het stadium van over leg zouden bevinden. - -9+ A vvi 'JtJ h ''.-tf!1"!- ff t' I (Van onze correspondent) TERNEUZEN Gisteren heeft de heer P. W. de Bruyn, als specialist werkzaam in de afdeling Photoflux van Philips Terneuzen, een bedrag van vijfduizend gulden, de maxi maal mogelijke idee-beloning in ontvangst mogen nemen. Het bedrag werd hem, in aanwezigheid van diverse functionarissen, uitgereikt door de bedrijfsdirecteur, de heer F. B. A. Bonarius. De heer De Bruyn mocht daarbij ook de gouden ideespeld met briljant in ontvangst nemen. Het idee dat werd beloond, betrof een wijziging aan ma chines in de afdeling Photo flux. In de produktie v flitslampen werd naar aanlei ding van het voorstel de oor spronkelijke uitneemjnrich- ting, bestaande uit een trans portketting met pennen, waar een medewerker de met shred gevulde stengels uitnam en controleerde, vervangen door een transportband met een van onderuit belichte glazen plaat, waardoor het wegnemen minder frequent behoeft te ge schieden. Hierdoor wordt de in spectie door middel van de ver lichte plaat eenvoudiger. Deze gebeurtenis is een hoogtepunt in de ideeënreeks van de heer De Bruyn, die voor zijn eerder ingediende ideeën reeds f 875,- heeft ont vangen. (Van onize correspondent). GOES De rechtskundig adviseur en bemiddelaar J. Korstanje te Goes is een beet je verbaasd over het feit dat, volgens een bericht in de Stem, op zijn cliënten de ge. broeders Mol te 's Gravenpol der de plicht zou rusten een nieuw huis aan te wijzen voor hun juridische tegenpartij, de 63-jarige Christiaan de Koster eveneens te 's-Gravenpolder. Deze man moet op wens van de gebroeders zo snel moge lijk het huis, dat hij van hen bewoont, verlaten. De heer De Koster ging hiermee niet akkoord en richt te zich tot de kantonrechter in Middelburg, met het verzoek om verlenging van de huuro vereenkomst. Er bleek echter geen huurovereenkomst te be staan, zodat het verzoek niet ontvankelijk moest worden verklaard. Het wachten is nu op de heer De Koster, die naarstig naar een nieuwe woning zal moeten omzien. De gebroeders Mol zijn hem daarbij behulp zaam geweest door bij de ge meente Borsele eveneens al navraag te doen. Zolang dit geen resultaat oplevert kan de heer De Koster, zij het on rechtmatig, blijven zitten waar hij zit. (Van onze correspondent). SINT JANSTEEN In de kantine op het gemeentelijk sportterrein kwamen de spe lers van de drie B-juniorenelf tallen van de VV Steen teza men met de trainer, bestuur en jeugdleiders bijeen. Uit de drie elftallen werden de junioren van het jaar geko zen. Bij de junioren B viel de eer te beurt aan A. de Vetter. Bij de 2 junioren B aan R. de Schrijver en bdij 3 juniofen B. aan M. Triest. Elk ontving van de voorzitter van de jeugd commissie de heer J. Weesc- poel, een voetbaiuitrusting. De trainer van de jeugdelftallen, H. van de Boogeert, werd de bloemetjes gezet Schieting In het „Hof- zicht Theater" werd een schie ting op de liggende wip ge houden waaraan door 38 schutters gevormd uit 9 pelo tons werd deelgenomen. De uitslag was: hoogvogel W. Preenen De Vriendschap Hoofdplaat. Eerste zijvogel R. van Acker Sporthuis Waar schoot (B.). Tweede zij vogel A. Ivens Hofzicht Sluiskil Meeste vogels met 2 stuks A. Mussche „Hofzicht IJzenidij- ke. (Van onze correspondent). HULST Gisterenmiddag kwamen twee personenauto's met elkaar in aanrijding op de Havendijk nabij Hulst. A. uit Hulst reed van rich ting De Kraai naar Rustwat, en uit tegenovergestelde rich ting kwam V. vam de Sasdijk. Op het moment, dat beide wa gens elkaar passeerden in een bocht van de weg ging V. niet genoeg naar rechts. Met het gevolg dat de auto's elkaar raakten. Er ontstond vrij grote blikschade. (Van een onzer verslaggevers) SINT NIKLAAS Het nieuwe rekrealie-oord De Ster aan de oude weg van Antwerpen naar Sint Niklaas blijkt een geweldig succes. Sinds de opening op 23 juni is het rekreatiegebied door duizenden mensen bezocht, onder wie ook nogal wat Nederlanders. De bezoekers kunnen er zwemmen, vissen, roeien, zei len of gewoon rustig wandelen in de bosrijke omgeving. De afgelopen dagen heeft ,.De Ster" onder invloed van het voortreffelijke weer meteen al een topdrukte te verwerken gekregen. Het eind daarvan is nog lang niet in zicht. „We hebben inderdaad de indruk, dat er ook vanuit Ne derland nogal wat belangstel ling bestaat", aldus de leiding van het recreatie-oord. Hoewel het inmiddels voor publiek is opengesteld, zijn verschillende voorzieningen notg maar provi sorisch getroffen. De definitie ve dienstgebouwen moeten nog opgetrokken worden en de waterfietsen, waarmee een verfrissend tochtje op het wa ter gemaakt moet kunnen worden zijn nog steeds niet gearriveerd. Maar dat zijn de kinderziekten, die in dit eerste seizoen nog overwonnen moe ten worden. Degenen die niet direct van rust, maar wel van een frisse omgeving houden kunnen terecht in ,-De Ster". Het water van zowel de vis vijver als de roeivijver en het zwembad is kraakhelder. En dat op zich is in deze tijd van milieurevolutie al een beziens waardigheid. Overigens zal „De Ster" de komende jaren in fasen nog worden uitge bouwd. Zo bestaan er onder meer plannen om een camping aan te leglgen, maar deze uit breidingsplannen moeten ver- (Van onze correspondent) HEIKANT - Dat het met de heersende droogte gevaar lijk is om vuur te maken, bleek weer eens in Heikant, waar ongeveer 500 m2 jonge dennen en drogend hooi een prooi werd van de vlammen. De brand ontstond doordat in de Julianastraat het afge maaide gras van een braaklig gend stuk grond in brand werd gestoken. Door de droog te breidde het vuur zich snel uit naar 'n naast 't stuk grond gelegen land met sparren en drogend hooi van de heer V, De Hulsterse brandweer was spoedig ter plaatse. Deze was het vuur met een hoge drnk- spuit binnen een tiental minu ten de baas. wezenlij kt worden in overleg met de aangrenzende gemeen ten Temse en Haasdonk, Het recreatiegebied wordt momenteel nog geëxploiteerd door de gemeente, maar zal worden overgedragen aan een stichting. De vis- en roeivij- vers zijn ontstaan, doordat 1.175.000 kubieke meter aarde werd uitgegraven voor de E3. Voor de visvijver werd nog eens 164.000 kubieke meter grond uitgegraven en voor de aanleg van de taluds, die het profiel van de vijver vormen, 268.000 kubieke meter. De grote vijver heeft een opper vlakte van 20 ha en is op het laagste punt 11 meter diep. De visvijver is 3 ha groot en 8.10 meter diep. Er is de afgelopen maanden voor een kapitaal aan vis uit gezet. zodat hengelaars er hun hengel niet vergeefs zullen uitgooien. Van de roeivijver kan onder meer ook gebruik gemaakt worden door de eige naars van zeiljachten. De toe gang tot het recreatiegebied is gratis. Alleen voor het gebruik van de specifieke accommoda ties moeten overigens zeer acceptabele prijzen betaald worden. In de maanden juli en augustus is „De Ster" van 9.00 tot 22.00 uur geopend. VERKOOP Ten overstaan van mr. J. W. de Beijl, notaris te Goes, werd gisteren in de Prins van Oranje te Goes pu bliekelijk verkocht diverse kavels bouwland, gelegen te Borssele. De totale grootte van de kavels was ongeveer 9.56.50 ha. Het geheel werd verkocht voor de totaalprijs van f 202.000,- aan de heer F. J. Sinae te Borssele. Optocht De kinderen van „Maria's kleuterhof", die na de grote vakantie naar de „grote school" zullen gaan zijn in optocht door drumband „Ons Genoegen" van de kleu terschool naar de nieuwe school gebracht. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In het pro gramma Van gewest tot ge west waren gisteravond om zeven uur flitsen te zien van de sluitingsdag van de Brade rie 1973 te Terneuzen. Er wa ren voornamelijk beelden uit de Noordstraat te zien, met name het voorbij trekken van ver schillende muziekkorpsen, die deelnamen aan het eerste ScheHde-iazzfestiival. (ADVERTENTIE) HULST - Tel. 01140-3453* KOFFIETAFELS v 5 95 voor BRUILÓFTEN MENU'S v.a. 12,50 t (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Door de tennisvereniging Smash werd ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan een fietsrally georganiseerd waaraan, waar schijnlijk door het bijzonder warme weer slechts 26 perso nen deelnamen. De wedstrijd, die per koppel werd gereden en startte aan de tennisbaan kende de vol gende drie prijswinnaars: 1 mevr. J. en mej. E. Bral; 2 de heren E. van Damme en H. Puijlaert; 3 het echtpaar J. Allefs-De Kind. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In het VV V-kantoor te Middelburg waar het reisbureau van Lis- sone Lindeman gevestigd is, werd gisternacht ingebro ken. De daders zijn aan de ach terzijde over een muur ge klommen en door een raam binnenigeikomen. Uit een kassa op de toonbank werd uilt een lade een bedrag van f 1.083,90 weggenomen. De politie stelt een onderzoek in. Schieting Vandaag wordt in café Ko de Waal te Kloos terzande een vakantieschie- ting gehouden. Deze schieting begint om 15.00 u. (Van onze correspondent) ROOSENDAAL De deel nemers aan de Internationale Jeugdronde van West-Brabant uit Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben gisteren op de eerste dag enkele opvallende resultaten geboekt. M. Warrens uit Hulst werd vijfde in de militaire sprint en haar ploeggenote Chr. Verver zevende in dit onderdeel. De meisjesploeg uit Zeeuwsch- Vlaanderen staat na de eerste dag op de tweede plaats in het algemeen klassement. De jon gens kwamen op de eerste dag nog niet in de voorste regio nen, maar ongetwijfeld zullen zij de komende dagen nog van zich laten horen. De zwarte trui voor de grootste pechvogel ging giste ren naar M. Joos uit Klooster zande. Hij kreeg zoveel last van zijn meniscus waaraan hij een half jaar geleden is geope reerd, dat hij in de bezemwa- gen moest stappen Aan de 17de internationale jeugdronde nemen dit jaar een vijftal ploegen deel uit Zeeuws-Vlaanderen. Er is zelfs een gehele meisjesploeg uit Hulst, die aan de jeugdronde deelneemt. Hier de Zeeuwse ploeg van Heymans-Rosmalen aan de start tijdens de sprintwecfstrijden, die gisteren in Ossendrecht werden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) Handboogschieten In café Dallinga te Sluiskil wordt zon dagmiddag om drie uur een wedstrijd boogschieten op de ligemde wip gehouden. Daarna is er een internationale wed strijd karabijnschieten georga niseerd door „Winnetou". Naam De Sluiskilse ver kenners en welpen zoeken een toepasselijke naam voor hun nieuwe clubblad. De Sluiskilse verkenners zijn op zomerkamp vertrokken naar Ronse (B). Zondag kunnen de ouders hen daar een bezoek brengen. Van 22 t.m. 26 juli gaan de welpen op zomerkamp naar Aarden burg. De Sluiskilse rowans zoeken het dit jaar wat ver der. Zij gaan naar het Duitse Bendorf-Sayn(Rijn) op het terrein Brexbaehthal. Kaartwedstrijd Vrijdag avond om halfacht wordrt in ca fé Atlanta te Sluiskil een kaartwedstrijd gehouden om vlees en vleeswaren. Iedere deelnemer komt in aanmer king voor een prijs. KLOOSTERZANDE Aan de schieting op twee wippen in zaal R. van Kruyssen, heb ben 66 schutters deelgenomen. Op de eerste wip ging de hoge vogel naar P. de Koster uit Graauw. De eerste zijvogei werd verloot en de tweede ging naar F. van Kruyssen uit Kloosterzande. Op de tweede wip was de hoge vogel voor A. de Maat uit Ossenisse. De eerste zijvo gel ging naar A. van Goethem. De tweede zijvogel was voor A. de Maat, beiden uit Kloos terzande. Het grootste aantal, 7 stuks, werd afgeschoten door Th. de Kort uit Kloosterzan de. KLOOSTERZANDE Aan de schieting op twee wippen in hotel de Linde hebben 61 schutters deelgenomen. Op de eerste wip ging de hoge vogel naar F. Pieters. De eerste zij vogel was voor L. de Frel uit Kloosterzande en de tweede voor A. Verhoeven, eveneens uit Kloosterzande. Op de tweede wip ging de hoge vo gel naar P. d'Hondt. De eer ste zijvogel was voor P. Pau wels, bedden uit Kloosterzan de. De tweede zijvogel ging naar G. de Waal uit Lams- waarde. Het grootste aantal was voor R. v. d Velde uit Kloosterzande met een totaal van vijf. KLOOSTERZANDE Aan de schieting op twee wippen bij de Waal deden 83 schutters mee. Op de eerste wip gingen de hoge vogel, en de eerste zijvogel naar P. Oostdijk uit 's-Heerenhoek. De tweede zij- vogel was voor P. Engelsman uit 's-Heerenhoek. Op wip twee was de hoge vogel even eens voor Engelsman uit 's- Heerenhoek. De eerste zijvo gel ging naar J. Pardon en de tweede naar mevr. De Waal, beiden uit Kloosterzande. Het grootste aantal was voor me vrouw De Waal met een totaal van vier stuks. Vandaag wordt er een vakantieschieting ge houden bij Jac. de Waal. LAMSWAARDE Aan de vakantieschieting in de zaal van P. van Oevelen hebben dertig schutters meegedaan. Op de eerste wip was de hoge vogel voor J. Hoop uit Kloos terzande. De eerste zijvogel was voor B. de Schepper uit Lamswaarde. De tweede zijvo gel ging naar A. Verhoeven, Kloosterzande. De extra hoge vogel was voor A. Mahu uit Lamswaarde. Het grootste aantal werd afgeschoten door G. van Driessche uit Lams waarde met een totaal van vier stuks. Op de tweede wip ging de hoge vogel naar R. Herwegh uit Lamswaarde. De eerste was voor J. Pieters uit Kloosterzande en de tweede ging naar G. van Driessche uit Lamswaarde. De extra hoge vogel werd afgeschoten door P. Boogaert uit Wijchen. Het grootste aantal werd bemach tigd door E. van Waterschoot uit Lamswaarde met een to taal van vier stuks. HULST In café P. Leer- aert-Nijs te Hulst werd een prijsschieting gehouden op de liggende wip waaraan 40 schutters deelnamen. De 13- jarige Theo Baert uit Terneu zen bleek reeds heel wat in zijn mars te hebben want hij slaagde er in, een hoogvogel naar beneden te doen tuime len. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: De hoogvogel werd geschoten door Theo Baert te Terneuzen, de eerste zijvogel door F. Schauwaert te Hulst en de tweede zijvogel ging naar V. de Vos te Hulst. Wip 2: De hoogvogel was voor P. Koster te Graauw, de eerste zijvogel voor V. de Vos te Hulst en de tweede zijvogel voor C. d'Hooghe te Heerlen. Het grootste aantal kleine vogels, negen stuks, werd ge schoten door Jos Asselman te Hulst. ABSDALE Ter gelegen heid van de kermis in Absdale is een schieting gehouden in het oafé van de gebr. Cock- heijt. Er namen 72 schutters aan deel. Op de eerste wip ging de hoge vogel naar P. Claessens uit Lamswaarde. De zijvogels waren voor F. Herre- wegh uit Koewacht en P. Claessens uit Lamswaarde. Op de tweede wip ging de hoge vogel naar F. Herrewegh uit Koewacht. De eerste en twee de zij vogel waren voor E. Cockheijt uit De Klinge en R. d'Hooghe uit Absdale. Het grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten door C. Schuerman uit Hulst met 8 stuks en A. Herrewegh uit Heikant met zes stuks. (Vam onze correspondent). 's-HEERENHOEK Op de Cingeldijk te 's Heerenhoe k vond gisteravond een aanrij ding plaats tussen een perso nenauto bestuurd door P. d. V. uit 's Heerenhoek en een bromfiets bestuurd door A. de J. eveneens uit 's Heeren hoek. De J. reed met zijn brom fiets tegen het talud vam de Cingeldijk op en heeft ver moedelijk de auto van De V. die uit de richting Borssele kwam niet opgemerkt. De V. heeft nog krachtig geremd maar een aanrijding was onvermijdelijk. Door di# aanrijding liep De J. ontvel lingen aan hoofd, armen en benen op. (Vam een onzer verslaggevers)' HEINKENSZAND „Ik kan u wel verklappen heren, dat ons college het plan heeft om de subsidies ten behoeve van onze bejaarden te gaan verhogen met 50 procent. Ver dere details kan ik u op dit moment echter nog niet ge ven", Dit zei burgemeester Van Waes tegen de raad, wel ke onlangs werd gehouden in Heinkenszand. Hij bracht dit te beide naar aanleiding vam een stuk waar in het college enkele kapi- taalswerken opsomt, die naar haar mening noodzakelijk moeten worden aangepakt en waarvan de raad dan ook bin nenkort voorstellen kan ver wachten. Dit alles ook naar aanleiding van de belasting verhoging, die werd goedge keurd door de raad met 9 stemmen voor en 6 stemmen tegen. Bij de binnenkort uit te voeren werken staat onder meer een persleiding Lewe- dorp-'s Gravenpolder, afbraak van de school te Oudelamde en de verfraaiing van het dorps plein te Nisse. Ook het zwembad te Heinkenszand hoort hierbij. Het college had bij deze ge legenheid de raad ook een overzicht gegeven van werken waartoe de raad had besloten maar waarvoor tot nog toe geen geld beschikbaar was ge komen. Daarom waren de werken nog steeds niet aange vat. Hiertoe behoorden onder meer leermiddelen en materia len voor de basisschool te Kwadendamme, de openbare kleuterschool te Driewegen, de bijzondere basisschool te 's- Gravenpolder, de verbetering van het verenigingsgebouw te Baarland en de afbraak van de school te Baarland. Ook de overbouwkosten vam de nieu we basisschool te Kwaden damme had men nog niet kun nen betalen. (ADVERTENTIE) UNIEK IN ZEELAND onze SHOWROOM Van Waesberghestraat 7-9 Donderdag 5 juli 1973 EEG BEL SOK Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om I 18.00 u.: warm met een kleine I kans op onweer. Weersvooruit- zichten in cijfers gemiddeld I over Nederland. Voor vrijdag: min. temp: 1 I tot 6 graden boven normaal; 1 max. temp: 2 tot 8 graden I boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 I uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 nro- cent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 7-16 uur; min. temp: 1 tot 6 graden boven normaal; max. temp: 2 tot 8 graden boven normaal; kans op een droge I periode van minstens 12 uur: ■I 95 procent; kans op een geheel I droog etmaal 80 Drocent STRANDVERW ACHTING ij De luchtdruk daalt langzaam boven West- en Midden Euro pa, maar er is nog geen be langrijke verstoring onderweg. De onweersbuien beperken zich nog tot Frankrijk en Duitsland. Vandaag aan het strand opnieuw zonnig en zo mers met een zwakke tot ma tige wind uit oostelijke rich ting. In de middag 24 tot 26 graden, zeewater 18 graden. Vooruitzichten: warm zomer weer met een iest grotere on- I weerskans. waterstanden Konstanz 388 min 1, Rhein- I felden 307 min 9, Straatsburg 320 min 5. Plittersdorf 480 min 2, Maxau 542 min 8, Plo- H chingen 144 min 2, Mannheim j| 378 min 12, Steinbach 120 onv, Mainz 344 min 13, Bingen 223 I min 10, Kaub 264 min 10, Trier 232 plus 1, Koblenz 250 I min 18, Keulen 234 min 6, Ruhrort 399 min 7, Lobith I 1017 min 10, Pannerdense Kop 1 981 min 12, Nijmegen 813 min I U, IJsselkop 889 min 7, Eefde I IJssel 420 min 10, Deventer 294 min 12, Monsin 5444 min 12, Borgharen 3817 min 10. Belfeld 1097 plus 7, Grave be- I neden ple sluis 501 plus 1. del zij Z(> nuf pej hoogwater' S Morgen, vrijdag 6 juli Bergen op Zoom 8.02 20.19. Hansweert 6.57 en 19.22. Terneuzen 6.27 en 18.53. I Vlissingen 5.57 en 18.25. Wemeldinge 7.52 en 20.09. in ref in me hu wc de ter str bij in wi ne] pen wo vei deJ vei we r>ve dat vei uit I'S aai afk Toi koj le V;

de Stem | 1973 | | pagina 2