BOEKEN OM TE LEZEN TIJDENS DE VAKANTIE Samen werken EEN TRUC MET EEN KAM AMERIKA BEGRIJPT AZIË NIET Kopma CP HET IS GRIJS, HEEL GROOT EN ZWAAR Halvering Amerikaanse so ja- export in plaats van verbod LUBBERS: ENERGIE VERBRUIK MATIGEN „Er is nog niets verloren" Padvinders die er met de klompen doorheen gaan Raadsels De vis en de zeerob De dief Vietnam kleine stem Idioten Niet teveeJ dopr Jan Drummen Verknoeid Versperring VLEESPRIJZEN ZOETEMELK Woensdag 4 juli 1973 10 Er ztfn ontelbare dingen, die je in de vakantie kunt doen. Je kunt spelletjes doen met andere meisjes en jongens, een fietstocht maken, naar het zwembad gaan en een tekening maken. Je kunt ook lekker rustig een boek lezen. Voor de kinderen, die binnenkort een boek krijgen voor een ver jaardag of iets dergelijks hier een aantal ideetjes. Het wereldje van Beer Ligt- hart door Jaap ter Haar. Uit geverij Van Holkema en Wa- rendorff in Bussum f 9,90. Het verhaal over Berend of tewel Beer Ligthart is voor de wat oudere kinderen. Berend krijgt een ongeluk en wordt blind. De bekende schrijver vertelt hoe de jongen zich aanpast aan zijn nieuwe situa tie. Dank zij hulp van anderen slaagt hij erin verder te ko men. Op een gegeven moment blijkt, dat Berend toch niet op een gewone school kan blij ven. De jongen en zijn ouders vinden het vreselijk dat Be rend naar een blindeninstituut moet. Maar als ze zien hoe zo'n instituut werkelijk is, overwinnen ze ook dit pro bleem. „Nachtwerk" door Ivan Sout- hall. Uitgeverij Van Holkema en Warendorff in Bussem f 9,90. Dit boek, dat ook voor oude re kinderen is, gaat over een moeilijke nacht, die het jonge tje Perry meemaakt. Perry woont met zijn ouders in een huis, dat heel afgelegen staat. Op een nacht krijgt zijn moe der een kindje. Valt zijn va der en staat hun huis in brand. Perry moet om hulp gaan bij buurman Morgam waar hij heel bang van is. „Juffrouw Jonathan" door Simone Schell. Uitgever Del tos Elsevier in Amsterdam en Brussel f 7,90. Er gebeuren geheimzinnige dingen in de plaats waar juf- frolrw Jonathan woont. De juf frouw zelf, meneer De Laat en Bobby blijken er meer van te weten. Dank zij de geheimzin nige dingen die zij op touw zetten, slagen ze erin het ont spanningsgebouw te laten staan. „Paddington" door Michael Bond. Uitgever Van Holkema en Warendorff in Bussum. Het tweede boek vol grappi ge avonturen van Paddington is uit. Net als in het eerste boek heeft het beertje Pad dington, dat bij de familie De Bruin woont, allerlei originele ideeën. Als hij ze echter wil uitvoeren gebeuren er de gek ste dingen. Het boek is ook geschikt voor jongere kinde ren. Je moet wel goed kunnen lezen, want er staan niet veel plaatjes in. „Waroef en de Droompira- ten", „Het slimme spook", „Slurf Slubber doet goede da den" en „Poesje Pluusje in de wijde wereld". Vier boeken uit de serie Toverlantaarn van uitgeverij Elsevier f 3,90 per stuk. De boeken uit de serie To verlantaarn zijn heel geschikt voor jongens en meisjes, die nog niet zo goed kunnen lezen, maar die wel graag plaatjes bekijken. Er staan namelijk hele grote, leuke tekeningen in. „Waroef en de droompira- ten" gaat over hond Waroef, die droomt, dat hij met baasje Wim een schipbreuk mee maakt en bij piraten terecht komt. Een andere droom van Waroef gaat over de India nen. „Het slimme spook" is een boek over een mooi kasteel, dat moet worden opgeknapt. Er is echter geen geld voor. Dank zij het slimme spook wordt de zaak opgelost. „Slurf Slubber doet goede daden". Slubber is een tame lijk stille olifant, die allerlei mensen en dieren helpt en die op het laatst meespeelt in een circus. „Poesje Pluusje in de wijde wereld" gaat over het leven van een rode poes, die op een dag een vriendinnetje vindt. Als hij ze op een dag niet ziet, zoekt hij haar en vindt haar met vier kleine poesjes. GERRIE NIJKAMP *xxxx**xxs%xxx%xxxsxs%xx%xxx%sxx%*xxsxxxsx>txx%sxxxxxxxxxxxxscssxxxxxxxxss MARTHY JANSEN, 7 JAAR Jongens en meisjes, die een tekening, verhaal of iets dergelijks in de krant willen laten zetten, moeten hun werkstuk sturen naar De Kleine Stem, Reigerstraat 16, Breda. Denken jullie nog aan het plakboek voor de vakan tie. Voor degenen, die afgelopen week De Kleine Stem gemist hebben zullen we nog even vertellen wat hier van de bedoeling is. Neem een schrift en plak daar in je vakantie allerlei dingen zoals treinkaartjes en sui kerzakjes in. Maak een verslag van je vakantie daar bij en stuur vervolgens het schrift als je er mee klaar bent op naar De Kleine Stem. De makers en maak sters van de beste en origineelste plakboeken worden beloond met een boek. Antwoorden raadsels uad uojnsppisiA uaa. -g jjaoq uaa 'g ;ubji|o uaa 'x eindredactie rieja van aart Jacqueline Vermeule uit Bergen op Zoom heeft ons een aantal raadsels en gedichten gestuurd. Hieronder volgen ze 1. Het is grijs, heel groot en zwaar. Ra, ra wat is dat? 2., Het is dik en er staat veel in. Ra, ra wat is dat? 3. Het is een pen en je kan er mee kleuren. Ra, ra wat is dat? De oplossingen staan ergens anders op deze pagina. Een vis uit de zee die zong: Zeg zeerob, ga je mee? Maar de zeerob die zei: Nee ik ga niet mee'. Want h|j wou niet met de vis in de zee. Ik lag 's avonds in mijn bed. Toen viel ik in slaap. Opeens werd ik wakker Er stond een dief bij de kast. Hij wou mijn geld stelen. Ik sprong vlug uit mijn bed Ik pakte de dief bij zijn kraag Nu zit hij in de gevangenis. Samenwerken? Kom nou! Discriminatie! Waarom werken de mensen niet samen? Hoelang is er al discrimina tie? Hoelang werken de mensen al samen? Nog nooit hebben de mensen samengewerkt! Altijd is er al oorlog ge weest! De zwarten zijn evenveel als de blanken. Nu pas na 2000 jaar krijgen de mensen het in de gaten. Nu is 't veel te laat. Wie zal er zeggen: „Afgelo pen met discriminatie" Niemand, niemand en nog eens een keer niemand. Wij zijn even schuldig. ledereen is schuldig. Hij en ik ook. Op school tellen sommige ook niet mee. Ik heb het ook over me zelf. Ik maak ook f uiten. In de derde klas zit een jongen uit Indonesië. Die minachten we ook niet. Waarom andere wel Rom Manniën, Hoeven, 11 jaar. Hier een eenvoudige goo- cheltruck. Oefen wel een paar keer voor je hem „echt" doet. Zet om te beginnen een vin gerhoed met de dichte kant naar boven op een tafel. Leg daarop een stukje dun papier. Het beste is een stukje van een papieren zakdoek. Zet een glas over de vingerhoed met het papiertje en vraag dan een vriend of vriendin het p a- pietrtje van de vingerhoed te halen zonder het glas aan te raken. Als hij of zij toegeeft het niet te kunnen pak je een kam, kam je goed je haar en houd je vervolgens de kam vlak bij de bovenkant van het glas zoals op de tekening. Als je het goed doet, zal het stuk je papier van de vingerhoed gaan. BR1C-7S e ©PIB COKNIMGIN 5? PHNOM PENH Phrea was buiten zichzelf vanmor gen toen hij met de onver mijdelijke witte Mercedes kwam voorrijden om te pro heren ons naar Kompong Speu te brengen. De Chi nees eveneens. De Chinees was de chauffeur; misschien zeventien jaar, mager als een spaghettisliert met ver bijsterend lange vingers van misschien twintig centime ter en nagels als een Holly- wood-vamp. Ze waren hui ten zichzelf. Over de Ame rikanen. Het was de zaak van het kon vooi en onze vermoedens ble ken juist te zijn. We kregen het hele verhaal, half Frans, een kwart Amerikaans, een kwart Khmer. Tussen Pochen tong en Kompong Speu. Bij misschien 38 graden in de schaarse schaduw. De vermaledijde Amerikanen hadden er weer eens niets en niemendal van begrepen. Heer Boeddha nog aan toe, ze kon den nu intussen toch wel een beetje van Azië, klaagde Phrea. Maar neen, met de klompen erdoor en ze hadden weer eens alles bedorven. Padvinders, verkenners, „do-gooders". De zaak was simpel in haar krasheid. De rivierkonvooien naar Phnom Penh zijn sedert enkele weken een soort „insti tutie" geworden. Men is in Azië, waar de dingen nu een maal wat anders verlopen dan in Cleveland, Ohio, Riverside, California of Wijk bij Duurste de, zo u wilt. De Konvooien dus. Ze komen over zee tot aan de Mekong-monding in Zuid-Vietnam. Van Hong Kong, Tai-Wan, Singapore of daaromtrent of ook uit Yoko hama. Oude, verroeste schepen onder de geduldige vlaggen van Liberia en het tolerante Panrna. Met een Tsjang-kai- Tsjek Chinese kapitein, en Hakka-bemanndng uit Hong Kong of zo. De Mekong is zo breed en zo diep dat zeesche pen tot Phnom en verder kun nen varen. Maar Phnom is om singeld en vanaf de oevers worden de konvooien natuur lijk onder vuur genomen, zelfs al in Zuid-Vietnam. Maar, nietwaar wij zijn ln Azië. Derhalve verloopt de zaak, naar men zegt en men zegt wel eens de waarheid, als volgt. In Kowloon of Taipeh of Petoe zet men zich rond een tafeltje voor de gebruikelijke onderhandeling: een man van de scheepvaartmaatschappijen, de kapiteins, vertegenwoordi gers van de cargadoors, de za kenlieden in Phnom, van de verzekeringsmaatschappijen en twee of drie discrete mannet jes, die een tolk nodig hebben. Na een uur is het rond en het akkoord wordt steeds geée- biedigd. Het konvooi is ge mengd, maar dat hoeft officieel niemand te weten: olie ma teriaal, zelfs krijgsmateriaal voor de overheid iin Cambodja. Ijskasten, air-conditioners, Honda's en Datsuns en Mazda's en nagellak en ball-points en toilet-papier en schrijfmachi nes en Johnnie Walker en Carl Upmann en transistors, biljart tafels en nog veel meer voor de Chinese kooplieden, winke liers en zakenheren in Phnom Penh. Er is oorlog in Cambod ja. De schepen kunnen tot zin ken gebracht worden. En het is meerdere malen gebeurd. Maar tussen redelijke mensen val- altoos te praten en de re delijke mensen vinden altijd een terrein voor een akkoord, O.k. men halveert om zo te zeggen, alles. De risico's, de winst en het verlies. fractie van de lading rekenen: benzine, voertuigen of „klei nigheden". Dus in elk geval niet te laag mikken; hoogstens in het superstructuurwerk, de schoorsteen (een gat in een schoorsteen doet altijd goed en „écht" aan voor Phnom Pehn en de persfotografen) in een mast of zo. De assuradeurs be rekenen hun premie in over eenstemming met het bereikte aikkoord. maar zijn natuurlijk niet gèk. Dus.De kapiteins krijgen wat, de cargadoors be talen wat, de Phnom'se koop lieden. rikanen komen niet aan hun trekken. Omdat zij rijk genoeg zijn, niet rechtstreeks betrok ken zijn bij de zaak, en de manie huldigen van de „eer lijkheid". De schepen laten weten wan neer zij bij Tan Chau langs de Mekon zullen zijn en verder naar Peam Chor, Neak Leung, en Phnom opstomen. Ze moe ten ongemoeid gelaten worden tot ongeveer bij Neak Leung en de Khmer marine verschaft derhalve minimaal escort. De Khmer marine, dat wil zeggen, zekere officieren daarvan, krijgen daarvoor natuurlijk een blijk van erkentelijkheid, laten wij zeggen. Na Neak moeten de „communisten" voor de vorm wat de konvooi en schieten. Niet teveel uiter aard. Daarvoor krijgen zij, zo als dat bij welopgevoede lie den het gebruik is, eveneens een blijk van erkentelijkheid; de betrokken sectie-comman danten worden een beetje be dacht en de hele organisatie kan enige weken later op een Het is uiteindelijk in beginsel simpel, maar de uitwerking wordt aan de Praya Grande in Macao of iin „Hank's at Wharf 5" in Kowloon in grafiek met rood en blauw en groen en zwart en geel uitgewerkt. Het konvooi komt dus in Phnom Penh aan, juist genoeg beschadigd om een en ander geloofwaardig te houden, ieder redt zijn „gezicht" (het grond beginsel van alle sociale be trekkingen en de hele samen- »evingsstructuur in dit deel der wereld) en leder komt aan zijn trekken: de regering, het leger, de Khmer Rouge, de Vietcong, Hanoi, de Chinezen, de assuradeurs, de cargadoors, de liaison-fiiguren en onvermij delijke tussenpersonen, para sieten, boodschappers enz. enz. En het werkt. Alléén de Ame- En nu was vanmorgen iets misgegaan. Door die boy-scout Amerikanen,zoals Phrea ful mineerde. (Hij moet zelf er- gen,. in de verte ook bij het succes van de zaak belang hebben, anders zou zijn woede moeilijk verklaarbaar zijn, want de Khmers zijn nogal evenwichtige slapers). De A- merikaanse observatievliegtui gen of Amerikaanse „burger- waarnemers" wisten van het konvooi en hadden bovendien het „schietep voor de vorm" van de communisten gezien. En de heilloze idioten wilden helpen, riepen de US Air For ce te hulp en die begon de communistische stellingen, dus beide oevers voorbij Neak Leung te bestoken met raket ten, machinegeweervuur en bomrien. Zo bereidden de weg van het konvooi door de oe vers aan weerszijden met een bommentapijt te beleggen. De hele zaak viel in duigen. Iedereen voelde zich verraden, de :ommunisten schoten laag en meenden zich te wreken door één schip bij Meat Kras- sas (men zei de „Veng An") een gat beneden de waterlijn te bezorgen, de Khmer marine raakte in pandek en school naar alle kan-ten, zelfs op een eigen kanoneerboot, de Ameri kanen raakten in vervoering, riepen „banzad" dachten aan de fraaie films uit de Paeific- oorlog met John Wayne en bombardeerden adsof ze boven Haiphong bezig waren Kortom, een totaal en lamen tabel debacle. De Vira-1 met bijna 2 miljoen liter vliegtuig- benzine werd bij Dey Dos ge- raokt en vloog in brand. En niets kon de Yanks aan 't ver stand brengen dat zij zich ver gisten, dat zij zich met iets be moeiden waar ze niks mee te maken hadden, afgezien van moeilijkheden met communi caties en radio-frequenties en taalverschillen. Een levensgro te paniek. Phrea en Bok waren razend. Bovendien zouden er enfin dat was tenslotte een detail een negen doden gevallen zijn onder de duld- en lijdzame burgerbevolking. En iedereen beschuldigde iedereen, het vertrouwen was weg, en men kon nu de hele oorlog wel on der zijn schoenzolen schrijven. „Laat ze met Hanoi gaan pra ten, met Sihanouk, m et Was hington desnoods, laten ze die Kissainiger maar weer opdraven voor de camera's. Het is de moeite niet meer waard. Eén keer, mister, één keer dat we wakker geworden zijn, dat ie mand ons op ons belang gewe zen heeft in deze zaak, dat er enkele armzalige riéls te ver dienen waren. Eén keer, en meteen zijn de cowboys er weer om alles grondig te ver knoeien. Om je kots en de buik loop te geven voor de wester se democratie, de vrijheid en het „in God we trust". De kots en de cholera voor de rest van je miserabele dagen. U ziet het, mister (Phrea sprak steeds vloeiender Engels in zijn woede) u ziet het, tegen de kapitalisten kun je niet op. Wij hadden ons klein, beschei den Aziatisch winkeltje opge zet, iedereen kwam aan zijn bescheiden trekjes, maar de fabrikanten van de Phantoms en de bommen en de raketten, de Raytheon Incorporated, Ho neywell en Boeing en Douglas en Temco en Wallstreet zijn machtiger. Bok stopte voor een wegver sperring. Negen Khmer-solda ten sliepen onder hutten van palmtakken, enkele anderen aten rijst, twee hiadden een Jonge vrouw onder handen. Toen ze ons zagen sprongen ze op en hannesten zenuwach tig aan him knopen. Eén hun ner presenteerde het geweer, want je kunt nooit weten. Wij mochten door. Het was zo heet dat de vettige lucht tussen de suikerpalmen stond te sidde ren. Aan de horizon lag Kom pong Speu en daarachter hing een rookpluim in de hemel, ongeveer daar, waar volgens het zeggen van de ingewijden, het gebied van „de roden" be gon. (Van onze redactie binnen- buitenland) WASHINGTON/BRUSSEL/DEN HAAG Het volledige ver bod op de Amerikaanse uitvoer van sojabonen, dat het minis terie van landbouw in Washington verleden week had afgekon digd, is ingetrokken en vervangen door een beperking van de export met vijftig procent. De uitvoer van sojameel moet worden beperkt tot veertig procent van de lopende orders. De exportstop van vorige week die grote beroering veroorzaakte op de goederen markt was afgekondigd met als doel het aanbod veilig te stellen van voederstoffen met een hoog eiwitgehalte voor het mesten van rundvee, varkens en gevogelte. Japan en de Eu ropese Gemeenschap zijn de grootste importeurs van Ame rikaanse sojabonen en soja meel. De halvering van de ex port van sojabonen geldt tot 15 september a.s. De uitvoer- beperking voor sojameel en oliekoeken geldt tot 15 okto ber. Blijkens de bekendmaking van het Amerikaanse Ministe rie van Landbouw is thans ongeveer 33 miljoen bushel so jabonen beschikbaar voor uit voer. ongeveer 50 procent van de omvang van de reeds afge sloten contracten voor de rest van het oogstjaar. Bovendien is ongeveer 750.000 short ton sojameel en oliekoeken be schikbaar, 40 procent van de nieuwe uitgevoerde contrac ten. Het ministerie heeft tevens het verbod op de uitvoer van katoenzaad (ook verleden week afgekondigd) ingetrok ken. Als reden voor het ex portverbod werd verleden week opgegeven het tekort aan sojabonen, katoenzaad en aanverwante produkten dat in de Verenigde Staten zou ont staan als gevolg van de uit voer hiervan. Als gevolg van het Ameri kaanse soj a-embargo staan de vleesprijzen in Blgië op het ogenblik onder grote druk. De houders van 2.750.000 runde ren en 9 miljoen mestvarkens (plus de houders van 17 mil joen leg- en 11 miljoen braad kippen) hebben in enkele da gen tijd de prijs van soja (een voornaam onderdeel van het veevoederpakket) zien oplo pen van ongeveer 1.20 gulden per kg tot ongeveer 2.10 gul den per kg. Als deza situatie nog lang komstige gevolgen van het embargo valt nog niets zinnigs te zeggen", aldus de woord voerder in Den Haag. Het gebrek aan veevoeder is begonnen met het verdwijnen van het vismeel op de markt, vismeel dat vooral afkomstig was uit Zuid-Amerikaanse landen, zoals Peru. De vis vangst daar is enorm gedeci meerd, volgens sommigen, als gevolg van het zich verplaat sen van de warme golfstroom. De plaats van het vismeel werd meer en meer ingeno- Een woordvoerder van hefmen door het eiwitrijke pro- dukt soja dat in de Verenigde voortduurt voorziet men in landbouwkringen in België „een ramp" voor de vetmeste rij. Een woordvoerder van de Europese Commissie heeft verklaard dat de commissie de situatie bestudeert produktschap voor vee en vlees in Den Haag zei ons desgevraagd, dat ook in ons land wel een bepaalde druk op de vleesprijzen wordt uit geoefend, maar hij zag als oor zaak daarvoor niet in de eer ste plaats het Amerikaanse embargo op de uitvoer van sojabonen, maar eerder de normale seizoensinvloeden. Ook over de eventuele toe- Staten in grote hoeveelheden wordt veraardigd. Vorig jaar sloten de Verenigde Staten grote contracten voor levering van soja af met de Sovjet- Unie. Als gevolg daarvan zou den de Amerikanen nu (omdat de oogsten tegengevallen zou den zijn) een beperking van de export van soja naar West-Eu ropa gelegd hebben. (Van onze parlementaire re dactie). DEN HAAG Volgens mi nister Lubbers (Economische Zaken) moet het energiebeleid van de Nederlandse regering voor de lange termijn worden gericht op een matiging van de groei van de energiebe hoefte en niet op het opslaan van aardgas voor moeilijke tij den. Hij antwoordt dat het Tweede-Kamerlid Terlouw, die de bewindsman verder vroeg, hoe de Nederlandse Gas unie aan haar verplichtingen denkt te voldoen, nu er veel minder aardgas in de bodem zit, dan aanvankelijk werd aangenomen. Voor de verre toekomst acht de bewindsman dat geen pro bleem, wel voor de situatie tot 1980. De Gasunie is contractu eel verplicht tot dat jaar toe, elk jaar 105 miljard kubieke meter aardgas te leveren, ter wijl de maximale produktie momenteel niet verder gaat dan 95 miljard kubieke me ter. Voor de periode na 1980 heeft de gasunie zich niet tot grotere leveringen verplicht, dan het reële aanbod mogelijk maakt. Dat schept nu echter wel problemen, die de regering denkt op te lossen door het aanboren van nieuwe bronnen op het Nederlandse deel van het Continentale Plat (hoewel die hoeveelheid erg gering is) en het Amelandse aardgas. Kan de Gasunie dan nog niet geheel voldoen aan de met haar aangegane verplichtingen, dan zal de Gasunie genood zaakt zijn aardgas in te voeren uit andere landen. In dat geval ontstaat even wel de vreemde situatie dat- Nederland aardgas moet in voeren om bijvoorbeeld haar exportcontracten met de Bondsrepubliek na te ko men. Woensdag 4 juli 1973 OCA GUI HAL (Va REIMS Volkomen uit] op het cementen velodro op adem te komen. Toen hele rit zorgde, die hem Woedend haalde hij uit t teerd had van het werk va dank de etappezege voor 1 Franse Spanjaard met tril Zo kreeg de rit van Roubai naar Reims over 230 km een even turbulent besluit, als eer der het verloop ervan was ge weest. Een rit, waaruit onde anderen Joop Zoetemelk ah verliezer te voorschijn kwam zoals dat ook gold voor Bernarc Thevenet voor Raymond Pou- lidor, voor Herman van Sprin- gel, en voor Lucien van Impe Maar de allergrootste verliezer van gisteren was natuurlijk de Spaanse klimgeit Fuente, die toen gisteravond de stand werd opgemaakt op een kleine negen- enhalve minuut staat van de nieuwe geletruidrager José Catieau. Maar Ocana was daar nau welijks tevreden mee. „Als Guimard had meegewerkt met zijn ploegmakkers, dan was de klap nog veel harder aangeko men", zo sprak hij boos. „Dan was onze voorsprong niet van een kleine 6 minuten teruggelo pen na tweeenhalf, nee dan waren het er 6 of 7 geworden. Dan zou de Tour nu al beslist zijn". Lange tijd heeft het er giste ren inderdaad naar. uitgpzien, dat de Tour '73 snelier zou zijn beslist dan in vroeger jaren. Dit dank zij een sluwe taktiek van Ocana's doorgewinterde ploeg baas Maurice de Muer. Uitste kend bekend met het parkoers daar had De Muer zijn ploeg bevolen de aanval te zoeken na 70 kilometer. Daar waar een stuk kasseien het peloton onge twijfeld in stukken zou doen scheuren door valpartijen en lekke banden. De Muer had het allemaal uitstekend voorzien, zoals snel zou blijken. Vijf van zijn Bic- mannen, onder leiding van Luis Ocana, hadden zich aan de kop van de groep genesteld toen het kasseienstuk opdoemde. Wat De Muer, indertijd ook ploegleider van Jan Janssen had voorzien gebeurde: Er ont- (Van onze speciale verslaggever REIMS Krampachtig pro beerde Joop Zoetemelk zijn teleurstelling te verbergen in finishplaats Reims, waar hij ruim 2,5 minuut later arri veerde dan zijn grote concur rent Luis Ocana. „Er is echt nog niets verloren. Die paar minuten kan ik in een van de komende ritten wel goed ma ken", sprak de Nederlandse vedette, die echter zichtbaar moeite had zijn nederlaag toe te geven. Hij gaf toe dat de attaque van Ocana voor hem op een uiterst slecht moment was ge komen". Ik heb vandaag weer erg veel last gehad van die steenpuist aan mijn dijbeen. Vooral in het begin van de rit bad ik er veel hinder van". Zoetemelk over de beslissende ontsnapping, zevenrtilg km na be start op het kasseienstuk vlakbij bij Neuville: „Het pe loton viel in stuikken ook al omdat ik vandaag wat kram pachtig reed, had ik de macht met om alleen naar die groep toe te springen". „Uiteindelijk is het verlies Jog meegevallen", zo luidde oe eindconclusie van Zoete melk, die niettemin toch maar voor de niet geringe taak staat »u 2.30 min goed te maken op bcana. Een moeilijke opgave, to lijkt het, zeker omdat Zoe temelk, zo wist ziij-n ploeglei der Anidré Desvages nog te vertellen, zo'n dag of drie, vier ;ast zal houden van zijn steen- Putst. ZO ze le to su zii ba he mi w< le< ma lib zie 011 ap: zit ke dol lan ble nis bei gel en T moi Pai noo gaa tocl kre< dac

de Stem | 1973 | | pagina 10