Kritiek op onderwijsnota Duizend gulden boete voor exploitante sexbioscoop Onderwijsmogelijkheden in Z.-Vlaanderen niet zo slecht Leiding Speulerieë kan nog hulp gebruiken landbouwséool in Schoondijke Zomeravondvoetbal VOORUITLOPEND OP BEHANDELING IN RAADSVERGADERING Carnavals- verenining in Sas al klaar met programma Philippine- veteranen kampioen stad streek 1■win Burgerlijke stand Terneuzen IJzendigke Sluis Feest voor verkeers- brigadiertjes in zeeland L.T.S.-DIRECTEVR Vrijdag 29 juni 1973 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Voor het goed laten verlo pen van Speulerieë 1973, het grootscheepse Terneuzense jeugdvakantiefeest voor kinde ren tussen vijf en vijftien jaar dat van 30 juli tot en met 4 augustus zal worden gehouden, heeft de organisatie behoefte aan nog meer vrijwilligers en vrijwilligsters. Ouders, die minstens één dag ter beschikking hebben, en jongeren vanaf zestien jaar SAS VAN GENT De Sas- se carnavalsvereniging De Be tekoppen heeft de laatste maanden beslist niet stilgeze ten. Deze vereniging heelt nu al een programma voor het seizoen 1973-1974 samenge steld, een seizoen dat al op zaterdag 22 september in de Vlaanderenhal wordt geopend met een uitgebreid non-stop programma voor de jeugd, waarin optreden Bonny St.Clair, Robert Long en Unit Gloria, terwijl men hier dan tevens de AVRO top-pop dri- ve-in-discotheek aantreft. Voor de Sasse carnavalsver eniging wordt deze avond een „test-case". Wordt het een succes dan gaat men in de toekomst meer van dergelijke shows in Sas van Gent laten uitvoeren. Er zijn in dit ver band nu zelfs al contacten met enkele buitenlandse groepen, zoals b.v. Middle of the Road, Zaterdag 17 november wordt iru Sas vain Genit weer het Prinsetibal gehouden,, waarbij de nieuwe Sasse carnavals prins voor 1974 bekend wordt gemaakt en waarop ook de jeugdprins zijn intrede doet. Tijdens de-ze avond wordt op getreden door Jan Boezeroen en Peter Waaildireeht, terwijJ heit orkesit The Sunny Siders voor de begeleiding zorgt. Zaterdag 12 januari wordt ini de Vlaanderenhal heit twee de carnavalsbal gehouden. Mo gelijk wordt deze avond net als voriig jaar rechtstreeks via Vara en BRT door de t.v. uit gezonden. Reeds n-u al zijn voor deze avond gecontrac teerd het Belgische orkest The Aotif Club en zangeres Cindy, die momenteel samen met de Duitse zanger Freddy Breek een toernee door België en Duitsland maakt. Ook andere bekende artiesten zullen tij dens deze avond optreden. Verder wordt ook in- de nieu we Sasse carnavalsperiode weer een fancy-fair gehouden. Dit zal medio oktober gebeu ren. HULST Geboren: Cindy dv C Buysse-Naessens, Tama ra dv Th Baers-Abrahamse, Arnold zv J Duerinck-Neele- mans. Ondertrouwd: B. Steyaert en H van Remoorter (Beveren B), B Smulders en Th Buysse, J Mortier en M Kints. Overleden: M van Dijk, ev G Stockman. CLINGE Geboren: Ivan zv J van de Vijvere-Mariman, Guido zv A Durinck-Nachte- gaal, Joyce dv R van de Bran- den-d'Hooge. Ondertrouwd: J Verstraeten en H van Schouwselen (De Klinge B). Overleden: M Leeraert, ev G de Keijzer. NIEUW NAMEN Gebo ren: Linda dv R Robbrecht- Maes. GRAAU Geboren: Heino zv K Blankaerts-Picavet, Wendy dv C Hofmans-De Bur ger. KLOOSTERZANDE Gebo ren Wynand zv I de Boeye- Segiiers, Patty dv R van Kerchoven-Claessens. Ordertrouwd: T van Water schoot en T van de Heyden. zijn hiervoor welkom. Ze kun nen zich aanmelden bij het bureau jeugdzaken op het Ter neuzense stadhuis, tel.01150- 7980, toestel 146 of bij het bureau van de Centrale Stich ting, Beethovenstraat 29, tel.01150-4621. Met de voorverkoop van weekkaarten wordt op 29 juni begonnen. Ze zijn voor een bedrag van vijf gulden ver krijgbaar in het kantoor van het Scheldebad, het kantoor van die Centrale Stichting aan de Beethovenstraat, het kan toor van De Stem en het kan toor van de PZC in Terneu- zen. In Zaamslag kan men hiervoor terecht bij het bij kantoor van de Rabobank, in Hoek, Sluiskil en Biervliet eveneens op het bijkantoor van de Rabobank. Dagkaarten kunnen uitsluitend aan de kassa van Speulerieëe 1973 worden verkocht en zijn slechts geldig op de dag van afgifte. Een weekkaart geeft behal ve toegang tot Speulerieëe 1973 ook zes dagen, lang recht op het deelnemen aan alle ac tiviteiten, excursies en voor stellingen met uitzondering van het ponyrijden en het zwemmen. De kinderen van de kernen buiten Terneuzen kunnen op vertoon van de weekkaart gratis meerijden met de speciale Speulerieëbus- sen, die 's morgens vanuit de diverse kernen naar Terneu zen rijden en 's avonds de kinderen weer naar hun woon plaatsen terug brengen. Ou ders, die meer dan één kind aan het kinderfeest laten deel nemen en voor wie het kopen van weekkaarten financiële problemen oplevert kunnen zich met het secretariaat, ge vestigd in het bureau jeugdza ken in het Terneuzense stad huis verstaan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Diverse gemeenteraadsleden van Terneuzen hebben gisteravond tijdens de raadsvergadering al diverse kant tekeningen gemaakt bij de herziene ohderwijsnota, een nota, die na behandeling door de schoolraad straks weer in de ge meenteraadsvergadering aan de orde zal worden gesteld. Voor uitlopend op deze discussie werden nu al opmerkingen gemaakt over het stellen van eventuele wijkgrenzen en het bouwen van een tweede school in Terneuzen-Zuid. Wat de wijkgrenzen betreft zei mevrouw Korbee dat ou ders nooit gedwongen kunnen worden hun kinderen in een bepaalde wijk op school te laten gaan. „Dit is in strijd met de vrijheid van de ouders. Het kan mogelijk wel geld besparen, maar het mogen toch niet altijd de centen zijn, die tellen. De burgers moeten niet gedwongen worden om de prognoses van de gemeente waar te maken," aldus me vrouw Korbee. De heer E. Roco zei wat de wijkgrenzen betreft liever een oordeel te vellen als de schoolraad haar standpunt heeft bepaald. Wel vond hij dat in deze kwestie geen be slissingen kunnen worden ge nomen voordat schoolraad en gemeenteraad een uitspraak hebben gedaan. Wethouder drs. R. Barbé stelde dat de hele zaak eerst in de school raad ter sprake zal komen en daarna door de gemeenteraad zal worden behandeld. Pas dan zullen wat dat betreft conrete maatregelen t.a.v. de wijkgrenzen worden genomen. Ook zal in de schoolraad de kwestie van de bouw van de tweede school in Terneuzen- Zuid nader bekeken worden. Over deze zaak kwamen gisteravond ook nogal wat op merkingen. De heer Roco voerde aan dat ouders van kinderen, die nu nog op de Wiekslag zitten bezwaar heb ben tegen het feit dat hun kinderen straks naar de nieu we school zullen moeten. De heer Roco zag overigens de noodzaak om de nieuwe school al zo snel te bouwen niet zit ten en vroeg of temporisering van de uitvoering van de plannen niet mogelijk zou zijn. Ook wees hij op het ge vaar dat in de toekomst kin deren de vrij drukke rondweg zullen moeten oversteken. Wat dit laatste betreft deel de wethouder Barhé mee dat het college van b. en w. aan het bestuderen is welke verkeers maatregelen het oversteken van deze weg minder riskant kunnen maken. Verder merkte hii op gesprekken met ouders te hebben gehad, waardoor voor de ouders de zaak wat duidelijker is geworden. Dit heeft als resultaat gehad dat diverse ouders hun kinderen naar de nieuwe school zullen sturen. Tenminste twee klas sen van deze school zullen straks bezet zijn. Wethouder Barbé hoopte dat het er drie zullen worden. Dat de school er moet komen achtte hij een vrij duidelijke zaak omdat de behoefte eraan aantoonbaar is. Temporiseren van de plannen vond hij in dit stadium niet mogelijk. Waarschijnlijk zijn de plannen namelijk al onder weg naar de bouwkundig hoofdinspecteur. Op de rest van de raadsdebatten komen wij nog nader terug. Diploma-uitreiking In aanwezigheid van oudere, do centen en belangstellenden zijn in de aula van de nieuwe huishoudschool De Leeuwtjes in Terneuzen diploma's uitge reikt aan de geslaagde eind examenkandidaten. Aanwezig hierbij was ookmej A. van der Leeden, de consulente van de1 Z.L.M. Voor de eerste keer werden ook aan leerlingen van het individueel huishoud- en nijverheidsonderwijs diploma's uitgereikt. Auto uitgebrand Op de rijksweg nabij IJzendijke is een personenauto, welke werd bestuurd door A. W. -uit Sluis en eigendom was van de heer J. uit Hulst, totaal Uitgebrand. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting geweest. De heer W. werd gewaarschuwd door een achteropkomende automo bilist die rookontwikkeling bespeurde. Nadat Van W. ge stopt was, kon hij slechts en kele papieren redden en ook zichzelf. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie in Sluis zijn de volgende gevonden voor werpen aangegeven: Kinderwantje, zakmes, jon genshorloge, sportschoen, huissleutel, kussen, zwart-wit- te hond, kinderportemonnee, met inhoud, garagesleutel, gouden dameshorloge, bruine portemonnee met inhoud, trai- ningsvest, meisjesbril met etui, plastic regenjas, heren polshorloge, zwart hondje. Examen Onze oud-stadge noot A. de Smet heeft aan de rijksuniversiteit in Utrecht cum laude de doctoraaltitel in de Duitse letteren behaald. TERNEUZEN Dertig Ter neuzense verkeersbrigadiertjes hebben gisteren hun unifor men aan de kapstok gehangen, Omdat ze een jaar lang op de Dokweg en de Axelsestraat andere Terneuzense kinderen veilig naar de overkant van de straat hebben gebracht kregen ze gistermiddag in de kantine van het politiebureau een feestmiddag aangeboden door de Terneuzense afdeling van Veilig Verkeer Nederland. De heer E. Hubregtsen, hoofdinspecteur en corpschef van de politie in Terneuzen dankte de verkeersbrigadier tjes namens V.V.N.-Terneuzen de voor het werk dat ze hebben gedaani. Niet alleen vond hij het belangrijk dat er dit jaar geen ongelukken zijn gebeurd, ma-ai- bovendien vond hij het fijn dat jongeren zich voor andere jonge mademen sen willen inzetten. Met het drinken van limonade en het kijken naar tekenfilms, ver toond door in-struoteur, briga dier Jansen, werd er een fijne middag van (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Wegens het zonder vergunning van b. en w. vertonen van films, waar mee zij in overtreding was van de Bioscoopwet is gister morgen de 28-jarige mevrouw W. K.-Ch. bij verstek veroor deeld tot een geldboete van f 1.000,-, waarvan f 500,- voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De bij de sexbioscoop, Bar- barella aan de St.-Annastraat in Sluis, in beslaggenomen aanplakborden - met daarop niet mis te verstane afbeeldin gen - werden door kanton rechter mr. C. J. M. van Hees „aan het verkeer onttrok ken. Gelijktijdig was gedagvaard de heer F. B., huurder van het pand in de St.-Annastraat, die op zijn beurt weer had onder verhuurd aan mevrouw K. Hem was ook een overtreding van de bioscoopwet teniastege- legd. „Ik heb wel de overtui ging dat hij er tussen zat", aldus mr. Th. Lebret in zijn requisitoir, „maar het bewijs kan ik niet leveren". Hij vor derde dan ook vrijspraak, iets waaraan de kantonrechter zich conforme erde. Het vervoeren van vee - ook al is het een beer van jezelf - moet geschieden in ontsmette wagens. Dat ontsmetten moet aangetoond kunnen worden door middel van stempels in een daarvoor bestemd boekje. De landbouwer R. J. uit Wa terlandkerkje was vorig jaar december aangehouden en kon niet aantonen, dat het wagentje waarin hij zijn mannelijke var ken vervoerde, was ontsmet. Wel toonde hij gisteren ter zitting bij het kantongerecht in Oostburg een boekje van de periode daarvoor en de perio de daarna. „Maar 1972 ont breekt", aldus mr Van Hees. J. schoof dit op groot-Oost burg, dat na de gemeentelijke herindeling was ontstaan. Vol gens hem was zo'n boekje niet meer nodig. Mr. Lebret eiste een boete van f 50,. „Dat vind iik een ramp", aldus J. Mr. Van Hees liet zich vermurwen en vonniste met f 30,-. „Ook omdat de zaak nu weer in orde is", zo hield hij verdach te voor. Een veehandelaar uit Bigge- kerke, M.K., was tenlastegelegd dat hij op' 10 januari vorig jiaar 22 kalveren uit België had ingevoerd, zonder dat daarbij de benodigde papieren aanwezig waren. De zaak was in een vroeger stadium al eens aangehouden. Gisteren bleek, onder meer uit getuigenver hoor, dat de dieren door een Aardenburgse veehandelaar waren ingevoerd op naain van de firma van K. „Hij had echter alleen vergunning op onze naam slachtdieren in te voeren voor het abattoir in Middelburg", aldus K. De be trokken Aardenburger is in middels overleden. K. werd overigens vrijgesproken, maar niet nadat mr. Lebret er nog eens op gewezen had hoe noodzakelijk de juiste gezond- heidspapieren zijn. „Dat zijn ernstige zaken", zo zei hij. De gebruikelijke snelheidso vertreders ontbraken niet. De Belg N.V. uit Roeselare kreeg 80,- omdat hij op de St,-Anna- straat in Sluis 105 in plaats van 70 km had gereden en de Belg L.V. uit Dendermonde f 30,- voor een snelheidsovertre ding op dezelfde weg. De Breskense architect J.L. had op de Hoogstraat in Sluis, waar slechts 15 km gereden mag worden, 47 gereden. Hij had de zaak laten voorkomen en niet willen schikken omdat het zijns inziens een belache lijke bepaling is, die boven dien alleen geldt voor zwaar verkeer, zo was zijn mening. „Er moet aangedrongen wor den bij de betrokken autori teiten, deze bepaling ongedaan te maken", zo meende hij. Mr. Van Hees vonniste hem tot een boete van f 15,-. examens HULST Aan de r.-k. huishoudschool St.-Martini slaagden de volgnde leerlin gen: klas Tzn: Astrid Assel- man, Kloosterzande; Gerry de Block, Clinige; Marie-Framce Bogaert, Clinge; Nina Boon man, Clinge; Jeannine van Broeck, Clinge;; Marlies van Darome, Stoppeldijk; Lydia Dobbelaer, Clinge; Marian Dophemont, Hengstdijk; Ingrid Ferket, Heikant; Agnes Freij- ser, Kuitaart; Ingrid van Goethem, Kloosterzande; José d'Hooghe, St.-Jansteen, Marlies de Kort, Ossenfese; Marloes Vermeulen, Clinge; Jeanine Vioen, Hulist, Wende- line Vernimmen, Stoppeldijk; Marjo Visser, Axel; Wilma van Waes, Heikant. Klas P-Tw: Linida Aerts. Hulst; Ina van Damme, Bosch- kaïpelile; Tiny Hermans, Bosch- kapellle (met lof) (aanvullend T); Miriam Inghels, St.-Jan steen; Ainnelies Hiel, Klooster zande; Rita Koole, Heikant; Ingrid van. Landeghem, Hulst (met lof, aanvullend T); Mari an Megroot, Koewacht (met lof, aanvullend T); Irene Schelfaut, St.-Jansteen; Marti- ne Verbist, Hulst, aanvullend T; Anneke van Waesberghe, Koewacht; Lilian Waumans, Koewacht. Klas P-Tzn: Ann,e-Marie van Belle, Hengstdijk Vera Blommaert, Pauluspolder; Ma- rita Burm, Kloosterzande (aanvullend T); Dian de Cock, St.-Jansteen; Thea van Dam me, Walsoorden (aanvullend T); Marij vasn Delft, Terhole (aanvullend T); Rosita Ferket, Heikant (met lof); Nelly de Jonge, Kapeiilebrug; Rita de Maat, Ossenisse; Marjo de Meyer, Kloosterzande (aanvul lend T); Jacqueline Menu, Os senisse (aanvullend T); Emmy Neve, Kloosterzande; Edith Reyns, Qsisenisse (met lof, aanvullend T), Rozet Reyns OsseniBse (aaruvuilend T) Jacqueline Ramhout, Glinige. Rita v.d. Veeken, Boschkapel- le; Bernadette Vereecken, Kloosterzande; Anita de Waal, Kloosterzande (aanvullend T); Lilian, de Waal, Walsoorden, (aanvullend T). Afgewezen. 1. Klas Tn: Meriam de Croock, Huist; Monique van Driessche, Terhoie; Yvonne Duerinck, Stoppeldijk; Annelies de Dijc- ker, St.-Jansteen. (met lof); Brigitte Ferket, St.-Jansteen; Chantal Freijser, Hulist; Vivian van Geertruy, Clinge; Anne lies de Groene, St.-Jansteem; Tilily Henderiks, St.-Jansteen; Monique Heyens Hulst; Mari an Inghels, St.-Jansteen,; Ber nadette Lennout, Nieuw-Na- mem; Emmy van Osselaer, Hulst; Rioa Otto, Koewacht; Vera de Poorter, St.-Jansteen (met lof); Lilian Reyns, Graaiuw; Annette Sitrooband, Huist; Annette van Trappen, Stoppeldijk (met lof); Jacque line van Troost, Kruispolder; BUy Vereecken, Kruispolder; Liesbeth van Waes, Hulst; Ni cole van Waesberghe, St.-Jan steen; Godelive Willaert Hulst (met lof). Klas Tz: Connie van Aart. Hulst; Marion, van Aeker, Ter hole; Jacqueline Aerts, Hulst; Els AniSheuniis, Koewacht; Ma rijke Apers, Overslag; Marina Boddaert, Hulst; Lucile v.d. Bogaert, St.-Jansteen (met lof) Jeannine de Boy, Huist; Lucie van- Campen, Terhole; Marie-José Colsem, Walsoor den; Carla Daalman, Graauw (met lof); Carla Duviivier, Hengstdijk; Bernadette Haart- sen, Terneuzen; Tiny Ivens. St.-Jansteen; Monique Joosen, Lamswaarde; Marie-Lou Kas, Hulst; Christian de Maat, Ter hole; Lidy Martinet, Heikant; Agnes Valckx, Hulst; Christi an Verbist, Koewacht; Brigitte Verstraeten, Olirnge; Rosita de Waal, Terneuzen. Vormingsklas: Ria Allefs met lof Marië- t-te Caimmaert; Marianne Die- leman; Thea de Groot; Ida Haartsem; Linda den Ha-erinck; Rita de K-ock, met lof; Karien Koster; Lidy Mabesoome; Trees Martens; Mieke Sebeele, met lof; An Verwey; Maddy IJsebaert. Geslaagden kostuumoplel- ding: Vera Burm, Walsoorden; Jaointa Buysse, Hulst; Ingrid Haulez, Hulst; I-reen van Hou- te, St.-Jansteen; Yolamda van Eetiveide, Kloosterzande; Riet Ivens, Hulst; Ineke Klaassen, Zaamslag; Elly de Maat, Graauw; Anneke Meesen, Lamswaarde; Margo van Mul- lem, Nieuw-Namen; Marita Strooband, Heikant; Flora Verduirmen, Graauw, met lof; Ingrid Versohueren, Clinige; Diini v.d. Waart, Hulst. Geslaagden opleiding kin- derverzorging-jeugdverzor- glng: Ingrid van Assche, Ter neuzen; Marita de Burger, St.- Jansteen; Marleen de Burger, Clinge; Linda Broeckaert, Hulst; Rita van Driessche, Lamswaarde; Lieke den Doel- der, Axel; Tan-ny van Duyven- bode, Terneuzen, met lof; Marga Jansen, Terneuzen; Mo nique Jansen, Hulst; Riet Lan- su .Clinge; Marijke Martens, Terneuzen; Ingrid Mattheys- sen, Kloosterzande; Addi Ma- ehielsen, Terneuzen; Cobie Meyer, Terneuzen Maatje Meyer, Axel; Edith Naessens, Boschkapelle; Toos de Rech ter, Clinge; Joke Rootus, Kloolsterzande; Edith de Ruy- ter Axel; A-rune-Mari-e Schelf hout Kloosterzande; Miriam Schilil-ema-ns, Hulst; Marischka Vaal, Sas van Gent; Ilse Velg- he, St.-Amand®berg (B) Christian Verbist, Hulst; Vermoet, Sas van Gent; Jac queline van Waterschoot, Kloosterzande, Afgewezen: geen. Herexamen: één. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: Niet voor de poezen 18 j. 23.30 uur: Begeerte naar sex 18 j. Roxy, 20.00 uur: What's up doc? a.l. BIEZELINGE Aan Zwarte Weel, Avond voorstelling Amerikaanse The atergroep Suitcase Theatre. GOES Grand, 20.00 uur: Raid on Rommel 14 j. Museum van N.- en Z. Be veland, jubileumtentoonstel ling Deltawerken van de WMZ (t.m. 30 sept.). Van 9.00-12.00 u. en van 19.00-22.00 u. Galerie Gusaha, expositie 15 pentekeningen van Mathis- se (t.m. 14 juli). Dagelijks van 9.00-18.00 u. HENGSTDIJK E. de Kort, 15.00 uur: Va- kanitieschietaing. Recreatieoord „De Vogel", 20.00 uur: Kaarta vond. HOOGELANDE Kapel van Sint Maarten, 20.00 uur: Films van het We- reldnatuurfonds. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Turks fruit 18 j. Basiliek, 20.15 uur: Orgel concert door Bernard Barte- link uit Haarlem. Galerie van Geyt, expositie etsen en gravures (t.m. 31 aug.). Dagelijks van 9.00-12.00 u. en van 13.00-18.00 u. KORTGENE Galerie Les Deux Chapeaux, expositie van 20 Zeeuwse kunstenaars (t.m. 30 juni). Van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u. Galerie Opus II, expositie van 20 Zeeuwse kunstenaars (t.m. 30 juni). Van 9.30-12.00 u. en van 14.00- 17.00 u. KWADENDAMME De Burcht, expositie werk beeldende kunstenaars uit Borssele (tjn. 8 juli). MIDDELBURG City, 20.00 uur: Buck, de priester en de duivel 14 j. 23.30 uur: Popcorn 18 j. Molenwater, miniatuur Wal cheren, dag. van 9.00 - 17.00 u. Abdij, (kloostergangen), ex positie van het Ned. kerklied sinds de reformatie onder het motto Jubilate Deo. Ma. t.m. za.t van 10.00-17.00 u„ zond. van 13.30-7.00 u. zond. van 13.30-17.00 u. (t.m. 18 aug.). Rijksarchief, expositie van de abdij van Middelburg (t.m. 1 september). Van 9.00-12.30 u. en van 13.30-17.00 u., zat. van 9.30-12.30 u. Zeeuws Museum, Abdijplein 3, expositie teke ningen van Arie Visser (t.m. 15 juli). Werkdagen van 10.00- 12.30 u., zat. en zond. van 14.00-17.00 u. Zeeuws Mu- seiun, Abdij plein 3, expositie werken van Jacques Prince (t.m. 31 augustus). Werkdagen van 10.00-12.30 u., zat. en zond. van 14.00-17.00 u. Stad huis (Vleeshal) expositie „World Press Photos 1973" (t.m. 12 augustus). NISSE Kunstgalerie De Mooie Staak, (Ronde Polderdijk 1), Siersmeedwerk, schilderijen en glasschilderijen (open: woensdag t.m. zondag 10.30- 18.00). OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur: Turks fruit 18 j. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal>, 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Jerzy Katlewicz. Solisten en Phil- harmoniseh koor en kinder koor uit KKrakau. De Doelen, (Kleine zaal), 20.15 uur: Neer- lands Hoop in Panama. Schouwburg, 20.15 uur: Het Nationaal Ballet met artistiek leider Jaap Flier. Theater De Lantaren, 20.30 uur: Voorstel ling Holland Festival. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, exposi tie grafiek van Robert Maas kant (t.m. 30 juni). Open van 9.00-12.00 u. en van 13.30 - 18.00 u. vrijd. van 9.00-12.00 u. en van 13.30-21.00 uur. Zond. van 14.00-18.00 u. Ma. geslo ten. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur. The Burglars 14 j. WALSOORDEN Aardappelloods Bas Rijk, 19.00 uur: Schieting KPJ Kloosterzande. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, exposi tie schilderijen van Nico Mo lenkamp (t.m. 14 juli). Expo sitie keramiek van Zaalberg (t.m. 31 augustus), Di. t.m. zat. van 9.00-18.00 u„ zond. van 14.00-18.00 u. IJZENDIJKE Oude Korenmolen, expositie kunstenaars uit de zuidelijke Nederlanden (tot 1 sept). Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u. en van 14.00-16.00 u. Zat. zon en feestdagen van 14.00-16.00 u. ZIER1KZEE Burgerweeshuis, zomerexpo- sitie (t.m. 28 juli). Van 10.00- 17.00 u. ANTWERPEN Kathedraal, Concert door het Groot Koperensemble Theo Mertens. Middelheimpark, Twaalfde Biennale voor beeldhouwkunst (t.m. 8 oktober). Van 10.00- 21.00 u. TERNEUZEN Aan onge veer 200 geslaagde eindexa menkandidaten van de lagere technische school in Terneuzen is gisteren het diploma uitge reikt. Tijdens deze gelegenheid wees l.t.s.-directeur A.J. Ris- seeuw erop dat het met de onderwijsmogelijkheden in Zeeuwsch-laanderen niet zo slecht is als elders wordt ge dacht. „In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn er wel vele onderwijsmo gelijkheden. Na de l.t.s. kan men naar de m.t.s. in Terneu zen, men kan bij het leerling wezen terecht voor primaire en vervolgopleidingen en daarnaast zijn er allerhande cursussen. In Terneuzen zijn er b.v. cursussen, die nergens anders in Zeeland worden ge geven, aldus de heer Ris- seeuw. Hij wees er de geslaagden en hun ouders op dat het be halen van het diploma geen eindpunt moet zijn, maar dat het diploma als een basis moet worden gezien. Toch is het diploma wel belangrijk. „En kele jaren geleden werd niet zoveel naar diploma' s ge vraagd als tegenwoordig. Bo vendien is niet alleen het di ploma zelf van belang, maar ook wordt er veel meer naar de cijfers gekeken. Dat is ook logisch, want de bedrijven in vesteren kapitalen in opleidin- (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE De di ploma-uitreiking van de Mid delbare Landbouwschool in Schoondijke zal dit jaar plaatsvinden op vrijdag 6 juli. Begonnen wordt om 19.15 uur in het schoolgebouw. Behalve de diploma-uitrei king staat onder meer nog een openbare les op het program ma, te verzorgen door de heer H.A.M. van de Vijver. Hij zal spreken over het thema „Huis dieren vroeger en nu". gen, opleidingen, die zo speci alistisch zijn dan wij dat al leen niet kunmen betalen maar ook niet zouden moeten doen. Dan lever je namelijk specialisten af, terwijl wij nu slechts zorgen voor een basis, waardoor men nog alle kanten uit kan," aldus de heer Ris- seeuw. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer R. Vis ser feliciteerde ouders en ge slaagden. Hij merkte op dat het leerlingental slechts een geringe daling te zien geeft. Vorig jaar werd met 566 leer lingen begonnen. Nu zijn er dat 557. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In het Sasse zomeravondvoetbal zijn de Philippine-veteranen kam pioen geworden. Het 11 ge lijkspel, bevochten in de laat ste competitiewedstrijd tegen medegegadigde voor de titel Racing White was voor de ve teranen voldoende om de kam- pioensvlag te kunnen hijsen. Zowel de Philippine-vetera nen als Racing White leden, nu in de nu geëindigde competitie geen enkele nederlaag, maar de White mensen verspeelden reeds eerder een puntje aan de Corn Boys Veteranen, die aLs derde eindigden, De nu afgelopen competitie heeft een sportief verloop ge kend. UitslagenRacing White 3 - DOW 12: DOW - Racing White 2 3—0; CSM - Racing White 3 3—1; ONA - CPC 3— 1; CSM - Corn. Boijs Vet 44; Philippine vet. - Racing White 1 1—1. Eindstand: Philippine vete ranen 815 Racing White 1 814; Corn. Boijs vet 812 CSM 8—9; ONA 8—8; Racing White 2 8—6: DOW 8—6; CPC 82; Racing White 3 80.

de Stem | 1973 | | pagina 5