WILDE MIS e Zeeuw Raad Hontenisse accepteert „buitengebied P. STEVENS KRIJGT I KOUD VAN CIJFERS AFSCHEID ZUSTER GERTRUDE „Situatie in bouw is niet ongunstig" VERTIKALE DRAINAGE NODIG BOUWRIJP MAKEN SMITSSfflORRE LOOPT VERTRAGING OP VEEL BELANGHEBBENDEN OP PUBLIEKE TRIBUNE ZLM neemt afscheid van directrice „Het Molen kwartier'5 Bejaardenschieting in Hulst Raad Axel akkoord met opstelling recreatief basisplan stad streek Auto uitgebrand Nieuw-Namen Biervliet Terneuzen Onderwijzeres Van der Welle nam afscheid van onderwijs Reconstructie weg Kloosterzande Vogelwaarde morgen klaar Hulst Tijdens diploma- uitreiking Aardenburgse burgemeester somber over werk gelegenheid VAN HOORICKX TIJDENS DIPLOMAUITREIKING IN AXEL: Aanbesteding Raadslid Axel: Bestemmingsplan houdt te weinig rekening met privé-belangen Hond leidt actie hulp aan China N.a.v. vragen over hulpverlening Burgermeester Axel tikt raadslid op de vingers Afscheid van zuster Humilis in Hulst Donderdag 28 juni 1973 2 ugustus). Werkdagen 1-12.30 u., zat. en 14.00-17.00 u. Stad- /leeshal) expositie 'ress Photo's 1973" fgustus). ilerie De Mooie tonde Polderdijk 1), werk, schilderijen schilderijen (open: t.m. zondag 10.30- )AM leien (Grote zaal), Tweede einduitvoe- leerlingen van het is Conservatorium, ii (Kleine zaal), 20.15 .■lands Hoop in Pana- >uwburg, 20.15 uur: Buffo" van Dario Fo. ïws Volkstheater uit Theater De Lan- .30 uur: voorstelling estival. GENT Uilenspiegel, exposi- k van Robert Maas- 30 juni). Open van u. en van 13.30-18.00 van 9.00-12.00 u. en ■21.00 uur. Zond. van I u. Ma. gesloten. GEN ra, 20.00 uur: The ■4 j. ftPE Troutzaerte, exposi- erijen van Nico Mo- (t.m. 14 juli). Expo- imiek van Zaalberg augustus). Di. t.m. 9.00-18.00 u., zond. 18.00 u. PELLE aanse Theatergroep, irstelling van de The- Suitcase Theatre. KE orenmolen, expositie rs uit de zuidelijke len (tot 1 sept). Ma. 1. van 10.00-12.00 u. 14.00-16.00 u. Zat. feestdagen van 14.00- EE veeshuis, zomerexpo- 28 juli) Van 10.00- PEN leimpark, Twaalfde voor beeldhouwkunst oktober) Van 10.00- wordt verkregen, moet worden gecon- iat de belangstelling Sluisse horeca voor rmis steeds minder Het aantal zaken, jdens de kermis kan „edanst, is de laatste mmerkelijk gedaald, zijn de onkosten 'even van dansgele- de laatste jaren be oegenomen, maar het worden betreurd dat een traditie verloren Vooral de kermis- tot enkele jaren te- typische Sluisse ver- .g, dreigt in het ge- lomen. café-restaurant „De ve" wil de echte ker- met plaatsing van nsorgel handhaven, komen de damcing- een aangepast ker- oire. lisse V.V.V. laat ter van de kermis- zondag 1 juli van 17.00 uur de Freund- llaskapelle uit Diks- 3elgië) optreden. Dit p, dat veel bekend- wierf door optredens Belgische kust en in en Duitsland, heeft iaal vrijgemaakt om kermis in Sluis een ncert te geven, met s e Stem B.V. >20 (4 lijnen); HULST: GOES: Klokstraat 1, 1017.00 uur. aten: Boekhandel Pie- uur, tel. 01600-22341; zondag 20.00-22.00 uur 1150-6297; Midden- antoor Nleuwstraat 9, >0-5745: algemeen re- iromme Weele 4 Mid- 38: redacteur Mldden- 5: kant Klokstraat 1, Goes: redacteur te tan tooi Nleuwstraat 9, <-4866; redacteur O.Z.» t 14, Hulst. tel. 01140s „-Vlaanderen: R van uzen, tel. 01150-7929. ind: T. Koomen, tel. 11155-2237. 0-6297. 316. (Van onze correspondent) Op de rijksweg IJzendiijke- Philippine is de auto van de heer J. uit Hulst bestuurd door A. W. uit Sluis totaal uitge brand. De vermoedelijke oor zaak is kortsluiting. Plezierreis De Nieuw-Na- mense afdeling van de NCB heeft een plezierreisje ge maakt langs de Rijn. Het ver trek vond plaats om 19.00 uur 's morgens, waarna via Brus sel naar Malmedy werd ge reisd. Daarna naar Luxem burg. Trier en Rudesheim, waar overnacht werd. De reis werd voortgezet langs de Rijn naar Bonn, Koningswinter, Aken en Vaals. Men ging terug via Antwerpen naar Nieuw-Na men. Aan de reis namen 28 personen deel; Afscheid De oudercom missie van de Willem Beu- kelszoon School te Biervliet, belegt op donderdag 28 juni een afscheidsavond. Aanvang 20.00 uur. Dit in verband met het vertrek van het hoofd der school, de heer P.J. Bax. Voetbal Op een der vel den van het Zuidersportpark speelde de zomeravondvoet balkampioen in het rayon Ter- neuzen een vriendschappelijke wedstrijd tegen een selectiete am, gevormd Uit spelers van diverse elftallen van de W Terneuzen. In een aantrekke lijk partijtje voetbal on danks het zeer warme weer won de Terneuzencombinatie met 43. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Na ruim 45 jaar aan het onderwijs te zijn verbonden geweest heeft me juffrouw N.H. van der Welle woensdagavond in restaurant „Vijverhof" afscheid genomen van college, schoolbestuur en oud-bestuursleden van de ver eniging voor christelijk onder wijs. Mejuffrouw Van der Welle was de laatste jaren verbonden aan de Prins Wil lem van Oranjeschool te Ter neuzen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. Dronkers, zei na bijbellezing en, gebed dat mejuffrouw Van der Welle gediurendie 27 jaar voor de vereniging voor chris telijk onderwijs heeft ge werkt. Hij memoreerde haar vele voortreffelijke kwalitei ten, die haar zowel bij de kinderen, de collega's en het schoolbestuur geliefd maakten. Hij bood haar een geschenk en bloemen aan. Ook de inspec- trice voor het lager onderwijs, mevrouw W.P. Bouwman, had niets dan lof voor de wijze waarop mejuffrouw Vam der Welle haar taak heeft verricht en wenste haar, nu zij met pensioen gaat, een lange en gelukkige tijd toe. „In de eerste sohoolkrant, die na de vakantie zal ver schijnen, zal men de memoires van juffrouw Van der Welle kunnen lezen", zo beloofde het hoofd van de Prins Willem Alexanderschool, de heer J.K. Lomae. „Daarin zal zelfs nog de periode voorkomen van de school in de Jozinastraat." Hij zei bijzonder veel waardering te hebben voor de dagelijkse aanpak van haar taak, die zij trouw en consekwent doorzet te. Ook mevrouw de weduwe Van Harn, wier man destijds hoofd van de school te Spui was, wist zich blijkbaar de jaren die juffrouw Van der Welle lamg geleden aan die school doorbracht, goed te her inneren. Tenslotte sprak de heer H. Ribbens, als ere-voor- zitter een woord van waarde ring, waarna de nieuw-gepen- si on eerde dankte. Na deze of- fioiële bijeenkomst was er ge legenheid juffrouw Van der Welle tijdens de afscheidsre ceptie de hand te drukken. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE. Me t algemene stemmen heeft de gemeente raad van Hontenisse gisteravond het bestemmingsplan „buiten gebied'' aanvaard. Niet evenwel voordat er door verschillende raadsleden een groot aantal amendementen op het voorstel van B. en W. was ingediend. Ook die amendementen wer den met uitzondering van de beide wethouders met algeme ne stemmen aangenomen. Het nieuwe plan legt een duidelij ke bestemming op de land bouwgronden buiten de bebou wingsconcentraties. Tegen het concept zijn door de georgani seerde landbouw tal van be zwaren ingebracht, omdat men het niet eens wais met de be perkingen die door dit be stemmingsplan aan de land bouw werden opgelegd. Ge vreesd werd voor een belem mering van de groei van de agrarische bedrijven. Alles bij elkaar werden er de afgelopen weken ruim honderd bezwaar schriften ingediend, zodat het concept-bestemmingsplan en de behandeling darvan in de gemeenteraad met recht als een heet hangijzer gekwalifi ceerd kon, worden. De Horate- nisser gemeenteraad heeft er woensdagavond dan ook meer dan een uur voor nodig gehad om uit deze gecompliceerde kwestie te komen. Driemaal werd de raadsver gadering voor nader onderling overleg geschorst. Dat alles gebeurde onder het toeziend oog van ruim honderd belang hebbenden, die de verrichtin gen van de raadsleden in de grote zaal van hotel Van Leu ven konden volgen. De grote opkomst was tevoren te voor spellen en dat was de reden, dat deze raadsvergadering bij wijze van uitzondering niet in de raadzaal maar in het aan grenzende hotel werd gehou den. De eerste amendementen werden ingediend door de heer L. Mangnus, die garanties wilde voor een redelijke scha devergoeding in het geval dat door dit bestemmingsplan be paalde bedrijven iin waarde achteruit zouden gaan. Hij wilde van B. en W. ook weten welke mogelijkheden er voor de landbouwers zijn om in beroep te gaan. Het amende ment werd kort voor de stem ming weer ingetrokken, Een hele serie wijzigingen op het voorstel van B. en W. hadden ook de heren P. Mang- nius en K. Collot d'Escury. De ze amendementen werden wel in stemming gebracht en aan genomen. Ze hadden betrek king op algemene detailwijzi- (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK —De recon structie van de weg Klooster- zande-Vogelwaarde is eerder gereed gekomen dan men had verwacht. Vrijdag 29 juni (morgen) zal de nieuwe weg officieel worden openge steld. De omleidingsborden zijn dan verwijderd en ook de ver bodsborden zullen er niet meer staan, zodat alle verkeer ongehinderd gebruik kan ma ken van de nieuwe asfaltweg. Een en ander betekent voor het verkeer een flinke verbe tering, al is het weghalen van het fietspad (alleen een strook, vam de rijweg geschei den door een doorlopende streep) voor fietsers en brom fietsers reden om goed uit te kijken,. Voor fietsers en brom fietsers is een gedeelte van de weg verboden terrein ver klaard. Vanuit de richting Kloosterzande worden ze van af de Plattedijk tot Hengtdijk omgeleid via de Hemgstdijkse Kerkstraat. Via de Plevier- straat kan men dan weer op de grote weg komen. Ditzelfde geldt ook voor fietsers en bromfietsers, die van Vogel waarde naar Kloosterzande rijden. De reconstructie is uit gevoerd door aanemingsbe- drijf J.D. Jainse bv. Zwembad Het openlucht zwembad in Hulst heeft dins dag voor het eerst sinds de openstelling in mei een dagge middelde van 1300 bezoekers gehaald. gingen. In de toelichting bij zijn voorstel maakte de heer Mangnus er bezwaar tegen dat de landbouw lukraak wordt aangewezen als een van de grootste vervuilers. „Steeds weer wordt de beschuldigende vinger naar de landbouw ge wezen?'. aidius dit raadslid vol gens wie het gebruik van kunstmest niet meer weg te denken valt zonder de drei ging van eein groot voedselte kort. Hij toonde zich ook ontevre den over de geringe informa tie die een, deel van de raads leden over deze kwestie ge kregen zou hebben. Deze be schuldiging werd door burge meester mr. M. Somers later weerlegd met de mededeling, dat alle raadsleden dezelfde middelen ten dienste hebben gestaan. De heer Perdaen hield een pleidooi voor steun van rijkswege voor het aan brengen van dijkbeplanting en de heer Roctus merkte op, dat het bestemmingsplan alleen nadelen te bieden had en geen voordelen. De heer Collot complimenteerde B. en W. om dat men geen industrieterrei nen had aangewezen en het concept-streekplan buiten be schouwing was gelaten. Complimenten waren er ook voor de wijze waarop B. en W. het bestemmingsplan heb ben gepresenteerd en er voor lichting over hebben gege ven. (Van onze correspondent) HULST Drs. W. Locke- feer, burgemeester van Aar denburg en voorzitter van het schoolbestuur van de techni sche school te Hulst heeft zich tijdens de diplomauitreiking op de school, somher uitgela ten over de werkgelegen heid. „Over de werkgelegenheid in ons gewest vormen zich donkere wolken boven de ho rizon, aldus de heer Lockefeer in zijn toespraak tot de in grote getale aanwezige ouders van de geslaagden. Laten we hopen dat deze van voorbij gaande aard zijn. We mogen wel optimistisch zijn, maar moeten realist blijven". Hij was de mening toegedaan dat de problemen niet op te lossen zijn met een, financiële injec tie. Een en ander brengt met zicih mee, dat op de scholen een aanpassing noodzakelijk is. Ook de technische school te Hulst blijft wat dit betreft niet achter, er is een aanvraag lopende voor een nieuwe afde ling installatie-techniek, ter wijl men zich ook gaat bezig houden met het speciaal on derricht van theoretisch min der begaafden. Aan de geslaagden zette de heer Lockefeer het belang van het behaalde diploma uiteen. „Naarmate je ouder wordt zul je merken dat een „papiertje" een sleutel is, om bepaalde deuren te openen", zo zei hij. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Van die cijfers: daar krijg ik het koud van". Deze opmerking maakte gis termiddag de heer P. Stevens als lid van het algemeen be stuur van de centrale dienst- voor bouw- en woningtoezicht tijdens de algemene vergade ring over de begroting voor 1974. „Ik ben van al die bedragen geweldig geschrokken. Ik had eigenlijk nooit gedacht, dat een centrale dienst zoveel geld kostte. Boekhoudkundig ben ik wel een nul, maar ik heb me laten voorlichten. Het zijn bedragen waar je van gaat bibberen", aldus de heer Ste vens, die deel uitmaakt van het bestuur ais vertegenwoor diger van Hulst. Ook de bij drage die deze gemeente aan de dienst moet verlenen wekte bij de heer Stevens ontzag. „Dat is voor 1974 geraamd op zo'n 600.000 gulden. Als het daar bij blijft mogen we in onze handen klappen". Hij vroeg zich af of het voor de gemeente Hulst toch niet voor deliger zou zijn om eens aan een eigen dienst te gaan den ken. Waarnemend voorzitter mr. M. Somers feon hem daar bij snel uit de di'oom helpen. Hulst hoeft voor 1976 niet te denken aan uittreding, tenzij het algemeen bestuur er mee akkoord gaat. Nog drie jaar is ook Hulst contractueel aan de centrale dienst verbonden. De heer Stevens had bere kend, dat de kosten sinds 1970 met 100 procent zijn gestegen. „En dat terwijl er van alle kanten wordt gewerkt om de inflatie tegen te gaan", zo merkte hij op. De bijdragen van de aange sloten gemeenten zijn voor het komend jaar berekend op ruim 22 gulden per inwoner. Ten opzichte vam de „oude" prijs is dat een stijging van 5 gulden. De heer Janssen, de vertegenwoordiger van Axel, was het met die rigoureuze verhoging niet helemaal eens. „Is het niet beter elk jaar een trendmatige verhoging door te voeren. Dan hoeven de bedra gen niet zo snel te stijgen", zo zei hij. Voorzitter Somers wees er op, dat de dienst de bij dragen lange tijd niet heeft kunnen drukken door te putten uit financiële reserves. Maar die zijn nu op. Om de zaken enigszins te reorganiseren is er in de aanbiedingsbrief een absolute personeelsstop aange kondigd. Maar met die maat regel bleek het volgens direc teur Roelands ook weer wel me te vallen, omdat bij toe nemend werk alsnog gedacht kan worden aan uitbreiding van het personeelsbestand. De heer Lambert van de ge meente Hontenisse wilde graag weten welke argumen ten aan de personeelsstop ten grondslag lagen. Hij vreesde dat door personeelsgebrek de dienst niet optimaal zou kun nen functioneren. Een dure centrale dienst is tot daar aan toe, zo betoogde hij, maar een dure, slecht functionerende central dienst kian niet geac cepteerd worden. De heer Van Acker (Hulst) vroeg zich af of er niet wat efficiënter en vooral wat sneller gewerkt kon worden bij de afwikke ling van procedures rond bouwtekeningen. De heer Die- ieman (Axel) was het er niet mee eens, dat reserves zijn aangesproken om de exploita tie rond te krijgen. „Is dat nu wel een goede financiële poli tiek", vroeg hij zich af. Hij verwachtte dat de rigoureuze verhoging in de verschillende gemeenteraden moeilijk te verdedigen zou zijn. SLUISKIL De bevolking van Sluiskil en zuster Gertru de, het vertrekkende hoofd van de Sluiskilse St. Antoni- usschool, hebben gisteren op hartverwarmende wijze van elkaar afscheid genomen. Gisterochtend namen de leer lingen van de St. Antonius- school afscheid, een afscheid in de vorm van een omvang rijke show, die de kinderen zelf uitvoerden. Onder leiding van de eigen leerkracht had. iedere klas wat ingestudeerd. De ene klas kwam met een toneelstuk, een andere klas met zang, een vol gende klas met dans en zo ontstond er een fijn program ma met ais centrale thema ui teraard het vertrek van zuster Gertrude. Al bij dit afscheid werd zuster Gertrude overla den met geschenken. Van de leerlingen kreeg ze namelijk twee tuinstoelen, een tafel, een bloembak, een cadeaubon, een foto-album waarin foto's van alle leerlingen stonden en een grote foto met alle leerlin gen en onderwijzend perso neel. Gisteravond werd zuster Gertrude weer bedolven onder de geschenken. Dit tijdens het speciaal in verband met haar afscheid samengestelde pro gramma „Dit is uw leven", een programma waaraan meer dan 240 inwoners van Sluiskil hebben meegewerkt. Het werd een daverend programma met muziek, zang en vooral veel toneel,' want verschillende epi soden uit het leven van zuster Gertrude werden op kostelijke wijze voor het voetlicht ge bracht. Een programma, dat niet alleen bij de vele honder den oud-leerlingen van zuster Gertrude en ouders van huidi ge leerlingen in de smaak viel, maar wat ook bij zuster Ger trude zelf aansloeg. Diverse sprekers kwamen zuster Gertrude dank zeggen voor de fijne samenwerking, die met zuster Gertrude steeds mogelijk is geweest en meest al klonk als ondertoon een gevoel van spijt over het feit dat zuster Gertrude Sluiskil vaarwel zegt. Namens de be volking van Sluiskil werden haar een pick-up, een radio- cassetterecorder en twee ge luidsboxen aangeboden. Van het schoolbestuur kreeg zuster Gertrude een volledige opera op de plaat, van het schoolper- soneel een grote gemakkelijke stoel en _van het oudercomité een tuinparasol. (Van onze correspondent). AXEL De heer Van Hoorickx voorzitter van de rei gionale opleidingscommissie van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, heeft gisterena vond bij de diplomauitreiking van de examens 1973 van ad- spirant en gezel in „de Halle" te Axel, er de nadruk op ge legd dat het in de bouw echt niet zo slecht gaat. In tegen stelling tot de op het ogenblik algemeen heersende opstel ling. dat het er met de bouw op het ogenblik slecht voor zou (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In het ge meentehuis van Oostburg is aanbesteed de reconstructie van de straten in de Kroon- wijk. Als laagste inschrijver kwam uit de bus de firma I. de Rudjsscher Biervliet met f 256.200,- Hoogste inschrijver w<as L.A.B. Sluis met f 289.000,-. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeenteraad van Axel heeft zich dinsdaga vond akkoord verklaard met een voorstel van B. en W. om een krediet van 95.000 gulden te voteren voor de opstelling van een recreatief vooront werp-basisplan. De fractie van de heer Apers was daarmee niet zo gelukkig. „Als die voorstudie al 95.000 gulden gaat kosten, wat zal dan het definitieve plan wel niet kosten", zo vroeg hij zich af. Verder wilde hij weten of de raad zeggenschap heeft bij de samenstelling en wat het voordeel zal zijn voor de ge meente. Burgemeester Van Dijke moest hem het ant woord schuldig blijven. „Daar is nu precies die voorstudie voor nodig om op al deze vra gen een antwoord te kunnen krijgen". Kritiek had de heeir Apers op het feit, dat de sa menstelling van het basisplan door de hogere overheid wordt afgedwongen onder druk van de mededeling dat anders be paalde (subsidies ingehouden zullen worden. staan is het zo, dat men in de bouw momenteel een groot aantal mensen te kort komt. Vooral goedgeschoolde vak mensen zijn hard nodig. Hij vond het een verkeerde zaak, dat in deze tijd van grote werkeloosheid geen onder scheid gemaakt wordt in de bouw en alle sectoren over een kam geschoren worden. „Er liggen echt goede kan sen voor mensen, die zich wil len inzetten, aldus de heer Van Hoorickx. In de bouw is een duidelijk kentering ten goede bezig, het aantal reparaties wordt groter, de middenstand is niet meer zo bang en ook de vernieuwingen van de dorps- en stadskernen zoals in Hulst, Terneuzen, Sas van Gent, Oostburg enz. werken stimulerend. Voor jongens die in de bouw gaan is het werke lijk aantrekkelijk om een vak te leren". Bij de diplomauitreiking zei de heer Van Hoorickx dat de resultaten bij de gezellen dui delijk beneden de verwachtin gen gebleven zijn. Werkelijk persoonlijke inzet en be- drijfsinzet voor de gezeloplei ding op niveau, zal tot betere resultaten kunnen maar ook moeten leiden. „Het gezeldi ploma geeft een levenlang recht op 5 procent hogere be loning, persoonlijke waarde ring en eigen waarde en is tevens een goede basis voor verdere ontwikkeling", aldus de heer Van Hoorickx in het kader van dit laatste lichtte de voorzitter de nieuwe „blijf- bij" cursussen toe. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Volgens het Axel- se gemeenteraadslid de heer Dierick wordt in de bestem mingsplannen Buitengebied te weinig rekening gehouden met privé-belangen, die de belan gen van de gemeenschap niet schaden. Onder meer om die reden heeft hij zich dinsdagavond tegen een voorstel van B. en W. verklaard om het bestem mingsplan Buitengebied vast te stellen. De heer Apers drong bij B. en W. aan op een soepele toepassing van onthef- fings-mogelij kheden. (ADVERTENTIE) dokó^aeallerbeste voeding voor uw hond Het Is algemeen, hekend, dat een hond niet gauw andere honden tot ztin voerbak toelaat. De Bel gische herder van de familie A. te M. stelt hondenkenners echter voor een raadsel. Steeds wanneer hjj heeft gegeten, staat h(i twee pekingezen toe, zich aan de rest in zjjn voerbak te goed te doen. Ook da heer. A. weet geen redelijke verklaringvoorditongewone gedrag. „Het is begonnen, sinds Hektor Doko krijgt. Die pekingezen zijn van de buren. Vroeger was het water en vuur tussen die drie, maar nu. 'b Is net of Hektor zeggen wil: haal je hart maar op. Want zonder Doko kom je als hond te kort. Heeft hij nog gelijk in ook." Doko is een complete hrokjesmaal- tijd. Lekker-en kerngezond. Bevat alles wat een hond nodig heeft. Nu ook in verpakkingen van 1 en 2£ kg. Alleen verkrijgbaarin speciaalzaken voor dierbenodigdheden. (Van onze correspondent) AXEL Tijdens een hij- eenkomst in restaurant „Zo- merlust" in Axel heeft de ZLM afscheid genomen van mevrouw E.H. Menheere-Ten Harkei, als directrice van huishoudschool „Het Molen kwartier". Ze gaat de school met in gang van 1 augustus verlaten. Mevrouw Menheere is vanaf februari 1968 directrice ge weest van de school. Ze kreeg op de afscheidsbijeenkomst veel lof toegezwaaid. Onder meer werd het woord gevoerd door de heer A. Doeleman, voorzitter van de onderwijs commissie van de ZLM. Hij merkte onder meer op, dat het niet gemakkelijk is om leiding te hebben over een school, te meer nu zoveel in het beroep sonderwijs is veranderd. Woorden van dank werden ook gesproken door mevr. Wolfert. Ze sprak namens de afdeling Axed van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. „U hebt veel cursussen ge creëerd en we vonden bij u altijd een luisterend oor", al dus mevr. Wolfert. Mej. D. Bom voerde het woord namens de huishoudschooldirectrices. Namens de commissie van- toe zicht sprak mevr De Feijter- De Regt. De lovende woorden gingen vergezeld van verschil lende geschenken, waaronder een Zeeuwse broche en een boek over costuums en siera den in Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het bouwrijp ma ken van het uitbreidingsplan Smitsschorre in Axel zal waarschijnlijk drie tot zes maanden worden vertraagd. Dat is een gevolg van de noodzaak om eerst vertikale drainage aan te brengen op het opspuitgebied, alvorens met de werkzaamheden be gonnen kan worden. Met deze extra voorziening is in het oorspronkelijk plan geen rekening gehouden, om dat men er vanuit is gegaan, dat het hier ging om een ge bied, waar zonder extra voor zieningen gebouwd kon wor den. De structuur van het op spuitgebied blijkt evenwel zodanig te zijn, dat het grondwater zich anderhalve meter onder de oppervlakte verzameld in verband met de ondoordringbaarheid van de onderste grondlaag. Door middel van de vertica le drainage hoopt men daar iets aan te kunnen doen. Hoe de problemen aangepakt moe ten worden moet een onder zoek uitwijzen, dat een grond- mechanisch bedrijf in op dracht van B. en W. instelt Pas als daarvan de resultaten bekend zijn weet men ook hoe veel deze extra voorziening aan onvoorziene kosten zal vragen. Er wordt rekening gehouden met een investering, die zeker rond een ton zal schommelen. De extra kosten zullen tot uit drukking komen in de grond prijzen van dit uitbreidingsge bied. Aanvankelijk was het de bedoeling, dat eind dit jaar met de eerste bouw begonnen kon worden. Deze werkzaam heden zullen nu zeker tot be gin 1974 uitgesteld moeten worden, zo wordt verwacht. Op Smitsschorre is niet alleen de bouw van een groot aantal woningen voorzien, maar ook de aanleg van bosgebied. Het terrein is ontstaan uit zand, dat vrij kwam bij de verbre ding van het Kanaal van Gent naar Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Niet in overeen stemming met de zorgvuldig heid, die in het maatschappe lijk verkeer betaamt", zo heeft burgemeester M.K. van Dijke tijdens de raadsvergadering te Axel de manier gekwalifi ceerd, waarop het raadslid P. Apers een aantal vragen had gesteld over het uitblijven van medische hulp bij een ongeval in Axel. Volgens het betoog van de heer Apers zou een bejaarde man deze maand ongeveer een uur op straat hebben gelegen, voordat hij met een ambulance naar het ziekenhuis van Sluis kil was overgebracht. De 65- plusser was onwel geworden. Uit een onderzoek van B. en W. van Axel is komen vast te staan, dat tussen de eerste melding en het vervoer naar het ziekenhuis slechts 17 mi nuten waren verlopen. De heer Van Dijke was dan ook van mening, dat de heer Apers eerst zorgvuldiger had moeten informeren, voordat hij B. en W. zijn vragen had voorgelegd. Burgemeester Van Dijke oiver de eerste reactie van het ziekenhuis in Sluiskil: „Men betreurt het daar, dat deze vragen in deze vorm wei-den gesteld. Het ziekenhuis is daardoor in een verkeerd dag licht gesteld". Men heeft de juiste gang van zaken kunnen' reconstrueren aan de hand van een band, die in het hulpcen trum in Terneuzen was opge nomen. Burgemeester Van Dijke wees er de heer Apers gistera vond op, dat het niet' gebruiie- lijk is de wagen te formule ren, zoals hij dat had gedaan. Die wijze van vragenstellen hield tevens een veroordeling in op grond van onvolledige informatie, zo meefcde de heer Van Dijke. De heer Apers: „De vragen hadden niet de bedoeling om te beschuldigen. Ik ben afgegaan op een ver klaring, die me is toegestuurd. Hij voegde er overigens aan toe, als raadslid niet ongeluk kig geweest te zijn met de pu bliciteit rond deze zaak. De heer Hamelink was met die pu bliciteit minder content. „Het is in de pers verschenen op een manier, waarbij bepaalde be schuldigingen zijn geuit", al dus het raadslid. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zuster Humilis, die vele jaren het mulo-mavo onderwijs in Hulst heeft ge diend, gaat de St.-Josephmavo verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het feestelijk afscheid heeft vandaag (donderdag) plaats en omvat om 9.00 u. een h. mis, een toneelstuk door de leerlingen onder leiding van de heer R. Buysrogge om 10.00 u. en een film om 14.00 u. Vertoond wordt de komische film „What's up doc" 7 (Van een onzer verslaggevers) HULST Aan de bejaar- denschieting in de „Blaauwe Hoeve" hebben 44 schutters deelgenomen. De hoge vogel ging naar A. van Gassen in Ossenisse. De eerste zijvogel naar Jos Lau- wers uit Terhole. De tweede ging bij loting naar A. van Gassen uit Ossenisse. Het grootste aantal, vier stuks was voor A. Schauwert uit Hulst.

de Stem | 1973 | | pagina 5