Weinig kinderen naar speelmiddag De Bolster Hans Eykenbroek is ook al over op Maple Leaf Blue y HORECA IN SlUIS WILDE VERVROEGING KERMIS De Stem/De Vrije Zeeuw Ra, acc VEEL OP PI Je vergeet [tijd wel iets als je op vakantie gaat AANRIJDING MET SCHADE stad streek ZWEMBAD HAD MEER AANTREKKINGSKRACHT Schietingen in Aardenburg Zoals Istizin voorde stoelgang./^ Vraag uw drogist A g Plannen voor nieuwe mavo in Terneuzen Zware schade bij aanrijding Gebr. Dallinga winnen top- biljart- wedstrijd GEWONDE BIJ AANRIJDING IN TERNEIJZEN Voetbalclub Aardenburg nam afscheid van Bram Pieters die lang-frisse blauwe kauwgum Hoofdplaat Auto uiige Nieuw-Nan Biervliet Terneuzen Onderwijz Van der nam afsch van onder Donderdag 28 juni 1973 Donderdag 28 ji - (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Meestal wanneer het weer spelbreker is bij geplande evenementen bete kent dit regen en meer van dit soort narigheden. Dat echter te mooi weer ook roet in het eten kan gooien ervoeren gistermid dag de actieve leden van de clubhuisleiding van „De Bol ster" in de Terneuzense bomen- en bloemenbuurt. Ter afsluiting van het eerste seizoen had men een middag vol allerlei spelen uitgedok terd voor de jeugd uit de buurt, die zich op deze manier nog een keer kon uitleven voor het clubhuis gesloten werd. Het Magnoliaplein was aangepast met diverse uitge zette wedstrijdbanen etc. Maar de lieve jeugd had kennelijk meer belangstelling voor het overvolle Scheldebad (zie foto) en liet - helaas - (zie foto) en liet - helaas - verstek gaan. Niettemin hebben de enkele tientallen kinderen die deson danks kwamen opdagen zich toch wel geamuseerd en waren zelfs te porren voor een in spannend karweitje zoals touwtrekken. De awondevenementein trok ken - gelukkig meer belang stelling. Het buurthuis is nu tot setember gesloten. De kin dercrèche gaat half augustus weer open. De buurthuislei- diinig zelf gaat actief deelne men aan de Speulerië 1973, die ook nu zijn schaduw al begint vooruit te werpen. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG —De ker- misschietingen van handboog maatschappij Sint-Sebastiaan kende een goede deelname. Op de staande wip schoten 41 schutters. Op de liggende wip zelfs 54. De uitslagen waren als volgt: Staande wip: IP 1: le hoogvogel: A. de Jonge, Ove- zande, 2e hoogvogel: Jos. Ver- sijek, Knokke, le zijvogel: Jac. van Iwaarden, Aarden burg, 2e zijvogel: Ger. van de Walle, Knokke, le kal: Alf. Rubens, Knokke, 2e kal: Jac. de Baar, Ovezarade. Wip 2: le en 2e hoogvogel: niet afgeschoten, le zijvogel: H. van de Dries, 's-Hceren- hoek, 2e zijvogel: O. Goethals, Oostburg, le kal: A. van Landschoot, Maldegem, 2e kal: P. Vette, 's-Heerenhoek. Liggende wip: le hoogvogel: M. van Iwaarden. Aardenburg 2e hoogvogel: C. Debuck, St.- Margriete, le zijvogel: Nico Baerdemaker, Aardenburg, le kal: Alf. Liereman, Knokke, beker: Freddy Wijffels, Aar denburg, prijsvogels: H. de Rijcke en H. van Iwaarden jr., prijs coiffure Jacky (Aalter): I. H. Lippens, 2. H. de Rijeke (allen Aardenburg), meeste kleine vogels Rob Braet, H de Rijcke en H. van Iwaarden jr. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het oe- stuur van de r.-k. mavo te Terneuzen houdt er ernstig re kening mee dat er in de perio de 1975-1976 (eindelijk) zal worden begonnen met de bouw van een nieuwe school. Deze mededeling deed de di recteur van de Terneuzense r.-k. mavo, de heer G. Meert tijdens de diploma-uitreiking aan de 36 geslaagden. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. Rammeloo, reikte vervolgens dc diploma's uit. Een speciale hulde kreeg Linda Wiine uit Philippine, die het hoogste aantal (52) punten had be haald (vier maal negen en tweemaal acht). Zij mocht hiervoor een boek in ont vangst nemen. Namens het oudei'comité dankte mevrouw Bruggeman de directeur en de docenten en Eddy de Maayer uit Sas van Gent deed dit namens de leerlingen. De diploma-uitrei king had plaats in de kantine van de mts aan de Industrie weg te Terneuzen. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Op het kruispunt Baanstraat-Tewater- straat te Zaamslag kwamen twee Terneuzense autobe stuurders, M.G. en J.K. met elkaar in botsing. De beide auto's werden zwaar beschadigd, doch per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. (Van onze correspondent) SLISKIL De gebroeders Meerten en Louis Dallinga zijn als eindoverwinnaars uit de bus gekomen in de strijd 0 mde prestatieprijs van top- biljartclub STC in Sluiskil. Beide spelers behaalden een puntentotaal van 20. De eindstand van deze pres tatieprijs ziet er als volgt uit: 1 en 2 M. Dallinga en L. Dallinga 20 punten; 3 R. Boe lens 15; 4 A. van de Voorde 13; 5 R. de Schepper 12; 6 B. de Waal 10; 7 G. Pladdet 8; 8 J. van Waes 7; 9 L. de Schep per 6; 10 A Riemens 4 4; 11, 12 en 13 F. de Roker, R. van Opdorp en H. Dallinga 2 pun ten en 14 P. van Meir 1 punt. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De auto's van B.S. en J.B. beiden wo nende te Terneuzen kwamen op het kruispunt Frederik van Eedenstraat-Guido Gezelle- straat met elkaar in botsing ten gevolge van het feit dat eerstgenoemde geen voorrang verleende. S. werd licht gewond en na door de dokter te zijn behan deld huiswaarts gebracht. De beide auto's liepen flinke schade op. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG —Voor de aanvang van de op kermiszon dag gespeelde wedstrijd tus sen Aardenburg 1 en Milka Knokke 1, kampioen van het Belgische Liefhebbersverbond, heeft de v.v. Aardenburg af- scheidgenomen van de speler Bram Pieters. Namens het be stuur werden hem door secre taris W. Klooté enkele sport boeken aangeboden. De echt genote van de heer Pieters mocht van zijn medespelers een bloemstuk In ontvangst nemen. Secretaris Klooté memoreer de in het kort de verdiensten van Bram Pieters voor Aar denburg. Hij begon op 4 mei 1949 bij de junioren en werd reeds vroeg gekozen voor het eerste elftal, waarvan hij vele jaren als aanvoerder fungeer de. „Het meest opvallende in Brams voetballoopbaan", aldus de secretaris, is de sportivi teit die hij steeds uitdroeg en diie als een soort „rode draad" door zijn voetbalcarrière loopt. Een sportiviteit die in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen bekend heid kreeg." De huidige aanvoerder Jo- han Baert prees de verdien sten van de scheidende voet baller. „De naam Bram", aldus Baert, „kenden wij reeds als jonge spelertjes. Pas later kwamen we er achter dat hij ook een achternaam had". Ook hij bood enkele geschenken aan. Een ontroerde Bram Pie ters dankte daarna bestuur en spelers. In de afischeidswedstrijd, door de Belgen verdiend met 1-3 gewonnen, speelde Bram overigens nog een prima par tijtje. Het enige Aardenburg- doelpunt werd gescoord door Miel Lootens, die met een af standsschot de Belgische kee per verraste. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Toen A.B. uit Terneuzen met zijn auto de Axelses-traat overstak om de Zuidlandstraat in te rijden, kwam hij in botsing met zijn stadgenoot, de autobestuurder A. van P., die komende uit de Zuidlandstraat de Axelsestraat wilde inrijden. Aan beide au to's ontstond sohade. Er waren geen persoonlijke ongeluk ken. examens In-g. Wim Hageman uit Clinge slaagde aan de HTS te Eind hoven voor het kandidaatsexa men van scheikundig inge nieur. IJZENDIJKE Aan de R.K School voor H.N.O. te IJzendijke slaagden voor 't examen LHNO T. de volgende leerlingen: Nadien Leliaert, Trees de Wandel, Linda Welvaert, Aar denburg, Heieen Lijbaart, Maaike de Regt ,Elly de Regt, Monique Pielaat, Andrea de Dobbelaere, Suzie Kornelis, Anja Kornelis, Biervliet, Lin da de Backere, Marian Moens Sluis, Yolanda Steen-kiste Ma rian Haers IJzendijke, Corrie Wiïïemsen Waterlandkerkje. Het P-diploma: werd uitge reikt aan: Riet Coppen?, Mie- ke Steyaert, Hoofdplaat, Em my Waatjes Biervliet, Anine- lies Loete Sluis, Emmy de Groot IJzendijke. Het P-T diploma werd uit gereikt aan: Karin Lempereur Sluis, Marian Maas, IJzendij ke, Marga Verheije Water landkerkje. Het MHNO-dlploma afdeling In-asopleiding werd uitgereikt aan: Mieke Colijn Marlies Kersbulck Axel, Christian Dhuyvetter, Yolanda Lecluijze Biervliet, Suzan Vermeulen Hannie Vermeulen, Corry Vis ser Breskens, Anneke Steij- aerts Hoofdplaat, Joleen Scheele Oostburg, Rosita de Witte Sluiskil, Margreet de Poorter, Suzie Dekker, Marian Vermue, Schoondijke, Henny de Ligny, Cöra Hoffman, Joke Mesman, Greet van Straten, Suzan van Tatenhove, Els Wesdorp Terneuzen, Tiny Groosman Marleen van Haele, Joke de Meijer Agnes de Mil- 1-iano, Jacqueline Goossens Ja- cinta Verdiurmen-, Bernadette van Waes IJzendijke, Jos Dhondt, Marleen de Vos Wa- teriarndkerkje. Geen leerlingen afgewezen, één herexamen. HULST In Hulst zijn dit jaar de laatste examens ge houden van het land- en tuin- bouwonderwijs In Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Na de middelbare, gaat nu ook de lagere agrarische school van de NCB verdwijnen. De volgende leerlingen heb ben hun cursus op de school afgesloten met het hal-en van een diploma a: Henri Bonte, Koewacht: Ferdy Derijcke, Hengstdijk; Paul Nijskens, Terhole; George van Remoor- tele, Koewacht. Diploma B: Eric Nielen, Kloosterzande; Karei Vergauwen, St.-Jan- steen. HULST Van de Lagere Technische School te Hulst slaagden voor het diploma Timmeren P stroom: B. Maas Kloosterzande, P Marcelis Kloosterzande, J. Krieckaert Hengstdijk, G Nijskens Hulst, R v. Heese Graauw, J Kool Hulst, W de Vlieger Heikant, J Compiet Lamswaarde, B Colpaert Kloosterzande, B Eggermont Walsoorden, J 'd Hondt Lams waarde, J Valke St. Jansteen, H Claessens Lamswaarde, F de Cock St. Jansteen, R Raes St. Jansteen, F de Vliegher Hulst, A. VerSchueren Hengst dijk. Aanwezig; 18 leerl. geslaagd 17 leerl. geen examen moeten doen: 1 leerling. Timmerman T-stroom: P. Marcelis Kloosterzande, J. Krieckaert Hengstdijk, G. Nijskens Huist, R. van Heese Graauw. Aanwezig: 6 leerlingen, ge slaagd: 4 leerl, herexamen: 2 leerlingen. Metaal bewerken M. van Laere Koewacht, E. Wullaert Clinge, G. Warrens St. Jansteen, M. Reijns Osse nisse, P. de Klerk Kruispol derhaven, R. Wullaert Clinge, W. Capipenihout St. Jansteen, J. NieOlaas Bosschka-pelle, R. Ferket Hulst, P. Weemaes Cliiruge, F. v. d. Heijden Nieuw-Namen, B. v. Remoor- tere St. Jansteen, A. Heijman Clinge, F. Hemelaar Stoppel dijk, J. Vonk Heikant. Niet geslaagd: 1 leerl. her examen: 9 lerl. aanwezig: 25 leerlingen. Metaal bewerken P. stroom: E. de Beule, St. Jansteen P. Malcontent Terhole, J. Verha gen Hulst, D. Fruytier Terho le, M. v. Vlierberghe Hulst, P. Poppe Graauw, F. Taelman Hulst, R. Cornelissens Hulst, M. Steyn Hengstdijk, L. Hoef nagels Clinge, E. v. Wesemael Nieuw-Namen, A. Morcus Kloosterzande, P. van Kerkho ven Koewacht, J. Broekaart Kruispolderhaven, G. Schuer- man Koewacht, R. Burm Kloosterzande, J. Blommaert Lamswaarde, F. Reijns Hulst, H Bracke Clinge, R. Schelf hout Kloosterzande, J. de Bruyn Nieuw-Namen. Aanwezig: 25 leerlingen, herexamen: 4 leerlingen. Metaalbewerken T-stroom: E. de Beule St. Jansteen, P. Malcontent Terhole, J. Verha gen Hulst, D. Fruytier Terho le, F. de Blijzer Clinge, M. v. Vierberghe Hulst, P. Poppe Graauw, R. de Schrijver St. Jansteen, F. Taelman Hulst, R. Cornelissens Hulst, M. Steyn Hengstdijk, E. v. Wesemael (ADVERTENTIE) Nieuw-Namen. Aanwezig: 13 leerlingen, herexamen: 1 leerling. Elektrotechniek T-stroom: R. Duininck Clinge, E. Beaart Hulst, A. Martens Koewacht, W. Bruggeman Hulst, J. Jans sen Boschkapelle, J. Everaert Stoppeldijk, P. de Bakker Boschkapelle, J. Verschooten Hengstdijk, F. Baart Hulst, E. van Acker Nieuw-Namen, P. de Klerk Kloosterzande, F. Lauwers Stoppeldijk, A. Broeckaert Kloosterzande. Aanwezig: 15 leerlingen, herexamen: 1 leerling, niet ge slaagd: 1 leerling. Elektrotechniek: R. Dui ninck Clinge, E. Beaart Hulst, L Bracke Clinge, J. de Smet Boschkapelle, A. Martens Koe wacht, W. Bruggeman Hulst, J. Janssen Boschkapelle, P. Compiet Hengstdijk, J. Ever aert Stoppeldijk, P. de Bakker Boschkapelle, J. v. Heese Wal soorden, J. Verschooten Hengstdijk, P. van Haperen Hulst, f. Baart Hulst, L. van Hoye Clinge, E. van Acker Nieuw-Naimen, P. Warrens Stoppeldijk, J. van Meele Kloosterzande, P. de Klerk Kloosterzande, f. Lauwers Stoppeldijk, J. Pieters Nieuw- Namen, L. van Walle Nieuw- Namen, T. Baart Kloosterzan de, A. Broeckaert Kloosterzan- Aanwezig: 24% leerlingen, herexamen: geen, niet ge slaagd: geen. axel Voor de examens van de Stichting Vakopleiding bouwbedrijf slaagden voor: Adspirant timmeren-Metselen. Banktimmeren: Programma timmeren 1, Technische school Terneuzen: R. de Cock Clinge, M. d'Hooghe St.-Jansteen (tim meren tweede prijs), E In- ghèls, Koewacht, L. de Koning Lamswaarde (speciale prijs) J de Roos Hengstdijk (timmeren eerste prijs) H. van den vendel, Axel. Bouwt imm eren (programma 2 bij fa. Leenhouts Philippine: A. van de Berg Axel E. de Booy Hontenisse, L. de Booy Lamswaarde, J. Eckhardt Axel, J. Eggermont Walsoor den A. van Leuven Vogel waarde, C. v. d. Manacker Hulst, L. de Maat Ossenisse, R. v. d. Veeken Terhole (tim meren deirde prijs). Metselen bij de fa Leen houts: E. van Bellen Hengst dijk (metselen derde prijs) R. Coone Koewacht R. Rietjens Koewacht (metselen tweede prijs) H. Vermue Oostburg, W. Vink Axel (metselen eer ste prijs). Uitslag examen gezel tim- meren-metselen: Gezel-timme ren: C. den Dunnen Breskens E. v. d. Manacker Hulst, E. van Rie Heiile, J. de Waal Sluiskil (eerste prijs gezel-tim meren.) J. de Pooter Axel, L. de Hulliu Axel. Gezel metselen: A. Sey Wals oorden, P. Blommaert, Lams waarde (eerste prijs gezel metselen). In de categorie adspirant tiimmeTen en metselen slaagde 76,9 procent van de opgeko men kandidaten, in de categorie gezel timmeren en metselen 47,1 procent en in de categorie en adspirant en gezel tezamen 65 procent HULST Aan de St. Jo- seph-Mavo in Hulst slaag den: A. Audenaert Ossenisse A. Perdaen idem, R v. d. Berghen St. Jansteen, M. Buysse, Lies- beth van Eek, Monique In- ghels, Belinda van Campen- hout, Marina Hemelaar, Adrienne Segens, Miriam Tael man, Frida Blanckaert, Maria Schirries, allen St.-Jansteen, José Braem en Danny Buys, Koewacht, Marty Buise Use Fassaert Franeien Zaman, Ma- rie-Therèse Bruggeman, Diana Fassaert Philie Frankevijle Brigitte Kerckhaert Petra v. d. Klooster .Marijke van Poelje, Ingrid Vergauwen, Hanneke Fassaert, Grada Mijnhardt Beppie van Opstal, Marie- Louise Speleman, allen uit Hulst, Rita Huygens, José Reyn, Irene Verlinden uit Hei kant, Marijke Kesel, Marion Verstraeten, Henny de Koning, Thea de Waal, Christien Mar cus uit Walsoorden, Truus Lauret Henriëtte Schigt en Jacqueline Fruytier uit Vogel waarde, EHy Rijk en Miek Schelfhout uit Hengstdijk An neke Kokken uit Breskens, Ma rianne Maerman en Betty Tie- leman uit Terhole, Ireen Hok- ke en Annemieke Menu uit Kloosterzande, Elly Roctus Henny Burggrave Ineke van Buyten, Carla Hoop, Patricia Jansen, Trix Wulleims .Annet te Roctus, uit Kloosterzande, Gina van de Voorde uit Clin ge, Marion Wegman Sas van Gent, Jacqueline de Jonge 's Heer Arendskerke Imke ver- eecken, Rita Broeckaart, Je anne UijtdewiHigen uit Kruis polderhaven, PaHy Steyaert uit Graauw, Monique Coenen en Annelies van Muliem uit Nieuw-Namen en Vera Saman Kapeilebrug. Reisclub Tijdens de reis van de Reisclub Hoofdplaat werd aan de heer Spinnewijn al voor de 25ste maal actief als reisleider een cadeau aangeboden in de vorm van een tuinstoel. Namens de deel nemers bedankte de heer B. van Waes voor de jarenlange inzet van de heer Spannewijn. De reis die naar Luxemburg ging, verliep volgens traditie in een prettige 6feer. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: Niet voor de poezen 18 j. Roxy, 20.00 uur: What's up doc? a.l. GOES Museum van N.- en Z.-Be veland, jubileumtentoonstel ling Deltawerken van de WMZ (t.m. 30 sept). Van 9.00- 12.00 u. en van 19.00-22.00 u. Galerie Gusaha, expositie 15 pentekeningen van Matthisse (t.m. 14 juli). Dagelijks van 9.00-18.00 u. HULST Galerie van Geyt, expositie etsen en gravures (t.m. 31 aug.). Dagelijks van 9.00-12.00 u. en van 13.00-18.00 u. KLOOSTERZANDE De Groene Molen, 13.30 uur: Schieting voor bejaarden. KORTGENE Galerie Les Deux Chapeaux, expositie van 20 Zeeuwse kunstenaars (t.m. 30 juni). Van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u. Galerie Opus H, expositie van 20 Zeeuwse kunstenaars (t.m. 30 juni). Van 9.30-12.00 u. en van 14.00- 17.00 u. KWADENDAMME De Burcht, expositie werk beeldende kunstenaars uit Borssele (t.m. 8 juli). MIDDELBURG City, 20.00 uur: Buck, de priester en de duivel 14 j. Markt, Kunstmarkt. Koorkerk, 16.00 uur: voor stelling Amerikaanse Theater groep Suitcase Theatre. Molenwater, miniatuur Wal cheren, dag. van 9.00-17.00 u. Abdij, (kloostergangen), ex positie van het Ned. kerklied sinds de reformatie onder het motto Jubilate Deo. Ma. t.m. zat. van 10.00-17.00 u., zond. van 13.30-17.00 u. (t.m. 18 aug.). Rijksarchief, expositie van de abdij van Middelburg (t.m. 1 september). Van 9.00- 12.30 u. en van 13.30-17.00 u., zat. van 9.30-12.30 u. Zeeuws Museum, Abdijplein 3, exposi tie tekeningen van Arie Visser (t.m. 15 juli). Werkdagen van 10.00-12.30 u.. zat. en zond. van 14.00-17.00 u. Zeeuws Mu seum, Abdijplein 3, expositie werken van Jacques Prince (t.m. 31 augustus). Werkdagen van 10.00-12.30 u., zat. en zond. van 14.00-17.00 u. Stad huis (Vleeshal) expositie „World Press Photo's 1973" (t.m. 12 augustus). NISSE Kunstgalerie De Mooie Staak, (Ronde Polderdijk 1), Siersmeedwerk, schilderijen en glasschilderijen (open: woensdag t.m. zondag 10.30- 18.00 u.). ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Tweede einduitvoe ring door leerlingen van het Rotterdams Conservatorium. De Doelen (Kleine zaal), 20.15 uur: Neerlands Hoop in Pana ma. Schouwburg, 20.15 uur: „Mistero Buffo" van Dario Fo. Middeleeuws Volkstheater uit Vlaanderen. Theater De Lan taren, 20.30 uur: voorstelling Holland Festival. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, exposi tie grafiek van Robert Maas kant (t.m. 30 juni). Open van 9.00-12.00 u. en van 13.30-18.00 u. Vrijd. van 9.00-12.00 u. en van 13.30-21.00 uur. Zond. van 14.00-18.00 u. Ma. gesloten. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: The Burglars 14 j. WESTDORPE Galerie Troutzaerte, exposi tie schilderijen van Nico Mo lenkamp (t.m. 14 juli). Expo sitie keramiek van Zaalberg (t.m. 31 augustus). Di. t.m. zat. van 9.00-18.00 u., zond. van 14.00-18.00 u. WESTKAPELLE Amerikaanse Theatergroep, Avondvoorstelling van de The atergroep Suitcase Theatre. IJZENDIJKE Oude Korenmolen, expositie kunstenaars uit de zuidelijke Nederlanden (tot 1 sept). Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u. en van 14.00-16.00 u. Zat. zon.- en feestdagen van 14.00- 16.00 u. ZIERIKZEE Burgerweeshuis, zomerexpo- sitie (t.m. 28 juli) Van 10.00- 17.00 u. ANTWERPEN Middelheimpark, Twaalfde Biennale voor beeldhouwkunst (t.m. 8 oktober) Van 10.00- 21.00 u. SLUIS Komend weekend en de daaropvolgende maan dag wordt in Sluis de jaarlijk se kermis gevierd. De kermis kent geen vaste datum, maar valt steeds in het weekend, drie weken na Pinksteren. Omdat pinksteren dit jaar vrij Iaat viel, is automatisch ook de kermis later dan gewoon lijk. Dit betekent juist aan het begin van het hoofdseizoen, dat begint met de bouwvakva kantie. Er wordt dan ook een bijzonder drukke kermis Ver wacht. Vanuit de kringen van de Sluisse horeca is nog getracht de kermis te vervroegen om dat men meende dat de datum in verband met de te ver wachten normale drukte in deze periode niet erg gunstig was. Bovendien, zo werd opge merkt, wordt door de opstel ling van de kermis op de Groote Markt bijna een week lang een belangrijk aantal parkeerplaatsen gemist. Een bij het toch al ernstig gebrek aan deze accommodaties in Sluis zag de plaatselijke hore ca dit als een nadeel. Omdat echter de Sluisse kermis wordt bezocht door een vaste kern van kermisexploi tanten, die aan een vast reis schema zijn gebonden, zou ver vroeging betekenen dat velen niet konden komen waardoor geen behoorlijke bezetting van de kermis wordt verkregen. Alleen moet worden gecon stateerd dat de belangstelling van de Sluisse horeca voor deze kermis steeds minder wordt. Het aantal zaken, waarin tijdens de kermis kan worden gedanst, is de laatste jaren aanmerkelijk gedaald. Natuurlijk zijn de onkosten voor het geven van dansgele genheid de laatste jaren be langrijk toegenomen, maar het moet wel worden betreurd dat hiermee een traditie verloren is gegaan. Vooral de karmis maandag, tot enkele jaren te rug een typische Sluisse ver broedering, dreigt in het ge drang te komen. Alleen café-restaurant „De Lindeihoeve" wil de echte ker- misviering met plaatsing van een dansorgel handhaven. Daarnaast komen de damcing- bars met een aangepast ker- misrepertoire. De Sluisse V.V.V. laat ter verhoging van de kermis vreugde zondag 1 juli van 15.00 tot 17.00 uur de Freund- schafs BlaskapeUe uit Diks- muide (België) optreden. Dit gezelschap, dat veel bekend heid verwierf door optredens langs de Belgische kust en irn Frankrijk en Duitsland, heeft ziah speciaal vrijgemaakt om tijdens de kermis in Sluis een wandelconcert te geven, met shows. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 lijnen). KANTOORUREN: Maandag tm. vrijdag 8.15—12.30 en 13.30—17.00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie ters Brouwerijstraat 4. tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE- EXPLOITATIE: Breda maandag t.m. vrijdag 19.00—21.00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9.00—12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.00-22.00 uur tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944. HU1SAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920. privé tel. 01150-5745: algemeen re dacteur Zeeland A.F Koopman kantoor Kromme Weele 4 Mid delburg, teL 01180-7764. privé teL 01180-7438: redacteur Midden- Zeeland: drs. J Bouwmans, teL 01100-3405: kant Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8030 pnvé Coliinshol 35 Goes: redacteur te Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. teL 01150-7920, privé tel 01150-4866; redacteur O.Z. Vlaanderen: A. Verlind, kantoor Steenatraat 14, Hulst, teL 01140- 8751, privé teL 01140-3103; redacteur W.Z.-Vlaanderen: R. van der Helm. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, teL 01150-7929. privé teL 01150-4865; sportredactie Zeeland: T. Roomen. teL 91155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: O J. de Boer Trumanlaan 10. Axel, tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, teL 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, teL 01100-4316. (Van onze corre Op de rijksweg Philippine is de heer J. uit Hulst b A. W. uit Sluis brand. De vermoi zaak is kortsluitir Plezierreis Dé mense afdeling v; heeft een plezie maakt langs de Ri trek vond plaats oi 's morgens, waarn sel naar Malmedy reisd. Daarna na burg. Trier en Rude overnacht werd. D voortgezet langs de Bonn, Koningswint, Vaals. Men ging Antwerpen naar men. Aan de reis personen deel.' Afscheid De missie van de Wi kelszoon School te belegt op aonderd; een afscheidsavond 20.00 uur. Dit in vt het vertrek van het school, de heer P.J. E Voetbal Op ee: den van het Zuide speelde de zomer: balkampioen in het neuzen een vriendsc wedstrijd tegen een am, gevormd uit sj diverse elftallen va Terneuzen. In een lijk partijtje voetbad danks het zeer warm won de Terneuzenc met 43. (Van onze correspo TERNEUZEN Na jaar aan het onderwi, verbonden geweest h juffrouw N.H. van d woensdagavond in r „Vijverhof" afscheid van college, schoolbe: oud-bestuursleden van eniging voor christelij wijs. Mejuffrouw Welle was de laatst verbonden aan de Pr lem van Oranjeschool neuzen. De voorzitter v; schoolbestuur, de i Dronkers, zei na bijl en gebed dat mejuffro der WeHe gedurende voor de vereniging vo< telijk onderwijs he werkt. Hij memoreer vele voortreffelijke i ten, die haar zowel kinderen, de collega's schoolbestuur geliefd n Hij bood haar een gesc bloemen aan. Ook de trice voor het lager on mevrouw W.P. Bouwm niets dan lof voor d waarop mejuffrouw V WeHe haar taak heeft en wenste haar, nu pensioen gaat, een la gelukkige tijd toe. „In de eerste schoi die na de vakantie z schijnen, zal men de m van juffrouw Van der kunnen lezen", zo beloo hoofd van de Prins Alexanderschool, de he Lomam. „Daarin zal zé de periode voorkomen school in de Jozinastraa zei bijzonder veel waa: te hebben voor de da: aanpak van haar taak, trouw en consekwent d te. Ook mevrouw de w Van Harn, wier man hoofd van de school t, was, wist zich blijkbi jaren die juffrouw Va Welle lang geleden a school doorbracht, goed hineren. Tenslotte spr. heer H. Ribbens, als ere zitter een woord van w ring, waarna de raieuw- sioneende dankte. Na de fioiële bijeenkomst was legenheid juffrouw Va Welle tijdens de afsch, ceptie de hand te drukkei

de Stem | 1973 | | pagina 4