MOGELIJKHEDEN VOOR JUDOKA'S VAN RUSKA Steeds meer tennissers boycotten Wimbledon ZWEEDSE EGO BOY WINT OP DUINDIGT Uitslagen Asser TT „Japan op kop" Neem gewoon Durex- beter voor beiden. Tweede bedrijf Berde bedrijf Titels Onverschillig Strafcommissie sport ker bevestigen 8 10 DERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 25 JUNI 1973 11 jETIEK Tilly van le is vrijdagavond tij- internationale_ Wed- in Eschweiler die voor emtiieinde maa-l gehou- nden, tweede geworden 10 meteT in 55.8 secon- nnares werd de Belgi- isine Walleze in 55.1 i. Bert de Jager ein- 0 de 110 meter heren ie iin 10,5 sec. Win gerd de Amerikaan se in 10.4. STIEK De Oosten aria Sykora heeft haar ïreldrecord op de 400 orden verbeterd. Het :ord stond steeds met op haar naam. Ze liep „ijd van 57.3. Het was derde keer binnen en ten dat de Oostenrijk- record scherper stel- ETIEK De Zuidafri- atleet Danie Malan isteren tijdens wed- in München het we- op de 1000 meter d en gebracht op 2.16 oude record stond op in de Duitsers May en JRACEN De Neder- lan Akersloot is giste- de Nürburgring met imgenoot Brian Muir een BMW-Alpina als geëindigd in de vierde m de Adac-24-uurs ra- luo legde 94 ronden af een achterstand van ide op het winnende Lauda-Joisten (Did.) i rijdend iin een BMW- De wedstrijd nam in jen 24 uur in beslag sverd gehouden over inches vain 8 uur elk. 105 gestarte wagens r 57 de finish. LRENNEN De Oos- r Steinmayr heeft voor de maal de amateur- jde van Oostenrijk :n. De Rus Neljoebin ■eede. En de Oostenrij- jterreger werd derde, iraliër Allan zegevier de tiende en laatste Hij legde de 66 kilo- ior het Praterpark van pf in 1 uur en 27 min. iconden. Tweede werd Lavroesjkin. ;SEN Twee Neder- boksers zullen uitko- de bij partij en rond het om de Europese titel juniormiddengewicht, 4 juli te Legnano zal gehouden, tussen de Duran en de Franse Kechichian. Rollie zal in het juniorwelter- uitkomen tegen de Bruno Freschi en de jrgewicht Franklin 11 zal de Italaain Gran- oeten. SEN De Mexicaanse ampioen boksen wel- :ht Napoles heeft zo- in Grenoble gemakke- titel behouden in een tegen de Europese _i de Fransman Mene- j bleek in alle vijftien de meerdere van de m. MPISCHE SPELEN .nisators van de Olym- Spelen van 1976 in d, hebben zaterdag bij gemeld dat de voor- igein vlot verlopen. Een delegatie van drie ider leiding van Roger voorzitter van het or- :nd comité in Montreal, het rapport in op een zitting van de be^ jmmissies van het IOC leiding van president illanin. IMMEN De Oostduit- elia Ender heeft tij- e wedstrijden in St. aar Europees record op int geëvenaard. Deze jden werden een bitte- gooeheling voor Shane Op diverse afstanden Australische zelfs niet ïgen tot de finales. land is gemaakt éél kilometers weers- en verkeers- ile veiligheid eisen, iet op.".'.?' Tel. 03490-12934 Ais je goede LAUSANNE (ANP) „Eu ropees gezien blijft het ni veauverschil binnen de per ken, maar vergeleken met de Japanners is er weer een grote achterstand". Dat is de mening van coach Willem Ruska over Sj* de Nederlandse verrichtingen TT bij de wereldkampioenschap pen judo in Lausanne- „Als ■lier verliest van een Europeaan ben je nog lang niet verzekerd van een her kansing", aldus Ruska. „Want die Europeaan, zelfs al is liet de kampioen, blijkt geen kans te hebben tegen de Japanner in de groep". Ruska: „Natuijlijk heb '.1. met deze jonge ploeg niet op medailles gerekend. Er is nog geen routine en ook op punten van techniek en kracht zijn ex- nog tekortkomingen, maar ik blijf erbij dat er met deze groep wat te bereiken is. Het bestuur heeft mij gemachtigd om door te gaan op mijn ma nier". 0 Huldiging van de Engelsr KANSSPEL MET VELE NIETEN: TT ASSEN (ANP) „Dat is het spel, dit zijn de prijzen en zo moet het gespeeld worden". De speaker bij een serieus evenement als de TT van Assen, kan zoiets natuurlijk niet maken, maar het zou wel uiterst toepasselijk zijn geweest als Jaap Timmer menigmaal de gevleugelde woorden van cabaretier Freek de Jonge (Neerlands hoop) uit de luid sprekers had doen galmen. Zelden zullen zovele azen in het mechanische motorenspel overtroefd zijn door de grijn zende pechjoker, als zaterdag op het circuit van Drente. De ene gehelmde held na de andere zag zijn illusies vergruisd door domme pech of door een schuiver op het hete asfalt. Geen prijzen waren er deze keer voor Jan de Vries, Jos Schurgers, Angel Nieto en Kent Andersson, de dramatisch personae in het voor 130.000 toeschouwers opgevoerde spektakelstuk in vele bedrijven. Eerste bedrijf: de klasse tot 50 cc. Hoofdrol: Jan de Vries (Van Veen-Kreidler). „Halverwege de eerste ron de dacht ik: „Wat is er aan de hand? Ik hoorde maar niks achter me. Ze bleken al te ver achter te liggen. Vandaar dat ik het toen al rustig aen kon doen. Het motortje is zeker niet geforceerd. Dat het dan vastloopt, ja, waar ligt dat aan...? We hadden in de trai ning al veel moeite gehad met afstellen. Die brandstof hier vereiste steeds grotere sproei ers. Ook moesten we het toe rental omlaag brengen. En dan houdt'ie er toch in de tweede ronde mee op. Nou ja, alles went, ook verliezen in Assen." Voor Jan de Vries, wereld kampioen in 1971 en tweede in 1972, was het de zevende keer dat hij naar Assen kwam, zag en verloor. Zijn stal, die van de Amsterdamse Kreidler-im- porteur Henk van Veen. ging echter niet helemaal af. Bruno Kneubiihler, de Zwitserse huurling, hield zijn motor wel heel en reed ontspannen naar de overwinning. Erg plezierig was het dat Theo Timmer, door op het rode fietsje van de „Mamathi-Hobbyclub" tweede te worden weer volop spanning bracht in de strijd om de wereldtitel, met nog drie grand prix te rijden is de stand nu: 1. Timmer 35 pun ten, 2. De Vries 30 en 3. Kneubiihler 27. klasse Teuvo Tweede bedrijf: de tot 350-cc. Hoofdrol: Laensivuori (Yamaha). Het was voor het eerst in jaren dat de bierverkopers op het circuit van Drente tijdens de 350-cc klasse geen enkel Hesje kwijt konden. Hun klanten hingen over elkaar schouders om zoveel mogelijk te zien van het gevecht Yama- ha-MV Agusta, één tegen twee: Laensivuori tegen Agos- tjni en Read. Zoals gebruike lijk was de sympathie van het Publiek voor de underdog. Al te veel jaren had men 2'eh dodelijk verveeld bij de soli van de Italiaanse praal hans Giacomo Agostini. Nu was het, de hemel zij dank, eens anders. Yamaha, na de dood van Saarinen van de ra- oecorcuits verdwenen, was langs een omweg toch maar weer verschenen. De Finse importeur Ardiswon had twee labrieksmachines gekregen compleet met monteurs. Rijder Teuvo Laensivuoti had zich snel aan de watergekoelde su- Perracers gewend. Na twee dagen trainen meer tijd was er niet reed de Fin nog Rechts een seconde langzamer dan Agostini. In de race zelf Sag het va n dik hout zaagt planken. Na een „peste- riJtje" in de zesde ronde (kijk eens hoeveel pk's ik heb), Wandde Teuvo in de negende londe echt los. Jankend stoof da Yamaha voorbij de dof gommende MV's. In drie ron den zette de Finse snordrager dat Angelo-Italiaanse duo op ale seconden. En toen ging de amaha-versnellingsbak hape ren. „Ik kreeg 'm niet meer uit z'n vier", aldus Laensivuo ri. Phil Read nam de kop over en nam de kans te baat om „Ago" op een klein lesje 350cc-rijden te tracteren. Pas in de laatste ronde maakte hij minzaam een gebaar van: komt u maar. Agostini won met tien centimer verschil. Hij immers moet weer wereld kampioen worden. Voorlopig echter staat Laensivuori nog twee punten voor 4745. Derde bedrijf: de klasse tot 250 cc. Hoofdrol: Teuvo Laen sivuori (Yamaha). Na de 350 's had monteur Bobby Clark nog maar net tijd om het iso latieband een slijtgat in de laars van Laensicuori te dich ten (bij het platleggen raken de renners soms met hun voet de baan), toen alweer het ver- zamelsignaal voor de kwartli- terrijders klonk. Vluchtig afgesponsd repte Teuvo Laensivuori zich naar startpositie nummer één. Drie minuten later duikelde hij van zijn fiets. „Ik had een slechte start en moest door een klu wen van rijders heen". In de Stekkenwalbocht probeerde ik tussen twee man door te gaan. Gallina (Italië) raakte mijn achterwiel en daar lag ik." De Fin bleef langs de kant kijken en zag hoe de Westduitse pri- vé-rijder Dieter Braun (Yama ha) in magistrale stijl naar de zege reed. De Amsterdammer Rob Bron had eindelijk dit seizoen eens wat geluk. Hij kwam aan als achtste en kreeg drie wereldkampioenschaps- punion. Vierde bedrijf: de klasse tot 125 cc. Hoofdrollen Kent An dersson (Yamaha), Angel Nie to (Morbidelli) en Jos Schur gers (Bridgestone). Misschien wordt de Zweed Kent Anders son toch nog wereldkampi oen. Dat hangt er vanaf of zijn heen (.gebroken) op tijd ge heeld is. Voor de start van de 125-cc-klasse had nimand er aan getwijfeld dat Andersson 7S.U winnen en dus met 90 punten zijn wereldtitel zou veilig stellen. Het optreden van Andersson in Assen duurde echter maar zo'n minuut of vijf. Na de eerste ronde stopte hij bij de pits, liet twee nieuwe bougies indraaien en ging in de ach tervolging. In zulke omstan digheden neemt een coureur meer risico's dan verantwoord. Halverwege de tweede ronde remde Andersson iets te laat voor een bocht en ging onder uit. Wereldkampioen Angel Nieto (Mornidelli) nam de kop over en begoin aan een prestigeduel met Otello, Bu- schermi. De „officieuze" rijder van Malanca. In de zevende ronde viel Buscherini en in de achtste bezweek Morbidelli. Eugenio Lazzarini, Rolf Min- hoff en Jos Schurgers, de be veling van het publiek, scho ven naar voren. Schurgers, de ontwerper-constructeur-mon- teur-coureur uit Haarlem, leek zich als derde te kunnen handhaven, waardoor hij hoog in het wereldkampioenschaps klassement zou blijven. Maar in de een-na-laatste ronde wil de de Bridgestone nog slechts pruttelen. Schurgers maakte een pitstop, liet bougies ver wisselen en finishte als elfde. „Daar sleutel je dan dag en nacht voor", mompelde Jossie verbeten. In het vijfde bedrijf van de Asser TT, de klasse tot 500-cc. was er ook nog wel enige dramatiek, maar dat was min of meer afgesproken. Signor Magni, teamleider van MV- Agusta, had bevolen dat niet wereldkampioen Agostini, dif jaar nog met nnl punten toeh vrijwel kansloos, maar de veel beter geklasseerde Phii Read (27 pnt) moest winnen. „Ago" moest zich wel schik ken, maar wreekte zich eerst nog even voor het „geintje" van Read in de 350-cc. Als een duivel scheurde Agostini heft circuit roinjd en verpletterde tot driemaal toe zijn eigen baanrecord. 9 Het Zweedse paard Ego Boy met pikeur Olofsson wint hier de draverij om de Grote Prijs der Lage Landen. Wim Ruska is ievreden over de manier waarop zijn pupil- ion zich in de strijd hebben geworpen. „Soms was er nog wat ontzag voor de tegenstan der, maar als ik zie hoe een jongen ais Jan Weyers er te gen een Rus als Gogalaurd te genaan gaat en maar net op beslissing verliest, dan zeg ik: er zijn mogelijkheden". Ook Hensels en Adelaar hebben volgens Ruska vol daan. Adelaar zat dicht bij het brons in het zwaargewicht, maar in alle categorieën viel hij tegen. Riusika: „Dan komt hij tegen lichtere jongens die tactische spelletjes gaan uit halen, en daar is hij nog niet tegen opgewassen. Ik denk dan ook dat ik hem voorlopig alleen zwaargewicht laat doen. Dan draait hlitj zonder meer goed". Voor lichtgewicht Fred Schilder zijn de wereldkampi oenschappen wel bijzonder te leurstellend verlopen. De man uit Velp kreeg vrijdag last met een steenpuist op zijn knie en moest afzien van deel neming. De Japanner Shozo Fujidi heeft de wereldtitel in het middengewicht gewonnen door een overwinning op zijn land genoot Isamu Sonoda. Fujidi won met een waza-ari. De Pooi Antoni Reiter veroverde het brons evenals de West duitser Bernd Look. In het weltergewicht ging de titel naar de Japanner Toy- okazu Nomura, die in de eind strijd de Oostduitser Dietmar Hötger met ippon versloeg- De bronzen medailles gingen naar de Japanner Kazuko Yoshimu- ra en Anatoli Novikov van de Sovjet-Unie. De techniek zegevierde over de pure kracht in de beide zwaarste gewiichtsklassen. In het halfzwaaxgewicht bediwong de Japanner Sato zijn landge noot Üguchi met ippon na acht minuten en in het zwaarge wicht bleek de Japanner Ta- gaki de meester van de Rus Nyeradize eveneens met ippon na 8.39 minuten. Nadat de Ja panners gedurende enkele ja ren, evenals de vertegenwoor digers van Rusland niet door pure kracht getracht hebben te geven, hebben zij nu de weg terug ingeslagen. Terug naar de techniek. Dat bewijzen de triomfen met ippon. In het halfzwaarge- wicht waren de Oostduitser Lorenz en de Brit Starbrook doorgedrongen to-t de halve fi nales, maar werden daarin door judoka's uit het land van de rijzende zon uitgeschakeld, respectievelijk op punten en met ippon. In die eindstrijd was de reeds 37-jarige sportle raar Sato, een zesde dan en reeds wereldkampioen in 1967, derde in 1969 en twee jaar geleden winnaar van het zil ver, superieur aan zijn zes jaar jonge-re landgenoot Ugu- ahii, die hij in de achtste mi nuut met ippon versloeg. In het zwaargewicht had Tagaki een herkansing nodig om in de halve finales te ko men. Een ipponzege op de Ier Folan, ette hem tegenover de Bnift Remfry die via een pun- tenoverwinning op onze land genoot Adelaar zover was ge komen. Hij werd winnaar en kwam daarop te staan tegen de Rus Nowikowe en later in de einudstrijd tegen Nyeradize, die voor de vijfde dan Tagaki echter geen opponent van ni veau bleek te zijn. LONDEN (REUTER/ UPI) De laatste uren voor de opening van het 96ste Wim- bledonkampioenschap zijn gevuld met bittere reacties, wederzijdse beschuldigingen met daartussen door een en kele verzoeningspoging, die bij voorbaat vergeefs lijkt te zijn. Vanuit Split heeft Pilic, wiens schorsing voor een maand de uittocht van vrij wel alle sterke spelers ver oorzaakte, een dringend be roep gedaan op de leden van de ATP (de tennis vakorga nisatie) om hun houding te herzien. Hijzelf heeft alle pogingen om alsnog tot Wimbledon te worden toe gelaten gestaakt. Hoofdscheiidsrechter Mike Gibson heeft echter al ver klaard dat deze reddingsactie van de Zuidsiaviër te laat komt om nog effect te sorte ren en diat Wimbledon van daag zonder de profs van start zal gaan. Het standpunt van de prof- organisatie is overigens in de loop van zaterdag nog harder geworden. Vooral tegenover het viertal dat de boyco-toproer in eerste instantie negeerde. Als gevolg daarvan hebben de beide Zui-dafribanen Bob Maud en Byron Bertram als nog hun inschrijving ingetrok ken, waardoor het aantal wei- gerachitigen is opgelopen tot zeventig. De twee overgeble venen: Ilie Nastase en Roger Taylor, die op Queens zater dag een staande ovatie van het publiek kregen, riskeren disci plinaire maatregelen van hun eigen organisatie. Het bestuur DEN HAAG (ANP) De Zweedse favoriet, de zesjarige bruine hengst Ego Boy, gere den door Ingemar Olofsson, heeft op de renbaan Duindigt de Grote Prijs der Lage Lan den, Nederlands hoogst geno teerde internationale draverij met een totaai-prijzenbedrag van 152.500 gulden, waarvar 80.000 voor de winnaar, met overmacht gewonnen in een kilometer-tijd van 1 min 18.7 sec, wat voor deze Grote Prijs een nieuw record betekent. Het oude record stond op naam van de Belgische draver Fideel, de winnaar van het vorige jaar, met 1.18.9. Als tweede en derde eindigden de Belgische merrie Elsie (Fran klin Desoete) en de Neder landse draver Aiglon, gereden loor Sjenjg Hendrikx, die pas m de allerlaatste meters Elsie voorbij moest laten gaan. De uitslag was verder: 4 Vent de i'Histoire (Fr) met Roel Sierdsma; 5 Gunnar Dear (Ned) met Gerard van Eyke- 50 CC-KLASSE 1. Bruno Kneubiihler (Zwits) Van Veen-Kreidler (8 ronden (61,64 km) 30.02.2 (gem. snelheid 123.119 k.u.), 2. Theo Timmer (Ned) Jama- thi 30.10.7, 3. Gerhard Thurow (WDld) Kreidler 30.19.0, 4. Jain Bruainis (Ned.) Moinairk, 6. Jam Huberts (Ned.) Kreoldler, 7. Nico Polane (Ned) Roton, 8. Ton Kooijman (Ned) Hemeij- la. De stand voor het wereld kampioenschap is (na vier ra ces): 1. Timmer 35 punten, 2. De Vries (Ned) 30, 3. Kneu- buhler 27, 7. Huberts (Ned) ,6. 125CC-KLASSE 1. Eugenio Lazzarini (It) Maico (14 ronden, 107,86 km) 18.36.3 (gem. snelh. 133,153 k.u.), 2. Rolf Minhoff (W.Dld) daico 48.57,1, 3. Chais Mortimer (GB) Yamaha 49.52.4, 9. Piet van der Goorbergh (Ned) Ya maha, 10. Henk van Kessel, (Ned) Yamaha, 11. Jos Schur gers (Ned) Bridgestone. Stand voor het wereldkampioenschap: 1. Andersson (Zwe) Yamaha 75 punten, 2. Lazzarini 47, 3. Schurgers 32, 4. Jansson 29. 250CC-KLASSE 1. Dieter Braun (Wdld) Ya maha (16 ronden: 123,27 km) 51.55.1 (gem. snelh. 142.454 k.u.), 2. Michel Rougerie (Fr) Harley Davidson 52.30.9, 3. John Doddjs (Austr) Yamaha 52.33.0, 8. Rob Bron (Ned) Yamaha, 11. Adrie van der Broeke (Ned.) Yamiaiha, 12. Ni co van der Zanden (Ned) Ya maha. Stand voor het wereld kampioenschap: 1. Janno Saar inen (Fin) 45 punten, 2. Braun 38, 3. Hideo Kanaya (Japan) 36. 350CC-KLASSE 1. Giacomo Agostini (It) MV Agusta (16 ronden: 123,27 km): 50.15.9 (gem. snelh. 147,148 k.u.), 2. Phil Read (GB) MV Agusta 50.16.0, 3. Toivo Laensivuori (Fin) Ya maha 50.32.3, 13. Adrie van der Broeke (Ned) Yamaha, 14. Leo Bovee (Ned) Yamaha. Stand wereldkampioenschap (na zes races): 1. Laensivuori 57 punten, 2. Agostini 45, 3. Andersson 33, 4. Janos Drapal (Hong) 30. 500CC-KLASSE 1. Phil Read (GB) MV Agusta (16 ronden: 123,27 km) 50.34.2 (gem. snelh. 146.257 k.u.), 2. Kim Newcombe (NwZlnd) Koenig 51.16.2, 3. Christian Bourgeois (Fr) Ya maha 5137.4, 4. Wil Hartog (Ned) Yamaha 51.45.4, 12. Jan Kostwinder (Ned) op één ron de. Stand wereldkampioen schap: 1. Newcombe 43 pun ten, 2. Read 42, 3. Saarinen 30, 4. Giger 27. ZIJSPANNEN 1. Klaus Enders-Ralf Engél- hardt (Wdld) BMW (14 ron den: 107,86 km) 47.56,2 (gem. snelh. 135,05 K.u.), 2 Gerry Boret-Nick Boret (GB) Ren- wick Konig 48.35.9, 3. Werner Schwarzcl-Karl Heinz Kleis (Wdld) Konig. Stand voor we reldkampioenschap: 1. Enders Engelhardt 65 punten, 2 en 3. Schwartzel-Kleis en Vanneste- Vanneste beiden 38 pnt, 4 Schauzu-Kalaiuoh 25 pnt. lenborg; 6 Jojo Buitenzorg (Ned) met Jan van Dooye- weerd. Toto-uitkeringen: win nend 1.90, pi 1,80 3,20 en 7,90, koppel 6.40. Ego Boy, de zesjarige Zweedse wonderdraver, die dit jaar in eigen land grote naam maakte en deze tot ver over de grenzen uitdroeg, toen hij in Stockholm met een kilo- metertijd van 1 min. 13.8 sec. een nieuw Europees record vestigde, heeft zijn eerste op treden buiten het eigen land bekroond met een grandioze overwinning in de Grote Prijs der Lage Landen zondag op Duindigt. Met op de sulkey Ingemar Olofsson snelde hij, vrijwel van start tot finish het veertien paarden tellende veld aanvoerend, in een totaal-tijd van 2 min 45.2 sec over de 2100 meter onbedreigd naar de zege, die zijn eigenaar Tage Hedberg 80.000 gulden rijker maakte; zijn kilometertijd: 1.18.7, betekende een nieuw record voor de Grote Prijs (het oude stond met 1.18.9 op naam van Fideel, de Belgische winnaar van het vorige jaar, die met een handicap van twintig meter nu geen rol ver mocht te spelen), zijn over winning is de eerste Zweedse triomf in de historie van de Grote Prijs der Lage Landen, waarvan de eerste bladzijde werd geschreven in 1954 met de overwinning van Mac Kin- ley in handen van Willem Geersen. De vorig jaar nog slechts op de Zweedse provinciale banen gevreesde Ego Boy, die met een wat onverschillige tred naar de huldiging liep, zo van „dat heb ik weer even geklaard, wie doet me wat", heeft geen der concurrenten ook maar enige kans gegeven met hem te duelleren. Dadelijk na de start, waarin Elsie het snel ste weg was, kwam al heel spoedig Ego Boy naar voren en bleef voor de overige paar den in zijn leiderspositie on aantastbaar. De strijd om de andere ere plaatsen was daarentegen tot het bittere einde spannend. Bij verrassing had zich de ze venjarige Franse import Aig lon, gereden door Sjeng Hen drikx, die bij de eerste valse start ook al snel weg was, een plaats in de kopgroep veroverd en wist zich achter Ego Boy in tweede positie te handhaven tot hij in de laatste meters werd verslagen door de enige merrie in het gezel schap, de zevenjarige Elsie, wier eindsprint Aiglon te machtig was. Met zijn derde plaats pikte Hendrikx toch nog 20.000 gulden uit de goed gevulde ruif mee (de tweede prijs was 35.000 gulden) en met eveneens Gunnar Dear en Jojo Buitenzorg onder de eer ste zes, kwam de Nederlandse vertegenwoordiging toch tot een alleszins acceptabele pre sentatie. (ADVERTENTIE) van de ATP besloot beide spe lers te dagen voor de straf- commissie. Dat zal zo spoedig mogelijk gebeuren. ATP-di- recteur Jack Kramer, die voor de televisie dreigementen uitte aan het adres van Taylor: „Geen plaats meer in de we reld om zich te verbergen Een beslissing waarmee hij zal moeten leven voor de rest van zijn leven Verafschuwd door zijn vrienden", is in een hoofdartikel van de Londen Evening News beschuldigd van Nazistische uitlatingen". Kramer go home", aldus het blad. Inmiddels heeft Taylor laten doorschemeren dat Nastase en hij onder de druk van de om standigheden wellicht gedwon gen zuilen worden hun stand punt te hei-zien. „De organisa tie kan ons het spelen in de hele wereld onmogelijk ma ken", aldus Taylor. Aan de andere kant heeft de vroegere Britse Daviscupaanvoerder John Barrett zich bij ATP- voorzitter Cliff Drysdale ero ver beklaagd, dat leden van de proforganisatie ook jongere spelers van het uitkomen op Wimbledon proberen af te houden. Zo zou de 18-jarige lokale speler John L-loyd, die geen lid van de organisatie is, te horen hebben gekregen dat hij zijn tennistoeikomst in de waagschaal stelde. Drysdale betreurt deze „al te enthousi aste" aanpak van de mensen uit zijn omgeving en hij bena drukte nog eens dat de strijd tegen de internationale federa tie gaat en niet tegen Wimble don. „Wij hopen van harte dat Wimbledon een succes wordt", aldus de Zuidafribaan. In de loop van zaterdaga vond bleek dat er geen poging tot verzoening was onderno men door Nikola Pilic. De Zuidslavische steen des aan stoots, die eerder op de dag het nationale persbureau van zijn land Tanjung een verkla ring met een verzoenende strekking had verstrekt, stelde zich in een telefonisch onder houd met ATP-directeur Jack Kramer veel harder op. „Er is geen sprake van dat Pilic wil dat wij de boycot beëindigen", aldus Kramer. „Hij laat die beslissing geheel over aan het bestuur". Inmiddels is het aantal weigerachtigen opgelo pen tot 73- Na de ommezwaai van Maud en Bertram trokken ook Bob Hewitt, de Ameri kaan Sherwood Stewart en de Argentijn Modesto Vasquez hun oorspronkelijke toezeg ging in. De Australiër Ray Keidie, de Amerikaan Norman Holmes en de Hongiaar Robert Machan zijn aangewezen om de Zuidafrikanen te vervan gen, terwijl de Fransman Thierry Bemasconi en de Zuidslaviër Viktor Skojwicki de plaatsen zullen innemen van Sherwood en Vasquez. De vakorganisatie van tennis- profs (ATP) heeft zondag de Roemeen Ilie Nastase. de Au straliër Ray Keidie en de Brit Taylor „uitgenodigd" lnm lid maatschap neer te leggen. Dit wegens het feit dat deze drie tot dusverre geweigerd hebben mee te doen aan de Wimble- don-boycot, waartoe de organi satie heeft opgeroepen. Het verzoek werd gedaan na afloop van een zitting van de strafcommissie van de ATP, waarbij Nastase en Keidie aanwezig waren. Roger Taylor niet, hoewel hij eveneens een uitnodiging had ontvangen.

de Stem | 1973 | | pagina 9