DAMESATLETIEKPLOEG TWEEDE BORUSSIA WINT DUITSE BEKER Okker en Riessen eerste in Queens RODASPITS N AAR NAC OntizÈ] GaatVeiligVeel Langer Mee Tweede bedrijf Spelers willen revanche Uw garage zal 't zeker bevestigen. loor mannen me De Conti TS staalgordelband is gemaakt voor ervaren rijders die véél kilometers maken en die onder'alle weers- en verkeers omstandigheden maximale veiligheid eisen. Waarom rijdt U er nog niet op."..?- Continental Rubber b.v. Amsterdamseweg 45-47 Amersfoort - Tel. 03490-12934* TWEEDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 25 JUNI 1973 DERDE SPORTPAGINA VAI ONGEÏNTERESSEERD RBC O Huldiging van de Engel; ASSEN (ANP) „Dat zo moet het gespeeld wor evenement als de TT van j maken, maar het zou wel als Jaap Timmer menigm cabaretier Freek de Jong sprekers had doen galme het mechanische motorens zende pechjoker, als zaterq ene gehelmde held na de door domme pech of door Geen prijzen waren er dcf Schurgers, Angel Nieto en personae in het voor 13 spektakelstuk in vele bed Eerste bedrijf: de klasse 50 cc. Hoofdrol: Jan de Vries (V; Veen-Kreidler). „Halverwege de eerste ro de dacht ik: „Wat is er aan hand? Ik hoorde maar nil achter me. Ze bleken al te v achter te liggen. Vandaar d ik het toen al rustig aen kc doen. Het motortje is zekc niet geforceerd. Dat het daj vastloopt, ja, waar ligt d; aan...? We hadden in de tra ning al veel moeite gehad mi afstellen. Die brandstof hit, vereiste steeds grotere sproei ers. Ook moesten we het toe rental omlaag brengen. En dai houdt'ie er toch in de tweedi ronde mee op. Nou ja, alle went, ook verliezen in Assen.' Voor Jan de Vries, wereld; kampioen in 1971 en tweede ii 1972, _was het de zevende kee: dat hij naar Assen kwam, za; en verloor. Zijn stal, die var de Amsterdamse Kreidler-im- porteur Henk van Veen, gini echter niet helemaal af. Brunc Kneubühler, de Zwitserse huurling, hield zijn motor wel heel en reed ontspannen naai de overwinning. Erg plezierig was het dat Theo Timmer, door op het rode fietsje van de „Mamathi-Hobbyclub" tweede te worden weer volop spanning bracht in de strij om de wereldtitel, met no. drie grand prix te rijden is d stand nu: 1. Timmer 35 pun ten, 2. De Vries 30 en 3. Kneubühler 27. Tweede bedrijf: de klasse tot 350-cc. Hoofdrol: Teuvo Laensivuori (Yamaha). Het was voor het eerst in jaren dat de bierverkopers op het circuit van Drente tijdens de 350-cc klasse geen enkel fksje kwijt konden. Hun klanten hingen over elkaar schouders om zoveel mogelijk te zien van het gevecht Yama- ha-MV Agusta, één tegen twee: Laensivuori tegen Agos tini en Read. Zoals gebruike- 'Uk was de sympathie van het publiek voor de underdog. Al te veel jaren had men zich dodelijk verveeld bij de soli van de Italiaanse praal hans Giacomo Agostini. Nu was het, de hemel zij dank, eens anders. Yamaha, na de dood van Saarinen van de ra- cecorcuits verdwenen, was langs een omweg toch maar weer verschenen. De Finse importeur Ardiswon had twee labrieksmachines gekregen compleet met monteurs. Rijder leuvo Laensivuoti had zich snel aan de watergekoelde su- Perracers gewend. Na twee dagen trainen meer tijd was er niet reed de Fin nog echts een seconde langzamer dan Agostini. In de race zelf Smg het va n dik hout zaagt "?.e,d ,Planken. Na een „peste- ijtje in de zesde ronde (kijk ?®ns, hoeveel pk's ik heb), ,.„a5 Teuvo in de negende onde echt los. Jankend stoof amaha voorbij de dof grommende MV's. In drie ron- Finse snordrager voi dgPlo-Ttaliaanse duo op V sec°nden. En toen ging de amaha-versnellingsbak hape- VERLIEST VAN NOORDWIJK (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Een vooral in de eerste helft lusteloos spelend RBC heeft zijn eerste wedstrijd om het algemeen kampioenschap van Nederland voor amateurs tegen Noord- wijk met 32 verloren. De zaterdagkampioen speelde veel feller en nam in de tweede helft een verdiende 30-voor- sprong. Toen werden de Roosendalers pas wakker. In de laatste tien minuten kon RBC door doelpunten van Per- daems en Johan van der Boom toch nog terugkomen tot 32. Een uitslag die RBC nog wel alle kans geeft om het algemeen kampioenschap naar Roosendaal te halen. Wat er echter gaat gebeuren als RBC de tweede wedstrijd, die woensdag op sportpark De Luiten wordt gespeeld, wint is echter nog niet helemaal duidelijk. Secretaris Goderie van RBC hierover: „Voor de wedstrijd hebben we nog gesproken met Noordwijik. Toen kwamen we overeen dat het doelsaldo be slissend zou zijn. Na de wed strijd liet het bestuur ons ech ter weten dat ze daar niet veel voor voelden. Ze stelden voor om een beslissingswed strijd te spelen,. Waar en wan neer die dan gehouden moet worden weet ik ook niet. Er is bij mijn weten geen KNVB- reglemeot, dat zegt wat er moet gebeuren bij dergelijke wedstrijden. Zaterdag waren er twee heren van de KNVB aanwezig, Meulemans en Burgwal. Eerst stelden ze voor, dat het doelsaldo beslis send zou zijn, maar daarna zeiden ze dat de dlubs dat onderling moesten regelen. Wat er nou gaat gebeuren weet ik ook niet- Dat zien we woensdag dan wel weer. Ir, iieder geval is weer duidelijk geworden dat het tussen de sectie zaterdag- en zondagvoet bal niet goed zit". Trainer Vermunt wil echter helemaal niet horen van een derde wedstrijd. Vermunt: „We hebben van tevoren afgesproken dat er ze ker geen derde wedstrijd zou komen. De KNVB moet maar uitmaken wat er gaatgebeu ren. Het is trouwens belachelijk hoe de zaken rond deze wed strijden geregeld zijn. De KNVB heeft de clubs veel te veel aan hun lot overgelaten. Niemand weet van iets". Maar ondanks deze moei lijkheden hebben de ongeveer 4000 toeschouwers op het win derige veld van Noordwijk een leuke en sportieve wed strijd gezien. Het eerste kwar tier van de eerste helft was geheel voor RBC. De RBC- voortwaartsen kregen opmer kelijk veel ruimte. Zo kon in de tiende minuut spits Ver- straaten vanuit vrije positie aanleggen, maar zijn schot was te zwak om succes te hebben. Vanaf de achttiende minuut werden de rollen ech ter omgedraaid. Nu was het Noordwijk, dat de wedstrijd dicteerde. Zo kon van Keste- ren vrij oprukken naar het RiBC-doiel. Zijn schot scheerde, maar net over de lat. Enkele minuten later was het de snelle Bogers die Hopstaken voorbij Mep. Keeper van de Meeberg kon de ingeschoten bal nog net tot corner verwerken. Bij deze actie blesseerde Hopsta ken zich („Ik heb een ver stuikte enkel Het ziet er niet zo best uit. Of ik woensdag mee kan spelen betwijfel ik") Marijt van Dijk was zijn vervanger. RBC kreeg het eirg moeilijk. Onder luide aanmoe digingen van 't publiek bleef de zaterkampioen komen. Maar tot groot geluk van de Roo- sendaalse kampioen wist Noordwijk geen raad met de kansen die het kreeg. Net voor rust werd Gillissen, die r»og sukkelt met een blessure opgelopen in de wedstrijd te gen Eilermark. vervangen door de jonge Pardaems. Wie ge dacht had dat RBC na rust de zaken wat energieker zou aan pakken kwam bedrogen uit. Noordwijk trok opnieuw fel ten aanval. Onder aanvoering van de uitstekende middenvel der Karstens werd RBC op eigen helft teruggedrongen. In de tiende minuut was het ■raak. Uit een vrije trap van Karstens verscheen Duynöam alleen voor van de Meeberg: 10. De RBC-spelers protes teerden (buiten spel) nog wel, maar de uitstekende scheids rechter Mulder wees resoluut alle protesten van de hand. RBC trok nu wat meer ten aanval, maar kon toch geen vuist maken. Men probeerde wel Verstraaten te lanceren, maar die werd goed in be dwang gehouden door Cees Spaanderman, Noordwijk wil de echter meer en bleef on stuimig aanvallen. Zes minu ten later stond het al 20. Een vrije trap werd door de RBC-vero'.ediging verkeerd be oordeeld. Van de Meeberg werd volledig verrast. De at tent reagerende Westgeest kopte de terugspringende bal in het RB 1 doei. En Nooid- wijk ging door. In de 22 mi nuut was het reeds drie nul. Van Zandvliet verkeek zich op de snelheid van spits Al- bert Spaanderman (waarvoor Ajax geruime tijd belangstel ling' heeft). Beheerste om speelde de Noordwijkspits doelman van de Meeberg: 3 0. Bij Noordwijk kwam Van Veen Bobers en Bröring Duyndam vervangen. Plotse ling zakte de gehele Noord- wijkploeg ver terug. RBC trok het iniiftiatief naar zich toe. Noordwijk werd in het laai- ste kwartier van de wedstrijd volledig weggetikt. Acht mi nuten voor tijd kon Perdaems door een afstandsschot de ach terstand tot 31 verkleinen. Even later tikte Schouw de bal uit een corner tegen de paal. In de laatste minuut kwam RBC nog aan zijn twee de doelpunt. Uit een pass van Van Hal schoot van der Boom van ver hard in. Trainer Ver munt van RBC vond wel dat de overwinning bij de ploeg terecht gekomen was, die daar het meeste aanspraak op kon maken. Vermunt: „We speel den hier op een gelijk spel. Dat eerste doelpunt was een tegenvaller voor ons. Volgens mij en de 'spelers was het duidelijk buitenspel. Kijk, de spelers waren nou niet be paald geconcentreerd. Ik heb er van alles aan gedaan om de jongens op te peppen, maar dat is niet gelukt. Woensdag zal Noordwijk echter een an der RBC aan het werk zien- De sfeer is er nu wel. Noord wijk vind ik echter een goede en technische ploeg. Ze had den ook veel meer inzet en verdienden daarom de over winning". Ook trainer Duyndam vond de overwinndir van zijn team verdiend. Duyndam: „RBC is me toch weer tegengevallen. Ze verzorgden hun spelletje goed, maar ik had er toch meer van verwacht. Het is na tuurlijk nooit goed te praten dat een drie-nul-voorsprong nog bijna verloren gaat. Het is voor mij ook onbegrijpelijk dat de ploeg zo ver terugviel. Woensdag zullen we het ac cent op de verdediging leggen. Een gelijkspel is voor ons al voldoende. ROMAIN VAN DAMME Doelman v. d. Meeberg van RBC kijkt verslagen naar de hossende Noordwijksupporters. Marijt van.Dijk heeft de bal uit het net gehaald. DRACHTEN (ANP) Na de kater van Burg Gretesch waar de Nederlandse dames atletiekploeg drie weken gele den een zware nederlaag moest incasseren tegen West- Duitsland en Roemenië, was de tweede drielandenwedstrijd van dit seizoen tegen Groot- Brittannië en Tsjecho-Slowa- kije, zondag in Drachten min of meer een verademing. Ne derland moest weliswaar zijn meerdere erkennen in Groot- Brittannië (106 punten), maar bleek voor Tsjecho-Slowakije (68,5 pnt.) te sterk. De Neder landse dames verzamelden 80,5 punten. De Nederlandse dames heb ben nu twee van de vijf te genstanders ontmoet waarte gen zij op 5 augustus in de halve finales van het toernooi om de Europa Cup in Sittord o ik moeten uitkomen, fdn vergelijking van de resultaten van Burg Gretesch en Drach ten maakt duidelijk dat Ne derland alle hoop voor zo ver die aanwezig was om de eindstrijd in Edinburgh (7- 9 september) te halen, kan laten varen. West-Duitsland is zonder meer te sterk en Groot-Brit- tannië zal in Sittard ook niet te verslaan zijn. De nummers een en twee van Sittard en dat geldt ook voor de andere twee halve finalewedstrijden gaan over naar de finale. In melijk te danken aan het feit het verleden heeft Nederland DüSSELDORF Borussia eindstrijd werd fc Köln na Mönchengladbach is zaterdag verlenging, met 21 versla winnaar geworden van de gen- De winnende treffer Duitse voetbalbeker. In de werd in de 93c minuut ge- In de dubbelspelfinales voor het toernooi van Queens was Nederland goed vertegenwoor digd. In de finale van het he ren dubbel wonnen Okker en Marty Riessen met 64, 75 van de Australiër- Ray Keidie en de Zuidafri kaan Ray Moore. In het damesdubbelspel wonnen Rosemary Casals en Billlie Jean King met 4—6, 6 3, 75 van Francoise Dürr en Betty Stöve (Fr.-Ned.). Bij het enkelspel kregen Nastase en speciaal Taylor zo wel bij him binnenkomst, als bij het afscheid een staande ovatie mee van het Lomdense publiek. Nastase greep de overwinning, die 2000 pond waard was met 98 en 63, nadat een zware val hem bijna de eerste set had gekost. H-i-j struikelde achter de baseUne en kwam ongelukkig terecht. „Mijn rug. mijn rug", schreeuwde hij: „Ik kan niet meer spelen"- Na behandeld te zijn keerde hij echter toch op de baan terug, waar hij al lengs zijn gewone vaardigheid herkreeg. Hij won de Tiebreak van de eerste set met 75 en veroverde de tweede set door een enkele service-break in de vierde game. scoord door Günther Netzer. De 30e finale om de Duitse voetbalbeker zal als „de wed strijd" van het jaar 1973 de geschiedenis ingaan. Met als inzet deelneming aan het toer nooi om de Europa Cup heb ben 7000 toeschouwei's in het Rheinstadion van Düsseldorf alles gekregen wat hun voet- balhart begeerde: klassevoet bal, in hoog tempo gespeeld en bij vlagen met geniale combi naties. Honderd en twintig minuten lang hebben de ploegen ge vochten voor de overwinning en voor de overwinningsp-re- mde van 6000 gulden de man. Na 24 minuten namen de Bo- russen de leiding door een schot van Wimme. Maar toen een ieder dacht dat deze ope ningstreffer voor de Keule naars de doodslag zou inlui den, scoorde Neumann op on navolgbare wijze de gelijkma ker. Hoewel Borussia Mönchengladbach nadien en vooral in de tweede helft veel sterker was, hield de Keul se defensie de poort gesloten. Het was tenslotte Günther Netzer, de man die de afgelo pen week de voetbalgemoede ren in West-Duitsland zozeer heeft beziggehouden door zijn oyengaing naar Real Madrid, eenmaal de eindstrijd gehaald. Dat resultaat was toen voorna dat men beschikte over, een atlete op elk nummer, die voor een goed resultaat kon zorgen. Die tijd is voorbij. Op de sprint is Wilma van Gooi, hoewel zij in Drachten toch goed was voor een eerste (200 meter) en een tweede ClOQ meter) plaats, niet meer de sprintster die zich kan meten met de besten van Europa ter wijl Nederland ook duidelijk verlies heeft geleden op de middenafstandnummers, on derdelen die meestal goed wa ren voor een hoge klasse ring. Door het wegvallen van Els van Noorduyri is bij het kogel stoten een gat ontstaan, dat niet meer lijkt te dichten. Op andere onderdelen als speer werpen en hoogspringen is een verheugende vooruitgang ge boekt, maar die kan het ver lies op de andere nummers niet eens ten dele compense ren, omdat de achterstand op het buitenland op deze num mers in het verleden altijd al zeer groot was. De eindstand was: 1 Groot-Brittannië, 106 pnt., 2 Nederland, 80,5 pnt., 3 Tsjecho-Slowakije, 68,5 pnt. De uitslagen waren: 100 meter: 1 Andrea Lynch (GB) 11,7 sec, 2 Wilma van Gooi (Ned) 11,9, 3 Elisabeth Sutherland (GB) 12,0. 400 meter: 1 Verona Ber nard (GB) 53,8 sec., 2 Trudy (ADVERTENTIE) Wunderink (Ned) 54,3, 3 Je- annette Roscoe (GB) 54,7. 800 meter: 1 Margareth Coomber (GB) 2.06,9, 2 Shei la Carey (GB) 2.07,3, 3 Joke van Gerwen (Ned) 2.07,9. 200 meter: 1 Wilma van Gooi (Ned) 24,5 sec. 1500 meter; 1 Joyce Smith (GB) 4.19,9, 2 Ilja Keizer (Ned) 4.22,4, 3 Anneke de Lange (Ned) 4.24,-. 100 meter horden: 1 Judy Vernon (GB) 14,0, 2 Mieke van Wissen (Ned) 14,0, 3 Ma ry Peters (GB) 14,5. 4 x 100 meter estafette: 1 Groot-Brittannië 45.9, 2 Ne derland 46,2, 3 Tsjechoslowa- kije 48,4. 400 x 400 meter: 1 Groot- Brittannië 3.42,0, 2 Nederland 3.44,4, 3 Tsjecho-Slowakije 3.45,6. Speerwerpen: 1 Elly van Beuzekom (ned) 54.36 m (Ned. record), 2 Pru French (GB) 49.28,i 3 Jana Linkova (TSJ) 48,94. Kogelstoten: 1 Helena Fibin- gerova (TSJ) 19.65 m, 2 Lida Duchanova (TSJ) 15.28, 3 El- na Schalk (Ned) 14.61. Hoogspringen: 1 Milena Hubnerova (TSJ) 1.79 m, 2 Barbara Lawton (GB) 1.79, 3 Vera Bradacova (TSJ) 1.76. Discuswerpen: 1 Rosemary Payne (GB) 53.04 m, 2 Mary Novotna (TSJ) 50.42, 3 Helena Vyhnalova (TSJ) 50.08. Verspringen: 1 Maureen Chitty (GB) 6.17 m, 2 Eva Suranova (TSJ) 6.12, 3 Myra Nimmo (GB) 6.02. ATLETIEK Tilly van der Made is vrijdagavond tij dens de internationale Wed strijden in Esöhweiler die voor de 'nisgeinitdeinde maai gehou den werden, tweede geworden op de 400 meter in 55.8 secon den. Winnares werd de Belgi sche Rosine Walleze in 55.1 seconiden. Bert de Jager ein digde op de 110 meter heren ails derdie in 10,5 sec. Win naar werd de Amerikaan Newihouse in 10.4. ATLETIEK De Oosten rijkse Maria Sykora heeft haar eigen wereldrecord op de 400 meter horden verbeterd. Het oude record stond steeds met 58.5 sec. op haar naam. Ze liep niu een tijd van 51.3. Het was voor de derde keer binnen en kele weken dat de Oostenrijk se dit record scherper stel de. ATLETIEK De Zuidafri- kaanse atleet Danie Malan heeft gisteren tijdens wed strijden in München het we reldrecord op de 1000 meter verbeterd en gebracht op 2.16 min. Het oude record stond op naam van de Duitsers May en Kemper. AUTORACEN De Neder lander Han Akersloot is giste ren op de Nürburgring met zijn teamgenoot Brian Muir (G.B.) in een BMW-Alpina als tweede geëindigd in de vierde editie van de Adac-24-uurs ra ce. Het duo legde 94 ronden af en had een achterstand van een ronde op het winnende koppel Lauda-Joistem (Did.) eveneens rijdend in een BMW- Alpina. De wedstrijd nam in feite geen 24 uur in beslag maar werd gehouden over twee manches van 8 uur elk. Van de 105 gestarte wagens haalden er 57 de'finish. 0 WIELRENNEN De Oos tenrijker Steinmayr heeft voor de tweede maal de amateur- wielerronide van Oostenrijk gewonnen. De Rus Neljoebin werd tweede. En de Oostenrij ker Mitterreger werd derde. De Australiër Allan zegevier de in de tiende en laatste I etappe. Hij legde de 66 kilo meter door het Praterpark van I Wenen af in 1 uur en 27 min. en 2 seconden. Tweede werd I de Rus Lavroesjkin. 0 BOKSEN Twee Neder landse boksers zullen uitko- 1 men in de bijpartijen rond het 1 gevecht om de Europese titel J in het juniormiddengewicht, dat op 4 juli te Legnano zal worden gehouden, tussen de Italiaan Duran en de Franse uitdager Kechichian. Rollie Kroeze zal in het juniorwei ter- J gewicht uitkomen tegen de Italiaan Bruno Freschi en de halfzwaargewieht Franklin Arrindell zal de Italaam Gnatir do ontmoeten. BOKSEN De Mexicaanse wereldkampioen boksen wel- tergewicht Napoles heeft za terdag in Grenoble gemakke lijk zijn titel behouden in een gevecht tegen de Europese I kampioen de Fransman Mene- trey. Hij bleek in alle vijftien ronden de meerdere van de Fransman. 0 OLYMPISCHE SPELEN - De organisators van de Olym pische Spelen van 1976 in Montreal, hebben zaterdag bij het IOC gemeld dat de voor- beireildilnigeai vlot verlopen. Een Oainiadlese delegatie van drie man, onder leiding van Roger I Roussau, voorzitter van het or- ganiserend comité in Montreal diende het rapport in op een normale zitting van de be stuurscommissies van het IOC onder leiding van president Lord-Killanin. ZWEMMEN De Oostduit- se Kornelia Ender heeft tij dens de wedstrijden in St. Clara haar Europees record »P i de sprint geëvenaard. Deze wedstrijden werden een bitte re ontgoocheling voor Shane Gould. Op diverse afstanden kon de Australische zelfs niet doordringen tot de finales. 0 Kovacs: Geen wonderdokter. BREDA Het is nu defi nitief dat Stanley Bish het migend seizoen zal uitkomen voor het pas gepromoveerde .toda JC. De spits van de Limburgse ploeg Henk van Rooy werd gecontracteerd door de Bredase eredivisie club. Afgelopen weekend zijn de clubs het over deze „ruil" eens geworden. O Stefan Kovacs heeft zater dag tijdens zijn vakantiever blijf in zijn Roemeense ge boorteplaats Cluj verklaard het niet eenvoudig te vinden het Franse voetbal op een hoger peil te brengen. „Ook ik ben geen wonderdokter", zo zei de nieuwe trainer van het nationale elftal van Frankrijk. „Ik ben niet ie mand, die het Franse elftal maar eventjes snel omhoog kan helpen. Dat was mijn devies bij Ajax en dat zal mijndevies in Frankrijk zijn." Spartak Trnava is zaterdag kampioen van Tsjechoslowa- kije geworden. Hoewel Spar tak een nederlaag met" 20 leed tegen AC Nitra, was de voorsprong van de dub zo groot, dat nummer twee Ta- tran-Presov niet meer gevaar lijk kon worden. Zwitserland heeft vrijdag met 10 (00) gewonnen van Schotland in een inter nationale voetbalwedstrijd, die niet meetelt voor de we reldkampioenschappen. De wedstrijd werd in stromende regen gesepeld in het Wank- dorf stadion. Het winnende doelpunt werd door Libero Mundschin gemaakt in de 62ste minuut. Athletic de Bilbao en Cas-, tellcm zullen eikara ontmoe ten in de finale om de Spaanse voetbalbeker. Athle tic heeft zaterdagavond in de halve finale Malaga versla gen en Castellon schakelde Gijon uit. Athletic speelde in een uitwedstrijd Malaga naar een 10 nederlaag. In de thuiswedstrijd in Bilbao had den de Basken Malaga met 21 geklopt. Ook Castellon speelde uit en versloeg Gij on met 10. Vorige week had Castellon thuis al met 20 gewonnen. De finale wordt vrijdag.gespeeld in het stadi on van Atletico de Madrid De Venlose eerste divisie-' club VTV heeft zich voor zien van een Zuidslavische spitsspeler. Het is de 25-jari- ge Stèfan Kurcinalc. Deze speler was het afgelopen sei zoen met achttien doelpunten topscorer van de op één na hoogste klasse van het Zuid slavische voetbal. Hij kwam uit voot de vereniging Dina- mo Vinkovci. 0 Quaars: Vandaag beslissing.

de Stem | 1973 | | pagina 8