bij ipS D Cooremans klooi Pirard in koers Prinsenbeek WIÊÊm Toine van de Bunder krijgt zijn sin Geen zege Trico Noble Verbeeek wint eindelijk van Merekx Peer Mans ook in Huijbergen de sterkste JOAQUIM AGOSTINHO: PORTUGESE TITEL NEDERLANDSE TÜRNPLOEG VERSLAGEN GEEN CONCURRENTIE VOOR KEETIE RAGE ma 10 0 meter vlinderslag het onderdeel eeds enig verschil. trok zijn team oorsprong van een ters. Maar op de zwommen de riva- en Keymel tegen ivom een prachtige p iets van de ach- Dit was echter _'nae want Johan cht de Stormvogel- de eerste plaats iuw Zeeuws record. even later revan- Vlissingers door de er vrije slag met 'erschil te winnen, r was ook hier het de 5x50 meter John de Lange als er van de Middel- —.aatie kon de opge- erstand echter niet maken. lize sportmedewer- N Zes leden van damclub GTC heb- pnorgen in Schoten rpen de huldiging ;t van Hugo Ver- ïationaal damkampi- 5elgië. Verpoest, die jaar geleden lid de Goese damclub ompetitiewedstrijden sporadisch voorko- I door burgemeester ten op het raadhuis door de burgemees- hoten die het woord een geschenk aan- namens de Goese an Sinke. Daarna kelijk de champag- le succesvolle dam- diverse keren nati- pioen werd van zijn k op grote toernooi- Ijs Sch. Sport 1.30 irpen jongens C: 1 IaV'56 35.97 m, 2 c. llta Sport 35.10 m., 3 "56 34.17 m. Jingen jongens D: 1 (inden Spirit 1.35 m., ltter Sprint 1.30 m., 3 Ir Spark 1.20 m. I meisjes C: 1 K. de 1 Sport 1.43.3 min., 2 pne Achilles 1.50.2 |t. Nijskens RKHAV jongens D: 1 M. (Sprint 3.10.8 min., 2 1 Sprint 3.13.2 min., 3 n Olympia 3.15.2 jongens C: 1 P. "56 2.15.4 min., 2 P. Irint 2.18.3 min. 3 H. (chilles 2.20.0 min. jongens C: 1 C. Achilles 4.48.9 min., 2 [eger Marathon 4.49.7 v. Blerck Sprint Ingen jongens C: 1 A. (hilles 5.31 m., 2 P- print 5.27 m., 3 P- |6 5.07 m. fngen jongens D: 1 L. Lr. Ster. 4.53 m., 2 P. Spirit 4.52 m., 3 W. Smpia 4.40 m. pgen meisjes D: 1 E. Achilles 3.92 m., 2 M. IV'56 3.90 m., 3 A. Harathon 3.77 m. ringen meisjes D: 1 poy Sprint 1.30 m., 2 \chilles 1.15 m., 3 J- |ven Del. Sport 1.15 hgen meisjes C: 1 M- Lchilles 4.50 m., 2 A. belta Sport 4.44 m., Zeeland Sport 4.40 VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 25 JUNI 1973 11 13 9 Jan Cooremans: (Van onze wiclersportmedewerker) PRINSENBEEK De 15de wielerronde te Prinsen beek werd geopend met een race over 25 km. voor adspi- ranten en deze werd op overtuigende wijze gewon nen door Jos Thijs in 40 min. 34 sec. Tweede werd P. Hee- ren uit Sprundel en derde M. v. Vlimmeren uit Hoeven. Een spannende strijd was het bij de nieuwelingen, waar Peter Valentijn de gro te favoriet was over de 50 km. race van 40 ronden. Het bleek echter heel anders uit te lopen. Na 5 ronden pakte Ad. v. Peer een honderdtal meters, maar na een tweetal ronden was hij door het pe- leton teruggepakt. In de 10e ronde sprong Ad v. Peer op nieuw weg en ditmaal met meer succes. Na 14 ronden had hij 28 sec. voorsprong en ronde na ronde liep hij ver der uit. Met nog 3 ronden te gaan zette hij het peleton op een vollle ronde. Hij presteerd< het zelfs nog om op een n; de laatste ronde het peletor op 200 m te zetten. Ho Peter Valentijn ook voeh het lukte hem niet van he' peleton los te komen. Hij moest in de eindsprint C. Broeders en J. Akkermans voor laten. De 100 km van de ama teurs was een slijtageslag. De verzengende hitte en de droge noordooster deed ren ner na renner de strijd sta ken. Gestart met 61 man maar na 80 km nog slechts 20 renners in de strijd. Hier waren de grote gangmakers J. Damen, M. Venix, Fritz Pirard, Jan Cooremans, B. Broere en G. v.t. Geloof. De na enkele ronden genomen voorsprong van dit zestal liep uit tot een volle ronde halverwege de strijd. Toen v$pbrokkelde het pelton en eetf? nieuwe kopgroep ont stond uit de renners Pirard, Tooremans, Pauw en Geense. Dit viertal bleef lang aan de leiding, maar met nog enkele ronden te gaan werd dit viertal aangevuld met Muil wijk, L. de Hartigh, Joore Boose en C. v. Bragt. De eindsprint voor de overwin ning was door de ronde voorsprong uiitteraard tussen Pirard en Cooremans nauw keurig in de gaten hield kon niet verhelpen dat deze met 20 cm voorsprong over de meet ging. EINDUITSLAG. Adspiran- ten: 1 Jos Thijs Etten-Leur, 2 P. Heeren Sprundel, 3 M. v. Vlimmeren Hoeven, 4 J. v. Meer W. Plantage, 5 H. Frij- ters Moerdijk 6 A. v.d. Horst Hoeven, 7 C. Hollemans B. op Zoom, 8 C. Kuystermans Roosendaal, 9 De Hartogh, H. I. Ambacht, 10 F. Gommers Heerle. Nieuwelingen: 1 Ad v. Peer Sprundel, 2 C. Broeders Zevenbergen, 3 J. Akker- inans Zevenbergen, 4 Peter Valentijn Sprundel, 5 K. St.- Nicolaas 's Gravendeel, 6 A v. Bragt, Lage Zwaluwe, 7 K. Koetje, Rotterdam, 8 A v.d. Luytgaarden St.-Wille- brord, 9 A. v. Riel Diessen 10 J. v.d. Velde Rijsbergen, 11 J. V. d. Bosch, Zevenber gen, 12 A. v. Elderen Eind hoven, 13 J. Oordijk, Rijs- oord, 14 A. de Beer, Etten- "X Leur en 15 M. v. Nispen Breda. Amateurs: 1 Jan Coore mans Breda, 2 Frits Pirard Breda, 3 B. Broere Ouden bosch, 4 J. Damen, Ulvenhout, 5 M. Venix Z.bergschen- hoek, 6 C. v. Bragt, Lage Zwaluwe, 7 Th. Joore Raams- dortksveer, 8 L. de Hartigh Blaaksedijk 9 L. Boose Brielle, 10 M. Muilwijk Brielle, 11 B. Geense Phi- lipsland, 12 H. Pouw Neder- horst, 13 H. v. Dongen Prin senbeek, 14 J. Konings Sprundel, 15 A. de Jong Ma- je, 16 A. Keizerwaard Nu- mansdorp, 17 J. Smits Rot terdam, 18 J. Loonen, Oos terhout, 19 A. Vissers Lage Zwaluwe en 20 F. Hooger- heide Ossendrecht. Hij 0 Pirard: Tweede plaats. WBMlfliit (Van onze sportmedcwerker) AARDENBURG Dat het vertrek van Toine van de Bunder bij Trico-Noble nog steeds knaagt was gistermiddag in de Ronde van Aardenburg duidelijk te zien. Geen enkele renner van deze Aardenburgse wielerformatie kreeg in eigen woonplaats de gelegenheid er alleen op uit te trek ken, want steeds was het Van de Bunder in eigen persoon die hem acuut ging terughalen. Zo kreeg het verloop van de wedstrijd dan ook een bijzonder karakter. Iedereen mocht weg, behalve renners uit de Aardenburgse stal. Het was dan ook Terry Caroll uit Philippine, die hiervan dank baar gebruik maakte en met Gijsel, Marijs en Westdorp het gehele deelnemersveld op een ronde achterstand zette. T. Caroll won zo deze ronde van Aardenburg met een voor sprong van 1 minuut en 45 seconden op Gijsel die de spurt won voor de tweede plaats. Met nog veertig ronden te rijden kwam er enige reac tie in het peloton, dat zich daarvoor bijzonder rustig had gehouden. Het Belgisch kampioenschap in het land van Herve bracht niet minder dan 163 deelne mers- tesamen, onder wie Eddy Merekx, die als vanouds het gebeuren controleerde. In de 17 e ronde zetten achtereenvol gens Frans Verbeeek en Her man van Springel aan. Laatst genoemde kampioen in 1971, nam een voorsprong van 48 sec. bij het ingaan van de laatste ronde. Dat zou normaliter voldoen de zijn geweest voor de zege, als niet Eddy Merekx hoogst persoonlijk de achtervolging had ingezet. Dat veroorzaakte een kettingreactie en toen Merekx drie kilometer verder nog maar vijftig meter achter van Springel reed, merkte hij tot zijn verrassing, dat hij werd ingelopen door het zeer goed samenwerkende tandem Verbeeck-De Vlaeminck. Nog een vijfde man vond de aan sluiting: Willy Planckaert. Uit dat groepje demarreerde Merekx. De enige die hem dit maal nog kon volgen was Frans Verbeeek. De anderen bleven op een vijftigtal meters hangen zonder erin te slagen het gat te stoppen. Toch ble ven ze te dichtbij om Merekx de kans op een „sur place" te geven, waarmee hij verleden jaar het kampioenschap won. Hij maakte er nu een lange sprint van, waarb" hii vijftig meter voor de finish werd voorbijgegaan door Frans Ver beeek, die hiermee zijn eerste ..grote" overwinning behaal de. De uitslag: 1. Frans Ver beeek de 270 km. in 7.06.15, 2. Eddy Merekx, 3 urillv Planc kaert op 9 sec Roger de Waeminck op 5. Her man van Sprince' >4 sec, 6. Walter Godefroot op 1.22 Er waren wel enkele spelde- prikken uitgedeeld, maar de voorsprong van de verschillen de vluchters bedroeg nooit meer dan vijftig meter. Het was Grant Thomas die demar reerde, maar ook die poging werd teniet gedaan. T. v. d. Bunder had toen zijn deel al gehad, want hij moest twee keer van fiets verwisselen door een lekke band. Toch zat V. d. Bunder steeds vooraan, maar voelde er bijzonder wei nig voor alleen in de aanval te gaan. Deed hij dat niet, hij kromde zijn rug wel toen Gij sel met nog 26 ronden er van door was gegaan, die later ge zelschap zou krijgen van Ca roll, dat was 18 ronden voor het einde, en V. d. Bunder, nu vooraan haalde er alles uit wat er in, zat. Het tempo lag toen bijzonder hoog en goed en wel een ronde later had men bijna de twee vluchters teruggepakt. H. Gijsel werd door het peloton opgeslokt, al leen Caroll bleef vooraan. Maar dat deerde V. d. Bunder niet zoveel. De voorsprong van Caroll groeide steeds. Maar ook dat deerde schijn baar V. d. Bunder weinig. Vijf ronden voor het einde dreigde Caroll het gehele deelnemers veld op een ronde achterstand te zetten, en dat vond Gijsel in eerste instantie toch wel te veel. Hij sloeg een gat, maar kreeg onmiddellijk gezelschap van Marijs en Westdorp. Dit drietal haalde nog eens flink uit, en nam nog wat achter stand terug, Het peloton werd door Caroll ingelopen, maar Van de Bunder had zijn zin. Trico Noble had niet in eigen woonplaats voor de zege kun nen zorgen. Uitslagen amateurs: 1 Caroll Philippine 80 km. in 2.03.10, 2 op 1.45 H. Gijsel Heikant, 3 J. Marijs Souburg, 4 W. West dorp Heinkenszand, 5 C. de Vrieze Goes, T. Fase St.- Annaland, 7 G. Paridaen Aar denburg, 8 C. de Smit Terneu- zen, 9 W. de Feber Sluiskil, 10 Grant Thomas Philippine, 11 L. Strobbe Lamswaarde, 12 K. Stoutjesdijk St.-Maartensdijk, 13 C. Vervaert Walsoorden, 14 W. de Waal Axel, 16 T. v. d. Bunder IJzendijke, 16 T. Koop Wateringen, 17 K. Spaans 's- Gravenpolder, 18 G. Koop Wa teringen 19 T. Veerman Ter- neuzen, 20 M. Streu uit Blok ker. Wedstrijden voor jeugdli- centiehouders: categorie 8 en 9 jaar: 1 M. de Dobbelaere IJ zendijke, 2 R. de Vos Philippi ne, 3 J. Groosman IJzendijke, 4 M. Rammeloo Philippine, 5 P. Boerjan Biervliet. Categorie 10 en 11 jaar, 1 R. Bijvang Sas van Gent, 2 A. de Maarschalk Axel, 3 A. Claeys IJzendijke, 4 R. Walhout, Ter- neuzen, 5 A. Verplanke IJzen dijke. Categorie 12 en 13 jaar: R. de Sijpt Koewacht, 2 D. Piraar Terneuzen, 3 W. Wieme IJzen dijke, 4 J. Maayen Klooster- zande, 5 P. Serbijn Oost burg. (Van onze wielermedewerker) HUIJBERGEN Tegen het eindschot van Peer Maas was in de Ronde van Huijbergen geen kruid gewassen. Nu waren Ad. van Overveld, Henk Stander, Wim Hofstede en Ad. van der Steen zijn naaste belagers. Tien meters voor de streep lag Maas al in geWonnen positie. Peer is de laat ste maand moeilijk te kloppen. De overwinningen in Hoo- gerheide, Midden-Zeeland, Stampersgat en Wouw onder strepen zijn goede vorm. Na vijftig kilometer op een niet gemakkelijk parkoers gingen acht renners op de pedalen staan. Toine van de Bunder: Rijden tegen Trico Noble in Aardenburg. En met succes. De groep be staande uit Van Overveld, Maas, Hofstede, Stander, Van den Oever, Jongenelen, Van der Swam en Van der' Steen sloegen een niet meer te dich ten gat. Besems, Van Leeu wen, Van Opdorp, Verheezen en Vogelaar scheurden zich los van de groep, maar slaagden er niet in om bij te komen. Na afbrokkeling in de ach terste gelederen, moesten ook Van de Oever en Van der Swam terug. De eindsprint liep volges verwachtingen. DEN HAAG (AFP-UPI) In diverse landen van Europa zijn dit weekeinde de nationa le wegkampioenschappen ge houden. Kampioen van Italië, Frankrijk, Spanje en Portugal werden respectievelijk Enrico Paolini, Bernard Thevenet, Domingo Perurena en Joaquim Agostinho. Voor de Portugees was het de zesde achtereen volgende maal, dat hij de nati onale titel op zijn naam bracht. Het Portugese kampi oenschap bestond uit twee on derdelen: een wegwedstrijd op zaterdag en een individuele tijdrit over 58 kilometer op zondag. Aangezien zaterdag de ver schillen gering waren, viel de beslissing in de tijdrit van zondag. Deze werd door Agos tinho gewonnen met een ver schil van ruim drie minuten op nummer twee Herculano Oliveira. Hij reed met een ge middelde van 43.48 km.-uur. Bernard Thevenet, een van de voornaamste Franse troe ven voor de komende ronde van Frankrijk, zegevierde voor 50.000 toeschouwers op het circuit Cadoudal-Plumelac, dichtbij Vannes na een solo van bijna 80 kilometer met een voorsprong van meer dan drie minuten op zijn voor naamste rivaal Regis Ovion. Samen met Guillemot en Mar tin had Thevenet vijftig kilo meter nodig om de aanvallers van het eerste uur: Riotte, Rouxël en Moneyron te ach terhalen, Toen na 155 kilome ter de aansluiting tot stand was gekomen, bleef Thevenet even tussen de wielen om 15 kilometer verder de beslissen de aanval te plaatsen. Twee ronden voor het einde was het verschil 1 minuut 55 seconden. Dat liep verder op tot meer dan drie minuten. Regis Ovion werd tweede, Claude Tollet derde, Jean Claude Genty vierde en Cyrille Guimard vijfde. De kampioenschappen van België, Italië en Spanje werden in de eindsprint be slist Perurena toonde zich in Barcelona de snelste, na vijf tien ronden op het circuit van Montjuich versloeg hij in de eindsprint met bijzonder ge ring verschil Martos. Het Italiaanse kampioen schap was verbonden aan de wegwedstrijd: de drie valleien van Varese. Hier won Enrico Paolini in na 257 kilometer in de eindsprint van een groepje van acht man. Marcello Berga mo werd tweede, Italo Zilioli derde en Franco Bitossi vier de. Peer Maas kreeg de bloemen en Ad. van Overveld kon de prestatieprijs mee naar huis nemen. U.itslag amateurs: 1 P. Maas Heerle 105 kilometer in 2 uur 40 min. 50 sec., 2 H. Stander Oude-Tonge, 3 Ad. van Over veld Zegge, 4 W. Hofstede "Wateringen, 5 A. v. d. Steen Etten-Leur, 6 M. Jongenelen Oudenbosch, 7 B. v. d. Swam Nootdorp, 8 H. v. d. Oever Scheveningen, 9 B. Slings Al- blasserdam, 10 K. Fiktorie Bergen op Zoom, 11 P. d'Hane Vijfhuizen, 12 J. Roks Sint- Willebrord, 13 A. van Trijen Halsteren, 14 M. Reehorst Den Haag, 15 M. Bertou Den Haag, 16 T. Verheezen Bergen op Zoom, 17 L. Schenk Huijber gen, 18 A. van Elzakker Steenbergen, 19 T. Kraus Ou denbosch, 20 F. Brand Dor drecht. Uitslag nieuwelingen: 1. W. Lugtenburg Rockanje 63 k i meter in 1.33.29. 2 R. Verboom Ellewoutsdijk, 3 P. Hellemons Halsteren, 4 R. Stroosnijder Moerdijk, 5 J. Jonkers Oud- Gastel, 6 P. van der Leij Rot terdam, 7 B. van Est Dintel- oord, 8 Ad. Verstijlen St-Wil- lebrord, 9 H. Nieuwdorp We- meldinge, 10 K. de Brouwer Etten-Leur, 11 W. Jeremiasse Wemeldinge, 12 L. Jongejan Middelh-arnis, 13 R. Kouijzer Goes, 14 A. Masseurs Zeven- bergschen Hoek, 15 J. Brou wers St.-Willebrord. BOEDEPEST (MTI) Hongarije heeft de zaterdag en zondag in Boedapest gehouden dames turninteiiandwed- strijd tegen Nederland gewon nen met 366.55 tegen 352.55 punten. In het individuele klassement bezette de 15-jari- ge Hongaarse Krisztina Med- veezky de eerste plaats met 75.55 punten, op de tweede plaats gevolgd door ha-ar 17- jarige landgenote Aniko Kery met 75.05 punten. Op de vol gende plaatsen kwamen: Joke Kos (Ned), 72.40, 4 Bellak (Hong), 71.60, 5 Ans Dekker (Ned) 71.50 6 Somnier (Hong) 71.15. De Hongaarse dames- ploeg eindigde bij de Olym pische spelen te München op de derde plaats achter de Sov jet Unie en Oost-Duitsland. Van deze ploeg maakten ook Medveczky en Kery deel uit, die in het individuele klasse ment zich als resp. 13e en 17e plaatsten. De Hongaarse dames excelleerden vooral bij het paardspringen op de brug met ongelijke leggers en bij de vrije oefeningen. VALKENBURG ANF Keetie van Oosten-Hage, vo rig jaar getrouwd en sinds enkele maanden niet meer werkend, heeft nog steeds haar gelijke niet in het groepje Nederlandse wielren- sters. Voor de vijfde keer in successie kreeg zij de kampi oenstrui en weer kwam zij alleen aan bij de finish. Tot in de voorlaatste ronde j duldde zij de 17-jarige Willy J Kwantes aan haar wiel, maar bij de zesde beklmming van de Cauberg nam zij voorgoed afstand van de jonge Zaanse Keetie Hage en Willy Kwan tes hadden geen concurrentie op haar niveau. In de eerste van de zeven ronden ont snapten zij al uit het veld van 34 dames en drie ronden J lang bleef de winst rond de halve minuut schommelen. Daarna ging het tweetal het gat vergroten op een groepje van zes, Truus van der Plaat, Henny de Jongh, Gre Don ker, Karin Vos, BBella Hage en Henny Jongenelen. Aniie Riemersma en Dieneke Fop- ma kregen nog aansluiting, maar toen had Keetie van Oosten al afstand genomen van Willy Kwantes, „Ik had het misschien wel eerder kunnen doen" vertelde de 23-jarige huisvrouw, „maar -dat is zo ongezellig, vorig jaar heb ik ook zo lang al leen gereden. Bovendien Willy rijdt goed dit jaar: ze was niet gemakkelijk te los sen, maar als zij aan kop kwam ging het toch iets te langzaam". Willy Kwantes „Ik wist dat ik in dit kampi oenschap tweede kon wor den. Keetie verslaan is onmo gelijk. Zij is de sterkste. Ik hoopte zo lang mogelijk bij haar te kunnen blijven en dat het verschil dan groot genoeg zou zijn met de ande ren". Het verschil was groot genoeg. Toen Keetie van Oosten alleen op weg ging bij de voorlaatste beklim ming van de Cauberg, had Willy Kwantes ruim twee minuten voorsprong op het volggroepje en 20 seconden achterstand op Keetie van Oosten. In de laatste omloop van 7,5 kilometer vergrootte de vijfvoudige kampioene haar voorsprong op Willy Kwantes tot ruim een mi nuut en tot meer dan vier minuten op de anderen. Keetie van Oosten is nog al tijd een klasse apart in Ne derland. Agostinho: Portugese titel. Peer Maas: Superieur in Huijbergen.

de Stem | 1973 | | pagina 11