M18. Vliegclub Hulst pen voor in de g St.-Jan houdt muziekfeest BERG BEZWAREN TEGEN PLAN VAN HONTENISSE Kerncentrales in Doel aan orde in Baalhoek-overleg VVV geeft volgend jaar streekfolder uit O.Z.-V1. gebroeders hendrickx hebben grote plannen W oning- cijfers Wijkraad klaagt over wegwijzers stad streek kleintje Vliegtuigje teruggevonden 4 i. Axel Koewacht B. en w. Axel: Hulpverlening vond snel plaats WANDELEN IN ST. NIKLAAS K.v.K. en Raad Arbeidsmarkt op de bres voor sokkenindustrie Sluis Kieldrecht NKV STEENBERGEN: LIEVER VLIEGVELD Sint Jansteen RAAD OOSTBVRG SPRAK OVER SUBSIDIE j Vrijdag 22 juni 1973 n annonce-in de krant. I vignet. nu gaat adverteren bezit), a dat het •krachten gaat. derlanders zijn bejaard. chting Ideële Reclame personeel gevraagd ten restaurant nolet ng voor direct urant kelners :rveersters erling-kok ooren, M rkoop mina- Tel. 5s teven. 01188- lon kends. ubbele ortbe- Zoori. ergen. NETTE HUISHOUDSTER ge vraagd bij heer alleen. Leef tijd tot plm. 45 jaar. Br. o. po. BK 037646 C. de roode leeuw Domburg, vraagt voor het sei zoen voor de bediening van at - bar 2 meisjes en hulpkok ervaring niet vereist. Tel. 01188-1577. badhotel domburg vraagt voor spoedige indienst treding leerling kok, jóngeoof meisje voor het ontbijtbuffet bar-hostess. Allen boven dei l» jaar. Intern mogelijk. Sollicita ties 01188-1241. AARDBEIENPLUKKERS gevraagd bij Jac. Huijgens Halsterseweg 126. Bergen Zoom, tel. 01640-33582. geldleningen geld Aflossing in 12 tot 60 maanden. jyn van meel elefoon 010-803967 Nijmegen, weeze 397. nnatie öi3 Geen 010- oio- vlug geld Bel 01686-722. Ook »V°nas en week-ends. Maak eens extra reclame met een kleintje Het helpt 1 lessen 5 AUIORIJLESSEN ou! I 81.80 v**?°if't,eertv<>L .essen t 9.7S BTW taWgW" vw Autoniscnoolcomonw» ..DE CENTRALE t(l Breda- Uaagam '*h,fvard 30)68 «oosenriaal 113. tel 34097, Bergen op38Is; Huybergsestraat 11. 'ff a-EiN- <e bij van EN le- NDUI- van u gevonden/verloren van e tele- deze bezor- ein 4 Een plaatsen: resultaten huwelijk611 tspan* n ;l Postb. 308 en alleen- naking io. HK Als u eenzaam u gl levenspartner z0ei*' echrÜ' risico wilt netnen.scnto belt u dan naar ofvi trait-d'union t0(. erltend door de ?aj, e,r' zicht, onder Itend huwdljW^^. Ede. Hoofdaclm.. postbus gre Tel.: 08380-14193 "t ol# da, Delbergen 63. 52721. schieting tijdens de kermis W te St.-Jansteen °p zondag, maandag begin 3 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST Als liet aan Raoul en Herman Hendrickx ligt zullen weldra de modelvliegtuigen in redelijke aantallen door de Hulster hemel zweven. Ze willen namelijk een club oprichten van sympa thisanten van liet vliegen met radiografisch bestuurde minia- tuurvliegtuigcn. Vliegen met modeltoestellen is een boeiende maar enigszins kostbare sport. Daarom willen Raoul en Herman hun krach ten bundelen en ook anderen de gelegenheid geven om ei kennis mee te maken. Met mi nimaal acht leden kan men al voldoende erkenning krijgen. De aanschaf van eigen appara tuur is nog niet meteen nood zakelijk. Herman: „Mijn broer en ik hebben ieder een paar toestellen en een zender. Daarvan zouden de nieuwe le den zolang gebruik kunnen maken". (Van een onzer verslaggevers) HULST De lieer R. Hen drickx uit Hulst heeft zijn ra diografisch te besturen vlieg tuigje -erug. Afgelopen vrij dag verloor hij het toestelletje tijdens een experimentele vlucht uit het oog en moest na een zoekactie onverrichter za ke naar huis terugkeren. Het vermoeden bestond, dat 't vliegtuig door iemand die het had zien neerstorten, mee naar huis was genomen. Dat ver moeden is juist gebleken, na een oproep in „De Stem" van eigenaar een beloning van 100 eigenaar eenbe loning van 100 gulden uitloofde voor de vin der, zijn er verschillende reac ties binnengekomen. Een er- vaft heeft tot de opsporing van hét toestel geleid. Het bleek te zijn gevonden door een in Kieldrecht woonachtige schip per, die het vliegtuig had af geleverd bij een café in Nieuw-Namen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Namens de wijkraad voor de binnenstad van Terneuzen hebben de voorzitter, dc heer I. van Urk en de secretaresse, mevrouw Drenth-de Haas een brief ge schreven aan het college van B. en VV. van Terneuzen, waarin wordt gesteld dat de bewegwijzering in Terneuzen in verhand met de huidige verkeerssituatie gebrekkig is. Er wordt gewezen op het feit dat in eerste instantie de ver wijzing „centrum" voor verbe tering vatbaar is. Toorts wordt het zeer wen selijk geacht om te komen tot een uitgebreide bewegwijze ring met name voor wat be treft de winkelcentra en de aanwezige parkeergelegenhe- den, bij voorkeur met vermel ding van het aantal parkeer plaatsen. Ook gaan de gedach ten van de briefschrijvers uit naar een goede en consequent doorgevoerde ver-wijzing naar openbare gebouwen en gele genheden, met name zieken huis, schouwburg, stadhuis, politiebureau, zwembad, jacht haven sportvelden, sporthal on kinderboerderij. Naar aanleiding van deze onef deelde de gemeentelijke voorlichtingsambtenaar, J. Ro- nesin, gisteren mee dat wat de oebordmg betreft, een onder zoek zal worden ingesteld, waarna wellicht een voorstel aan het college van B. en W. wWirlen ,gedaan- Volgens de 1 Robesin is het een zaak aaraan volgens hem zeker gedaan zal moeten wor den, te aanleg meer omdat na de WiT yan. de r°ndweg ook 7i.li nieuwe aanduidingen zullen moeten worden ge- "st, Natuurlijk zullen vol- Cfm m ook de financiële consequenties van het aanpas- moeten311 j bewegwijzering het i« ]VOr .n bekeken. Als iaar ni lnancieel opzicht dit het "leer is te doen, zal heer pm, mening van de 'a-weUbeeb?ureneker V°lg6nd Voor degenen, die geen ge duld hebben, is er voor een paar tientjes al uitkomst. Ze kunnen trachten enige erva ring te krijgen met zweef vliegtuigjes, die voor prijzen, variërend van 40 tot 200 gul- den in de handel zijn. Het Een verongelukt radio-bestuurd model wordt gerepareerd. echte grote werk is evenwel de radiografisch bestuurde toestelletjes. Raoul: „We heb ben er al heel wat i,n de prak gevlogen, voordat we de zaak onder de knie hadden". Nu gaat het allemaal wat vlotter, al willen de gebroeders Hen drickx niet verhullen, dat ook geoefende modelvliegers wel eens pech kunnen hebben. En kele dagen geleden verdween een toestelletje van hen uit het gezicht. Ze waren het on getwijfeld kwijt geweest als een oproep in de krant geen uitkomst had geboden. Al met al: toch een dure liefhebberij. Een zender kost tegen de 1000 gulden. Raoul en Herman verwachten dat het allemaal wel op te bren gen zal zijn als er in clubver band wordt gewerkt. Boven dien wil men op de gemeente een beroep doen voor subsidie. „Anderen krijgen het ook: waarom wij dan niet?". Een clubverband opent bo vendien de mogelijkheid om wedstrijden te organiseren. In Westdorpe is er al een club en in Breskens is er een in op richting. Als de club van de grond komt, wil men zich aan sluiten 'oij de KNVVL, de Ko ninklijke Nederlandse Vereni ging voor Luchtvaart. „De ani mo voor wedstrijden is nog niet groot", aldus Raoul. „Maar de belangstelling voor deze sport is groeiende". Be langstellenden kunnen voor- nadere informatie terecht bij de gebroeders Hendrickx, In dustrieweg 5-7, Hulst, tel. 01140-3025. Soos Popeye Zaterdaga vond besluit de soos Popeye het soosjaar 1972-1973. Om acht uur begint dan het optre den van de band Melrose Ab bey uit Goes, een band, die vooral op Walcheren en de Bevelanden grote bekendheid geniet. De band speelt pop- en rockmuziek. De entree be draagt f 3,-. Zwemdiploma's In het overdekte zwembad in Zelzate hebben in totaal 78 leerlingen van de Axelse zwemschool Arons een zwemdiploma be haald. Voor het a-diploma slaagden 17 jongens en 22 meisjes en voor het b-diploma 19 meisjes en 20 jongens. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het college van B- en W. van Axel is van mening dat er wel snel hulp is ver leend toen woensdag 13 juni in de Burchtlaan te Axel een onwel geworden bejaarde mau werd aangetroffen. Dc heer P. Apers, raadslid van de gemeente Axel, heeft hierover vorige week in schriftelijke vragen aan B. en W. van Axel gezegd, dat voor de be jaarde man die om 18.35 uur op straat werd aangetroffen, pas om 19.15 uur een ambu lance van het St. - Elisabeth- ziekenliuis te Sluiskil arri veerde. Fietsenrally Woensdag 27 juni houdt de gymclub in Koewacht een fietsenrally over een afstand van 20 kilo meter. Vertrokken wordt om stipt 19.00 uur bij het plein van het gymnastieklokaal bij de heer J. de Schepper. Voor deelname aan deze rally kan men zich aanmelden bij me vrouw Van Poecke, Nieuw- straat 84 tel. 01146-272 te Koewacht. Bejaardenschieting Aan de bejaardenschieting, die in café De Guchteneire werd ge houden namen 31 schutters deel. De uitslagen: hoogvogel Era Hei-weg uit Heikant, eer ste zij vogel J. Ferket uit Koe wacht. tweede zijvogel Em. Hei-weg uit Heikant, meeste kleine vogels: A. de Caluwe uit Koewacht. De volende be jaardenschieting wordt dins dag 3 iuli bij De Guchteneire gehouden. De heer Apers stelde dat dergelijke voorvallen in de toekomst voorkomen moeten worden en drong er bij burge meester Van Dijke op aau aan te dringen op het nemen van de nodige maatregelen. In hun antwoord op de vraag van de heer Apers stel len B. en W. van Axel dat om 18.43 uur de telefonische mel ding bij het hulpcentrum Zeeuwseh-Vlaanderen binnen kwam. Een minuut later waar schuwde het hulpcentrum de politie van Axel, die om 18.45 uur uitrukte en een minuut later ter plaatse was. Een arts was toen al aanwezig en alarmeerde een ambulance, die om 18.51 uur uit Sluiskil ver trok. Deze ambulance was om 19 uur weer vanuit Axel op weg naar Sluiskil, waar de auto om 19.07 arriveerde. Uit deze gegevens verkregen door een onderzoek, blijkt vol gens B. en W. van Axel. dat de hulpverlening wel snel heeft plaatsgevonden. „Tussen het tijdstip van melding en de aanvang van het transport van de patiënt ligt een tijdsruimte van slechts 17 minuten", aldus B. en W. die naar aanleiding van dit onderzoek niet inzien dat het nemen van maategelen noodzakelijk is. <0 (Van een onzer verslaggevei-s) SINT-NIKLAAS De „Wase para-commando's" on der bescherming van de natio nale para-commando vrien denkring houdt op zondag 24 juni een internationale wan deltocht in St.-Niklaas. Het vertrek en aankomst is bij café Europa, Grote Markt, St.-Niklaas. Er zijn wandel tochten van 12, 20 en 32 km., die respectievelijk om 13.30, en 10.00 uur starten. Er wor den herinneringsmedailles uit gereikt. (Van onze correspondent) De r.-k. harmonie St.-Jan uit St.-Jansteen organiseert ter ge legenheid van dc jaarlijkse kermis op zaterdag 23 en zondag 24 juni een muziekfeest. De volgende muziekvereni gingen, drumbands en majo- rettengroepen hebben hun me dewerking toegezegd: de har monie Sint Jan uit Sint Jan steen, majorettenkorps Willem Beukelszoon uit Biervliet, de Flamingos uit Westdorpe, de drumband de Roffelaars uit Hoek, het majorettenkorps uit Hulst, de Scheldezonen uit Nieuw-Namen, de muziek vereniging Heikant, Nooit Ge dacht uit Graauw, de konink lijke hai-monie en majoret- tenpeloton uit Terneuzen, de harmonie St.-Ceeilia uit Vrase- ne, majorettenkorps Zulddor- pe, fanfare Verrebroek, Wel doen door Vermaak uit Clinge, FMM Koewacht en de Konink lijke Stedelijke Harmonie uit Hulst. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwsch-Vlaamse Kamer van Koophandel en de Zeeuwse raad voor de Arbeidsmarkt hebben het gezamenlijk opge nomen voor de bedreigde sok kenindustrie in het Land van Hulst. In brieven aan de ministers van Economische Zaken en van Sociale Zaken zeggen zij, dat drastische produktiebeper- king in de sokkenindustrie rond Hulst (400 werknemers) samen een kwart van de nati onale sokkenbehoefte dek kend) niet denkbeeldig is. Be halve overheidsmaatregelen tegen abnormale sokkenim- port, onder andere uit Oost- Europa, vragen de twee in stanties nog eens dringend om wederinvoering van de inves teringspremieregeling voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het werkloosheidspercentage in het rayon Hulst (6 procent) is volgens hen een teken aan de wand. Opening St.-Annahoeve Vrijdagmiddag 22 juni opent de heer P. F. van Hootegem, oud-burgemeester van Sluis het café-restaurant „Auberge St.-Annahoeve 1819" aan de St.-Annastraat in Sluis. De ex ploitanten hiervan zijn Jacob en Linda Scolten-Morris. Zaterdag 23 juni start de rondgang door het dorp om 18.30 uur en zondag 24 juni om 15.00 uur, waarna diverse groepen een show zullen uit voeren in een aangegeven ruimte. Van alle deelnemende verenigingen zijn twee be stuursleden uitgenodigd op de receptie in het verenigingsge bouw, die op zondag 24 juni om 15.15 uur wordt gehouden. Op deze receptie worden te vens de vergoedingen aan de deelnemende verenigingen uit gereikt. Om de kosten te dekken zullen door leden van harmo nie St.-Jan steunkaarten te koop worden "aangeboden. Ook zal- er ten bate van -het instru menten en uniformenfonds op zaterdag 30 juni ter gelegen heid van de Absdaalse kermis in pianage St.-George, in Abs- dale een balavond worden ge geven. De muzikale omlijsting wordt daarbij verzorgd door the flash show band uit België met zeven personen, waaron der twee lieftallige dames. Tijdens de kermis in St.-Jan steen kan er in vier zalen worden gedanst. Er worden schietingen op de staand en liggende wippen gehouden. Naast de autoscooters komen er nog verschillende kinder molens, schietkramen en nog tal van andere vermakelijkhe den, Tot slot van de kermis wordt er op dinsdag 26 juni om 18.15 uur een wielerwed strijd gehouden, waarvoor reeds zestig renners hebben ingeschreven. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De ge meente Hontenisse heeft er een boekwerk van tientallen pagina's van moeten maken om alle bezwaren tegen het bestemmingsplan „Buitenge bied" te kunnen samenvatten. In de raadsvergadering van 27 juni komt een voorstel aan de orde om de bestemmingsplan nen „buitengebied" en „lande lijke bebouwingsconcentraties" vast te stellen. Vooral tegen het bestem mingsplan buitengebied zijn nogal wat bezwaren naar vo ren gebracht. De essentie er van komt neer op de vrees, dat agrarische bedrijven door dit bestemmingsplan in hun uitbreidingsmogelijkheden be perkt zullen worden. Volgens B. en W. is dit maar heel betrekkelijk. Het college geeft in een toelichting op het voor stel toe, dat er „in bepaalde gevallen voor betrokkenen een overlegsituatie met het ge meentebestuur ontstaat. „Maar wij zien dit zeker niet als een onoverkomelijk be zwaar". Aldus B. en W. „We zeggen graag toe in deze ge vallen zoveel mogelijk de be langen van betrokkenen in het oog te zullen houden". B. en W. zeggen de raad voorts begrip te hebben voor de reserves waarmee het be stemmingsplan tegemoet wordt getreden. Het college doet evenwel een dringend beroep op „uw loyale Instelling". Het concept-bestemmingsplan is de afgelopen weken tot in alle details doorgelicht. Daarbij hebben ook de organisaties met grote bezwaren gelegen heid gehad hun standpunt toe te lichten. Aan de orde komt in deze raadsvergadering ook een voorstel om oud materiaal van gemeentewerken te vervangen door een nieuwe trekker van 9000 gulden. B. en W. willen daarvoor twee oude maaima- chines afdanken. De raad wordt verder geconfronteerd met een voorstel van krediet van 8700 gulden te voteren voor de centrale verwarming in de kleuterschool in Lams- waarde en met een voorstel zich akkoord te verklaren met de plaatsing van een omhei ning rond de speelplaats van de kleuterschool in Klooster- zande. Dit om vernielingen te gen te gaan. De totale kosten zijn nog niet bekend. B. en W. vragen de raad ook akkoord te gaan met een voorstel medewerking te ver lenen aan de aanstelling van een vakleerkracht voor hand- werkonderwijs aan de basis school „De Schakel" in Vogel waarde. Ten behoeve van de viering van het 25-jarig rege ringsjubileum van koningin Juliana in september wil het Hontenisser college van B. en W. een bedrag van 1800 gul den beschikbaar stellen, naast hetgeen jaarlijks al beschik baar is voor de viering van de verjaardag van de koningin. Kinderreis De kinderen van de Kieldrechtse kav-ie- den maken woensdag 4 juli een reis naar het domein te Wachtebeke, waar men zich kan vermaken in speeltuin, roei vijver, zwembad en andere ontspanningsmogelijkheden. V ertrokken wordt om half tien vanaf de markt. Paardenkoers De harmo nie St.-Cecilia te Kieldrecht houdt zondag 8 juli een paar den- en ponykoers onder het motto: „Kampioenschap van de grensstreek". De wedstrij den beginnen 's middags om drie uur op het terrein Molen- hoek-Meerdonk. Er zijn in to taal 190 koersen. Aan de start lijn worden zeker 150 paarden en pony's verwacht. Breuglielbraderij Het feestcomité van Kieldrecht heeft naar aanleiding van het succes van vorig jaar weer een braderij in Breugheliaanse stijl op touw gezet. Zaterdag 30 juni wordt er een schilder wedstrijd voor leerlingen van de lagere scholen gehouden in de Dorpsstraat. Waterverf wordt ter beschikking gesteld maar voor kwasten moeten de deelnemertjes zelf - zorgen. Voor de kleuters bestaat de mogelijkheid een rondrit te maken in de braderijtrein. 's Middags om drie uur wordt de braderij officieel geopend door vertegenwoordigers van de ge meente. Hierna wordt een feestelijke rondgang door het dorp gemaakt door de fanfare Leopold en door de Albertis- ten. In de avonduren wordt opgetreden door de saxofoon- fanfare uit ZwijndTecht en even later zal dan de braderij- prinses worden gekozen. Zon dagmiddag 1 juli wordt het braderij feest door braderij - prinses en haai- hofdames her opend. Hierna is er een ont vangst op het gemeentehuis, 's Avonds om halfaeht begint er een optocht van de Kiel drechtse gymclub. Even later houdt deze club een turnde- monstratie. (Van een onzer verslaggevers) STEENBERGEN De commissie ruimtelijke ordening van de N.K.V. centrale Steenbergen heeft in een discussie nota laten weten voorkeur te hebben voor een luchthaven in West-Brabant boven industrievestiging zoals bedoeld in het plan Reimerswaal. Het N.K.V. is namelijk van mening, dat in zo'n plan industrieën komen die men elders niet wil. „Wij hebben liever geluid dan smog en stank". Aan geluidsoverlast tillen de samenstellers van deze discussienota niet zo zwaar. „Tegenstanders (die veelal overal tegen zijn) trachten met een eenzijdige voorlichting de bevolking angstig en bang te maken voor spoken die er naar onze mening beslist niet zijn", aldus de samen stellers van de nota. Zij vinden het in dit verband vreemd, dat nooit aktie gevoerd wordt tegen de manier waarop arbeiders moesten werken in bedrijven met meer dan 100 decibellen aan geluid, zoals de staal-, textiel- en drukke rij-industrie. In haar voorlopige conclusie zegt de commissie, dat zij in principe akkoord gaat met de vestiging van de tweede nationale luchthaven in West-Brabant, mits in grote hoofd lijnen voldaan wordt aan een aantal voorwaarden. De be langrijkste daarvan is, dat het vliegveld zijn aan- en af- vliegroutes zoveel mogelijk over de brede wateren van het Hollandsch Diep en het Volkerak krijgt, zoals aangegeven op een bij het rapport gevoegde situatieschets. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de Baaihoek-onderhandeling tus sen Nederland en België speelt dc aanwezigheid van een dubbele atoomcentrale, die de Belgen bij Doel aan het bouwen zijn, een rol. De dub bele centrale (twee eenheden van elk 400 megawatt, onge veer evenveel als de kerncen trale te Borssele) zal eind van dit jaar, respectievelijk in 1975 in bedrijf worden gesteld en zijn koelwater op de Wes- terschelde lozen. Het college van GS van Zeeland heeft over de Belgi sche bouwplannen een aantal ongeruste vragen gekregen van het PvdA statenlid P.J. Huijbrecht. Deze wilde het naadje van de kous weten over de veiligheidsaspecten rond de Belgische tweeling centrale en over de bestuurlij ke begeleiding, vooral in in ternationaal verband. GS van Zeeland kunnen zo hebben zij gisteren gezegd weinig concreets melden. Het Belgische project is aan gemeld bij de zogenaamde „Europese Commissie", die zich ook met het lozingsplan van de centrales in Doel bezig houdt. De noodplannen die in België worden ontwikkeld, blijken veel op de overeen komstige Nederlandse plan nen, die bijvoorbeeld voor de centrale in Boo-sele gelden. De twee reactoren in Doel mogen te zamem maximaal 24 Curie Schieten bij kunstlicht De schutterssociëteit St.-Jan heeft aan de twee staande wippen bij café Sport een ver lichting laten aanbrengen waardoor het mogelijk is ook avond- en nachtsehietingen te organiseren. De eerste schie ting zal worden gegeven op vrijdag 22 juni om 19.15 uur. Heropening Vandaag wordt het geheel gemoderni seerde technisch centrum van Jan Weemaes in de Hoofd straat heropend. Vanmiddag van twee t.ot vier uur is er een receptie. Bal Op verzoek van vele jongeren zal op zondag 23 juni ter gelegenheid van de kermis een bal worden gegeven in het verenigingsgebouw. De organi satie is in handen van de stichting Steens Carnaval. Er- blijkt bij de jongeren weer een grote belangstelling te be staan voor „levende" muziek en de stichting Steens Carna val wil er aan meewerken om de gezellige dansavonden uit de zestiger jaren te laten her leven. De plaatselijke horeca bedrijven zullen hiervan wei nig concurrentie ondervinden, omdat bezoekers van een der gelijk bal toch geen cafébezoe kers zijn. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „De streek VVV heeft de bedoeling een streekfolder uit te geven. Dit jaar kon men dit niet rond krijgen, volgend jaar zal dat ivel het geval zijn. De streek - VVV heeft echter een aanloop periode nodig en dan kan men zich naar buiten als één ge heel presenteren". Dit zei gisteravond wethou der G. Claeijs tijdens de ge houden raadsvergadering in Oostburg. Aan de orde was een verzoek van de VVV-Cad- zand voor een aanvullende subsidie over het boekjaar 1972 van bijna vijfduizend gulden. Naar aanleiding hier van vroeg de heer Salome waarom deze subsidie achteraf werd gegeven. De heer I. de Bruijne infor meerde of nog meer VVV's subsidies achteraf gevraagd hebben en mevrouw M. Nier mans wilde graag weten wat de streek-VVV deed en of die de plaatselijke VVV's niet kon bijspringen. Gepleit werd voorts voor één VVV. Wethouder Claeijs wees er op, dat de situering van de plaatselijke VVV's historisch was gegroeid en hij vond dat zij een belangrijke bijdrage hadden geleverd aan de toeris tische ontwikkeling van de streek. Desgevraagd deelde hij voorts mede, dat een uniforme subsidie-regeling van de plaat selijke VVV's niet mogelijk was. De raad voteerde een kre diet van f 4.000,- om de lagere schooljeugd een herinnerings geschenk te kunnen aanbieden ter gelegenheid van het zilve ren ambtsjubileum van de ko ningin. Mevrouw Niermans zag liever, dat die f 4.000,- gestort werden in de nationale pot voor het jubileumgeschenk dat zoais hekend ge bruikt zal worden voor een liefdadig doel. In deze mening stond zij overigens alleen. De r.k. lagere school m Oostburg krijgt geen tweede naaimachine, die gebruikt zou worden voor het appliceren. Mevrouw Niermans gaf een uitleg over deze naaiwijze, want dat zei de overige raads leden niets. Het zal voor ruiters verboden zijn kort voor en na hoog wa ter de stranden te berijden. „Dit dan voor de uren dat van bet strand gebruik wordt ge maakt door baders", zo lichtte burgemeester A. Schipper toe De raad voteerde voorts kre dietert voor de verhouw van de jeugdsoos in Oostburg. dc- bejaardensoos in IJzendijke de bejaardensoos m Hoofd plaat. Voorts werden verschil lende onderwijskredieten ver leend. De raad stelde ook zon der hoofdelijke stemming een nieuw reglement voor de vis mijn vast. aan radio-actieve afvalstoffen per jaar op de Schelde lozen. (Het maximum voor Borsele is 10 Curie - redactie). Voor Doel aldus GS van Zeeland, wordt een meetprogramma voorbereid. Verder kunnen zij er weinig over zeggen omdat de begeleiding van de komst van de centrales in Doel een rijksaangelegenheid is. Het is echter zo, dat eventuele mi lieu-aspecten rond de bouw van de twee centrales onder deel van bespreking is in het kader van de Baalhoek onder handelingen. (Vaii een onzer verslaggevers) AXEL In 1970 kreeg de centrale dienst voor bouw en woningtoezicht in Axel 623 plannen voor de bouw van nieuwe woningen onder ogen en werden 509 bouwadviezen verstrekt. Het ging daarbij om een totale bouwsom van 37.099.641 gulden. In 1971 waren deze cijfers respectievelijk 691, 885 en 37.636.628 gulden. Dit zijn de totaalcijfers van de gemeente Axel, Hontenisse, Hulst en Sas van Gent. In Axel werden in 1971 plannen voor 215 nieuw bouwwoningen behandeld en werden 225 adviezen ver strekt. Hierbij ging het om een bouwsom van 12.214.435 gulden. Voor Hontenisse wa ren deze cijfers 138, 180 en 5.828.911. Voor Hulst 226, 303, 12.318.019 gulden en voor Sas van Gent 112, 177 en 7.275.262 i gulden. In 1972 zagen er deze cijfers voor de verschillende gemeentes als volgt uit: Axel 73, 199, 6.239.190 gulden. Hon tenisse 19, 220 en 3.826.453 gulden. Hulst 237, 421 en 21.392.342 gulden en Sas van Gent 117, 164 en 10.341.592 gulden. Deze cijfers blijken uit het jaarverslag 1971-1972 van centraal bouw- en woningtoe zicht en dienst van gemeente werken in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. Woensdag 27 juni om 16.00 uur wordt in het stadhuis van Axel de vergadering van het algemeen bestuur gehouden. Tijdens die bijeenkomst zal het jaarverslag onder meer ter sprake komen. TERNEUZEN Voor het mavo-4 examen, afgenomen aan de gemeentelijke mavo „De Branding" te Terneuzen, slaagden de volgende kandida ten: Maria Acke, Marina Bliek, Myriam van Damme, Jenny Dekker, Cora Dieleinan, Yolanda Dieleman, Carla van Eyk, Ine de Hulster, Elly Klopmeijer, Majo v.d. Mark, Marian Mechielsen, Irma A. van Mourik, Joke Rijnberg, Sieglien Samuël, Nora Vinke, Edith van Vliet, Heieen Wes terweel, Ad Bom, Wim Duite meier, Cocky Groenendijk, Si mon van Houcke, Jan Jonk man, John Kay, Fred Over- beeke. Jan Theunissen, John ny Visser, allen te Terneuzen; Astrid "Brakman, Annemaric Haak en Rudy Baard e Sluis kil, Bé Boneschansker, Hans van Hilst en Han Rundscheid te Axel. Monique de Vos en loop de Guijtenaar te Sas van Gent, Saskia de Jong, Willy de Blaey en Ko den Hamer uit Hoek, Janny de Zeeuw te Zaamslag, Michelle Verjaal en Chris Kalkman uit Biervliet. Er werden twee kandidaten afgewezen.

de Stem | 1973 | | pagina 7