MALLORCA Advertenties op deze pagina vallen hoegenaamd niet op. Sportlandia: nieuw project met naam „Sport voor allen" Libanon nog niet klaar met zijn Palestijnen Belangstelling Sasse sportweek valt niet mee Veerman naar de amateurs COMPETITIE- INDELING AMATEURS Koene winnaar staakbolling Zuster Ik zal kindere Dienst aan de sport ZEER WESTERSMAAR OOK ARARISCH RUIMTE- FABRIEKEN DENKBAAR Toine van de Bunder eerste Programma NA STUDIE VAN ZEVEN JAAR DOOR RAAD VAN EUROPA: Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen openbare vergadering GROOT BAL De Jageto's adverteren adverteren in deze krant Dit was een advertentie Dank u. Intensieve studie Wens en realiteit Meetbare vooruitgang Basis Dnivenuitslagen PTT'ers kregen onderscheiding OANIShim SNELLE,L1CH1 Donderdag 21 juni 1973 Op de leeftijd van 85 jaar is rustig van ons heen gegaan onze lieve moeder, groot- en overgroot moeder PIETRONELLA DINKELMAN weduwe van T. van Tellingen Middelburg: J. S. Lavooy-van Tellingen A. J. Lavooy Breda: W. van Tellingen S. C. van Tellingen-Melis Amsterdam: M. M. P. Blokhuis-van Tellingen B. Blokhuis Breda: C. van Tellingen E. van Tellingen-Bogers Bergen op Zoom: H. van Tellingen M. van Tellingen-Rijst Leverkusen (W.-Dld.): T. van Tellingen E. van Tellingen-v. d. Berg Breda: J. F. van Tellingen M. C. van Tellingen-Roggeband. J. A. van Tellingen A. E. van Tellingen-Boer klein- en achterkleinkinderen. Breda, 21 juni 1973. Huize „De Breedonk", W. v. Oranjelaan 17. Corr.-adres: IJsselstraat 82, Middelburg. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 25 juni a.s. te 14.00 uur in de kapel van begraaf plaats „De Bieberg" te Breda, waarna aldaar de teraardebestelling zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de kapel van de begraafplaats. Ba vel: DANKBETUIGING Voor de vele bloemen, felicitaties en cadeaus ontvangen bij ons 40-JARIG HUWELIJKSFEEST zeggen wij allen die deze dag voor ons on vergetelijk hebben gemaakt, hartelijk dank. Free Prenen-Bogaart Kinderen en kleinkinderen. Hulst, Nieuweweg 18. De voorzitter van de Afvalwaterleiding maakt bekend, dat op donderdag, 28 juni 1973, des voormiddags om tien uur in het gemeentehuis te Terneuzen een van de raad van bestuur zal worden gehouden. Terneuzen, 18 juni 1973. De Voorzitter, D. J. Og'gel. „God is liefde". Dankbaar voor alles wat'hij voor ons is geweest, geven wij u kennis, dat vol overgave, voorzien van het Sacrament der zieken, in het Zuider ziekenhuis te Rotterdam, zacht en kalm is ont slapen onze lieve zorgzame vader, ALPHONSUS, LUDOVICUS WEEMAES weduwnaar van Julia Theresia Brand in de gezegende leeftijd van ruim 93 jaar. -.i Hulst: F. Weemaes Rotterdam: Zr. Fidelia van Jezus Eucharisticus Dochter der Wijsheid (M. Weemaes). Hulst, 21 juni 1973. Abdijstraat 30. Vader ligt opgebaard in de rouwkamer van het Zuiderziekenhuis, Groeneveld 15 te Rotterdam. Bezoek aldaar op vrijdagavond van 7-7.30 uur. Daarna wordt hij overgebracht naar de rouwka pel van het St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst. Zondagavond 24 juni a.s. om 5 uur zal de avond mis voor zijn zielerust worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Hulst, Grote Markt, waarna er gelegenheid is tot con doleren en om afscheid van hem te nemen in de rouwkapel, (ingang Tabakstraat). De Eucharistieviering zal gehouden worden op maandag 25 juni a.s. om 11 uur in bovengenoem de parochiekerk, waarna de begrafenis zal plaats hebben op het r.-k. kerkhof aldaar. CAFé - DANCING SNACKBAR (voorheen „De Koffie") ZATERDAG 23 JUNI vam 21.00 tot 4.00 uur met medewerking van Theo van Gelooven. Dancing „MALLORCA" Bredabaan 204, WUUSTWEZEL (B.) Telefoon 03-696730. Familieberichten uit andere bladen Overleden Middel burg: Petrus, Franciscus van Hooydonk (56) echt genoot van E. van Hooy donk-Pouwelse; Middel burg: Gerardus, Egbertus, Emma de Klerk (63) echtgenoot van J. de Klerk-Joosse. Wemeldin ge: Hendrika Cornelia Hoogstrate (63) echtgeno te van W. Hoogstrate, Oostkapelle: Jonkvrouwe Maria, Diderika, Quarles van Ufford (89). een belangrijk onderdeel voor een gezond en modern zakenbeleid een weldoordachte beslissing passend in dit gezonde en moderne zakenbeleid yr/cc2572o Een publikatïevan het CentraAf Bureau voor Courantenpubliciteit BRUSSEL Te lang al is de term „Sport voor Allen" een soort magische formule geweest waarvan de betekenis niet precies kon worden vastgesteld. Hij diende als uitgangspunt voor discussie, maar in werkelijkheid was hij meestal niet meer dan een vrome hoop. Tussen theorie en praktijk lag een grote kloof. Het uitgangspunt dat iedereen aan sport moet kunnen doen op zijn eigen wijze en op het niveau dat het best bij zijn eigen mogelijkheden aansluit, riep problemen op die aanvanke lijk vrijwel onoplosbaar schenen. Men stelle zich maar eens voor wat er zou gebeuren in een laind waar 10, 20 of hoog uit 30 van de bevolking uit actieve sportbeoefenaars be staat, als dit getal plotseling tot 60 zou stijgen (zoals blijkbaar het geval is in Oost- Duitsland). Een benadering als deze heeft echter ook weinig zin. Het hele probleem is juist dat een laind zich niet van de ene dag op de andere enthousiast voor sport laat maken, tenzij in de eerste plaats een nauw keurige omschrijving van het uitgangspunt en in de tweede plaats een uitstekende organi satie aanwezig zijn. Geen van beide laat zich echter zomaar tevoorschijn toveren en de huidige pragmatische benader ing werkt maar al te vaak juist belemmerend. De Raad van Europa heeft de gemeenschap een dienst bewezen door een instrument te ont werpen dat mogelijk heden schept waardoor het ideaal van „Sport voor Allen" niet langer slechts een utopie be hoeft te blijven. Auteur: Francois Simon, als journalist verbonden aan LE MONDE, schreef dit artikel. De Raad van Europa heeft de gemeenschap een dienst be wezen door een instrument te ontwerpen, dat mogelijkheden schept waardoor het ideaal van „Sport voor Allen" niet slechts een utopie behoeft te blijven. Via de Raad voor Culturele Samenwerking heeft hij zich de afgelopen zeven jaar erop toegelegd een omschrijving te vinden vam de voorwaarden die nodig zijn om het gewenste doel te bereiken. Het werk is gebaseerd op dq. gedetailleerde rapporten vain deskundigen uit zeven verschillende landen. Daar naast moet men de hoofd lijnen van een methodologie uitstippelen en dit was het onderwerp van vier studies over de problemen inherent aan de rationalisering van elk sportbeleid. De vooruitgang van de wetenschap maakte het noodzakelijk ook de sociologie, de econometrie en de statis tiek bij het onderzoek te be trekken. Het gevaar bestond echter dat deze studie in de archie ven zouden blijven liggen, zelfs al werden ze tot één werk samengevat. Dit kon worden voorkomen dank zij de „scenario" methode ge bruikt door Sr. Benito Castejon Paz uiiit Spanje, die uitging van de voorgestelde technische methodes en deze toepaste op een denkbeeldig laind dat hij de sprekende naam „Sport landia" gaf. De fantasie gaat, vooral hier, weliswaar verder dan de wer kelijkheid, maar gaat er wel degelijk van uit. Hoewel de genen die in Sportlandia ver antwoordelijk voor sportzaken zijn, dank zij een regerings wisseling met een schone lei kunnen beginnen, kunnen ze toch niet zonder meer de be staande organisatie opzij schui ven die zich, nog steeds in functie zijnde, gaan verzetten tegen de activiteiten van de vernieuwers. Op dit punt treedt de kloof tussen wens en werkelijkheid duidelijk naar voren. Het nieuwe team brengt enerzijds bepaalde projekten op korte termijn op gang, an derzijds tracht het een ana lyse te maken vain de relatie tussen de diverse al aan wezige groeperingen, (het nationale Olympische comité, de landelijke regionale en plaatselijke sportorganisaties, enz.), die alle een deel vaih de macht hebbein. Het team merkt dan dat er geen alomvattend beleid is, en dat elk van deze organen volgens zijn eigen Ideeën te werk gaat. Aller eerst is het dus nodig een dergelijk beleid te bepalen en dit vergt een grote hoeveelheid vooronderzoek. Een sociologische studie toonde de invloed van poli tieke en maatschappelijke krachten op de sport aan - een bekend, maar zelden in in het openbaar ter discussie komend, verschijnsel. Het bleek tevens nodig bepaalde begrippen te omschrijven, zo als bijv. het „sportpeil" (ge bruikt in algemene zin voor het land als geheel), dat bij na dere analyse werd vervangen door de term „sportsituatie". Ook andere factoren, zoals de tegenstelling tussen sportelite en gemiddelde sportbeoefenaar, maar ook praktische zaken zo als sportuitrusting en de voor de sportbeoefening noodzake lijke middelen, beschikbare ruimte, trainers, enz. werden in beschouwing genomen. Een nauwkeurige inventarisatie van al deze elementen gaf tenslotte een beeld van de „sportsitua tie" van dat moment. Met behulp van de econome trie en van statistieken was het vervolgens mogelijk dit beeld met de ideale situatie te ver gelijken. Nadat eenmaal de juiste verhouding tussen elite en de grote massa was vastge steld en het type apparauur dat de sportbeoefenaren ter be schikking moest staan, het be nodigde aantal sportleraren, trainers enz., restte tenslotte de taak geschikte actiemiddelen te vinden om de tegenwoordige situatie in de gewenste situatie te veranderen. Op dat moment treedt een essentieel punt duidelijk naar voren, dat zelfs het geloof in succes enigszins in de schaduw stelt: Sportlandia beschikt van nu af aan over de middelen waarmee het zijn vooruitgang in de richting van het gestelde doel kan afmeten. Geen dema goog zal de werkelijkheid fraaier kunnen voorstellen dan zij is, want op elk moment kunnen de parameters worden gecontroleerd, waardoor een beeld wordt verkregen van de werkelijke situatie. Het belangrijke vierjaren plan, dat de bekroning vormt van acht jaar lang durende werkzaamheden, is niet anders dan de voortzetting in concrete vorm van een wetenschappelijk gefudeerde methode, die zich voornamelijk baseert op de co ördinatie van de maatschappe lijke factoren die het sportge beuren bepalen tot een alge meen sportbeleid. Er blijkt al een gestandaardiseerde termi nologie te bestaan, waarin be paalde uitdrukkingen (zoals „Sport voor Allen", het „peil" en de „situatie" van de sport) een bijna concrete betekenis krijgen; het probleem is tast baar geworden. Men is het eens over de terminologie, wat de belangrijkste voorwaarde is voor een vruchtbare samenwer king. Deze samenwerking moet men, zo meent de Raad van Europa, uiteraard zien in de ruimste zin van het woord, dat wil zeggen dat nationale gren zen geen beperkingen eraan mogen opleggen. Om die reden dringt de Raad van Europa er dan ook op aan dat elk land, net als Sportlandia, een gede tailleerde analyse van de situa tie dient te maken aan de hand van de voorgestelde uitgangs punten, zodat uitwisseling van informatie plaats kan vinden op gemeenschappelijke basis en zodat standaardisatie op Europees niveau kan worden bereikt. FRANfOIS SIMON. (Van een onzer verslaggevers) Libanon zou een behaag lijk landje kunnen zijn als er geen Palestijnen waren. Die arme sloebers beginnen het duurdere soort toeris me, dat het meest luxueuze van alle Arabische landen doet floreren, aardig in de weg te zitten. Nog kunnen de westerlingen, die bereid zijn 400 dollar per jaar te betalen voor het lidmaat schap van een strandclub, de grijze ellende in de vluchtelingenkampen in het achterland totaal vergeten om zich te verlustigen in de zoetheid van het Middel- landse-Zeeklimaat, maar hoelang kan dit nog onge stoord voortduren, nu de Palestijnse guerrilla's steeds meer onrust zaaien in ste den als Beiroet en Tripolis? Met zijn overvloedige toeris me, bloeiend bankwezen en vier universiteiten is Libanon het meest naar westerse maat staven gepolijste Arabische land. Engeland en de Verenig de Staten zijn de belangrijkste handelspartners en Libanon heeft hechte politieke bandon met Frankrijk, dat het land vtm 1864 tot 1941 heeft over heerst. Pijpleidingen brongen olie uit Irak en Saoedi-Arabië naar de havens van Libanon, waardoor het land internatio naal van aanzienlijke economi sche betekenis is. Libanon is ook het enig* Arabische land met een vnje pers en het is dan ook via de rijk gescha keerde pers van Beiroet, dat het meeste nieuws over de ge beurtenissen in het Midden- Oosten de rest van de wereld bereikt. Een belangrijk stuk van Liba- nons westerse tint wordt ook veroorzaakt door de omstan digheid dat ruim de helf: van de twee en een half miljoen in woners het christendom aan hangt. Volgens cijfers die uit 1964 dateren ware-n er toen 792.000 christenen van oosterse en westerse kerken en 536.000 mohammedanen. Het is deze laatste groep van d-e Libanese bevolking die het Arabische nationalisme verte genwoordigt en die de Pales tijnen heeft gesteund tegen de herhaalde pogingen der Liba nese regeringen om de fedajien in te tomen. Over het alge meen wordt van christelijke zijde gewezen op het gevaar van Israëlische represailles tegen de Palestijnse comman do-acties. In de Libanese Vluchtelingenkampen zijn on geveer 150.000 Palestijnen ge huisvest, waarvan er 20.000 wonen in zes vrij rumoerige kampen rond de hoofdstad Beiroet. Ondanks de goede betrekkin gen met westerse mogendhe den, de economische belangen en bet verlangen om een ge waardeerd toeristenland te blijven, doen de Libanese rege ringen af en toe wel iets om te tonen dat ook hun land een lid van de Arabische familie is. Ik bedoel niet de toestem ming aara de kleine communis tische partij in 1971 om aan de parlementsverkiezingen deel te nemen, want het communis me is een doorn in het oog van de Kadafi's, de Sadats en (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT „Toen de derde Sasse sportweek twee weken geleden werd ge opend, was het slecht weer en was de belangstelling bijzon der klein. Nu is het goed weer maar ook nu is de belangstel ling bijzonder mager." Met de ze woorden begon secretaris De Block van de Sasse sport raad, dit bij afwezigheid van voorzitter i;emery, die in het zonnige zuiden vertoefde, zijn toespraak bij de sluiting van de toch wel succesvol verlopen derde Sasse sportweek. De Block: „Misschien was de belangstelling groter ge weest als het niet zo warm was geweest. Ik heb gehoord dat er nog veten in lamge files zaten, die van het strand op pad naar hier waren. Deson danks ben ik blij te kunnen zeggen dat ook deze derde Sasse sportweek bijzonder goed is verlopen." Nadat hij alle deelnemende verenigingen en mede-bestuursleden had bedankt voor hun medewer king, had hij een speciaal woord van dank voor het ge meentebestuur van Sas van Gent, en in het bijzonder voor de heer Colsen wethouder van sportzaken. De Block: „We zijn u bijzonder dankbaar voor het feit dat u steeds belang stelling voor de verschillende sportevenementen hebt ge toond." Hierna overhandigde hij de heer Colsen de herinne- rirtgsmedaille van de derde Sasse sportweek. De heer Col sen in zijn toespraak: „Of de derde Sasse sportweek wel of niet geslaagd is, daar kunnen we allemaal een verschillende mening over hebben. De opzet was om de verschillende tak ken van sport dichter bij de bevolking te brengen. Colsen: „Misschien zijn we in die veertien dagen een beetje overspoeld geweest met de sport. Hierna keek hij in de richting van De Block en zei: „Dit is zeker niet als kritiek bedoeld. De verenigingen moe- (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De wiel renner Tonnie Veerman uit Terneuzen gaat over naar de amateurs. Hij zal dan uitko men voor de ploeg van Trico Noble. Tonnie Veerman werd vorig jaar en dit jaar kampi oen van Zeeland bij de nieu welingen. Zondag zal Veerman in Aardenburg zijn eerste wedstrijd rijden bij de ama teurs. ten de sportweek maken, en ik dacht dat ze dat gedaan hebben zodat we kunnen zeg gen dat de sportweek is ge slaagd. Iedereen is er van overtuigd, er moet volgend jaar weer een sportweek ko men." Of die nu in dezelfde vorm komt of niet, dat is zorg voor later. Ook hij dankte alle medewerkers en vereni gingen en had veel lof voor het bestuur. Colsen: „Op de medewerking van het gemeen tebestuur zal u steeds kunnen rekenen, in wat voor vorm die vierde sportweek er dan ook komt." (Van onze correspondent) WASHINGTON De ge wichtloosheid in de ruimte maakt het technisch mogelijk legeringen en produkten te vervaardigen die op aarde vol strekt onmogelijk zijn. Op weg van de maan naar de aarde in februari 1971 verhitten de astronauten van de Apollo-14 een flesje dat paraffine, wol- fram-vijlsel en sodium-acetaat bevatte. Toen de paraffine en het sodi um-acetaat gesmolten waren, werd het flesje geschud. De aantrekkingskracht van de aarde zou een vermenging van de drie ingrediënten onmoge lijk hebben gemaakthet wol frammetaal zou zich op de bo dem hebben verzameldhet sodium-acetaat in het midden en de paraffine in een toplaag. De ruimte maakte een nieuw mengsel mogelijk. Volgens sommige profeten zijn in de toekomst „ruimtefabrieken" denkbaar die een nieuw metal lurgisch tijdperk kunnen inlui den. Dergelijke fabrieken zou den „schuimstaal" kunnen pro duceren, gevuld met kleine luchtbellen. Dat staal zou de meeste van zijn eigenschappen behouden, maar zo licht zijn als balsamhout. Kogellagers zouden onder condities van langdurige gewichtloosheid met een grote mate van preci sie kunnen worden vervaar digd, evenals lenzen en andere instrumenten. De Skylab astro nauten zullen elf experimen ten op dit gebied uitvoeren met behulp van een elektrisch fornuis dat 29 centimeter lang en 10 centimeter in doorsnee is en waarop temperaturen kun nen worden bereikt van 1.000 graden Celsius. Tegen het eind van deze eeuw, denken de op timisten, zullen er produkten op de markt komen met de inscriptie „Made in space". de Nimeiry's. Maar wel bij voorbeeld de vrij gemakkelijke prestatie om geld te storten in fondsen voor de strijd tegen Israël en de zeker niet zo ge makkelijke stap om allerlei Palestijnse verzetsorganisaties toe te staan hun hoofdkwartie ren in Libanon te vestigen. Sommige guerrillaleiders wo nen in de kampen, maar de Organisatie voor de Bevrijding van Palestina (PLO) en het Volksfront zijn gehuisvest aan de Cornich Mazraa, een van Beiroets hoofdstraten. Het hoofdkwartier vam Jasser Ara fats Al Fatach is in het vluch telingenkamp Sabra dat dicht bij de internationale luchtha ven ligt. In liet kamp Sjatilla, dat grenst aam Sabra, heeft het Democratische Volksfront voor de Bevrijding vam Palestina zijn basis. Aangenomen wordt dat ook Zwarte September zijn hoofdkwartier in Beiroet heeft. Enerzijds getuigt de aanwezig heid van al deze „verzetshaar- den" van een liberale instelling van de Libanese autoriteiten, anderzijds in niet geringe ma te van een toegeven aan de druk van de mohammedanen thuis en van de andere Arabi sche regeringen, uitgezonderd Jordanië dat de Palestijnse verzetstrijders in september 1970 (de zwarte september) verdreef. Maar een ding is vol komen zekerde aanwezig heid van al die Palestijnse bu reaus maakt het de Libanese en Israëlische veiligheidsdien sten mogelijk ze te controleren en bespioneren. De Israëli's lieten het daar niet bij en kwamen enkele weken geleden met kennelijk gemak naar het centrum van Beiroet om drie Palestijnse verzetsleiders en nog enkele tientallen mensen af te maken, nadat zes zoge naamde toeristen hiervoor de nodige voorbereidingen had den getroffen. De aanvalsactie die de Pales tijnen woensdag in en om Bei roet hebben uitgevoerd lijkt op een actie tegen het Libanese leger, waarvan de geringe pa raatheid de Israëlische overval heeft mogelijk gemaakt. Ze maakt verder duidelijk dat de kersverse Libanese regering met het Palestijnse bevolkings deel voorlopig nog niet klaar (Van onze sportredactie) BREDA - TERNEUZEN Gisteren is via de „KNVB-er' de competitieindeling voor het volgend seizoen bij de ama teurs bekend geworden. De klasseindeling voor het volgend seizoen luidt: Eerste klas E: BW, DESK, Geldrop, Helmond, ODC, RBC, RKC, Sparta '25, TOP, TSC, De Valk, Veerse Boys, Vlissin- gen. Tweede klas B: Baronie, Ba- vel, Cluzona, Dongen, Middel burg, NOAD, RAC, RKTVV. Rood Wit W, SC Gastel, Ter neuzen, VCW, VOAB. Derde klas C: Alliance, BSC, Gilze, Madese Boys, Moerse Boys, SVG, TAC, Uno Animo, Vlijmense Boys, Was pik, WVO, Zundert. Derde klas D: Axel, Bres- kens, DOSKO, Goes, Hontenis- se HVV'24, METO, MOC'17, NSV, STEEN, Vogelwaarde, Vosmeer. Vierde klas F: Beek Voor uit, Be Ready, Boeimeer, Glo ria UC, Internos, Raamsdonk, SCO, UVV'40, Virtus, VVR. WSC.. Vierde klas G: DFS, Divo, Kaaische Boys, ODIO, Oude molen, Roosendaal, Spel. Kruisland, Sprundel, Steenber gen, SVC ,VES'35. Vierde klas H: Biervliet, Clinge, Corn Boys, Domburg, Hansweertse Boys, Jong Am bon, Noormannen, RCS, Sluis kil, Zeelandia, Zeeland Sport, Zierikzee. (Van onze wielermedewer- ker). EVERGEM Toine van de Bunder heeft in Evergem (België) zijn dertiende zege in dit seizoen behaald. Reeds in de tweede van de achttien te rijden ronden vormde zich een kopgroepje bestaande uit Van de Bunder, de Belg De Wilde en Grant Thomas, die in deze volgorde finishten na een fel betwistte eindsprint. De tijd van Van de Bunder over de 75 kilometer was 1 uur 58 min. (Van onze sportmedewetket) SAS VAN GENT —De bol. lingclub Sas van Gent hield h hotel „Centraal" in Sas Gent een staakbolling, die m loting gewonnen werd door E Koene uit Sas van Gent, j| alles in het kader van de is, de Sasse sportweek. E. Koene, M. Meyer en I de Caluwe behaalden iede. dertig punten, en na lotii, was het E. Koene, de deelnemer die op de eerst plaats kwam. Ook voor J vierde plaats eindigden V. fc len, E. van de Jeugd en 1 Coone gelijk met negenen twintig punten. Het was Nelii die na loting op de viert plaats terecht kwam. Eini stand: 1. E. Koene 30 punten, 2. M. Meyer 30 pnt, 3. R. Caluwe 30 pnt., 4. V. Nelenü pnt., 5. E. v. d. Jeugt 29 pil, 6. A. Coone 29 pnt., 7. 1 Verschelde 28 pnt, 8. F. Pis- ters 27 pnt., 9. V. de Call® 27 pnt., 10. J. Berkhout 9 pnt., 11. R. Warrens 23 pil, 12 J Baert 22 pnt., 13. 0. T4 22 pnt., 14. P. Baart 21 p 15 H. Haers 21 pnt., 16. T. Caluwe 21 pnt., 17. R. Cardc: 13 pnt., 18. E. de Caluwe! pnt., 19. J. v.d. Bossche 5 pun ten. Alle deelnemers kwamen uit Sas van Gent, en <mt» gen na afloop een hen» ringsmedaille. „Vrije Vlucht", Sasput nti 58 oude duiven: 1, 2, 4,9 10 J. Dhon-t (1438,- mpm), P. Dierendonck, 5, 6 en IF Calon. Met 143 jonge difta 1 en 7 J. Weijnsbergen mpm), 2 P. de Poorter, 3 P Boogaard, 4 en 8 P. de Poor- ter, 5 en 6 Th. de Poorter, H. Calon, 10 R. Blaakman. Combinatie Axel-Stoppi dijk met 335 jonge duiven: W. Dobbelaar, 2 J. van Let- ven, 3 K. Verbunt, 4 en 5 J Weesepoel, 6 J. Dieleman, 7E Strooband, 8 J. den Engel;- man, 9 en 10 G. Koekte Met 124 jaarlingen: 1, 2, en G. Serrarens, 4 en 9 J. Leuven, 5 B. Burm, 6 G Koekkoek, 7 A. Arena, 8 H Klaassen, 10 A. Schelfhout Met 62 oude duiven: 1 en E. Strooband (1407,- mpm),- 4 en 7 J. Boeijkens, 3 1 Boeijkens, 5 en 9 B. Burm, J. Wentzier, 8 G. Serrarens. „De Reisduif", Philippine met 197 jonge duiven: 1 en. L. Taalman (1345,- mpm),» 4, 5, 6 en 8 Em. Lauret, 7 de Mul, 9 L. Breepoel, Roegiest. „Met Moed Vooruit", - kapelle met 152 jonge duiv® 1 en 8 C van Doorn, slag, 2 E. Bilterijst, 3 J. rie, 4 P. van Doorn, Za.- 5 Th. van Damme, 6 7 en P. van de Veen, 9 P. de V# Zaamslag. Met 117 oude ven: 1 J. Stallaert, 2 Fr. D» belaar, Zaamslag, 3, 4, 9 en L. Lauret, 5 en 6 J. de 7 H. van Dijk, 8 Th. La» bert- -tii fid- „De Getrouwe Duif jr zand met 430 jonge d»v®-t 2, 3, 4, 5, en 6 J. M (1366,- mpm), 7 en 9 J Groote, 8 M. van Hee, 1» de Lijzer. „Recht Voor Allen - met 198 jonge duiven: i Coppens (1270,- mpm),J van de Bussche, 3 E. Baar 6 en 7 W. Coppens 5 Lauret, 8 J. Wage, 10 Th. 01 BU,De Snelvliegers", 0os» met 255 jonge duiven: 1, 7 J. Wille (1391,40 en 6 L. Risseeuw, 4 J.J1 5 W. van Unen, 'JLm Veenendaal, 9 G. R*®» "jjj 10 J. van der Wallf'r grol oude duiven: 1 en 8 j (1388,63 mpm), 2 A. A. Risseeuw jr., 4 A. 'j 5 Verkeste-Van de Bos»*', A. Boonman, 7 J. Bakf' W. van Unene, 10 J. Rl" l ffl(t „Nog Sneller", Bresto® 683 jonge duiven: 1, eu van Gijs (1426-, mpm)- Blaakman, 3 A. van »- vel, 4 Th. Smallegange, Daansen, 7 I. de Jonge, dee Meester, 10 Jan/afl «p! 83 oude duiven: 1, Ritico-Zegers (1407,- ®pLclir. W. Daansen, 3 en 7 M- y gans, 4 Jan. Faas, 5 en Vinjé, 8 M. Versprille- jjj „Steeds Sneller" met j( jonge duiven: 1, 2 en j Guy ten aere 1448,- mp L. F. Dieleman, 4 en 5 AB j j beeke, 7 en 8 P. Seg fS't 11" Ocké, 10 J. Claeys. »e' j, oude duiven: 1 en 1* l Mul (1452,- mpm), 2, j, Putter en zoon, 3, 5 en Claeys, 8 A. Termote, de Slikke. Vrijdag 22 jur (Van een SLUISKIL Na bijna wijd aan het onderwijs nee hoofd van de St.-Antoniu reiken van de pensioengere 1946 tot 1948 en sinds 1962 weest. SLUISKIL In ver band met het afscheid van zr. Gertrude Ms hoofd van de St. Antoni- hssehool in Sluiskil is het volgende programma opgesteld: Zondag 24 juni 10.45 uur: eucharistieviering, na afloop receptie. Woensdag 27 juni: af scheid van schooljeugd met toneelvoorstelling, dans en muziek dn de gymnastiekzaal. Aan vang 9.30 uur. Die woensdagavond worden alle oud-leerlingen, ou ders, vrienden, kenissen en andere belangstellen den om 19.30 uur ver wacht in de r.-k. kerk voor een afscheidsfeest onder de titel „Dit is uw leven" met medewer king van ongeveer 200 personen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de b gerzaal van het stadhuis hee! burgemeester Aschoff vi Terneuzen gistermorgen vijf leden van de PTT-b, drijfszelfbescherming oude: scheidingen uitgereikt. De burgemeester zei hierb, het zeer op prijs te stellen d: er toch nog altijd mensen gl vonden worden die naast hu; dagelijkse werkzaamhede tijd vinden om het bedrijf no PP een andere wijze te dienei Dat zij dit al tien en vijftie ïaar doen vond burgemeestë Aschoff een extra verdief ste. De heer J. Bakker, bran, wacht 2e klas, ontving de m uaille voor zijn tienjarig lit maatschap van de bedrijfszel bescherming der PTT. Ht jaarteken voor ten minste 1 laar werd toegekend aan d, deren G.J. de Bokx, EHBO-ei *~-M. Mielen, geoefend lid be drijfsveiligheid, J. Leema: geoefend redder en J.F. Sto njn, EHBO-er. Namens het personeel val "et telefoondistrict Breda sprak de heer Post, chef on rhoud telefoondistrict Goes een dankwoord.

de Stem | 1973 | | pagina 4