Zaamslagse crosser weer goed op dreef Hamelinck de grote pechvogel Drie toppers ontbreken in zwemstrijd Voetbaltoernooi van „De Schelde" SWIFT MET HERMES NAAR OVERWINNING Titel GDW-dames VERMAST WINT DE VLUCHT OP TOURS Van O verveld sterkste Hendriks in Valkenburg de speaker Hiemstra met Domhof op de eerste plaats BOND PILIC Eindstanden Kanipioensteam HuZaVo wint sport De Valcke op vierde plaats Eindstanden Vrijdag 22 juni 1973 Vrijdag 22 juni 1973 SCHEELE:' DERDE PLAATS (Van onze sportmedewerker) AXEL Nadat Zeelands motorcrossfenomeen Johan Scheele uit Zaamslag en aangesloten bij de motorcrossclub de MC Axel, vorige week in Watervliet zijn debuut maak te bij de internationalen 500 cc, en deze wedstrijd afsloot met een voortreffelijke vijfde plaats in het eindklasse ment, reed hq zich nu in het Belgische Sysele bij de inter nationalen nog sterker in de kijker. Na drie manches kwam hij in de eindstand op de derde plaats. Een knappe prestatie voor een motorcrosser van achttien jaar, die zijn tweede wedstrijd rqdt bij de allergrootsten Dat Johan Seheele zeer veel talent bezit behoeft geen na dere uitleg, want ook bij de senioren reed hij als een bijna volleerde motorduivel. Aan de elf wedstrijden waaraan hij deelnam sloot hij er tien af met de eindoverwinning. De andere wedstrijd moest hij staken met motorpech. In de eerste manche in Sysele had hij niet zo'n beste start en kwam hij als vierde door. In de derde ronde moest hij die plaats afstaan, maar zou uit eindelijk toch nog als vierde finishen. Ook in de tweede manche vertrok hij als vierde, maar nam na drie ronden de derde plaats van de Belg Ver- burgh over. In de laatste ron de kwam de Belg sterk terug, en ook nu moest Scheele ge noegen nemen met een vierde plaats. In de derde en laatste manche schoot Scheele als eer ste van achter het omlaag ge vallen starthek weg. Een an dere Nederlandse deelnemer, nl. A. Bosh lag toen op de tweede plaats. Johan Scheele was in deze manche echter niet te stuiten, en zijn voor sprong groeide steeds. Maar het noodlot zou echter toe slaan, want in de vijfde ronde Johan Scheele, de Zaamslagse crosser, die in Seysele opnieuw tot een voortreffelijke prestatie kwam bij de internationalen. (Van onze z wemmedewerker SOUBURG Op de deelne merslijst voor de Zeeuwse zwemkampioenschappen waar van de finales vanavond, mor gen- en zondagmiddag in het zwembad te Vlissingen wor den gezwommen, komen de namen van Els van Tatenhove (De Braakman), Guus van de Neste (Schelde! en Rudie Bron (ZIJ) niet voor. De reden hiervan is dat zowel Guus als Rudie onlangs hebben besloten niet meer actief deel te nemen aan de wedstrijd-zwemsport. Voor Els van Tatenhove ligt de zaak geheel anders. Els liep afgelopen winter een flinke verkoudheid op, die nu nog kreeg hij met motorpech te kampen. Zijn voorsprong was echter toen al zo groot dat alleen Bosh hem voorbij ging. ging. Alles weer in orde opende hij de jacht op zijn landge- noot, maar een slippertje in de laatste ronde, zou hem toch nog op de derde plaats bren gen. Bij de nieuwelingen was het Co Walhout van de Axelse vereniging die in de eindstand op een fraaie vijfde plaats te recht kwam. In de eerste man che ging hij als derde van start maar zou uiteindelijk als vijfde over de aankomst- lijn gaan. C. Hamelinck die een zeer glechte start had (een twaalf de plaats) kwam bijzonder sterk terug en werd uiteinde lijk zesde. Johan Schelleman die als achttiende vertrok ging als twaalfde over de aan- komstlijn. Ook in de tweede manche kon Schelleman zich niet op de voorgrond rijden. Na een veertiende plaats bij de start zou hij als tiende finishen. C. Hamelinck was hier de pechvogel. Na een fraaie derde plaats bij start kreeg hij in de vierde ronde met motorpech te kampen. Hij zou in deze manche als vijf tien eindigen. C. Walhout die bij de start als zevende doorkwam, ging op die plaats ook over de aankomstlijn, Eindstand Internationalen: 1 R. de Cuyper (B), 3. J Scheele (N), 4. W. Verburgh (B), 5. A. Bosch (N). Nieuwe lingen: 1. S. Seymortier (B) 5. C. Walhout (N), 11. C. Ha melinck (N), 12. J. Schelle man (N). (Van onze sportmedewer ker) VLISSINGEN Het voet balteam van het hoofdkantoor van de N.V. Koninklijke Maatschappij De Schelde in Vlissingen is winnaar gewor den van het negende bedrijfs- voetbaltoernooi van deze scheepsbouwonderneming. De kantoorvoetballers met o.a. de eerste elftalspelers Wim de Waal en Ad Siereveld van de voetbalvereniging Vlissingen hadden in de hitte de meeste energie en bleken ook over het beste team te beschik ken. Dit alles was voldoende om als eerste te eindigen, van de 22 deelnemende elftallen. Met 30 versloegen de kantoor mannen het team van de afde ling Voormontage-Cascobouw. Hierdoor kwam het hoofdkan toor in het bezit van het „Zil veren Schip", een model van de Zeven Provinciën. De over winning van de kantoorvoet ballers was een grote verras sing omdat iedereen de afde ling machinale bewerking als grote favoriet had getipt. Dat was zeker niet vreemd, omdat het team al vijfmaal het „Zil veren Schip" had gewonnen. In de halve finale had de machinefabriek met de Vlis- singers Ko Huizer en Adrie Stroo, en de verdedigers K. Marijs van Arnemuiden en J. Fritz van Nieuwland net niet de kracht om de voormontage- cascobouw een nederlaag toe te brengen. De wedstrijd ein digde in een 00 gelijk spel, (Van onze sportmedewerker) SLUIS De trimploeg van Shopping Plaza uit Sluis be haalde tijdens een volkskoers in het Belgische Woesten goe de resultaten. Freddy de Valc ke werd in de eindspurt fraai vierde. Zijn clubgenoten Jerome Boerrian en Bram van Laere (beiden uit Sluis) werden res pectievelijk achtste en twaalf de. Eerste werd de Belg F. de Kesel uit Woesten. en strafschoppen moesten de beslissing brengen. Maar de voorwerkers bleken hierin het beste team te zijn. In de andere halve finale won het hoofdkantoor met 21 van Scheldepoort. De strijd om de derde en vierde plaats tussen de Machi nefabriek en Scheldepoort ein digde onbeslist 00. Ook hier moesten strafschoppen de be slissing brengen. Hierbij toon den de machinewerkers zich de sterksten. De 22 deelne mende ploegen waren ver deeld in twee poules van vijf elftallen en twee poules van zes elftallen. Na afloop reikte ir. J. van Loosen de prijzen uit. Poule AI Zware plaatwerkerij 4 wed. 8 pnt. (doelsaldo 9-0), 2 Schel depoort 1 4-6 (13-1), 3 AOA 4-4 (6-7), 4 Terneuzen 4-2 (4- 4), 5 Plaatwerkerij 2 4-0 (1- 21). Poule B: 1 Plaatwerkerij 4-8 (16-10), 2 Voormontage C 4-6 (13-1), 3 Scheldepoort 3 4-3 (2-10), 4 Bedrijfskantoor 4-2 (2-5), 5 Apparatenfabriek 2 4- 1 (1-18). Eindstand poule C: 1 Machi nale bewerking 1 5-9 (18-1), 2 Hoofdkantoor 5-9 (10-0), 3 Scheldepoort 2 5-6 (6-3), 4 Pijpenfabriek 5-4 (5-7), 5 Stafpersoneel 5-2 (2-11), 6 Aluminiumproduktie 2 5-0 (0- 19). Poule D: 1 Afbouw-Voort- stuwing 5-8 (6-1), 2 Alumini- umprodukten 1 5-7 (61), 3 Apparatenfabriek 5-6 (4-1), 4 Koperslagerij 5-5 (3-3), 5 Ma chinale Bewerking 2 5-2 (2-8), 6 Timmerfabriek 5-2 (0-7). Kwartfinales: Zware Plaat werkerij - Voormontage-Cas cobouw 11 (Voormontage wint na strafschoppen), Schel depoort, 1 - Plaatwerkerij 2 0, Machinale Bewerking 1 - Aluminiumproduktie 10, Hoofdkantoor - Afbouw-Voort- stuwing 40. Halve finale wedstrijden: Hoofdkantoor - Scheldepoort 21, Voormontage-Cascobouw - Machine Bewerking 00 (Voormontage wint na straf schoppen). (Van onze sportredactie) GOES Het eerste team van de Goese damesvoetbal vereniging GDVV, dat het kampioenschap heeft behaald in de zaterdagcompetitie, van de KNVB afdeling Zeeland. De GDW-dames versloegen in de beslissende wedstrijd de damesformatie van Kloe- tinge, het duel werd in 's- Heer Arendskerke gespeeld met 40. Dat was genoeg voor de titel, want Kloetinge dat al een verliespunt meer had vóór dit duel, had beslist moeten winnen om zich kampioen te mogen noemen. Zover lieten de GDW-da mes het niet komen getuige deze kampioensfoto. (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De con- coursbond Zuid-Beveland hield met een deelname van 627 oude duiven een wed vlucht vanuit Tours. De Beve- landse generaal kampioen, E. Vermast uit ïerseke behaalde met 10 deelnemende duiven 8 prijzen in deze ruim 500 kilo meter lange eendagsfond- vlucht, die bovendien ook door een van zijn duiven werd ge wonnen. Heeft-wie-heeft, de ad-prijs en de beide eerste series van twee en drie dui ven, kwamen eveneens op zijn naam te staan. Uitslag: 1, 7 en 9. E. Ver mast, hoogste snelheid 1167,09 meter per minuut, 2. gebrs. Dommanchet, Hansweert, 3. J. van Hekken, Goes, 4. L. La- main, Kloetinge, 5. H. Jansse, 's-Heerenhoek, 6. E. Dek, Kruiningen, 8. M. Jeremiasse, Wemeldinge, 10. M. Pieterse, Wemeldinge. Concours Club Walcheren (Tours) met 291 oude duiven: 1. R. Velthuizen, Souburg (1180,65 mpm), 2. L. de Ruy- ter en zoon, Vlissingen, 3. M. Jaspers, Middelburg, 4. L. van Gemert, 5. M. de Ruyter, bei den te Vlissingen, 6. G. de Waardt, Middelburg, 7. en 8. gebrs. Korff, 9. P. Borreman, beiden te Souburg, 10. J. Rot tier, Vlissingen, Vanuit Doornik met 529 ou de duiven: 1. G. de Waardt, Middelburg (1442,73 mpm), 2. J. Lijnse, Vlissingen, 3. L. Braet, 4. en 5. R. Velthuizen, beiden te Souburg, 6. M. de Ruyter, 7. F. Wagenaar, 8. R. van Dalen, allen te Vlissingen, 9. J. Sponselee, Souburg, 10. F. Lacor, Vlissingen. De Postduivenvereniging „Hoop" te Biervliet nam met 67 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Tours, hoog ste snelheid 1184,89 mpm: 1 en 6. A. Jansen, 2 en 8. J. Lecluijze, 3 en 4. A. de Boeve- re, 5. A. Versluis, 7. P, de Winne, 9. P. Weeda, 10. van de Linde-Du Puy. De vereniging vloog met 170 oude duiven vanuit Doornik: 1. Blomme en co (1445,20 mpm), 2. en 5. A. du Puy, 3. M. Lecluijze, 4 en 7. A. Si- monse, 5 en 9. P. Jansen, 7. H. de Dobbelaere, 10. De Regt- Bracke. Met 385 jonge duiven: 1, 5 en 8. J. Boeye (1422,22 mpm), 2. A. Versluis, 3. J. van de Broecke, 4. C. Brevet, 6. A. de Boevere, 7. Blomme en co., 9. J. Lecluijze, 10. Van de Linde-Du Puy. P.v. „De Reisduif", Breskens (NBvZ) wedvlucht vanuit Survilliers, 94 duiven: 1 en 2. A. Ribbe (1155,58 mpm), 3 en 6 F. Scheele, 4. C. Klaasse, 5. J. van de Lijke, 7. J. de Smidt en zoon, 8. R. Versaevel, 9 en 10. R. Simpelaar. (Van onze sportredactie) AXEL De Kavero-wieler- ploeg, die onder leiding van ploegleider Chris de Jonghe deelnam aan een driedaags wielerevenement in Noorwe gen heeft voortreffelijke re sultaten geboekt. Ad van Overveld uit Zegge toonde zich in de eindklassering de sterkste coureur in Noorwe gen. Joost Voesenek Prinsen beek legde beslag op de derde plaats in de eindrangschikking en Wim de Wilde Kloetinge klasseerde zich als negende. De eerste dag werd in Oslo een criterium verreden over 60 kilometer, de Noor Brather werd hier eerste en Ad van Overveld ging als tweede over de meet. De Noren Larsen en Bundli werden respectievelijk derde en vierde maar de vijf de en zesde plaats werden be zet door Kavero-renners. Wim de Wilde werd vijfde en Voe senek zesde. De tweede dag werd er op nieuw een criterium verreden in Oslo, nu over 50 kilometer. De Deen Nielsen ging als eer ste over de finish, met op de tweede plaats opnieuw Ad van Overveld. De Noren Brather, Biseth en Gustafsen werden achtereenvolgens derde, vierde en vijfde en Voesenek finishte als zesde. Wim de Wilde werd in dit criterium 21ste. Van Overveld en Brather stonden na twee dagen met een gelijk aantal punten op een gedeelde eerste plaats in het klassement. De beslissing moest vallen op de derde dag, waarop een 210 kilometer lan ge koers op het programma stond met start en finish in Oslo. De rit, waarin ook een aantal renners startten van de Noorse ploeg die had deelge nomen aan de ronde van En geland, werd gewonnen door de Noor Lindner. Voesenek klasseerde zich als vierde, Van Overveld werd tiende en De Wilde negentiende. Van Over veld bleef in deze rit voor Brather en verdrong de Noor van de eerste plaats in het algemeen klassement. Brather werd hierdoor tweede in de totaalrangschikking. Voesenek derde en Wim de Wilde ne gende. De prestaties van de Kave- ro-ploeg hebben zoveel indruk gemaakt op de Noorse organi sators, dat de formatie van Kavero meteen werd uitgeno digd voor het volgend jaar. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN Landskam pioen Swift uit Roermond bij de dames en eersteklasser Hermes bij de heren zijn de winnaars geworden van het grote handbaltoernooi, georga niseerd door de sportvereni ging Walcheren uit Vlissingen. In de heren hoofdklasse was de spanning te snijden. Fortu- na uit Bergen op Zoom werd winnaar in poule B, maar ging een ronde verder ten onder tegen het Haagse Hellas, dat in de finale Hermes als tegen stander kreeg. Datzelfde Her mes wist in de kruisfinale AHC'31 te verslaan. Zeelands enige heren eerste klasser EMM deed het tijdens het toernooi zeker niet slecht. Tegen de Amsterdamse hoofd klasser AHC'31 werd het een spannende strijd, die eindigde in. een 44 gelijk spel. Een 32 verlies tegen Hellas weerhield EMM van de twee de plaats in zijn poule, zodat de krachtmeting tegen Hermes niet kon doorgaan. Het Bergen op Zoomse Fortuna liet in zijn wedstrijden iedereen verbaasd staan. De Schutters verloren met 43 en Hermes moest een 85 nederlaag incasseren. Na ook Internos met 6—4 te hebben verslagen, riep Hellas Fortuna een halt toe. Het ver loor met 63. De met veel belangstelling tegemoet gezie ne finale tussen Hermes en Hellas werd vooral in de tweede helft een beetje een tegenvaller. Vooral toen kwa men de doelpunten met de re gelmaat van de klok. Eind stand 62 voor Hermes. In de hoofdklasse dames was de fi nale tussen Swift en Hellas een wedstrijd van hoog gehal te, die net door Swift met 4 3 werd gewonnen. In de kruis finale wonnen de landskampi oenen van de dames van de organiserende vereniging Wal cheren met 71. Zij brachten bijzonder veel jonge speelsters in het veld, zodat men uit deze formatie het team voor het nieuwe seizoen moet sa menstellen. De vereniging Slo- tervaart werd bij de heren senioren eerste. Het versloeg in de finale Olympus met 7 15. Burgemeester drs. T.H. Wes terhout van Vlissingen reikte na afloop de prijzen uit. De extra beker was voor de vere niging Foreholte, die ondanks moeilijkheden toch nog aan wezig was. Hoofdklasse heren: 1 Hermes, 2 Hellas, 3 AHC'31, 4 Fortuna, 5 EMM; hoofdklasse dames: 1 Swift, 2 Hellas, 3 Schutters, 4 Walcheren, 5 Velo; heren 3: 1 Olympus 2, 2 Walcheren 2, 3 Delta Sport 1, 4 Haringman 2, 5 EMM 2; heren 4: 1 Tornado, 2 Fortuna 2, 3 GSC 2, 4 Vol harding, 5 Olympus 3; heren 5: 1 Atomium 2, 2 Marathon, 3 Rapid 3, 4 Zeeland Sport; he- ren 6: 1 Internos 2, 2 Olympus 5, 3 Walcheren 3, 4 Delta Sport 2; dames 3: 1 Atonium 1, 2 Internos, 3 Olympus 2, 4 Marathon; dames 4: 1 Eindho ven, 2 Olympus 3, 3 DHC, 4 Atonium 2; dames 5: 1 EMM 2, 2 Fortuna, 3 Rapid 2, 4 Zeeland Sport 2, 5 Walcheren 3; dames junioren 1: 1 Venlo, 2 Walcheren 1, 3 EMM 1, 4 Olympus 1; dames junioren 2: 1 Zeeland Sport, 2 Rapid 1, 3 Atonium, 4 Marathon 1, 5 Schelde Sport; dames junioren 3: 1 Olympus 2, 2 Fortuna, 3 Hontenisse 1, 4 GSC, 5 Wal cheren 2; dames junioren 4: 1 Hontenisse 2, 2 Rapid 2, 3 Walcheren 3, 4 Olympus 3, 5 Marathon 2; heren junioren 1: 1 TV Güls, 2 Olympus 1, 3 Fortuna 1, 4 GSC 1, 5 Haring man; heren junioren 2: 1 Ra pid 1, 2 Marathon 2, 3 Atoni um 1, 4 EMM 1, 5 Walcheren 1; heren junioren 3: 1 GSC 2, 2 Walcheren 2, 3 Olympus 2, 4 Marathon 2, 5 SIOS 1. steeds niet is gerezen. Om de mogelijke genezing wat te versnellen, zal zij op 22 juni een amandel-operatie moeten ondergaan. Het is voor haar een verloren zwemseizoen, maar zij zal beslist proberen weer terug te komen. Maar hiermee verliezen de Zeeuwsch-Vlamingen enkele topmensen, die zij in feite niet kunnen missen. Gelukkig heeft Schelde-trai- ner Jose Clemminck een klein maar uitstekend zwem- groepje opgebouwd, waarin o.a. Miriam Overdulve, Olga Hoogeboom, Marjolein van de Neste, Ronnie Clemminck en Carla de Vos zijn opgenomen. Samen met de Braakman- ploeg met Corine Haak, Mar lies Verkruijssen en Ronnie van Ee, en Axel van de Ghe- selle van de Bruinvis zullen zij de Zeeuwsch-Vlaamse kleuren hoog houden. Vooral in de leeftijdsgroepen onder de 12 jaar heeft Zeeuwsch- Vlaanderen goede titelkandi daten. De Zeeuwen hebben zich in een aantal „plaatsings wedstrijden" kunnen klasseren voor de finales van de kampi oenschappen. De meeste plaat singen heeft ongetwijfeld de Vlissinger Jaap Keijmel op zijn naam gekregen. Hij kan in liefst 17 finales uitkomen. Uiteraard heeft hij enkele fi nales laten schieten. Ook Carla Willems uit Vlissingen moest enkele finales afschrijven. De strijd op de heren-nummers kan erg interessant worden. Het blijkt, dat de 14-jarige Jaap Keijmel de te kloppen man is. Hij zal daarom op elk nummer felle tegenstand kun nen verwachten van de Luc- tor-heren Rudie Manni, John de Lange en Hans van der Guchte, terwijl ook Keijmel's clubgenoten De Kam en Buijs alle moeite zullen doen hem van de titels af te houden. Juist daarom kan er een felle strijd worden verwacht in Vlissingen. Bij de dames zal Nel Plu Bos uit Goes zeker twee titels (100 meter vrije slag en de 100 meter vlinderslag) op haar naam brengen, terwijl de schoolslag beslist zal worden tussen Olga Hoogenboom en Lenie Vanbodegom (Stormvo gel). Op de rugslag lijkt Els Wolff uit Vlissingen de nieu we Zeeuwse kampioene te gaan worden. Op de langere zwemnummers de 200 en 400 meter vrije slag is Joke deW ilde uit Goes de grote favoriete. Zij zou echter in Miriam Overdulve een ge duchte tegenstandster vinden. Het belangrijkste zwemtoer- nooi van het jaar waarvan we derom de Stormvogel uit Vlis singen als organisator op treedt, zal worden besloten met een zwemmerslnstuif in de sporthal te Vlissingen. Wim Hendriks (Van onze sportredactie) HULST Wim Hendriks, de bekende Zeeuwse speaker bij de wielerkoersen, is door de KNWU aangewezen om als speaker te fungeren tijdens de Nederlandse kampioenschap pen voor dames, amateurs en beroepswielrenners, die dit weekeinde in Valkenburg: worden gehouden. Zaterdag is het de beurt aan de dames en amateurs en zon dag komen in Valkenburg de profs aan bod. Wim Hendriks trad al eerder als speaker op tijdens drie nationale kampi oenschappen bij de amateurs, maar het wordt zijn eerste op treden als speaker dit sa men met de bekende Braban der Chris Delbressine bij de profs. 0 Wim Hendriks: Speaker in Valkenburg. (Van onze sportmedewerker) HULST Het kampioens team van het Hulsterse zaal voetbal (HuZaVo) speelde in sporthal Den Dullaert in Hulst een vriendschappelijke wed strijd tegen HKC uit Terneu zen. Het Hulsterse team zege vierde met 82. Na een gelijkopgaande eer ste helft, toonde Messagie Goud-Geel zich na rust veel sterker, en won het gemakke lijk. In het Terneuzense team speelden twee oud-spelers van het eerste elftal van HW'24, Sam Jansen en Jan Franken. Ondanks hun leeftijd lieten beide spelers nog enkele fraaie staaltjes zaalvoetbal zien. (Van onze sportmedewerker) VEERE Sybout Hiemstra en Fokkenist Robbie Domhof hebben tijdens zeilwedstrijden op het Veerse Meer getoond dat ze waardige meervoudige Nederlandse kampioenen zijn- Met hun „Jimmy Walker" zeilden ze in de drie wedstrij den naar een eerste plaats, met een grote voorsprong. In deze Spankerklasse, met ruim twintig deelnemers was geen enkele ploeg in staat voor sterke tegenstand te zorgen. De grote wisseltrofee die ze zaterdag hadden moeten inle veren, konden ze nu opnieuw in ontvangst nemen. Hiemstra had zaterdag een protest ingediend, omdat het wedstrijdcomdté de tweede wedstrijd te vroeg had afge blazen. De officials gaven toe dat men een fout had ge maakt. Men had niet goed op de baankaarten gekeken, en de eerste doorkomst als finish beschouwd. Dit alles bracht dan ook enige deining teweeg. Na veel gepraat werd het pro test toegewezen, en werd de wedstrijd x als vervallen ver klaard. Zondag had Hiemstra bijzonder veel moèite om op de eerste plaats te komen. Di rect na de start opende hij de jacht op de voor hem zeilende ploegen: p. ter Velde met R. Domhof en H. Rienks met J. Schüler. Ook achter hem was de strijd zeker nog niet ge streden, maar verschillende zeilers vergaten de tweede boei en gingen het keerpunt voorbij. H. Alrich en F. Veld- meyer hadden de fout als eer sten gezien, en keerden on middellijk terug. Ook de kop lopers hadden de boei gemist, en nadat Alrich-Veldmeyer voor Rietdijk de boei rond waren, had Hiemstra al een voorsprong genomen- Een voorsprong die hij niet meer zou prijsgeven. H. Rienks lag met J- Schüler lange tijd op de derde plaats, maar in de laatste me ters haalde Ter Velde hem it en eindigde hij als vierde. H. Alrich werd ook in deze wed strijd tweede. In de laatste wedstrijd zondagmiddag liep de ploeg Hiemstra-Domhof, dit na een fel duel met Ter Velde steeds verder weg. H. Alrich die wat problemen had mer de harde wind moest de derde plaats aan Rienks-Schüler lo ten. Ook voor de vijfde en volgende plaatsen was de strijd zeker nog niet beslist. Het werd een fel gevecht tus sen de leden van de club Vremdyck uit Terneuzen. P- Kroes en De Maaskant hadden zich hieruit losgemaakt en werden uiteindelijk vijfde. De andere Terneuzense zeilers l van de Ree en W. Verhelst hadden zaterdag hun spinak- kerschot verspeeld terwij' zondag het sjorher afbrak. U> de laatste wedstrijd wilde men dan toch iets laten zien, maar kon men niet verhinde ren dat hun clubgenoten K. en F. van de Vijver en J. en F- Lievens eerder finishten. In het eindklassement werden Alrich-Veldmeyer met een achterstand van 0.4 punt twee de terwijl Ter Velde derde werd. De ploeg Kroes-Van de Maaskant werd vierde, en Lie vens vijfde, H. Rienks en J- Schüler, die zaterdag met peen moesten opgeven weiden dank zij goede prestaties in de andere wedstrijden toch nog zesde. J. Tijssen werd zevende, Van de Ree achtste terwijl de gebr. Van de Vijver negen de werden. H. Rietdijk en me juffrouw A. de Graaf klas seerden zich als tiende. LONDEN (UPI-R1 AFP-SID-ANP) Ni Pilic, de voornaamst veroorzaker van de oi| rust rondom het toerno van Wimbledon, maandag begint, he donderdag in Split (Jo goslavië) verklaard dsj hij bereid is zijn ver schuldigingen aan te bi< den aan de Zuidslavischi tennisbond, indien hi" daardoor het toernooi va Wimbledon kan redder Pilic verklaarde dat na| dat de Joegoslavisch< tennisbond had laten we ten bereid te zijn df schorsing van Pilic op heffen als die zich ander zou opstellen tegenovei de bond. De 34-jarige Joegosla vische tennisser voegde er aan toe, dat hij be twijfelde of de bond zijn verontschuldigingen vo het niet-verschijnen bij de Daviscupwedstrijd te gen Nieuw-Zeeland zou aanvaarden. Pilic uit) die veronderstelling na een lang gesprek met Radmilo Nikolic, de coach van het Zuidsla- vische Daviscupteam. Coach Nikolic zei dat het opheffen van de schorsing van Pilic een zaak is die in een ver gadering van de tennis bond moet worden be slist. „Een dergelijke ver gadering bijeen roepen, vraagt een aantal dagen. Maar zelfs wanneer wij Pilic zouden pardonne ren, houdt dat niet in dat de ILTF ook met on middellijke ingang zijn schorsing nietig ver- lrlgjipf Eldon Griffiths, de Britse minister voor sportzaken heeft donder dagavond voor de tweede keer besprekingen ge voerd met de bestuurders van de vereniging voor professional tennissers in een poging een oplossing te vinden voor de im passe om Wimbledon. Na het gesprek met de heer Griffiths zei Cliff Drys- daie: „Aanvankelijk dacht ik dat een nieuwe bespre king van weinig nut zou zijn. Alleen een wonder had de zaak kunnen op lossen en daarop wilden wij zo lang mogelijk 'wachten. Daarom heb ben wij de afschrijvin gen van onze leden nog steeds niet verstuurd. Die zullen wij tot het laatste moment onder onze berusting houden. Nu echter geloof ik dat de mogelijkheden om tot overeenstemming te ko men aanzienlijk zijn ver beterd. Er is een uitweg naar voren gekomen in het gesprek met de heer Griffiths, die 24 uur ge leden niet bestond." Drysdale weigerde te zeggen welke oplossing hem voor ogen stond. „Dat kan ik beter voor me houden, het is niet verstandig op de feiten vooruit te lopen." Arthur Ashe, penning meester van de vereni ging vertelde: „De voor uitzichten zijn een stuk beter geworden, maar wij staan nog steeds op het standpunt dat wij slechte deelnemen, indien Pilic van de partij kan zijn." Het kwalificatietoer nooi voor Wimbledon is voor wat het herenen kelspel betreft voorlopig stopgezet. Men was ge vorderd tot de laatste 32, wie ook nog Jan Lij Hordijk. Fred Hoyles, assistent-wedstrijdlei der, verklaarde: „We hebben deze maatregel genomen gedeeltelijk omdat de banen nu in slechte conditie zijn en ten dele omdat het er naar uit gaat zien dat we meer spelers nodig zullen hebben nu de kü hun boycot Wijven». Mocht het no dig zijn dan kan men schema altijd nog op vrijdag afmaken. Intus- vervolgt men wel het kwalificatietoernooi voor het damesenkelspe] enkele dubbelspe- Dynama Dres stHiaa op de voorlaatste wed Ooï n^ Tan de Obcrliga vaJ word?n n kamPioen ge metT\Dynamo won in Auf hield Van Wismuth en be- Duntplf voorsprong van dri< Punten op Carl Zeiss Jena

de Stem | 1973 | | pagina 16