Pretpark St.-Niklaas zaterdag geopend BEZWAREN TEGEN AXELSPLAN Interkerkelijke recreatie- commissie gaat zaterdag weer van start CLINGESE TURNERS WILLEN NAAR TOP DOORDRINGEN TOYOTA WIERIKX Brand in kantine camping te Nieuwvliet Raadslid stelt vragen over ambulance dienst [tijd wel iets als je op vakantie gaat I otowedstrijd ^VoolTf^ ?n luch' Duitse scholieren ontvangen in Hulst Graauw Zoals Istizin voorde stoelgang./' s Vraag uw drogist. Vj| Veel activiteiten in vakantie Clinge Belgen leggen gevaarlijke stoffen aan banden Huist AUTOBEDRIJF Lamswaarde begroef B. Eggermont WELLICHT MASSALE ACTIE BEJAARDEN Bromfietsster in ziekenhuis Raad Terneuzen benoemt gemeente-arts Zuiddorpe Donderdag 21 juni 1973 (Van een onzer verslaggevers) S1NT-NIKLAAS. Vanaf zaterdag zal het recreatiepark „De Ster' in Sint-Niklaas officieel opengesteld worden voor het publiek. Het gaat hierbij om een unieke accommodatie, die niet alleen voor Sint-Niklaas, maar ook voor het aangrenzende Ne derlandse gebied aardige perspectieven biedt. Voor nagenoeg alle vormen van openluchtontspanning zul len de inwoners van bet Waasland en Oost-Zeeuwseh- Vlaanderen in „De Ster" te recht kunnen. Er zijn voorzie ningen getroffen om te vissen, te zwemmen, voor waterfiet sen, maar er kan ook gewan deld worden in een rustige omgeving. En dat alles is no a maar een begin van dit mil- (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het Koewachtse raadslid P. Apers heeft B. en W. van Axel schriftelijk ge vraagd of het juist is, dat een bejaarde man op 13 juni in Axel 40 minuten heeft moe ten wachten op een ambulan ce, nadat hij onwel was ge worden. Het voorval deed zich vol gens de heer Apers voor in de Burchtlaan, waar de zieke man werd aangetroffen door passanten. Een EHBO-er zou onmiddellijk via het Zeemvsch-Vlaamse alarmnum mer om een arts en een ambu lance hebben gevraagd. De ambulance van het St.-Elisi- bethziekenhuis kwam volgens een verklaring van de betrok kenen pas om 19.15 uur opda gen, nadat er 40 minuten wa ren verstreken. De heer Apers vraagt het Axelse college of deze infor matie juist is en of B. en W. de opvatting delen, dat derge lijke volgens de heer Apers vaker voorkomende voorvallen mede uit een oogpunt van SKondheidszorg, koste wat koste,in de toekomst verme den dienen te worden. Voorts vraagt de heer Apers M de burgemeester bereid is met het bestuur van het St.- ihsabethziekenhuis over deze kwestie contact op te ne- men. -Deelt de burgemeester eveneens de opvatting, dat "aast dient gemaakt te worden "et de uitvoering van de on eer zijn voorzitterschap uitge brachte nota voor een GGD?" af Ir™2,1 de heer APers zich 1™ bovendien nog infor- viio districts gemeen schappelijke gezondheidsdienst warivf 1ge« op zich zal laten B- O" W. zullen ver moedelijk hun antwoord op ze vragen in de raadsverga- daring van 2 juni geven. (Van een onzer verslaggevers) SINT NIKLAAS Het wfbestuur van Sint Niklaas striirt £o,to" en diawed- reerrl U1fsascbreven. geïnspi- van h? et -milieu' Dit is een semewft ïla"lei'en waarop het BelSs tï UUr deze mfcuhe6 Stad de inwoners 5™ riwil trachten te de V - °P 30 .luni 1972 stem- •iandv«tgTleei?'tel',aad op llet hot lSL,w bescherming van |WdvMe?-tTer gele§®"- strijd heeft w°" an.duiawel" een a™ i 1 stadsbestuur waarin I j uitgegeven, staat m1 meer te lezen drijven n onze be" schuldig maken zreb soms rulieren sommige parti- Aar, J 1 met vrijuit." strijd kaf i°~ en diawed-i "enten j volgens dc vegle- Worden deff" iedereen gratis i'ohtingen wfen°men' Voür in" den tot L me" zich wen" heid en dienst volksgezond- den bnrf^Ciale aangelegenhe- Nikiaas i ?.tadhuis Sint z'jn - ?scbnJfformulieren "ok verW- keperkte mate tooi- van 13f!faf"a.op het kan- straat it lr"^e 111 Steen- 'aat Hulst, 01140 - 3751. joenenproject, dat de komende jaren nog met de nodige voor zieningen zal worden uitge rust. Er wordt gedacht aan een overdekte schaatsbaan en een openluchtzwembad met ver warming. Het zal nog enige tijd duren voordat de accommodatie vol ledig is, maar in afwachting daarvan is „De Ster" nu al wel een bezoek waard. Het recreatiepark is gelegen tussen de Heidebaan. de Vossekot- straat, de Beeld en I.ange Rekstraat. Zaterdag zal in totaal 40 ha. in gebruik worden genomen. Aan de kant van de Lange Rekstraat ligt zestig meter steiger voor zeilboten. Er is een botenheliing en een boten- berging in de openlucht met een capaciteit van 50 schepen. In een later stadium zal er ook nog een overdekte berging komen. Speciale steigers zijn er ook voor roeiboten en wa terfietsen. Met het oog op de beperkte ruimte zullen alleen zeilboten van maximaal 5 me ter worden toegelaten en mo torboten zijn met het oog op de milieuverontreiniging hele maal taboe. Ten behoeve van het vier honderd meter lange strand liet de stad Sint-Niklaas 24.000 ton speciaal Rijnzand aanrukken. Het strandbad is op het diepste punt 3.50 meter en op het ondiepste slechts enkele centimeters. Wat vooral belangrijk is, is de kwaliteit van het water: bacteriologisch onderzoek heeft uitgewezen, dgt daarop niets aan te mer ken valt. Voor verontreiniging in de toekomst hoeft evenmin gevreesd te worden, want het water ligt 23 meter boven de zeespiegel en wordt uitslui tend gevoed door grond- en regenwater. „De Ster" wordt omgeven door een brede groengordel. waarin om maar wat te noemen 4770 bomen zijn verwerkt. 491 coniferen, 2201 heesters en 4 ha. gras. Ten behoeve van de sportvissers werd 450 kg. pootaal, 13.460 stuks voorn, 200 stuks snoek baars en 500 stuks karper uit gezet. Het rec-eatiepark omvat voorts een oosnluchttheater, een cafetaria en verkoopkios ken. De definitieve gebouwen moeten nog opgetrokken wor den. De toegang van dit alles is gelegen aan de Lange Rek straat. Ook aan de automobi listen is gedacht. De reeds be staande parkeerruimte wordt nog uitgebreid met parkeer- mogelijkheid voor 2000 au to's. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Provinciale water staat in Middelburg, de stich ting „het Zeeuwse Landschap" in Kapelle en het Landbouw schap in Goes hebben bezwa ren ingebracht tegen het ont- werpbestemmingsplan „Bui tengebied" van de gemeente Axel. De stichting Zeeuws Land- Schap is het niet eens met het feit, dat de cultuur-historische en natuur-wetenschappelijke waarde van het fort Ferdinan- dus onvoldoende wordt be schermd. Bovendien vindt men, dat een strook weiland oostelijk van de Zwartenhoek- se kreek, evenals het aangren zend terrein, de bestemming „beschermd natuurgebied" moet krijgen. Het Landbouw schap heeft als voornaamste bezwaar, dat de bouwmoge lijkheden voor een groot ge bied, ten oosten van de Lange- weg en in de Moerspuipolder te zeer worden beperkt. Dit kan een belemmering vormen voor de ontwikkeling van de agrarische bedrijven, zo meent het Landbouwschap. Ook anere bestemmings planvoorschriften belemme ren de uitbreidingsmogelijkhe den te veel. De bezwaren van het Landbouwschap en de stichting zijn door B. en W. deels gegrond en deels onge grond verklaard. Het gewijzig de concept-bestemmingsplan zakin de raadsvergadering van dinsdag 26 juni aan de orde worden gesteld. Gesproken moet ook worden over een voorstel om een voorstudie te laten instellen voor een basis plan voor de openlucht-recre atie in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren. Met ingang van 1974 subsi dieert CRM alleen nog recrea tieve objecten, die in een der gelijk plan voorkomen. De kosten van de voorstudie wor den geraamd op 95.120 gulden, waarvan in totaal 85 procent aan subsidies wordt terug ver wacht. Verder komt een subsi dieverzoek van de fanfare „Concordia" uit Overslag aan de orde. B. en W. zijn bereid het korps te subsidiëren onder de zelfde voorwaarden als de an dere gezelschappen met dien verstande, dat rekening wordt gehouden met de subsidie die men van België krijgt. Voor gesteld wordt om voor 1973 een bedrag van 500 gulden toe te kennen. Burgemeester Molthoff spreekt de gasten toe. HULST Op het stadhuis in Hulst zijn gistermorgen om lialf- twaalf vijftig leerlingen van scholen uit Michel- stadt in Duitsland ont vangen. Ze brengen op tiet ogenblik een vakantie door op 't Jagertje. De ontvangst had plaats in het kader van de ver broedering tussen Hulst en Michelstadt. Schieting Aan de kermis schieting op twee wippen in café V. de Caluwe hebben 60 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel geschoten door R. Blankaert uit Graauw. De eerste zij vogel ging naar P. de Koster. De tweede naar J. van Dorsselaer, bei'den uit St.-Jamsteén, Ket grootste aantal was voor J. Asselman uit Hulst (4). Twee de wip: hoge vogel P. Roels, Graauw. Eerste zij vogel M. Claessen, Graauw. Tweede J. Willems, Zandberg. Groots-te aantal L. de Rooy, Paal (7)- ADVERTENTIE) [BAYE (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Zaterdag be gint weer het recreatiewerk dat reeds jaren wordt gehou den onder auspiciën van de Interkerkelijke Recreatiecom - missie. Evenals voorgaande ja ren wordt hieraan weer volle dig meegewerkt door de Stich ting Streekjeugdcentraie. waarvan heide jeugdwerkers. Fred Bergwerff en Joop Wie lakker tijdens de recreatie-ac tiviteiten als hoofdleiders fun geren. Het recreatiewerk heeft in de loop der tijd een goede naam verworven. Steeds blij ken zowel gasten als een fiks aantal campinghouders tevre den over hetgeen voor de toe risten gedurende hun vakantie wordt georganiseerd. Hot programma dit jaar is uitgebreider dan voorheen. Ook het aantal recreatieteams is uitgebreid. Dit jaar zal een team gestationeerd worden op camping Zeebad, een op de Pannenschuur en twee centra le teams worden gehuisvest in een gehuurde woning aan de Boulevard de Wielingen in Cadzand. Het Interkerkelijk recreatie werk wordt mogelijk gemaakt onder meer dank zij financiële steun van Oostburg en Sluis, de betrokken campinghouders en de gezamenlijke kerken. Ook de V.V.V. Cadzand draagt dit ja-ar bij voor ieder strand feest dat in Cadzand wordt gehouden, vijf in totaal Op het programma prijken dit jaar weer de speurtochten schatgraven op het strand, bingo-avonden, cabaret, volks dansen, film, voorlezen voor kinderen en voorstellingen van het poppentheater De Krieke- putte uit Hulst. De straudspelen zullen wor den georganiseerd door zes leerlingen van de opleiding voor reereatiewerker in Ter- neuzen, die de spelen als sta geproject zullen uitvoeren. De recreatieteams zijn, zoals ge woonlijk, samengesteld uit ge selecteerde vrijwilligers, die op deze manier een gedeelte van hun vakantie erg zmvol willen doorbrengen. Voor het eerst zijn dit jaar twee pastorale medewerkers aangetrokken. Het zijn twee theologiestudenten van de the ologische hogeschool uit Kam pen. Heel toepasselijk zullen zij gedurende hun verblijf lo geren in de strandkerk van Cadzand. Hoewel de campinghouder reeds een flink bedrag in de kosten bijdragen zal van de deelnemers aan de diverse ac tiviteiten een bijdrage worden gevraagd. Het zal een overi gens klein bedrag zijn dat al leen gevraagd wordt wanneer materialen, zoals boetseerklei, verf etc., worden verbruikt. Het recreatiewerk, dat za terdag begint zal tot en met de week van 4 augustus zal d.e toeristen, voorzoveer strand en zee niet méér lokken, trachten een leuke tijdspassering te brengen. Niet meer op het program ma staan de oecumenische kerkdiensten die ieder jaar werden gehouden. Gebrek aan belangstelling noopte pastor O. Gielleit uit Breskens met deze activiteit te stoppen. Wel zul len dit jaar voor de Duitse toeristen in Cadzand speciale Duitse kerkdiensten worden gehouden. Aqua Dest Zaterdag zal het jeugdorkest Aqua Dest in het gemeenschapscentrum Malpertuus optreden voor de jeugd. In haar soos Androme da zal een en ander plaats hebben. De avond begint om acht uur. (Van een onzer rerslaggevers) CLINGE Als het aan de Clingese gymnastiekvereniging ligt, zal er met deze club de komende jaren terdege reke ning gehouden moeten worden op nog alle te organiseren wedstrijden. De vereniging lieeft namelijk besloten om dat wedstrijdwerk nu eens se rieus te gaan aanpakken. Van enige werkelijke concur rentie vooi- de anderen zal voor lopig nog wel geen sprake zijn, omdal de leden nog een hoop praktijkervaring moeten op doen. Dc wil is er in ieder geval en de successen zullen dan wel volgen. Speciaal met de bedoeling om uit te kunnen komen op wedstrijden heeft de Clingese vereniging zich aangemeld als lid van de Ko ninklijke Nederlandse Gym- nastiekbond. De eerste wed strijd heeft men achter de rug en die is volgens bestuurslid mevrouw Bolssens goed beval len. De Clingese gymnastiekver eniging werd vijf jaar geleden uit een behoefte geboren. Al snel steeg het aantal leden .zo hoog, dat men het niet meer aankon. Op dit moment telt de vereniging 110 jeugdleden en 50 volwassenen. Het is het eerste jaar, dat men onder auspiciën van de gymnastiek- bond de vleugels verder kan uitslaan dan in Clinge. Inmid dels is de vereniging ook druk bezig met de vorming van ei gen kader, om te kunnen voorzien in het schreeuwend gebrek aan goede leraren. Marjan Weemaes, Mariëlla Smet en Luc Bogaert hebben vorige maand hun diploma „Voorturnen" gehaald, waar mee ze de leraar kunnen as sisteren. Het is de bedoeling, dat ze zich nog verder zullen bekwamen. „We zijn indertijd gestart met de bedoeling om de oude ren aan het trainen te krijgen. Maar binnen de kortste keren hadden we 120 leerlingen. Dat werd te veel. We hebben er toen een punt achter moeten zetten, omdat we teveel groe pen kregen", vertelt mevrouw Bolssens, tevens een van de oprichtsters. Bij dat initiatief waren vijf jaar geleden ook de heer P. Blojnmaert. mevrouw Van den Enden-Haartsen, me vrouw L. Neefs-Bolsens en de heer J. Mariman betrokken. Dat wil overigens niet zeg gen, dat er niets te wensen overblijft. Mevrouw Bolssens: „Ons grote ideaal is om in vheel de gemeente Hulst nog eens een grote vereniging te krijgen, die onderlinge wed strijden organiseert. Nu zijn er nog tal van kleine vereni gingen. Maar ja: niet iedereen is waarschijnlijk uit op een dergelijke samenwerking". (Van onze correspondent) DE KLINGE —De opslag van gevaarlijke chemische stoffen op het stationsemplace ment van De Klinge, zal bin nenkort tot het verleden ho ren. Van het openbaar minis terie in Brussel heeft het ac tiecomité bericht ontvangen, dat er een alternatieve oplos sing is gevonden. Het wachten is enkel op de uitvoering van werkzaamhe den in de Canadastraat in het Belgische Zwijndrecht. Met het transport van de stoffen via De Klinge is een aanta! aren geleden Union Carbide begonnen. Dit bedrijf kreeg de beschikking over an dere mogelijkheden. Een eind kwam er op dat moment aan de stroom van rijdende bom men nog niet, omdat inmiddels ook Progil was verrezen. Ook dit bedrijf maakte voor de aanvoer van grondstof weer gebruik van het Klingse em placement. In containers werd zwavelkoolstof onder hoge druk vervoerd. Per week wer den zo naar schatting twintig spoorwegwagons naar De Klinge vervoerd met alle ge varen van dien. Tegen deze transporten kwamen zowel ac tiecomités in De Klinge, als St.-Gillis en Kallo in verzet. Kallo zal voorlopig nog met de transporten over de weg opgescheept blijven. Toch is ook hier gedeeltelijk tegemoet gekomen aan de wensen van het actiecomité. Op tijden dat de kinderen van het dorp naar school gaan of thuiskomen zul len geen transporten meer plaats mogen hebben. Dat is nu ook tijdens de spitsuren verboden. Vrij werken Naar aanlei ding van vragen in de verga dering van de commissie voor georganiseerd overleg, wordt onder het personeel van de gemeentesecretarie in Hulst een onderzoek ingesteld of er belangstelling bestaat voor de invoering van variabele werk tijden. De werknemer kan bij het systeem van variabele werktijden binnen bepaalde grenzen zelf vaststellen, wan neer hij zijn werk begint en eindigt. Rally De personeelsvere niging van de gemeente Hulst heeft een geslaagde fietsenral- ly gehouden. Er namen vijf- gmenen aan deel. De prij zen werden als volgt gewon nen: 1 echtpaar G. Heye Clin- tige, 2 de heren Fr. Colman en A. Reyns, 3 mejuffrouw L. Lohland en de heer J Reyns- Onderscheiding Anita Jansen uit Hulst zal na zes jaar studie aan de opleiding voor monumentale kunst in Sint-Niklaas niet alleen haar diploma krijgen, maar boven dien ook nog een gouden me daille van de stad St.-Niklaas voor haar uitzonderlijke stu dieresultaten. TOYOTA COROLLA Economie 7999,- COROLLA 1200 DE LUXE 8599,- COROLLA 1200 COUPé 9100,- CARINA 1600 9999,- CARINA DE LUXE 10499,- Diverse types uit voorraad leverbaar. Alle prijzen incl. B.T.W. WOUWSEWEG 1 - BERGEN OP ZOOM TEL. 01640-41250 (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE Onder grote belangstelling is woens dag in Lamswaarde Bernard Alfons Eggermont begraven Hij overleed vorige week na een langdurig ziekbed in het St.-Liduina-ziekenhuis op 65- jarige leeftijd. De heer Eggermont was een geboren en getogen inwoner van Lamswaarde Een groot aantal jaren heeft hij de be langen van de plaatselijke ge meenschap behartigd in de ge meenteraad van Hontenisse In die hoedanigheid demonstreer de hij duidelijk zijn betrok- kendhei-d bij het gebeuren in 't kleine Lamswaarde. Ook op verenigingsgebied heeft de heer Eggermont tal van ver diensten Zijn hart was steeds bij het plaatselijke muziekge zelschap, hij verleende zijn medewerking aan de tot standkoming van het dorps centrum en geen moeite was hem teveel als het ging om ini tiatieven binnen zijn kleine dorpsgemeenschap De laatste maanden van zijn leven heeft de heer Eggermont ook in dienst gesteld van De Stem, als plaatselijk correspondent Ook in dit werk kon hij een stuk betrokkenheid met de maatschappelijke ontwikkeling in Lamswaarde tonen De laat ste tijd heeft zijn gezondheid hem al danig in de steek gela ten Zijn overlijden betekent voor Lamswaarde een groot verlies Voorzitter <Van een onzer verslaggevers) HOEVEN Het zou mis schien nuttig kunnen zijn, als de bejaardenbonden een mas sale actie op touw zetten om aan hun verlangens en eisen meer bekendheid te geven. Het publiek weet kennelijk nog niet dat de honden meer doen dan bejaardensociëteiten runnen eii dergelijke. Dat zei de heer J. de Jaeger, voorzitter van de diocesane bond van bejaarden en gepen sioneerden gisteren tijdens de jaarvergadering van de bond in de Bosbadhal te Hoeven. De heer De Jaeger benadrukte de taak van de bond op maat schappelijk en sociaal-politiek terrein. De activiteiten van de hond op dat gebied zijn het afgelopen jaar sterk toegeno men. De maatschappelijke hulpverlening („ai datgene wat nodig is om in de levensa vond ook de levenslust te be houden?) nam toe en er werd meer werk gemaakt van het streven naar een betere mate riële positie voor de bejaar den .„De aow werd op 1 janu ari met tien procent verhoogd, maar daarmee zijn we er nog niet", aldus de heer De Jae ger. „Het is een gerechtvaar digde eis, dat de aow wordt opgetrokken tot het niveau van het minimumloon. De be iaarden. die grote offers heb ben gebracht om de huidige welvaart mogelijk te maken, hebben daar recht op". Het hoofdbestuur van de di ocesane bond onderging tij dens de vergadering enige wijziging. De heren A. de Ko ning uit Lewedorn. J. Tebhens uit Bergen op Zoöm en A. Anemaat uit Made werden ge kozen ter on vulling van drie vaeaturè%s, terwiil de heren J. trprharen. broeder TJguorio en J. Key werden herkozen. I (Van onze correspondent). NIEUWVLIET In de kan tine van de camping' Zonne- weelde, eigenaar N. Bolijn te Nieuwvliet is in de nacht van dinsdag op woensdag brand uitgebroken, vermoedelijk door een smeulende sigaret in een prullenbak. Drie aanwezigen konden de brand met schuimblussers be dwingen, zodat de Oostburgse brandweer, die zeer snel ter plaatse was geen water meer hoefde te geven. Wel moest de brandweer nog met schuim blussers werken. De schade bedraagt ongeveer 40 a 50000 gulden en wordt gedeeltelijk door de verzekering gedekt. "KM» (Van onze correspondent), SLUISKIL Woensdagmid dag om ongeveer één uur kwam de bestuurster van een bromfiets, mejuffrouw V. de S. uit Sluiskil in haar woon- plaats in botsing met een per sonenauto, bestuurd door haar plaatsgenoot H.S. Rijdend over de Louisastraat en komende van de Bosjesweg verleende zij geen voorrang aan de personenauto, die van de Spoorstraat naar de Bosjes- weg reed. De bromfietsbestuurster kwam te vallen en liep waar schijnlijk een beenbreuk op. Dokter Van Haelst liet haar naar het Elisabethziekenhuis overbrengen. De bromfiets werd geheel vernield. De auto lieD lichte schade od. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Na het vertrek van de heer K. Ho ving zit de gemeente Terneu zen al vanaf I december zon der gemeente-arts. Dokter H. Meijer uit Terneuzen is nu bereid gevonden zich met deze functie te belasten. Tijdens de raadsvergadering van donder dagavond 28 juni zal aan de raad worden voorgesteld de benoeming van dokter Meijer per 1 augustus te laten ingaan. (ADVERTENTIE) Hoe schrijven Triumph koffer schrijfmachines Dat kunt U ontdekken door er zelf op te typen. DAT KAN NU Ze staan buiten op de BRADERIE bij Rijnberg's Handelsbureau Noordstraat 78, Terneuzen Schieting Aan de dinsdag gehouden kermisschieting op de staanae wip bij M. de Cock is door veertig schutters deelgenomen. Uitslag: eerste hoge vogel M de Cock Zuiddor pe. Tweede hoge vogel G. de Bruine. Wachtebeke. Eerste zijvogei A. Suy, Koewacht. Tweede zijvogel G. de Bruine, Wachtebeke, België. Derde: A. de Schepper, Koewacht. Vier de: A. Hoogstraete, Axel. Eer ste kal: G. de Bruine, Wachte beke. Tweede G. de Munck, Zuiddorpe. Derde: A. Bouters, Wachteb"ke. Vierde J. Kort hals, Wacntebeke.

de Stem | 1973 | | pagina 7