Start van Terneuzense braderie een succes PRIJS-SLAG Hallo, Denkeven mee, win 1000gulden in onze juni-ronde> inha Duyvïs 89 89 69 WASUERZACHIER 99 Leen een extra portemonnee. Olievlek levert niet veel gevaar meer op yoNDouré 79 12250 Veel succes voor uitvoering van St.-Willibrordschool Kamerlid vraagt om maatregelen tegen lozing afvalwater Shell naar Waarde MOC volgend seizoen niet in avondvoetbal 450 boterham-4^ 8ram korrels 89 nesqbigk -sï cacao 400 GRAM |W l1/? si na as 190 m3m koffie I'3 prince fourré 75 JAC.HERMANS Algemene Bank Nederland stad streek HALVE LITER nónp prijsbewust j KLETSKOPPEN wA.J.RS0EP i^HALVOIÏIEL STRETCH-SLIP 99 hele liter w FROUCBRDKJÊS waar geld nog waarde heeft Boete voor hinderen vrachtschip Kieldrecht in zeeland Axel Heikant Koewacht Donderdag 21 juni 1973 RIJLESSEN ^/ervolg- en losse BTW inbegrepen, ooicombinatie iNTRALE" dijk 141, tel. daal: Boulevard gevonden/verloren jke vinder van naie in de tele- Hulst deze b. terug bezor- avenhofplein 4. Laat daze krant d» drege- van uw u vaart daar wel bij. dat zal niemand tegenspreken. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De eerste dag van de Terneuzense bra derie is een grandioos succes geworden. In de Noordstraat was het zo druk dat het publiek zich maar schuifelend voorwaarts kon bewegen. De deelnemende winkeliers had den veel aandacht besteed aan het aanzien van hun stands en het geheel zag er bijzonder kleurrijk uit. Ook voor de diverse evenementen, die tijdens deze eerste braderiedag op touw waren gezet, was de belangstelling groot. Het weer werkte overigens niet zo erg mee. Dit had overigens geen invlied op de belangstelling. De mensen trokken zich er weinig van aan. De braderie werd geopend door burgemeester J.C. Aschoff van Terneuzen en zijn collega J. Cools van het be vriende Belgische Mol door het gezamelijk hijsen van de vlag aan het begin van de Noordstraatpromenade. Tevoren werden de beide magistraten verwelkomd door de voorzitter van de Terneu zense V.V.V., de heer J. Rouw. die dit ook deed namens het Handelscentrum Terneuzen (H.C.T.) en de Stichting De Vliegende Hollander, in het (ADVERTENTIE) licht of donker ww van RAAK! _LL65t LITER zonderP"k gratis flacon pak ovenverse A zakjes keus uit 4 smaken weekin-week uit magere koffiemelk OPPENHEIMER LIE8FRAUMILCH EDENKOBENER TRAPPENBERG PIESPORTER MICHELSBERG NIERSTEINER OOMTAL datisPRIJS-SLAG- 250vacuüm gemalen gram T j vacuum gemalen <9 "Bil 2ak maar uit! PAREIN choco of vanille rol inhoud 15 stuks W versterkt met badstof kruisje emr"era 10 KILO |opdruk27r95" tel uit uw winst! teken waarvan de braderie ge stalte heeft gekregen. Burgemeester Aschoff zei ervan overtuigd te zijn dat deze braderie Terneuzen de plaats geeft, die het waard is. Hij vond het fijn dat hi erdoor extra de aandacht op Terneu zen wordt gevestigd en noem de dit een bewijs voor het feit dat er in Terneuzen veel ac tieve mensen wonen. Burgemeester Cools uit Mol was van mening dat de con tacten tussen Nederland en België aan de basis moeten worden gelegd en hij zag deze manifestatie graag in het licht van de verbroedering tussen de gemeenten Mol en Terneu zen. Hij hoopte dat de inwo ners van Mol spoedig naar Terneuzen zullen komen om er kennis te maken met de inwoners van deze stad. Na een rondgang over de braderie door de genodigden bij de openingsplechtigheid bespeelde mevrouw Moerdijk- Vaëdierswailm op de hoek van Noordstraat en Vlooswijkstraat het verplaatsbare carillon. In de loop van de dag verzorgde mevrouw Moerdijk nog meer orgelconcerten. Om drie uur gistermiddag werd door de organisators van de braderie een drukbe zochte receptie gehouden in De Graanbeurs, waarbij ook de beide burgemeesters aan wezig waren. Op de markt en in de zij straten van de Noordstraat trokken de standwerkers veel publiek. Voor hen was een speciale wedstrijd georgani seerd. De uitslag hiervan was: 1. Van Pinxteren uit Den Bosch met 72 punten (ver kocht super-zemen), 2. N. van de Krogt uit Rotterdam 71 punten (bakvormen), 3. me vrouw J. Kassing uit Utrecht 61 punten (potplanten), 4. H. Brouwer uit Leiden 58 punten (dekens), 5. M .Walschots uit Eindhoven 58 punten (pen nen), 6. P. Vroegop uit Den Haag 51 punten (reproduk- ties), 7. P. van de Aa uit Den Bosch 43 punten (horloges), 8. H. te Pas uit Bergen op Zoom -geen punten-(vlekkenzeep). De prijzen werden uitgereikt door de heer J. Rouw, die hoopte dat een dergelijke wedstrijd elk jaar tijdens de Terneuzense braderie zal wor den herhaald. Veel belangstelling trok de poppenkastvoorstelling, die voor kinderen tot zes jaar in Porgy and Bess werd gegeven. In de avonduren werd nog veel muziek ten gehore ge bracht. Deze twee woestelingen stonden bij de kleuterschool wat bedremmeld op de inspectie van b. en w. en notabelen te wachten. examens NIJMEGEN, 20 juni Cen traal verkoopkantoor Cham- pignonprijzen: fijn 251, fijn C 228, middel 246, middel C 212, kg 214, kruis fijn 221, kruis grof 212, 4 kg 217, II 192, 4 kg 202, III 170, 4 kg 188, afwij kend 4 kg 98. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tegen J. de B. uit Hoboken, die op 21 januari met een sportvissers vaartuigje de pas van Terneu zen was overgestoken en daar bij het vrachtschip „Enaxis" zodanig had gehinderd, dat de ze zijn snelheid aanmerkelijk moest minderen eiste de offi cier van justitie, mr. J. A. Blok, dinsdagmorgen voor het kantongerecht te Terneuzen een boete van f 400,- waaraan de kantonrechter, mr. C. van Hees, zich conformeerde. Getuigen in deze zaak wa ren A.C.N., wachtmeester eer ste klasse bij de rijkspolitie te water, en de loods R. van H., die op de Enaxis aanwezig was. Mr. Blok had meer ver trouwen in de verklaringen (vooral die van de loods noemde hij zeer deskundig) van de getuigen, dan van ver dachte, die zei dat de „E- naxis" eerst voorbij voer toen hij en zijn metgezellen reeds aan het vissen waren en al ongeveer tien minuten bij boei 18 voor anker lagen. „Ik be treur het dat er geen hogere straffen voor dergelijke over tredingen kunnen gegeven worden", zei mr. Blok. De Belgische loods J. de W. uit Oostakker werd ten laste gelegd, dat hij op 14 novem ber 1972 op het kanaal Gent- Terneuzen het schip „Cumu lus" op minder dan 500 meter was voorbij gevaren. Verdach te beriep zich er op dat hij de „Cumulus" niet over de radio kon bereiken, omdat deze niet over dezelfde ontvanger be schikte en omdat hij (ver dachte), vanuit Terneuzen be richt had ontvangen dat men op hem wachtte. De kanton rechter conformeerde zich aan de eis van mr. Blok, schuldig verklaring zonder boete-opleg ging, gezien de opeenstapeling van misverstanden. De Brusselse loods F.M. hoorde f 25,- tegen zich eisen waaraan de kantonrechter voldeed omdat hij op 19 februari 1.1. op het kanaal GentTerneuzen te snel had gevaren met het Duitse schip „Putbus" (ADVERTENTIE) Gebruikt u 'm niet, dan kost hij u niets In de portemonnee zit een bedrag dat wij eenmaal met u afspreken. U mag dat geld (of een deel ervan) gebruiken wanneer en waarvoor u maar wilt. Zolang u niets uit de portemonnee haalt, hoeft u niets te betalen. Maar intussen heeft u wel permanent geld achter de hand. Erg gemakkelijk, zo'n financiële reserve. Op elk ABN-kantoor vertelt men u er graag meer over. (Van een onzer verslaggevers) BATH De Stichting Vogel- olieslachtoffers heeft gistermid dag het alarm opgeheven, dat men in de loop van de dag had gegeven in verband met giote olievlek op de Wester- schelde. Om haUacht gisteravond kon vogelbeschermer Leo Jans uilt Roosendaal melden, dait de dieselolie zich langzaam aan het verspreiden was en dat het gevaar voor aantasting van grote hoeveelheden vogels ge weken was. Gistermorgen tegen half- twaalf werd een groot aantal medewerkers van de stichting in staat van paraatheid ge bracht. Gevreesd werd name lijk, dat de olie zich in de loop van de dag zou afzetten op de strandjes langs de Wes terschelde. Dat is slechts in geringe mate gebeurd, zodat (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een geheel gevulde zaal in de Sint-Willi- brordschool in Terneuzen heeft genoten van een „t.v."- avond, die werd verzorgd door de leerlingen uit alle klassen van de school. De avond begon met een muziekstukje, waarna een pa rodie op de STER-reclame het journaal inluidde. Het journaal handelde over plaatselijke toe standen, waarbij onder meer aandacht werd geschonken aan de huizenleegstand in Terneu zen. Hoofdschotel van de avond was de Wilhelmina OêDuys- show, die was gebaseerd op muzikale en verbale expressie. Er werd toneelgespeeld, ge danst en muziekgemaakt. Aan het slot van de avond zongen de kinderen een eigengemaakt schoollied. Een enthousiaste voorzitter van de oudercom missie dankte namens de ou ders personeel van de school en kinderen voor de zeer ge zellige avond die hen was be zorgd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gistera vond in Terneuzen afgemeerde J. Henry Dunant, het bekende hospitaalschip van he Neder landse Rode Kruis, was mid delpunt van het optreden van de harmonie Terneuzen met zijn majorettenpeloton. De Leidse gasten aan boord, die een vaartocht van een week door Zeeland maakten, kregen de primeur van de ma jorettes in hun nieuwe unifor men. Als aandenken aan Terneu zen kregen zij bloemstukjes, gemaakt door meisjes van de huishoudschool en een wimpel. Daarna volgde nog een optre den van de cabaretgroep „De Hoepel". Vandaag vertrekt het hospitaalschip richting Kortge- ne. De reis die maandagoch tend in Gouda begon, zal za terdag zijn afgelopen. het aantal olieslachtoffers an der de vogels tot hooguit eein paar beperkt bleef. Precair was de situatie ove rigens wel met het oog op het grote aantal vogels met jongen. Aantastingen van een ouder paar zou ongetwijfeld de sterf te van vier of vijf vogels tot gevolg hebben. Vandaar dat Leo Jans de zaken niet op hun beloop wilde laten. De Stich ting Olieslachtoffers had de medewerking van de waiterpo- litie, die toezegde tijdig te zul len waarschuwen. Leo Jans zelf heeft een gedeelte van de dag gepatrouilleerd. Volgens zijn commentaar kan een dunne olielaag voor vogels veel ramp zaliger zijn dan een dikke laag. Dunne olie zet zicih op het hele vogel-lichaam af, waar door het dier onder het ge wicht van het geabsorbeerde water naar de diepte verdwijnt. Vorig jaar zijn in deze om geving honderden vogels ten slachtoffer gevallen aan een olielozing. Braderie Zaterdag 30 juni en zondag 1 juli is er in Kiel drecht een Breugheliaanse braderie. Dinsdag 10 juli een gemeentelijke bejaardenreis en medio september een uit stapje voor de bejaarden. Woensdag 22 september is er een jaarmarkt gepland, zater dag 30 september „spel zonder grenzen", 29 september zijn er loopkoersen, en zaterdag 6 ok tober een koers voor ama teurs. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het socialis tische Tweede Kamerlid P.A. Koels heeft minister Wester terp (Verkeer en Waterstaat) een aantal vragen gesteld over het lozen van ongezuiverd af valwater door Shell via de persleiding naar Waarde. Het kamerlid wil van de bewindsman weten of deze op de hoogte is van het verzoek schrift, dat de vereniging Mi lieu Hygiëne Zeeland eind april bij De Kroon heeft inge diend en waarin wordt ge vraagd de vengunning aan Shell om ongezuiverd afvalwa ter op de Westerschelde te lo zen, te vernietigen. Roels wil ook weten, of de nieuwe minister deze vergun ning, die aan de Shell is ver leend, in strijd acht met de strekking van het akkoord dat tussen Shell en de Rijksover heid in 1968 is gesloten. Is de minister bereid, zo vervolgt het kamerlid op korte termijn stappen te doen om te komen tot de bouw van een zuive ringsinstallatie bij Waarde. En wil de bewindsman met Shell Chemie gaan overiegen hoe dit bedrijf zelf het afvalwater kan zuiveren teneinde te voorko men dat het milieu in en rond de Westerschelde nog verder wordt aangetast? Tenslotte zou Roels het een zinnige zaak vinden als de mi nister bü zijn advies aan de Kroon met betrekking tot het verzoekschrift van de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland in zijn overwegingen te betrek ken, dat de eisen die men nu stélt aan ongezuiverd afvalwa ter, heel wat hoger zijn dan vier jaar geleden het geval was. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 uur: Het Brabants Orkest. Roxy 20.00 uur: Niet voor de poe zen. Etcetera, expositie plastie ken van echtpaar Coppens- Van de Reijt (t.m. 21 juni), Dag. van 12.30-17.00 uur, vrijd. ook van 19.00-21.00 uur. Zat. en zond. van 13.30- 18.00 uur. GOES Museum N.- en Z.-Beveland, jubileumtentoonstelling Delta werken van de WMZ (t.m. 30 sept.) van 9.00-12.00 uur en van 19.00-22.00 uur. HULST Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, gravures en et sen uit de 16e eeuw tot heden. Tevens oude kaarten, platte gronden enz (tot 30 aug.). Werkdagen 9.00-12.00 uur en van 13.00-18.00 uur. Zond. 14.00-17.00 uur. MIDDELBURG City 20.00 uur: Villa Ri des, 14 j. Molenwater, miniatuur Wal cheren, dag. van 9.00-17.00 uur. Abdij (kloostergangen), expositie gewijd aan het Ned. kerklied sinds de reformatie onder het motto Jubilate Deo. Ma. t.m. zat. van 10.00-17.00 uur, zond. van 13.30-17.00 uur (t.m 18 aug.). Rijksarchief, expositie van de abdij van Middelburg (t.m. 1 septem ber). Van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Markt, kunstmarkt. OOSTBURG Lede! —20.00 uur: Turks Fruit, 18 j. ROTTERDAM De Doelen (Gehoorzaal) 10.00, 14.00 en 16.30 uur: Poe try International, filmvoorstel lingen om 16.30 uur lezingen. Kleine zaal en foyer, 20.15 uur: Poetry International en lezingen. De Lantaren 20.30 uur: Voorstelling Holland Fes tival. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, exposi tie grafiek van Robert Maas kant (t.m. 30 juni). Open van 9.00-12.00 uur en van 13.30- 18.00 uur. Vrijd. van 9.00-12.00 uur en van 13.30-21.00 uur. Zond. van 14.00-18.00 uur. Ma. gesloten. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: De linker, en de rechterhand van de duivel, 14 jaar. Kerkzaal Wijkcentrum „o- pen Hof", Alexander Gagel- weg, 19.30 uur: Populair con cert m.m.v. „Vlijt en Volhar ding". IJZENDIJKE Oude Korenmolen, expositie kunstenaars uit de Zuidelijke Nederlanden (tot 1 sept.) Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. Zat, zon- en feestd. van 14.00-16.00 uur. (ADVERTENTIE) Opgelet, we hebben weer 'n aardig vraagje. Hij is oranje en hij voelt zich lekker op 'n natte vloer. Die slurpt-ie vlug droog haha. Ze noemen *m ook wel de Enka Superslurper jaja. Komt omdat ie van 'n bekende dorstige Enka familie is, met sponzen en zemen en wissewas en sponsdoekjes enzo. Nou? 't Is 'n oranje knaap van 'n lap hoorWeet u 't al? Niet? Jammerjammer. Tot de volgende keer dan maar weer, in deze krant. Dagdag. Weet u't al? Dan voor i juli uw antwoord opsturen in gesloten envelop plus één Enka-verpakkings- merk mét®. Precies als hieronder. Merken zonder® tellen niet mee! Bij uw antwoord ook een Enka slag- zinnetje bedenken. Een deskundige jury honoreert de beste oplossing met iooo gulden. De overige inzenders/sters ontvangen allen een kleurige Enka-sticker. Enka Postbus 6o Arnhem. 0 Winnares mei-ronde: Mevrouw E. Kramer, Spionkopstraat 66, Haarlem. Slagzin: De Enka spons houdt alle vuil in de gaten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het elftal van De Meijer-Ovet-Combina- tie (MOC) zal het volgende seizoen niet mogen deelnemen aan het zomeravondvoetbal in het rayon Terneuzen. Voor de tweede maal in dit seizoen kon een geplande competitie wedstrijd geen doorgang vin den omdat het team niet ver scheen of niet over het mini maal voor een wedstrijd ver eiste aantal spelers beschikte. De wedstrijd PTT - MOC, die voor dinsdagavond op het pro gramma stond kon hierdoor niet gespeeld worden. Bejaardenreis Het bejaar dendienstencentrum 't Tref punt in Axel zal op 25 juli een reis houden voor bejaar den door het Belgische land schap. met als einddoel Di- nant. De prijs van de reis is 25 gulden per persoon, lunch en diner inbegrepen. Vertrek 's morgens om acht uur vanaf 't Trefpunt. Nadere inlichtin gen en opgave bij het bejaar dendienstencentrum. Collecte De collecte voor de Nederlandse missionarissen in de parochiekerk van Hei kant bracht een bedrag op van 388 gulden. Fietsenrally Wonesdag 27 juni organiseert de gymclub in Koewacht een fietsenraHy over een afstand van 20 km. De aanvang is 19.00 uur. De start heeft plaats op het plein voor het gymnastieklokaal bij J. de Schepper. Opgave voor de rally bij mevr. Van Poecke, Nieuwstraat 84, 01146-272 in Koewacht. Schieting Aan de bejaar- denschieting in café J. de Guchteneire hebben 31 schut ters deelgenomen. De hoge vo gel ging naar Em. Herweg uit Heikant. De eerste zijvogel naar J. Ferket uit Koewacht en de tweede naar E. Herweg uit Heikant. De meeste kleine vogelus waren voor Art. de Ca- luwé, Koewacht (4). De vo- gende bejaardenschieting bij J. de Guchteneire, dinsdag 3 juli. Collecte De collecte in de r.-k. kerk in Koewacht ten bate van de ihissionarissen, die met vakantie naar Neder land komen, heeft 406 gulden opgebracht.

de Stem | 1973 | | pagina 5