Optimistische geluiden over gezinsbedrijf op vergadering van ZLM Slechte resultaten Besstuursschool UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN V.v. Goes zit met nadelig saldo Meer subsidie voor muziek in Reimerswaal Mr. Van Aartsen VRAAG OVER SPIEKEN r CDAGCVERS Mê 5oo fC'Ml Per &1I1 Opnieuw kinderen uit Noord-Ierland naar Zeeland Loslatende wi oorzaak van ongeval daar blijft'n mens gezond bij! Haven van Vlissingen maakt winst van een miljoen Ossen isse VERLICHTING Zeeland is agrarische provincie Meer wandelaars in avond vierdaagse Boete voor duo uit Goes voor vernieling Zomeravondvoetbal in Aardenburg Popevenementen Wolphaartsdijk Kruiningen PJ.Z. ACTIEF RONDOM m DELTA '73 M'm 7324 a T Uf cUwCydller~aller"cBeSte kguze gram tV* 150 flft gram 500 gram OS stuk (ADVERTENTIE) markten TERNEUZEN, 20 juni Per 100 stuks sla 2 617, per stuk, bloemkool A2 1865, B 37, B2 1858, afwijkend 18 20, groene komkommers 25 42, per bos selderij 1316, peterselie 20, peen 106, kroten 63, uien 3341, per kg eerste lingen, grote 65112, drieling 72, kriel 7490, andijvie 13 18, peulen 136353, prei 18 74, princessebonen 328341, rabarber 2028, tomaten B2 166—169, C2 147, sav. kool 1322, spitskool 812, kas snijbonen 86300, fruit Golden Delicious 2 80 5377, 75 50 78, 70 54—77, 65 55—72, 60 25—53, D 55 40—43 1 80 77— 84, 75 82—84, 70 77—84 65 7274, 60 4760, aardbeien Red Gauntled 1 5660, 2 24 42, Vola 1 5462, Senga Sen- gana 1 48, 2 50, Gorella I 53- 60, 2 24—60 Tamella 2 32—45. Regina 2 40. GOES, 20 juni Groene kruisbessen Export 61, II 36, perziken per stuk 428. Aard beien per doos: Red Gauntlet I 46—50, II 34—48, Regina 1 44—47, Vola I 49, II 41—48, Gorella II 3738, Senga Sen- gana II 3041, diversen I 47, II 3342. per kg: Red Gaunt let I 185, II 145—157, Vola II 174176, Senga Sengana II 154, Groenten: per stuk Kropsla 3,606, bloemkool 4 per k 4, I 50, II 42, 6 per kr. I 41—53, II 25—49, 7 per kr. II 23—34, 8 per kr. II 20—31, 10 per kr. II 10, afw. 24 on doordr. per bos: kroten 2028, uien 2549, selderij 1318, per kg: oude aardappelen bon ken 33, grote 1-28, nieuwe gro te 55—69, drielingen 4357, kriel 4145, spinazie 4964, andijvie 45—46, rabarber 17 33, spitskool 25, groene sav. kool 29, postelein 49, Dubb. pr. bonen 1 310330, II 290, peulen I 460480. II 380. do perwten 140. Schieting Kermisschieting op twee wippen in café Her mans. Aantal deelnemers: 58. Eerste wip, hoge vogel: J. de Kort. Eerste zijvogel: J. de Keyzer, beiden uit Ossenisse. Tweede: J. de Vette, Clinge. Tweede wip, hoge vogel: E. de Maat. Eerste zijvogel: J. de Kort, beiden Ossenisse. Twee de zijvogel: J. de Vette, Clin ge. Grootste aantal. Th. v. d. Velpen, Terneuzen met een to taal van vier stuks- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De N.V. Haven van Vlissingen heeft over het boekjaar 1972 een bruto-winst gemaakt van bijna een miljoen gulden. Na aftrek blijft een saldo over van ruim vier ton. Voorgesteld wordt een dividend uit te keren van veertien procent (5 procent primair en 9 procent super). De aandeelhouders hebben het voorstel gekregen onge veer 300.000 gulden toe te voegen aan de algemene reser ve, waardoor deze pot een in houd krijgt van ruim 5,5 mil joen gulden. Directeur C. Oreel schrijft in het jaarverslag: „Tengevol ge van conjuncturele en struc turele oorzaken was er in de tweede helft van 1972 een zeer duidelijke teruggang in de activiteiten van het stuwa- doorsbedrijf merkbaar. On danks deze teruggang was de goederenomslag in ons eigen bedrijf toch nog ruim dertien procent hoger dan in 1971". Ook in andere opzichten zat de N.V. Haven Vlissingen in de lift. De categorie ladende- lossende schepen met name liet een verhoging zien van rneer dan honderd procent (470 tegen 200 in 1971). De voornaamste oorzaken van de ze toename zijn de schepen die zeegrint aanvoeren voor het sorteerbedrijf voor grint en zand en de gedurende circa drie maanden in bedrijf ge weest zijnde ro-ro-dienst op Engeland. Tengevolge van de snelle ontwikkeling van de Vlis- singse haven heeft men vorig jaar voor drie miljoen in ap paratuur moeten investeren. (Van onze correspondent! GOES Wanneer de leden van de vv Goes vrijdagavond 22 juni het financieel verslag over het afgelopen seizoen zullen bespreken, zal dat gaan over een nadelig saldo van ruim f 1200,-. Penningmeester J. de Grip wijt dit vooral aan de sterk gestegen reiskosten met ruim f 6500,-. Daarom ook komt het bestuur met het voorstel tot contributieverho ging. Als dit voorstel aanvaard wordt, zullen de maandcontri- buties als volgt gaan worden: senioren van f4,- naar f 5,- A en B-junioren van f 3,- naar f 3,50 en pupillen van f 2.- naar f 2.50- Het jaarverslag van secreta ris Zwartepoorte drukt de te leurstelling uit over de degra datie van Goes 1 naar de der de klas. Hij is v-an mening, dat gezien het vertoonde spel in de meeste wedstrijden de minst gelukkige ploeg is gede gradeerd en zeker niet de slechtste. Hij memoreerde ook de tegenvallende resultaten van de andere elftallen. In zij-n jaarverslag roert de Goes-secretaris ook de kwes tie rond het vertrek van Kees van der Sluis en Simon Ha- rinok aan. Beiden speelden in het afgelopen seizoen in het eerste elftal. Beiden waren uitgenodigd om mee te spelen in het voetbalelftal van de ge meente Goes tijdens de sport- uitwisseling met Leidschendam. Omdat de KNVB ter elfder ure nog een wedstrijd tegen Breskens inlastte na de wed strijd tegen FC Brugge, be dankten beiden voor het ge meentelijke elftal, ondanks de opdracht van het bestuur deze wedstrijd te laten prevaleren gezien de belangen van de club. Een door het bestuur vam Goes opgelegde voorlopige schorsing werd door de technische oommissie en het bestuur van de KNVB afd. Zeeland genegeerd. Het beatuur van Goes was en is nog steeds van mening dat de spelers wel degelijk rekening hebben te houden met de belangen van de vere nigingen en dat zij hieraan niet voorbij kunnen lopen. Bij de bestuursverkiezing zijn de heren M. Zwartepoorte en J. de Grip aan de beurt van aftreden. Beiden zijn her kiesbaar. Momenteel vervullen zij de functies van secretaris en penningmeester. Eveneens aftredend en herkiesbaar zijn de heren L. de Jonge en H.P- de Smit. Gedurende het gehele seizoen heeft het bestuui uit 8 personen bestaan in plaats van uit de regelmentaire 9. Daarbij komt nog dat secretaris M. Zwartepoorte binnenkort uit Goes zal vertrekkèn, zodat ook voor hem een vervanger moet worden gezocht. Bij de elftalcommissie zijn de heren J. de Grip, C. van Hese en J. Leconté herkiesbaar. In de jeugdcommissie zijn niet herkiesbaar de heren G. van Dalen, K. van Son en H. Keu- kelaar. De jaarvergadering van Goes begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het clubgebouw op het sportpark Het Schenge. (Van een onzer verslaggevers) GOES De vraag of een gezinsbedrijf binnen de EEG nog toekomst heeft kan met een volmondig „ja" beant woord worden. De Zeeuwse Landbouw Maatschappij ZLM) die gisteren in de Prins van Oranje te Goes een buitengewone algemene leden vergadering hield, had dit na uitvoerige studie al eerder vastgesteld. NCB-voorzitter prof. F. Kriellaars en de Deense landbouwattaché mr. K. Milthers bevestigden giste ren deze mening. Volgens prof. Kriellaars is zelfs voor het gezinsbedrijf een grote toekomst weggelegd. Hij ging zover te stellen dat geen enkele andere bedrijfs vorm in staat zal zijn het gezinsbedrijf te vervangen- Misschien dat op kortere termijn deze vorm van be- drijfvoerimg wel een kleine te rugslag oraiervindt, maar op langere termijn is die zeker aan de winnende hand. Deze tendens, aldus de spreker, valt thans reeds af te leiden uit het dalend aandeel van betaal de arbeid in de landbouwon dernemingen. Hieruit vloeit de levenskracht van het gezinsbe drijf voort, ook al zijn er nog een aantel remmende faktoren zoals de voortgaande inflatie, de stijgende sociale lasten en de beperkte mogelijkheden tot vermogensvorming alsmede de afgeschermde uitbreidingsmo gelijkheden door grondaan koop. De heer Kriellaars werkte deze facetten nog nader uit. Zo zei hij bijvoorbeeld, dat de boer wel bijna gedwongen is om de sparen, wil hij zijn bedrijf aan de modierne voor zieningen kunnen aanpassen. De Deense landbouwattaché mr. K. Milthers toonde zich weinig minder enthousiast over de toekomst van het ge zinsbedrijf. Met name door de (Van een slaggevers) onzer ver- „Dat Zeeland alleen nog maar uit industrie zou bestaan is een vol strekt onjuiste voorstel ling van zaken. Zeeland is in de eerste plaats een agrarische provincie. Daarnaast is industrie nodig. En het is voor de welvaart en het welzijn van Zeeland noodzake lijk dat die industrie mogelijkheden tot uit breiding heeft. De pro vincie heeft daarbij het milieu altijd goed in de gaten gehouden. De mensen die zeggen dat dit niet zo is praten te gen beter weten in", al dus de bijdrage van de commissaris van de ko ningin in Zeeland mr. J. van Aartsen aan de gis teren te Goes gehouden buitengewone algemene ledenvergadering van de ZLM. Het tourisme noemde hij bij die gele genheid als derde pijler van welvaart en welzijn in Zeeland. De industrie, zo liet hij nog weten, komt zeker voor uitbrei ding in aanmerking voorzover dat aan het provinciaal bestuur ligt. (Van een onzer verslaggevers) GOES Aan de avondvier daagse, welke de wandelsport vereniging „de Zeeuwen" uit Goes onlangs heeft georgani seerd, hebben ruim 380 wan delaars deelgenomen. Vorig jaar was dat aantal ongeveer 200. De wandelclub leidt hier uit af dat deze tak van sport duidelijk in de lift zit. De Goese avondvierdaagse werd dit jaar ook begunstigd dooi' uitstekend wandelweer. Al met al kijkt de club terug op een zeer geslaagde avondvier daagse, waarbij de laatste avond extra feestelijk was door de medewerking van het tamboer- en pijperkorps Ho- sannah. Slechts enkele deelne mers zijn uitgevallen. hogere prijzen en de grotere zekerheden, naar zijn mening beide gevolgen van de Deense toetreding tot de EEG, is een basis gelegd voor de voor deze bedrijfsvorm noodzakelijke in vesteringen. voor een verdere ontwikkeling van de toeleve ringsbedrijven en afzetorgani saties en voor verlichting van het werk. Volgens de heer Milthers heeft dit tot gevolg dat in de toekomst velen hun heil in de landbouw blijven zoeken en dat misschien zelfs enikele anderen de weg terug ernaar zullen vinden, zodat de afvloeiing van arbeidskrachten naar andere bedrijfstakken niet meer door toeval geken merkt zal zijn, aldus de spre ker. De algemeen voorzitter van de ZLM, de heer J.B. Becu, zwaaide eerder op de middag in zijn openingsrede de EEG lof toe voor de extra mogelijkheden tot bedrijfsvoe ring, maar sprak daarnaast zijn teleurstelling uit over het lange wegblijven van de ge lijkstelling van de concurren tievoorwaarden en de jaarlijk se vaststelling van de garan tieprijzen. De instelling van een kostendndex in dit ,,'nfia- tietijdperk" achtte hij drin gend gewenst. (Van onze rechtbank verslaggever) BREDA Bij verstek wer den woensdagmorgen A. J. en P. J. W., beiden uit Goes, door de Bredase politierechter we gens vernieling conform de eis tot f 200 boete of 8 dagen veroordeeld. Het tweetal, dat samen met compagnon L. een bloemen handel dreef, had zijn agressie uitgeleefd op de auto van de „zaak". De officier van justitie veronderstelde dat de drank wel een rol bij de zinloze vernieling had gespeeld. Nadat J. en W. de auto eerst zwaar de vernieling in hadden gehol pen, hadden ze vervolgens de auto ook nog in brand gesto ken, die totaal was uitgebrand, brand. (Van een onzer verslaggevers) SINT-KRUIS Zoals reeds eerder gemeld beschikken verschillende west-Zeeuwsch- Vlaamse buurtschappen en be drijven sinds kort over een eigen voetbalelftal. In die korte tijd zijn reeds verschillende wedstrijden ge speeld waarvan de uitslagen als volgt luidden: HOC-DSV 1-4, DSV-HOC 2- 2, DSV-St.-Kruis 1-3, St.- Kruis-DSV 0-2, St.,-Kruis- HOC 4—1, Fa. Bliek-HOC 4—4, Aardenburg-HOC 5-2, DSV- P.A. 3c Oudenbosch 4-2. Voor de komende weken staan nog diverse wedstrijden op het programma. 21 juni is dat Aardenburg-D.S.V. J. Becu (Van een onzer verslaggevers) WOLPHAARTSDIJK On der het motto „top amusement in Wolphaartsdijk" staan er de komende vakantietijd in bar- dancing de Zandkreek te Wolphaartsdijk een aantal pop evenementen op het pro gramma. Deze evenementen worden georganiseerd in sa menwerking met Music Servi ce uit Naarden. Zondag 24 juni komt in Wolphaartsdijk de „Oscar Benton Band". Het optreden van deze band begint om 20.30 uur. De formatie van de huidi ge Oscar Benton Band bestaat sinds 1971. Rond 1970 heeft de band zijn muziekstijl veran derd. De band liet de zeer oude stijl blues achter zich, het soort muziek dat de pro fessionele start van deze band veroorzaakte na het grote suc ces op het Loosdrechtse jazz festival. De huidige bezetting van de band bestaat uit: Oscar Benton (gitaar en zang) Gus la Porte (basgitaar en zang.), B. Baily (piano), Jay Walker (drums) en John La Porte (gitaar). Muziek Morgenavond zal de koninklijke harmonie EMM uit Kruiningen het optreden verzorgen op het grasveld, van de bejaardenwoningen in de Knol te Kruiningen. Dit optre den is een deel van een maan delijks te verzorgen muzikaal programma in het dorp. Bij het optreden op 22 juni zal voor de eerste maal de jeugd in opleiding meedoen. Filmavond De leden van de afdeling Kruiningen en om streken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen kwamen voor een filmavond bijeen in Ons Dorpshuis. De films welke werden vertoond waren beschikbaar gesteld door een Duitse reis- en infor matiebureau en vormden een prachtig beeld van verschil lende delen in Duitsland. In september start men weer met een handwerkcursus onder lei ding van mevrouw Van Vee nendaal—Groeneveld uit De len. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Plattelandsjon geren Zuid (P.J.Z.) organise ren een aantal activiteiten rondom de Z.L.M.-tentoonstel- ling Delta '73 die deze mor gen officieel wordt geopend. In de eigen stand op de tentoonstelling zelf hebben de plattelandsjongeren een hoekje ingeruimd waar bezoekers zelf creatief kunnen bezig zijn met tingieten, glasmozaik en wer ken met aluminiumfolie. Op zaterdag 23 juni organi seert de P.J.Z. een groot inter provinciaal voetbaltoernooi. Hieraan zullen de beste voet balteams deelnemen van de provinciale organisaties, die zijn aangesloten bij de Platte landsjongeren Gemeenschap Nederland. De plattelandsjon geren Zuid worden op dit toernooi vertegenwoordigt door de afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het toernooi wordt gehouden op het sportveld te Bruinisse en begint zaterdagmorgen om 9.00 uur. De prijsuitreiking ge schiedt door de P.J.Z.-voorzit- ter om ongeveer 17.00 uur. Zaterdagavond 23 juni orga niseert de P.J.Z. een tentoon stellingsbal in de Prins van Oranje te Goes. Deze balavomd begint om 20.00 uur. Mede werking hieraan wordt ver leend door het show- en dains- orkest „The Jerry Jóx Six" uit Hillegom. De toegangsprij zen voor dit bal zijn vastge steld op f 2,50 voor leden op vertoon van hun kaart en f 4,- voor niet-leden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Slechts 35 procent van de leerlingen van de Be- stuursschool Zeeland, die dit jaar het examen gemeente-ad ministratie 1 en 2 moesten af leggen, is daarvoor geslaagd. „We halen dit jaar nauwelijks het landelijke gemiddelde en deze resultaten moeten ronduit slecht genoemd worden", zei gisteren directeur G.M. de Schipper tot de algemene be stuursvergadering van de Be stuursschool Zeeland welke werd gehouden in het lunchca- fé Stadhuis te Goes. Directeur Schipper zei geen verklaring te hebben voor de ze slechte examenresultaten, In de gedachtenwisseling hier over opperde voorzitter dr. D. van der Wel de mogelijkheid, dat de MAVO waarschijnlijk toch wel een te zwakke basis is om de studie GA 1 en GA 2 aan te kunnen. Hij vroeg zich af of in de toekomst deze vooropleiding nog wel aan vaardbaar was. Ter vergadering bleek dat dit probleem op landelijk ni veau aandacht heeft. Om dit probleem te bestuderen heeft de Nederlandse Vereniging van Gemeentebelangen een commissie ingesteld, die dit najaar met een rapport zal ko men. De gedachten van deze commissie, zo werd meege deeld, gaan momenteel uit naar een herstructurering van de gehele opleiding. Men denkt aan de invoering van drie categorieën: gemeente-ad ministratie, GA 1 en GA 2. De gewone cursus gemeente-ad ministratie zou dan een tot anderhalf jaar moeten gaan duren waarna een selectie plaats vindt voor de vervolg cursussen. Gebleken is name lijk dat de studie GA1 en GA2 te hoog van niveau is voor de gemiddelde mavo leerling. De vroegere Ulo-op leiding was wat dat betreft een betere selectie. Met enige voorzichtigheid bracht een lid van het alge meen bestuur naar voren, dat ambtenaren hem gezegd heb ben dat er dit jaar bij de examens welke door de Vere niging Van Gemeentebelangen zijn afgenomen, enorm ge spiekt is. „Ik heb er geen bewijzen voor", zo zei het be stuurslid die vroeg of hierop dan niet scherper kófe woreri (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Op een be spreking met vertegenwoordi gers van muziekkorpsen en drumbands is het voor burge meester en wethouders van Reimersweal duidelijk gewor den dat deze verenigingen in financiële moeilijkheden drei gen te komen. Die dreiging is het gevolg van de prijsstijgin gen van instrumenten en uni formen als ook de verhogingen van het salaris voor dirigen ten. Het college acht het dan ook gerechtvaardigd de subsidie regeling in deze te herzien en doet een voorstel in deze aan de gemeenteraad, die op dins dag 26 juni bijeenkomt om 19.30 uur in het gemeentehuis van Yerseke. In het geding zijn zes muziekkorpsen en drie drumbands. Voorgesteld wordt om de subsidie aan de muziek korpsen van 1250,per korps per jaar te brengen op 1750,en voor de drum bands van 200,op 450, Dit komt de gemeente op een meeruitgave van 3750,per jaar te staan. De tarieven voor het instruc- tiebad „De Kreeft" hoeven voor het komende seizoen niet verhoogd te worden. Het col lege vraagt de raad hiermee akkoord te gaan. Burgemeester en wethouders willen de E.H.B.O.-cursus te Hansweert een subsidie toe kennen van 200,per jaar, uitsluitend ter bestrijding van de hum- van een lokaal en de advertentiekosten. Momenteel krijgen de E.H.B.O.-cursussen te Rilland-Bath en te Yerseke een subsidie, respectievelijk van 200,en 300,per jaar. B. en W. willen Hans- weert hetzelfde geven als Ril land-Bath. Het college moti veert het verschil in subsidie op de grond dat Yerseke een E.H.B.Ö.-vereniging heeft waarvan de leden contributie betalen terwijl Rilland en Hansweert alleen E.H.B.O.- cursussen kennen. magere RUNDERLAPPEN GEBRADEN GEHAKT HOLLANDSE TOMATEN HAGELWITTE RLOEMKOOL GELDIG T/M ZATERDAG U vindt alle andere VIVO~aanbiedingen op pagina 2en 3 van Uw damesblad. toegezien. Deze klacht bfo reeds te zijn .gedeponeerd de vereniging. Het bestuur Van de t». stuursschool Zeeland zal yet. der een brief gaan schrijf naar de gemeenten en naar(s arbeidsbureaus ter zake va leerlingen, die nog geen ba® hebben kunnen bemachtigen Dit probleem werd aange. zwengeld door directeur Ij, Schipper van de school. Er melden zien narneüjk leerlingen aan voor de Bt. stuursschool die nog niet kon. den worden aangesteld op e! gemeentesecretarie. Laat i gemeenten deze jongeren aai nemen als stagiaire, zodat hun studie in ieder geval kun. nen maken", stelde directee De Schipper. „Want de prat. tijk leert, dat deze jonger® binnen enkele maanden erge» een plaats hebben gevonden" Het arbeidsbureau zal vraagd worden of deze betref, fende groep niet kan vallen onder de zogeheten schoolvet- latersregeling, zodat een deel vam de studiekosten voor 1 vergoed worden. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND- UTRECHT De komst een nieuwe groep Noordierse kinderen naar Zeeland is la kannen en kruiken. Het pro. gramma dat het comité Zei- land Helpt Noord-IetW heeft opgesteld, is rond. Giste ren is de Noord-Ierse organi sator Cathal Mc.Gabe overko men vliegen om de laatste puntjes door te praten met Ie heren P. van der Lindea ei W. Hoogeröijk nit Heilik® zand en O. de Haan ui! Utrecht. Ditmaal komt de groep kin deren, 40 in getal, uit London derry en wordt ondergebracll bij gastgezinnen in Kapelie, Biezelinge, Schore en Wemel- dinge. Het programma beval deze keer meer jjuimte \nf recreatie. Dat is het gai!( van de ervaring in Heinka- zand waar het programma iets te overladen was. De- groep al in Kapelie zijn van 17 juli lol 4 augustus. Enkele grepen uit de geplande activiteiten: dagje Antwerpen, een da Goes, sport, Rotterdam, 7 singen, handenarbeid in Do Vroone te Kapelie, de Beek.» Bergen te Hilvarenbeek, Wal cheren, Borssele en Strand. De Noordierse verbinding!- man Cathal, Mc. Gabe ziet de komst van de groep kindera naar Nederland niet als va kantie. „Hun verblijf hier wordt opgezet als een trainig voor hen om saimen te leven", zo zei hij gisteren. Een d< lijke training in samenlevinf blijkt betere vruchten af It werpen indien die geg wordt buiten de Noord-Ierse situatie. (Van onze correspondent) GOES Terwijl mevre»» A.K. uit Vlissingen op BF weg 58 ter hoogte van 0°® r' vrachtauto passeerde is e? wieldop er afgevlogen. 7 wieldop vernielde de voorn® van de personenauto van F vrouw A.K. uit Vlissingen verwondde vervolgens de j stuurster van de Zij werd per ambulance met een hersenschudding overp bracht naar het St.-Joanna-F kenhuis te Goes. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Uitslag van de schietingen van de Neder landse Bond van Wipschutters: le werd het peloton van Voor uitgang uit Kwadendamme met 41 punten. Met dit resul- tat werd het kampioen voor 1973. Reserve werd het viertal van Vios uit 's-Heerenhoek met 39 punten. Als derde met 37 punten kwam het viertal van Spes Nostra uit Ovezande. Vierde werd ADLM uit Kwa dendamme met 34 punten en vijfde Willem Teil 2 met 32 punten. Zesde gedeeld, met 26 punten Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk en Victoria uit Kwadendamme. Het peloton van de fam. De Jonge (vader en drie zonen) schoot 30 pun ten. De negende plaats was voor Zorgvliet uit Ellewouts- dijk met 23 en de tiende voor Eendracht 1 uit Vlissingen met 22 punten. Wat de persoonlijke presta ties betreft: C.C. Raas van Vooruitgang was met 17 pun ten voor 1973 persoonlijk kampioen. Met 13 punten volgden Jac. Doene, C.P. Tim merman, C. v. Weele en F. Koens. JTan Doene en A. Dek ker behaalden 12 punten. Jan de Jonge van Soranus en Johnny Boonman vanVios hadden 11 punten. G. Verhey- ke, Sjaak de Jonge en A.A. Martens wisten het tot tien te brengen. Op de tweede wip gaf de vereniging Eendracht een gewone schieting. De uit slag is als volgt: hoofd vogel: J. Doene van Willem Teil uit Ovezande, le zijvogel: A. Cor- nelisse en A. Dekker, 2e zijvo gel: P. de Baar van Willem Teil uit Ovezande ,1e boven- kal: P. Steketee van Diana uit Yerseke, 2e bovenkal: C.J. Bags van Juliana uit Oudelan- de, le onderkal: W. N. v. Liere van Edele Handboog uit Oude- lande, 2e onderkal: J.M. v. Antwerpen van. Eendracht uit Vlissingen, le klep: J. Doene van Willem Teil uit Ovezande, 2e klep: Johnny Boonman van Vios uit 's-Heerenhoek, 3e klep: G. Verheyke van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk. Meeste kleine vogels: W. Voet van Soranus uit Heinkenszand, vier vogels. Aan deze schie ting namen 70 schutters van 15 verenigingen deel OVEZANDE De hand boogvereniging Spes Nostra gaf op de staande wippen een schieüreg. Door het mooie weer en de propaganda van VW was er een geweldige belangstelling van toeristen. Ook schutters van 14 vereni gingen waren geweldig in op komst De uitslag van de eer ste wip: le hoofdvogel: A van 't Westeinde van Willem Teil uit Ovezande, 2e hoofdvogel: B vd Dries van Eensgezind heid uit 's-Heerenhoek, bij lo ting, le zijvogel: Math Koens van Spes Nostra uit Ovezande, 2e zijvogel: P. J. Traas van Vi os uit 's-Heerenhoek, bij lo ting, 3e zijvogel: Ivo vd Wal- le van Eendracht uit Vlissin gen, 4e zijvogel: H Driedijk van Soranus uit Heinkenszand, allen bij loting, le kal: Jac Doene van Victoria uit Kwa dendamme, 2e kal: C Steen bakker van Victoria uit Kwa dendamme, 3e kal: G Geys van Soranus uit Heinkenszand, 4e kal: E Rentmeester van Willem Teil uit Ovezande, bij loting Meeste kleine vogels: C. Voet van Vios uit renhoek, vier vogels. Uitsla? van de tweede wip: gel: J de Jonge Pz van lem Teil uit Ovezande, vogel: AA Martens van uit 's-Heerenhoek, 2e G J Doene van Willem le' j Ovezande, le bovenkal- Vermuë van Victoria uit de'ndamme, 2e bovenkal- t Jonge Pz van Willem Ovezande, le onderkal: am Voet van Soranus j Heinkenszand, 2e on®^Vii 'uil Rijk Mz van Willem T Ovezande, le klep: J J. van Willem Teil uit Ove 2e klep: Ko de Baar van lem Teil, 3e klep: Jan schorre van Zorgvliet u> woutsdijk, 4e klep: G ge van Willem Teil UI' zande Meeste kleine AA Martens van Vios Heerenhoek, vijf vogels

de Stem | 1973 | | pagina 2