EIGENAAR VAN HAREN ERNSTIG GEDUPEERD Zevende diefstal in antiekzaak te Graauw Boerenleenbank Hulst-Terhole groeit sterk UITSLAGEN SCHIETINGEN Oud verd Sluiz Forse boete voor Air Products in Antwerpen Uitslagen complete Hulster Bridgeclub Man uit Heikant verkeersongeluk GESPREK OP MINISTERIE OVER SOKKENINDUSTRIE IJzendijke wint zaalvoetbal stad streek CAFéHOUDER ZONDER VERGUNNING Scholieren in Heikant keken naar „De Krant" Kampeerders sturen petitie naar b. en w. Hontenisse Boete van 250 gulden voor dodelijke aanrijding Axel Clinge Graauw Heikant Hulst Kloosterzande Koewacht Sint Jansteen POLDERTOCHT AXELSE BEJAARDEN Sluiskil Goes Concert Zeeuwse Vlaams Kamerko Zeehengelwedstrijd van de Schelde Woensdag 20 juni 1973 Woensdag 20 juni 1973 (Van een onzer verslaggevers) door. GRAAUW Volgens an tiekhandelaar A. van Haren uit Hulst, heeft hij het afgelo pen half jaar meer dan 9000 gulden schade geleden als ge volg van zeven inbraken in zijn werkplaats aan de Paalse- weg in Graauw. Ook dit week end was het weer raak en gingen onbekenden er met een niet onaanzienlijke buit van- „Nu ben ik geruïneerd," zegt de heer Van Haren rade loos. „ïk heb van alles gepro beerd om weer opnieuw aan de slag te kunnen, maar nu zie ik het eoht niet meer zit ten. Een jaar heb ik er voor moeten soebatten om in Hulst en werkplaatsje te krijgen. Dat heb ik inmiddels, maar nu zijn mijn spullen weg. Ik weet niet wat ik moet begin nen. Ik ben radeloos". De schade wordt niet dooi de verzekering gedekt, omdat hij het risico voor diefstal bij geen enkele verzekeringsmaat schappij heeft kunnen onder brengen. „Dat komt omdat die werkplaats in de polder staat", vertelt hij. „Was de zaak maar afgebrand. Dan had ik tenmin ste nog iets gehad". Volgens zijn betoog gaan de diefstallen gepaard met puur vandalisme. „Wat hebben ze er anders aam om mijn boek houding door elkaar te halen. Dat is toch pure verniel zucht". De heer Van Haren schat de schade bij de jongste inbraak op 4000 gulden. „Het is ge woon te gek. Alles hebben ze meegenomen. Zelfs klokken". De politie staat vooralsnog machteloos. De technische re cherche heeft gisteren ter plaatse een onderzoek inge steld. Niet alleen in de loods van de heer Van Haren is er dit weekend ingebroken, maar ook nog in een zomerwo ning. Adjudant Van Hove beves tigt, dat er de laatste tijd ont zettend veel belangstelling is voor schuren en zomerhuisjes waarin kostbaar antiek is op geslagen. Dat is niet alleen een Oost - Zeeuwsch - Vlaams probleem. Ook elders wordt men er mee geconfronteerd en ook de Belgische politie maakt jacht op antiekjagers. Slechts bij hoge uitzonde ring' worden er aangehouden, zoals enige tijd geleden in Eindhoven. Daar bleek het te gaan om bewoners van het Hulster woonwagenkamp. (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE Een groot aantal mensen heeft gisteravond in het Dorpshuis van Terhole de receptie bezocht, die werd gehouden ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Boerenleenbank Hulst - Terhole. (Vain een onzer verslaggevers) TERNEUZEN W.B. uit Hulst stond dinsdagvoormid dag voor de Terneuzense kan tonrechter omdat hij een hore cabedrijf dreef zonder de ver gunning van B. en W. van Hulst. Hij zei, dat hij voor het diploma studeerde en hij ant woordde bevestigend toen de officier, mr. J. A. Blok, hem vroeg of hij examen ging doen voor de vakproef voor veertig jarigen. Toch kon hij de offi cier niet helemaal overtuigen. Deze eiste een boete van f 500 met een proeftijd van twee jaar. Mr. Van Hees, bepaalde zich tot een boete van f 500. Mr. Blok beloofde dat hij her controle zou laten uitoefe nen (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT Leerlingen van de hoogste klassen van de basisschool in Heikant hebben gisteren de film „De Krant" kunnen bekijken. De rolprent werd vertoond door Willem Hendriks en geeft een duide lijk beeld van hoe een krant wordt gemaakt. De komende dagen krijgen de leerlingen de kans om hun bevindingen vast te leggen in een opstel. Voor degene, die dat op de origineelste manier doet ligt er een origineel Stem-t-shirt te wachten. (Van een onzer verslaggevers) HENGSTDIJK Het ge meentebestuur van Hontenisse kan binnenkort een petitie met handtekeningen van alle kampeerders op de camping „De Vogel' tegemoet zien. De kampbewoners zijn het niet eens met het plan om het volley- annex voetbalveld te gebruiken om er tenten op te zetten. Volleyen en voetbal zijn sporten die door de be woners van de camping prak tisch dagelijks worden beoe fend. In de petitie zullen ze op de gemeente een beroep doen om een stokje voor de snode plannen te steken. PRESIDENT Amin van Oe ganda heeft twaalf christelijke genootschappen waaronder de Adventisten en de Getui gen van Jehova verboden. Hij vindt ze „staatsgevaar lijk". Aan het jubileum is vender door de bank niet al te veel ruchtbaarheid gegeven. Er wordt bij deze gelegenheid wel iets extra's gedaan voor nieuwe spaarders en voor de schooljeugd van Hulst en Ter- hole. Die hebben met zijn allen een tractatie gekregen. De receptie van de jubile rende bank is in Terhole gege ven, omdat in deze plaats de mensen zich volgens het com mentaar „nader betrokken voelen bij het jubileum". Wat de Boerenleenbank in Hulst en Terhole betreft illus treren de cijfers van de laatste jaren de groei wel het beste. Vorig jaar beliep het balansto- taal om en nabij de 10 mil joen gulden. Nog geen zes jaar geleden was dat drie miljoen. Vooral de laatste jaren is de groei stormachtig verlopen. De Boerenleenbanken zijn begon nen als zogenaamde „huiska mer-banken", zonder speciale accommodatie. De grote door braak is in de zestiger jaren gekomen, toen er overal nieu we gebouwen verrezen en de Boerenleenbank min of meer uit zijn anonimiteit werd ver lost. Daarna nam het werk snel in omvang toe. In augus tus 1967 kreeg Terhole en in deoember van dat jaar Hulst een nieuw bankgebouw. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Voor het veroorzaken van een dodelijk verkeersongeval op 20 februa ri van dit jaar, waarbij een vrouw uit Terneuzen op een oversteekplaats in de Axelse- straat om het leven kwam, eiste de officier van justitie, mr. J. A. Blok, gisteren voor het kantongerecht te Terneu zen tegen de vrachtwagen chauffeur J. K. uit Beers, een boete van f 250 en ontzegging gedurende drie maanden van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. De kantonrechter, mr. C. van Hees. bepaalde de boete op f 250. Getuigen in deze (voortge zette) zaak waren J. P. uit Sas van Gent, die achter de vrachtauto reed en verklaarde dat het wegdek glad was en de chauffeur krachtig had ge remd. Tevoren had verdachte gezegd dat de vrouw bij het oversteken had getwijfeld en dat dit de oorzaak van het ongeluk was. A.S. uit Terneu zen, die met zijn auto op het kruispunt Dokweg - Axelse- straat wachtte tot het verkeer vrij was, legde een ongeveer gelijkluidende verklaring af en H. de B, eveneens wonende te Terneuzen, had vanuit de winkel van de heer Wester weel gezien dat de vrouw weifelde bij het oversteken. Ondanks het vurige pleidooi van mr. G. Tichelman, die wees op het blanco strafregis ter van verdachte en zijn op merking, dat elke automobilist zo iets kan overkomen, daarbij in aanmerking nemend dat verdachte ongeveer 45 km reed, vond mr. Blok, de offi cier van justitie, dat K. niet met de nodige voorzichtigheid het voetpad was genaderd en dat hij meer aandacht had moeten besteden aan het glad de wegdek. „Het geheel van de ten lastelegging moet be wezen worden verklaard en ik kan niet alle schuld uitslui ten". aldus de kantonrechter, die K. tot bovengenoemd geld bedrag veroordeelde. Drukte op de receptie in Terhole. AZW Op het sportcom plex hield <ie voetbalvereni ging AZVY haar jaarlijkse le denvergadering. Na de behan deling van de begroting 1973- 1974, het verslag van de jeugdcommissie en het verslag van de stafcommissde, volgde de bestuursverkiezing. Alle af tredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen. Evenals de aftredende voorzit ter, de heer Van Nierop. Uit het verslag van trainer A- van Avermaete bleek dat deze niet zo gelukkig was met het be zoek van de trainingen in het afgelopen jaar. Men besloot daarom voor het eerste en tweede elftal een selectietrai ning voor het nieuwe seizoen in te gelasten, en men hoopte op deze wijze een betere trai ning te krijgen, zodat ook de prestaties in de vierde en ook in de tweede klas afdeling Zeeland nog beter zouden worden. Koning In de duivenso- ciëteit De Snelle Duif, welke gevestigd is bij Ed. Pilaet werd de heer Jos Willaert op een vlucht uit Dourdans ko ning van deze vereniging. De heer Willaert heeft al eerder getoond te beschikken over zeer goede duiven. Koningsschieting De schuttersvereniging Eendracht en Broedermin hield op de staande wip bij C. Weemaes haar jaarlijkse koningsschie ting. De heer C. Hageman wist in de negende ronde de ko ningsvogel af te schieten. Hiermede werd keizer Roger de Vos, die drie jaar achter elkaar de koningsvogel schoot, onttroond. Het koningsfeest zal op een later tijdstip ge vierd worden. KPJ-wedstrijd Door de KPJ en Boerenbond, afdeling Graauw, werd in de Emma- polder een zeer moeilijk par koers uitgezet voor een trac tor-behendigheidswedstrijd. De uitslag hiervan luidt: 1 Jac. Steyaert, 2 F. Staal, 3 F. van Campen, 4 F. Michielsen. 5 J. Heyens. 6 P. Boenine, 7 R Michielsen. Volkskoers Ter gelegen heid van de kermis is er een volkskoers gehouden, waaraan 65 personen hebben deelgeno men. De uitslag is als volgt cat. zestien jaar en ouder: 1 G. Wijnacker, Koewacht, 2 G. de Riijk, Axel, 3 A. v. Laere, Sluis, 4 E. de Block. Heikant, 5 A. 't Gilde, Hoek, 6 H. de Jonge, Goes, 7 G- Thuy, St.- Jansteen, 8 A. v. Raemdonck, Niieuw-Namen, 9 A. Schelf hout, Hengstdijk, 10 P. Ever- aerd. Hulst. Cat. van 12 tot 16 jaar (12 deeln. 1 R. van Heese, 2 P. v. Campen, 3 J. de Block, 4 F. Taalman. 5 H. v. Troost. Cat. tot 11 jaar (28 deeln.): 1 E. Kint, 2 L- v. Troost, 3 W. Totte, 4 M. v. Troost, 5 E. de Kesal. Huwelijksfeest In de Vlasstraat vierde het echtpaar P. Bolsens-Poppe zijn gouden huwelijksfeest. Na een h. mis in de parochiekerk in Heikant, die werd opgedragen door pas toor Van Leemput, vond in het café bij Th. de Block-Van Troost een zeer drukke recep tie plaats, waar vele bloemen en cadeaus werden aangebo den. Namens het buurtcomité in de Vlasstraat overhandigde Gabr. Smet een cadeau. De muziekvereniging Heikant bracht een serenade. Hengelen Aan de zeehen- gelwedstrijd van de hengel- club De Knorhanen hebben 37 vissers deelgenomen. Er werd gevist in Ossenisse en de vangst was met in totaal 25 ondermaatse en 80 bovenmaat se vissen goed te noemen. De uitslag was als volgt: 1 L. Thuye, Walsoorden, 1880, 2 E. Strobbe, Heikant, 1795, 3 A. Thuye, Hulst, 1260, 4 Jac dHondt, Hulst, 1150, 5 R. Ber tram, Heikant, 1040,. De trekking van de loterij ten bate van de zeehengelclub De Knorhanen zal zaterdag in het clubgebouw bij A. Bogaert in Heikant plaatsvinden. Damesvoetbal Het da mesvoetbal-elftal van de Helle straat uit 't Belgische Stekene heeft zondagmiddag op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen 't Centrum uit Hulst. De Hulster dames hadden de gehele wed strijd een groot veldoveirwicht, hetgeen hen uiteindelijk een volkomen verdiende 01 overwinning opleverde. Topbiljart In het café van Seraphien Blommaert in Hulst zijn de restantjes afgewerkt voor het clubkampioenschap seizoen 1972-1973 van de al daar gevestigde topbiljartclub KOT. Het is Reggie Blom maert gelukt om het clubkam pioenschap op zijn naam te schrijven. De andere drie kanshebbers voor de titel wa ren: Jo Vernimmen, Mar. Pi ca vet en Piet Begijn. Na de zes gespeelde wedstrijden stonden Reggie Blommaert en Piet Begijn gebroederlijk met vier punten op een gedeelde eerste plaats. Door de gedeel de eerste plaats moest uitein delijk het balgemiddelde de doorslag geven Voetbal Het familievoet- baielftal vam FC Ta-elman uit Hulst heeft op het OZO-ter- rein in Hulst in een vriend schappelijk gespeelde wed strijd met 33 gelijk gespeeld tegen een ploeg van de trim- club Hulst. Kort voor het ein de van deze gespeelde wed strijd kreeg FC Ta-elman een reële kans om deze wedstrijd te winnen. Een handsbal in het strafschopgebied van Peter Picavet betekende een straf schop. Maar Ronald Taelman miste deze strafschop. Scheidsrechter Henny de Smit uit Hulst stond er mede borg voor, dat deze wedstrijd in een vriendschappelijke sfeer kon worden gespeeld. Zeehengelwedstriici De zeehengelverendging De Vogel hield nabij Kruispolderhaven een clubwedstrijd waaraan 68 leden deelnamen. Gezamenlijk brachten zij 74 boven- en 4 ondermaatse vissen op het droge. Daarbij was ongeveer 7 kg paling. Utolag: 1 R. de Waal, Kloosterzande, met 730 pun ten, 2 E. Picavet, Kloosterzan de, 584, 3 J. Dobbelaar, Terho le, 584, 4 A. Roctus, Vogel waarde, 477, 5 mevrouw Van Deursen, Kloosterzande, 472. De traditionele troostprijs werd gewonnen door J- van Puyvelde te Hulst met 239 punten. Na afloop werden aan de winnaars de prijzen uitge reikt in het clublokaal café Modern te Kloosterzande. Topbiljart De Koewacht- se topbiljartclub Tovak heeft zich, in het café van K. vain Boven te Koewacht tegen de Hulster topbiljartclub Mario nette volledig gerevancheerd voor de enkele weken geleden in Hulst geleden nederlaag. Zowel de wedstrijd in Hulst als die van zaterdagavond in Koewacht golden als vriend schappelijke oefenduels. Werd het destijds in Hulst een 14-10 Marion-ette-overwinning, zater dagavond ging de overwinning met dezelfde 1410 eindstand naar de Koewachtse forma tie. Collecte Zaterdag wordt er in St-Jansteen, Kapelle brug en A-bsdale een collecte gehouden, waarvan de op brengst ten goede k-omt van het avo. Deze collecte wordt verzorgd door jongeren van de jeugdsoos Peace en wel tussen 10.00 en 12.00 uur. In verband met de kermis is de jeugdsoos het komend weekend op zater dag en volgende week maan dagavond geopend. Collecte De collecte voor de Nederlandse missionarissen, die in de parochiekerk is ge houden, bracht een bedrag op van ruim 500 gulden. Misverstand De bezoe kers van de gebruikelijke eu charistievi-ering van zateerdag- avond in de parochiekerk van Simt-Jansteen hebben afgelo pen weekend end'ge tijd in het ongewisse verkeerd over de vraag of de mie ditmaal al dan niet zou doorgaan. Onder de aanwezigen, die geen enkele beweging aan het altaar zagen, ontstond enige deining. Enige tijd na het offi ciële aanvangsuur kwam pater De Koning opdagen en deelde de aanwezigen mee, dat de oorzaak van het verlate begin was gelegen in het feit dat de misbenodigdheden te goed achter slot en grendel waren opgeborgen. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE Dc schut- tersmaatschappij St.-Sebasti- aan heeft zondag een acliieting georganiseerd op de staande wip in café oud Gemeentehuis bij M. de Cock. Er deden 48 schutters aan mee. De eerste hoge vogel werd geschoten door A. de la Ruelle uit Overslag. De tweede hoge vogel door P. van Esbroeck uit Sluiskil. De eerste zijvogel door D. de Smet uit Overslag en de tweede zijvogel door G. de Bruine uit Wachtebeke. De darde zijvogel was voor B. C. Baert uit Koewacht. Vierde zijvogel: A. Roels, Axel, Eer ste kal: A. de la Ruelle, Over slag. Tweede: G. Suy, Zuid- dorpe. Derde: G. de Bruin, Wachtebeke. Vierde A. de Munck, Zuiddorpe. Aan de kermisschieting op maandag bij M. de Cock na men 5 schutters deel. Uitslag: eerste hoge vogel: H. A. de Schepper uit Koewacht. Twee de hoge vogel: A. de la Ruelle, Zuiddorpe, Eerste zijvogel: W de Munck, Zuiddorpe,Tweede: E. de la Ruelle, Zelzate. Der de: O. K. van Waes, Westdor- pe. Vierde: V. Dischhoorn, Zelzate. Eerste kal: G. Baert, Terneuzen. Tweede: E. Ver mast, Tenneuzen. 3 A. de Munck, Zuiddorpe 4 Theo de Waele Koewacht. KOEWACHT Aan de za- terdagschieting, georganiseerd door de schuttersmij Willem Teil in café P. v. d. Steen hebben 55 schutters meege daan. Hoge vogel: J. Ferket, Koewacht. Eerste zijvogel: V. de Schepper, Moerbeke, België. Tweede: J. Baert, St. Niklaas, Meeste kleine vogels: R. Clap- dorp, Koewacht, vijf stuks. Zondag organiseerde de schuttersmij Thuis Weg een schieting op de liggende wip in café G. van Rumste. Daar aan deden 56 schutters mee. Hoge vogel: Jac. Marten, Koe wacht. Beide zijvogels: J. Fer ket, Stekene. Meeste vogels: A. de Vos, Koewacht en J. Hense, Axel (4). Zondag hield de schutters mij „De Zandstuivers" een schieting op de liggende wip in café Molen. Er namen 30 schutters aan deel. Hoge vo gel: M. de Letter en eerste zijvogel Fr. Herweg, beiden uit Koewacht. Tweede zijvo gel: G. Lijns, Kapellebrug. Eerste extra prijs: G. Lijns, Kapellebrug. Tweede: idem. Derde: R. Maes, Heikant. Vierde: G. Lijne, Kapellebrug. Vijfde: Thijs van Boven, Axel. Meeste kleine vogels Aug. de Waele uit Koewacht, namelijk zes stuks. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Deze boete moet nu maar eens doorklin ken tot in de directiekamer van Air Products te Antwer pen", zo zei dc officier van justitie, mr. J.A. de Blok, dinsdagmiddag, toen het hoofd van deze Belgische onderne ming A. van L. bij verstek werd veroordeeld tot een geld boete van vijf en twintighon derd gulden of vijftig dagen hechtenis. Een eis waarin de kantonrechter, mr. C. van Hees zich conformeerde. Op 30 november 1972 was een tankauto van Air Products te Antwerpen op de Herbert Domweg te Terneuzen, gela den met argon, aangehouden, waarbij bleek dat de chauf feur niet in het bezit was van de vereiste instructies. Achter op de wagen niet was aange geven welke stof werd ver voerd en de tankwagen ook niet was voorzien van de voorgeschreven twee oranie- lampen. „Wij leven toch al op mij nen, zo zei mr. Blok en ge lukkig zijn de voorschriften omtrent het vervoer van ge vaarlijke gassen en stoffen zeer duidelijk. Hij noemde een reeks van gelijksoortige overtredingen, die door Air Products de laatste paar jaar zijn gepleegd. De eerste over treding werd gestraft met een geldboete van vijftig gulden. De volgende liepen op tot hon derd, tweehonderdvijftig en zelfs diréhonderd gulden. De officier memoreerde dat op 7 oktober van het vorige jaar nabij Borsele een tankwagen •(Van een onzer verslaggevers) AXEL In Axel is voor bejaarden een poldertocht ge houden, georganiseerd door het bejaardendienstencen trum. Omstreeks halfnegen -ver trokken 34 particuliere auto's met ruim 100 bejaarden in de richting Sas van Gent. Vervolgens ging de rit via Breskens door het Zeeuwsch- Vlaamse polderland om in het bejaardentehuis „Hoensdijke" te Aardenburg een kop koffie te drinken. Hierna ging het gezelschap via Waterlandkerk je en De Braakmanpolder, weer huiswaarts. Karabijn In café Dallinga hield de karabijnschietclub Winnetou uit Sluiskil een wedstrijd. L. van Steenbeke uit Gent werd winnaar. Schutters Tijdens de schuttersontmoeting Nederland - België in Sluiskil in zaal Dallinga heeft de ploeg van de Valcke uiit Assenede (B.) de Sluiskilse schutters met 14 te gen 12 punten verslagen. Doordat de Sluiskillen-aren de strijd in België in hun voor deel wisten te beslissen, staan zij nog 3 punten op hun Belgi sche tegenstanders voor. Het persoonlijk klassement werd door de 78-jarige Camiel Dhont gewonnen. De beker wedstrijd werd door de ploeg L. de Schepper, A. Dallinga, M. Dallinga en A. Riemens gewonnen. Biljarten De Sluiskilse biljartclub heeft in Zelzate met 74 het onderspit moeten delven. Het verschil in caram boles was 840 in het voordeel van de Belgen. van Air Products met vloeiba re stikstof was gekanteld en dat door een daardoor ontstane lek de stikstof was ontsnapt. Ook te Hontenisse werd Air Products bekeurd wegens ver voer van vloeibare argon, zon der de vereiste documenten. „Ik zal er bepaald op laten letten dat de wagens van Air Products aan de voorschriften voldoen en ik zal niet schro men om in geval van overtre ding een wagen in beslag te laten nemen of terug te sturen naar België, zei de officier aan het einde van zijn be toog. (Van een onzer verslaggevers) HEIKANT Op de auto weg in Cheratte bij Luik (B) is de 36-jarige J. van Hijfte met zijn vrachtauto met aan hangwagen geslipt en tegen een langs de weg staande paal terecht gekomen. Hij werd bij dit ongeluk op slag gedood. De heer Vam Hijfte, geboren in Hontenisse, was gehuwd en vader van 4 minderjarige kinderen. Het gezin woonde vele jaren in Heikant, maar vestigde zich enige jaren geleden in St.- Pauwels, in België. De heer Van Hijfte wordt donderdag 21 juni in St.-Pauwels begra ven. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vertegenwoordi gers van de sokkenindustrie in het Land van Hulst zullen te- samen met burgemeester F. Molthoff op 25 juni op het ministerie van Economische Zaken een gesprek voeren over de moeilijkheden in de Hulster sokkenindustrie. „De Zeeuwen" De wan delclub „De Zeeuwen" uit Goes zal deelnemen aan de wandelsuortdag welke zater dag 23 juni wordt georgani seerd in Borssele. De junioren afdeling zal deelnemen aan de vijf-kilometerafstand ter wijl de senioren aan de tien of vijftien kilometer meedoen. De deelnemers vertrekken uit Goes vanaf de Kastanjestraat 8 om 13.15 uur. STAATSSECRETARIS Mom- mersteeg (defensie) is bereid „opnieuw te bezien" of het mogelijk is „de koopvaardijre- geiing" voor dienstplichtigen uit te breiden tot personeel in de zee-, kust- en IJsselmeer- visserij. EEN met dieselolie geladen tanker, de Cosmos Pioneer, is in de Arabische Zee ter hoog te van Bombay op een rots gelopen en in tweeën gebro ken. Een opvarende is om het leven gekomen en drie worden vermist, 49 man werden ge wond. (Van een onzer verslaggevers) HULST De uitslag van de tweede helft van de competi tie 1972-1973 van de Hulster bridgeclub ziet er als volgt uit: In de a-groep: 1. hr. Blom- maert-mevr. Biesbroeck, 446,23; 2. hr. en mevr. Lou w-en, 439,33; 3. hr. en mevr. Holterhuis, 420.84; 4. heren Snuverink-Burggrave, 416.33; 5. hr. Van Kemseke-juf Van Damme, 400.07: 6. mevr. Aron- son-mevr. Vroome, 398.20; 7. heren Biesbroeck-Neve, 394.20; 8. heer en mevrouw Deltour, 375.49; 9. heer Aron- son-Vroome, niet gespeeld. De paren 8 en 9 degraderen naar de B-groep. De paren 1 en 2 van de B- promoveren naar de A-groep. Uitslag B-groep: 1. hr. Heyndrickx-mevr. De Jong, 469.39; 2. mevr. Van Roosma- len-mevr. Beaart, 476.39; 3. mevr. De Boer-mevr. Smulders, 440.70; 4. mevr. Towell-mevr. v. d. Linden, 415.29; 5. mevr. Soonieus-mevr. Neve, 406.13; 6-7. mevr. Van Esbroeck-mevr. Laget, 393.4. 39.50; 8. heren Towell-Beaart, 384.51; 9. dhr. en mevr. Brand 336.61; 10- mevr. Stolte-juf Lockefeer 334.89: 11. mevr. Bosch-mevr. Bogaert, niet gespeeld. 12. dhr en mevr. Van Poelje, niet ge speeld. Het hoogste gemiddel de over twee competitie-helf ten is behaald door de heer en mevrouw Lolwen, die hier door clubkampioen worden en de wisselprijs voor een jaar hun bezit hebben. Voor de nieuwe leden is on derling nog een competitie ge speeld, waarvan de uitslag luidt: 1. dhr De Jong-mevr. Neyenhuis, 360.75; 2. d'Hondt- Zilverschoon, 353.37; 3. dhr ah mevr. De Kerf-Dierick, 325.53; 4. dhr. en mevr. v. d. Velae- Ferket, 319.24; 5. dhr. De Brouwer-mevr. De KWh 298.16; 6. dhr. Neyenhuis- mevr. Heyndrickx, 291.39; dhr en mevr. Smit-Kromhout 285,79; 8. dhr. en mevr. Mel- chers-Tick, 270.54; 9. dhr. De Kort-mevr. De Brouwer, 254.59: 10. mevr. Hillege-mevr. Bakx 230.81; 11. dhr. en mevr. Buys-Ouweneel, niet 4®* speeld. (Van O) SLUIS Tijdens de aanstaande om 10.00 uur p. Maenhout uit Sluis pau et Pontifici worden uitgen scheiding wegens het jare kerkmeester in het kerkbes Doper in Sluis. De heer Maenhout was durende 25 jaar kerkmee en trad, wegens het bere van de 70-jarige leeftijd, r enkele jaren geleden als nig terug- Hij werd toen (Van onze corresponded OOSTBURG Zaterdag juni zal in de Burgerzaal bet Oostburgse gemeenteh het Zeeuws-Vlaams Kam koor onder leiding van Schijve musiceren. Begoni wordt om 19.30 uur. Medewerking verlenen L de Koning, sopraan, Ly Schijve, viool en Sam Schi, piano. Uitgevoerd zullen won werken van Palestrina, Don G. Handel. Claudin Wert, G< nod en vele anderen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Sporthalb heerder P. v. d. Bekke lii in sporthal „De Veerhoek" Oostburg een zaalvoetbaldri kamp. De deelnemers war de voetbalverenigingen Aai denburg en IJzendijke en d winnaar van de Oostburgs zaalvoetbalcompetitie McFir HuiQua. De speeltijd was 2 -x' minuten. In de eerste wedstrijd tui sen Aardenburg en IJzendijk zagen de in gering aantal aan wezige toeschouwers in d eerste helft twee gelijkwaardi ge ploegen. De ruststand wa: 22. Na de rust gaf de betere conditie van de IJzendijkena- ren echter de doorslag, waarna de einduitslag uiteindelijk 6— 2 in hun voordeel werd. Bij IJzendijke was vooral R. v. Poucke goed op dreef. Hij scoorde viermaal. De tweede wedstrijd, tussen McFieHuiQua en Aardenburg, werd door eerstgenoemde ver diend gewonnen. Tot de rust konden de Aardenburgers de schade beperkt houden tot 4 2. In de tweede helft speelden de FieHuiQuezen weere eens echt „ouderwets", en brachten de eindslag met soms schitte rende doelpjnten op 92. De laatste wedstrijd tussen McFieHuiQua en IJzendijke moest de beslissing brengen. Bijna iedereen dacht, dat de uostburgse zaalvoetbalkampi oenen de IJzendijkenaren zou den wegspelen. Dit pakte ech ter geheel anders uit. IJzendij ke speelde een zeer goede en snelle wedstrijd. Bij de rust was de stand reeds 6—3 in het voordeel van IJzendijke. Even Sr"Verzekerd als altijd begon McFieHuiQua aan de tweede helft. Zij hielden de bal echter reel te lang aan de voet. Het vele en snelle loopwerk, an dershet dodelijke wapen van de FieHuiQuezen, zag men in ,e wedstrijd niet en ook de onderlinge verstandhouding was met al te best. De doel- Puntenmachine van IJzendijke ging echter door en toen het "ds.gnaal klonk, stond een hord u^s'aS °P het score- Van onze correspondent) ?ehn<",FDP1~,^-T De hen do"1-r^erertlgin2 »De Schel de w t voor haar leden aan Hor.™fterscheldedljk tussen derrie u en Breskens de dit f keehengelwedstrijd in cluhilo31 .meetèUend voor het ubkampioenschap 1973. Er iuninr f1Wg4, gevan§en en een het "pande de kroon met vis r,anghh de zwaarste «amen 47 1 gr?m W0°S- Er Wedst"hengelaars aan deze Simr»? De uitlag: 1 I te>mpelaer (3) 595, 598 pun- «4' t Bijnesael, (4) 460. 352' 4 4 Steijaert, (2) 350 332' R p tel-iaert (2) 330 T. riP w et' (5) 325. 330- de Jnn (n 290- 291. 7 F. Waele 285 287- 8 E- de Bierenri 45' 246' 9 c- van W de Snc-k (3) 235. 238. 10 afioon H ,2) 205. 207. Na End" Zerde" in café „West heer T voorzitter, de aan de wim,arringa' de Prijzen e w«inaars uitgereikt.

de Stem | 1973 | | pagina 6