rug Feyenoord: Brokamp te duur Wimbledon plaatst Tom Okker als zesde I.S.S.L. akkoord aniro-pierson fund Fuente slaat toe De Viyeeze wint Doornikvlucht Pilic in ongelijk DE WAAL EERSTE an je amra-pisrsufund Kamper aan eind van zijn krachten Uitslagen NEDERLAND EUROPEES KAMPIOEN WERELDRECORD VOOR JIPCHO Je vergeet Itijd wel iets als je op vakantie gaat Nederlaag van Okker Zoals'n Dakie ASPIRINE van BAYER. Vraag uw drogist. Woensdag 20 jur>i 1973 w voor zeven jaar tot it kon worden herko- lijkertijd moedigde hij arsoon.Lijkheidscultus aan rnzeif en van zijn twee- ww, Eva Peron, die in an kanker overleed. Hij ie zijn regering van alle erkers, die hem niet onderdanig volgden. Bo le bekendmakingen van ire werken stonden de an „Peron vindt het Reeksen straten, plei- poorwegatations en zelfs ;ad en twee provincies i genoemd naar Peron - Eva. i de economie, mede on- vloed van internationale keüingen, verslechterde corruptie in zijn bewind ijk aan de dag kwam Peron zich tegen de ieke kerk. ins aanvallen op de die zijn onderwijsbeleid bekritiseerd, markeerde gin van zijn einde. In de helft van 1955 demon- len duizenden katholie- :egen zijn bewind. Op li verbood hij een tradi- processie, maar duizen- itholieken negeerden het 1 en voor het eerst greep itie niet in. Vijf dagen wamen marine en lucht- in opstand. Vliegtuigen ie luchtmacht bombar- m regerimgsgebouwen. ij honderden omstanders >eiüems die per vrachtwa- arem aangevoerd om Pe- verdedigen, werden ge- De coup mislukte omdat idmacht de rebellen niet le. Peron probeerde toen id te pacificeren doov ;n vergelijk te komen ppositieleidera, die hem dat alleen zijn aftreden kon brengen. vankelijk weigerde hiij, uiteindelijk werd hij op itember 1955 gedwongen ;e zoeken in de ambassa- i Paraguay. Twee weken vluchtte hij naar een gsohap in het buitenland, em achtereenvolgens in uay, Panama, Venezuela Dominicaanse Republiek voor hij uiteindelijk jevlucht in Spanje zocht mama leerde hij Isabel iez kennen, die zijn se- esse en later zijn derde werd. er de achtereenvolgende ire regeringen werd het isme buitengesloten uit lolitieke leven. Actieve sten werden soms even ervolgd als Peron deed rijn politieke tegenstan- Pas onder generaal Ale- j Lanusse, de vorige pre- werd het Peronisme een wettige politieke ing, die aan verkiezingen needoen, en ook prompt rote overwinning behaal- men arbeiders bleven ook na diens val zien m grote beschermer, die arbeidersklasse bewust ie van haar politieke de vakbonden verenig- een machtige, wettelijk de organisatie en pensi- xrhten invoerde voor de Iers. ons eigen fouten waren ote mate verantwoorde- voor zijn val in 1955, die van zijn opvolgers n zeker belangrijk bijge- n tot de uiteindelijke Pe- ische overwinning. zullen waarschijnlijk le stoffelijke resten van tanbeden echtgenote Eva zijn vaderland terugke- ■ia Perons val is het ge- nde lijk van Eva vele heimelijk begraven ge in Italië. De regenng- ïse gaf het terug aan Pe ls een daad van „christe- naastenliefde". De be staat nu nog in Perons n Madrid, maar aangeno- wordt dat de kist Peron ergezellen bij zijn tnom- ijke thuiskomst op 21 Ju' lijdt 'e ve 7RO noeten ijk Daar derde ie W.. lts" pbc. dus, t Vogt en cL fraaie e. Na en van urstafel et ie die er van en de de fiiPl C:iv heengaan lem Vogt individualist, in zijn Ier van leden ook jn )als die AVRO erdam oeden: egen niet vallen een eigen allen, geen twijfel of de verhoudingen, waarbij „O door middel van de •landse Radio-Unie een samenwerking aanging tl haar oude concurrer en voor Willem Vog verteerbaar zijn ge- kwamen een stóf interne structuur AVRO bij. Voor 19« Willem Vogt weliswaar its" directeur van ne ipbedrijf, een geëmpW' maar het was mee t en AVRO identiek dat het bestuur ais 'e randversiering d ebevrij ding ver accenten steeds directie- naar de en dat heeft mede ïgaan geleid van zich stichter de AVRO moei" was een typ» uaiist, ongetwh beste jaren e® zijn medewerker Z'die°te veel i man die te y inzet vertrouw andere regels, i-hoofdkantoor aangebracht, i t „Koen in t kt Niet ten spU1' is een fier, maar 'zelf 23?*»" 15 (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het ziet er niet naar uit, dat de transfer van Willy Bro kamp naar Feyenoord spoedig zijn beslag zal krij gen. Begin deze week was de Maastrichtse spitsspeler in Rotterdam waar hij met het bestuur van de Rotter damse club onderhandelde. Volgens manager Brox zijn de gecombineerde eisen van MYV en Brokamp zelf echter zo hoog, dat Feye noord er niet aan denkt ze in te willigen. Zoals bekend wil Feye noord 1 miljoen gulden voor Brokamp neertellen, inclusief het aan btw te betalen be drag. MVV eist nog steeds 1,2 miljoen exclusief b.tw. Daarnaast wil Brokamp een handgeld van enkele tonnen en verlangt hij ook minstens 2,5 ton per seizoen aan sala ris op te strijken. Manager Brox: „Hier kun nen we niet op ingaan. Als «ie aan Brokamp dit salaris gaan betalen, komen de an dere spelers ook met derge lijke eisen." In deze mening wordt het bestuur van de stadionclub ook gesteund door de pas ingestelde leden raad. Brox: „Men staat ach ter het bestuur, omdat men de waanzin van dergelijke eisen inziet. Kunnen we Bro kamp niet aantrekken, dan zullen we het maar met de huidige spelersgroep moeten doen. Een groot aantal leden in de vereniging helt sterk naar dit standpunt over." Feyenoord zal dan ook geen stappen meer ondernemen om de onderhandelingen te heropenen. Men wacht ver dere initiatieven van MW en Brokamp zelf af. Sparta's middenvelder Charlie Bosveld heeft van de Arnhemse eerste divisieclub Vitesse een driejarig contract aangeboden gekregen. Bos veld voelt er veel voor om er op in te gaan, vooral omdat hij sinds enkele maanden za kelijke belangen in Arnhem heeft. Sparta heeft echter nog steeds een optie van een jaar op Bosveld. Manager Ad Lam vindt het verstandiger om te wach ten op de terugkeer van trai ner Steegman, die momenteel op vakantie is, om verder over deze transfer te onder handelen. Tenslotte heeft Sparta deze week Klijnj&n aan de Franse club Sochaux verkocht en zou Steegman wel eens ernstige bezwaren kunnen hebben tegen het vertrek van ook Bosveld. Ook Go Ahead lijkt voor de lange middenvelder in de markt te zijn. Manager Hans Kraay heeft met Lam ge sproken over een mogelijke ruil van Bosveld tegen Ger- rie te Winkel en de aan Ex celsior uitgeleende Go Ahe- ad-speler Meutstege. Bij Sparta is men ook nog niet verder gekomen met de on derhandelingen over een con- tractverlenging met Venne- ker, Visser en van Staveren. Willy Brokamp vraagt volgens Feyenoord nog steeds te veel TOON VAN DER SPIEGEL WINT IN OSSENDRECHT (Van onze sportredactie) OSSENDRECHT De Ronde van Ossend recht heeft een overwinning opgeleverd voor de sterke Hagenees Toon van der Spiegel. De Delbanacoureur stuitte in de finale nauwe lijks op tegenstand van Gerard Kamper, met wie hjj het veld op een ronde had gezet, een feit waaraan Wim van Steenis alleen ontkwam. Al een paar ronden voor het einde, toen Van der Spiegel en Kamper net op het s chamele restant van het peloton waren neer gestreken, was liet duidelijk dat de Hagenees geen kind aan de Amstelrenner zou hebben. Van der Spiegel fietste namelijk de laatste kilometers meet een, zij het minieme, voor sprong voor de groep uit, zonder dat Kamper ook maar pogingen ondernam bjj hem in de buurt te komen. Kamper was totaal „kapot" na zijn vlucht met Van der Spiegel, waarbij het tweetal om de beurt kop had gedaan. Trico Noble-coureur Tonny Huijzen rijdt aan de leiding van de kopgroep, waarvan alleen Gerard Kamper (rechts) en Toon van der Spiegel over zouden blijven. Links van Huijzen fietst Bas Hordijk. LONDEN (ANP) - Tom Okker is als zesde geplaatst voor het toernooi om dc kam pioenschappen van Wirable- d?n, dat maandag 25 juni be- Sint. Stan Smith staat, als eer ste op de plaatsingsranglijst van het heren enkelspel. Mar- iaret Court voert de lijst bij oe dames aan. In het heren dubbelspel staan Okker en Marty Riessen tweede achter de combinatie Lutz-Smitb. Betty Stöve is met Frangoise Dürr, als derde geplaatst bij het damesdubbelspel. Voor het eerst zijn er bij deh heren 16 spelers geplaatst. De laatste jaren telde de lijst slechts acht namen. De Ameri kaanse Biilie Jean King, die vorig jaar de tiltel o,p Wimble don won, is ditmaal als twee de geplaatst. Het comité gaf de erepiaats aan Margeret Court, die eerder dit jaar de OEN HAAG (ANP) De wrste besprekingen, die waandag hebben plaatsgevon den tussen de ISSL, bij monde van Ed Neely en de Neder landse Profschaatsers, hebben Seleid dat de controverses tus sen Neely en de rijders lijkt opgelost Frits Bergman, de Promotor van de ISSL in Eu ropa verklaarde, dat de ver wachtingen zijn, dat binnen twee weken de zaken geheel rond komen „Wij willen een bredere ba- 's, waarin vooral meer Euro- raï)en zullen worden betrok- £r\.®!dus Bergman. „Dit is tS J tot uiting gekomen Mens deze bespreking, waar in de rijders akkoord konden gaan met de belofte van de heer Neely. Binnen veertien dagen verwacht ik dat wij trainers, masseurs en een me dische staf zullen hebben, ter wijl dan waarschijnlijk ook het wedstrijdschema en de ba nen bekend zullen worden ge maakt." Frits Bergman ver wacht ook nog een verdere uitbreiding van de profgroep. „Met Fornaess en Claesson zijn wij praktisch rond. Het is nog slechts een kwestie van handtekeningen zetten", aldus een zeer optimistische Berg man. Het is zo goed als zeker dat er geen Nederlanders meer zullen worden gecontrac teerd. Australische en Franse titel op haar naam bracht. Margaret Court triomfeerde in 1963, 1965 en 1970 op Wimbledon. Biilie Jean King in 1966, 1967, 1968 en 1972. De volgende spelers en speelsters zijn ge plaatst. Herenenkelspel: 1 Smith V.S., 2 Nastase Roem., 3 New- combe Austr-, 4 Ashe V.S., 5 Rosewall Austr. 6 Okker Ned,. 7 Riessen V.S., 8 Emerson Austr., 9 Gorman V.S., 10 Rit- chey V.S., 11 Panatta It., 12 Orantes Sp„ 13 Alexander Austr. 14 Lutz V.S., 15 Kodes Tsjsl., 16 Taylor G.B. Dames enkelspel: 1 Court Austr.. 2 King V-S., 3 Goola- gong Austr., 4 Evert V.S., 5 Casals V.S., 7 Wade G.B., 7 Melville Austr., 8 Morozova Rus. Heren dubbelspel: 1 Lutz- Smith V.S., 2 Okker-Riessen Ned.-V.S., 3 Drysdale-Taylor Zd.-Afr.-G.B-, 4 Connors-Nas- tase V.S.-Roem. Dames dubbelspel: 1 Casals- King V.S., 2 Court-Hunt Austr., 3 Dürr-Stöve Fr.-Ned„ 4 Morozova-Wade Rus G.B. Gemengd dubbelspel: 1 Nas- tase-Casals Roem.-V.S., 2 Ries- sen-Court V.S.-Austr., 3 Da- vindson-King Austr-V.S., 4 McMillan Wade Zd.-Afr.-G.B G.B. (ADVERTENTIE) is etui lie. onwezenlijk de dood raft. JOOP BA hiiviaN- Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer. De ronde van Ossendrecht leverde een vrij levendige strijd op, waarin de momen teel met een snor getooide Fe- dor den Hertog geen enkele moeite deed zich te onder scheiden. Al na twintig kilo meter vond er een belangrijke ontsnapping plaats. Daarbij waren Kamper, Hordijk, Zuijd- weg, de Belg Van Ganzen, Huijzen, Van der Wiel, Van der Spiegel, Grootzwagers (die later door pech afviel )en Pirard betrokken. Bij de vluchters zaten vier Amstel- renners, Zuijdweg, Pirard, Hordijk en Kamper. Deze vier renners hadden makkelijk kunnen bewerkstelligen dat de meute kansloos gemaakt werd, maar zij weigerden eenvoudig tempo te maken. Daardoor was het mogelijk dat een groepje met Groen, Ton ter Harmsel, Tak, Broere en St.- Nicolaas een achterstand van 45 seconden goed maakte. Op het moment dat de aansluiting van dat vijftal met de leidens tot stand kwam, sprongen Van der Spiegel en Kamper weg en dat bleek de beslissende ont spanning. De achtervolgers werden zelfs nog ingelopen door een deel van het ver splinterde veld. St.-Nicolaas en Van Steenis probeerden daarna samen nog het gat te dichten, maar dat lukte niet. Van Steenis hield aan de po ging wel een derde plaats over. St.-Nicolaas viel niet in de prijzen. Hij had de pech dat hij kort voor de finish lek reed Amateurs: 1 T.v.d. Spiegel Den Haag de 100 kilometer in 2.18.52. 2 G. Kamper St.-Pan- cras, 3 op 1.56 W. v. Steenis Hoog Blokland, 4 B. Hordijk Rotterdam, 5 P. Maas Heerle, 6 H. Prinsen Hank, 7 T. Joore Raamsdonksveer, 8 B. Geense St.-Philipsland, 9 H. Helle- mons Roosendaal, 10 A. Tak Oud Gastel, UB. Broere Ou denbosch, 12 A. v. Overveld Zegge, 13 C. v. Bragt Lage Zwaluwe, 14 P. Franken Oos terhout, 15 J. Konings Sprun- del, 16 T. ter Harmsel Lage Zwaluwe 17 H Perfors Rot terdam, 18 F. Pirard Breda, 19 D. Groen St.-Pancras, 20 T. Huijzen Kloetinge. Nieuwelingen: 1 M. Havik Strijen de 60 kilometer in 1.27.35, 2 R. Verboom Elle- woutsdijk, 3 R. Stroosnijder Moerdijk, 4 P. Noy Amster dam, 5 J. v. Gerwe Erp, 6 K. St.-Nicolaas 's Gravendeel, 7 T. Griep Spijkenisse, 8 H. Pij nenburg Neerkant, 9 J. Torc- que Rotterdam, 10 J. Groote Lage Zwaluwe, 11 L. v. Nieuwkerk 's Gravenzande, 12 R. Brabers Tilburg, 13 W. Neelen Roosendaal, 14 A. Kra mer Scheveningen, 15 Ad. Verstijlen St.-Willebrord. LONDEN (Reuter)Tom Okker verloor gisteren In de tweede ronde van het toernooi op queens Club verrassend van de Rus Metreveli (57, 8—6,4—6). Betty Stöve leed, ook in de tweede ronde, een nederlaag tegen de Amerikaanse Julie Heldman: 64, 36, 46. Jan Hordijk moet nog een partij winnen om an Wimbledon te mogen deelnemen. Hordijk versloeg in de tweede ronde van het kwaifieatietoernooi in Roehampton de Amerikaan Bleckinger met 64. 16. 8 6. ORTISEI (ANP) —Het Ne derlands dam team is dinsdag middag in Orüsei (Italië) voor de eerste maal kampioen van Europa geworden. Ton Sij- brands, Harm Wiersma en Frans Hermelink zorgden voor een overwinning van 5-1 op Italië en brachten het punten totaal van Nederland daardoor op 16. Met nog twee ronden te spelen is het Nederlandse trio nu niet meer te achterhalen. HELSINKI (SID) De Ke- niaan Ben Jipcho heeft dins dag in Helsinki tijdens de drielanden-atletiekwedstrijd Finland-Italië-Kenia het we reldrecord op de 3000 meter steeple chase verbeterd en ge bracht op 8 minuten en 19,8 seconden rond. Het oude record stond reeds op zijn naam en die van de Zweed Anders Garderud met 8.20.8. DE Japanner Kuniaki Shibata heeft in Tokio zijn wereldtitel (WBA-versie) in het zwaar- weltergewicht met succes ver dedigd tegen de Argentijn Victor Echegaray. Shibata won op punten. LONDEN (REUTER) Ni- kola Pilic mag niet op Wim bledon spelen. Een Londense rechtbank stelde dinsdag de Internationale Lawn Tennis Federatie (ILTF) in het ge lijk, die de Zuidslaviër voor een maand had geschorst. De reden was dat Pilic niet was verschenen voor de Davis- cupwedstrijden van zjjn land tegen Nieuw Zeeland. De Zuidslavische bond schorste Pilic aanvankelijk voor negen maanden, later voor het le ven. De beslissing van de Lon dense rechter Forbes heeft de kwalitatieve bezetting van het herenenkelspel op Wimbledon ernstig in gevaar gebracht. Ruim 70 vooraanstaande spe lers hebben vorige week ge-, dreigd het belangreikste toer nooi ter wereld te boycotten als de schorsing van Pilic zou worden gehandhaafd. In Lon dense tenniskringen was men er dinsdag echter niet meer zo zeker vain dat de vedetten het uit solidariteit met Pilic en bloc zouden laten afweten. In dien het inderdaad zo ver komt zal de All England Club, de organisator van de kampi oenschappen, een nieuwe plaatsing maken. Pilic werd veroordeeld tot het betalen van de kosten van het proces, naar schatting ruim 2000 pond sterling, circa 17000 gulden. (Van onze sportredactie) AXEL Wim de Waal heeft in het Belgische Barse- velde de achttiende overwin ning van het seizoen behaald. De Waal werd eerste in een koers over 110 km. Zijn tijd was 2.40 min. (ADVERTENTIE) MEIRINGEN (SID-AFP- RTR) Jose Manuel Fuente, de kleine Spaanse bergkoning, heeft dinsdag een grootse overwinning behaald in de zesde rit van de Ronde van Zwitserland. De etappe van Grachen naar Meiringen ging over de passen van de Got- thard, Furka, Nufenen en Grimsel en op drie van de vier was Fuente als eerste bo ven. Aan het slot van de rit over 199 kilometer had Fuente bijna vijf en een halve minuut voorsprong op de Italianen Donati en Giuliani. Fabbri, de lijstaanvoerder van het alge meen klassement, verloor bij na tien minuten op Fuente, die nu de leiderstrui in bezit heeft. Giuliani is tweede op 5.54. De uitslag van de zesde etappe is: 1 Fuente (Spa), 199 km in 6 uur 3 minuten en 36 seconden, 3 Donati (Ita) 6.08,58, 3 Giuliani (Ita), 4 Pa- nizza (Ita) 6.10.08, 5 Galdos (Spa) 6.10.15, 6 Paolini (Ita) 6.10.33, 7 Schiavon (Ita) 6.11.24, 8 Fabbri (Ita) 6.13.52, 9 Petterson (Zwe), 10 Farisato (Ita), 11 Peccolo (Ita). 12 Zweifel (Zwi), 6.18.37, 13 Emanuele Bergamo (Ita), 14 Fuchs (Zwi), 15 Pfenninger (Zwi). Algemeen klassement: 1 Fu ente 28 uur, 16 minuten en 45 seconden, 2 Giuliani 28.22.39, 3 Galdos 28.23.28, 4 Panizzi 28.23.37, 5 Paolini 28.24.04, 6 Schiavon 28.24.33, 7 Fabbri 28.25.59, 8 Pettersson 28.26.18, 9 Donati 28.26.51, 10 Farisato 28.26.55, 11 Pfenninger 28.32.24, 12 Zweifel 28.33.43. (Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN In de com binatie „De Bonte Duif" (Aar denburg en De Grensvliegers, Eede) vliegen de duiven van liefhebber j. de Vreeze te Ee de voortdurend aan de kop, zowel in vitesse- als in fond- vluchten. Hij won dan ook in twee weken tijds niet minder dan vijf wedvluchten, met ou de en jonge duiven. Tegen 297 jonge duiven won hij zondag jl. de eerste drie prijzen, in een vlucht vanuit Doornik, hoogste snelheid 1258,1 meter per minuut, 4 J. de Clerck, 5 G: Standaert, 6 A. Temmer man, 7 W. Standaert, 8 R. Galle. 9 I. Duinink, 10 J. Evers. In de vlucht met oude duiven won hij 1 en 7, deelna me 101 oude duiven, 1259,2 m.p.m2 M. de Jaeger, 3 O. de Vriend, 4 L. Matthijs, 5 G. Leliaart, 6 A. de Baerdemaker, 8 M. van Queckelbcrghe, 9 A. Reiniers, 10 K. de Widt. „Volharding". Westdorpe, met 235 jonge duiven, 1 en 6 A. de Krijger, 2 en 8 W. Verhaegen, 3 P. van Paemel, 4 gebr. Van Schilt, 5 L. Not- schaele, 7 R. van Quickelberg- he, 9 M. de Smit, 10 R. van Acker. De snelheid van de winnende duif was 1348,9 m.p.m. Met 62 jaarlingen, 1 Em. Baecke, 1377,1 m.p.m., 2, 4 en 10 A. de Krijger, 3 A. Rombout. 5 en 6 R. van Quic- kelberghe, 7 W. Verhaegen, 8 G. Gijsel, 9 A. van Paemel. „Eerste de Beste", Schoon- dijke, met 100 oude duiven, 1 J. Toemoois en zoon, 2 en 6 P. Cornells, 3 en 10 S. Taillie, 4 G. Dobbelaere, 5 en 9 P. de Hullu, 7 P. Ras, 8 C. Jansen. Met 167 jonge duiven, 1 P. Cornelis. 1366,- m.p.m., 2, 5, 8 en 10 C. Jansen, 3 S. Huigh, 4 P. Ras, 6 R. Postma, 7 J. Pijvke, 9 A. Hamelink. „Strijd in Vrede", Groede, met 260 jonge duiven, 1 en 9 gebr. Krijger, 1379,92 m.p.m., 2, 3 en 4 Zutter en zoon, 5 Ch. Ras, 6 H. Elfrink, 7 H. Simpe laar, 8 J. Dierckx, 10 combi. Buij ze-Ras. Met 77 oude dui ven, 1 en 9 Ch. Ras, 1399,92 m.p.m., 2 en 3 gebr. Van der Wege, 4 G. Dusarduyn, 5 A. Maenhout, 6 en 8 G. Dusar duyn, 7 J. Dierckx, 10 G. Du sarduyn Gz. „Jong Maar Moedig", Drie wegen, met 51 jonge duiven, 1, 2, 3, 4, 5 en 6 C. Babijn, 1332,- m.p.m., 7 en 8 A. den Hamer, 9 J. Boerman, 10 A. Jansen. Met 49 oude duiven, 1 en 9 A. Engels, 1425,- m.p.m., 2, 6 en 10 B. van de Slikke, 3 en 4 A. Jansen, 5 J. Boerman, 7 I. Klaaijsen, 8 E. van de Hemel. Wesvluchten vanuit Quie- vrain. „Nieuw Leven". Koewacht, met 367 jonge duiven, 1 en 2 gebr. Van Hove, 3 en 4 Joh. de Block, 5 Al. Martens, 6 G. Schalkens, 7 R. van Hijfte, 8 J. de Bruijne, 9 Cam. de Bock, 10 W. Verbiest. Met 31 jaar lingen, 1 L. Seghers, 2 A. de Bruijne, 3 en 6 H. Beghijn, 4 P. van Goethem, 5 R. de Wae- le, 7 A. de Booij, 8 W. Ver biest, 9 Fl. Mannens, 10 H. Mannens. Oude duiven: 1 én 5 P. van Goethem, 2 G. van Laeren, 3 en 4 G. Janssens. 6 H. Mannens, 7 en 8 H. Be- gheijn, 9 A de Booij. „De Postduif". Heikant, met 236 jonge duiven. 1, 2, 6 en 8 A. de Potter, 1483,4 m.p.m., 3 F. Pierssens, 4 R. Danckaert. 5 J. Rottier, 7 L. de Bruin, 9 en 10 L. Thuy. Met 42 oude dui ven, 1 en 10 J. Vereecken, 1429,3 m.p.m., 2 A. Vlassen- rood, 3 L. Herwegh, 4 en 8 J. Leenknecht, 5 A. Jansens, 6 gebr. Sturm, 7 H. van Him- schoten. 9 gebr. Sturm. „De Snelle Duif', Terhole, met 47 duiven, 1 J. Asselman, 1504,- m.p.m., 2 en 4 L. Hey- mans, 3 Alf. Freyser, 5 en 9 A. Ongenae, 6 en 10 J. de Maat, 7 A. Beaurain, 8 A. Hemel aar. Concours Combinatie Hulst, met 115 oude duiven, 1 E. Strobbe, 1494,- m.p.m., 2 Al. Pieters, 3 en 6 J. Weemaes, 4 gebr. Kramers, 5 Aug. de Cou- wer, 7 Ai. Dobbelaer, 8 en 9 A.J. Nijs, 10 L. Blommaert. 158 jonge duiven, 1, 7 en 9 W. Colsen, 1484,- m.p.m., 2 Al. Dobbelaer, 3 Aug. de Couwer, 4 en 5 J. van de Branden, 6 J. Dhanis, 8 Fr. Kroes, 10 G. Lebbink. „De Snelle Duif", Clinge, met 207 jonge duiven, 1 A. de Cock, 2 J. Govaert, 3 Ch. van de Brander., 4 I. Bracke, 5 J. de Letter, 6 J. van de Bergen, 7 A. Verstraeten, 8 A. Bracke, 9 O. Rombout, 10 C. van Goe them. Met 54 jaarlingen, 1 E. Piesens, 2 J. Werbroeck, 3 P. Vos, 4 C. van Duyse, 5 H. de Cock, 6 J. Willaert, 7 A. Jan sen, 8 C. de Caluwé, 9 C. van Landeghem, 10 R. van Gaever. Met 62 f-ude duiven, 1 A. Se- ghexis, 2 G. Werbroeck, 3 C. van Duysse, 4 E. de Bot, 5 gebr. De Burger, 6 J. Willaert, 7 C. van Landeghem, 8 en 10 B. Pielaet, 9 J. Pilaet „De Reisduif", Graauw, in samenwerking met „De Post duif", Lamswaarde, met 61 ou de duiven, 1, 2 en 3 L. van Vlierberghen, 1479,77 m.p,m., 4 D. Moorthamer, 5 A. Bracké, 6 Th. Bisschop, 7 Alf. Kouij zer, 8 en 10 J. van Laere, 9 Th. Vernimmen. Met 42 jonge duiven, 1, 2, 3 en 7 J. Pardon, 1403,70 m.p.m., 4, 5 en 6 Ch. de Klerck, 8 G. van Dalen, 9 J. Valck, 10 Th. Bisschop. „De Zwaluw", Sint Jan steen, met 237 jonge duiven, 1 C. de Poorter, 1482,1 m.p.m., 2 en 6 P. van Looy en zoon, 3 en 5 Fl. Blommaert, 4 G. Deu- rinck, 7 en 9 G. Kouijzer, 8 J. van Spaandonck, 10 Pr. Ver straeten. Met 40 oude duiven, 1, 2 en 5 P. van Looy en zoon, 3 P. van de Bergen, 4 C. Blommaert, 6, 7 en 10 A. Sturm, 8 en 9 R. Vermer ken. „Herleving", Kloosterzande, met 123 jonge duiven, 1, 2, 3 en 4 R. Mahu, 1373,5 m.p.m., 5 en 10 P. de Waal, 6 B. van Waes, 7 en 8 gebr. Van Poor ten, 9 R. de Nijs. Met 51 oude duiven, 1 Vercauteren en zoon, 1404,4 m.p.m., 2 P. van Goe them, 3 Jo Voet, 4, 7 en 10 J. de Jonghe, 5 R. van Heese, 6 R. de Booij, 8 B. van Waes. 9 R. Krieckaert. Met 57 jaarlin gen, 1 P van Goethem, 1378,5 m.p.m., 2 Rob de Booij, 3 en 10 R. van Heese, 4 E. Aarssen, 5. 6 en 8 C. Bisschop. 9 combi. Voet-Van de Borgt. „De Vrede", Sas van Gent met 229 jonge duiven. 1 en 10 P. Goossen (1395,- mpm). 2 en 5 R. Colpaert. 3 R. Geernaert, 4 K. de Backker, 6 H. Bouten, 7 en 9 Martens en zoon, 8 J. van de Broecke. Met 44 oude duiven: 1 R. Cappaert (1384,- mpm), 2 en 5 M. Pielaet, 3 en 9 J. Acke, 4 R. Geernaert, 6 en 8 J. Temmerman, 7 M. de Grof, 10. P. Sneelders. „VZV", Hoofdplaat met 369 jonge duiven: 1 P. van Waes (1451,- mpm), 2 Scherbeijn en zoon, 3 M. Vermeere, 4 C. de Waele, 5 en 7 Th. Velde, 6 P. Pielaet, 8 E. Temmerman en zoon, 9 A. van de Broecke, 10 Temmerman-D. Met 119 oude duiven: 1 en 5 A. Temmerman (I486,- mpm), 2 R. Scherbeijn, 3 en 4 N. Provoost, 5 Temmer man en zoon, 6 M. Blaakman, 7 W. Temmerman, 8 J. Geer naert, 9 A. van de Broecke, 10 Th. Steijaert. I

de Stem | 1973 | | pagina 15