Theo Koomen komt naar avondcriterium Cora Hofman in Goes op dreef DUEL OM ZEEUWSE YOLKSKOERSTITEL Toernooi van Walcheren is sterk bezet Vlasrit in Koewacht VERRASSENDE WINST VOOR ROEL VEENSTRA 1975 Sportdag KPJ Hulst Pupillen Tern. Boys winnen Toernooi voor OZO-formaties Fedor den Hertog start bij amateurs GM Spektakel 8.050,- 1.427,- 9.477,- 600,- 8.877,-* Zaterdag 16 juni 1973 27 >erdag mogen boenen, ift Tefal een speciale mtieset: steelpan inti- >3,25 voor Dot of tweede huis. iper dag. 376-9103/3109) voor ver- Hl rug- fd- a comfort rit. rstangen or nwerk. Del: in jorzien van 600,-. dett. Stap den, i ons land is. Motors Continental, gen voorbehouden. iet TAL VAN TOPCOUREURS IN WIELERKOERS ZUIDDORPE (Van onze sportredactie) ZUIDDORPE De derde internationale Boekweitronde in Zuiddorpe belooft een topper te worden. Het jubilerende 25 jaar bestaande organisatiecomité de supportersclub „De Zwaluw" houdt maandag een wielerronde, waarop alle Nederlandse vedetten van de partij zullen zjjn. „Kosten hebben we niet op gekeken. De kas is leeg, maar het rennersveld is er naar," zegt de voorzitter van het organi satiecomité, Henk de Mul. Spetters als Fedor den Hertog, Wim de Waal, Toine van de Bunder, Cees van Dongen en Roy Schuyten zullen acte de présence geven. In de middaguren is er een koers voor aspiranten en nieuwe lingen en om kwart voor zeven volgt het klapstuk: een avondcriterium voor amateurs. Een avondcriterium dat ook zal worden bijgewoond door radio- en televisieverslaggever Theo Koomen, de man die vo rig jaar verstek moest laten gaan in Zuiddorpe hij was absoluut verhinderd maar die deze „vergissing" nu wil goed maken. In samenwerking met dagblad De Stem is het mogelijk geworden .dat Theo Koomen de koers in Zuiddor pe komt opluisteren. De Mul: „Het wordt de sterkst bezette wielerkoers in Zeeland. We zijn tot op de bodem van de kas gegaan. De koers zelf kost om en nabij de zesduizend gulden. Er is voer f 1000 startgeld betaald. Wij willen graag goed tevoorschijn komen. Dan is het wel nodig dat jea startgelden betaald. Pas dan krijg je de toprenners. Als je de deelnemerslijst be kijkt, dan durf ik wel te zeg gen dat het een prestatie is voor Zuiddorpe, een kerkdorp met 800 inwoners. We hebben gelukkig goede sponsors, zoals slagerij Plassaert uit Axel. Op die manier moet het gefikst worden, al valt dat niet mee, want in Zuiddorpe zelf staan er maar vijf winkels. Kun je nagaan dat er heel wat aan vast zit om zo'n sterk renners veld aan te trekken". Het organisatiecomité bestaan de uit de heren H. de Mul (voorzitter), G. Coone (secre taris), W. Mighon (penning meester), C. Belaerts, A. Apers, R. Seijnesael, E. Tal boom, E. Pottelberghe, en F. Heiman Heeft keihard gewerkt aan de voorbereiding en niet voor niets. De Mul: „De laat ste drie jaar is de Boekweit ronde pas goed van de grond gekomen. Het bestuur heeft een belangrijke verjongings kuur ondergaan en de spirit is er weer. Met een beetje gun stig weer verwacht ik toch zeker een dikke vierduizend bezoekers". De bezoekers, die van de kermiskoers willen genieten zien om 15.00 uur de aspiran ten van start gaan. In totaal staan er zestien op de deelne merslijst. Belangrijkste kans hebbers voor de eindoverwin ning zijn in deze categorie: Gijsel Heikant, De Jong St.- Willebrord, Polak Heinkens- zand, Kokke St.-Willebrord, Kouijzer Terneuzen en Borre- mans Woensdrecht. Interessant kan hier het duel worden tus sen Polak en Gijsel, die elkaar nog het een en ander hebben te vertellen naar aanleiding van de omstreden sprint in het Zeeuwse wielerkampioen schap, toen Gijsel werd gedis kwalificeerd. Gijsel zal in I Zuiddorpe graag revanche wil len nemen. De aspiranten leg gen het 3800 meter lange par koers in totaal acht keer af. ,Om 16.00 uur starten twintig nieuwelingen voor een rit over zestig kilometer of 18 ronden, ionnie Veerman (Terneuzen), Octave Picavet (Hulst) en «rans Verstraeten uit Philippi ne gaan hier als belangrijkste lavorieten van start, met als outsiders Hellemons, Jeremias- se, De Jager, Nieuwdorp en "erschuuren. Klapstuk van deze wieier dag in Zuiddorpe vormt na tuurlijk het avondcriterium voor de amateurs, waarvoor om 18.45 het startschot wordt gegeven. Liefst 56 sterke amateurs staan dan voor een koers over negentig kilometer of 22 ronden. Veel belangstel ling gaat hierbij uit naar de strijd tussen de Zeeuwse troe ven Jan Raas, en de prijsrij- ders Wim de Waal en Toine van de Bunder. Dit drietal Zeeuwse favorie ten krijgt de meeste concur rentie te duchten van trek pleister Fedor den Hertog, Hert Broere, Cees van Dongen, Gaby Minneboo, de winnaar van de Omloop van de Braak man, Henk Stander, Roy Schuyten, Piet Franken, Aad van der Hoek en Henny Gij sel. Stuk voor stuk namen die voor het nodige wielerg'eweld kunnen zorgen. Het parkoers ziet er als volgt uit: Hoofdweg Zuid, St.- Marensstraat, Bleijenbergst- weg - St.-Janstraat, Hoofd straat. Voor de Zeeuwse wieleren- thousiasten een fraaie gelegen heid de Nederlandse top aan het werk te zien. De koers in Zuiddorpe kan min of meer gezien worden als een genera le repetitie voor het Neder lands wielerkampioenschap. Het deelnemersveld staat in ie der geval borg voor een inte ressant wielerspektakel. TON KOOMEN (Van onze sportmedewerker) HULST De KPJ kring Hulst houdt zondag 17 juni de jaarlijkse sportdag, die plaats- vind op het Hulsterse sport park. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. De heren doen aan atletiek, zoals ver- en hoogspringen, 100 en 1500 meter, hinkstap- springen en kogelstoten. Ook de dames werken verschillen de atletieknummers af, zoals 80 en 400 meter, hoog- en verspringen en balwerpen. De groepsnummers bestaan uit touwtrekken. (Van onze sportmedewerker) riÜ°^„r De atletiekvereni- Dinbt Uit Goes hieId het KrVCekend °P de Goese vori„»aan de wedst«jden, die slecht» Week vanwege het rechte weer moesten worden slïi De vo<""iaamste uit- Zl "aren: 5000 meter seni- 15392 1 „K AV'56 154?'?' W. van Houte HAV 1645R P' de Dreu AV'56 AV'ïk' C' Hoogesteeger AV'5 A. de Regt oren' t meter seni- 112 i» ,Rademakers Thor van n»^ Thor 3 D. S«n AV.ÏÏ AV'56 u'2- K. Hooft s»nU11'3, 5 W' van der 200 helde SP°rt U-4. Dio1 d' van Drunen av'56 22 8 9 n Ev^sdiik AV'56 22 9 Van 0osten A: dames en meisjes 116 2 "ofman Schelde Sport 127' 9 Hamelink AV'56 4' de Munck AV'56 13.1, 4 E Bakker AV'56 13.7, 5 E. Crucq AV'56 13.9. 200 meter dames en meisjes A: 1 C. Hofman Schelde Sport 24.6, 2 J. Hamelink AV'56 25.8, 3 E. Bakker AV'56 28.5, 4 E. Crucq AV'56 28.8. Polstokspringen senioren: 1 J. Mathijssen Thor 3.60 m., 2 C. Mathijssen Thor 3.30 m., 4 C. van Oosten AV'56 3.10 m., 5 G. Oei'lemans Dio 3 m. 100 meter jongens A :1 H. v. d. Haar Dynamo '70 11.2, 2 P. van Drunen Dio 11.3, 3 P. de munck AV'56 11.7. 100 meter jongens B: 1 P. Moelker Schelde Sport 12.0. 100 meter jongens C: 1 P. Sturm AV'56 12.6. 3000 meter jongens B: 1 P. Moelker Schelde Sport 9.33.6. Estafettes: 4 x 100 meter heren: 1 AV'56 45.1. 4 x 60 meter meisjes D: AV '56 36.1. 4 x 80 meter meisjes C: AV'56 45.6. Het actieve wielercomité van Zuiddorpe, dat er in geslaagd is een zeer sterk rennersveld aan te trekken voor de kermiskoers, die maandag wordt 'gehouden. (Van onze sportmedewerker) GRAAUW Het volks- koerscomité van Graauw houdt zaterdag 16 juni, voor de eerste maal sinds het be staan van de volkskoersen een volkskoers, met als inzet het kampioenschap van Zeeland. Voor trimmend Zeeland iets geheel nieuws, aangezien voor deze wedstrijd geen Belgen kunnen inschrijven. Het Graauwse volkskoers-comité onder leiding van voorzitter Asselman was er op de kalen der-vergadering ook al op ge brand om de Belgische trim mers voorgoed uit te sluiten voor deelname aan wedstrij den in Zeeuwsch-Vlaande- ren. Asselman: „We zijn de me ning toegedaan dat als er al leen Zeeuwen zijn, die echte goede oude sfeer van de volkskoersen weer terugkomt. Op het ogenblik zijn het volle dige wielerwedstrijden, en voor vele Zeeuwsch-Vlamin gen is de lol er gewoon af. Toen de eerste volkskoersen hier betwist werden hadden we veel meer deelnemers, maar met al die Belgen erbij wordt men dat gewoon beu. Dit Zeeuwse kampioenschap kan tevens als proef dienen, hoe nu alles verloopt zonder die Belgen erbij. Asselman: „Dat ook de mensen uit het dorp dat beu worden blijkt wel duidelijk als je rond gaat om geld. „Ons bestuur ziet het gewoon als een echt dorps feest. Voorts mogen er alleen renners deelnemen die na 1970 niet meer als actief wielrenner hebben gefietst, en hieraan zal door het comité strikt de hand worden gehouden, wordt er toch iemand betrapt, dan zal deze onmiddellijk uit de wed strijd worden genomen. Ver der moeten alle deelnemers, onder en boven de 21 jaar een bewijs meebrengen dat ze werkelijk Zeeuw zijn, terwijl de jongste categorie een be wijs van hun ouders moeten hebben. De jongste categorie tót en met 11 jaar, een wed strijd alleen voor de plaatselij ke jeugd, gaat als eerste om 13.30 u. van start en voor hun bedraagt de afstand vijfeneen- halve kilometer. De deelname voor deze categorie "is gratis, terwijl de winnaar een beker en bloemen in ontvangst zal mogen nemen. De totale af stand is verdeeld over vijf kleine ronden van ongeveer 1100 meter. Om 14.15 u. kan- de jeugd van 12 tot en met 151 jaar aan zijn trekken komen.' Voor hen bedraagt de totale afstand 11 kilometer, verdeeld over tien ronden van 1100 me ter. Ook hier kan de overwin naar een beker en bloemen in ontvangst nemen terwijl het inschrijfgeld is vastgesteld op een gulden. Schelfhoutshoek, Zandberg en terug Graauw richting Dorps straat. Ook voor de eerste veteraan, boven de 35 jaar is een beker en een palm beschikbaar. Na het wegvallen van de Belgen is hier Piet Everaerd uit Hulst de grote kanshebber voor de eindoverwinning. Hij zal ech ter moeten rekenen op sterke tegenstand van J. Thuy uit St.-Jansteen. In de categorie 16 jaar en ouder kan het onge twijfeld een felle strijd wor den om de titel. Gaston Thuy uit St.-Jansteen, die het de laatste tijd een beetje laat „zitten" heeft zware concur renten gevonden in Bram van Laere uit Sluis en Theo van de Branden uit Heikant. Maar ook George Wij.naeker uit Koe wacht moet nu zeker tot de kanshebbers gerekend worden, evenals Eddy de Block uit Heikant. Hij is nog steeds lijst aanvoerder van het klasse ment in de competitie georga niseerd door De Stem in sa menwerking met Skol Interna tional. De voornaamste deelne mers zijn verder: H. de Jonge, Goes; A. Schelfhout, Hengstdijk; en W. Verstraeten, Hulst. De prijsuitreiking voor de eerste twee categorieën vindt plaats in café De Calu- wé, terwijl de laatste categorie zijn prijzen in café Janssen op de Oude Kaai in ontvangst zal kunnen nemen. George Wijnacker, een van de favorieten voor de Zeeuwse volkskoerstitel, een duel dat in Graauw zal worden betwist. (Van onze sportmedewerker) SLUIS Dat Terneuzense Boys op dit moment zeer goe de jeugdvoetballers heeft is De „groten", het spektakel van deze wielermiddag, komen als laatste aan de beurt. Zij zullen in totaal 60 kilometer moeten afleggen verdeeld over acht ronden van 7500 meter. De start voor alle categorieën is aan café De Caluwe, waar ook de inschrijving wordt ge houden. Het parkoers voor de A-ca tegorie ziet er als volgt uit: Dorpsstraat, Achtereindstraat, (Van onze sportmedewerker) HULST Het nieuwe be stuur van de bedrijfsvoetbal OZO te Hulst houdt zondag 17 juni en zaterdag 23 juni, twee voetbaltoernooien voor bedrijfs- eiftallen uit Oost-Zeeuwsch- Viaanderen, die traditiege trouw gespeeld zullen worden op de OZO-terreinen in Hulst. Aangezien de tijd voor de or ganisators te kort was om een competitie te organiseren, heeft het nieuwe bestuur in plaats daarvan een drietal toernooien georganiseerd. Het eerste toernooi was ge pland voor zaterdag 2 juni j.l. maar moest wegens bijzonder slechte weersomstandigheden worden afgelast. Het ligt over igens wel in de bedoeling van het nieuwe bestuur om vol gend jaar de bedrijfscompeti- tie weer te laten plaatsvinden. De deelnemende ploegen aan het toernooi van zaterdag 17 juni zijn: poule A: SC Mor- res (Hulst), FC Texam (Nieuw-Namen), FC Necker- mann (Hulst) en FC Bleykerk (combinatie van FC Bleyko uit Hulst en FC Van Kerkho ven uit Kloosterzande). Poule B: FC Desso (St.-Jansteen), FC Linex' (Koewacht), FC de Roeck (St.-Jansteen) en Clitex Sport (Clinge). De eerste wedstrijden, die op twee vel den gespeeld worden, begin nen om 9.00 uur, waarna om ongeveer 14.00 uur de plaat singswedstrijden beginnen. Het programma ziet er als volgt uit: veld 1: 9.00 uur SC Mores - FC Bleykerk, 9.40 uur FC Texam - FC Necker- mann, 10.20 uur SC Morres - FC Desso, 11.00 uur FC Texam - FC De Roeck, 11.40 uur SC Morres - FC Linex, 12.20 uur FC Texam - Clitex Sport, 13.30 uur SC Morres - FC Texam. Veld 2: 9.00 uur FC Desso - FC Linex, 9.40 uur FC de Roeck - Clitex Sport, 10.20 uur FC Bleykerk - FC Linex, 11.00 uur FC Necker-j mann - Clitex Sport, 11.40 uur FC Bleykerk - FC Desso, 12.20 uur FC Neckermann - FC de Roeck, 13.10 uur FC Necker mann - FC Bleykerk. tijdens het pupillentoernooi te Sluis wel gebleken. Van de zes deelnemende verenigingen, Terneuzense Boys, Zaamslag Hoofdplaat, Aardenburg, Corn. Boys, en Sluis, wonnen zij al hun wedstrijden. Sluis voorzitter Sjeff Spee was erg tevreden over het toernooi. Ei- was een vrij grote publieke belangstelling De uitslagen waren: Terneuzense Boys - Sluis 10. Hoofdplaat - Corn. Boys 20. Aardenburg - Zaamslag 20. Com. Boys - Terneuzense Boys 08. Aar denburg - Hoofdplaat 11. Zaamslag - Sluis 00. Hoofd plaat - Zaamslag 00. Terneu zense Boys - Aardenburg 10V Sluis - Corn. Boys 10. Hoofdplaat - Terneuzense Boys 02. Aardenburg - Sluis 10. Com. Boys - Zaamslag 10. Sluis - Hoofdplaat 00. Zaamslag - Terneuzense Boys 05. Corn Boys - Aardenburg 01. De eindstand: 1 Terneu zense Boy3, 2 Aardenburg, 3 Hoofdplaat, 4 Sluis, 5 Zaam slag, 6 Com. Boys. 9 Theo Koomen, die in Zuiddorpe acte de présence zal geven. Zijn komst naar de wielerkoers is mogelijk geworden door dag blad De Stem. (Van onze sportredactie) VLISSINGEN De S.V. Walcheren in Viissingen houdt op zaterdag 16 en zondag 17 juni een groots opgezet inter nationaal zevenhandbaltoer- nooi. Aan dit toernooi, dat op sportpark Bonedijke aan de Koudekerkseweg zal worden gehouden, wordt deelgenomen door maar liefst 35 verenigin gen. In totaal zullen ongeveer 2000 sportmensen actief bezig zijn tijdens dit toernooi. De deelnemende verenigin gen zijn: België: Gremsbergen, West-Duitsiand: Blau Gold - Bischofsheim, Turnvereim '04 - Dirmingen, T.V. Güls - Ko blenz, Velbert - Velbert en VBF '08 Aachen. Nederland: AHC '31 - Amsterdam, Atomi- um - Rotterdam, Break Out - Roosendaal, 'Delta Sport - Zie- rikzee, DHC - Domburg, DVO - Sittard, Eindhoven-Eindho ven, EMM - Middelburg, Fore- holte - Noordwijkerhout, For- tuna - Bergen op Zoom, GSC - Goes, Haringman - Goes, Hel las - Den Haag, Hermes - Den Haag, Hontenisse - Klooster zande, Internos - Etten-Leur, Marathon - Viissingen, Olym pus - Viissingen, Operatie '71 - Oostburg, Rapid - Breda, Scheldesport - Terneuzen, De Schutters - Rotterdam, Sios - Bergen op Zoom, Slatervaart - Amsterdam, Swift - Roer mond, Tornado - Breda, Velo - Wateringen, Volharding Goes, Walcheren - Viissingen en Zeeland Sport - Viissingen. De wedstrijdduur op zater dag is gesteld op tweemaal tien minuten met tussen de wedstrijden drie minuten pau ze. De wedstrijdduur op zon dag bedraagt tweemaal dertien minuten met tussen de wed strijden vier minuten rust. De jongens-pupillen zijn In gedeeld in twee poules. In poule I zijn dat Fortuna I, GSC I, Olympus I en Operatie '71 I. Poule II: EMM I, Mara thon I, Olympus II en Walche ren I. Er zijn drie poules jongens aspiranten en die zien er als volgt uit: Poule I: Atomium I, Marathon I, Olympus I, Rapid I en VBF '08 Aachen. Poule II: EMM 1, Olympus II, Operatie '71 I, Soheldlesport I en Wal cheren I. Poule III: Delta Sport I, Fortuna I, GSC I, Rapid II en Walcheren II. De poule-indeling bij de meisjes-pupillen ziet er als volgt uit: Poule I: Atomium I, Marathon I, Olympus I, Wal cheren I. Poule II: EMM I, Fortuna I, Marathon II en Walfcheren II. Poule III: GSC I, Hontenisse I, Olympus II en Walcheren III. Poule IV: DHC I, Marathon III, Walcheren IV en Zeeland Sport I. Poule V: Fortuna II, Hontenisse II, Wal cheren V en Zeeland Sport II. Meisjes-aspiranten: poule I: Fortuna I, Rapid I, VBT1' '08, Aachen I, Walcheren I en Zee land Sport I. Poule II: EMM I. Marathon I, Olympus I., VBF '08 Aachen II en Walcheren II Poule III: DHC I, GSC I, Ma rathon II, Olympus II en Ope ratie '711. Poule IV: Fortuna II. Hontenisse I, Rapid II en Wal cheren III. Hoofdklasse dames: Poule A: Foreholte, Hellas, Turnverein '04 en Walcheren I. Poulp B: DVO, De Schutters, Swift en Velo. Hoofdklasse heren: AHC '31, EMM I, Haringman I en Hellas. Poule B: Fortuna I, Hermes, Internos I en De Schutters. Dames senioren: poule I: Break Out, GSC, Olympus I, Tornado en Zeeland Sport I. Poule II: EMM I, Hontenisse, Rapid I, Velbert en Walcheren II. Poule III: Atomium I, In ternos, Marathon en Olympus II. Poule IV: DHC, Eindhoven, Olympus III en Atomium II. Poule V: EMM II, Fortuna, Rapid II, Walcheren III en Zeeland Sport II. Heren-senioren: Poule I: Atomium I, GSC I, Olympus I, Rapid I en Sios I. Poule II: Blau Gold, Break Out I, Grembergen, Slotervaart en Walcheren I. Poule III: Delta Sport I, EMM II, Haringman II, Olympus II en Walcheren II. Poule IV: Fortuna II, GSC II, Olympus III, Tornado en Volharding. Poule V: Atomium II, Marathon, Olympus IV, Ra- oid II, SIOS II en Zeeland Sport I. Poule VI: Delta Sport II, Break Out II, Internos II, Olympus V en Walcheren III. Dames-junioren: Poule I: Break Out, EMM I. Olympus I, Walcheren I en Velo. Poule II: Atomium, Marathon I. Rapid I, Scheldesport en Zeeland Sport I. Poule III: Fortuna, GSC I, Hontenisse. Olympus II, Walcheren II. Poule IV: Hontenisse II, Marathon II, Olympus III, Rapid II en Wal cheren II. Heren - iunioren: Poule I: Fortuna I, GSC I, TV Güls, Haringman, Olympus I. Poule II: Atomium, EMM, Ma rathon I, Raüid I en Walche ren I. Poule III: GSC II, Mara thon II, Olvmpus II, Sios I en Walcheren II. (Van onze sportmedewerker) KOEWACHT De rally club ,.De Vossenrijders" uit Hulst houdt zaterdag 16 juni ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Vlas- markt in Koewacht een oriën- tatierit, die als naam kreeg „Vlasrit". Deze rit heeft een lengte van ongeveer 40 kilo meter, en de gemiddelde snel heid waarmee gereden moet worden is vastgesteld op 24 kilometer per uur. Voor deze rit geldt een bij zonder reglement dat bij in schrijving wordt verstrekt. De start en finish zijn in de Vlas straat in Koewacht, en de eer ste wagen gaat om precies 14.01 uur van start. Voorinschrijvin gen, na 18.00 uur bij C. Aude- naerde, telefoon 01140-3127. Op de dag van de rit zelf kan men zich laten inschrijven in café De Waele, Nieuwstraat in Koewacht, en wel van 13.00 tot 14.00 uur. De kosten per wagen bedragen zes gulden. Voor dez rit is een groot prijzenschema opgezet. De prijsuitreiking vindt plaats om ongeveer 20.00 uur in zaal De Anjer bij A. de Schepper in Koewacht, waarna er nog een dansavond volgt. (Van onze zwemmedewerker) VLISSINGEN Roel Vecn- stra van de Ganzen uit Goes heeft donderdagavond in het zwembad te Viissingen tijdens de finale voor het Zeeuwse kampioenschap op de 800 me ter vrije slag heren, voor een grote sensatie gezorgd, door de favorieten voor de titel Hans v.d. Guchte van Luctor en Jaap Keymel van Viissin gen in een spannend duel te kloppen. Na 400 meter zwemmen was V. d. Guchte wat teruggevallen, terwijl Keymel aan de leiding lag. Maar Veenstra wilde niet wij ken, en kwam met nog 100 meter te zwemmen naast Key mel. Er volgde toen een ge weldig spannende laatste 100 meter, waarbij beide zwem mers elkaar niets toegaven, en zij tikten dan ook volkomen gelijk aan. Beiden Kregen de zelfde tijd toegewezen maar de jury riep Veenstra tot kam pioen uit. Voor Jaap Keymel beteken de het een tweede plaats met een nieuw Zeeuws aspiranten record. In de finale om de 1500 meter dames leek het er even op dat Joke de Wilde Ganzen en Miriam Overdulve Schelde hetzelfde spelletje gingen spelen. Zij aan zij trokken deze meisjes hun baantjes maar na een kilo meter zwemmen sprintte Joke plotseling van Miriam weg. Er ontstond toen een gat van een meter of acht, die voor Miriam niet meer te overbruggen bleek. De tijd van Joke de Wilde betekende een nieuw Zeeuws record waarbij zij het oude record met liefst 34 seconden verbeterde. Maar ook Miriam Overdulve bleef met haar tijd van 22.44.9 ruim onder het ou de record hetgeen haar een nieuw Zeeuws aspirantenre- cord opleverde. Uitslagen: 800 meter vrije slag heren: 1 R. Veenstra Gan zen 10.51.2, 2 J. Kehmel Stormvogel 10.51.2, 3 H. v. d. Guchte Luctor 11.07.7, 4 R. de Nooyer Stormvogel 11.26.7, 5 R. Clemminck Schelde 11.27.7, 6 B. Durinck Bruinvis 11.53.5. 1500 meter vrije slag dames: 1 J. de Wilde Ganzen 22.34.4, 2 M. Overdulve Schelde 2.44.9, 3 M. v. d. Neste Schelde 23.52.0, 4 A. Clompe Ganzen 24.08.8, 5 E. de Jonge Storm vogel 24.38.6, 6 R. Bral, Bruin-

de Stem | 1973 | | pagina 27