van Schelde een ramp Jozef de »imet is koning van Axel De Ruyter-school valt buiten examenfraude Voor politierechter schuld vereffend „KUNST UIT ZEELAND" TOCH NAAR BRUGGE ^zwaar plan Afsluiting Tiende Zeeuwse kunstmarkt geopend Sticusa viert jubileum met in Middelburg zet 'ns wat anders op tafel dan gewone aardappelen SCHEIKUNDESTUDENT WATERSTAAT VERGAT ZWARE METALEN hutters- ningin )l. Ivrij warm Mertens komt niet naar KVP- bijeenkomst in Kloosterzande PRINCIPEBESLUIT: Fusie tussen Goeree- Overflakkee en WMZ FESTIVAL BEGINT MET KLOKGELUI CHIPS EWto 7?,e K,°P 324 onv' Verbazing over sluizen stad i vii«uzen 238 en i4-53 J. ZUIJDWEG OVERLEDEN I Kaub 209 J?lngen 173 "4. I Koblenz 219 Tne4 246 Plus 1, Schip omhoog Vrijdag 15 juni 1973 |it> Borsele van de PPft ats bezwaar aangete. iggende bestemmings. Het beroepsschriit 4 km), terwijl ook van advies voor de te ordening ee„ iheiding tussen woon- triegebied vraagt van leter. De PPR maakt lit punt en op grond ;nstaande aanbevelin- vaar tegen Set be- :splan. het bestemmingsplan t om het industrieter- Borsele een groenzo- orden gelegd. De PPR deze groenzone voor in minste gelijktijdig vestiging van de in- noet worden gereali- maakt er bezwaar t uit de toelichting op istemmingsplan niet welke wijze de tijd- van aanleg van de e en van industriële op elkaar zijn af ge- PPR maakt tenslotte raar tegen het ontbre- een exploitatie-over- acht het achterwege van elke informatie financiële consequen- het bestemmingsplan stig manco. Het be- rift is namens de sel eondertekend door e Koster. Henk van Jacques Uitterhoeve. A.DENDAMME portretfotootje van luw Steenaert de r, die zoals wij week reeds meld- op de konings- fing van de hand- ereniging „Voor- ig" te Kwadendam- ïet een meesterlijk in de zevende ron- e koningsvogel vol waarmee zij zich- opwierp tot eerste gin op de Bevelan- ;t was echt geen lstreffer", zo ver- de zij gisterenmid- „Ik zat er de hele il naar toe te wer- Maar het heeft me (wel een beetje over laid. de andere deelne- zaten ook heel goe- ihutters". Het was *ens niet de eerste dat mevrouw aert de koningsvo- nlaag haalde. In '67 e Europese kampi- rhappen, presteerde jetzelfde. Mevrouw aert neemt al een of vijftien aan ;ingen deel. (Van onze correspondent) AMSTERDAM/GOES Hoewel de fosfaten de grootste be- I dreiging vormen, zal ook de belasting van de zware metalen, die tot nu toe erg onderschat is, een groot gevaar gaan opleveren. Rijkswaterstaat heeft hiermee nauwelijks rekening gehouden. )ten dacht dat het grootste deel wel in de bodem van het Hol- I landsch Diep zou verdwijnen. Dit is echter niet het geval, en ook I al was het zo, dan nog zou de bedreiging zeer groot zijn. Tot deze I vaststelling komt de Amsterdamse student scheikunde J. M. Ak- I kerraan in een scriptie die hij getiteld heeft: „Is de afsluiting van I de Oosterschelde juist of onjuist?" zuivering, de meest gunstige omstandigheden dus, en hij komt dan tot de conclusie dat het Zeeuws Meer binnen drie jaar een fosfaatgehalte zal krijgen in de orde van grootte van het IJsselmeer of Veerse Meer. Mocht de zuivering niet of in onvoldoende mate geluk ken, dan is dat voor het Zeeuws Meer op die termijn funest. Lever dit al vrij grote pro blemen op, de zware metalen die jaarlijks in enorme hoe veelheden via de Rijn ons land binnenkomen (plus nog de Rijnverontreiniging binnen de eigen "landsgrenzen, een onbe kende factor) zijn er ook nog. Rijkswaterstaat is er altijd van uitgegaan dat deze stoffen voor het grootste deel door slib gebonden in het Hol- landsch Diep wel naar de bo dem zullen zakken, dit is vol gens student Akkerman ook wel het geval, maar daar blij ven ze niet. De gebonden zware metalen zouden naar zijn mening bac- terieel in onder meer oplosba re methylverbindingen worden omgezet die vanuit de sliblaag weer gemakkelijk in het wa ter terecht komen. Vandaar ook die sterke kwikverontrei- niging van het IJsselmeer. De heer Akkerman ziet twee mo gelijkheden om dit kwaad te bestrijden: Een intensieve beluchting van de bovenste sliblagesn, die echter op de lager gelegen la gen nauwelijks enige merkba re invloed zal hebben en Het verwijderen van het metaalrijke slib. Door zeer in tensief continu baggerwerk. Wat vooral in de Biesbosdh nauwelijks denkbaar is. Bo vendien zouden dan zeer grote hoeveelheden verzet moeten worden. De Rijn vervoert jaarlijks 2300.000 ton slib en de Maas nog eens 300.000 ton. Onjuist is zijn conclusie aan Ihet eind van het rapport, dat 1 gedetailleerd een heldere uit- I eenzetting geeft van het [vraagstuk al of niet openhou den. Hoewel de heer Akker- Iman als scheikundige in de Iscriptie met name ingaat op I de verontreiniging van het Itoekomstig Zeeuws Meer door zware metalen behandelt hij «daarnaast ook verschillende I aspecten van bestuurlijke, po- llitieke, planologische en wa- [terstaatkundige aard, terwijl look het vraagstuk van de de- Ifosfatering zijn aandacht Ivraagt. Zelfs voegt hij aan de I reeds bestaande prognoses lover de toekomstige fosfaatbe- I lasting nog een eigen zienswij- [ze toe, die belangrijk hoger I uitvalt dan die welke van 1 Rijkswaterstaat tot nu toe ver schenen zijn. Bij zijn berekening is hij Ititgegaan van een Rijninlaat Inn 300 kubieke meter per I sc. van het huidige Rijnwater la met de thans voorgestelde Vooruitzichten voor zaterdag w zondag. Opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: Vrij warm en later kans op onweer. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: aantal uren zon: 7 tot 16. min. temp: van 2 graden onder normaal tot 4 graden boven normaal, max. temp: 2 tot 7 graden boven [normaal, kans op een droge .periode van minstens 12 uur: procent, kans op een geheel jdroog etmaal: 70 procent. Voor zondag: aantal uren *on: 2 tot 10. min. temp: 0 tot J graden boven normaal, max. - temp: van ongeveer normaal |tot 5 graden boven normaal. <ans op een droge periode van |®instens 12 uur: 80 procent. [Kans op een geheel droog et- Maal: 50 procent. STRAND VERWACHTING Een krachtig hogedrukcen- |!Juni ligt vandaag boven de mordzee en trekt langzaam ™ar het noordoosten. Hierdoor al de tot zwak afnemende ma geleidelijk van noord "aar zuidoostelijke richting ,.aai™- Dit geeft aan het ïïl enige sti)ging van tem peratuur. In de middag 18 I-Wen, zeewater 14 graden, j' lllltzichten: in de komende Warmer zomers en geleidelijk Berol zaterdag 16 juni Ban op Zoom 4-ll en 16.34 Hansweert 317 en 15 32 |We2?-ne 2.06 en 14.23 eweldinge 4.01 en 16.24 (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De heer J. Mertens, staatssecreta ris van sociale zaken is door een onverwachte reis naar Brussel verhinderd vanavond deel te nemen aan de KVP Zo mer Tour, die in hotel De Lin de in Kloosterzande wordt ge houden. In zijn plaats komt de heer P. van Zeil, kamerlid en oud NKV bestuurder en in plaats van mevrouw mr. Lei j ten komt de landelijk voorzitter dr. ir. De Zeeuw, voorzitter van dc KVP. Zoals bekend nemen ook de kamerleden J. van Eisen en F. van der Gun aan deze zomer bij eenkomst deel. (Van onze correspondent) AXEL Jozef de Smet uit Axel kan zich sinds deze week „koning" noemen van de Axelse handboogmaatschappij „Ons Vermaak". Hij verwierf deze titel door bij de jongste schieting de koningsvogel naar beneden te halen. Dat lijkt een eenvoudig kar weitje, maar is het in de praktijk bepaald niet. Als je er de heer De Smet over hoort praten blijkt het een behoor lijke opgave te zijn. Alle schutters krij gen bij een ko- ningschieting driemaal de ge legenheid de vogel af te schie ten. Lukt dat niemand, dan krijgt elke schutter weer een beurt, net zolang de konings vogel wel naar beneden komt. Jozef de Smet is het deze keer in de vierde beurt gelukt en geen van de andere schutters evenaarde die prestatie. Hij vertelt, dat het zijn eerste gro te prijs is in de nu ruim 25 jaar, dat hij handboogschutter is. Pratend met Jozef de Smet, kom je er als leek achter wat een fascinerende sport dit handboogschieten eigenlijk is. Allereerst is er de grote ver scheidenheid in bogen. Boog schieten is niet alleen een sport waar veel oefening voor nodig is, maar waarbii het ook op een goede lichamelijke con ditie aankomt. De kersverse Axelse koning kan dat beves tigen. Voor Jozef de Smet be gint het nu eigenlijk pas goed. Hij is koning en dat geeft nogal wat verplichtingen, zoals deelname aan de regionale schieting van alle koningen, verder het nationaal kampi oenschap en alle andere klus jes, die aan zo'n koningstitel vastzitten. Als het hem lukt ook de komende twee jaar de ko ningsvogel naar beneden te halen, dan mag hij zich keizer noemen. „Maar die zijn er niet zo heel veel", besluit hij het gesprek, alsof hij zeggen wil, op dat succes niet zo zeer te rekenen. Koning Jozef de Smet met zijn prijs. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELHARNIS Het be stuur van de stichting De Drinkwaterleiding Goeree en Overflakkee heeft in principe besloten tot een fusie met de Water Maatschappij Zeeland (WMZ). In een kort perscom muniqué wordt dit meege deeld. De stichting drinkwater leiding had zich al geruime tijd in de toekomstige positie van het bedrijf verdiept. 4 Aanleiding daartoe vormden de thans geldende en in de toekomst te verwachten eisen, die aan een drinkwaterleiding- bedrijf gesteld (zullen) wor- den" Daarnaast speelden óok kwalitatieve vraagstukken (infiltratie van oppervlakte water uit het Haringvliet) een belangrijke rol in de beslis sing tot beleidsombuiging. Een en ander heeft er toe geleid dat na afweging van alle om standigheden nu het algemeen bestuur van de stichting op 8 juni in principe heeft besloten met de N.V. Water Maatschappij Zeeland, waarmee reeds enige tijd nauw wordt samenge werkt te fuseren. Het principe-besluit bete kent niet, dat alle vragen zijn beantwoord. Diepgaand onder zoek van tal van onderdelen is nodig, voordat een einduit spraak kan volgen. Deze eind uitspraak ligt niet alleen bij het algemeen bestuur van de stichtig maar ook bij de raden van de gemeenten op Goeree- Overflakkee alsmede bij de bestuurlijke organen van de WMZ, aldus het Goereese drinkwaterleidingbedrijf. (Van een onzer verslagge vers). MIDDELBURG Met het onthullen van een soort over zichtsexpositie in muurkrant- uitvoering heeft de voorzitter van de Zeeuwse Culturele Raad, mr. J.J. van der Weel, gisteren de tiende Middelburg se kunstmarkt geopend. Deze kunstmarkt, geboren uit een intiatief van het jour nalistenechtpaar Han en Ankie van den Berg, trekt de laatste jaren elk seizoen zo'n 60 a 70.000 bezoekers en vormt aldus mr. Van der Weel dan ook een belangrijk onder deel van het pakket aan toe ristische attracties, dat Mid delburg aan de vreemdelingen te biedenheeft. De kwaliteit van de kunstwerken die op de markt worden aangeboden is, zo zei mr. Van der Weel, wel eens een punt van discussie geweest. Het Departement van CRM stelt bij het verschaffen van aankoopsubsidies namelijk de voorwaarde, dat de aange boden kunstwerken op hun merites zijn beoordeeld. De heer Van der Weel deed de voorzitter van de Stichting Zeeuwse Kunstmarkt, de heer S. Wondergem, dan ook de suggestie aan de hand om met behulp van de Zeeuwse Cultu rele Raad, tot de vorming van een beoordelingscommissie voor kunstwerken te komen. Hij sprak de wens uit, dat het culturele peil van hetgeen de kunstmarkt biedt, gehand haafd kan worden. Tevoren had de voorzitter van de Stichting Zeeuwse Kunstmarkt een overzicht ge geven van de geschiedenis van de markt in voorbije negen seizoenen, waarin veel ups en downs voorkwamen. Eenmaal, in 1968 was er zelfs sprake van om de kunstmarkt te li quideren. Een andere keer, in 1970, viel het kunstmarktsei zoen samen met een restaura tie van de uit de zestiende eeuw diaterende gebouwen op de voormalige Vischmarkt, waar de kunstmarkt pleegt te opereren. Sinds 1970 werkt de Stichting zonder gemeentelijke subsidie, zo vertelde de heer Wondergem, die dank bracht aan de velen die dit stuk par ticulier initiatief, dat kunste naar en publiek dichter bij elkaar kan brengen, in stand weten hebben te houden. De kunstmarkt die elke donderdag wordt gehouden, biedt behalve verschillende collecties werkstukken van kunstenaars uit Zeeland en van elders, ook demonstraties van oude ambachten. Het is bovendien het rustieke decor van oude gevels, bomen en de door zuilen geschraagde gale rijen, dat velen verliefd doet worden op de Middelburgse kunstmarkt. „Je bemerkt hier de menselijke maat waarop oud Middelburg gesneden is", zei mr. Van der Weel, „en dat spreekt tegenwoordig steeds meer mensen aan". (Van onze correspondent) YERSEKE Het concert dat de muziekvereniging Mo zart gisteravond zou verzorgen m de tuin van Vredelust kon wegens omstandigheden geen doorgang vinden en is voorlo pig uitgesteld. De reden was het vrij plotseling overlijden van twee bewoners van Vre delust onder wie de heer J. Zuijdweg, een der oudste in woners en een bekende figuur in de mosselwereld. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De uitrei king van diploma's aan afge studeerde leerlingen van de Hogere Zeevaartschool „De Ruyter", a.s. zaterdag, zal naar stellige overtuiging van de di recteur van deze school, de heer G.K. Brouwer, normaal kunnen doorgaan. De eindexa mens aan de zeven hogere zeevaartscholen zijn in het nieuws gekomen door een on derzoek dat momenteel wordt ingesteld naar een mogelijke examenfraude. Hoe het ook zij, op de Hoge re Zeevaartschool in Vlissin- gen is men er vrijwel zeker van dat de diploma-uitreiking aan de geslaagden in de afde ling scheepswerktuigkundigen normaal zal doorgaan. Eén groep is al vrijgegeven, aldus de directeur van de Vlissingse Zeevaartschool. Vandaag, vrij dag, wordt voor de groep SWK-BM het sein waarschijn lijk op groen gezet. De directie van de school heeft in de afgelopen dagen contact gehad met de inspectie van het Hoger Beroepsonder wijs, waarbij gebleken is dat bij een eventuele examen fraude het om een beperkt aantal gevallen gaat, die zich waarschijnlijk alleen hebben voorgedaan bij de scholen te Amsterdam en Rotterdam, die beide een HTS-structuur heb ben, in tegenstelling tot de scholen in Vlissingen, Utrecht, Groningen, Den Helder en Terschelling. Bij de examens zou men argwaan hebben gekregen doordat zwakke leerlingen een aantal vragen met verbluffend gemak wisten te beantwoor den, maar hun antwoord niet wisten te beredeneren. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De uit 's-Heerenhoek afkomstige C. H. de J. die, toen hij op de vlucht sloeg voor een kwade man, de auto van een buitenstaander had beschadigd, bleek gaarne bereid de zaak onderling af te doen en betaalde de eigenaar van de auto bij de rechter de 50,— die hij aan herstelwerkzaamheden moet betalen. Echter, de officier van justi tie, mr. Th. Lebret, was niet zo vlug tevreden. Ook hij wil de nog wel wat geld innen, en legde aan de J. ten laste: het (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De eerste klanken die in het kader van het Holland Festival in Mid delburg te horen zullen zijn, worden hedenavond door bei aardier M. Gottmer uit Etten- Leur ontlokt aan het carillon van de Lange Jan. Van half- acht tot halfnegen geeft Gott mer een beiaardconcert. De twee andere evenemen ten die in het programma van het Holland Festival van de Zeeuwse hoofdstad zijn opge nomen, vinden plaats in de Burgerzaal van het- stadhuis. Op zaterdag 23 juni a.s. om 20.00 uur, concerteert daar het wereldberoemde Amati-ene- semble, uit Berlijn, en op maandag 2 juli, eveneens om 20.00 uur, treedt het bekende Quartette Italiano op. veroorzaken van schade en het doorrijden zonder dat de iden titeit vooraf kon worden vast gesteld. Hij eiste voor het eer ste feit f 100,- en voor het tweede f 50,- meer, het ge bruikelijke tarief bij doorrij - den. Dé J. was er van door gegaan om te ontsnappen aan de woede van een man, die het liever niet zag dat de J. een bepaalde vrouw zo regel matig bezocht. Bij het gevecht was de J. in zijn auto ge sprongen, maar had zijn bela ger het portier opengetrokken. Dat open portier was tegen de auto van een niets vermoeden de buurtbewoner terecht geko men, die echter tevreden met f 50,- huiswaarts keerde. De J. moest echter meer be talen. Mr. van Empel vonniste als volgt: f 50,- voor het ver oorzaken vaai de schade en f 150,- voor het doorrijden. f 150,- contante betaling en f 150,- voorwaardelijk waren weggelegd voor K. J. S. uit Kerkwerve, die een buks met 300 daarbij behorende patro nen in zijn bezit had. Mr. van Empel: „Dat geweer had u vast niet voor de stier. Op Schouwen-Duiveland loopt er wel eens iets voor je voeten, wat menig stroper niet graag mist. Mr. van Empel vonniste niet conform de eis van de officier van justitie, die f 300,- onvoorwaardelijk had geëist. (ADVERTENTIE) Vóórgebakken Shoestring bijvoorbeeld! U kent Shoestring wel, dat kostelijke kleine zusje van de gewone friet. In 'n wip te frituren óf te bakken óf zonder vette grilleren en dankzij Shoestring kunt u thuis dineren! Shoestring is een diepvriesprodukt van' in 't zakje met de rode ruit voor informaties <s 02503-7241 chool, 3 Isehtusscho*. ette 5 x 80 Prinses Irenes rankschool. rljen odp6 'at demwf ien, 30 zilvereereikt- 1 medailles u},,° jqva- 3 gouden medai in aanmerking- greCt Niek v.d. Houten, am, Jeamette ïergmae, Hene h a nne van t Bos 0, Yvonne Stol». iet he. Marieke - Jacqueline ae Weststfpte. tóS27QZ 3,82 P> T Rhein' 1 265 -10 p?-,? Straatsburg 1 Msv- L Fhttersdorf 428 -2, I "5 Mar5?™'' ^tochingen 138 htew®!?1 312 plus 18. 1 296 ni,„ 136 plus 17, Mainz II Ruk 2 onv. Keulen 173 - .Ruhrort 331 .9, Lobit£ 852 onv ,J31 T:2- Usselkop Ipeventer IJssel 380 onv. I to'- Borah onv' Monsin ni- HlO 2g?ren 3887 -5 .Belfnld I S'uis 50Ó .j raven beneden de (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het colle ge van G.S. van Zeeland heeft besloten het advies van de ju ry, die in een wat troebele sfeer van geruchten en achter klap een collectie „Kunst uit Zeeland" heeft geselec teerd, te volgen. „Wij gaan met deze collectie naar Brug ge", zei gisteren gedeputeerde A. L. van Geesbergen, tijdens een vergadering van de Zeeuwse Culturele Raad. Hij voegde daar echter aan toe: „Het college zal volgende week dinsdag echter nog een nersverklaring uitgeven, waar in het zijn mening over de collectie geeft". De mededeling van de heer Geesbergen kwam aan het slot van een soort miero-Waterga- te-hearing in het gebouw van de Culturele Raad, wier direc teur, de heer H. Koch, de weinig benijdenswaardige rol vdn kwaje pier speelde. Hem was immers, onder an dere door de heer Messer, lid van de sectie „Beeldende Kunst" van de ZCR, in het openbaar verweten, dat hij Koch de tweemans-jury, die de uitwisselingscollectie „Kunst uit Zeeland" had gese lecteerd, op ontoelaatbare wij ze had beïnvloed. Koch zou dit hebben gedaan omdat het derde jurylid, de kunstrecensent Redeker, bij de jurering om overigens aan vechtbare redenen verstek had laten gaan. Gisteren lazen zowel de heer Messer als de heer Koch met een goed gespeelde be heersing van stem en gebaar, verklaringen voor die de at mosfeer, voor zover mogelijk was, zuiverden. Messer nam de scherpste verwijten die hij aan het adres van de ZCR directeur had gemaakt, terug. „Ik meende dat er onrecht was gepleegd, en dit trachtte ik op de mijn eigen, niet altijd even vriendelijke wijze te re dresseren", zei hij. „Ik neem gaarne van de heer Koch aan, dat ik hem daarmee een niet geheel juist verwijt heb ge maakt", sprak Messer. „Kochs enthousiaste hulp bij het in compleet zijn van de jury, kon dan ook verkeerd worden uit gelegd". Koch was heel wat duidelij ker: „De forse roddel over mijn rol bij de samenstelling van de collectie, en de geruch ten over beïnvloeding van de jury, zijn onwaar en onwaar dig", zei hij. „Vervelend vind ik dat de naam van de raad er mee in diskrediet is gebracht". Hij vervolgde: „De leden van de Zeeuwse Kunstkring, die bij G.S. een protest hebben ingediend tegen het advies van de jury, hebben zelf deel gehad aan de besluitvorming rond de procedure. Nu de pro cedure niet is gevolgd, zouden de spelregels niet deugen!" „Gebeurtenissen als deze zullen er zeker niet toe bijdra gen dat er minder afstand komt tussen kunstenaar en pu bliek in Zeeland", zo besloot de heer Koch. De verklaring van de heer Van Geesbergen, dat na vier weken vertraging als gevolg van het gedoe rond de jure ring, het advies van de jury nu toch door G.S. zal worden gevolgd, alsmede een door ap plaus onderstreepte motie van vertrouwen aan het adres van de heer Koch, vormden de op klaringen aan de wat trieste horizon. Of de komende verklaring van G.S. een nieuwe depressie betekent, moet worden afge wacht. Na .r wij vernemen zit het G.S. bepaald niet lekker dat slechts een kunstenaar die behoort tot het gevestigde ar- tiestendom in Zeeland, in de „Zeeuwse Kunstcollectie" die binnenkort in Brugge wordt geëxposeerd, vertegenwoor digd is. Het werk dat als „Zeeuwse Collectie" wordt ge presenteerd. en waaruit de kunstenaar moet worden geko zen, die de aanmoedigingsprijs voor jong talent ontvangt, om vat een kleine zestig wer ken. De kwestie rond de jurering zal er intussen toe leiden, zo werd gisteren duidelijk, dat men nieuwe mogelijkheden zoekt, om werk voor dit soort tentoonstellingen te selecteren en te jureren. (Van een onzer verslaggeefsters MIDDELBURG In de stadsschouwburg in Middelburg wordt op 3 juli een manifestatie gehouden ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig jubileum van de Nederlandse Stichting voor Culturele Samenwerking met Suriname en de Neder landse Antillen (Sticusa). Voor de pauze zal de Moksi- Alesi Kawinagroep met een Su rinaamse Kottomissiegroep op treden. Tijdens de pauze kan de in de foyer opgespelde ten toonstelling „Letterkunde in Suriname en de Nederlandse Antillen 1948 - 1973" worden bezichtigd. Tenslotte zal optre den de Antilliaanse Folklore- groep Voodoo. Deze zal muzi kaal worden begeleid door het Antillian Steel Band Orchestra. De werkgroep Middelburg van de Stichting Cultuursprei ding Zeeland heeft aan de ma nifestatie, die om 20.30 uur be gint, haar medewerking ver leend. De toegang is gratis. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH Ongeveer 130 leden van de vereniging „water, land en ruimte" hebben donderdag een bezoek gebracht aan de Zand- vlietsluis en de Kreek- raksluis. Zoals De Stem reeds meldde was er woensdagavond een bij eenkomst van de vereni ging in Antwerpen. Het bezoek aan de Kreek- raksluis vormde het sluitstuk van de „infor matietour" van het ge zelschap langs de andere kunstwerken van de Schelde-Rijnverbin- ding. Het bezoek aan de Kreekraksluizen leverde nog een probleempje op voor Rijkswaterstaat, omdat het gezelschap te groot was voor de voor lichtingszaal. Daarom werd het in twee groe pen gesplitst. Terwijl de ene groep onder deskun dige leiding de Kreek- raksluis bezichtigde, werd de andere groep voorgelicht. Het enthou siasme over de werkpres tatie was algemeen tij dens de rondleiding. Daarnaast was er ook verbazing over wat er technisch mogelijk blijkt te zijn. Omstreeks vier uur ging de groep naar huis. (Van onze correspondent). RILLAND-BATH Op de Westerschelde, ter hoogte van Rilland-Bath is de Russische zeeboot Amiek, groot driedui zend ton, omhooggevaren. Het schip was onderweg van Ant werpen naar zee. De Rus is op eigen kracht vlot weten te ko men.

de Stem | 1973 | | pagina 3