Drie speelsters in Zeeuwse selectie Jeiigdschaak- titel voor Oosterhout De Stormvogel krijgt klop van Bruinvis DEBUUT SCHEELE INTERNATIONALEN HAAK SUCCESVOL IN VLUCHT OP MOULINS DE KIKKERS HEEFT VERVOERSPROBLEEM Philips houdt een voetbaltoernooi Viel Moe afge 77 Kavero- ploeg naar Oslo Axel op de derde plaats De Waal tweede Jos Koch dik in de prijzen Uitslag Sponsor Doe d'er giro AKTIE HE sport Vrijdag 15 juni 1973 16 1HMMM Vrijdag 15 juni 1973 DAMESELFTAL STEEN BIJZONDER SUCCESVOL (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN Het Steense damesvoetbalelftal dat in september drie jaar bestaat, kan nu al terugzien op een korte maar toch wel succesvolle periode. Het dames team werd niet alleen verschillende keren kampioen in haar afdeling, maar verder werden ook in die bestaans- periode verschillende speelsters geselecteerd voor het Nederlands elftal. Dit is voor de kleine maar actieve dames afdeling, die helemaal zelfstandig functioneert, een groot Ook nu zijn weer drie speelsters geselecteerd voor het Zeeuws-dameselftal, t.w. Pally Steyaert, Marjo Pleunis en Jeanne Uittewilligen. Voor de drie dames is het niet de eerste keer dat ze geselecteerd zijn, want ook in 1971 maak ten ze deel uit van het Neder landse B-elftal. Een selectie die de dames nog goed in het geheugen ligt, want buiten een verblijf in het sportcentrum in Zeist, waar toen ook juist het Nederlands-elftal zich voorbe reidde op een interland, kwam men uit tegen het Engelse da meselftal. Marjo Pleunis zegt hierover: „Het was daar hart stikke gezellig. Wat hebben we daar gelachen met Willem van Hamegam. Het is een persoon die beslist voor een lolletje is, maar als er serieus getraind moest worden was het over". Het Steense voetbalta lent begon op 16-jarige leef tijd aan haar voetballoopbaan. Een van de vele speelsters die initiatiefnemer Lou van Vliet (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT Hans Oosterhout in groep A (15 t.m. 19 jaar), C. Maes in groep B (t.m. 14 jaar) en S. Verhelst in groep C( beginners),zijn de Kampioenen geworden van de open Sasse jeugdkampioen schappen snelschaken, die in het kader van de derde-Sasse Sportweek, ln de Koselaer in Sas van Gent werden gehou den. Was het aantal deelnemers voor deze kampioenschappen bijzonder groot, ook over de publieke belangstelling had men zeker niet te klagen. Na afloop ontvingen de kampioe nen een fraaie beker voor hun geleverde prestatie. Uitslagen: Groep A: 1 H. van Oosterhout 5 punten, 2 J. Maes 3%, M. Cardon 3, 4 R. Bofe 2, 5 F. Snijders 1, 6 F. Bokstaal V2, 7 W. van Oosterhout, 8 J. v. d. Ha (Hulst), 9 W.Vermeulen, 10 C. Rogiers, 11 C. Knieboom, 12 C. Rammeloo (Philippine). Groep B: 1 C. Maes, 2 H. Cardon, 3 A. Lauw (Hulst), 4 A. van de Haelst (Hulst), 5 J. Loouwen, 6 R. Lammens, 7 D. Bergmans, 8 B. de Haas, 9 R. Verhijfte, 10 W. de Vries, 11 J. Verhijfte, groep A: 1 S. Verhelst 6 punten, 2 E. Ivens 4!/2, 3 A. de Hamer 4, 4 T. Peseaer, 3, 5 G. Sarneel 2. 6 W. d'Haens 1%, 7 T. Bokman 0 punten (alle deelnemers zonder plaatsaanduiding uit Sas van Gent). in zijn selectie opnam. Was het damesvoetbal toen helemaal iets nieuws, vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen en kwa men de toeschouwers uiteinde lijk meer naar de speelsters kijken dan naar het voetbal in zijn geheel, momenteel wordt er hard geknokt om de punten in de damesvoetbalcompetitie. Pleunis: „Ik doe het bijzonder graag, ondanks dat het soms wel eens hard gaat. Veel men sen zeggen: het is geen da- messport. maar daar ben ik het zeker niet mee eens". Ook Jeanne Uittewilligen uit Lamswaarde heeft het in St.- Jansteen best naar haar zin. Uittewilligen: „We hebben een gezellig ploegje ,maar als er gespeeld moet worden gaat het om de punten. Ik had vroeger praktisch geen vriendinnen, omdat er van mijn leeftijd geen meisjes in de buurt woonden. Dan ging ik maar voetballen met de jongens, dat trok me echt wel aan. Toen ik hoorde dat er in St.-Jansteen een dameselftal was opgericht ben ik er bijge komen, en daar heb ik nog geen moment spijt van ge had". Ze geeft wel grif toe, dat toen haar ouders hoorden dat ze echt damesvoetbal ging spelen, er fel op tegen waren. Nu is dat allemaal voorbij zegt Jeanne Uittewilligen. Ze vinden het nu zelfs leuk en vooral als je dan geselecteerd wordt. Maar toch is deze 17- jarige speelster het niet eens met de selectie. Uittewilligen: „Ze hadden verder moeten gaan op die kern van vorig jaar. We hadden toen een sterk middenveld, en ook daar is mijn plaats. Nu hebben ze me in de verdediging gezet, en dat ligt me helemaal niet. Maar voegt ze er lachend aan toe: „We zullen wel zien wat het wordt. Pally Steyaert die eveneens zeventien jaren telt, speelt eveneens al zo'n twee jaar in het Steense dameself tal. Steyaert: „Ik moet me ge woon kunnen uitleven, en dat kan ik tijdens het voetballen. Verder zie ik het ook als een hobby, omdat ik uiteindelijk natuurlijk graag voetbal. Ook haar ouders waren er in het begin niet over te spirleken, maar ook zij zijn inmiddels al over hun schrik heen. Steyart: „Mijn vader komt zelfs af en toe al eens kijken. Maar mijn moeder weet van de voetbal sport helemaal niets af". Marjo Pleunis een jaartje ou der dan haar clubgenoten en tevens ook nog secretaresse van de Steense voetbalafde ling, was dolgelukkig toen ze het bericht ontving dat ze ge selecteerd was. Voor sportmin- ded St.-Jansteen was het mis schien niet zo vreemd dat ze voetbalschoenen aantrok, want vader Pleunis inmiddels over leden, was vele jaren voorzit ter van W Steen en terwijl ook haar broers Jan, eerste elftal speler van Steen en Ka- rel die inmiddels overschrij ving heeft aangevraagd naar W Terneuzen, de groene grasmat opzochten. 0 De drie dames van STEEN die zijn geselecteerd voor het Zeeuwse elftal. ,TIELT (BELGA) De Ne derlandse amateur Wim de Waal is donderdag tweede ge worden in een internationale wielerwegwedstrijd bij Tielt. De Belg Paul Lanno werd winnaar. Hij legde de 108 km af in 2 uur 38 min. De Waal had een achterstand van tien seconden. (Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT De sportfestiviteiten in het kader van de derde Sasse Sportweek barstten woensdagavond in Sas van Gent en in Philippine weer in alle hevigheid los. Het Sasse zwembad stond nu helemaal in het teken van de belangstelling want buiten een 500 meter prestatietocht zwemmen ging de meeste be langstelling uit naar de water- polowedstrijd tussen de Bruin vis en het team van de zwem vereniging De Stormvogel uit Vlissingen. Na een spannende wedstrijd en dit vooral in de tweede periode toomde het waterpolo- team van De Bruinvis zich toch duidelijk de beste ploeg en won met 136. In de eer site periode liep Bruinvis al uit naar een 51 voorsprong, dit door verschillende doelpunten van Hans Stelleman. In de tweede periode kwam De Stormvogel sterk terug en kon inlopen tot 64, maar toen nam Bruinvis het heft in han den. Met Hans Stelleman alj afwerker en Daan de Winde als laatste man in de verdedi- ging was het alles Bruinvis wat de klok sloeg. Toch kwam De Stormvogel nog terug want aan het einde van de derde periode had Bruinvis nog maar twee dioelpunten voor sprong (86). In de vierde en laatste periode kwam Bruinvis pas goed los, en het team met als voornaamste spelers Van Boven, Stubè, en Flatschorre en met als doelverdedigers Tak en Vermoed speelde een voortreffelijke laatste peri ode. Ook in de laatste drie perioden nam Stelleman de meeste doelpunten voor zijn rekening. Voordat deze wed strijd kon beginnen hadden zich veel deelnemers laten in- schrijven voor de 500 meter zwemprestatietocht. Zij ont vingen na afloop allemaal een fraaie herinneringsmedaille. In Philippine ging de wielerdrie- daagse van start, waarvoor een bij zander grote belangstelling bestond. (Van onze sportmedewerker) AXEL Zeelands motor cross-fenomeen Johan Scheele die in het Belgische Lede zijn tiende overwinning behaalde, (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De provinciale wedvlucht vanuit Mou- lins, van de afdeling Zeeland, waaraan 1188 duiven deel namen is gewonnen door een 5-jarige doffer van de lief hebber J. Haak uit Hoek. De vogel is van eigen kweek, afkomstig uit een geleend koppel duiven van J. van Driel te Groede, waaruit Haak een paar heeft gekweekt. De heer Haak had ergens op een tentoonstelling een bon gekocht die recht gaf op een jonge duif van de bekende Belgische liefhebher De Smet-Matthijs, maar het kwam er om de een of andere reden niet van de duif in België te halen. Wetende dat ook Van Driel ditzelfde ras in zijn hokken had, werd overeengekomen dat hij de bon kreeg en Haak voor enige tijd een koppel duiven van dit ras. kwam regende het al een poosje en de doffer was droog en moet dus vóór het begon te regenen thuis zijn geweest". Zeer succesvol in deze Moulins- vlucht was ook Jos. Koch te Terneuzen die de tweede en de achtste prijs won, verder de eerste ploegenprijs. de eer ste en-aangeduide serie, twee gouden horloges en de tweede en derde hoofdprijs. Deze nu winnende doffer, heeft al eerder bewezen tot uitstekende prestaties te kun nen komen. Zo had hij wel licht vorig jaar in de provinci ale wedvlucht vanuit Ruffec, de erepalm weggesleept, ware het niet dat Haak niet op zijn hokken was om de doffer di rect bij thuiskomst te ontrin- gen. Haak: „Toen ik thuis- Uitslag: 1 J. Haak, Hoek, hoogste snelheid 1408,21 meter per minuut, afstand 528 kilo meter. 2 en 8 Jos. Koch, Ter- neuzen, 3 L. van de Ketterij, Middelburg, 4 en 12 E. Ver mast, Yerseke. 5 P. de Lavoir, 6 Vain de Liede-Du Puy, 7 A. van Peenen en zn„ Souburg. (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG - Als men het Aardenburgse verenigingsge bouw aan de St.-Bavostraat binnenstapt, ziet men een grote prijzenkast met onge veer zestig bekers. Het eer ste wat men dan denkt, is dat hier een club huist, die reeds enige tientallen jaren bestaat. Dit blijkt achteraf een grote vergissing te zijn. In de gymnastiekzaal vindt de training plaats van de Aardenburgse volleybalvere niging De Kikkers. In een gesprek met secre taris Harry Verstraete en penningmeester Albert Lip pens worden al snel enige bj zonderheden over de club duidelijk. De club werd op gericht op 10 oktober 1967 door de heer Maenhout. Het eerste jaar speelde men niet in competitieverband, maar in het seizoen 68-69 nam men deel met een heren- en een damesteam. De heren werden tot nu toe nog nooit kampioen. Bijna was het dit seizoen gelukt, maar in de kampioenscompetitie noodza kelijk geworden, doordat Watneys, Taktika, Egaspo, YVC, EVVC en De Kikkers gelijk waren geëindigd - kwamen De Kikkers toch te kort. Uiteindelijk werd Wat neys Taktika de nieuwe kampioen. Harry Verstraete hierover: „Wij hadden kam pioen kunnen en moeten worden, door één van de laatste twee wedstrijden te winnen, maar wij verloren ze. De kampioensfoto was reeds gemaakt". De dames ging het beter af. Zij werden in het seizoen 69-70 kampi oen van Zeeland en mochten daardoor in de overgangs klasse uitkomen. Dit bete kende echter verre reizen maken en daarvoor was toen nog geen geld. Hierdoor nam EVVC hun plaats in. In het seizoen 1971-1972 werden zi.i echter weer kampioen er promoveerden daardoor naar de derde divisie. Dit bete kende weer lange reizen naar Eindhoven, Gouda, Til burg en andere steden. Dit werd echter mogelijk ge maakt, doordat de Aarden burgse tricotagefabriek Trico Noble een autobusje beschik baar stelde. Het mocht echter niet helpen. De Kikkers-da- mes degradeerden dit jaar weer naar de eerste klas van de afdeling Zeeland. Albert Lippens: „Wij heb ben reeds zeer veel aan Tri- co Noble te danken. Ieder iaar krijgen wij een grote financiële bijdrage. Ook or ganiseerde Trico Noble on langs een oriëntatierit, waar van de opbrengst bestemd was voor de Kikkers. De club bestaat momenteel uit ongeveer zestig leden. „Maar," aldus Lippens, „ie dereen is van hart welkom". Ook is er een trimploeg, waar de wat oudere heren het wat al te corpulente bui- je proberen weg te werken. Trainer van de club is de heer E. van de Bulcke, woonachtig in Eeklo en zelf speler van Maldegem. Wie nu denkt, ,dat deze club geen problemen kent, heeft het bij het verkeerde eind. Ten eer ste zoekt de club na het vertrek van de heer Koert reeds enige maanden naar een nieuwe voorzitter en ten tweede heeft men proble men wat betreft het vervoer naar haar wedstrijden. Harry Verstraete hierover: „Mis schien zouden de ouders van de jeugdleden eens wat meer kunnen rijden, want zoals het nu gaat, houden wij het niet veel langer uit". Als men terugloopt door de hal valt meteen weer op de prijzenkast. Zestig bekers in vijf jaar is toch geen kleinig heid... Sluiskil. 9 H. Jansse, 's-Hee- renhoek, 10 M. Heijboer, Zie- rikzee. 11 F. Verschelden, Axel. 13 W. Verbiest, Koe wacht. 14 Th. Lambert, 15 D. Dobbelaer, beiden te Boschka- pelle. Laatstgenoemde won ook de eerste aangeduide serie van twee duiven. Concours club Walcheren wedvlucht vanuit Moulins met 169 oude duiven. 1 L. van de Ketterij Middelburg (1391,83 mpm). 2 Van Peenen en zoon, Souburg. 3 H. de Vries, 4 en 9 M. de Ruyter, beiden te Vlissingen. 5 Combinatie Riiesen-Strijd, Sou burg. 6 J. van Peenen, Vlissin gen, 7 Van Peenen en zoon, 8 gebrs. Korff, beiden te Sou burg. 10 J. Tienpond, Vlissin gen. Concoursbond Zuid-Beve land (Compiégne met 1487 duiven). 1 L. Schmid, Goes, (1558,93 mpm).2 Sorber-Huis- sen, Goes. 3 Hermes, Lewediarp 4 en 8 H. Jansse, 's Heeren- hoek. 5 E. Vermaist, Yerseke. 6 C. Rijk, Ovezande. 9 J. P. van Eij keren, 's Heerenhoek, 10 en 13 J. Poelman, 's-Heer Arendskerke. 11 C. Pijl, Krui- ningen. 12 G. Verbart, 's Heerenhoek, 14 Traas-Geijs, 's Heerenhoek. 15 P. Butler, Biezelinge. Vanuit Moulins met 344 ou de duiven 1 en 3 E. Vermast, Yerseke (1389,46 mpm). 2 en 5 H. Jansse, 's Heerenhoek. 4 M. Jeremiasse, Wemelddnge. 6 C. Dijl, Kruiningen. 7 L. Paauwe, Krabbendijke. 8 P. van Os, Yerseke. 9 M. Min- naard, Krabbendijke. 10 G. Verbart, 's Heerenhoek. Vanuit Doornik met 523 dui ven. 1, 3 en 12 A. J^oie (1675,73 mpm) 2 en 4 J. Wis se, 5 J. en P. Vooise allen te Kruiningen. 6 F. van Hijfte, Yerseke. 7 M. van Hekken, Kloetinge. 8 J. van Hekken, Goes. 9 M. Blok, 10 J. Wave- rijn, beiden te Kruiningen. De Voorwaarts, Zaaimslag- Veer (Orleans) met 95 duiven. 1, 2, 7 en 10 W. de Putter, Axel (1247,- mpm). 3 en 6 D. de Jonge (Kwakkel). 4 C. de Putter, 5 Mevrouw Wieland- De Zwart, 8 H. Dubois allen te Axel, 9 Bareman-De Blaai Hoek van de Dijk. Uitslagen wedvluchten van de afdeling Zeeland van de NBvZ. vanuit St. Ghislain. Rayon-a met 519 duiven. 1 J. Bal, Bruinisse (1228,86 mpm). 2 J. Snijders, 3 en 5, 9 en 10 A. Hagestein, beiden te Zie- rikzee. 4 en 7 H. van Noorden, Nieuwerkerk, 6 Ph. Steketee, Bruinisse, 8 P. Flikweert, Zie- rikzee. Rayon-b met 226 dui ven: 1 en 6 Combinatie Van Daalen (1411,03 mpm). 2 en 5 D. Polderman, beiden te Oud- Vossemeer, 3 L. Priem, Schore. 4 P. de Wilde, Oud-Vossemeer, 7 Gebrs. Fonteyne, St. Philips- land. 8 J. Hol, Tholen. 9 D. Lindhout, Oud-Vossemeer. Rayon C 822 duiven: 1 en 2 W. Daane en zoon, (1232,86 mpm). 3 L. Lievense, beiden te Vlissingen. 4 W. Walraven, Middelburg. 5 K. van de Grui- ter-P, 6 M. de Nooyer, beiden te Arnemuiden, 7 D, van Iwaarden, 8 J. Stunn, 9 J. Huyssoon allen te Middelburg. 10 M. de Nooyer, Arnemui den. Rayon-d, met 675 duiven: 1 J. Minneboo, (1253,82 mpm). 2 P. van Belzen, 3 en 6 G. Geelhoed, 4 S. Brandershorst, 5, 8 en 10 W. Filius, allen te Kortgene, 7 Gebrs. West- veerm, Wolf aartsdijk, 9 C. Til- roe, Borsele. Rayon-e met 390 duiven. 1, 2 en 4 M. Mol, Yerseke (1280,36 mpm). 3 C. van Oos ten, Krabbendijke. 5 C. de Rooy, Yerseke, 6 H. van Doom, Krabbendijke, 7 J. de Koeyer,Yerseke 8 en 9 J. Por tier, Rilland. 10 F. Hillebrand, Rilland. Rayon-f met 88 duiven. 1 W. de Putter Axel (1266,48 mpm). 2 P. Scheele, Terneu zen. 3 H. Dubois, Axel, 4 en 5 W. van Hoeve, Terneuzen, 6 en 7 H. de Feijter, Axel. 8 D Deurwaarder, Othene. P.Scheele, en 10 Gebrs. Ze- gers, te Terneuzen. deed tijdens de Internationale motorcross van het Mollekot te Watervliet (België) zijn intre de hij de internationalen. En kele dagen daarvoor nam Scheele (misschien voorgoed) afscheid van de senioren waar hij ook nu weer de wet dic teerde. In de eerste manche nam Scheele direct de leiding, maar na drie ronden moest hij even afhaken met pech. Die was echter snel verhol pen, en met nog zeven ronden te rijden opende hij de jacht op zijn concurrenten. Elke ronde kwam hij een plaats naar voren, en met nog twee ronden te rijden had hij weer de leiding genomen en werd zo overwinnaar. In de tweede manche had Scheele niet zo'n beste start. Hij kwam als der de door. Dat bleek voor hem echter geen probleem te zijn, want reeds in de tweede ron de verdrong hij de Belg Ber- telloo van de eerste plaats. En ook in deze manche was nie mand meer in staat het hem moeilijk te maken. Zijn club genoot E. Maes werd tiende in de eerste manche, en ging als vijfde over de streep in de tweede manche. Bij de nieu welingen, die slechts een man che reden werd Hamelinck fraai derde terwijl van Brug gen met een defecte motor de strijd moest staken. Johan Schelleman, die een bijzonder slechte start had, en vertrok als twaalfde, eindigde op de negende plaats. Met tien over winningen in dit prille motor cross seizoen al op zak, ging Scheele het maandag eens pro beren bij de groten. Iedereen stond stom verbaasd toen bij de start Scheele de leiding nam en deze dri rondeen vast hield. Toen was het echter de Belg Verhoeven die zich voor- (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN De voet balafdeling van de sportvereni ging van gloeilampenfabriek Philips uit Terneuzen houdt zaterdag 16 juni een groot be- drijfsvoetbaltoernooi, dat ge speeld zal worden op de voet balvelden zes en zeven van de gemeente Terneuzen. Na loting ziet de poule-inde ling er als volgt uit: Poule A: DOW uit Terneuzen, Philips I, ELOPAK en RWS (Rijkswa terstaat), allen Terneuzen. Poule II: Philips II, FSO, een veteranen teaim van de voet balvereniging STEEN en Clitex Sport uit Clinge. De eerste wedstrijden beginnen om 12.15 uur waarna om ongeveer 17.45 uur de prijsuitreiking volgt, 's Avonds houdt de voetbalafde ling in samenwerking met de biljartafdeling van Philips een dansavond in de kantine van het bedrijf aan de Mr. Haar- manweg, die begint om acht uur. Deze avond is ook toe gankelijk voor alle deelnemers en elftalleiders met echtgenote of verloofde, aan het voetbal toernooi. Het voetbalprogram ma ziet er als volgt uit: veld I: 12.45 ur: RWS - DOW 13.20 uur Philips II - PSV, 13.55 uur DOW - ELOPAK, 14.30 uur: FSV - STEEN veter. 15.05 uur RWS - ELOPAK, 15.40 uur: FVS - Clitex Sport, 16.25 uur: voor 5e en 6e plaats, 17.00 uur voor 3e en 4e plaats. Veld II: 12.45 uur ELOPAK - Philips I, 13.20 uur: veter. STEEN - Clitex Sport, 13.55 uur RWS - Phi lips I, 14.30 uurPhilips II - Clitex Sport, 15.50 uur: Phi lips I - DOW, 15.40 uur: Phi lips II - veter. STEEN, 16,25 uur voor 7e en 8e plaats, 17.00 uur voor le en 2e plaats. (Van onze sportredactie) AXEL Een Kavero-ploeg van drie renners zal deelne men aan een driedaagse wie lerwedstrijd in Oslo, Noorwe gen, Ad van O ver veld (Zeg ge), Wim de Wilde (Kloetin ge) en Joost Voesenek (Prin senbeek) maken deel uit van de formatie, die onder leiding staat van ploegleider Chris de Jonge. Vandaag wordt er gestart in Oslo met een criterium over zestig kilometer, zaterdag staat er een criterium van vijftig kilometer op het pro- gramma en zondag, de laatste dag is er een koers van 210 kilometer gepland. aan met de zaak kwam be moeien en Scheele viel terug naar de vijfde plaats, waarop hij ook eindigde. In de tweede manche ging hij van start op de vijfde plaats, maar twee ronden later kwam hij zelfs door op de derde plaats. Zijn supporters langs de hekken veerden recht, maar renners als de Cuyper, Verhoeven, De Vos en De Mulder (allemaal Belgen) kwamen sterk opzet ten waardoor Scheele enkel» plaatsen terugviel. Tenslotte zou hij toch neg op een fraaie vijfde plaats eindigen. De derde mancbe zou voor hem niet zo succesvol verlopen. Op een vierde plaats bij de start, zou hij in de tweede ronde ten val komen en viel ver terug. Die val had bij Scheele kwaad bloed gezet en toen vanaf de twintigste plaats, kwam hij terug als oen duivel uit een doosje. Na een felle jacht eindigde hij dan toch nog op een eifde plaats. Een andere Zeeuw, Dick van het Westeinde uit Borsele werd veertiende in de eerste manche, vervolgens vijftiende en zeventiende in de derde manche. Bij de nieu welingen werd Hamelinck na pech in de eerste manche zestiende, en vierde in de tweede manche. Wim van Bruggen had nog meer tegen slag. Na een fraaie vijfde plaats in de eerste kwam hij ten val in de tweede manche. Toegesnelde EHBO-ers voer den hem per brancard af, maar buiten een aantal schaaf wonden bleek alles nog mee te vallen C. Walhout werd vierde in de eerste manche en zeven de in de tweede, terwijl Schel leman na een achtste plaats, eveneens in de tweede manche ten val kwam. Hij hervatte de strijd en werd uiteindelijk achttiende. Bij de senioren werd Maes eerste in de eerste manche en achtste in de twee de, waardoor hij de derde werd in de eindstand. Eind standen in Watervliet: interna tionalen: 1 F. Verhoeven B, 5 gelijk Scheele en Verburg B, 12 Van Westeinde. Nieuwelin gen: 1 S. Seymortier B., 4 C. Walhout, 8 W. van Bruggen 10 C. Hamelinck, 13 J. Schel leman. (Van onze sportredactie) AXEL Het juniorenteanj van de voetbalvereniging A* heeft met succes deelgenow aan een sterk bezet jeugd"11 nooi, dat werd georgamsee door de Amsterdamse ging ASV Arsenal. Axel v sloeg in de strijd om de der en vierde plaats KCH Heemstede met 20. Axel was ondergebracht poule 1 met Leeuwarden, Maasbracht, PEC, ASV nal, PEC en Celeritas. w speelde tegen Celeritas a puntloos (00) gelijki verloor van PEC met r speelde met 00 gelókj Leeuwarden, klopte ASV senal met 02 en MaasM met 01. Winnaar van toernooi werd UVV, dat b warden in de finale met versloeg. De eindstand van j toernooi ziet er als volgt u UVV, 2 Leeuwarden; 3 4 RCH; 5 Rood Wit: 6 Maasbracht; 9 WVV; 1" y ritas; 11 ASV Arsenal Germanicus. 0 Agostini27 punten achti I LICI IN 1 AMSTERDAM (ANP) - een half uur vroeger afgelo Ijjk iets veranderd in het 1 den vroeger de zware 350 schotel, nu heeft men mee het bijzonder die tot en n organisators van de grote 1 beslissing genomen de „zv zestien in plaats van twintig we nou maar eerlijk zijn," t Timmer op een persbijeenk van de kanonnen is voorbij jarenlange hegemonie van magische van vroeger." De grootste prestaties van de Nederlandse renners in de allerlichtste klasse zijn na tuurlijk ook niet vreemd aan de beslissing van het TT-comi- té. Het is nu eenmaal een feit dat de laatste jaren tiendui zenden toeschouwers naar het circuit van Drente kwamen met als voornaamste interesse de verrichtingen van Jan de Vries. De duels van De Vries met de Spanjaard Angel Nieto deed de mensen op ban ken en stoelen klimmen. Deze keer zal er overigens vermoe delijk minder spanning zijn. Derbi trok zich terug uit de racerij en Nieto moest uitwij ken naar Morbidelli (Italië) Deze fabriek is er echter nog niet in geslaagd een goede 50- cc-fiets te ontwerpen, zodat Nieto met nog niet veel succes alleen in de 125-cc- klasse uitkomt. De weg lijkt dius vrij voor Jan de Vries. Zijn van Veen-Kreisler is zo zorg vuldig „opgefokt", dat hij al leen door pech van het we reldkampioenschap zou kun nen worden afgehouden. Theo Timmer van de Jama- thistal, die na het uitvallen van De Vries en diens „hel per" Bruno Kneubuehler op hockenheim vijftien punten vergaarde en mede daardoor bovenaan staat in het klasse ment van het wereldkampi oenschap, kan alleen daarop zijn hoop vestigen. Blijven de Van Veen-Kreidlers heel, dan finishen zij net als in Mon- za met zeker twintig secon den voorsprong. Afgezien van de 50- en de 125-cc-klasse, in welke laatste klasse de Zweedse Yamaharij- der Kent Andersson zich nu reeds een vrijwel onaantastba re positie heeft verworven (vier overwinningen uit vier wedstrijden), ligt er over de Asser TT de schaduw van het vreselijke ongeluk op het cir- ciut van Monza. Op 20 mei ontstond er in de vierde ronde van de 250-cc-klasse een af schuwelijke valpartij, waarbij Nu de rookwolk* worden de littekens die u niet wenste, n Wat u wel kunt zo snel mogelijk op wereld uit. Vindt u

de Stem | 1973 | | pagina 16